MIDDELBURG. Uitslag van de verkiezing voor de Provinciale Staten. C. J J. A. van Teijlingen. RECHTS ZAKE N. KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. GEMENGDE BERICHTEN. Ware ook onder deze Groridwet geoorloofd geweest; de stelling die ook door den heer Pijnappel is verdedigd en waarmede de Minister schijnt in te stemmen, beaam ik niet, dat namelyk de wetgever eerst moet vragen, wat kenteekeuen van welstand en geschiktheid zijn en dan het kiesrecht moet toekennendat men dus niet mag vragen of eene groote dan wel kleine uit breiding voor een goed staatsbestuur al of niet gewenscht is Het is nooit de bedoeling geweest den wetgever te stellen voor het onoplosbare en mijns inziens belachelijke vraagstuk welke menschen, in abstracto genomen zouden geschikt zijn om te kiezen, om dan aan zooveel moyelijk personen dat breve uit te reiken, met het gevolg dat. allen die zoo'n brevet niet ontvangen, inde plaats daarvan een slag in het aangezicht krijgen want hun wordt gezegdGij zijt niet geschikt! He Grondwet heeft den wetgever dit is voortdurend bij de beraadslaging op den voorgrond gesteld volkomen vrijheid willen la en, niet slechts de kenteekenen zoo te bepalen, maar ook het kiesrecht zoo te regelen, als hij wil, dus ook te verklaren, dat er zeer weinig kiezers moeten zijn, dus a priori vast te stellen of uitbreiding dan wel beperking van kies recht ter samenstelling der Kamer het geschikst is. Ik verwijs daarvoor naar hetgeen door den Minister Heemskerk bij de indiening van het tegenwoordig art. 80 uitdrukke lijk is gezegd in de Nota van Antwoord naar aanleiding van de nieuwe overwe gingen inde afdeelingen van de gewijzigde wetsontwerpen betrelïende hoofdstuk III en de Additioneels Artikelen te vinden in „Arntzenius, deel IV, bladz. 364. He Grondwet wil, dat de wetgever de bevoegdheid van den kiezer geheel zal toetsen aan de eischen van het Staatsbe stuur; maar onder twee beperkingen. He wetgever moet aanwijzen gelijk ook deze minister heeft gedaan in zijn wetsontwerp aan welke eischen de kie zers moeten voldoenniet evenwel om in abstracto uit te maken of zij geschikt zijn of niet, maar met het doel om te komen tot een zoo groot personeel als de wetgever noodzakelijk acht, doch wanneer men dan aan het schiften gaat, mag mer. geen ander kenmerk stellen, dan maatschappelyken welstand en geschiktheid. Hit is de eerste beperking. He wetge ver mag dus bijv. niet eene politieke richting voorschrijven, gelijk vroeger wel eens is geschied. Maar hij mag ook niet, en dit is de tweede beperking, personen aanwijzen, die geen kenteekenen van die eigenschappen kunnen toonen, en dat staat er alleen in ter uitsluiting van het alge meen kiesrecht. Wij zouden onder deze tegenwoordige Grondwet met volkomen recht een uiterst beperkt kiesrecht kunnen invoeren, als wij dit oirbaar achtten, maar nooit een algemeen kiesrecht. Baarom ook heeft men te recht, mijns inziens de vorige kieswet verworpen, omdat daar niet werden aange duid kenteekenen en kiezerseigenschappen, maar alleen van de min of meerdere offer vaardigheid van particuliere of openbare bedeelers. He Minister, door te meenen dat alle personen van welstand en geschiktheid hee kiesrecht moeten bekomen, heeft zich zelf de taak bemoeilijkt. Hij moet thans de vraag beantwoorden, is deze man, als hij zoolang in deze woning gewoond heeft, bekwaam, en wordt hij onbekwaam wanneer hij binnen dien tijd verhuist Eene quaestie waar wij, naar mijne opvat ting, niet uiede te maken hebben. Om die reden voel ik ook niets voor de 'izoogenaamde verongelijking van de leden van Patrimonium, ook hier in het debat gebracht. Het is alleen de vraag of met dit kies recht aan genoeg arbeiders stemrecht zal worden gegeven, opdat ook zij hun invloed kunnen doen gelden. Maar het is geens zins de vraag of er niet nog een zeer groot aantal geschikte lieden zijn, die even ge schikt konden zijn als de tegenwoordige, Hat men niet aan de talrijkste klassen een alle andere klassen overheerschenden in vloed heeft willen geven, is niet eene miskenning van die klasse, maar eene daad van rechtvaardigheid. Slot volgt. 3 Juni 1896. Wijzigingen der Postdienst. Te rekenen van 1 Juni jl. kunnen in het binnenlandsch verkeer, pakketten wor den verzonden waarvan geen der vlakken een grootere afmeting heeft dan 100 c.M Vóór dien tijd was dit 80 cM. De maxi mum inhoud blijft echter bepaald op 25 dM». In het verkeer met de landen welker post administratie zich daartoe bereid heeft ver klaard, dat is voorloopig nog alleen Frank rijk, kunnen thans pakketten worden ver zonden welbe langs een der vlakken ten hoogste 100 cM. afmeting hebben, mits de afmeting van elk der overige vlak Ken niet meer dan 20 cM. bedraagt. Vroeger mocht de afmeting langs geen der vlakken meer dan 60 cM. bedragen. Wat de quitantiën en wissels betreft, is bepaald dat te rekenen van al 15 Junia.s. grenzen zullen worden gesteld aan de af metingen der formulieren, wat tot dusver niet het geval was. Geen kleinere of grootere zullen mogen worden aangenomen dan die een lengte hebben van 1425 bij een breedte van g12 centimeter. De Telegraaf meldt dat men bij het departement van oorlog voortgaat met het vervangen der gele uitmonstering door roode, en rekent men er op in den loop van dit jaar nog 3 regimenten van de roode uitmonstering te voorzien. He voorstellen, die naar aanleiding van een genomen proef met een andere uniform door de commandanten zijn ingediend, zul len wel altijd voorstellen blijven. Mis sehien dat nu en dan kleine wijzigingen zullen worden ingevoerd, dooh eene in grijpende verandering is niet te verwachten Omtrent het nieuwe hoofddeksel, bij de veld-artillerie in beproeving, een soort Russische muts van lijn zeehondenvel, is nog geen beslissing genomen. Middelburg. Hoor de arr. recht bank is ter vervulling van eene vacature van rechter in dat college, opgemaakt de navolgende alphabetische lijst van aan beveling: jhr. mr. J. F. Schuurbeque Boeije, substituut offiicier van justitie bij gemelde ree htbank, mr. H. M. G. Klop penburg, kantonrechter te Terneuzen, en mr. B. W. F. Kronenberg, rechter in de arr. rechtbank te Zierikzee. ATJEH. By het departement van koloniën is het volgende telegram ontvangen „Laatste drie dagen bentings benoorden Beradin geslecht. Cavalerie vond de kloof van Beradin verlaten en colonne uit Keta- pang-Hoea den voet van het gebergte van Lam-Asan tot Lam-Tih. Enkele schoten vielen uit het gebergte. Een fuselier gevaarlijk gewond." In kolom a vindt men het aantal kiezors, In kolom b het aantal opgekomen kie zers van 2 Juni. In kolom c het aantal opgekomen kiezers op 28 Mei 1895. Gemeenten. a b c Middelburg 1413 1182 1195 Vlissingen 975 644 657 Veere 102 91 92 Oost kapelle 112 107 94 Domburg 126 109 102 Vrouwepold. 119 95* 77 Serooskerke 144 128 127 Aagtekerke 66 57 55 Grijpskerke 100 91 90 Westkapelle 154 129 126 St. Laurens 78 69 68 Meliskerke 84 77 77 Zoutelande 80 65 67 Bigge kerke 82 73 73 O.&W.Soub. 264 199 215 Koudekerke 326 287 254 Ritthem 92 76 65 N.& St. Joos. 112 103 94 Arnemuiden 157 73 67 Te zamen 4586 3655 3595 1 biljet meer dan het aantal uitge brachte stemmen. Verspreide st. 11; van onwaarde en blanco 44. Zoodat uitgebracht zijn 3611 gel dige stemmen. Volstrekte meerderheid 1806. Uitgebracht op den heer Van Teij- lingeti (1.) 1862op jhr. Schuurbeque Boeije (a. r.) 1737 zoodat gekozen is dhr. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Dinsdag zijn o. a. veroordeeld wegens beschadiging F. B., 21 j. koopman België tot f5 b. s. 5 d. h.; huisvredebreuk en beleediging van een ambtenaarP. M., 42 j. herbergier Bres- kens tot f 10 b. s. 10 d. li. huisvredebreukE. v. L., 23 j. sjouwer man, A. F. M., 30 j. broodbakker en J. J. Pz., 25 j. zonder beroep allen Breskens ieder tot f3 b. s. 3 d. h.; opruiingJ. C., 76 j. rustend landbou wer Zoutelande tot f3 b. s. 3d. h.; vernielingK. V., 21 j. boerenknecht J. J., 30 j. landbouwer beiden Zoutelande ieder tot f 3 b. s. 3 d. h. en mishandeling H. d. G., 27j. expediteur Vlissingen tot f 10 b. s. 10 d. h. Vrijgesproken: W. H., 33 j. P. d. V., 60 j. allen dijkwerkers Westkapelle be klaagd van opruiing P. A., 32 j. land bouwer Zoutelande beklaagd van vernieling en C. D. L., 44 j. kanaalloods Terneuzen beklaagd van bedreiging. De Hooge raad heeft het beroep van mr. P. W. H. v. A., kantonrechter te Hulst door de rechtbank te Middelburg veroordeeld wegens het zich na sluitings tijd bevinden in eene tapperij, verworpen. De arrondissements-rechtbank te Maas tricht heeft K. G. Mani, laatst gewoond hebbende te Londen, thans gedetineerd te Maastricht, ter zake van oplichting (flesschen- trekkerij) veroordeeld tot eene gevangenis straf van 1 jaar en 6 maanden. De rechtbank te Amsterdam veroor deelde Samson en Auer, wegens beleedi ging der Koninginnen door het blazen op een fluitje toen H. H. M. M. op 23 April over het Rembrandtpleiu reden, ieder tot een gevangenisstraf van drie maanden en in de kosten. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Waarde, Wilhelminadorp, 'sHeerenhoek, Kats, Borssele, en West kapelle (toez.) door den heer J. J. Homburg cand. te Middelburg. Geref. Kerken. Aangenomen naar Sliedreekt door ds. J. v. d. Berg te Hhoon. Bedankt voor Ierseke (2e maal) door ds. J. A. Goedbloed te Nieuwendijk. Geslaagd te Utrecht voor het le natuur kundig examen de heer A. M. Dhont van Middelburg. Het Hijkstelegraafkantoor te Goes verzond gedurende de maand Mei 1896, 604 telegrammen, ontving 596, over genomen en verder geseind werden 305, totaal 1505 telegramuien. Out- V er- Kantoreu. vaugen. zouden. Totual Baarland7 16 23 Borsele12 14 26 Driewegen 8 5 13 Ellewoutsdijk 20 20 40 's Gravenpolder 20 24 44 's Heer Arendskerke 19 28 47 'sHeerenhoek 16 21 37 Heinkeuszand 14 15 29 Hoedekenskerke 29 14 43 Kloetingo9 1 10 Nieuwdorp 11 25 36 Nisse 22 11 33 Ovezand26 17 43 Wolfertsdijk 25 23 48 Krabbendijke. In de afgeloopen maand Mei zijn op het telegraafkantoor alhier behandeld 60 stuks telegrammen, zijnde ontvangen 25 stuks en verzonden 35 stuks. Wissenkerke. Het kantoor alhier behandelde over de maand Mei 1896 32 telegrammen, zijnde ontvangen 14, en verzonden 18. Het kantoor te Kamperland ontving 17 verzond 11, samen 28. Goes. Op 't oogenblik dat dit nom- mer ter perse gaat, brak een felle brand uit op de hofstede,.Klein Frankrijk"bewoond door Jb. de Dreu. He schuur ligt reeds, in asch, terwijl het huis in brand staat Be inboedei is grootendeels in veiligheid gebracht. Ook eenig vee ging verloren Het gerucht gaat doch ook niet meer dan een gerucht dat een kind spelende, den brand kan hebben aange stoken. Zaamslag. In de afgeloopen maand zijn op het rijkstelefoonkantoor behan deld 97 stuks telegrammen als, 57 ont vangen en 40 verzonden. Vlissingen. Vanwege 's Rijks Water staat zullen naar wij vernemen pogingen in 't werk gesteld worden de gezonken schepen, „Xania" en „Busy Bee", deze maand door springen te doen verwijderen Zaamslag. In de Hinsdag gehouden vergadering van ingelanden van den Zaam- slagpolaer is met 20 tegen 18 stemmen verworpen de voorwaarde van bijdrage in den aanleg van eeu keiweg van de Griete naar het Zaamslagsche veer zooals in de laatstgehoudene gemeenteraadszitting dien aangaande is vastgesteld. Biezelinge. Maandag avond werd op eenmaal de brandklok geluid, en bleek er brand te zijn ontstaan in het schuurtje van Vervaet, kort bij het station. Alles in het schuurtje aanwezig is gered behalve eene kip, het schuurtje is geheel afgebrand, en wel zoo spoedig dat de twee spuiten van Kapelle, die weldra op het terrein aanwezig waren, geen dienst be hoefden te doen, de Biezelingsche spuiten konden den brand blusschen en voorna melijk het op eenige meters afstand staande woonhuis beveiligen. Oorzaak onbekend. Stavenisse, 2 Juni '96. Heden mid dag te omstreeks half drie werd een aan vang gemaakt met het zinken van het tweede stuk naast het eerste, waarvan in ons nommer van 25 Mei melding werd gemaakt. Door verzuim van een der schip pers, naar men zegt, is het stuk middendoor gebroken. Op het oogenblik, negen uur, is men nog aan het werk. De aannemer, de heer L. Moerland, zal zeer waarschijn lijk door een en ander aanzienlijke schade lijden. De firma Muller Co. heeft het ook e Vlissingen te kwaad gekregen met ■e ertswerkers. Volgens de Midd. Crt. ontstond Zaterdag een relletje, doordien de arbeiders, die san het ertsschip Teutonia gewerkt hadden, be weerden dat het hun betaalde loon niet in overeenstemming was met het geloste aan tal tonnen, dat ongeveer 300 meer bedroeg 4a11 waarvoor ze loon ontvingen. Hierover gaven zij den vertegenwoordiger der firma g uller Co. op alles behalve malsche wijze hunne ontevredenheid te kennen, wat ten gevolge had dat men en corps naar het politiebureau toog. Volgens het Middelburgsche blad zal dit muisje een staartje hebben. Breskens. Teneinde het mogelijk te maken dat het zand voor de haven in het kanaal te Brugge langs hier zal kun nen vervoerd worden, zal aan de haven een tweede aanlegplaats ^or de booten in gereedheid worden gebiwht, een werkje, dat naar men zegt eenige duizende guldens moet kosten. Zooals men zich herinneren zal meldden we onlangs dat het vervoer hoogstwaar schijnlijk over Terneuzen zou plaats heb ben, omdat de haven hier er minder goed voor geschikt was. Naar men ons meldt, heeft het werk aan de duinen te Zoutelande weder tot verschil tusschen aannemer en de dijk werkers van Westkapelle aanleiding gege ven. Door den aannemer is een ploeg volk ontboden, ter vervanging van de dijkwerkers. Hiermede zal in verband staan het ver blijf van ëen luitenant, 1 brigadier en drie marechaussees te Zoutelande en de verster king met twee marechaussees van de bri gade te Westkapelle. M. C. Maandagavond geraakte te Ierseke een paard, voor een kar gespannen, door schrik op hol. Een ongeveer zesjarige knaap, die op de kar zat, werd door den schok tegen den grend geworpen en kroeg de kar over een zijner beentjes, waardoor dit boven de knie gebroken werd. Een man bekwam mede door dit ongeval, won den aan liet hoofd. M. C. Door ingelanden van den Wilhelmina- pvlder is benoemd tot afgevaardigde van genoemden polder Oost-Beveland de heer J. Oele Hz., in plaats van den heer J. A. Bevier de Fouw, die, wegens verandering van woonplaats, als zoodanig ontslag heeft genomen. M. C. In eene Maandagmiddag te Colijns- plaat gehouden vergadering van de afdeeling Noord-Beveland van de Mg. t.b. v. Land bouw en Veeteelt in Zeeland, die zeer druk bezocht was, werd als plaats, waar in 1897 de algemeene vergadering en tentoonstel ling zal gehouden worden, aangewezen de gemeente Wissekerke met 64 stemmen. Voor Cortgene verklaarden zich 12 en voor Colijnsplaat 6 stemmen terwijl een briefje blanco was. M. C. Heinkenszand. Dinsdag is in de woonkamer van den Burgemeester alhier, een zwerm bijen, door den schoorsteen bin nengevallen. Na deze te hebben ver wijderd heeft men vuur aangemaakt en spoedig werden ook die welke zich nog in den schoorsteen bevonden, verdreven. Nog altoos blijven echter de lastige be zoekers rond den schoorsteen, aan de ramen en ook op het dorp zwerven. Zierikzee- Heden Woensdag werd l'aardenmarkt gehouden. Er waren 138 paarden aan de lijn. He Commissie heeft 12 stuks aangekocht. De handel was matig. De prijs varieerde van f 150 tot f500. Bij een gasontploffiing in de „Mine Hochebelle" nabij Nimes zijn 25 personen gedood. By een verpachting van land te Has selt hadden de boeren afgesproken om geen opcenten te betalen, en zeiden dat ook aan den notaris. Doch deze zeide dat aan de voorwaarden niets veranderd zou worden. Niemand bood dan ook bij het afmijnen. Voor de aardigheid werd „mijn" geroepen toen de afslager aan f 1 gekomen was. Ten slotte verklaarden de eigenaars dat zij zouden toegeven mits de pacht- penningen met Nov. a. s. in plaats van met Mei betaald werden, Doch de boeren ver klaarden zich hier onmachtig toe, zoodat de heeren toegaven en de verpachting doorging zelfs tegen hoogeren pachtprijs dan vorige jaren. Koud water als zuiveringsmiddel. Veel uitwerking wordt tegenwoordig toe geschreven aan de verschiler.de (lesin- fecteerende middelen, in de laatste jaren door de wetenschap aangewezen, zoodat wel eens zeer eenvoudige geneesmiddelen over het hoofd gezien worden bij het najagen van nieuwe ideeën. Versch koud water is een krachtig opnemer van gassen, en moet daarom veel gebruikt worden in eene ziekenkamer ot een vertrek dat moei lijk geventileerd kan worden. Een kom koud water in een kamer staande en dage lijks verwisseld, helpt reeds veel tot zui vering dar lucht. Hieruit volgt natuurlijk dat water, dat in een gesloten vertrek gestaan heeft, geheel ongeschikt is om te drinken. Een kom water onder het bed van een patiënt geplaatst en dagelijks verwisseld, voorkomt het doorliggen, en houdt den patiënt over het algemeen gezonder. Door ondervin ding is bewezen, dat een kom koud water naast het hoofd van een rusteloozen slaper gezet, kalmte en verlichting aanbrengt. Pearson's Weekly.) Er is iets comisch gelegen in geweest, die verschillende hooge autoriteiten te Padua bijeen om het overschot van Prins Willem George Frederik af te staan en aan te nemenen onder de tombe niets vindend dan eenige beenderen van een vogel en van een oud man. Nog comischer verlegenheid moet echter wel de redactie van het Handelsblad doen blozen hebben, toen zij bespeurde dat hare treffende beschrijving van de overbrenging des lijks in de krant stond op 't oogenblik toen 't bericht kwam van het vinden va slechts eenige vog dbeenderen. Volgens een der bladen was deze beschrijving ge schreven in den toekomend verleden tijd. Een hevige ontploffing heeft Honder dag in do maritieme pyrotechnische werk plaatsen te Toulon plaats gehad. Een der kruitmagazijnen is totaal in de lucht ge vlogen, waarbij twee arbeidsters, gehuwde vrouwen mot groote gezinnen, gedood en een aantal andere werklieden gewond wer den. He ramp werd veroorzaakt door het ontploffen van drie kisten vuurwerk. De gedoode vrouwen werden later met open gereten en verkoolde lichamen gevonden. Een andere vrouw werd levensgevaarlijk aan het hoofd gewond. Een vuurwerkraa- ker wiens kleeren in brand geraakten, sprong in zee om het vuur te blusschen. Hij redde daardoor zijn leven. De toestand der overige gewonden is viij bevredigend. Uitvindsters. Zijn de vrouwen min der vernuftig dan de mannen in het doen van uitvindingen Eene poging tot beant woording van deze vraag is gedaan door den chef van het patent-bureau te Washing ton in het dezer dagen door hem uitge bracht rapport. Het patent-office in de Ver. Staten werd opgericht in 1790. Het duurde toen 20 jaren, voordat aan een vrouw een patent voor eene uitvinding werd uitgereikt. Hit geschiedde eerst in 1809 en wel ten be hoeve van de toepassing eener nieuwe methode tot het bewerken van stroo. Zes jaren later werd aan een vrouw een patent verleend Voor een corset. Eerst in 1828 werden aan vrouwen meer dan een patent per jaar uitgereikt. Het hoogste aantal, 14, werd in 1826 gegeven. Na den grooten oorlog tusschen de Noor delijke en Zuidelijke Staten begon het vrouwelijk vernuft zich sneller te ontwik kelen. Telkens werden aan vrouwen patenten uitgereikt voor uitvindingen die de ver betering van de ziekenverpleging beoogden. In 1870 werden 60, in 1880 95, in 1890 200 en in 1893 300 patenten aan vrouwen uitgereikt. En aan welke zaken besteedden de vrouwen de kracht van haar vernuft? In de eerste plaats natuurlijk aan het toilet, waarvoor in 2'/s jaar tijd 160 pa tenten werden gegeven. Daarna volgt de keuken met 100, de wasch met 40, de opvoeding en ziekenverpleging met 20 uitvindingen, iü denzelfden tijd. Evenwel bewogen de Amerikaansche vrouwen zich ook op ander terrein, want insgelijks werden vele patenten uitgereikt aan vrouwen voor uitvindingen, de ver betering betreffende van rijwielen, muziek instrumenten, speelgoed en dergelijke. He directeur der posterijen te New- York, de heer Neagle, is van plan een proef te nemen met een nieuw werktuig, een automaat, tot het aunteekenen van brieven. Deze werktuigen worden geplaatst in hotels en andere openbare plaatsen. Men behoeft slechts een 10-centstuk (f 0,25) in de gleuf te werpen en terstond gaan er twee deurtjes open. In de eene opening werpt de afzender den brief, dien hij aan- geteekend wil verzenden en deze valt dan in een zak, die zich in de machine bevindt. He andere opening geeft hem gelegenheid zijn naam en zijn adres in te vullen, benevens het adres en den naam van den persoon, tot wien de brief is gericht. Tevens ontvangt hij dan in een laadje voor aan het werktuig een be wijs, dat hij den brief heeft verzonden. Wanneer de brievenbesteller de brieven ophaalt, maakt hij de deur, die zich in den automaat bevindt, open en dan wordt tegelijkertijd de brievenzak automatisch gesloten. Den sleutel bezit de postdirecteur, zoo dat hij alleen de brieven uit den zak kan nemen. Na een 30jarige afwezigheid keerde onlangs een zekere George H. met zijn in Brazilië verworven vermogen naar Frank rijk teiug en arriveerde gezond en wel aan het Westerstation te Parijs. In een kleinen lederen bundel had hij een f150,0'"0 in papier 'n edelgesteenten geborgen. Aan het stat on huurde hij een rijtuig, waarin hij metzijn geheele bagage, waaronder zijn geldbuidel, plaats nam. In de rue Tique- tonne aangekomen, beval H. den koetsier een oogenblik te wachten, daar hij een zijner vrienden een bezoek wilde brenos en Toen hij eenige minuten later terUg. keerde, was het rijtuig met zijn bagage en zijn geheele vermogen spoorloos ver dwenen. De wanhopige man snelde na- tuurlyk onmiddellijk naar het dichstbijzijn- de politiebureau om van het geval aangifte te doen, doch wanhoopte reeds bij voorbaat, dat bi' zijai vermogen door tus- schenkomst der politie ooit zou terugvin den. En toch werd hij nog denzelfden avond in het bezit ervan gesteld. De koetsier was namelijk, toen zijn passagier in de woning van een vriend verdwenen was, uit verveling in slaap gevallen. Hij bemerkte dus niet, dat zijn paard, eveneens het wachten moede, langzaam tot aan een hoek was opgekuierd. Toen de koetsier wakker werd, kon hij zich niet meer herinneren, waar hij zijn passagier had afgezet en nadat hij zich langen tijd tevergeefs met die quaes tie het hoofd gebroken en vertwijfeld ia 't rond gekeken had, nam hij een kort besluit en reed direct naar de politiepre- fectuur, waar hij van een en ander kennis gaf en de bagage afleverde. Onmiddellijk werd nu de heer H. ontboden, die dank baar zijn vermogen weer in ontvangst nam.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 2