ËOPPËÏ W. 'KACHELS i ADVER KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. RECHTSZAKEN. GEMENGDE BERICHTEN. AFLOOP VEHKOGPINGfeN ENZ- BUBUEBU.1KK STAND- MARKTB aan extra eene huurwaarde tot f 200. Dienovereenkomstig wordt zonder discus sie of stemming besloten. YIII. Yoorstel van B. en W. tot vast stelling van instructiën voor de hoofden en andere onderwijzers van de lagere scho len der gemeente. Het daarloe door B. en W. ingediend ontwerp wordt zonder discussie of stem ming goedgekeurd. IX. Voorstel van B. en W. om, tenge volge wijziging inde zitting van 12 Febr. 11. gebracht in de verordening II op het lager onderwijs, tegen 1 Augustus a. s. eervol ontslag te verleenen aan mej. A. Boucherie le onderwijzeres in de handwerken aan school HmejM. C. Hulsenboom le idem aan school I mej. C. J. M. Zoutendam 2e idem aan school H mej. J. R. Jonk 2e idem aan school H mej. M. P. Meertens 2e idem aan school I mej. H. E. G. Goote 2e idem aan school Iwelk eervol ontslag zonder discussie of stemming verleend wordt. X. Adres Sparrentak en Schoonaard houdende verzoek, dat een Doom staande oyer de Nieuwstraat worde geroeid. B. en W. adviseeren afwijzend op het adres te beschikken, daar de boom volgens het rapport van den Gemeentebouwmees ter geen gevaar oplevert. Nadat door den heer van Hoek er op gewezen was dat bij eventueel ongeluk de gemeente tot schadeloosstelling zou ver plicht zijn, wat adressanten ook in hun rekest beweren en door den Voorzitter niet ontkend wordt, en nadat de heer van der Ree het advies van B. en \V. krach tig had ondersteund, wordt zonder verdere discussie of stemming conform dat advies besloten. XI. Voorstel tot wijziging der veror dening van algemeene plaatselijke politie. Het voorstel luidt om in de verordening op te nemen lo. dat aan de straat geen gevels of zijwanden van hout mogen gebouwd of vernieuwd worden 2o. dat niet mag gereden worden over de verhoogde klinkerbestrating der Markt 3o. dat binnen de kom der gemeente geen stapels van licht brandbare voorwer pen in de open lucht mogen staan en 4o. dat een onbeslagen paard, niet voor een rijtuig ge pannen, aan de hand moet geleid w en.« Alleen het laatste punt lokte discussie uit, omdat de heer van Hoek in herinne ring bracht dat het in de laatste 14 jaren reeds viermaal door den raad verworpen was. Het werd echter krachtig gesteund door den heer W. H. Snouck Hurgronje en ten slotte met 11 tegen 5 stemmen goedgekeurd. X. Voorstel van B. en W. naar aan leiding van een adres omtrent de werk verschaffing. Hun advies luidt de werkverschaffing in het bezit te laten van het door haar ge bruikt wordend huis naast dat van re kwestrant en aan dezen te berichten dat er geen termen gevonden zijn om hem deswege eenige schadeloosstelling te ver leenen, waartoe zonder discussie of stem ming besloten wordt. XIII. Voorstel van B, en W. tot aan vulling verordening,f houdende tarief en voorwaarden betreffende de levering van duinwater. Het voorstel luidt om aan de verordening een nieuw artikel Vbis toe te voegen van den volgenden inhoud „In woon- en winkelhuizen kunnen B. en W., indien daartoe bij de aanvragen, bedoeld in art. 4, het verlangen wordt te kennen gegeven, ook de binnenleidingen met inbegrip van ééne tapkraan tot hoog stens éen meter van de in artikel 5 ge noemde grens van wege de duinwaterleiding en voor hare rekening doen aanleggen, op voorwaarde dat de kosten tegelijk met de voldoening van den prijs van het water worden terugbetaald door tijdelijke ver hooging van dien prijs met 4 percent der belastbare opbrengst van die perceelen", welk voorstel zonder discussie of stem ming wordt goedgekeurd. XIV. Bezwaarschriften inkomstenbelas ting 1895 (2e suppletoir kohier). Ingezonden waren bezwaarschriften door v. d. Plank, Charbon, Hollestelle en Ise- bout. Het voorstel van B. en W. luidt om de aanslagen van de twee eersten te hand haven, de aanslag van den\ derde van de 10e naar de 7e klasse terug te brengen en Isebouts aanslag te vernietigen. Conform dit voorstel wordt met 13 tegen 3 stemmen besloten. De agenda uitgeput zijnde, deelt |de Voor zitter mede dat volgens een bericht in de Nieuwe Rottterdamsche Courant de kweek school voor onderwijzeressen zal gevestigd worden te Apeldoorn, zoodat de pogingen tot het verkrijgen dier inrichting alhier schipbreuk hebben geleden, waarna hij zijne alwezigheid van 9 Mei tot 24 Juni aankondigt en de zitting voor gesloten ver klaart. Ned. Herv. Kerk. Ds. ter Haar Romery te Middelburg staat op het zestal naar 's Gravenhage. Beroepen te Heeze ds. P. N. Pikaar te Dieren. Geref. Kerken. Bedankt voor Arnemuiden door ds. W. Verhoef te Ridderkerkvoor Anna Jacobapolder door ds. R. Loman te Her wijnen voor Camperland door ds. H. Buitenhuis te Sleeuwyk. Het in de Gerf. kerk te Meliskerke geplaatste orgel zal D. V. a. s. Zondag avond 6 uur in gebruik worden genomen. Ds. H. Buurman hoopt bij die gelegenheid een toepasselijk woord te spreken. Driewegen. De raad benoemde gis teren tot onderwijzeres alhier Mej. G. VV van Dellen te Goes. Ellewoutsdijk. Bij Kon. Besluit van 17 April 1896 no. 3 is aan deze gemeente als subsidie in zake het onderwijs toege kend een bedrag, gelijk aan dat van het vorige jaar van f 950. Bruinisse. De Openbare school alhier wordt bezocht door 159 gratis schoolgaande kinderen van 612 jarigen leeftijd. Dit cijfer straat bijna gelijk met de helft der totaal ingeschreven leerlingen. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens. overtreding der jachtwet en bedreiging met eenig misdrijf tegen het leven gericht: C. A., 19 j., arbeider, Driewegen, tot 2 m. gev. straf en 3 maal f 10 b. s. 3 maal 10 d. h.; aanranding der eerbaarheidJ. L. A., 23 j., kuiper. IJzendijke, tot 1 m. gev. straf; beschadiging en vernieling: H. J. M., 21 j., molenaarsknecht, en N. L., 19 j., werkman, beiden Goes, de le tot f 15 b. s. 15 d. h. en de 2e tot f 10 b. s. 10 dh., en mishandeling:J. F. R., 28j. stoker Stop peldijk tot 6 m., F. d. S., 23 j. werkman en F. d. S., 18 j. koopman beide Clingo, ieder tot 1 m., C. v. P., 18 j. werkman en P. J. V., 22 j. voerman beiden Clinge ieder tot 14 d. en M. Harte 21 j. werk man Ter Neuzen en A. v. d. B., ook gn. K., 15 j. schippersknecht Ierseke beiden tot 7 d. gev. straf. Allen in de kosten. Vrij gesproken A. v. d. B„ ook gn. K., 45 j. schipper Ierseke beklaagd van ver duistering en F. v. P., 23 j. werkman Clinge beklaagd van mishandeling. LANDBOUW- Uitslag der Stierenkeuringen van wege de Afdeeling Zeeland van het Ned. Rundveestamboek op Donderdag 30 April gehouden in den kring Schouwen-Dulveland. a. Engelsch en gekruist Ras te Schuddebeurs. Aangevoerd 2 Stieren van 2 jaar en Ouder. le prijs Royaltyvan J. de Vlieger te Noordgouwe, 3e prijs Julius van Job v. d. Have Cz. te Ouwerkerk. Twee eenjarige stieren, le prijs Prins II, van B. Giljam, Ouwer kerk. 3e prijs Philipvan Job v. d. Have Cz. Ouwerkerk. b. Nederlandsch Ras te Zierikzee. Zes stieren minstens 2 jaar oud. le prijs Jonge Sultan2 jaar van J. de Rijke Sirjansland. 2e prijs Bram, 2 jaar van Frans Koopman Kapelle. 3e prijs Adam I, 2 jaar van C. van Schelven Brouwershaven. Eerv. Vermelding Catharinas Jan 3 jaar, W. Kooman Zierikzee. Deze Collectie was zeldzaam schoon en het verdient wel vermelding, dat men nergens in Zeeland zooveel waarde hecht en te recht aan stieren van 2 en 3 jaar dan in Schouwen-Duiveland, daar het over ervingsvermogen der goede eigenschappen zonder twijfel bij oudere stieren veel ster ker aan den dag treedt dan bij jongere. Eenjarige stieren waren 11 stuks aan de lijn. lste prijs Dirk VII, van J. M. Klompe Dreischor, 2de prijs Davidvan Stieren- Vereeniging te Ellemeet, 3de Jan, van S. van de Velde Zierikzee. Eerv. Vermelding Clay II, van P. v. d. Bijl Zonnemaire, id. Jan, van P. Gerards Zierikzee, id. Bram, van D. C. Pompoene Dreischor. De collectie jarige Stieren was als een geheel beschouwd, niet zoo uitstekend als de Commissie dat in Schouwen Duiveland gewoon is, wat reeds uit de bekroningen blijkt, daar anders van de Elf Stieren zeker meer dan zes een onderscheiding zouden hebben verworven. Tot inschrijving op het Ned. Rundvee Stamboek was op de keuring de tijd te kort, toch werden 9 aanvragen voor opname in het Stamboek den Secretarie opgegeven. Tot heden zijn bij en na de keuringen door den inspecteur 37 Stieren en Koeien ingeschreven en zijn 19 nieuwe Leden tot de Afdeeling Zeeland als Lid toegetreden. Ritthem. De steenbestorting, tot ver sterking der zeewering, is hier haast ten einde. Ongeveer 65 scheepsladingen met steenen zijn op eenigen afstand van den zeedijk in de Schelde geworpen, waaraan eenige dijkwerkers en arbeiders eenen ge- ruimen tijd een flink weekgeld hebben verdiend. De provincie Zeeland telde op 1 Janu ari jl. een bevolking van 209.546 zielen Middelburg had er 18.467, Vlissingen 16.393 Zierikzee 6979, Gees 6822. Bruinisse. In de Woensdag gehouden vergadering van ingelanden van den pol der Ooster- en Sirjansland is tot lid van den Dij kraad van het Calam: Waterschap Bruinisse benoemd de Heer J. C. van der Have. De benoemde vervuldt de vacature ont staan door het overlijden van zijn Vader wijlen den Heer A. van der Have, welke ruim twee en twintig jaar onafgebroken in dat college zitting had. De aangrenzende polder Oosterland wordt nu in den Dijkraad vertegenwoordigd be halve door genoemde door de heeren J. Flohil en C. Struik. Nu het officieel bekend is, dat het Duitsch eskader niet in de haven van Vlis- singen zal komen, is het ook zeker, dat Terneuzen niet zal bezocht worden. Dit is voor deze plaats, naar men van daar meldt, eene groote teleurstelling, want men had zich zooveel van dit bezoek voorgesteld. Er waren zelfs reeds maatregelen genomen om den vreemden gasten een feestelg k ont haal te bereiden. Middelburg. De heer A. W. van Kluijve, hoofd der Chr. School in de Gravenstraat, alhier heeft tegen 1 Augustus a. s. eervol ontslag als zoodanig aangevraagd. Een timmermansbaas te Amster dam moest sinds geruimeu tijd van eene dame 67 gulden en 45 cent hebben, voor geleverd timmerwerk. Herhaalde malen had hij zijn jongen met de kwitantie gestuurd, maar telkens bracht deze geen geld, maar eene boodschap, die dan eens luidde't schikt mevrouw niet, of mevrouw zal 't aanreiken, ot mevrouw is op 't oogenblik niet thuis, enz. enz. Dat begon den patroon, die best de 67 pop kon gebruiken, ten slotte te Vervelen en hij besloot zelf eens te gaan manen. Daar hij begreep, dat mevrouw, als ze hem herkende, ook hem zou afschepen, of niet in de woning toelaten, trok hij zijn Paasch-best aan, zette een lorgnet op en deed een valschen knevel voor en schelde zoo uitgedost aan de woning van zijne schuldenaarster. „Is mevrouw thuis luidde zijne vraag aan de meid, die hem open deed. „Jawel. Wie kan ik aanmelden?" vroeg de meid een weinig onder den invloed van 's mans deftig voorkomen. „Och, ik wou mevrouw even spreken over eene voor mij gewichtige aangelegen heid. Ziet u een perceel is mij te koop aangeboden en nu wilde ik „Laat mynheer binnen", klonk eene stem van achter, die van mevrouw zelf. Meneer trad buigend binnen en werd in de mooie kamer gelaten. Daar ontpopte hij zich spoedig, tot grooten schrik van zijne schuldeischeres, in den om betaling manenden timmersbaas. „Maar mijnheer, dat is infaam, dat is ,,'t Kan wel wezen| mevrouw, maar ik wil mijn geld hebben." ,,'t Schikt me niet op 't oogenblikkom over veertien dagen weer." „Neen, mevrouw, nu mijne duiten, eer ga ik niet heen." „Dan zal ik u door de politie de deur uit laten zetten." „Mijn geld, of... (Dit zeggende liep hij naar den schoorsteen, greep eene zeer kost bare pendule, hield die boven] zijn hoofd) ik gooi dat ding in duizend gruizelementen." Bleek van angst over 't lot, dat haar kostbaar meubelstuk, een teer souvenir, wachtte, snelde de slechte betaalster naar achteren en kwam na eenige minuten terug met 5 biljetten van f 10 en 4 rijksdaalders en 70 cent. „Zie daar meneer, dat is alles wat ik heb." De timmerman zette de pendule neer en streek 't geld op. „Beter iets dan heelemaal niets. Dag mevrouw, dank u voor de prompte be taling". De oudste wethouder van Nederland. De heer J. Hazelaar te Gramsbergen vierde Maandag zijn 90sten geboortedag. Sedert 1858 lid van den gemeenteraad en van 1861 af wethouder is hij als zoodanig nog in functie. Willen de beenen ook al niet te best meer hun plicht doen, het verstand is nog even helder als altijd, en dat de oude heer zich in zijn ouderdom nog niet oud gevoelt, kan wel blijken uit zijn antwoord, drie jaren geleden gegeven aan iemand, die hem wilde vertellen dat hij toch al aardig oud moest zijn: „oud", zei hij, oud, ik ben nog pas zeven-en tachtig Dat verstrooidheid niet enkel eene ziekte der geleerden is, zag men deze week te Noordeloos. Een koopman, op weg naar Meerkerk om een kalf af te leveren, bemerkte tot zijn niet geringen schrik, dat het beest niet op den wagen lag. Het was er niet afgevallen of afgesprongen, maar het.... lag nog rustig thuis in zijn hok. De koopman had eenvoudig ver geten het op den wagen te laden In een aschbak in de Koningstraat te 's Gravenhage vond een elfjarig miisje gisteren een kartonnen doos met f 730 aan bank- en muntbiljetten. De vader van het kind, een sigarenmaker, bezorgde het gevondene terug en kreeg een milde gift ter belooning. Mej. de Wed. J. Montanhes heeft reeds als kind van 14 jaar met hare ouders iu haar tegenwoordige woning, Nieuwe Kerkstraat 139 te Amsterdam, gewoond. Zij is nu 84 jaar oud en is dus sedert 70 jaar niet verhuisd. Voorwaar een niet alledaagsch geval Volgens de bladen kwam dezer dagen te Amsterdam een burger zijn kind aan geven onder de namen Dina Miet. De ambtenaar die hieruit verstond dynamiet, weigerde. Doch toen de vader zijn ver zoek op schrift gebracht had, werd het terstond ingewilligd. Het kinl zou Dina Maria heeten. Men is te Pretoria zeer getroffen door den openbaar gemaakten inhoud van een reeks telegrammen, overgelegd tijdens het proces tegen de rebellen. Die telegram men welke gewisseld werden tusschen het hervormingscomité te Johannesburg, de Chartered Company en Jameson, en ont cijferd zijn met behulp van een sleutel, gevonden bij de bagage van Jameson, be wijzen overtuigend dat Cecil Rhodes, de Eugelsche minister in de Kaap, volkomen op de hoogte was van James m's plannen en bedoelingen. Amerika is in alles een eenig land ook om de wijze waarop correspondeerende verliefden het ouderlijk toezicht en het argusoog der ambtenaars van het postkan toor ontgaan durven. Te Cedar Rapids, Jowa, heeft een jongmensch een bus aan het postkantoor gehuurd, waarvan hjj twee sleutels ontving. Een er van gaf hij aan zijn meisje. Wilde hij haar schrijven dan wierp hij den brief in zijn „post-office- box." Zij zich dagelijks overtuigend of er brieven waren gearriveerd, sloot dan met een het antwoord in de bus. De directeur van het postkantoor ont dekte het kunstje tenslotte. Hij meende, dat deze handelwijze in strijd was met de postwet, want het behoeft geen betoog, dat de verliefden geen postzegels noodig hadden. De postwet had echter niet in' dit speciale geval voorzien, zoodat de directeur de zaak aan het oordeel van den directeur- generaal te Washington moest onderwer pen. Het is te voorzien, dat deze de lief- descorresponlentie a 1'Américaine wel spoe dig zal verbieden. Te Gulz bij Coblen? kragen verschei dene soldaten twist met een herbergier. Een der militairen trok zijn sabel en sloeg daarmede alle ruiten der herberg in, ter wijl een ander soldaat den zoon van den kastelein, die de orde wilde herstellen, zooveel sabelhouwen op het hoofd toebracht, dat men voor het leven van den gewonde vreest. Nadat een der sabels was stukge slagen, namen de geweldplegers in allerijl de vlucht. In de Rue de l'Arbre Bénot te Brussel woont een oude 80 jarige dame met haar zoon, twee knechts en een meid. Allen slapen op verschillende vleugels van het groote hnis. Zondagnacht kwam de zoon van de so ciëteit thuis. Hij vond als naar gewoonte de deur op dubbel slot. Hij hoorde niets vreemds dan alleen dat het hondje hetwelk altijd binnen slaapt nu buiten de deur stond te janken. Hij dacht er echter niet verder over en ging naar zijn kamer. Den vol genden morgen wilde de meid mevrouw wekken, doch de deur van mevrouw d'r kamer was op slot en het hondje kwam haar droevig jankend tegen. De meid wekte hierop den zoon, die zijn kleeren aanschoot en eveneens tevergeefs beproefde de kamerdeur open te krijgen. De smid werd geroepen die de deur opende. Doch wat zagen zij nu? Het lijk der dame hing half uit het ledikant met een wond aan den slaap, teswijl de brandkast die haar effecten en juweelen bergt, verdwenen was, en een damesbureau opengebroken stond te midden van de door elkaar ge worpen meubelen. Sporen van braak wa ren er niet. Het venster stond half open, waarschijnlijk zijn dus de dief of de dieven door den tuin het huis genaderd, langs den mnur, die met latwerk voor klimop bedekt is, opgeklommen en door het ven ster de kamer binnengekomen. Het doctoraal onderzoek besliste dat de barones zwaar mishandeld en toen geworgd is en dat de dood moet gevolgd zijn vijf uren na den maaltijd dat is te ongeveer elf uur in den avond. Gewoonlijk ging de dame te tien uur naar haar slaapka mer, de moordenaars moeten dus met de gewoonten van het huis wel goed bekend zijn geweest. Dit blijkt ook uit de zeker heid waarmee zij alleen opengebroken heb ben de kasten waarin voorwerpen van waarde te vinden waren. De verdwijning van de kist is een zonderling feit. Zij was geheel van ijzer en woog 53 K. G. Hoe deze kist kon weg gebracht worden, zonder dat iemand het bemerkte, zelfs niet éen van het dienstper soneel, dat te elf uur nog niet naar bed was gegaan, is zeer vreemd. Inmiddels is de koffer te Anderlecht terug gevonden op een korenveld. Hij was met hamerslagen stukgeslagen en leeg gemaakt. In een hoekje was tegen een scharnier een stuk van een parelsnoer blijven hangen. Er is geen enkele aanwijzing van den bedrijver van dezen alscliu welp ken moord. De stoomschepen New Chang en Onwo kwamen gisteren in aanvaring te Woosung. De Onwo zonk, meer dan 200 personen, meest Chineezen, verdronken. De Parysche correspondent van de Times heeft, ten einde de stemming der radicalen tegenover den president Félix Faure en den Senaat te kenschetsen, alle scheldwoorden verzameld, die in de radicale bladen den president en den Senaat naar het hoofd werden geworpen. Hij geeft het volgende fraaie lijstje: „Chanteurs, égoïstes, agonisants, bour- reaux, criminels, affameurs, forfaiteurs, yieillards malpropres, dégoutants, foux furieux, odieux, chenapan, sinistre, gredin, fusilleur, vieux misérable, fut r ötage, individues galeux, chose dans laquelle on ne peut marcher, Prussiens, dróle, ignomi- nieux, fumiste, chiens, insurgés". ie Johannesburg zijn de maga zijnen en winkels voor het meerendeel gesloten concerten en schouwburgen worden niet.bezocht, d". zaken staan stil en de beurs zal gesloten worden. Do oorsprong van den naam Blauw kous. De oorsprong van dezen spotnaam moet de volgende zijn De dames van den letterkundigeu kring van mevrouw Besy, in het midden der vorige eeuw te Londen, maakten zoo wei nig werk van haar toilet omdat zij haar tijd aan bezigheden van intellectueelen aard besteedden, dat zij, om witte kousen te besparen, dikwijls in blauwe kousen bij elkaar kwamen, wat in Engeland voor den koogsten graad van slechten smaak gehou den werd. Daarom werden die vrouwen, die zich meer met de pen dan met de naald bezighielden, spottenderwijze „blauw kousen" genoemd, en die benaming is nog in zwang. Zelfs vrouwen, die zich als schrijfsters zekeren roem wisten te verwer ven zijn van dien spotnaam niet bevrijd gebleven. Te Kaphenhardt, Oberamt Neuen- burg in het Zwarte Woud, zijn twaalf boerderijen met nevenstaande gebouwen door brand vernield. Door het bedanken van dr. Lueger moet de Weener gemeenteraad wederom een nieuwen burgemeester kiezen. De ver kiezing zal 6 Mei plaats hebben. -De Duitsche keizer heeft volgens de Norddeutscbe Algemeene Zeitung aan vorst Ferdinand van Bulgarije het predikaat „Koninklijke Hoogheid" verleend. In de laatste week hebben zich te Hongkong 75 nieuwe gevallen van pest voorgedaan. Van 1 Jan. 15 April stierven 429 van de 482 aangetasten. Men vermoedt dat verscheidene gevallen onder de volks klasse worden verzwegen om aan de sani taire maatregelen te ontkomen, voorge schreven voor besmetten. Een der laatste veteranen van de groote armee van Napoleon I is te Petrikau ge storven. Deze oud-gediende, Felipowski genaamd, is 107 jaar oud geworden. De ongemakken van het milliardair- schap. Een vreemde geschiedenis wordt uit Man Francisco gemeld. Men verhaalt dat een poging tot ontvoering van Cornelius Vanderbilt, den befaamden milliardair, die op het oogenblik in Californië reist, heeft plaats gehad. Een rooverbende had het plan gesmeed, den trein waarin Vanderbilt zich bevond, te doen stoppen en den milliardair gevankelijk naar onbewoonde streken te voeren. Een enorm losgeld zou de prijs zijn voor de vrijheid van den gevangene. MIDDELBURG. Namens Gedeputeerde Staten van Zeeland werd heden Vrijdag in de Abdij herbesteedhet uitvoeren van buitengewone herstellingen aan den steiger te Stavenisse, waarvoor als volgt werd in geschreven C. Bot Cz,, Papendrecht f 9384 P. van Wijngaaraen Papendrecht f9100 L. Moerland Stavenisse f8910, M. v. d. Hoek Terneuzen f8090. Voorts werd nog aan het gebouw van het Gewest. Bestuur aanbesteed le. Het verrichten van baggerwerk op het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Ter Neuzen en in de buitenhaven van Ter Neuzen. (Raming f 8.000.) Inschrijvers: A. L. v. Wijngaarden Jz. SIiedrecht f8450. L. F. Willems Selzaete f7670. T. Volker Dordrecht 7500. A. F. Vol- ker Sliedrechtf 7499 G. A. v. Hattem Slie- drecht f7400. J. P. ae Groot Giesendam f7400. C. Bot Az. Dordrecht f7360. M. C. de Jong P.Mz Sliedrecht f6400. 2o. De voorziening der boorden van het kanaal van Ter Neuzen. (Inschrijving naar lengte beschoeiing welke de aannemer zich verbindt te maken voor f25000). Inschrij vers G. J. Balkensteijn Terneuzen 1698 M., J. Jansen id. 1668 M. A. Tholens Dz. id. 1674, C. v. d. Hooft id. 1650 M. Van 30 April en 1 Mei 1896. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. D. A. Vijgenboom jm. 23 j. en J. Bosschaart id. 27 j. C. de Rijk jm. 23 j. en C. P. Hooftman jd. 21 j. J. J. Holthuijzen jm. 23 j. en A. de Wolff jd. 21 j. - P. Jonge- pier jm. 24 j. en A. Janse jd. 24 j. - M. Sinke jm. 25 j. en S. A. Swaal jd. 23 j. HGetrouwdG. Keijzer wedn. 72 j. en M C. Hulsenboom jd. 28 j. - J. J. van der Heydt jm. 29 j. en J. van Aartsen jd. 21 j. L. van Sluis jm. 34 j. en S. Wouterse jd. 24 j. C. P. de Witte jm. 22j. en F. C. Maas jd. 24 j. C. Schuilwerve jm. 24 j. en M. Kosten jd. 22 j. G. W. Bergman wedr. 76 j. en M. C. Henderikse jd. 30 j. Bevallen: G. C. H. de Lange Boomgeb. Hopma d. G. C. van der Weele geb. de Vos z. Overleden: C. W. ter Smitte man van M. Kanters 58 j. J. E. Diermanse wede. van H. B. Stroomer 81 j. GOES. Ondertrouwd 30, Johannes An thony van der Kemp 22 j, jm. teWilhel- minadorp en Jannetje Rejack 22 j. jd. tg Goes. Gehuwd30, Nico Jacoba Geene 21 j- Geboren: 29, Jac< v Cornelis Ferdim Cornelia Johanna K Overleden: 30, Ja Remijn (overl.) en Over de maandei ELLEWOUTSDIJ Marinus Christoffel gange en Jakoba P Pieternella Maria en Anna Suzanna 1 rinus z. v. Adriaan van Dijke. 26, Jansens en Maria MIDDELI Uit Walcheren w aanvoer van tarwe weekprjjs werd geko en Bruine boonen v niets ter veil. Puike Tarwe f5.90 W inter- en Zomer Groene Kook- en Krc Witte boonen f 9.7C f 10.75 a f 11. Paarde hield men op f 8. Versche Boterf 0,71 Eieren per 100 s ZIEE BOTER. Hoogste laagste koers 10.40 hoogste koers 10.70 EENDEIEREN hoog, koers 10.65 de 25. Zoo de Heere pen onze gelief J. BI W. HC op Dinsdag 5 1 Echtvereeniging Hunne A. LIND] A.C.LIND C. A. BE./ C. P. BEi N. BEAU M. BEAU P. BEAU Oud- Vosmeer Getrouwd A. C G. B die, ook mede nam. familie, hun dank blijken van belang lyk ondervonden. St. Annaland 30 Heden wei de voorspoedige ge schapen Zoon. J. A. W. i Goes, 28 April Degenen die ii van of vers boedel van dhr. in leven Molenaar zocht daarvan opg£ ten kantore van n WER te Goes vóc ij onderget sen der Onderlinge schappij, Directie vestigd te A m s genoegen aan alle i te berichten, dat ons is gedaan Rel ding over de g« over het jaar 1895 bevonden zijnde, bekrachtigd. Wij ontvingen heid van eenige en Deelgenooten ee van den stand der 1 ons opnieuw van 1 overtuigen. Amsterdam, den Jnu. Me. C. Me. H. L. M. Mr. I. H. M. B F. W. I. Bar. Me. M. W. I Aanvragen om V ffngenomen bij de yUIN, Correspond

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 2