GEMENGDE BERICHTEN KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. OVERZICHT VERROOIMlNüEN ENZ. Het afioopen van het ss. Koningin Wilhel- mina te Vlissingen. Een onzer lezors, die jl. Zaterdag het te waterloopen van genoemd stoomschip bij woonde en een kijkje nam op de fabriek „de Schelde", heeft de vriendelijkheid ons hiervan het volgende te melden reeds vroegtijdig had ik mij he geven naar „de Schelde" om alles eens goed gade te slaan. Interessant was voorwaar het gezicht van dit pl. m. 400 Eng. voet lange stoomschip dat straks op het zilte nat zou drij ven en dat, volgens de bladen, het grootste schip is dat tot op heden in Nederland is gebouwd, en welks bouw aan de Maatschij. „de Schelde" werd toever trouwd. Voorwaar een kolossus, waarvan volgens het naambordje den 18en Mei 1895 de kiel werd gelegd en dus in 11 maanden voor de te waterlating meer dan ge reed was. Nog juist kon voor den steven eene tribune gemaakt worden om haar, die de laatste beletselen moest verwijde- deren, een standplaats te verschaffen, want ware het schip iets langer, het zou in de aangrenzende straat terecht zijn gekomen. Wat mij het meest belang inboezemde was om eene voorstelling te verkregen hoe men nu zulk een gevaarte te water brengt. Zoo dikwijls had ik vernomen dat der gelijke schepen in eene craddle (wieg) te water loopen, zooals dit in Engeland het geval is. Een wijze onzen vaderen onbekend, die hunne schepen op de kiel lieten glijden met siagbeddingen. Voorzeker eenvoudig dat eene eerste oogopslag op deze wijze niet schenkt. Moeilijk valt het dan ook voor den oningewijde zich spoedig eene juiste voorstelling te vormen. Aan weerszijden van het schip onder het geheele vlak is eene bedding, aange bracht bestaande uit zware balken. Op deze rust eene zware slede, zoowel aan B. B. als S. B., waardoor de craddle leopt. Deze bestaat uit balken onderling aan el kander gehecht, welke in de slede glijden en met stophout en wiggen tegen de sleden drukken. Om het uitwijken van de craddle te voor komen zijn van B.B. naar S.B. zware ijzeren stangen aangebracht onder de kiel, terwijl men de craddle door staaldraadtouw op verscheidene plaatsen van stuurboord naar B.B. over het dek heen heeft vast gesjord. Het stophout voor en achter is met zware kettingen en staaldraad onderling verbonden onder door de kiel. Aan de craddle is een anker met ketting verbonden, hetwelk bij het te water loopen werd ge kapt. Deze craddle rust, wanneer schoren, vlakstoppingen, en kielblokken verwijderd zijn, op twee zwaren houten met ijzer be slag, door mijn zegsman, klinken genoemd en vormen een stompen hoek aan iedere zjjde van het schip één. Boven deze klin ken zijn twee houten schuiven, waarin in elk een zwaar ijzeren gewicht hangt, dat aan staaldraad hangt, hetwelk naar de tri bune loopt. Deze einden zijn met een touw aan elkander verbonden, waartegen een bijltje staat. Deze klinken verbinden de craddle met de slede. Nadat de schoren, kielblokken en de vlakstoppingen verwijderd waren, was alles gereed, om het touwtje, waarvan wij spra ken, door te hakken, toen vielen de beide gewichten op de klinken en de laatste verbinding van craddle en slede was dus verbroken. Het schip ging dan ook on middellijk te water. Toen het schip te water schoot, werden de staaldraden op het dek gehakt, waarvan wij reeds spraken. Eveneens het anker van de craddle, zoodat het schip met dolle vaart uit de craddle schoot in het rijsbed. "Wat voor mij eveneens interessant was om te zien was de opgestelde maohine in de ruime werkplaats voor de machines, die naar ik gis een 11 k 12 Meter hoog was. Het geheele gevaarte rust op zware ijzeren kolommen en heeft vier cilinders. Coes. De algemeene vergadering van Ingelanden van het waterschap de breede watering enz. is bepaald op 24 April te half 11. Te Souburg hebben een paar dui ven genesteld op de breede lijst boven een sohooibord in een der lokalen van de open bare school. De dieren laten zich door het groote gezelschap onder zich niet storen. Hansweert. Van het tjalkschip Marie schipper M. Wieland is door een hevigen rukwind het want gebroken. Vrouwepolder. Op Vrijdagavond 10 April gaf de Zangvereeniging Advendo alhier eene openbare uitvoering. Den Directeur, den heer A. van Houte, komt een woord, van lof toe. Keurig net wer den een vijftiental goed gevariëerde liederen gezongen. De zangers en zangeressen kweten zich goed van hunne taak, zagen ordelijk en bescheiden op naar het stokje, letten flink op de teekens, ja zongen met ge voel. Dat in zoo korten tijd (ruim een jaar) zoo'n muzikale zin werd aangekweekt, is streelend voor den heer van Houte en spore hem aan om den dorpelingen op nieuw een genotvol avondje te verschaf fen. En zeker moet het velen getroffen hebben, dat, bij het hooren zingen van liederen, als Boven de starren, Psalm 42, Wilhelmus. Het Moederhart, Der Engelen vreugd, Opwaarts, e. a. genoten wordt, omdat het schoon is en liefelijk en wei- luidt; genoten, meer dan onder de quasi- pretmakerij, die op de dorpen op feest dagen helaas nog al te veel in zwang is. Op het nafeest heerschte een gezellige, ongedwongen, vroolijke toon. Coes. Naar wij vernemen zal waar schijnlijk nog deze week onze klok de na volgende nieuwe aria's doen hooren. Voor heel uur „Der Tannenbaum" voor half uur „Marche van Meyerbeer", en de kwar tieren zullen zijn „Frohe Botschaft" en „Hugenots". De touwen, waaraan de gewichten beves tigd zijn, zijn thans door staaldraad ver vangen. Borsele. Benoemd tot gemeenteveld wachter alhier J. de Hullu agent van po litie te Middelburg. Middelburg. Van de Zeemilitie zijn de navolgende verlofgangers der lichting 1894 opgeroepen: Abraham de Zeeuw, Johannes Lahr, Anton Johannes Adrianus Desson, Jacobus Cornelia Willem Pluijmers, en gelast om op den 21en April 1896, des voormiddags te 9 uur, ter gemeente secretarie alhier, tegenwoordig te zijn, voorzien van al de voorwerpen van klee ding enz. Zij moeten zich vooraf en wel op Don derdag 16 April a., des voormiddags tus- schen 9 en 10 uur, bij den burgemeester hunner woonplaats aanmelden, voorzien van hunne verlofpassen ten einde de noo- dige biljetten, alsmede daggeld, indien zij dit verlangen en daarop recht hebben, te ontvangen. Middelburg. Blijkens [den met den Letheby photometer aan de gasfabriek ge nomen proeven, was de gemiddelde licht sterkte van het gas gedurende de maand Maart 11. 15.23 Engelsche Standaard kaarsen. Middelburg. In de jongst gehouden vergadering der Evangelische Vereeniging voor Zeeland zijn herkozen de aftredende bestuurders, de heeren jhr. mr. A. A. van Doorn en ds. P. J. Roscam Abbing. In plaats van den heer mr. P. J. F. van Voorst Vader, die niet meer in aanmerking wilde komen, werd gekozen de heerP. J. Siegers. Middelburg. De aan het gemeente bestuur van hieuw- en St. Joosland ver leende vergunning tot verlenging der af sluiting voor het verkeer met rij- en a oer- tuigen en vee, van den Oostweg, gelegen in die gemeente, is verlengd tot den lOen Mei a. s. De verschillende gemeenten van Wes telij k-Zeeuwsch Vlaanderen genieten tegen woordig het voorrecht elk op haar beurt, twee of ook wel meer dagen, een paarden spelletje in haar midden te hebben. Reeds was dit het geval met IJzendijke, Schoon- dijke en Groede. Van uit laatstgenoemde gemeente ging het op Oostburg af. Op weg daarheen aan een helling gekomen zynde kon men bijna niet voort. Toen eenige jon gens die daar in de nabijheid speelden, het gemartel zagen en toeschoten om op hunne wijze een handje te helpen, kreeg daarbij een hunner van een ponny die tot den „troep" behoorde, zulk een hevi gen slag tegen den neus, dat dit liehaams- deel in tweêen werd gespleten. Rilland. Zaterdag avond speelden alhier eenige jonge kinderen rondom een in aan bouw zijnd huis. Een er van een zoontje van den arbeider M. Wisse had het on geluk te struikelen en voorover in den welput te vallen. Met behulp van een lad der had men den drenkeling spoedig op het droge en kwam deze met een nat pak en den schrik vrij Op de Eems bjj Delfzijl is Zaterdag middag een ontzettend ongeluk gebeurd. Een schip, diep geladen met steenkolen, zonk plotseling en alle pogingen tot redding van de opvarenden bleven vruchteloos, zoodat de schipper met zijn geheel gezin, vrouw en acht kinderen, verdronken. Moord-A. F. Hoogsteden. De voor- loopige hechtenis van Willem van Berkel is weder door de rechtbank te Rotterdam verlengd. Te Utrecht is een nieuwe geheel- onthoudersvereeniging, onder den naam van „Broederschap van het Blauwe Lint" opgericht. De vereeniging zal alleen be staan uit leden van het Nederlandsche Jongelings-verbond. Aan het hoofd van de broederschap zal een Raad van Zeven staan. Maandelijks zal een blaadje worden uitgegeven. De voorloopige Raad van Zeven bestaat uit de heeren J. Ph. Mar- melstein van Amsterdam Gr. Gr. van As van Utrecht; H. de Graaf van Dordrecht L. G. James van Maarssen; H. Matzer van YelpZ. J. Ninaber van Eijken van Bodegraven en A. Vloo van Nieuwe- Pekela. Acelyteen. Op het Groote [Kerkplein te Rotterdam wordt des avonds bij wijze van proef acetyleengas gebrand in een daarvoor ingerichte gas-lantaarn. Het licht voldoet zeer goed en geeft een zeer breeden lichtstraal. Te Vlieland is een grijsaard van 87 jaar voor de 4e maal bruidegom, thans met eene weduwe van 60 jaren, die tevens een dochter van 35 meê ten huwelijk brengt. Boerenspreekwoorden over de maand AprilEen natte April belooft veel vrucht Aprilregen, voorspelt zegen. Een echte April doet wat hij wil. Een dorre droge April is niet der boeren wil. Aprilregen komt hun zeer gelegen. Gras dat in April wast, staat in Mei vast. De Gebrs. Cornet, landbouwers, te Sleeuwijk, verkochten onlangs op de Palmpaardenmarkt te Gorinchem een prach- ig, donkerbruin, 2-jarig merrie-paard voor f 700. Een welbekende paardenhandelaar, die er de nieuwe eigenaar van werd, had nu dezer dagen het geluk het fraai ge vormde, schoone dier met eene aanzienlijke winst van ongeveer f 1000 te verkoopen aan de Koninklijke familie, die juist zoo'n exemplaar zocht. Aan den herbouw der kerk te Aspe- ren is men begonnen. Het nu afgebrande kerkgebouw had geen steenen gewelf. De verbranding is zoo volkomen, dat zelfs de ramen geheel uitgebrand zijn, behalve aan de Noordzijde, waar vroeger een kapel was met 't graf van den priester Jan Yan Po- lanen, die er levensgroot in priesterlijk gewaad uitgehouwen is. Aan den torenmuur binnen de kerk is een oud schilderij, voorstellende Asperen in 1517. Dit voor Asperen merkwaardige stuk heeft weinig of niets door 't vuur geleden. Deze schilderij is vervaardigd ter herinnering aan de inneming van Asperen door de Geldersche Friezen, die 't stadje in brand staken en uitmoordden. De Engelsche stadTaunton werd dezer dagen vereerd met een bezoek van een reizende menagerie, die een reusach tige wijfjes-olifant van ruim drie ton zwaarte meevoerde. Genoemde olifante, die van de eentonigheid van haar bestaan meer dan genoeg scheen te hebben, be sloot, het kleine stadje eens op eigen ge legenheid te bezichtigen. Zij brak daarom gedurende den nacht los en ontkwam, zon der den slaap van haar oppassers te sto ren. Voordat haar expeditie zich ver had uitgestrekt, werd haar reukorganisme ge streeld door een liefelijken geur, ,die uit een bakkerij opsteeg. Die geur was zoo veelbelovend en verleidelijk dat de avon turierster besloot, hem tot aan zijn oor sprong te volgen. Met zacht geweld brak zij de deur der bakkerij open en ontdekte daar een heerlijk ontbijt. Zij deed het alle mogelijke eer aan en verorberde met stille zelfvoldoening twee zakken meel, elk van 70 kilo inhoud, 10 kilo rozijnen, 14 bussen aardbeziëngelei, 7 kilo amande len en 3Vs kilo citroenschillen. Dit ontbijt bracht de olifante in zulk een opgeruimde stemming, dat zij in den naburigeu tuin een dansje uitvoerde, waarbij zij twee ijzeren welpompen en andere kleine hin dernissen vertrapte. Het hierdoor ontstane geweldige leven was haar noodlottig; haar oppassers snelden toe en maakten aan de nauwelijks gewonnen zoete vrijheid en het gezellige uitstapje een eind. De be trokken banketbakker eischt behalve een schadevergoeding ook met klem, dat olifanten voortaan muilkorven zullen dragen. Een telegram uit Madrid spreekt weer van overwinningen, door de Span jaarden op de Cubaansche opstandelingen behaald. Generaal Maceo is te Cofre San tiago wederom verslagen, hij verloor 24 mansohappen. In alatanzas zijn de Cubanen herhaalde malen verslagen en kolonel Her- mandez heeft Collazo Merioz en Masso een nederlaag toegebracht. De vijand had 13 dooden en 7 gewonden. Uit Philippolis wordt gemeld dat 20000 Armeniërs zich op Cyprus hebben gewapend en van plan zijn naar het vilayet Adana te trekken. Door dit bericht moet groote ongerust heid heerschen te Konsfantinopel en de regeering moet voornemens zijn schepen in de nabijheid van Cyprus te laten kruisen. In sommige streken uan Engelsch In- dië neemt de hongersnood toeer wordt nu aan meer dan 100,000 menschen werk verschaft zonder dat dit de algemeene ellen de merkbaar doet verminderen. De Olypische spelen (2 Tim. 4 7) worden in Griekenland nog om de 4 jaar uitgevoerd. Het voornaamste er van in der Griekenhun oog, de Marathon-wedloop, werd Zaterdag beslist. De afstand, 40 K.M. werd door een jongen Griekschen boer uit Ama- rusi, Louis genaamd, in den korf sten tijd afgelegd; ook zijn opvolgers waren Grieken. De geestdrift, toen de overwinnaar in het Stadion aankwam, was onbeschrijfelijk en de uitslag werd dadelijk naar alle punten des lands geseind. Aan het, hof was een groot feest. Het gaat den Europeeschen mogend heden met hunne koloniale veroveringen nog steeds niet naar wensch. Tegen En- land breidt zich in Rhodesia de opstand der Matabelen uit. Vele stammen die geen deel namen aan den vorigen oorlog onder Jameson, voegden zich nu bij de „opstan delingen." Duncan heeft 620 man uit Mafeking aan genomen die nu onder kolonel Blumar naar Buluwajo komen met een groot aantal paarden en muildieren. Kolonel Luwden moest een been afgezet worden. Kolonel Gifford werd de rechterarm afgezet. De Italianen onder overste Stevani zijn bij Mokram met de Derwischen slaags geweest en hebben den slag gewonnen. Het slag veld was bezaaid met lansen, geweren en ransels der Derwischen. Een Aprilvischje bij den commissaris. De le April was een merkwaardige dag voor het politiepersoneel van het cominis- saritaat derSalpêtrière-Croulebarbe te Parijs. Yan af tien uur 's morgens werd het po litiebureau belegerd door een massa kerels met meer of minder zwarte handen en gezichten, die allen een klein briefje bij zich hadden. De verbazing, die op de gezichten der inspecteurs van politie te lezen stond, toen al die menschen het bu reau binnenkwamen, nam nog toe, toen zij kennis namen van den inhoud der door de ongenoode bezoekers meegebrachte brief jes, welke alle zonder variatie luidden „1 April 1896. Mynheer! U wordt verzocht, morgenochtend le 10 uur op het commissariaat van politie te verschijnen, in verband meteen ten uwen laste ingekomen klacht. Gij wordt be schuldigd, nagemaakte steenkolen als echt en onvervalscht te hebben verkocht". Deze brieven waren met violetkleurigen inkt gehectografeerd. De commissaris van politie, de heer Per ruche, die zich in zijn kabinet bevond, kwam naar buiten op het geschreeuw van de brave kolenvensters, die begonnen te begrijpen, dat zij door een grappenmaker beetgenomen waren. De inspecteurs trokken allerlei wanhopige gezichten om hun lachen te verbergen en zelfs de commissaris kon zijn gelaat niet in de plooi houden. In- tusschen groeide de schare zwarte mannen steeds aan en het bureau was weldra totaal door hen ingenomen. De heer Per ruche verklaarde zijn gasten, dat de brieven niet van de politie waren uitgegaan, zoodat de slachtoffers der grap, waaronder er enkelen waren, die den magistraat niet wilden gelooven, eindelijk besloten heen te gaan. Zij deden dit mopperend en be loofden den grappenmaker een kwaad half uurtje, indien ze hem ooit te pakken kregen! Een oude juffrouw te Luik die een huis geheel alleen bewoonde en zich uit gierigheid het noodige ontzegde, werd ster vend van honger en gebrek naar het gast huis gebracht, waar zij overleed. Men had haar sedert verscheidene dagen niet gezien, hetgeen de politie deed besluiten, haar woning open te breken. De vrouwelijke vrek bezat meer dan 200.000 frs. Alle steden in Perzië, en in het bijzonder Teheran, bereiden zich op groote festiviteiten, die op 6 Mei zullen geschie den bij gelegenheid van den 50en jaardag van de troonsbestijging van den Shah Nassr- eddin. Reeds is een geschenk aangekondigd van den Czaar, namelijk een aantal Krupp- kanonnen met een hoeveelheid ammunitie. Dit vriendelijke geschenk is al onderweg. De grootste boerderij ter wereld ligt in het noorden van den Staat Louisiana in Noord-Amerika, aan de bevaarbare Roode rivier ze wordt gedreven door een onderneming van Fransche kolonisten en strekt zich uit over een lengte van 160 en een breedte van 40 kilometer. Behalve 't kleinvee worden 43.000 paarden en run deren gehouden. Voornamelijk bestaat de cultuur uit suiker, mais, katoen en rijst op elke 5 a 6 kilometer heeft men machi negebouwen, schuren en woningen voor de 1200 meest zwarte arbeiders. Alle werk tuigen worden met stoom gedreven. Een zijlijn van den Zuid-Pacific spoorweg, 58 kilometer lang, doorsnijdt het terrein, waardoor ook 483 kilometer kanalen en harde wegen loopen drie stoombooten van de onderneming enderhouden het verkeer te water op de boerderij. Vrijheer Von Kolze te Berlijn, ge raakte ten vorigen jare aan het hof in verdenking en werd deswege nog al veel in de hofwereld besproken. Zijn onschuld werd echter aan het licht gebrachten sinds dien tijd wil de vrijheer met alle man van beteekenis die hem gelasterd heeft, duelleeren. Reeds heeft hij eenige „lasteraars" doen ineenzijgen, zonderdat zij er het leven bij inschoten. Doch thans heett hij er een zoo hard en wel in den buik geraakt, dat de man er aan gestor ven is. Hij heet Von Schrader. De vrijheer had beter gedaan met in de gevangenis te blijven, zou men zoo zeggen. De jGrieksche staatsman Tricoupis is overleden. In 1866 werd hij minister en bleef dat, behoudens enkele interregnums zijner tegenstanders, Coumoundouroo en Delyannis, tot het vorige jaar, toen hij, door de kiezers als lid der kamer in den steek gelaten, zich, niet zonder eenige, trouwens rechtmatige, verstoordheid, voor goed uit het politieke leven terugtrok. Keizer Wilhelm (de Reise) en familie zijn heden de gasten van koning Humbert van Italië. De „Hohenzollern" en de „Kai- serin Augusta", die hen Zaterdag te Ve netië bracht, werd feestelijk ingehaald. Heel Venetië vlagde, de muziek speelde het Duitsche volkslied, enz. Professor Langerhaus te Berlijn moet, natuurlijkonwillenden onwetend, zijn zoon tje met het zoo beroemde „/(«/'/serum tegen diphterie" hebben vermoord. Gerechtelijke lijkschouwing heeft dit uitgemaakt. Het bacteriologisch onderzoek van het bloed en enkele deelen van het lijk is echter uog niet afgeloopen. Maar de pro fessor kondigde zelf in de bladen (met vette letter) de begrafenis van zijnzoontje in dezen vorm aan: „De begrafenis van ons veelgeliefd, door BeUring's heilserum vergiftigd zoontjb" enz. In de onlangs door de commissie voor historische handschriften te Londen openbaar gemaakte handschriften uit de abdij van Welbeck worden merkwaardige bijzonderheden medegedeeld omtrent de voorschriften van een dokter betrekkelijk de pokken waaraan de hertog van York, de latere koning Jacobus II, ziek lag. 'loen deze in bed lag, riep zijn famihe de hulp in van een zekeren dokter Wildey, die te Rotterdam zijn praktijk uitoefende en zich verheugde in een Europeesche vermaard heid. Deze geleerde gaf den volgenden raad': Neem drie versche eieren en bak ze in een kwart pond boter. Doe de eieren na het bakken er uit en giet de boter in een porseleinen kop, waar ge ze moet laten afkoelen door er ijs op te legden, la *e geheel afgekoeld, voeg er dan rozenolie bij en kluts een en ander goed door elkaar. Daardoor krijgt ge een zalf, waarvan de zieke om de drie uur een kleine hoeveelheid moet gebruiken. Binnen vier dagen zal de genezing volgen. Wat de slapeloosheid aangaat, waarover de vorst klaagde, daarvan hoopte de Hol- landsche geleerde hem door het volgende middel af te helpen. „Neem een levende duif, snij deze in tweeën en leg onder eiken voet van den patiënt een helft. Met Gods hulp zal hij binnen 24 uur den slaap terugvinden." Een Zwitsersch jager maakte zich onlangs in de Alpen meester van een ade laarsnest. In het nest vond hij, Dehalve een jongen arend, een pas gedooden haas, 27 pooten van gemzen, 4 pootjes van duiven, 30 pooten van fazanten, 11 koppen van kippen, 18 koppen van andere vogels en de overblijfselen van een aanzienlijke hoe veelheid konijnen, marmotten, eekhoorn tjes enz. Ned. Herr. Kerk. Zondag werd de heer ds. P. Bokma van Bruinisse te Gorinchem bevestigd door ds. Klomp van Oud-Beijerland met een leerrede naar 1 Petr. 5 24. Des avonds verbond ds. Bokma zich aan de gemeente met eene predicatie naar Ps. 9016 en 17. Dr. G. J. Weyland heeft ontslag aange vraagd als director van het Zendelinghuis van het Nederlandsch zendelinggenootschap en wenscht zich weder beroepbaar te stellen als predikant in de Ned. Herv. kerk. De Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gem. te Biggekerse heeft besloten, een orgel in de kerk te doen plaatsen, hiertoe in staat gesteld door rentelooze voorsehotten van verscheidene leden der gemeente en enkele giften van buiten, waaronder één van den ambachtsheer van Biggekerke en Krommen- hoeke, groot f 100. (N. Zondagb.) Zierikzee. De kerkeraad heeft in hare vergadering van jl. Vrijdagavond her benoemd tot ouderlingen de hh. M. Couvée en A. M. E. v. Dishoek en herbenoemd tot diakenen de heeren H. Lakenman en mr. D. v. d. Vlieten benoemd tot diaken den heer J. v. d. Valk P.Cz., in de plaats van den heer J. v. Os. Geref. Kerken. Beroepen te Kamperland Ds. S. Buiten huis te Sleeuwijk. Vrije Ev. kerk. Bedankt voor Kapelle door ds. A. Tim merman ts Winschoten. Acte-examens lager onderwijs. Donderdag zijn geëxamineerd 6 dames, geslaagd 4 J. C. Ahrensmann te VÜBsin- gen, J. C. v. As en B. A. v. Luyk te Tholen en G. A. Giljam te Middelburg. (In ons vorig no. abusievelijk niet op genomen). Zaterdag werden geëxamineerd 6 dames voor de acte hulponderwijzeres, en slaagden 5 J. C. Bekaar te Middelburg, A. J. en J. L. M. D. A. Bolle te Haamstede, A. Cappon te Goes en J. Mulder te Zierikzee. Voor de nuttige handwerken werden ge ëxamineerd 4 en slaagden 3 de dames M. S. v. d. Bosch te Goes, A. C. Giljam te Middelburg en J. M. Scheele te Goes. Heden Maandag werden geëxamineerd voor de acte onderwijzeres 6 candidaten geslaagd 4 de dames G. W. van Dellen te Goes, L. J. Korsten te Middelburg, J. C. de Munck te Kruiningen en M. P. A. Pouleijn te Middelburg. Woensdag 15 April. Merooskerke, door not. Tak 10 uur by W. Dobbelaar 2 melkgeiten, 2 drieling- menwagens, driewielskar, arreslee, ploeg, sleepdeur, vleeschblok, meelkist, wielen voor mallejans, bascule, slagersgereedschap, berk- rijs, boonstokken, landbouw-, melk- en zoldergereedschappen, antiek kabinet, antiek bureau enz. Godgeleerde boeken enz. Heer Arendskerkc, door not. de Ronde Bresser bjj de Ruiter voor v. d. Guchte 10 uur een bier- en winkelhuis met, schuur, bakkeet, erf en tuin in Ouden Craaijert- polder 560 cA. \ïl»sekci kc, voor dhr. Boone door not. Noordjjke 10 uur 3 bruine ruinpaarden 8, 6 en 3 jaar, 11 stuks hoornvee, 1 barouchet, Utrechtsch wagentje, tilbury, arreslee, 3 menwagens, ploegen, eegden, harnassement, hooi, stroo, mest. Donderdag 16 April. middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Tak een huis en erf Lange Gortstr. 319 [hoedeniabriekj. Middelburg, door not. SI egt in het Schuttershof 2 uur lo. 1.2320 H. weiland in Schellach. 2o. 1.3350 H. id. daarachter. 3o. 1.1040 H. bouwl. daarachter. 4o. 4930 cA. id. Eendekotsweg. tveineldInge, 10 uur door not. Prins by Jac. Burggraaf 5 baatg. melkkoeien, 5 aanhoudkalvers, 1 mestputlooper, 14 kippen en haan, wanmolen, stroosny molen. Vrijdag 17 April. llelnkenszand, Boerendyk doordeurw. Hollmann 10 uur afbraak van schuur en huis van wed. Boonman, 2500 bos oud dekstroo, 1100 bos dekriet, mest. Vlissingen, 2 uur door not. Bosch in de benedenzaal van 't raadhuis de vroegere Keuken van de voormalige Marinekazerne. Dinsdag 21 April. Middelburg, 8 uur door not. de Vos in de Vergenoeging huizen en erven lo. (win kelhuis) Seisweg R 55. 2o. tot 5o. Arne- muidsche Pad T 93 m. n. o. en p. öo. 450 cA. bouwterrein. Mellskcrke, 10 uur bij Matthysse door

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 2