gemengde berichten. OVERZICHT VERKOOPIiNGEN ENZ. AFLOOP VERK001MM EI\Z. AANBESTEDINGEN. MARKTBERICHTEN. BUDGERUJKK STAND- 21 j., hvr. van H. W. C. S., zonder beroep, Vlissingen, allen lot 3 b. s. 3 d. h. Allen in de kosten. j)e voor rekening van het Dep. v. Koloniën bij de Koninklijke Maatsohij, „de Schelde" te Vliwingen in aanbouw zjjnde Hotille vaartuigen zullen genaamd worden Edi en Serdang. Nieuwvliet. Aan Francois de Keu zal den 16 dan Maart e. k. op zijn hon derdsten verjaardag worden vereerd een zeer fijn uitgevoerd schilderij in olieverf, den grijsaard in zittende houding voor stellend. Dit kunstwerk is vervaardigd door den veelbelovenden jeugdigen schil der Hendria Van Cruyningen, geboortig van Zuidzande, leerling aan de Academie voor schoone Kunsten te Antwerpen. De heer Van Cruyningen schilderde ook de por tretten van andere personen in het district zijne geboorte en verdient een woord van aanmoediging. Krabbendijke. De matroos v. d. B. afkomstig uit deze gemeente welke ver dacht werd op Harer Majesteits Wacht schip te Willemsoord, ten nadeele van den matroos K een bankbiljet van f40 te hebben ontvreemd, welk bankbiljet ge noemde v. d. B. had gezonden aan een dienstmeid in deze gemeente met welke hij verkeering aangeknoopt had, heeft naar men zegt dezen diefstal bekend. Borsele. In de maand September a. s. zal het Fanfarencorps alhier bij genoeg zame deelneming een festival organiseeren voor muziek- en zanggezelschappen uit Zuid-Beveland ter gelegenheid van het 5 jarig bestaan van het bovengenoemd corps. Er zal f150 aan prijzen worden uitge loofd. Heinkenszand. Op den weg tusschen bier en 's Heerenboek geraakte de huur koetsier H. de J. van Kloetinge Dinsdag avond omstreeks 8 uur met paard en til bury op hol, met het gevolg, dat paard, rijtuig en passagiers onder aan den dijk terecht kwamen. De tilbury werd geheel verbrijzeld en de koetsier werd deerlijk gewond. Te Middelburg is door den majoor jhr. W. Gr. van der Wijck een onderzoek ingesteld naar de vorderingen dar militai ren in bet zingen der nationale liederen. Aan iedere compagnie werd, ter beloo ning van den ijver en de toewijding bij dit onderwij», een prachtige harmonica uitgereikt, om in het vervolg bp den zang te gebruiken. Het doel, om deze liederen in de plaats te doen treden van de onzedelijke liedjes die op marscb werden gezongen, is bereikt, doch de lust tot zingen bij de oefeningen ontbreekt onzen ZeeuwBchen jongens maar al te zeer. {M. C.) Wij vernemen nader dat bij de in dijking van het verdronken land van Saftingen (Oostelijk Zeenwsch Vlaanderen) 600 hectaren zullen worden verkregen, waarvan er 500 aan het Kijk zullen be- hooren. De gemeenteraad van Schoondgke heeft de voorgestelde verordening op het venten, teneinde de vermomde bedelarij te weren, aangehouden, en wel met het oog op een uitspraak van den Hoogen Raad, waarbij de burgemeester niet be voegd wordt verklaard wijziging te bren gen in verordeningen, gemaakt door den Raad. Hit Heldendorp wordt als „histo risch" aan de Nieuwe Koerier gemeld Een jeugdige sterke landlooper komt blootshoofds aan de derir en vraagt heel beleefd eene aalmoes plu» eene pet. Beide worden gegeven, de laatste met twee kleppen, voor en achter wordt eenigs- zins wrevelig aangenomen met de woorden: „Joa, mer vrouw, die is oet de mode." Eenige minuten later kon de vroegere ei genaarzijne oud modisehe pet in een sloot terugvinden. Dienzell'den middag rijn nog twee petten op verschillende plaatsen achter een heg gevonden. Voer de voorstanders van inkomend e rechten op granen valt tegenwoordig in Frankrijk iets voor, waaruit zeer veel lee ring te trekken ïs. De slechte wijse waarop de controle aldaar wordt uitgeoefend tusschen inge voerd graan en uit te voeren meel is oor zaak, dat wij tegenwoordig in Nederland Fransch meel belangrijk goedkooper kun nen koopen dan bet waard is. Ontzaglijk moet de schade zijn, die door zulk een handelwijze aan de Fransche schatkist wordt toegebracht. (N. Bakk. Cl.) InfluenzaEvenals ten vorige jare woedt de influenza in vrij hevige mate in de Friesche gemeente Menaldumadeel. Verschei lene gevallen doen zich voor, waarin deze overgaat in longontsteking. Op enkele dorpjes komen dan ook meer gevallen van plotselingen dood voor of wel, de ziekte neemt direct zoo'n kwaad aardig karakter, dat de patiënt met een paar dagen reeds een lijk is. De brand te Asperen blijkt door een 13-jarig meisje, die de daad bekend heeft, aangestoken te zijn. Ze loopt met negotie, waaronder ook lucifers. Zij had willen probeeren of de lucifers nat waren geworden door den regen en er een aan gestoken, welke zij brandende in een hooimijt had geworpen. De fabriek van chemische meststof fen te Lommei, bij Weert, is door een hevige rukwind gedeeltelijk ingestort. Drie arbeiders zijn zwaar verwond, een hunner ontkwam den dood door in een put te springen. De schade wordt op f 10.000 geschat. Toen de cipier van de provoost voor schutters op de groote Markt te 's Gra- venhage op een avond van de vorige week aan twee van hunne vrijheid beroofde stadsverdedigers brood en koffie kwam brengen, namen die heeren de gelegenheid waar om, toen de cipier bun even den rug toekeerde om het gaslicht aan te steken, ener tusschen uit te trekken. Vóór de ver baasde beambte wist wat hem overkwam, was hij in de chachot geduwd en zat nu gevangen in plaats van de beide snuiters, die de komst van readers in den nood niet afwachtten. De firma Blooker heeft al de oude knopstoelen in de kerk te Boornzwaag ge kocht. Zij zijn bestemd voor de tentoon stelling te Berlijn, waar de firma een lo kaal in Frieschen stijl wil inrichten. Bij Ootmarsum is een 3-jarig kind dat zonder opzicht in een stoeltje bij het vuur zat, voorover daarin gevallen en aan de gevolgen bezweken. De gemeente Oostdongeradeel, tellende 13 dorpen met ruim 7000 zielen, heeft slechts 2 doctoren, die samon 150 jaren tellen. Volgens een Engelsch geleerde zijn er op de aarde 493 millioen Christenen tegenover 1006 millioen niet-Christenen. Laatsthedoeldan bsstaan uit 430 millioen Bnddhisten en aanhangers van aanverwante godsdiensten, 207Va millioen Hindoes, 206 millioen Mohammedanen, 156 millioen Israëlieten. De 493 millioen Christenen wordea verdeeld in 223Vs millioen Room- sch-Katholieken, 150 millioen Protestanten, 98 millioen Grieksch-Orthodoxen en 21Vs millioen Armeniërs, Syriërs Eopten en andere Christelijke secten. De statistiek geeft de verschillende In dische godsdiensten aldus: Brabaïsme207 mill. Mohammedanisme 57 Animisme9 Buddhisme7 Christendom2 Animisme is een soort spiritisme in hoogeren en lageren vorm. Het eerste is het geloof aan geesten, die boven de wereld heerschen. Het tweed» geloof aan geesten, dio zelfs in hout en steen huizenzwarte kunst, tooveren, belezen enz. gaan hier mede samen. Men vindt deze Animisten 't meest in de wouden. Jongelingsbode. Be noodlottige brand te Gnesen, waar bij zooals we reeds meldden, zes personen het le\ en verloren, werd door brandstichting veroorzaakt en wel door den gearresteerden koopman Ottomanski. Volgens de verkla ringen van geneeskundigen, is deze reeds sedert lang lijdende aan ziekelgke storin gen der hersenen en thans lgdt hij aan hersenverweeking. De brandstichter werd naar een krankzinnigengesticht vervoerd. Een groote linnenfahriek te Berris- soglebs (Rusland) is door een hevigen brand geheel in de asch gelegd. Alle machines en de geheele voorraad ruwe en bewerkte stoffen ziju vernietigd. By het doorzoeken der puiuhoopen werden de verkoolde lijken van zes arbeiders gevonden, terwijl men nog 8 werklieden vermist. Door dezen brand zgn ongeveer 4000 werklieden zonder werk geraakt. Het weder in het buitenland. De storm die gedurende eenige dagen in ons land by tusschenpoozen gewoed heeft, heelt ook onze oostelijke naburen niet ver schoond. In den nacht van Zaterdag op Zondag woedde hg met het geweld eens orkaan» uit het westen boven Lubeck. Op het platteland stortten van vele woningen de daken in. Te Eisenach ging de orkaan vergezeld van zware hagelbuien en om streeks 2 uur in den morgen van een he vig onweder,dat geheel westelgk Thüringen teisterde. De Werra en de Fuida zgn door de zware hagelbuien enorm gestegen en dreigen buiten hare oevers te treden. Te Norden in Hannover was de verbinding met de eilanden verbroken terwgl aan de Noordzeekust twee vaartuigen strandden. Ook uit Northeim wordt gewag gemaakt van een hevigen orkaan, die van het noord westen naar het zuidoosten trok en ver gezeld ging van onweder en hagelslag. Te Koburg {in Thüringen en in het nabu rige plaatsje Kiafendoif werd tijdens het onweoer en den storm, een zware aard schok van het westen naar het oosten waargenomen. In Italië is het nog steeds winter. Sedert 1788 is daar nog nooit zooveel sneeuw gevallen. Het omnibus- en rgtuigverkeer werd door een waren sneeuwstorm |onmogelijk gemaakt. Alle te legraafdraden zgn vernield. Uit onderscheidene deelen van Duitsch- land, Zwitserland en Frankrgk komen on rustbarende berichten omtrent heog water en reeds plaatsgehad hebbende of te wach ten overstroomingep. Het Rgnwater stggt nog aanhoudend. Te Keulen wees de peilschaal gister namiddag 4,22 meter. In het Kinzigdal staan verscheidene plaatsen onder water, terwgl het spoorwegverkeer onderbroken is. De rivierdgk nabij Effenhurg is door gebroken, met het gevolg dat een meer dan 100 M. breede waterstroom door de Rgnvlakte vloeit. In Freiburg lieten de autoriteiten, wegens het hoogwater, de brug over de Dreisam ontruimen. Op hetzelfde oogenblik stortte deze in en twee ambtenaren verdwenen als «lashtoffers van hun plichtsbetrachting in den schuimenden vloed. Ook langs de Neckar, waarvan het water sedert jaren niet zoo hoog gestegen is, zgn talrijke dorpen ondergeloopen. Ruim sen jaar geleden werden aan een man uit Samarkand op reis ontstolen een kistje met vier baardharen van den Profeet, en een firman van den Sultan waardoor de echtheid van die reliquie werd gewaarborgd. De districtsrechthank te Ckarkof heeft thans beslist dat de vervolging moest worden gestaakt, daar de gestolen voot- werpen niet de minste waarde hadden. Donderdag 12 Maart. Middelburg door not. Huvers Velvet-, Axminster-, Brusselsche en andere tapijten, Fluweelen-, Tijger-Venetiaansche Sajetten en andere gang- en traploopers, overloopers, quipeere, vitrages, over- cn staatsiegordijnen, Perzische fluweelen, Brusselsche en lapistry karpetten. Vlieringen, Panden uit de bank van leening 9 uur. Kijkdag 11 Maart 2-4 uur. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Verhulst 4 huizen Molenstraat 81Dolnburgsch Schuitvlot 251Gravenstr. 1 290; idem I 250. Daags vóór en op den dag der verkoop te zien van 10—12 en 2—4 met permissiobiljet. Vrijdag 13 Maart. Weatkapelle, door not. Loeff 11 uur voor wed. Sanderse 4867 cA. bouwl. Roo versweg. Daarna inspan bij wed. Gabriëlae Kereeke, door not. Mulock Houwer half 3 in de Oesterbeurs 80000 kilo beestenpeen bij Scheele en 15 voer mest bij Poelman. lerseke, door deurw. Hollmann 10 uur bij r. d. Plasse orgel, chiffonière, linnenkast, stoelen, ronde tafel, penanttafel, boekenrek, kachels met toebebooren, ledikanten, glas- en aardewerk, winkelinventaris en winkel waren. Zandt, in Pax Intrantibus 2 uur door not. Verhulst lo. 1126 cA. aan het Oude Arnemuidsche Voetpad; 2o. en3o. 2 huizen aldaar T 83 en 84; 4o. een huis, schuur, bouwl. en water T 82; 5o. een hofsteedje Veersche weg T 87. Vltsrlngen, Pottekade door not de Maret Tak de vischsloep Boreus 70 ton. En. de losse schuit, volledige scheepsinventaris met tuig enz. Gedurende 8 dagen voor de verkooping te zien. Heinkenszand, door not. de Ronde Bros ser 3 uur in de gemeenteherberg de pastorie met tuinderger.kerk.ini. dhr. C. de Schip per, voorzitter van den kerkeraad. Maandag 16 Maart. lerseke, 5 uur in de herv. kerk ver- verpachten 7 H. 78 A. 66 cA. bouwl. van de Diaconie en 36 A. 80 cA. bouwl. van de Herv. kerk. Samen 19 perc. Boekjes a 5 cent bij diaken P. Filius. Heinkenszand, voor M. Rottier half 2 bij v. Loojj door not. de Ronde Bresser een huis, schuur en erf 304 cA. En 7040 cA. bouwl. in 3 perc. en in massa. Dinsdsg 17 Maart. Brtgdnnime, door not. Slegt 10 uur by Jan Christiaanse een hofsteedje huis, schuur, boomgaard, bouwl. enz. samen 310 cA. En om halt 2 inspan als 3 melkkoeien, 1 melk- geit, hit, 2 varkens, leurkar, tarwe-egge, turk, rolblok, windmolen, kruiwagen, zet- aardappels, hooi, stroo. Middelburg, Notarishuis 10 uur door not. de Vos meubelen. V' ere, 10 uur op den Eampveerschen toren door not. Huvers dubbel woonhuis en erf, bakkeet, schuur en tuin 9 Aren, Zanddijk. En 67,10 A. bouwl. Bijenweg. Helder, in Tivoli 10 uur door not. Stam mes voor 2 jaar verpachten vischperceelen 12, 13, 16, 19, 20, 21, 25-33-35 bij Wie, ringen. Boekjes a 10 cent bij dtn ontvanger der registratie te Goes. Woensdag 18 Maart. Goes, door not. de Ronde Bresser 10 uur bij M. de Dreu en M. de Dreu Mz. 3 ruin- paarden 19,10 en 1 jaar,5 baatg. melkkoeien, 1 twee- en 1 eenjarig rund, 2 loop- en 10 speenvarkens, 21 kippen en 1 haan, 10 eenden en 1 woerd, 1 menwagen, karos, moesmolen, windmolen, snijmolen, 8 ploe gen, 4 eggen, rolblok, sleepbord, slepers, steekkar, kruiwagens, zaadkraam met kleed, want-, stal-, zolder- en tuinbouwgsreedschap, harnassement, 1 vat zuurkool, zaadpeen, mangel wortels, broeiramen, mest, tafel-;, stoelen, bedden met toebehooren, kachels, koper-, tin-, glas- en aardewerk. Mariekerke, door not. Huvers 10 uur bij Jobse 1 zwart merriepaard 17 jaar, 2 baatg. melkkoeien, 1 vare koe, 1 melkgeit, 10 kippen en haan, marktwagen met vaste kap, menwagen, driewielskar, ploegen, eggen, bouw- en melkgereedschap, meubels, hooi, mest. Oude Tongc, door not. Kuijpers te Dirksland bij Waare (herberg), en op 1 April toewijzing 2 uur van de hofstede van G. Heestermans, groot 68 Heet. Voorts tiend rechten van de Ambachtsheerlijkheid St. Adolfsland. H oude kerke, 10 uur door not. Loeff bij Lamport een hof tteedje Biggekerksche straatweg. Te zien 16 en 17 Maart. En om 1 uur 2 melkgevende geiten, 15 kippen en 1 haan, windmolen, kruiwagen, geeselstoel met steen, turk, landbouwers-, hand- en zoldergereedschappen, hooi, stroo, mangels, mest, huisraad, kachel en ijzeren plaat. Middelburg, ter arrondissements-rechtb half 11 door mr. v. d. Bilt het staatsie- tjalkschip Maria Catharina 139 ton van schip per J. Vermeulen. Donderdag 19 Maart. Dirksland, bij P. Brooshooft (herberg) door not. Kuijpers 2 uur; afslag 2 April 2, uur tiendrech ten van de landen in Zuid Bels Noord Bels, West Bels, Noord Monnikenblok, Monnikenblok, met tiendrecht op vlas en lammeren. Vrijdag 20 Maart. Oost-Souburg, door not. Slegt 10 uur de afbraak Schoonenburg, 30 paneeldeuren, hoekbuffet, spiegel, 4 glazen deuren, porte brisé's met kozijnen, trap met lambiiseering, consoles, broei-, draaituimel en audeie ramen met kozijnen, keukenpompen, regenbak stee- nen, schoorsteenmantels, tegels enz. Woensdag 25 Maart. Goes, in de Prins van Oranje 10 uur door not. Pilaar voor erven mej. v. d. Straate mah. secretaire enz. Donderdag 26 Maart. Ellewoutsdijk, 9 uur in de „Loire" door not. van der Kloes voor wed. Bruinooge 8 paarden 2—15 jaar, 2 veulendragend, 9 baatgevende melkkoeien, 15 rnnders, 6 aanhoudkalvers, 7 kalveren, 130 kippen, 2 karnhonden met hok, 13 eenden, 2 drachtige zeugen, 3 vette varkens, 60 schapen, 20 met lam, 2 koebakken met goot, 2 walepioegen, gedresseerde schaaphond, 3 menwagens, driewielekar, kapwagen, tilbury, arreslee, huifwagen, cultivator, harnas, mest, musterd, stroo,antiek kabinet, kabinetkachel, franklin, 2 veeren bedden enz. Vrijdag 27 Maart. Hflase, 10 uur bij de Blaeij door not. Overman het jachthuis 450 cA. En meubels als speel, penant en andere tafels, hang lampen, barometer, spiegels, kachels, schrijf stof stoelen, fauteuils, kleeden, Karpetten, gordijnen, ledikanten met matrassen, wit en gekleurd tafelgoed, kapstokken, hertgewei, keukengereedschap, waschtafels met garni tuur, nachtkastjes, vleeschmolen, waterfilters 10 baggen mangels. Woensdag 1 April. Middelburg, ter arr. rechtbank half 11 voor den Staat der Nederlanden tegen Leuntje Staal, vrouw van A. Louwerse als voogdes over den minderjarigen W. in 't Anker te Dordrecht: de onverdeelde helft in 1,4760 H. weiland en in 4140 cA. bouwl. te Schore. Woensdag 29 April. Merooskerke, door not. Tak 9 uur op Molenperk inspan ais Woensdag 6 Mei. Zandt, door not. ae Vos uur op Mo- lenzicht inspan als VLISSINGEN. Dinsdag werd door not. Bosch publiek geveild ten verzoeke van den kapitein Niels Conrad Bökman de geborgen lading uit het Zweedsch barkschip „Indien". Het hout heeft te zamen in verschillende perceelen aan verschillende personen opge bracht de som van 17089. Het Zweedsch blokfjzer is in massa verkocht aan B. Stof- koper en Co. alhier voor f 1010. GOES. Dinsdag weid door notaris Pilaar publiek geveild een woonhuis en erf, groote Kade B 36 alhier. Kooper dhr. A. Quakko- laar alhier voor f 1875 en SVt pCt. onkosten. Lgst van brieven, geadresseerd aan on bekenden, verzonden door het postkantoor Middelburg, gedurende de maand Februari 1896. L. Steens zgnen Amsterdam. J, Jonken, 's Gravenhage. A. P. H. v. d. Beek, 's Gravenhage. N. de Jong, Kinderdijk. Zuur, Maassluis. A. Freding, Ylissingen. van Domburg, Bogaurt v. d. Berg, Arnhem. BelgiK. L. Lanaog, Brussel. Lgst van brieven geadresseerd aan on bekenden, verzonden door het postkantoor te Goes gedurende de 2e helft der maand Februari 1896. v. d. Pol, Amsterdam. J. Heiman, Mid delburg. J. de Kouter, Rotterdam. Vrijdag 13 Maart. Middelburg, door dhr. A. v. Dorst 8 uur in Nederlandsch koffiehuis bet uitvoe ren van eenige verbouwingswerken aan het huis in de Lange Noordstr. L 187. En het sehilder- en behangwerk ervan. Bestekken in 't koffiehuis. Zaterdag 14 Maart. Goes, 1 uur ten raadhuize schoonmaak werk gebouwen, uitgezonderd Kaadhuis. Woensdag 18 Maart. Wllhelmlnadorp, 11 uur in het ge- meentshuis het bouwen eener vaste brug over de waterlsidirg en in den weg voor de hofstede Hongersdijk in den Polder. Bestek ligt in de gemeenteherberg. lnl. v. d. Vegt Sas. Aanwijzing 14 Maart 10 uur. Woensdag 25 Maart. Heer Arendekerke, half 2 in het gemeentehuis het opbreken en herleggen gedeeltelijk met uitkomende keien en overi gens met te leveren nieuwe Waalklinkers van de bestrating van den weg loopende vanaf de grens der gemeente Heinkenszand tot. 's Rijks grooten weg der le klasse bij 's Heer Arendskerke en bijkomende werken. Aanwijzing 10 uur. Bestekken a 50 cent bij Kleeuwens. Inl. dhr. Sturm te Goes. Donderdag 2 April. Middelburg, 11 uur in de Abdij namens Gedep. Staten het uitvoeren van buitenge wone herstellingen aan den Steiger te Stave- nisse. Bestek ter lezing ter prov. Griffie, bij den Hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat te Middelburg en in de gemeenten Bruinisse, Zierikzee, Tholen, Goes, Scherpenisse, Sta- venisse, Breskens en Ter Neuzen. En te bekomen bij F. Auer en Zn. te Middelburg a fl met en a f0.40 zonder teekeningen. Aanwijzing 20 Maart tusschen half 11 en 3 uur. VLISSINGEN 10 Maart '96. Boter fl.10 a fl.05 per kilo. Eieren J3 30 alO,- per 104 stuks. GOES, 10 Maart 1896. Bij matigen aanvoer van alle artikelen was de handel niet levendig. Oude TarwefÖ.— a f0.~. Nieuwe Tarwe f5.70 a f6. Rogge f3.70 a f3.90. Win- tergerst f 3.75 a 14.—. Zomergerst 13.50 a f3.80. Haver 12.25 a f2.75. BruinebOonen f 0.— a f .Paardenboonen 14.70 af 4.80. Koolzaad f 0.— a f 0.—. Groene Erwten f 6.50 a f7.50. Versche Boter f 0,41 a f0.47Vs- Eiere* f 0.671/2 a f 0.70. Aan de lijn waren 33 stuks hoornvee en 6 schapen. Rotterdam, 9 Maart. Ter graanmarkt van Maandag gingen, wat binnenlandsche granen betreft, hoewel de aanvoer slechts klein was, de meeste artikelen wederom traag van de hand. TARWE flauw alsvoren. Per heet. f5 a f 6.60 en per 100 kilo f7 a f8. ROGGE onveranderd f 3.50 a f 4.10. GERST. Winter- alsvoren. Per heet. 13 a 14.20 en per 100 kilo f5.75 a f6.75, extra kwal. 17 a f 7.20. Zomer- flauw alsvoren. Per heet. f3.26 a f3.90 en per 100 kilo f6 a f6.20,Chevalier- onveranderd. P6rhect. f3.75 a 14.90. HAVER flauw alsvoren. Per heet. fl.75 a f 2.90 en per 100 kilo t 5.20 a 1 5.85. P A ARDEN BOONEN onveranderd, f 4,60 a 15.05. WITTE BOONEN fl lager, f10 a f 11. BRUINE BOONEN prijshoudend, f9 a f 10.25. BLAU WE ERWTEN onveranderd. Op de kook verkocht van i 6 tot 17. Niet-kokende f4.40 a f5. KANARIEZAAD alsvoren, f4 a f6.25 extra puike kwal. nog iets daarboven. LIJNZAAD onveranderd, doch in flauwe stemming. ZEEUWSCHE EIEREN f3.10 a f3.20. ZEEUWSCHE AJUIN. Aanvoer ca. 3000 balen. Prijs voor puik f0.65 per 48 kilo. MEEL. Over de afgeloopen week is weinig te vermelden. Noteeringen onveranderd met matigen afzet. Heden prijshoudend. Er ver toont zich meer vraag. Rotterdam, 10 Maart. Terveemarkt van Dinsdag waren aangevoerd: paarden, 2335 runderen, 283 vette, 592 nuchtere kalveren 3 schapen, 542 varkens, 138 biggen. De prijzen waren als volgt: Runderen le kwal 62, 2e kwal. 56, 3e kwal. Kalve ren le kwal. 110, 2e kwal. 95, 3e kwal. 85. Schapen le kwal. 58, 2e kwal. 50, 3e kwal. Varkens le kwal. 40, 2e kwal. 38, 3e kwal. 36 c. Alles per kilo. Van de Makelaars Canizlaar en Schalkwijk te Rotterdam. PETROLEUM vast. Loco f 7 E. Najaar 17.15 E. MEEKRAP zonder vraag. Van 10 11 Maart 1896. MIDDELBURG. Bevallen M. Wondergem geb. van Boven. - A. de Valk geb. Kosten d. P. E. Baart geb. van Aartsen z. OverledenW. H. J- Pervoost 9 m. z. P. Sturm 21 j. z. C. J. Dhoat man van J. Althuisius 44 j. GOES. Geboren 9, Cornelia Johanna d v. Jan Cornelis Verhulst en Elizabeth Hoo- gesteger. - 10, Cornelia Engelina d. v. Josephus van de Rafelaar en Jacoba Ossel. Overleden11, Hendrika Visser 78 j. wed. van Jan Veele. Van 29 Febr. tot 7 Maart. VLISSINGEN. OndertrouwdJ. Lute jm. 24 j. en G. Hollem jd. 20 j. - J. Ketting jm. 23 j. en E. Naerebout jd. 20 j. GetrouwdN. B. Bijleveld jm. 27 j. en J. C. Zandee jd. 21 j. S. F. Lako jm. 21 j. en J M. van Hoorn jd. 21 j. N. Zandes jm. 31 j. en A. C. van der Mefjden jd. 20 j. Bevallen: A. G. van der Linden geb. van Eek d. P. van der Hoonaard geb. van Piooijen z. C. C. M. Velde geb. van Be- loisz. K. Baart geb. West,veer z. W. de Jonge geb. Nagtegaal d. C.M. Rijkse geb. Geertse. z. S. R Ureel geb. Debruijne z. M. M, du Pon geb. Lute z. M. J. Streefkerk geb. de Vroom z. J. Abrahamse geb. de Visser z. J. J. Embregts geb. Verton z. G. M. Ventevogel geb. Koolwijk z. J- 0. Annokkee geb. Dekker d. W. H. Pollenaar geb. Wilhelmus d. S. J. de Kam geb. Prins d. S. C. van Dilst geb. de Lijser z. C. C. Nierijnck geb. Junque d. levenloos. J. C. Willemse geb. Pro voost d. OverledenJ. E. E. Aspeslagh d. 13 j. J. F. de Pierre wedr. van S. Sohier 65j. S- van Overbeeke d. 7 m. P. J. Eversdjjk d. 4 j. J. B. Kloeg wedr. van W. C. J. Neeteson 73 j. Over de maand Februari 96. HEINKENSZAND. Gehuwd: 6, Willem Steenbakker, gescheiden man van Pieternelia Driedyk en Pieternelia Meulblok 30 j. jd. Geboren 3. Adriaan z. v. Augustijn Ka- relse en Anthoinetta de Vos. 4. Leendert Cornelis z. v. Jacob Willem van Duijvenbode en Elizabeth van Vijven. 17, Maria d. v. Geeraid Paauwe en Centina Weststrate. Overleden 6, Jan Bek 82 j. man van Eli sabeth Scbiedeman. 6, Amelia Verbeke 83 j. wede van Jacobus Bernardus Vervaet. 12, Adriaan 6j. z- v. Marinus de Jonge en Apolonia Vermue. Levenloos aangegeven een zoon van J. F. van de Waart en P. van Dijke. 's HEER ARENDSKERKE. Gehuwd: 27, Jan Noteboom 27 j. jm. en Magdalena Pieternelia Minnaard 32 j. jd. Leunis van Weele 26 j. jm. en Catharina de Rui ter 23 j. jd. Geboren 4, Nicolaas Pieter z. v. Jan Re- ïrijnse en Maria Baljé. 6, Jan en Willem tweel.z. v. Bastiaan de Jager en Magdalena Moerman. 8, Jacob z. v. Johannes Wisse en Maria van de Plasse. Marinus z. r. Pieter Molen Aaltje Verburg. 21, Hendrik z. v. Faulus Kosten en Christina Geluk. 28, Joo't z. v. Jacobus Welleman en Jo hanna Paulina Keukelaar. Overleden14, Krina Dorrepaal 62 jaar gehuwd met Johannis van Schaik. 17 Willem lt dg. en 26, Jan z. v. Bastiaan de Jager en Magdalena Moerman. 26, Christiaan 7 mnd. z. v. Lein Melse en Johanna Sara Steketee. Janna Stroo- snijder 50 j. vrouw van Jacobus Bommeljé. BORSELE. Geboren: 19, Adriana d. v» Jan Kakebeeke en Anna Walhout.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 3