KERKNIEUWS. ScioOLNIEUWS. GEMENGDE BERICHTEN. Ons Huis. Leestafel. Scliroefstooiuschip „Schelde" laar en A. P. Snouek Hurgronje, de ge meente eigendommen te verzekeren op Amsterdamsclie beurspolis tot netto premie door bemiddeling van een makelaar of commissionnair, die in bet medeteekenen van een te bepalen bedrag zijne belooning vindt 2o. Een voorstel van B. en W. tot vermindering met f 18, van de pacht van J. Sanderse over 1895 van het 3e perceel visscherij. 3o. een voorstel van B. en W. tot het verleenen van vergunning aan H. P. van de Ree zoon tot plaatsing van een ijzeren hek voor het in aanbouw zijnde buis aan het molenwater wijk M no. 175 en 4o. een voorstel van B. en W. om voor f 50 van 1 Mei tot 30 September de boven lokalen van het waaggebouw te verhuren aan den Majoor-Garnizoenscommandant tot tijdelijke huisvesting van militairen. üp eene aanvrage van Ged. St. was door de heeren van Dunne en Tak in de zitting van 30 September 1891 het voor stel gedaan Ged. St. in overweging te geven de jaarwedden van Burgemeester en Secretaris elk met f 500 te verhoogen. Dat voorstel werd indertijd aangehouden en hebben de voorstellers den Voorzitter verzocht het thans weder ter tafel te brengen. Nadat de Voorzitter verklaard had voor eene eventueele verhooging voor zichzelven geen gebruik te zullen maken, wordt het voorstel thans zonder discussie aangenomen met algemeene stemmen, uitgezonderd die van den heer van der Swalme. Hierna ging de vergadering uiteen. Schoenen voor misvormingen. Wij wenschen de aandacht der lezers te vestigen op eene belangrijke verbetering die de heer C. A. de Ridder, mr. schoen maker te Middelburg, gebracht heeft in de vervaardiging van schoenen voor mis vormde voeten. Wij hadden dezer dagen het genoegen, bij een bezoek in zijne werkplaats een aantal leesten en modellen en ook schoei sel te zien door den heer De Ridder ont worpen en vervaardigd, en tal van be langrijke inlichtingen in te winnen, welke wij door middel van ons blad gaarne ter kennis brengen, wijl wij het weldegelijk achten op onzen weg te liggen hen die aan misvormingen lijden op deze hoogst belangrijke en nuttige werkzaamheid van genoemden schoenmaker te wijzen. Te meer wijl tot nog toe in onze omgeving, ja in de gansche provincie, niet een enkele specialiteit op schoeiselgebied zich het lot der lijders aan misvormingen zoo heeft aangetrokken. De heer de Ridder, r6eds door ver schillende dankbare patiënten als speciali teit in het maken van kunstschoenen ge prezen, is de eerste die met succes groote verbeteringen heeft uitgedacht. Hij toonde ons voetvormen, gips-afgietsels die door hem naar de voet genomen worden, nood zakelijk zooals hij zei om passend te kun nen werken. Deze vormen zagen er heel aardig uit. Ook werd ons getoond hoe en op welke wijze door hem met goede resultaten kunstschoenen voor zoogenaamde „paardevoeten" worden vervaardigd, waar door deze misvorming bijna geheel onzicht baar gemaakt wordt, en beide schoenen voor uiterlijk gezicht geheel normaal wor den afgeleverd. Inderdaad eene fraaie verbetering. Wij kregen ook een oud product te zien, gelijk die vroeger (en nog wel) worden gedragen; geleverd door eene bekende specialiteit; maar het verschil is verrassend groot. De schoen van dezen laatste is uitstekend passend, ja; doch neemt niets van de misvorming weg; zij doet haar zelfs nog sterker uitkomen. Die van den heer de Ridder voldoet blijkens attesten van patiënten en geneesheeren, zeer en doet den vervaardiger eer aan. De heer de Ridder gaf ons nog tal van inlichtingen omtrent zijn werk onder anderen zagen wij een afgietsel van den voet van een jongen van 8 jaar. Die voet ligt geheel op één kant; het steun- en loopvlak is dus zeer gering. Ook hier was de uitslag zeer gunstig geweest. Het attest spreekt dan ook terecht van een model van zeer moeielijke constructie om passend te kunnen leveren, terwijl een ge neeskundige, nopens dit en eenige andere gevallen verklaart dat de schoenen door den heer de Ridder voor deze gevallen van „pes- equino varus" (sterke misvorming van den voet) geheel voldoen aan alle eisehen die men mag stellen. Het bedoelde speciaal geval was een aangeboren misvorming. Daarbij komt dat de abnormale voet wel 3 centimeter kor ter en smaller is doch de hoogte veel ver schilt. Door nu de schoenen beide gelijk in grootte te maken, beschikte de schoen maker hem de gemakken die hij tot meer deren steun noodig heeft en is het uiter lijke van den voet er veel beter op ge worden. Bij verscheidene vakgenooten was tevergeefs naar iets dergelijks gezocht. Nog een paar andere gevallen zagen wij van voorziening bij gevaar voor paar- devoetgroeiing. Bij een knaapje van 6 jaar was de hielpees zeer sterk opgetrok ken, n. 1. 6 cM. Na operatie --de heer de R. had hem naar een arts verwezen van wege genoemden aanleg ligt de voet plat en heeft de knaap slechts een verhoogde zool noodig van een centimeter. Na alles gezien te hebben, deden wij eenige vragen omtrent genoemd werk. Onder anderen, voor welke voeten hier kunst schoenen te bekomen waren. Het antwoord luidde voor alle. Met eksteroogen of eeltknobbels bezette, door rheumatiek vergroeide, bij de geboorte of door ziekte misvormde, voor die alle. En op onze vraaghoe weet gij dat er geen voeten zijn dié u niet helpen kunt, luidde 't ant woord omdat ik 't middel gevonden heb om zelfs aan de hiel van een paardevoet steun te geven. En op de wedervraag of dan in zijn oog de hiel van een „paarde- voet" de ergste misvorming was, kregen wij tot bescheid: Ja, om reden, de hiel van een „paardevoet" in loodlijn met de treevlakte bijna niet verschilt, ja som wijlen er nog een binnenhoek mede maakt. En hierbij kon de heer de R. zich ook beroepen op het getuigenis van den arts, onder wiens toezicht het werk is uitge voerd. Deze toch verklaardedit is de las tigste voet dien gij ooit kunt ontmoeten. Eene minder omslachtige bewerking vor dert de O'Cowner-schoen een schoen voor een te kort been een schoen met verhoog de zool. De blok kurk is een onsierlij ke dracht, doch de heer de R. vervaardigt een schoen die een nieuwen stand aan den voet geeft waardoor het mogelijk is een normale schoen te kunnen dragen. O' Conner is de uitvinder er van. De prijs plus vracht is oDgeveer f83 zegt men. Door de uitvinding van den heer de R. verschilt deze prijs, het gemak, de net heid (die geheel gelijk is aan de gewone schoen) heel wat.Omtrent een en ander zagen wij verschillende attesten van particulie ren deskundigen. Een oude heer te S. verklaart in een attest ons ter inzage ge geven, dat voor zijn hoogst abnormalen linkervoet een schoen gemaakt was door den heer de R., in gemakkelijkheid van dracht en uiterlijken vorm verre uitmun tend boven elk vroeger door hem gedra gen kunstschoenwerk, waarom hij den heer de R. met vertrouwen voor kunstschoen werk aanbeveelt. Wij achtten het ons na grondige kennismaking met een en ander ten plicht om deze zaak in ons blad te bespre ken, wijl wij het een geluk achten dat in onze omgeving een schoenmaker is opge staan die met zijn kunstschoenwerk veler lijden blijvend zal kunnen verzachten. Zijn adres is Middelburg, Lange Noordstraat. Benoemd tot ontvangers der derecte belastingte St. Pieter W. Piinsinga, thans te Noordwelle te Horst D. W.Jan sen, thans te Sluiste Sluis L. Meijer, surnumerair te Amsterdamte Duiven (Res Westervoort), P. A. de Klerck, surnu merair te Middelburg, en te Noordwelle F. Adriani, surnumerair te Leeuwarden. Bij kon. besluit is benoemd tot rid der in de orde van Oranje-Nassau de heer G. J. T. Mes, gemeente-archivaris te Ber gen op Zoom. Bij kon. beslait is herbenoemd tot lid van het bestuur der waterkeering van het calamiteus waterschap Ellewoutsdijk en den Polder Borsele J. Rottier Lzn. Het reservekader. Op den 21en a. s. zal blijkens de aan kondiging in de Staatscourant van 15 en 16 Maart no. 64, het toelatingsexamen tot dit kader worden gehouden. Jongelieden, die geen aanspraak hebben op vrijstelling van dat examen, en het op prijs stellen tot het reservekader toe te treden, moeten zich voor den 21 en Juni e. k. tot deelname aan het bedoelde examen hebben aangemeld bij den hoofdofficier voor het reservekader. De gelegenheid tot het afleggen van het bovenvermelde examen wordt slechts éénmaal per jaar opengesteld. Velen reeds ondervonden in vorige jaren teleurstelling wijl zij hadden verzuimd zich tot deelname aan dat examen, tijdig aan te melden. Ieder, die in den loop van dit jaar den leeftijd van 17 jaar bereikt, en die niet ouder is dan 24 jaar, kan aan dat [examen deelnemen. Geoefend in den wapenhandel is geen vereischte. In dat vak kan later een na- examen worden afgelegd. Nadere inlichtingen omtrent den dienst, de verdeeling van den diensttijd, de voor uitzichten en andere bijzonderheden kan men inwinnen bij den hoofdofficier voor het reservekader te Utrecht, Ledig Erf no. 2. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Goes (toez.) ds. G. Mansvelt te Scherpenzeel-te Fijnaart ds. J. A. v. Boven te Ede (Geld.) te Colijns- plaat ds. C. J. Six Dijkstra te Kortgene. Aangenomen naar Wèmeldinge door ds. J. W. Drost te Biezelinge naar Appel scha (vacature Van Lelyveld) door ds. W. H. Lieftinck te Loenen. [Vergissen wij ons niet dan is dit een modern predi kant. Red.'] Bedankt voor St. Philipsland door ds. D. van Herwaarden te Diepenveen. Ds. N. M. de Ligt, beroepen predikant der Ned. Herv. gemeente te Middelburg, hoopt Zondag 31 Mei e. k. afscheid te nemen van zijne gemeente te Rhenen om hoogstwaarschijnlijk den daarop volgenden Zondag intrede te doen in zijne nieuwe gemeente. Geref. Kerken. Beroepen te Werkendam A ds. J. H. Donner Jr. te Nieuwdorp. Goes. De uitslag der Overgangs examens aan de Burger Avondschool alhier is als volgt Van de le kl. zijn bevorderd naar de 2e. 22 leerlingen, n. 1. Met den eersten graadD. N. Visser, A. Verhage, A. C. de Jonge, G. van Vijven, W. K. van Veen, en D. Kuyper. Met den tweeden graad J. M. Snoep, P. Cense, J. Mange, C. Vaes, !J. J. Buiten dijk, P. G. Chr. Kousemeker, A. de Beste, 51. Glerum, N. Dominicus, A. P. Kruijs Voorberge. Met de i derden graadB. v. d. Vijver, J. van Oosten, C. S. Hoogesteger, J. Heijns- dijk, J. Dominicus en A. Luijk. Niet bevorderd 5 leerlingen, waarvan 1 wegens ziekte. Van de tweede naar de derde zijn be vorderd 14 leerlingen, n. 1. Met den eersten graadJ. Koeman, H. C. D. Visser en N. Zandee. Met den tweeden graad J. J. Stokmans, J. J. v. d. Kuip, B. Groenendijk, J. v. Riet, D. van Aken, G. C. v. Blitterswijk, en A. 51. v. d. Weert. l\Iet den ierden graad J. M. v. d. Peijl, M. Jakobs, A. Beenhakker en J. H. Konings. Niet bevorderd acht leerlingen. Door de vakafdeelingen van hout-, steen- en metaalbewerkers, onderdeelen van Patrimoniumte Vlissingen, is aan burgemeester en wethouders een adres ge richt met verzoek om in de bestekken der gemeente bepalingen op te nemen betref fende minimumloon en maximum arbeids duur. Voorts wordt verzocht dat de ge meenteraad zooveel mogelijk het werk gunne aan inschrijvers, in de gemeente woonachtig, van wie men verzekerd is dat zij uitsluitend Vlissingsche werklieden in hun dienst nemen. M. C. Woensdag is de gewezen gemeente ontvanger vanHoedekenskerke, v.d. P., gearresteerd, verdacht van verduistering van gelden. Hansweert. Het geladen sleepschip „Henriëtte" schipper Heijntjens, van Ant werpen naar Pruisen, raakte bij het binnen komen alhier op den Oostberm. Door twee sleepbooten werd het schip met veel moeite afgetrokken. |Heden is door den he- vigen wind de boot, toebehoorende aan schipper De Gendt alhier, voor de haven stukgeslagen. Krabbendijke. Als vrucht van het zachte voorjaarsweder kan van hier gemeld worden, dat onder deze gemeente reeds 6 eieren van wilde eenden en het eerste kievitsei gevonden zijn door den werkman v. H., alhier. In den regel gebeurt het niet voor de tweede week in April, dat men kievitseieren vindt. St. Maartensdijk.Voor de benoeming van een gezworen bij het waterschap „St. Maartensdijk", is door ingelanden de vol gende voordracht opgemaakt: I.P.Hage Cz., J. Noom A.Cz. en N. J. Nelisse. Als no. 1 door de Koningin benoemd wordt, dan doet zich hier het geval voor dat 3 van de 4 gezworens den naam van Izaak Hage dragen. De vrijzinnige kiesvereeniging te Hoedekenskerke heeft in eene ver gadering, die door 15 leden bezocht werd, uitvoerig besproken het ontwerp van een hervormingsprogramma der „Liberale Unie." Kon men zich met de meeste voorstellen der Unie vereenigen, het vrijhandelstelsel kon geen genade vinden bij de meeste leden 3 stemmen waren er voor, 6 er tegen, ter wijl 6 leden buiten stemming bleven. Met betrekking tot het defensiewezen werd met algemeene stemmen besloten aan de Unie te berichten, dat de vereeniging eene krachtdadige vermindering van uitgaven voor het leger wenschelijk acht. De oud-marechaussee Meesters, te Eygenbilsen, wiens 100ste geboortedag Zon dag door vertegenwoordigers van de Bel gische en Nederlandsche gendarmerie luister- rijkgevierd werd, is daags daarna overleden. Te Eindhoven had een treurig ongeluk plaats. Een achtjarig knaapje, dat voor een voerinanskar uitweek, be merkte niet dat een andere vrachtkar van den tegenovergestelden kant kwam. Hij werd waarschijnlijk door het paard van deze kar omvergeworpen en kreeg een rad over het hoofd, dat geheel verpletterd werd. Het kind gaf geen teeken van leven meer. Een paar jaar geleden was ook zijn vader door een trein overreden en gedood. Een koopman te Schipluiden ge raakte gisteren onder zijn hondenkar te wateren verdronk. Te Doetinchem sloeg de bliksem in een bouwmanswoning, die hij vernielde met den ganschen inboe del en het vee. Te Munstergeleen (Limb.) wist een ander half jarig kind, terwijl de moeder even afwezig was, een op tafel staanden koffieketel te doen kantelen. Het kind kreeg den heeten inhoud over het licbaam en stierf aan de bekomen brand wonden. Eergisteren is door eene commissie uit den Raad van Ede, bestaande uit twee raadsleden en den gemeente-secretaris, aan den afgetreden burgemeester, den heer jhr. A. W. Van Borssele, lid der 2e Kamer, een huldeblijk aangeboden. Dit huldeblijk bestaat uit het wapen van Ede, in zilver, op een zwartmarme. ren voetstuk, met de v olgende inscriptie „Aan Jonkheer A. W. Van Borssele, Bur. gemeester der gemeente Ede van 9 Mei 1860 tot 31 Januari 1896,bij zijn aftreden aangeboden door de leden van den Raad, den gemeente.secretaris, den gemeente-ont vanger en de ambtenaren ter secretarie." Het geheel, dat keurig net is uitgevoerd, is vervaardigd door de heeren J. M. Van Kempon en Zonen te Voorschoten. Om tegemoet te komen aan de vele en telkens herhaalde onregelmatigheden, die te wijten zijn aan de verkeerde uit legging, die zoowel door het publiek als door het sgoorwegpersoneel aan sommige bepalingen wordt gegeven, wordt een gewij zigd model van kilometerboekjes inge voerd. De wijziging betreft in hoofdzaak de volgende punten lo. De klasse is op elke strook in rood aangegeven. (1.2.3.) 2o. De inrichting der vakjes is in dier voege veranderd, dat het aantal volwas senen en het aantal kinderen onder 10 jaar, voor wie de halve afstand wordt ge rekend, elk afzonderlijk moet worden in gevuld. Reizen geen kinderen op het boekje dan is de open ruimte tusschen de woorden „enkind" aan te vulleu met een liggend kruisteeken. De nog in omloop zijnde boekjes blijven van kracht tot ze zijn afgeloopen. Gisteren is de heer D. H. Ulrich, commissaris van politie te Dordrecht op, raad van zijn geneesheer, in het Ziekenhuis aldaar in quarantaine opgenomen, aange zien zich b j hun verschynselen van pok ziekte voordeden. De heer Ulrich moet dezer dagen stukken, hem uit Den Bosch toegezonden, geraadpleegd hebben. N.R.C. De opvolgers van kolonel en mevrouw Oliphant in het bevel over het Leger des Heils in Nederland en België zullen zijn commissioner Booth Cliborn en de mare- chale. Deze officieren hebben gedurende 15 jaren het bevel gehad over het Leger des Heils in Frankrijk en Zwitserland en zijn twee der voornaamste officieren van het geheele Leger des Heils. De raare- chale is eene dochter van generaal Booth en commissioner Booth Cliborn was vroeger president van de „Society of Friends." Waar kolonel en mevrouw Oliphant heen zullen gaan is nog niet bekend. Boven de gemeente Boxmeer brak Donderdagochtend een onweder los, gepaard met zwaren regen en hagelslag. Recht voor Allen bevat een schrijven van den bekenden soeialist Stienstra, vroe ger te Harlingen woonachtig. Dit schrij ven, gedateerd uit Rotterdam, 24 5Iaart, gericht aan „vrienden en geestverwanten", begint aldus: „Wanneer ge deze letteren leest, scheidt reeds een groot gedeelte van den Atlan- tischen Oceaan ons. Ik ben in omstandig heden geplaatst, waardoor ik mij verplicht gevoelde, althans voorloopig, de partij in Nederland en het land te verlaten." De lossing van de ertsbooten te Am- Sterdam en Rotterdam gaat geregeld voort. Reeds meldden zich enkele boot werkers die gestaakt hadden bij 5Iuller Co. aan om te hervatten. De ongelukkige kamp moest liever niet begonnen zijn dan hem zoo te doen ver- loopen. Nu is een ander er goed mee en de werkstakers dragen de schade. Te Amsterdam was Woensdag in een café de vrouw van den kastelein bezig met het biljart te poetsen. Zij stootte daarbij tegen de brandende lamp die omviel en het kleed in brand stak. In een oogenblik stond het geheele café in vlam en ver volgens stortte het geheele huis in, waarbij het lijk van een bovenbewener, een over leden politieagent, welks lijk gekist en 's anderen daags begraven moest worden, door de vlammen werd verteerd. De weduwe van den politieagent verloor hierbij haar geheelen onverzekerden inboedel. Aan de Times wordt uit Pretoria gemeld dat de toestand waarin de onder handelingen verkeereu, ernstig is geworden. Er heerscht groote opgewondenheid. In officieele kringen gelooft men niet dat pre- sidentKruger naarEngeland gaat.De houding der Engelsche regeering veroorzaakt on gerustheid. Volgens een gerucht' wenscht Chamberlain onmiddellijk antwoord op zijn vroegere meedeelingen, waarvoor Kruger tijd van beraad verlangde. Ten koste van den werkman. Men maakt aan de Arnh. Ct. de volgende op merking In de Arnh. Ct. van 19 dezer werd het feit meegedeeld dat in de gevan genis te Hoorn voor de confectie-magazijnen broeken werden gemaakt voor 9, jassen 12Vs ®n vesten 3 cent. Er schijnt uit de ondervinding mag men dit opmaken wel meer tegen dergelijke spotprijzen ge werkt te worden. Een gewoon pak, dat ik bij mijn kleermaker, die met de machine werkt, laat maken, kost f 14, daarbij is dus de stof niet meegerekend. De man is echter niets duurder of goedkooper dan zijne con currenten. Nu ontving ik echter dezer dagen een prijscourant met stalen, waarop een costuum naar de maat gemaakt met stof en al wat er bij behoort werd aangeprijsd voor f 10 en 13, dus het pak geheel gereed nog goedkooper dan de gewone kleermaker alléén voor het maken berekent en beiden zullen toch even veel werk hebben voor het maken van een costuum. Dergelijke koopjes echter kunnen niet geleverd worden zonder gebruik te maken van krachten, die het eten gratis krijgen, of van krach ten die op schromelijke wijze geëxploiteerd worden. Hippolyte, president van Haïti, is plotseling overleden. Het Storthing (eerste kamer) in Noor wegen heeft met 58 tegen 56 stemmen het voorstel verworpen om het ingekrompen salaris van den Koning en van de Konin gin op het oude cijfer van 320- en 80 duizend kronen te brengen. Het bedrag blijft dus 250- en 30 duizend kronen. Een schoenlapper werd dezer dagen in Farfar, en klein plaatsje in Schotland, wegens openbare dronkenschap veroordeeld tot sen halve kroon (f 1.50) boete, snbsi- diair 1 dag hechtenis. Toen de politie rechter dit vonnis uitsprak, zeide de man, dan maar liever te gaan zitten, maar daar het plaatsje geen gevangenis rijk was, moest onze gast naar Berth getransporteerd worden, om daar zijn straf te ondergaan. Onder geleide van een politieagent werd hij nu per spoor naar Perth vervoerd, doch toen hij in de gevangenis was aan gekomen, verklaarde de guit toch maar liever de boete te betalen hetgeen aan genomen werd. Nu komt evenwel het vermakelijke van het geval. De man zat nu in Perth en had zijn straf afgedaan, maar verlangde zijnerzijds, reisgeld naar zijn woonplaats terug. De directeur van de gevangenis krabde zich achter de ooren, dat was een raar geval onbillijk was de eisch evenwel niet en daarom ging hij naar een rechter om advies in te winnen. Deze stelde den man in net gelijk en de schoenlapper ont ving drie shilling reisgeld. De man, die toevallig zaken in Perth te doen had, ging nu eerst de stad in en keerde daarop naar Farfar terug, liij had zijn boete betaald, zijn zaken afgedaan, gratis heen en weer gereisd en nog een halven shilling overge houden. Op Zaterdag 28 Maart a. s. des avonds van 89 uur gelegenheid tot inschrijving als gewoonlijk. Wij ontvingen afl. 2 en 3 van „Karak terbeelden van het Lijdenstooneel door C. v. Koetsveld CEzn. pred. te Goes. Uitg. ten Bokkel Huinink te Utrecht. Simon Pe trus. Het gemeen. Pontius Pilatus worden beschouwd. De schrijver handhaaft het door ons reeds vroeger geprezen standpunt Karakterbeschrijving naar de Schrift. Maart.April. Van Zierikzee: Van Rotterdam 's morgens, Vrijdag 27 Zondag 29 Dinsdag 31 Donderdag 2 Vrijdag Zondag Dinsdag W oensdag Vrijdag Zondag Dinsdag Woensdag 15 Vrijdag 17 Zondag 19 Dinsdag 21 oensdag 22 Vrijdag 24 Zondag 26 Dinsdag 28 Woensdag 29 3 5 7 8 10 12 14 8.— 11- 7,30 7,30 7,- 6,30 7,30 7,30 10- 6- 7- 7,30 8) 6,30 7,30 7,30 10,30 6.— 7,30 smorgens. Zaterdag 28 10,45 Maan. 30 11, Woensdag Zaterdag Maandag Dinsdag Donderdag Zaterdag 1 4 6 7 9 Dinsdag Donderdag Zaterdag 5Iaandag Dinsdag Donderdag Zaterdag 51 aan dag Dinsdag Donderdag 10.45 10,45 11.30 1 12.— 11 10,45 13 11,30 14 1,_ 16 10,45 10.45 11.30 1,30 9,30 10.45 27 ll,30i 28 1,30 30 10,45 18 20 21 23 25 NB. Op geen vee vervoerd, 7.30 11 7.30 11 7,30 7,30 11 7,30 7,30 n 7,30 7,30 7,30 7,30 ii 7,30 ii 7,30 ii 7,30 7,30 7,30 ii 7,30 ii 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 ii 7,30 ii Zaterdag 8.45 8.45 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 voorm. n n n STOOMBOOTDIENST V LISSIN GEN-MIDDELB.-ROTTERD AM. Amsterdamsehe tijd.) Maart.April. Tan Yau Van Vlissingen. Middelburg. Rotterdam. voorm. voorm. Zaterdag 28 Maandag 30 Dinsdag 31 Woens. 1 Dond. 2 Vrijdag 3 Zaterdag 4 Dinsdag 7 Woen. 8 Vrijdag 10 Zaterdag 11 Maand, 13 Dinsdag 14 Woen. 15 Dond. 16 Vrijdag 17 Zaterdag 18 51aand. 20 Dinsdag 21 Woens. 22 Dond. 23 Vrijdag 24 Zaterdag 25 Maand. 27 Dinsdag 28 Woen. 29 Dond. 30 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 f April 9.— 9.— 9- 9- 9- 9,- 9- 9- 9,- 9,— 9,— 9 9,— 9,— 9,- 9,- 9,- 9,- 9,- 9,- 9,— 9,— 9- 9- uordf

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 2