EEN AAN de r TV El- E V Het Dinsdd Tiinn W0( op Woel te k Arb ATJEH. Aan de Tel. werd lieden uit Batavia geseind „De vijand deed een aanval op Lang- kroet binnen onze linie. Hij ontsnap te zonder dat hein nadeel werd toegebracht." Het is niet te ontkennen, dal de vijand de laatste dagen meer brutaliteit uan den dag legt. Eerst werd Lamdjamoe, van waaruit wij met onze kanonnen het vij andelijk gebied (i'akan Badak, Lampisang en Oieh-CHi) beschoten, door hen bestookt, daarna Lamith, beide versterkingen, aan do binnengrens van de gekapte 10U0 meter breede strook, en nu Langkroet, dat aan de binnenzijde onzer postenlinie ligt. Bij de eerste aanvallen werd de vijand door ons geschutvuur verdreven, nu wordt gemeld, dat hij „ontsnapte". Moeten wij daaruit opmaken, dat onze troepen daar een aanval hadden verwacht want een vorig telegram meldde, dat wij op onze hoede waren, omdat de vijand z.ch geducht versterkt on dat do At- jeiiers oi.s te slim af waren en vóór ons vuur hen treffen kon, de wijk hadden ge nomen? Hoe dit zij: de vijand is voor het oogenblik afgedropen en heeft vrees voor onze kranige Indische soldaten aan den dag gelegd. En dat heeft óok beteekenis. Vergadering van de Vereeniging „de Am bachtsschool" te Middelburg. Tegenwoordig 11 leden onder presidium van den heer Jobs. Luteijn. Na opening der zitting door den Voor zitter worden door den Secre aris de no tulen der vorige zitting gelezen 011 worden deze onveranderd vastgesteld. Hierna geschiedt, ingevolge art. 15 van het Reglement, door den Secretaris voor lezing van het jaarlijksch verslag. Daarin werd herdacht hetgeen in het afgeloopen jaar merkwaardigs was voorgevallen, de mutaticn die in het bestuur hadden plaats gehad, de plechtige prijsuitdeeling, enz. Met den meesten lof werd gewag gemaakt van i.en ijver en de goede zorgen der leermeesters, de vlijt en de groote vorde ringen der leerlingen. Jammer dat de ze delijke bloei der school niet met de stof felijke hand aan hand gaat, want dat er achteruitgang is, valt niet te loochenen, de rekening van den penningmeester, die dezen keer met een deficit sluit, is daarom het te bewijzen. Telken jare verminderen de contributiën, sinds 1887 zijn zij met f300 per jaar geslonken. Het bestuur kan dus niet beter doer, dan elk in zijn kring en de pers in het bijzonder aan te sporen om zoeveel mogelijk tot den materieelcn bloei der nuttige inrichting mede te werken. Na dankzegging aan den Secretaris voor het door hem uitgebrachte verslag, stelt de voorzitter aan de orde de benoeming van drie leden en drie plaatsvervangende leden tot het nazien der jaarrekening. Bij acclamatie worden daartoe benoemd, tot leden de heeren W.J. Sprenger, J.A. Tak ee \V. D. Luteijn en tot hunne plaats vervangers de heeren F. (ir. bprengor, van Teijlingeu en Mr. W. A. van Hoek. Aan de orde stelt de voorzitter thans ter definitieve vaststelling de rekening over 1895, bedragende aan ontvangsten f3874.80, aan uitgaven f406G.89Vs en alzoo sluitende met een deficit van f 192.031/2- Nadat door den Voorzitter de hoofd be- standdeelen dor rekening waren opgesomd en niemand eenige aanmerking had of in lichtingen vroeg, herinnerde de Voorzit ter, zich aansluitende aan het zoo even door den Secretaris uitgebracht jaarlijksch ver slag, er aan dat de toestand niet rooskleu rig kan genoemd worden. Toch zag hij de toekomst niet zoo don ker in, van staken althans kon geene reden zijn. Het is waar de contributiën waren geslonken, ofschoon het aantal contribu anten stationair was gebleven de achter uitgang was dan ook hoofdzakelijk toe te schrijven aan het in de laatste jaren ont vallen van contribuanten, die zich by het vestigen der school voor eene grootere bijdrage hadden verbonden. Daarenboven moet niet uit het oog worden verloren dat herstellingen, die verleden jaar plaats hadden en noodzakelijk waren geworden door het toenemend getal leerlingen, eene buitengewone uitgave van meer dan f 8UO. vorderden. Een en ander, gevoegd bij de hoop dat het gegrond uitzicht op eene ge vraagde Rijkssubsidie moge verwezenlijkt worden, doet de verwachting koestereu dat het financieël evenwicht binnen een niet'al te lang tijdperk zal kunnen her steld zijn. Aan de beurt van aftreding zijn de hee ren Johs. Luteijn, I. L. van Wijckhuise en C. A. Goethals, van wie de eerste her kiesbaar, de twee anderen niet herkies baar zijn. Wegens de herkiesbaarheid van den heer Luteijn zond de Teekenacademie geen dubbeltal inde Bnigeravondschool zond, ter vervanging van den heer van Wijck huise, een dubbeltal in, bestaande uit de heeren P. D. Koning en WH. Hasselbacli in de plaats van den heer C. A Groethals stelde het Bestuur voor eene keuze te doen uit de heeren H. P. van de llee en G. Krijger. Benoemd werden de heeren Johs. Luteijn met 10 stemmen (1 was in blanco), W. H. Hasselbacli met 7 stemmen (4 waren uitgebracht op den heer Kening), II. 1. van de Boe met 10 stemmen tegen een die aan den heer Krijger ten deel viel. Daar geen verdeie voorstellen te behan delen waren en niemand eenige inlichtingen te vragen had, richtte de Voorzitter tot de heeren van Wijckhuise en Goethals, aftredende leden, een woord van dank voor al het goede dat zij in het belang der school hadden helpen tot stand brengen. Hy zag dte heeren noode vertrekken want zij hadden veel gedaan voor de school, doch de bepalingen van het reglement waren imperatief, hij kon dus niet anders doen dan hun een woord van lof en hulde toevoegen voor hunne ijverige bemoeiingen, in de hoop bij eene volgende periodieke aftreding hen hunne oude plaatsen te zien hernemen. Hierna ging de vergadering uite3n. GEMENGDE BERICHTEN. Middelburg. Gisteravond vergaderde onder presidium van den heer A. Littooij, do anfirev. kiesvoreeniging „Nederlanden Oranje" te Middelburg. Na afhandeling van eenige huishoude lijke zaken, werd tot bestuurslid, in de plaats van den lieer P. J. de Kruijter(die na 20 jarigen diensttijd, als secretaris ont slag heeft genomen) gekozen de heerL.D. van den Houten, diode benoeming aannam. De heeren P. J. de Broekert en J A. ertregt die als bestuursleden aan de beurt van aftreding waren werden met bijna algeinuene stemmen herkozen. Bij het Bestuur was een schrijven inge komen van den haer tnr. P. .T. F. yan Voorst Vader, waarbij hij als lid der Kiesvereenigiug afscheid nara en als ex-lid der staten dank betuigde voor het hem geschonken vertrouwen, tijdens zijn lid maatschap. Nu een opwekkend woord van den voor zitter werd de vergadering door den heer Huvers met dankgebed gesloten. Middelburg. Donderdag vergaderden de besturen der verschillende kiesvereeni- gingen in het kiesdistrict Middelburg. Uit de op die vergadering ingeleverde lijsten bleek dat met bijna alle stemmen in de vacature ontstaan door het vertrek van den heer Mr. 1'. J. F. van Voorst Vader naar Amersfoort, tot definitief candiduat voor de Provinciale Staten van Zeeland is gesteld de heer Jhr. Mr. J. Schuurbeque Boeije, rechter in de Arrondissements rechtbank te Middelburg. V-.OGS. Gisteren viorde de Goesche kadervereeniging haar tienjarig bestaan, door het houden van een schietwedstrijd waarbij, buiten de leden, tegenwoordig waren de heeren van der Bilt La Motthe, Kapt. v. d. Hoek, v. d. Meulen, command, en Pilaar, officier bij de DD. Schutterij. eischillende oud-ofheieren en de officieren hadden prijzen geschonken terwijl uit de kas flinke prijzen waren aangekocht. De uitslag van de hoofdschieting was als volgt: lste prijs P. J. van der Maas, korporaal met 94 punten, 2e prijs P. J. Bosier, fourier met 92 punten, 3e jirijs A. Meijler, sergeant met 92 punten, 4e prijs H. Bliek, sergeant met 91 punten, 5e prijs H. Lampen, eud- sergeant met 90 punten, 6e prijs J. de 11 oogh oud-sergeant met 90 punten, 7e prijs M. Fokke korporaal met 89 punten, «e prijs H. Merison sergeant met 88 punten, 9e prijs J. Molhoek, korporaal met 86 punten, 10e prijs A. S. J. Dekker, korpo raal met 85 punten, 11e prijs P. Joosse, oud-sergeant met 83 punten, 12e prijs Govers oud-sergeant, met 83 punten, 13e p.iijs P. Verhage, korporaal met 77 punten, 14e prijs A. J. van Altena korporaal met 7-1 punten, 15e prijs S. H. Drijf hout korpo raal met 71 punten. De le prijs was 1 zilveren medaille met 2 schilderijen. De 2e prijs een wasch- stel. De 3e een paar bAcuitbeelden met milieu. In de 2e afd. waren 4 prijzen uitgeloofd: een van de officieren, ten van de woled. heeren v. d. Bilt la Motthe en Fransen v; l>utte, een van den weled. heer Kapitein v. d. Hoek en een van den kor poraal Dekker. De hoofdprijs standaard met vogelkooi werd schitterend (met 54 punten in slechts eene serie schoten) behaald door kor poraal Verhagede tweede een cou- rantenhanger van gesneden hout met 54 punten door sergeant Bliek, de 3e een kistje sigaren met 53 punten door ser geant Meijler; de 4e 2 vazen met 50 punten door sergeant Merison. Een souper besloot dezen feestavond. Bij beschikking van den minister van financiën is, met ingang van 1 Juli a. s., benoemd tot deurwaarder der directe be ladingen enz. te Goes L. D. Oosterveld, thans in gelijke betrekking te Terneuzen.' r_— Tot; ontvanger-griffier van de polders Nieuue West-KraaiertNoord-Kraaiert en Zuid-Kraaiert is mot algemeene stemmen benoemd de heer W. Kakeleeke, in plaats van dhr. J. M. Kakebeeke, aan wien op ver zoek eervol ontslag is verleend. s Gravenpolder. In de gister ge houden vergadering is tot ontvanger-grif fier van de polders Ooster Zwake en Middel- Zwake benoemd de heer D. J. Prumers bij de laatste met het lot. De heer l! Schouten had 3 stemmen. Tot gezworen van den polder Middel- Zwake werd in plaats van den heer J. Wou- tersen, benoemd de hter J. de Pree. M. C. I-Seinkenszand. Dezer dagen is bij den Burgemeester f20. ontvangen van 11. M. de Koningin Begentes, voor een behoeftige onder deze gemeente, wiens vrouw bijna blind is, met welke hij kort geleden zijn vijftigjarige echtvereenigirg heeft gevierd. Goes. Door de Nederlandsche Spoor wegen is bepaald dat met ingang van 20 Mei voor Cement alsmede voor de navol gende uit cement vervaardigde artikelen buizen, kribben, platen, putringen, riolen, steenen, tegels, troggen en vliezen de goed- koopere vrachtprijzen van klasse C. moeten worden berekend. Vóór 20 Mei behoorden deze goederen tot klasse B. Goes. Ter gelegenheid van de feesten ulhier op Maandag 25 Mei zal dien dag een extra trein loopen van Goes naar Boozendaal en tusschengelegen stations voor het vervoer van reizigers der drie klassen. Deze vertrekt van Goes 's avonds ten 10,10 en stopt aan alle tusschen ge legen stations en komt te Boosendaal aan ten 11.50. St. Maartensdijk. In de vergadering van ingelanden van het vrije waterschap St. Maartensdijk werden vastgesteld de rekening over het afgeloopen dienstjaar, alsmede de begrooting voor den dienst 1896/97. Het Dijkgeschot werd voor de verschillende polders vustgesteld als volgt Oudeland f 8,80, Middelland f 4,80, Noord 17,80, Uiterst Nieuwland f4,80, Ba vens oord f4,80, Groote en Kleine Landekens f3, Slabbekoorne, f 11, Molen f 12 en Pluimpot f 3. De Voordracht voor gezworen ter voor ziening in de periodieke afdreding van den heer A. Geluk werd opgemaakt als volgtle eand. A. Geluk, (aftr). 2e cand. J. Noom, Az. 3e cand. N. Nelisse. Krabbendijke. Tijdens den hevigen Noord Westenwind welke alhier eenige dagen woedde geraakte het visschersvaartuig K. B. 22 schipper Brins gelegen voor den Nieuwlandpolder van voor het anker door- welke het tegen den dijk werd geslingerd en beschadigd. Ook sloeg en dreef de in ventaris gedeeltelijk weg. De in de Schelde gebrachte oesterzeeften voor welke men ook nog bevreesd was leden geene schade. Slechts enkele waren weggeslagen. Oo k nog eenige dijkschade werd waargenomen doch die was gering. St. Maartensdijk. Eene eigenaardige kerkelijke kwestie dreigt zich hier te zul len ontwikkelen. Al sinds geruimen tijd bestaat er verschil tusschen den predikant ds. H. Snel en het Bestuur der Ned. Herv. kerk over rechten, die genoemd Bestuur nog in sommige zaken, de pastorio rakende, meent te hebben, waarvan echter door den predikant de geldigheid wordt betwist. Behalve andere gevallen, die zich reeds voordeden, doet zich thans het geval voor, dat de predikant toegang weigert tot den tuin aan een door het kerkbestuur daar toe sinds jaren aangewezen persoon, ten einde in genoemden tuin eene heining te teren. Het bestuur acht zich door die weigering in zijne rechten verkort en zal nu naar wij vernemen tegen den predikant in rechten optreden, ten einde langs dezen weg ZEerw. te noodzaken, toe te staan, dat de kerk zelve, als zij dit noodig acht, hare eigendommen het noodige onderhoud verschaft. Draaibrug. Donderdagmorgen brak de as van de locomotief van den stoom tram, die hier te 6.50 uur tijd van Greenwichvertrekt en te 7.55 te Breskens aankomt, om te 8.28 uur weer van daar te vertrekken. De gevolgen van het ongeval beperkten zich tot een vertraging in den dienst, op genoemde uren en plaatsen vertrok nu geen tram, zoodat dus velen een wijziging in hun reisplannen moesten maken. Stavenisse. De brani van 6 Mei 1.1., gemeld in ons blad van 7 Mei d. a. v., kreeg alleen door de toevallige omstandig heid, «lat het hoog water was, geen enorme uitbreiding. De brandspuit weigerde toen gansch en al den dienst, en men morde over de achteloosheid, waarmede met dat bluschmiddel werd omgesprongen. Eene spoedige reparatie was daarvan het ge volg, en dat die reparatie geholpen had bleek bij den brand van 4 dagen later, waarbij onze spuit goede diensten bewees. In zijne laatst gehouden vergadering be sloot de gemeenteraad dan ook, geen nieuwe brandspuit aan te schaffen, die thans eene overbodige uitgave zou moeten heeten. Te Scheveningen heeft een jongen uit wraak jegens zijn vroegeren bars van diens hit de tong uitgetrokken. De po litie heeft procesverbaal opgemaakt. Een persoon uit Bokstel is te Utrecht in het ooglijdersgesticht opgenomen. In den nacht van Zondag op Maandag was hij tusschen den Bosch en Vucht door onbekende personen aangevallen met een scherp voorwerp werd hem een oog uit gestoken, terwijl het andere oog zoodanig werd beschadigd, dat men voor het behoud vreest. Men meldt uit Haarlemmermeer dat do suikerbieten beter opkomst hebben dan met het koude droge weèr verwacht werd. Voor een groot gedeelte is dat te danken aan het uieper zaaien dan men gewoon was. De ondervinding in de laatste twee jaren heeft dat als de beste wijze leeren kennen. De grond was dit voorjaar daar toe uitstekend geschikt. Natuurlijk ligt er ook nog heel wat zaad op een flinke re genbui te wachten, voornamelijk op gronden die wat kluiterig waren of waar wat ondiep gezaaid is. Kleine oorzaken hebben vaak groote gevolgen! Dit bleek te Hedel. Van de 80 stuks vee, die op de Uiterwaard „St. Helena" grazen, stierven binnen 2 dagen plotseling 6 stuks. By onderzoek van een der cadavers is gebleken, dat lood. witvergiftiging do oorzaak van den dood is. Bij het Yerven der spoorwegbrug over de Maas was door het onwillekeurig morsen van verf het gras onder de brug met loodwit in aanraking gekomen. De werkstaking te Rotterdam. I)e werkstaking is geëindigd. In een groote vergadering is door de bootwerkers Woensdag morgen met 1182 tegen -131 stemmen besloten weder aan het werk te gaan. Allen werden weder aangenomen. Aan de leiders De Jonge, Palte en Snelle- man komt een woord van lof toe voor hun flink, beleidvol optreden en aan de werkgevers voor hunne loyale tegemoet koming aan de grieven der werklieden. üok in andere plaatsen van ons land is de arbeid hervat. Grootheidswaanzin. Te Weenendoet zich het zonderlinge geval voor, dat een gezin van vier personen plotseling aller, te gelijk krankzinnig zijn geworden. Hot gezin bestaat uit den vader, Alexander Wobransky, 66 jaar oud, en zijn drie doch ters, zij lijden aan grootheidswaanzin. De ziekte openbaarde zich een paar dagen ge ledende ongelukkige meisjes konden eerst na een hevige worsteling, waarbij zij zich met bijlen verdedigden, overmees terd worden. Professor Krafl't-Ebing, hoogleeraar in de psychologie aan de NV eener Universi teit, bestudeert de patiënten. Een zoon van Sobransky, oud 26 jaar, werd een jaar geieden door een dergelijke manis aangetast en is neg krankzinnig. Lnthur's eigen Bijbel dien hij altijd in zijn studeerkamer placht te gebruiken, bevindt zich thans in het bezit van een Berlijnsch museum. De witte randen rondom do bladzijden zijn bedekt met aanteeke- ningen in Luther's liandschiift. Dit exem plaar van den Bijbel is te Bazel gedrukt in het jaar 1509 en over het geheel voortreffelijk goed bewaard gebleven. Een slagveld in denzelfden toestand gebleven. In Chili op het slagveld van Tarapaca, liggen do lijken der gesneuvel den nog juist zoo als zij vielen in den veldslag tusschen de Peruanen en de Cnili- aueu, die in het jaar 1883, vóór de annexatie van Tarapaca door Chili, plaats had. ier duizend man en duizend paarden werder. bij die gelegenheid gedood en bleven on begraven. In Tarapaca regent het nooit, en de zon heeft de lijken gedroogd, terwijl zij door de salpeterstof in den grond bewaard zijn gebleveu. Als mummies liggen de lijken in akelige verwarring op de vlakte, met gebroken zwaarden en bajonetten, die er nog even blinkend uitzien als op den dag van het gedenkwaardig gevecht. De kroningsfeesten te Moskou zijn in vollen gang. De keizerlijke stoet kwam gisteren in het paleis van den gouverneur aan. De keizer ontving de huldiging van den adel, de stedelijke autoriteiten en de provinciale gouvernementsambtenaren, die brood en zout overreikten. De troepen hadden de straten met tou wen afgezet. De dicht opeengepakte men- schenmassa juichte den keizer en de kei zerin herhaaldelijk toe. Bij de Wosskres- senspoort stapte de keizer van zijn paard, teneinde met de beide keizerinnen in de Iberische kapel bij het wonderdoende Ma riabeeld te bidden. Daarop besteeg hij weder zijn paard en gingen de beide keizerinnen in het rijtuig. De stoet ging vervolgens naar het Krem lin; 85 saluutschoten kondigden het oogen blik aan, waarop de keizer de kronings kerk, de Uspenskykathedraal, binnentrad. Na in de verschillende kathedralen te hebben gebeden begaven H.H. M.M. zich naar het paleis in het Kremlin. Zoodra zij het paleis waren binnen getreden, wer den 101 kanonschoten gelost en alle klokken werden geluid, ten teeken dat de intocht van den keizerlijken stoet ten en.de was. Yan daar ging het per rijtuig naar het Alexander-paleis. Des avonds illuminatie. De gansche stad, hoofdstraten vooral, waren schitterend ver licht. Yan de huizen waren gansche gevels bedekt met electrische lampen en lampions, in het bijzonder het huis van den gouverneur- generaal. Een prachtig gezicht - zoo meldt men aan de Tel. had men van de hoogte van het Kremlin op de zee van huizen, die schitterden in het fonkelende licht en op de straten, dia krioelden van een onafzienbare menschenmenigtb. aanbestedingen, Donderdag 28 Mei. 'JüierlUïce, in het Huis van Nassau door gemeentebesturen van Dreischor en Nieuwerkerk half 2 de aanleg van den vei- bindingsweg met bij behooronde werken i n de gemeenten Dreischor en Nieuwerkeik. Biljetten voor 1 uur bij dhr, J. A. Legemaat te Zierikzeo. Bestek ligt ter lezing in Ie gemeenten Zierikzee, NiouwerkorkD.eiboho), Bruinisse, Tliolen, Scherpeinsse btaven sse, Middelburg. Goes en Terneuzeu ^en ve k'iJK baar a 11 bij A. C. de Mooy te Zieree Aanwjjzing 20 Mei 1-4 uur. n - bU J. M. W. van Elzehngen te /lenkzee "'h7em««ntehul. 'f hï /„"''S'hV'»™!" «n lis staande en het jH>uuu" R tAk „ie,,,, srhoollokoal te Camperland. Bestek eiken werkdag 9 11 '/s uur ter inzage ter secretarie eif h 60 cent verkrijgbaar Aanwyzing in f'co opden dag der besteding te 10 uur. Kruiningen, 3 uur bij v. d. Linde leve ring aan liet waterschap Kruimngen van 340 «i-heeuston ges. Lessimschen steen, 160 scheepston Belg. brikken, 2000 ronde eiken Poikoenpalen van 30 cM. 1200 bos Brab. rüs, 2000 Brab. stakon, 50 bos haringband Franco wal. Inl. dhr. S. B. Blok. Biljetten voor 12 uur bij dhr. H. C. J. Dominicus. Middelburg, 11 uur aan het Prov. Be stuur het verrichten wei k doorvaart van de 2o opening der brug in den Sclioorschen weg over het kanaal door Zuid Beveland. Raming f29000. Woensdag 3 Juni. Wlsaekerkc, 2 uur in de directiekeet aan den Anna Frisopolder 9 uur verbetering en onderhoud der waterkeerende werken. Bestek ter inzage bjj G. J. de Emit en a 50 cent verkrijgbaar. Aanwijzing 27 Mei 4 uur en Woensdag 30 Mei 11 uur. Wlllieliiiimtdorp, 11 uur in 't gemeen tehuis door het bestuur der wat rkeering van den calamiteuzen Oost Bevelandpolder ver beteren en onderhoud der waterkeerende werken aan dien polder dienst 96/97. Bestek ter lezing bij J. v. Dijke en a 30 cent bij dhr. C. Snijder vanaf 16 Mei. Aanwijzing 20 en 30 Mei 10 12 uur. Donderdag 4 Juni. Tliolen, levering goede Duitsche vlam- kolen voor hot stoomschip Argus vanaf 1 Juli 96—1 Juli '97. Biljetten bij dhr. de Yulder van Noordon. Woensdag 10 Juni. ■li uiuUm-, door het bestuur der water- keering van het cal. waterschap Bruinisse horstel, vernieuwing en onderhoud tot 30 April 1897 der aarde-, kram-, rijs- en steen- glooiingwerken; het verdedigen van den onderzeeschen oever der steenbeatorting. Bestokken ter lezing in het lokaal te Zype en a 60 cent verkrijgbaar bij dhr. Joh. Elen- baas. Aanwijzing 2 en 6 Juni 11 12 uur. Samenkomst te Zfipe. Zaterdag 13 Juni. l'ortgcne, half 11 in 't gemeentehuis door 'tbestuur van Anna Polder herstel, vernieuwing on onderhoud tot 30 April van do worken. Bestek a 50 cent bij dhr. H. Roelof, te wions kantore 't ter lezing ligt. Aanwijzing 6 Juni en 9 Juni 11 uur. OTEIIZICHT VEISKOOI'INBEN ENZ. Dinsdag 26 Mei. Goes, 8 uur in de Prins vap Oranje voor J. den Boer door net. Pilaar een huis en timmermanswerkplaats met huis er naast verhuurd aan F. Mannhart, Oostwal. Woensdag 27 Mei. gehore, by Op 'tHof door dourw. Holl- man half 11 3 paarden, 4 melkkoeien, 4 eenjarige runders, 1 jaarling stier, loopvar kens, N. H. kalvers, Utrechtsch wagentje, planken. W emcldlnge, bij wed C. de Wilde door not. Paardekooper Overman half 12 meubels, arbeidersgeieedschap, kippen, mest, varken enz. Donderdag 28 Mei. Wcmeldingc, bij wijlen dhr. M. Ferdi- natidusse door not. L. Liebert 10 uur meu bels, landbouwgereedschap, 3 schapen, 4 lammeren, vot varken, loopvarken, kippon, eenden, afbraak van 2 schuren. ■lo<-dekeu*kerke, bij Helmstryd door not. Paardekooper Overman 10 uur 1 baatg. melkkoe, 1 rund, 2 geiten, weischaap met lammeren, vet varken, mestputloopers. hond met kar en tuig, 7 kippen en liaan, konijnen en hokkon, karn- en stalgereedschap, lad ders, banken, teeltuin, mest, hooi, winkel- invent.uis meubels. Vrijdag 29 Mei. Vccre, door not. de Vos 10 uur op deri Kampveorschen toren een huis, erf en tuin aan de Markt 780 cA. En 16,10 A. bouwl. in Zanddijk buiten. Woensdag 3 Juni. Kruiiilng ii, door not. Prins 2 uur bjj v. d. Linde voor erven P. Kole 8970 cA. weiland op den Hoogen Akker. 2o. twee arbeiderswoningen met tuin 730 cA. En 3o. twee arbeiderswoningen met erf 450 cA. in den Verloren Hoek. Donderdag 4 Juni. Goes, 2 uur in de Prins van Oranje door nol. Mulock Houwer den molen Vijf gebroe ders met huis, erf, stoommachine, 10 paarde- kracht en schuur en erf. Driewegen, bij v. Boven door not. v. d. Kloes een huis, schuur, erf en tuin 696 cA. van wed. M. Korstanje 1 uur. Zaterdag 6 Juni. Goes, 11 uur door not. Prins in het Slot gras en nagras op de taluds en bermen en in deslooten van den spoorweg llosendaal Vlissingen. Voorwaar len op de sta'ions. Donderdag-11 Juni. Goes, 12 uur in de Prins van Oranje door not. Pilaar de hofstede Tien gemeten in Oudelande. 65.3596 H.A. boomgaard, bou w- weilanden, dijk aldaar en te Ellewoutsdijk. 2o. de hofstede vanC. A. Rijk te Ellewouts dijk met boomgaard, bouwl. enz. samen 43.3304 H. 3o. 4.2430 H. weiland Nieuwe Craayertpolder 'sHeerenlioek. 4o. 1.1910 H. id. aldaar, in pacht bij Werri en J. J. Rijk. Catalogus met kaart bij dhr. Bevierde Fouw. Woensdag 17 Juni. r Kigg «•kerke, 10 uur bij C. Stuim door not. Loeff de hofstede van dhr. Job Dekke- 17 H. 1 A. 68 cA. in 32 perj. met combi naties. Maandag en Dinsdag voor den verkoop te zien. Goes, door not. Pilaar in de Prins van Oranje 2.0868 H. weiland in Boomgaardhoek in pacht bij M. Verdonk. 1.8840 H. id. in pacht bij wed. Harinck. 2 H. 9 A. bouwl. Oude Kraaijert. 4 H. 40 A. id. in pacht bij Job v. d. Dries. Donderdag 18 Juni. Wemeldinge, 10 uur bij Korstanje door not. Pilaar voor erven dhr. A. Janse de Schipper een holstede met bouwl., boom gaard enz. onder Schore, in pacht bij C. de Schipper, groot 20,74,05 HA. 2o. een hofstede in Wemeldinge met boomgaard, beuwl. enz. groot 28,76,94 H. in pacht bij C. Burger. Vrijdag 26 Juni. Ritthem, uur door not. Huvers voor A. Cevaal hooigras en klaver te velde. Woensdag 1 Juli. Middelburg uur in de Vergenoe ging door not. Tak de hofstede Waldamme. Woensdag 15 Juli. Ritthem, door not. Huvers by A. Cevaal uur inspan als Woensdag 22 Juli. Middelburg, op hofstede Waldamme door not. Tak uur inspan als: Juli. Middelburg, uur in de Vergenoeging door not. Huvers het hoveniershofsteedje van A. Baljeu. ADv tot zich te i en Behuwdvi CORNE in den ondei Wij zijn die geene bc Veere, 21 J. M. Een Onde hartelijker menigvuldig! schap, betoor huwelijk. Oude lande J De des avonds t| koffiehuis dhr. J den te Goes door der 2e. aldaar, 11AUDT 01 Beide perrJ Inmiddej te bevragen Notaris. Op Ma des namiddag MEESTER e Bestek ter LE CLERCQj Aanwijzing 's namiddags Burgemeest K. H. De Notaris VJ des middags van L. D. vi namens de P. Kole M 1. Een per Hoogen daster s aren 70 c Te aanvaa 2. Twee a; met tuin 1 en 72 gr Verhuurd i voor f78 pei 3. Twee ar in den Vj gen sectj 4 aren 5( Verhuurd i H. Danker vi de Leeuw vo De Notarj Woensi des voormiddij kerke, bij G'. van den eerza Krommenhoekt onder Biggeke te zamen Ï7.C r-)» in 32 p samenvoeginge Maandag en te bezichtigen' Breeder oms tijdig verkrijg ■Notaris te Ku kadastrale kas Worden gegev«

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 2