ADVERTENTIEN. GEMENGDE BERICHTEN. A A ft B S T E 1 N G E N. OYËItZlCllT YEKHÖÜI'liYGEIY ENZ. BRIEFWISSELING. wersknecht, Waterlandkerkje tot 14 d., en W. P., 18 j., zonder beroep, Domburg, tot 7 d. gev. straf, en E. H., 47 j., hvr. van P. v. E., arbeidster Axel, tot f 5 b. s. 5 d. h. mishandeling van een ambtenaarP. E., 27 j., veldarbeider, Houtenisse, tot 1 f 5 b. s. 5 d. h. het opzettelijk onttrekken van eenig goed aan het krachtens de wet daarop gelegd beslag C. P. K., 45 j., schipper, Terneu- zen, tot 1 m. gev. straf doodenvan eens anders dierD. Gr., 19 j., laudbonwersknecht, Zaamslag, tot f 8 b. s. 8 d. h. beleediging van een ambtenaarP. K., 19 j., werkman, Domburg, tot f5 b. s. 5 d. h. diefstal: J. B.. 38 j. veldarbeider, Zou- telande en J. W., 35 j., dijkwerker, West- kapelle, ieder tot 3 d. gev. strafP. d. R., 15 j., L. v.] B., 17 j., visschers, A. J., 18 j., J. d. R., 16 j. en D. v. B., U j., •llen zonder beroep, Arnemuiden, allen tot f 1 b. s. 1 d. h., en N. J.,j 37 j., werk man, Vlissingen, tot 1 m. gev. strafen In zake P. N., 25 j-, en C. N., 25 j., arbeiders, Axel, appellanten van een von nis van het kantongerecht te Hulst waar bij zij ter zake van overtreding der jacht wet zijn veroordeeld ieder tot f 2,50 b., is het vonnis des eersten rechters vernie tigd en appellanten in hooger beroep ver oordeeld ieder tot 2 maal f4 b. s. 2 maal 4 d. h. Allen in de kosten, de laatsten ook in die van het hooger beroep. Vrijgesproken: P. P., 14j., zonder be roep, Westkapelle, beklaagd van mishan deling. Ontslagen van rechtsvervolging H. v. I., 44 j., sleeper, Middelburg, beklaagd van het niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar. Het Hoog militair gerechtshof te Utrecht heeft in hooger beroep uitspraak gedaan in de zaak van den len luit. van het 2e regt. huzaren te Den Bosch, J. J. V. Q., die door den krijgsraad te 's Her togenbosch, wegens schaking op 20 Oct. 1895, tot 6 maanden gevangenis was ver oordeeld. Het gerechtshof veroordeelde den be klaagde tot 6 maanden gevangenisstraf, ingegaan 12 December jl. Ter vervulling van de vacature van kantonrechter te Amersfoort, is opgemaakt de navolgende alphabetische lijst van aan bevelingmr. P. J. F. van Voorst Vader, rechter in de arrondissements-rechtbank te Middelburg mr. J. K. van Weel, kanton rechter te Schoonhoven en mr. H. Wesseling kantonrechter te Hoorn. Een nieuwe concurrent onzer gas fabrieken In navolging van het buitenland wil men ook hier te lande, n.l. te Amsterdam een maatschappij oprichten tot exploitatie aldaar van het (zuivere) Acetyleen-gas, vervaardigd volgens het systeem-prof. Pictet te Parijs. De voordeelen van het Acetyleen-Pictet zijn, als men de toelichting op de pro spectus der op te richten Maatschappij gelooven mag, inderdaad niet gering en komen in hoofdzaak op het volgende neer De meest in gebruik zijnde metalen worden door het Acetyleen-gas niet aan getast; zoodat de bestaande gasleidingen op wegen en in woningen, dienst kunnen blijven doen. De lichtsterkte is minstens dubbel zoo groot als van het onzuivere Acetyleen. Het is gemakkelijk in vloeibaren toe stand te brengen, waardoor het in kleine hoeveelheden, evenals petroleum, aan par ticulieren kan worden geleverd. De lichtsterkte is gemiddeld 35.7 maal grooter dan die van het gewone lichtgas. Bij een Acetyleen-vlam kan men photo- grafeeren. Terwijljde gewone gasvlam een donkere kern vertoont, is de Acetyleen- vlam geheel lichtgevend. Het Acetyleen-iicht verbruikt tweemaal minder zuurstof en geeft 6-maal minder warmte dan het gewone lichtgas. Daar het zuiver Acetyleen geen water bevat, is het bevriezen der leiding in den winter niet mogelijk. De te vormen maatschappij stelt zich voor het chemisch zuivere Acetyleen te leveren tegen f 1,50 per M®, een licht- kracht vertegenwoordigende van 2000 kaarsen. Voor den gebruiker van gewoon gas, geeft dit voor iemand te Amsterdam een besparing van ruim 50 pCt. bij gelijke lichtkrachtvoor Rotterdam is de besparing 40 en voor Den Haag 30 pCt. Alle tot hiertoe bestaande verlichtings middelen kan het Acetyleen-Pictet met voordeel vervangen, met uitzondering voor alsnog, in sommige gevallen, van de elec- trische booglamp. Binnenkort zal te Amsterdam een proef worden genomen met een gastram, welke in Manchester wordt gebouwd naar het model van de wagens der A. O. M. Barbier tot zijn klant onder het mes Mooi weer, meneer Klant: Hm, ja! Vrouw van den barbier komt binnen: Mooi weer, meneer Barbier, Ja, vrouw, dat weet meneer wel, dat heb ik meneer al verteld Clare Het spijt mij erg, heel erg, dat je niet thuis was, toen ik gisteren bij je kwam. ElvireIk vond het natuurlijk ook jammerj maar waarom spijt het je zoo héél erg 'i ClareOmdat ik je juist vijf minuten vroeger thuis had zien komen Door de zon bewogen zonneblinden. Het nieuwste in de industrie is een rol gordijn of marquise voor winkelramen, woonhuizen enz. die voor de zon beschermen moet en door die zon zelve wordt neer gelaten of opgetrokken. Deze vernuftige inrichting is op de volgende wijze samen gesteld Een glazen buisje in den vorm van een hoefijzer is gedeeltelijk gevuld met kwik en wordt aan eiken kant door een luchtdichten kogel afgesloten. Aan beide armen dezer buis is een platina-draad in het glas gesmolten, die met een kleinen electrisclien motor in verbinding staat, welke, zoodra hg in beweging wordt ge bracht, het gordijn ophaalt of neerlaat. Er heeft nn het volgende plaats de zonnestralen vallen alleen op den eenen glazen kogel daar de andere door een om hulsel bedekt is door de warmte zet zich de lucht in den eersten kogel uit en drijft het kwik in den anderen arm omhoog tot aan de daar bevestigde platina-draden daardoor is de stroom gesloten en het me chanisme werkt zoo, dat het gordijn neer valt. Houdt de werking der zonnestralen op dan krijgt de lucht in de buis weer haar vroegere spanning, het kwik keert in zijn ouden stand terug, de electrische stroom breekt weer af en de electrische motor draait het gordijn omhoog. Bij een gasprijs van 6 cent, leverde de gemeente-gasfabriek te Groningen in 1895 toch nog eene winst op van f 98.700, ongerekend f 65.000 retributie aan de ge meentekas voor de levering aan particulie ren. Men tracht nu gedaan te krijgen, dat de gemeenteraad den gasprijs zal ver lagen op 4 cent. Te Bellingwolda is een oude vrouw overleden. Zij had het zeer arm en leefde van liefdegiften. Zij bleek echter f1600 te hebben uitstaan en nog f26 aan contanten in haar zak te hebben. Nog een man te Bellingwolda overleden, verkeerde eveneens in zeer ongelukkige omstandig heden. Ook hij had de milddadigheid zijner medemenschen minder noodig, want na zijn dood bleek nog f 2000 kapitaal aanwezig. Door wijlen baron v. Lynden \an Sandenburg is bij testamentaire beschik king vermaakt aan de weesinriehting „Neer bosch", onder bezwaar van vruchtgebruik, een kapitaal van een half millioen gulden. Omtrent het ongeluk te Delfzijl op de Eems, waarbij man, vrouw en acht kinderen verdronken, waarvan wij in ons vorig no. melding maakten, worden nog de volgende bijzonderheden meegedeeld. De ramp, welke waarschijnlijk plotse ling geschied is, blijkt door niemand op gemerkt geworden te zijn. Trouwens hulp was in den onmiddellijken omtrek niet aanwezig. Naar men ons meldt, had de schipper de noodigste voorzorgsmaat regelen vergeten en was hij des morgens, bij vrij harden wind, met zijn diep ge laden scheepje met open luiken en zonder boot weggezeild. Aan boord van de sleepboot „Alert", welke het eerst naar de plaats van het ongeluk stoomde, bemerkte men, dat het lijk van den schipper met een touw om het middel aan den mast gebonden was. Waarschijnlijk heeft de ongelukkige zich in den mast willen ophijschen. De andere lijken zullen vermoedelijk in de kajuit gevonden worden. Men zal trachten het schip te lichten. Door den Raad der gemeente Gro ningen is Zaterdag, na een langdurig debat, eene belangrijke beslissing genomen in zake het woningenvraagstuk. Nadat voor- en tegenstanders herhaaldelijk hun gevoelen hadden te kennen gegeven in deze materie, werd in beginsel besloten, garantie te ver- leenenaan de vereeniging „Werkmanssteun" om honderd arbeiders-woningen te bouwen. Voor dit doel werd eene garantie van f 30,000 verstrekt. Omtrent den Rus Maligan (wiens ontvluchting indertijd is medegedeeld, even als diens aanhouding kort daarop) wordt het volgende meegedeeld als aanleiding tot zijn weder aanhouding. Yan uit het hospitaal begaf hij zich onmiddellijk naar Sawaan (Kaliondo) en wel naar het huis, dat voor matrozen en minder volk is in gericht. Een paar der bewoonsters, met wie hij nauwere connexies had aange knoopt, zond hij om beurten uit om toilet-benoodigdheden te koopen en zoo was hij gaandeweg in het bezit gekomen van een paar nieuwe schoenen, een witte pantelon, een fraai overjasje en een pet. Yoor het uitvoeren zijner verdere plan nen schijnt hij echter meer geld, dan hetgeen hij nog bezat, slechts enkele guldens noodig te hebben gehad en zoo zond hij opnieuw een der vriendin nen met een briefje naar het adres van de Lidgerwood Manufacturing Company Limited, om hulp te vragen. Zij, die echter niet wist, waar deze uitheemsch benaamde firma gevestigd was, vroeg daarnaar aan een oppasser, die op de Roode Brug de wacht hield, zoodat die haar naar het hek bracht in de Chineesche voorstraat, waar zij het briefje overhan digde aan een koelie van het kantoor. De chef, de heer Powell, verwonderd over den inhoud van het schrij ven, stelde onmiddellijk de politie en de justitie daarmede in kennis, zoodat weldra de man in haar handen was. Een treurig ongeluk heeft te Lon den plaats gehad tijdens een feest, waar aan de hertog en de hertogin van York deelnamen. In een der straten, die de hertogelijke stoet moest passeeren, had de brandweer twee reddingsladders in den vorm van een eerepoort opgesteld. Eenige oogenblikken voor de nadering van den stoet braken de ladders onder het gewicht van de mannen, die er op plaats geno men hadder., door midden, zoodat. allen op straat stortten. Twaalf brandweer mannen werden gekwetstenkelen hunner zelfs zeer ernstig. Te Aken is bij het ontploffen van gietstukken aan de ijzergieterij Eschwei- ler, een werkman gedood, een ander werk man werden de beide beenen afgeslagen en drie werklieden werden zwaargewond weggedragen. Te Manilla, de hoofdstad der Philip- pijnsche eilanden, zijn door een verschrik- kelijken brand 4000 huizen in de asch gelegd. Dertig duizend personen zijn zon der dak. Een ernstige zaak is de toeneming der heerschende drinkgewoonten, en dat zij dreigend is, zal de volgende statistiek dui delijk maken. In Frankrijk heeft de ver hooging van accijns op het gedistille erd (f 18,70 in 1850, f78,12 in 1894) niet den minsten invloed op het verbruik van ge distilleerd gehad. Het aantal herbergen in Frankrijk, dat in 1830 281,874 bedroeg, was in 1893 tat 521.223 gestegen, de 30,000 huizen te Parijs, waar sterkedrank verkocht wordt niet meegerekend). Dit maakt voor 1830 uit 1 herberg per 113 inwoners en 1 [her berg per 91 inwoners in 1893. Nu een greepje uit de militaire alcohol-statistiek: In 1831 werden van de 295,978 dienst plichtigen 63,466 personen wegens licha melijke ongeschiktheid afgekeurd en in 1892 van de 343,651 dienstplichtigen 108,349. Dit maakt voor 1831 uit 21 pCt. tegen 32 pCt in 1892. Een mooie vooruitgang dus. Van 18351839 kwamen in Frankrijk 11.524 gevallen van krankzinnigheid voor tegen 58,753 gevallen alleen in 1893. De lirium tremens of dronkemanswaanzin van 1861 tot 1865 gemiddeld 299 maal per jaar voor. In 1893 alleen werden 3386 personen op die wijze krankzinnig terwijl het aantal zelfmoorden in dron kenschap van 1836 tot 1891 vermeerderde in een verhouding van 5pCt. tot 11 pCt. Een koopje. Te Barcola bij Triest werd een distillateur, die 50 hectoliter spiritus onder een valsche declaratie als wijn binnensmokkelde, tot f28000 boete veroordeeld met ontzegging van het recht zijn beroep ooit weder uitte oefenen. De bestijging van den Vesuvius heeft sedert eenigen tijd op geheel andere wijze plaats dan vroeger. Sinds den 6en Juli 1895 werpt de Vesuvius geen vuur en lava meer uit langs den hoofdkrater op den top, want ongeveer op de helft der hoogte hebben zich openingen ge vormd, waaruit thans de lava als een vuurstroom naar beneden vloeit. De kra ters op den bergtop werpen nog slechts asch, kleine lavabrokken en rook uit. Terwijl vroeger de waggons tot aan het station van den Kabelspoorweg ongeveer 1300 meter beneden den top) konden rij den, moet men thans veel verder beneden den top muilezels huren, die de reizigers naar het station vervoeren. De doorbra ken van den bergwand in het afgeloopen jaar hebben namelijk den door de Koks- Maatschappij met enorme kosten aangeleg- den rij weg op twee plaatsen geheel met een lava-korst overdekt eii zoolang de lava-uitstroomingen aanhouden, kan er aan den aanleg van een nieuwen rijweg niet worden gedacht. De vreemdelingen, die den Vesuvius zoo gemakkelijk mogelijk willen beklimmen, rijden van af Napels per waggon ongeveer 2i/s uur ver, ma ken vervolgens gedurende een uur gebruik van muilezels tot aan het Mabelspoor- wegstation en stijgen daarna naar den top, van waar men te voet in een kwartier den krater bereikt. Wie niet tegen een ferme wandeling opziet, kan ook van den weg voor voetgangers gebruik maken. Men rijdt óf per rijtuig of met de tram naar Resina en tracht van daaruit langs voet paden den top te bereiken. Men is dan in de gelegenheid, de nieuwe deorbraken en de daardoor veroorzaakte verwoestingen te zien. De lava bereikte op 300 meter na het observatorium en eenige huizen in de nabij heid, o. a. dat van den ingenieur, werden ernstig bedreigd, doch bleven door een afwijking van den gloeienden lava stroom voor den ondergang behoed. Thans is de lava in de onmiddellijke nabijheid van het observatorium nog zoo warm, dat papier, hetwelk men in open scheuren steekt, ontbrandt. Wonderbaar zijn de plaatsen, waar de gloeiende lava langzaam uit den grond opwelt en traag naar bene den vloeit. Juist dit interessante schouw spel zien zeer weinig vreemdelingen, daar deze plaatsen niet aan of nabij de wegen liggen. De voetganger bevindt zich zeer dikwijls tegenover de heete lava, die men ongeveer 40 cM. diep in open spleten nog ziet gloeien. Rook en de heete trillende lucht, verradeu de plaatsen, waar de lava uitstroomt. Gravin Hartenau, de weduwe van vorst Alexander van Bulgarije, heeft in een eigenhandig schrijven aan het „N. Wie ner Tagebl." hetgerucht van haar verloving Het lijk, dat te Bern in den beren kuil werd gevonden, is herkend. Het was dat van een kuipersknecht, die sedert gernimen tijd rondzwierf om werk te zoeken, en die zijn ellende door drank trachtte te ver zachten. Den avond te voren moet hij zich weer bedronken hebben, en zoo is hij dan zeker in den kuil gevallen. In korten tijd werden onlangs uit de Theems bij Reading zes kinderlijkjes opgehaald. Wegens moord op deze kinde ren, en misschien op nog zeven, van wie de lijken niet gevonden zijn, staan een vrouw en als medeplichtige haar schoon zoon terecht. De vrouw nam, zooals het heette, kinderen aan, en na eenigen tijd verdwenen zij. De schouwing van een paar van de gevonden lijkjes wees verwor ging als eorzaak van den dood uit. Een negenjarige knaap, die bij de vrouw in huis woont en die niet weet hoe hij bij haar gekomen is, vertelde dat er meer kin deren in huis ,waren geweest. Een was er gestorven, een ander was naar Londen gegaan, had men hem verteld enz. Zaterdag 18 April. Schore, 3 uur bij Op 't Hof door Kerk voogden het restaureeren en verven van het binnenwerk der kerk, in 2 perc. Bestek by Op 'tHoff. Aanwijzing 11 uur. Inl. dhr. Ie Clercq te Kruiningen. Dinsdag 21 April. Westkapelle, 1 uur in de Consistorie kamer door kerkvoogden vernieuwing en herstel aan kerk en toren. Aanwyzing 10 April 1 uur. Bestek ter inzage dagelijks 9-4 uur. Inl. P. Sonius, Vlasmarkt, Mid delburg. Woensdag 22 April MIDDELBURG-, halt 4 door het Bestuur der Concertzaal het bouwen eener Concert zaal Lange Singelsir.181. Bestek bjj Altorflfer a 40 cent. Inl. J. A. Frederiks. Aanwijzing Vrijdagmiddag 2 uur. KOEWACHT, ten 11 ure, door burg. en weth. het leveren en vervoeren van steenen. Donderdag 23 April. ZIERIKZEE, ten 1 ure door het dag. be stuur van het waterschap Schouwen, de vernieuwingen, herstellingen en leveranties der aarde, kram, rijs en steenglooiingswerken. Vrijdag 24 April BROUWERSHAVEN, ter. 11 ure door het Bestuur van den Polder Borrenbrood, het leggen van eeu basaltglooiing en bijkomende werken. Dinsdag 28 April. Terneuzen, bij wed. Susijn 3 uur herstel, vernieuwing en onderhoud tot 30 April 1897 der aard-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken aan den N. Neuzenpolder en het m .ken van werken totdijksverbetering enz. Aanwijzing 21 en 24 dezer van 9—11 uur. Vry'dag 1 Mei. Middelburg, in de abdij namens Ged. Staten buitengew. herstellingen aan den Steiger te Stavenisse. Bestek ter lozing te Middelburg, Zierikzee, Bruinisse, Tholen, Goes, Scherpenisse, Stavenisse, Colynsplaat, Breskens en Terneuzen. Aanwijzing 20 Apr. 11 2 uur. Middelburg, aan het gebouw van het gewestelijk bestuur 11 uur het verrichten van baggerwerk op het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Terneuzen en in de bui tenhaven te Terneuzen. Raming f8000. Donderdag 16 April. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Tak een huis en erf Lange Gortstr. 319 [hoedenfabriek]. Middelburg, door not. Slegt in het Schuttershof 2 uur lo. 1.2320 H. weiland in Schellach. 2o. 1.3350 H. id. daarachter. 3o. 1.1040 H. bouwl. daarachter. 4o. 4930 cA. id. Eendekotsweg. Vry'dag 17 April. Icrseke, 2 uur door not. Prins voor wed. van Stee een huis en erf Kerkhoek- straat 580 cA. 's Heer Arcndgkerltc, door not. de Ronde Bresser 11 uur by v. Weele 2 bruine ruinpaarden 19 jaar, 1 melkkoe, 1 varekoe, 1 vaars, 1 vet varken, 20 kippen, menwagen, eegden, slepers, windmolen, peenmoien, geeselsteen en paard, brandhout, hooi, stroo, mest, kabinet, uittrektafel, veeren bed enz. Helnkenszand, Boerendijk doordeurw. Hollmann 10 uur afbraak van schuur en huis van wed. Boonman, 2500 bos oud dekstroo, 1100 bos dekriet, mest. Vlissingen, 2 uur door not. Bosch in de benedenzaal van 't raadhuis devroegeie keuken van de voormalige Marinekazerne. Dinsdag 21 April. Middelburg, 8 uur door not. de Vos in de Vergenoeging huizen en erven lo. (win kelhuis) Seisweg R 55. 2o. tot 5o. Arne- muidsche Pad T 93 m. n. o. en p. 6o. 450 cA. bouwterrein. Mciiskerke, 10 uur by Matthysse door not. Loeff 1.7160 H. wei- en bouwl. Te zien 20 en 21 April. Woensdag 22 April. Aagtekerke, door not. Tak by wed. W. Dekker 10 uur 5 merrien oud 13 tot 9 jaar, 1 veulendragend, 1 met merrie 8 baatg. melkkoeien, 5 2i/s-jarlge weivaarzen, 2 twee jarige ossen, 5 anderhalfjarige vaarzen, 2 jarige vaarzen, 5 kweekkalvers, 1 springstier, 4 schapen met lammers, 1 melkgeit, 1 gedresseerde bok, 2 mestputvarkens, 60 kippen en hanen, 2 eenden met wertel, 3 menwagëns, veerwagen, driewielskar, kar, kar op veeren, bokkenwagen, 4 ploegen, 8 eggen, voorsleper, 3 veldgangen, snybak, waschmachine, kaashorde, paardenwant, landbouw-, melk- en zoldergereedschap, karn, roomtonnen, botertob, 2 bedden enz. Hapelle, 9 uur door not. L. Lieberten de Ronde Bresser by dhr. J. Oele Hz., 10 paar den, 14 melkkoeien, 7 tweejarige vaarzen, 2 anderhalf), vaarzen, 1 anderhalf), os, 1 jaarling stier, 3jaarling vaarzen, 2 halfjarige ossen, 5 aanhoudkalveren, vaarzen, 4 jarige stierkalvers, 1 schaap,61oopvarkens,60 kippen en hanen, karnhond en hok, tentwagen op Collinspatentassen, tilbury, 3 menwagens, melkw agen op veeren, driewielskar, gierkar, handsteekkar, arrestee, waleploeg, 2 Sacks ploegen, met voor-, twee- en drieschar en 011- dergrondsploeg, Zeeuwsche ploeg, zaaiploeg, moorploeg, eggen, melkbussen, melkkarn, aardappels, mutsaards, harnassementen, gee- selsteenen met paarden enz. Vrijdag 24 April. Wolfertsdijk, 10 uur by Rooze door not. Pilaar voor wed. Houtekamer lo. een huis en erf op het dorp2o. een op Padden weg3o. 7230 cA. bouwl. in Heerenpolder. 4o. 3290 cA. id in Oosterland polder. Veere, door not. Verhuist Zanddijk bin nen 10 uur bij M. Adamse 1 bruin merrie- paard 16 jaar, 1 zwait dito 5 jaar, 5 baatg. melkkoeien, 2 kalfdragende vaarzen, 1 een jarige stier, 3 vaarskalveren, 4 mestputloo- pers, marktwagentje op veeren, driewielskar, ploeg, 8 eggen, arreslee, hooi, mest, kaf, de schuur tot verplaatsing enz. Maandag 27 April. Hapelle, 12 uur by de Raad door deurw. Hollmann eikenh. kabinet met notenhou- opgelegd, herberg- en winkelinventaris, geit, schaap, mest, hooi, stroo, slijpsteen, arbei dersgereedschap. Dinsdag 28 April. Terneuzen, Vogelschor voor wed. Buyck door deurw. Hendrikse inspan. Woensdag 29 April. flerooskerke, op hofstede Molenper2 door not. Tak 10 uur 4 paarden 9, 5,11 en 1 jaar, 7 baatg. melkkoeien, 2 kalfvaarzen, 2 21/5-jarige ossen, 5 dito vaarzen, 6 1'/a-jarige vaarzen, 3 dito ossen, 11 kweekkalvers, 3 schapen, 6 lammers ea 1 weer, 2 geiten, 2 varkens, 50 kippen en hanen, 7 eenden met wertel, 1 karnhond met hok, 2 menwagens, veerwagen, driewielskar, 11 eggen, 4 ploegen, waleploeg, 2 rolblokken, voorsleper, sleep- deur, 2 veldgangen, arreslee, kruiwagen, in 1 molbord met ketting, meelkist, musterd, mest, landbouw-, melk- en zoldergereedschap, huisraad, eikenhouten kast, regulatenrklok barometer, glazen kast met oud porcelein. April. 10 uur door not. Pilaar bouw- en weiland van wed. J. Vermet. Marlekerke, door not. Loeff voor Jac. Benou uur bouw- en weiland. Vrijdag 1 Mei. Sluis, door not. deGraaff voor Zonnevylle Zaterdag 2 Mei. •Joes, door not. Pilaar in de Prins van Oranje 12 uur voor den curator in het fail lissement van Krina Rottier, vrouw Lever- land, het vruchtgebruik van het huis Stati onsweg van dhr. Goemans en van het Huis ten Halve 's Gravenpoldersche straatweg met bouwlanden in Kloetinge en 's Heer Abtskerke. Maandag 4 Mei. Aardenburg, door not. de Graaff voor Lanroye Dinsdag 5 Mei. Hoofdplaat, door not. Hammacher bees- tiaal bij Catsviiend. Bergen op Zoom, 11 uur in de Draak verpachting 13 perceelen schelpdierenvis- sclierij no. 453, 454, 459, 460, 461462, 464 465, 466, 467, 468, 469, 470. in het West. deel der Oosterschelde. Boekjes a 30 cent by dhr. J. A. Fokker te Tolen. Woensdag 6 Mei. Middelburg, op Molenzicht, Zand, 10 uur door not. de Vos 3 paarden, 8, 10 en 14 jaar, 19 baatgevende melkkoeien, vare koe, 3 kalfdragende vaarzen, 3 2-jarige vaarzen, springstier van 11/2 jaar, 11 kweekkalvers, vet varken, 2 mestputloopers, 30 kippen en hanen, hond met hok, 2 menwagens met toebehooren, drielingwagen, klein wagentje, driewielskar, meltkar op veeren, karet, grasmaaimachine, 2 arresleden, 8 ploegen, 7 eggen in soort, turk, 2 rolblokken, handbiok, sleeDdeur, voorslee, karnmachine, watervat en tobben, hooi, stroo, mestput, kafput, paardenwant, huisraad, reeren bed, bureau, ijsslee enz. Donderdag 7 Mei. Groede, by Leenhouts door not. Ham macher beestiaal. Vrijdag 8 Mei. St. Krols, door not. Hammacher by Eeck- hart beestiaal. Maandag 11 Mei. Aardenburg, voor wed. Dalle door deurw. Hendrikse inspan. Woensdag 13 Mei. St. Kruis, voor wed. Kouwe door not. de Graaff Dinsdag 19 Mei, Aarde» burg, door not. de Graaff voor Versprille A. K. Uw stuk doet uw (gefingeerden naam eer aan. Tracht 't liever maar in een der keruelijke bladen geplaatst te krij gen, doch geef dan uw adres er bij op. Heden overleed, zacht en kalm, mijn geliefde Echtgenoot ADRIAAN WILLEBOER, •n den ouderdom van 81 jaren. Uit aller naam. Wed. A. WILLEBOER. Goes, 14 April 1896. Heden werd ons ouderhart diep gewond. Onze lieve dochter SUSANNA was gezond uitgegaan naar de familie en is te Axel na kortstondige ziekte overleden. De dag waarop zij een vorig jaar haren Heiland beleed, werd haar nu in den ouderdom van 22 j. en 10 m. de dag van den zaligen ingang met Hem. Geve ons de Heere Zichzelven, waar wij zóóveel in haar hebben verloren. Mede uit naam van onze bedroefde kinderen en kleinkinderenalsmede van onze zoozeer geschokte familie, ANTH. WEIJNS. S. WEIJNS-BAKKER. Wolfertsdijk, 12 April 1896,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 2