Hofstede, BOUW- EK WEI1ANÜER, Wei- en Bouwland, ADVEKTENTIEN. UIT DE HAND TE KOOP: te koop aanbieden: (D|ieti6are üeclioopüig. verkoopen: Zooals men weet verblijft Koningin Victoria thans te Nizza, en daar zij alle benoemingen en besluiten van haar rijk moet teekenen, bestaat er, wanneer H. M. buiten Londen verblijft en dat is het geval gedurende 350 dagen van het jaar een bijzondere dienst van koeriers, die eiken dag aan de Koningin de stukken brengen, welke moeten geteekend worden. Nu vertrekt er eiken morgen een koerier van het ministerie van Buitenlandsche Za ken naar Nizza. Te 10 uren 's morgens verlaat hij Londen langs Folkestone-Bou- logne, komt te 5 uren| 40 te Parijs aan en stapt in 't rijtuig van het Engelsche gezant schap, dat hem aan het Noorderstation wacht, om hem naar het station van Lion te brengen, dineert aan het buffet, neemt den sneltrein van 8 uur 25 en komt des anderen daags '«namiddags te 3 nren 45 te Nizza aan. Een dienstrij tuig brengt hem naar het verblijf der Koningin, waar de koerier zijn portefeuille afgeeft aan den kamerheer van dienst. De koerier weet niet wat er in die por tefeuille steekt, zij is met een slot gesloten, waarvan hij den sleutel niet heeft. Eens de portefeuille afgegeven, is hij vrij tot 's anderen daags 's morgens te 11 uren. Op dat oogenblik gaat hij naar het kabinet van den kamerheer om de portefeuille te halen, neemt sneltrein 1 ure 30, komt des anderen daags 's morgens te 8 uren 50 te Parys aan, rydt door de stad in het rijtuig van het gezantschap, neemt een ontbijt aan het Noorderstation, stijgt in den trein naar Calais, is te 5 uren 40 te Londen en gaat zijn portefeuille in het ministerie van Buitenlandsche Zaken neerleggen. Hij is Maandagochtend vertrokken en keert Donderdagavond terug. In zijn af wezigheid zijn reeds drie andere koeriers vertrokkendeze dienst telt 12 reizigers; elke reis kost 750 frank. Daarenboven is de Koningin twee maal daags in telegraphische gemeenschap met haar ministers. Gouden schaatsen. De afgeloopen win ter heeft de Kussen in de gelegenheid ge steld, naar hartelust van schaatsenrijden te profiteeren. Velen gebruikten daartoe mas sief gouden schaatsen, en die mode vond spoedig vele aanhangers, zelfs in de pro vincies. De prijs dezer schaatsen was f1250 a f 1500 per jaar, hetgeen reeds een aardig sommetje kan genoemd worden. Doch eene aanzienlijke dame te St. Pe tersburg kwam op het denkbeeld, de gou den „ijzers" harer schaatsen met diaman ten te doen versieren. Zij liet er voor f19,000 edelgesteenten in zetten en smaakte voor dien prijs de onbetaalbare voldoening, dat haar naam in de elegante kringen der stad niet kon worden genoemd, zonder dat men aan haar prachtige schaatsen dacht Anderen volgden het gegeven voorbeeld en lieten hun schaatsen met paarlen en edelgesteenten versieren en het duurde niet lang, of men zag schaatsen die bijna f 50.000 per jaar kostten. Eindelijk bestel de de gemalin van een minister, die onge twijfeld de reeds bestaande luxe wilde overvleugelen, een paar schaatsen van f 137,500, welke geheel ingelegd waren met prachtige figuren van smaragden, tur kooizen, saffieren en brillanten van onge kende schoonheid. Dit kostbaar pronkstuk van kunst en goudsmeedwerk is thans ten huize van de eigenares in een glazen kast tentoongesteld. De schaatsen zullen waar schijnlijk nimmer gedragen worden. Een Koninklijke „aardtgheid.u De voorganger van Menelik en koning Jan, koning Theodoros verfoeide de Engelschen, nadat hij eerst het zonderlinge denkbeeld had opgevat, met koningin Victoria te huwen. Omdat de koningin hem had af gewezen, wreekte de Negus zich op alle Britsche onderdanen, die onder zijn bereik kwamen. Dikwijls had hij bij die wraak oefeningen allerzonderlingste invallen. Hij ontzag zich zelfs niet, zich te vergrijpen aan den persoon van den Engelschen con sul, die hem heilig had moeten zijn en die hij nochtans snoodelyk beleedigde. Toen de consul hem de twee luipaarden had laten zien, die als symbolen in het Britsche wapen prijken, zeide Theodoros tot hem „Ik zie, dat elke Engelsohmar. machtig genoeg moet zijn, om twee luipaarden te dwingen, voor hem in het stof te kruipen. Morgen zal ik u eens in gezelschap van twee luipaarden brengen." En de Engelschman die het bijna bestierf van angst, moest den volgenden dag, evenals een Komeinsch gladiator, zich in de arene blootstellen aan de tanden van het ver scheurend gedierte Te Barmen deed zich een eigenaar dig geval van bloedvergiftiging voor, een vrouw had nieuwe oorringen gekocht maar 't waren geen gouden en ook geen zilveren. Een dag nadat zij ze in de ooren gestoken had, zwollen ooren en aan gezicht in enkele uren op, en weinig tijd daarna was zij een lijk. In de arrestantenkamer te Saarburg is een daar opgesloten muzikant van hon ger gestorven. De man was acht dagen geleden wegens dronkenschap in arrest genomen, maar de bewaarder had hem vergeten. Eergisteren vond men hem; hy was doodgehongerd. De bewaker is nu gearresteerd. Telegrammen uit Massowa bevestigen de volledige vlucht van de Derwischen, die geheel en al zijn verslagen voorKas- sala. De Derwischen hadden 800 dooden. De Koning heeft kolonel Stevani zijn ge- lukwensch gezonden. Voor het pauselijk geschenk van de gouden deugd-roos moet dit jaar in aan merking komen de op dit oogenblik van haar man verwijderde Vorstin van Bul- garijë. Gelijk men weet, verzette zij zich tot hst uiterste tegen den overgang van Kroonprins Boris tot de Grieksche Kerk. Een gevaarlijke grap. De opzichters van het kerkhof te Reus in Spanje (Tar ragona) en eenige doodgravers wilden ter gelegenheid van den len April eens een „broma" (grap) hebben met ten hunner makkers. Des morgens vroeg liep de chef-opzichter door een der lanen van het kerkhof om zich te overtuigen, of de gra ven van den vorigen dag behoorlijk dicht gemaakt waren. Een der grafkuilen vond hij geopend. Toen hij den kuil naderde, stond een in lijkgewaad gehulde man op en zeide met ijzingwekkende stem „Ik begin er genoeg van te krijgen. Dood my, of geef mij het leven. Ik wacht nu reeds 24 uren. Indien ik dood ben, dat men mij begrave, indien ik leef, dat men mij mijne kleederen geve en mij naar huis brengeDe opzichter vluchtte, halfdood van schrik, zoo snel hij kon, tot aan het eerste het beste huis, waar hij in zwijm viel. Toen hij weer bij kennis ge bracht was, vertelde hij nog klappertan dend, welk ijselijk avontuur hem was wedervaren. De ontstelde toehoorders ijl den naar de politie, die, minder bijgeloo- vig dan de chef-opzichter, onmiddellijk een onderzoek in loco instelde, waaruit al dadelijk bleek dat de doodgravers, na een gezellig onderonsje, deze Aprilgrap hadden uitgedacht. Hun eerste straf was, dat zij onmiddellijk ontslagen werden. Een der Egyptische koningen moet volgens de „Intermédiaire des Chercheurs, onder de zuil der Bastille te Parijs rusten. Dit zonderlinge nieuws werd door graaf De Porbin, die gedurende 30 jaar directeur der koninklijke musea was, aan gemeld blad verhaald. De vork zou op deze wijze in den steel zitten Toen men het Egyptisch museum orga niseerde, wikkelde men drie mnmmies uit hare windselen om ze in glazen kasten ten toon te stellen. Een der mummies begon na verloop van tijd tot ontbinding over te gaan, het vleesch werd zacht, de ruiten der expositiekast besloegen en een walgelijke lucht ontwikkelde zich. Daar graaf DeForbin dekoninklijke overblijfselen niet door de winden wilde laten verstrooien, liet hij ze hermetisch in een soort dood kist sluiten, die vervolgens naar de vlie ring werd gebracht. Het deed den graaf echter leed, een Pharao tusschen ouden rommel op een zolder te zien geborgen. De revolutie van 1830 kwam en in den nacht van 30 op 31 Juli groef men in een der tuinen van het Louvre, tegenover Saint Germain l'Auxerrois een enormen kuil, waarin de slachtoffers der revolutie werden begraven. De graaf De Forbin, die het Louvre niet had verlaten, kwam op het denkbeeld, zijn geachten Pharao even eens in dien kuil te begraven en werke lijk werd in de duisternis van dene nacht de kist van den ouden Egyptisch n koning met die der „patriotten" ter aarde besteld. De aardheuvel, die het graf der patriot ten dekte, bleef geruimen tijd met de drie kleur getooid, cypressen overschaduwden de rustplaats der gevallenen. Eindelijk werd de Julizuil opgericht en met een grooten luister transporteerde men de overblijfse len der patriotten met die van den Pharao naar het monument, waar de plechtige begrafenis der helden plaats had. De Pharao rust dus in een hem geheel vreemd gezelschap Leger des Heils in Amerika. De nieuwe leider van het Leger des Heils, Booth-Tucker (Frederick George de Latour Tucker, gehuwd met een der dochters van generaal Booth), is 1 April te New-York aangekomen. Hij deelde mede dat hij streven zou naar een verzoening met Ballington Booth, en dat de generaal zelf weldra naar Amerika zal komen om inspectie te houden over de troepen en te trachten zijn zoon tot terugkeer in zijns vaders Leger te bewegen. Of hij hierin veel kans van slagen heeft is twijfelachtig. Ballington Booth en zijn vrouw hebben zich „door de voortdurend op hen gerichte aanvallen genoodzaakt gezien" om de rede nen van hun afscheiding van het Heils leger openbaar te maken in een manifest. De oneenigheid tusschen hen en den ge neraal, zeggen zij, dakteekent van Booth's bezoek aan Amerika, toen hij persoonlijk en officieel over alles wat hij zag zijn ongenoegen te kennen gafde generaal sprak toen steeds afkeurend over het land, zijn bewoners en zijn instellingen, enten laatste gaf hij zijn voornemen te kennen om het Leger der Unie in drie deelen te splitsen en elk deel met een sectie van Canada te vereenigen. Nadat Ballington Booth daarentegen bezwaren had ingebracht is hij verder geheel ter zijde gezet en niet meer over belangrijke veranderingen geraadpleegd. Zijn gezag werd tot een minimum in gekrompen, en het hoofdkwartier te Lon den dwong hem genoegen te nemen met onverstandige, onpractische maatregelen. Onrechtvaardige minifesten en onchriste lijke beweringen zijn daarop gevolgd, zoo verklaart Ballington. Hij en zijn vrouw hadden voldoende redenen om een terug keer in de gelederen te weigeren. Zij zouden het stilzwijgen bewaard hebben, als men hen niet tot spreken genoopt had. - Een Engelsch oordeel over Paul Kruger: Oom Paul is een vroom, doch geen geletterd man: hij gelooft in den Bijbel in den ouden simpelen trant onzer voor ouders jen leest verder weinig boeken. Misschien zijn „Des pelgrims reis" en de geschiedenis van den opstand der Neder landers de eenige boeken, behalve de Bij bel, die invloed hebben gehad op zijne ontwikkeling. Romans verafschuwt hij, dagbladen lezen noemt hij eene vermoeie nis des vleesches en tijdverspilling. Het tooneel is eene instelling, die geen zedige vrouw mag bevorderen tot die gevolg trekking kwam hij althans, nadat hij te Londen een ballet had gezien, dat hem minder ergerde dan de dameskleeding bij avondfeesten. Kruger is geen redenaar, maar hij spreekt met overtuiging en kloeke beeldspraak. Zijn vergelijking van het Uitlanderskom- plot met een schildpad, dien men alleen kan dooden op 't oogenblik dat hij den kop uitsteekt, zal niemand ooit vergeten. Hij houdt veel van vergelijkingen en spreek woorden. Hij vergeleek eens de Uitlan- ders, die om kiesrecht vragen, met een man, die aan den koetsier van een wagen zegt: „Geef ons de zweep en de leidsels; ons eigendom is ook in den wagen". De koetsierantwoordde „Ja, dat is heel mooi ik stem toe, dat uw goed ook in de kar is. Maar waar zult gij mij heenrijden? En hoe weet ik, dat gij niet van plan zijt, mij 't onderste boven te werpen?" Kenschetsend was een uitdrukking, die hij eens te Krugersdorp gebruikte, in eene rede over eene episode uit de Transvaal- sche geschiedenis. Vele Uitlanders van Johannesburg waren naar hem komen luis teren. „Vrienden," zei oom Paul, „het zijn niet allen vrienden die hier zijn. Sommigen van u zijn moordenaars en dievenniettemin zal ik u toespreken vrienden, moordenaars en dieven," en hij herhaalde dezen aanroep opnieuw aan 't einde van zijn rede. De president woont trouw alle vergade ringen van den Volksraad bij en neemt, volgens iord Randolph Churchill, die in 1894 het land bezocht, zoo dikwijls deel aan het debat, dat de leden nu en dan na ijverig worden en pogen den zeggensdrang van het Staatshoofd te betoomen. „Ik had", schreef lord Randolph, „het voorrecht, verschillende redevoeringen te hooren, en ofschoon ik geen Hollandsch versta, merkte ik op, dat de sprekers bon dig en vlot spraken, gemakkelijk, waar dig en met natuurlijke en losse gebaren. Ik hoorde ,den president zeiven deelnemen aan het debat. Driemalen sprak hij op beslisten toon en gematigd, en niet zonder vuur. De beide Kamers zitten van 9 tot 1 en van 2 tot 4 uurdoch ieder uur houden zij een rustpoos. In een dergelijke rustpoos had ik de eer aan den president te worden voorgesteld. „Zijne Edelheid is een heer van circa 65 jaar, lang, vrij gezet, met een ernstig, slim en volstrekt niet onvriendelijk gelaat. Hij had een korte pijp aangestoken, waar uit hij Laastig en driftig rookte. Andere leden wandelden op en neer, terwijl zij eveneens rookten." De schrijver van deze karakterteekening is blijkbaar niet thuis in onze christelijke lectuur enz. doch wat hij van Kruger zegt, is wat waard. OVERZICHT VERKOOPINGËN EM. Dinsdag 21 April. Middelburg, 8 uur door not. de Vos in de Vergenoeging huizen en erven lo. (win kelhuis) Seisweg R 65. 2o. tot 5o. Arne- muidsche Pad T 93 m. n. o. en p. 6o. 450 cA. bouwterrein. Mcllskerke, 10 uur bij Matthysse door not. Loeff 1.7160 H. wei- en bouwl. Te zien 20 en 21 April. Woensdag 22 April. Aagtekcrke, door not. Tak by wed. W. Dekker 10 uur 5 merrien oud 13 tot 9 jaar, 1 veulendragend, 1 met merrie 8 baatg. melkkoeien, 5 2Vs-jarlge weivaarzen, 2 twee jarige ossen, 5 andcrhalfjarige vaarzen, 2 jarige vaarzen, 5 kweekkalvers, 1 springstier, 4 schapen met lammere, 1 nrelkgeit, 1 gedresseerde bok, 2 mestputvarkens, 60 kippen en hanen, 2 eenden met wertel, 3 menwagéns, veerwagen, driewielskar, kar, kar op veeren, bokkenwagen, 4 ploegen, 8 eggen, Toorsleper, 3 veldgangen, snij bak, waschmachine, kaashorde, paardenwant, landbouw-, melk- en zoldergereedschap, karn, roomtonnen, botertob, 2 bedden enz. Hapelle, 9 uur door not. L. Liebert en de Ronde Bresser by dhr. J. Oele Hz., 10 paar den, 14 melkkoeien, 7 tweejarige vaarzen, 2 anderhalfj. vaarzen, 1 anderhalf), os, 1 jaarling stier, 3 jaarling vaarzen, 2 halfjarige ossen, 5 aanhoudkalveren, vaarzen, 4 jarige stierkalvers, 1 schaap,6 loop varkens,60 kippen en hanen, karnhond en hok, tentwagen op Collinspatentassen, tilbury, 3 menwagens, melkwagen op veeren, driewielskar, gierkar, handsteekkar, arreslee, waleploeg, 2 Sacks ploegen, met voor-, twee- en drieschar en on- dergrond3ploeg, Zeeuwsche ploeg, zaai ploeg, moorploeg, eggen, melkbussen, melkkarn, aardappels, mutsaards, harnassementen, gee- selsteenen met paarden enz. Vrijdag 24 April. Wolfertsdijk, 10 uur bij Rooze door not. Pilaar voor wed. Houtekamer lo. een huis en erf op het dorp2o. een op Padden weg; 3o. 7230 cA. bouwl. in Heerenpolder. 4o. 3290 cA. id. in Oosterland polder. Veerc, door not. Verhulst Zanddijk bin nen 10 uur bij M. Adamse 1 bruin merrie- paard 16 jaar, 1 zwait dito 5 jaar, 5 baatg. melkkoeien, 2 kalfdragende vaarzen, 1 een jarige stier, 3 vaarskalveren, 4 mestputloo- pers, marktwagentje op veeren, driewielskar, ploeg, 8 eggen, arreslee, hooi, mest, kaf, de schuur tot verplaatsing enz. lerscke 2 uur in de Oesterbeurs door not. Mulock Houwer 15000 zaaioesters le soort, 40000 dito 2e; 90000 3e; 300000 dito 4e. Te zien 21 en 23 April in de oesterputten Breedscfaen dijk van Lemson en Boogaards. Maandag 27 April. Haprlle, 12 uur by de Raad door deurw. Hollmann eikenh. kabinet met notenbou- opgelegd, herberg- en winkelinventaris, geit, schaap, mest, hooi, stroo, slijpsteen, arbei dersgereedschap. Dinsdag 28 April. Terneuzen, Vogelschor voor wea. Buyck door deurw. Hendrikse inspan. Middelburg, ook Woensdag, door not. Verhulst, Notarishuis 10 uur, heerenhoeden, mutsen, kinderhoeden, trapnaaimachines, enz. Zaterdagen Maandag te zien van 10—4 uur. Woensdag 29 April. Mcrooskcrke, op hofstede Molenper2 door not. Tak 10 uur 4 paaiden 9, 5, 11 en 1 jaar, 7 baatg. melkkoeien, 2 kalfvaarzen, 2 2i/4-jarige ossen, 5 dito vaarzen, 6 D/j-jarige vaarzen, 3 dito ossen, 11 kweekkalvers, 3 schapen, 6 lammers en 1 weer, 2 geiten, 2 varkens, 50 kippen en hanen, 7 eenden met wertel, 1 karnhond met hok, 2 menwagens, veerwagen, driewielskar, 11 eggen, 4 ploegen, waleploeg, 2 rolblokken, voorsleper, sleep- deur, 2 veldgangen, arreslee, kruiwagen, in 1 molbord met ketting, meelkist, musterd3 mest, landbouw-, melk- en zoldergereedschap huisraad, eikenhouten kast, regulatenrklok barometer, glazen kast met oud porcelein. Donderdag 30 April. Middelburg 8 uur in de Vergenoeging door not. Tak het buitenverblijf Ma retraite Veerse Singel 7 A. 25 cA. en 1745 cA. bouwterrein. Te zien daags voor en op den koopdag van 104 uur. April. 10 uur door not. Pilaar bouw- en weiland van wed. J. Vermet. Mariekcrko, door not. Loeff voor Jac. Benou uur bouw- en weiland. Vrijdag 1 Mei. Sluis, door not. de Graaff voor Zonnevylle Oostkapelle uur door not. Tak op de hofstede Gasthuisperk inspan als Zaterdag 2 Mei. fiocs, door not. Pilaar in de Prins van Oranje 12 uur voor den curator in het fail lissementvan Krina Rottier, vrouw Lever- land, het vruchtgebruik van het huis Stati onsweg van dhr. Goemans en van het Huis ten Halve 's Gravenpoldersche straatweg met bouwlanden in Kloetinge en 's Heer Abtskerke. Maandag 4 Mei. Aardenburg, door not. de Graaff voor Lanroye Dinsdag 5 Mei. Hoofd plaat, door not. Hamniaeher bees- tiaal bij Gatsvriend. Bergen op Zoom, 11 uur in deDraak verpachting 13 percoolen schelpdierenvis- schery no. 453, 454, 459, 460, 461, 462. 464 465, 466, 467, 468, 469, 470. in het West. deel der Oosterschelde. Boekjes a 30 cent bjj dhr. J. A. Fokker te Tolen. Middelburg door not. Verhulst Nota rishuis inboedel, goud en zilver. Woensdag 6 Mei. Middelburg, op Molenzicht, Zand, 10 uur door not. de Vos 3 paarden, 8, 10 en 14 jaar, 19 baatgevende me.kkoeien, vare koe, 3 kalfdragende vaarzen, 3 2-jarige vaarzen, springstier van D/a jaar, 11 kweekkalvers, vet varken, 2 mestputloopers, 30 kippen en hanen, hond met hok, 2 menwagens met toebehooren, drielingwagen, klein wagentje, driewielskar, melkkar op veeren, karet, grasmaaimachine, 2 arresleden, 8 ploegen, 7 eggen in soort, turk, 2 rolblokken, handbiok, sleeodeur, voorslee, karnmachine, watervat en tobben, hooi, stroo, mestput, kalput, paardenwant, huisraad, veeren bed, bureau, ysslee enz. Donderdag 7 Mei. (■i roe de, by Leenhouts door not. Ham- maeher beestiaal. Vrijdag 8 Mei. St. Kruis, door not. Hammacher bij Eeck- hart beestiaal. Maandag 11 Mei. Anrdenbnrg, voor wed. Dalle door deurw. Hendrikse inspan. Woensdag 13 Mei. St. Kruis, voor wed. Kou we door not. de Graaff Dinsdag 19 Mei, Aardeaburg, door not. de Graaff voor Versprille AANBESTEDINGEN. Dinsdag 21 April. Westkapelle, 1 uur in de Consistorie kamer door kerkvoogden vernieuwing en herstel aan kerk en toren. Aanwijzing 10 April 1 uur. Bestek ter inzage dagelijks 9—4 uur. Inl. P. Sonius, Vlasmarkt, Mid delburg. Woensdag 22 April MIDDELBURG, half 4 door het Bestuur der Concertzaal het bouwen eener Concert zaal Lange Singelstr.181. Bestek bij Altorffer a 40 cent. Inl. J. A. Frederiks. Aanwijzing Vrijdagmiddag 2 uur. KOEWACHT, ten 11 ure, door burg. en weth. het leveren en vervoeren van steenen. Donderdag 23 April. ZIERIKZEE, ten 1 ure door het dag. be stuur van het waterschap Schouwen, de vernieuwingen, herstellingen en leveranties der aarde, kram, rijs en steenglooiingswerken Vrijdag 24 April BROUWERSHAVEN, ter. 11 ure doorliet Bestuur van den Polder Borrenbrood, het leggen van eeu oasaltglooiing en bijkomende wtrken. Dinsdag 28 April. Terneuzen, bij wed. Susijn 3 uur herstel vernieuwing en onderhoud tot 30 April 1897 der aard-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken aan den N. Neuzenpolder en het maken van werken tot dyksverb:tering enz. Aanwijzing 21 en 24 dezer van 9—11 uur. Vrijdag 1 Mei. Middelburg, in de abdij namens Ged. Staten buitengew. herstellingen aan den Steiger te Stavenisse. Bestek ter lezing te Middelburg, Zierikzee, Bruinisse, Tholen, Goes, Scherpenisse, Stavenisae,, Colijnsplaat, Breskens en Terneuzen. Aanwijzing 20 Apr. IT—2 uur. Zaterdag 25 April hopen onze I I j i geliefde Ouders A. SCHOUWENAAR en J I A. DERTO j hunne 50-jarige Echtvereeni. j j I S'ng vieren. j Hunnedankbare kinderen, I j behuwd-, klein- en achter- kleinkinderen. Wemeldinge, 16 April 1896. Ondertrouwd JOSEPH WITKAM en ELISE MARTEIN. Goes, 15 April 1896. V Hartelijk dank aan allen, die blijken van belangstelling gaven bij de geboorte van hun dochter. Ds. J. C. RAAMSDONK en Echtgenoote Beverwijk, 15 April 1896. Voorspoedig bevallen van een wel. geschapen ZOON J. J. KRAAMER— Booüeut. „Reinveld", Koudekerke, 16 April 1896. Voor de zeer vele blijken van deelneming, zoo van hier als elders, ge durende de ziekte en bij het overlijden van mijnen geliefden echtgenoot ondervon den, betuig ik mijnen hartelijker) dank. Wed. E. A. AUGUSTIJN— v. Doet. 's Heer A rendskerke, 18 April 1896. Hartelijk dank aan allen die ons blijken van belangstelling gaven gedurende de ziekte en na het overlijden van onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder WED. J. KOPPEJAN. Uit aller naam, J. C. KOPPEJAN. met daarbij behoorende liggende op WALCHEREN, groot 42 GEMETEN. Inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris HUVERS te Middelburg. De Notaris Mr. JAN LOEFF zal Dinsdag *21 April 1896, des voormiddags om 10 uren, te Meliskerke bij MATTHIJSSE, in het openbaar van JACOBUS BENOU, onder Melis kerke, bij Mariekerke, en eenige per- ceelen ter gezamentlijke grootte van 1.7160 hectaren (4 g. lllVs r.) in 7 pereee- len en verschillende samenvoegingen. Breeder bij plakbiljetten omschreven. INMIDDELS UIT DE HAND TE KOOP. Daags van te voren te zien. Nadere inlichtingen en inzage der ka dastrale Kaarten geeft de Notaris te Kou dekerke. De Deurwaarder HOLLMANN zal op Donderdag 30 April 1896 des middags om 12 uur, aan het huis van W. DE RAAD, kantonnier te Kapelle, aan de Postbrug, mooi'eikenh. Kabinet, op- gelegd met notenhout, Her- JLgg berginventaris alsTafels, Stoelen, Spiegels, Lamp, Klok, Maten, Karaffen, Kruiken en verder Glaswerk, een WINKELIN VENTARIS, enz. benevens; Geit, Schaap, Mest,Hooi,Stroo,Brand hout, Ai beid .rsgereedsehap, Slijp steen, Schroei, enz.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 2