derde of een vierde Knecht, Diï MILITAIRE TEHUIZEN Ingezonden Stukken. MARKTBERICHTEN. AFLOOP YEKköÖPINGKN ENZ. BURGKKLMKK STAN 11- Ons iluis. in ons land zijn Adressen van Te Huizen, Logementen en andere Inrich tingen ten behoeve der Inwendige Zending. Een romantischhuwelijk heeft eenigen tijd geleden te Bridgeport in den Ameri- kaanschen staat Connecticut plaats gehad. Een rigiment gat' een groot bal en onder de dansers merkte men op een jongmensch, Charles Harding, en een jonge dame, Lulu Doyle genaamd. Tusschen twee walsen verlieten Charles en Lulu het bal en toen zij terugkeerden, waren zij gehuwd. Het huwelijk was eventjes gesloten ten huize van een in de huurt wonend geestelijke. Zij lieten zich door deze kleinigheid de balvreugde geenszins storen maar dansten met waren hartstocht tot laat in den nacht. Toen het bal afgeloopen was, verzochten zij aan Julia, de zuster van Lulu, om hun ouders met het huwelijk ia kennis te stellen, daar zij niet naar huisgiagen doch met den eersten trein naar Washing ton vertrokken om een huwelijksreis te maken. Aldus geschiedde ook werkelijk Baron Willyj von Rothschild, chef van het huisRothschild te Frankfort, lijdt aan de [gevolgen van influenza en de geneesheeren hebben hem ouden Tokayer wijn voorgeschreven. Oude Tokayer schijnt echter moeielijk te krijgen te zijn, zooiat de baron vijf flesschen aan een rentenier te Frankfort liet verzoeken, daar de kel der van dien heer een buitengewoon goede reputatie geniet. Aan het verzoek werd welwillend voldaan »n de rentenier weigerde elke vergoeding. De baro-n liet daarop voor elke flssch 1000 mark (f 600) aan de armen uitdeelen #n betaalde ep die manier zijn wijn op een even wellevende als edelmoedige wijze. Iemand te Kaschau in Hongarije maakte dezer dagen in een herberg de weddenschap, dat hij den schildwacht, geplaatst voor het artilleriedepöt, van zijn geweer zou berooven. Toen hij Donderdag nacht omstreeks 1 uur naderbijsloop en op het driewerf „Halt! Werda?" geen ant woord gaf, joeg de schildwacht den man een kogel door het hart. Hij was onmid dellijk dood. Slachtofftrs van storm en onweder. Statistici verzekeren, dat storm en onweder wat het veroorzaken van persoonlijke on gelukken betreft, factoren zjjn, waarmede rekening moet worden gehouden. In de Vereenigde Staten maken zij jaarlijks ge middeld 285 slachtoffers. Van Maart tot September zijn de ongelukken het talrijkst en wordt het grootste contingent ongelnk- ken geleverd door de cyclonen. Een en kele Amerikaansche cycloon, in Maart 1890, veroorzaakte den dood van 241 per sonen. De ongelukken met doodelijken af loop, door den bliksem veroorzaakt, zijn minder talrijk; het aantal varieert tus- s«ken 200 en 250 per jaar. Aan den WelEdl. Heer Joh. A. LEOPOLD. Wij vragen, hoe kan de heer P. G. Stomps verklaren, dat het stuk „Neutraal en der Zake kundig", berust op een gesprek bij hem aan huis gehouden, wijl hij niet weet, wie het geschreven heeft Is het niet mogelijk, dat deze de bewuste mede- deelingeu ontving zonder toedoen van dat gesprek In de tweede plaats, hoe kan genoemde heer zeggen, dat de daarin bedoelde direc teur, die der Rijkskweekschool te Middel burg is, daar hij dit toch niet anders weten kan, dan van den schrijver zelf. En in de derde plaats, wat moet ver staan uit deze zin „dat, wat daarin ten laste wordt gelegd onwaar is." Bedoelt de heer P. G. Stomps hiermede, dat zijne leerlingen niet gezegd hebben, wat in het bewuste stuk beweerd wordt. Maar dan weerlegt hij hiermede zelf zijne eerste verklaring, want immers dan kan genoemd stuk niet berusten op het in zij n huis gehouden gesprek. Of wel bedoelt hij hiermede iets anders b. v. dat hij ver nomen en aangenomen heeft van U, dat Gij het U ten laste gelegde niet gesproken hebt en dat dus zijne kweekelingen on waarheden hebben verteld. Is misschien de verklaring door U opge steld en aan den heer P. G. Stomps ver zocht om eenvoudig zijn naam daaronder te plaatsen Om welke redenen hebt Gij U het be wuste stuk aangetrokken Indien noch Gij, noch Uwe kweekelingen zoo iets ge zegd hebben, dan immers kan zoo iets niet op U bedoeld zijn, want het gaat toch niet aan, om te veronderstellen dat een onderwijzer, dien Ge nist kent, zoo iets op U gephantaseerd heeft. Is U echter ter oore gekomen, dat een of meer uwer kweekelingen zoo iets van U verteld hsbben ;en houdt Gij om die redenen bedoeld stuk tegen U gericht, dan hadt Gij, volgens onze bescheiden meening, eerst Uwe kweekelingen, indien zij U ten minste bekend zijn, onderhanden te nemen over hunnen laster aangaande U en slechts in „De Zeeuw" te verklaren dat wat een of meer kweekelingen van U verteld hebben met woorden zooals in „Neutraal en der zake kundig" genoemd worden onwaar is. Wie zou dan U al» man van eer niet op uw woord gelooven en het er voor houden dat de kweekeling U verkeerd verstaan en bovendien Uwe woorden verdicht heeft. Wat echter de verklaring van den heer P. G. Stomps inheeft, begrijpen wij niet. Hoogachtend De schrijver van „Neutraal en der zake kundig". Aan P. G. te M... Uwe beantwoording van ons „Neutraal en der zake kundig" waardeeren wij ten zserste. Wij geven toe, dat het van ons niet goed was op de getuigenis van een kweekeling zoo bard van stapel te loopen. Hoogachtend, Dezelfde. VLISSINGEN 5 Maart '96. Boter fl.05 a f 1.15 per kilo. Eieren 13 40 a 10,— per 104 stuks. MIDDELBURG, 5 Maart 1896. De aanvoer uit Walcheren was heden voldoende voor de behoefte, oie niet groot was, zoodat er weinig in den handel omging Met uitzondering van Witte-, Bruine- en Paardenboanen, die lager konden worden gekocht bleven prijzen van andere artikelen onveranderd. Nieuwe Tarwe in puike soort f6 betaald, mindere naar rato. Rogge aan 14.25 te koop. Wintergerst in puike kwaliteit f4.40 Zomer- gerst naar deugd 13.60 a f3-80 Groene Kookerwten zonder handel en worden 17.50 a f8 genoteerd. Kroonerwten niet ter markt. Bruine Boonen 25 ci. lager en tot f 11 gekocht. Witte Boonen 75 ct. a 11 lager- en waren alzoo tot f10 te bekomen. Paar- denboonen konden tot 1 5 worden g3kocht. Tuinboonen in gelezen soort f6 gewone f4.50. Winter Koolzaad aan f8 te koop. Zomerzaad op 18 gehouden. Versche Botert 0,96, f 0.98 en tl. per kilo. Eieren per 100 stuks f 2.80. Z1ERIK2EE, 5 Maart '96. BOTER. Hoogste koers 1 0.65 a 10.— laagste koers u.45 per 5 ons. Kipeieren hoogste koers 10.75; laagste koers 10,50. VLISSINGEN. Heden Vrijdag werd door not. de Maret Tak publiek geveild een ge deelte van de hofstede Bossenberg in Bosch- weg, in 14 perceelen. Perceel 1 tot 7 het huis en erf groot 894 cA. en 450 cA. boom gaard met 2 H. 55 A. 39 cA. wei- en 1.1750 H. bouwl. Samen verkocht aan dhr. A. Taken alnier voor 16125. Perc. 8 tot 11, name lijk 9270 cA. weiland, 52 A. 30 cA. bouwl., 4860 cA. bouwland en 1,6570 H. weiland, bleven onverkocht. Hoogste bod respectie velijk f1304, f730, 1701 en f 1800. VLISSINGEN. Heden Vrij mg werd door not. Bosch publiek geveild het wrak„Indien". Kooper in massa de heer P. A- v. d. Velde te Terneuzen voor f310. Van 5 - 6 Maart 1896. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. Munter jm. 18 J. en P. F. van der Weele jd. 16 j. J. A. van Meerendonk jm. 27 j. en D. L. do Smit jd. 25 j. Getrouwd: A. van der Kleyn jm. 31 j. en P. Heblij jd. 34 j. Bevallen. A. Jungbeker geb. van Uffelen d. S. C. Janse geb. Ridder z. E. Buype geb. de Voogd z. J. J. Meijboom geb. van Houte z. F. M. H. Spejjer geb. Reints z. F. Snijders geb. Zeevaart d. C. Alberge geb. van Brakel z. Overleden: C. Poerstamper 16j. z. M. de Kok 79 j. weduwe van P. J. F. Kouion. GOES. Gehuwd Marinus Snoek 37 j. jm. en Maria den Boer 43 j. gescheideu vrouw van Cornells Dalebout. OverledenTannetje Maartense 60j. ongeh. Levenloos aangegeven een zoon v. Johan nes Adrianus Borgs en Maria Maas. Over de maand Februari 1896. GRIJPSKERKE. Gehuwd P. van Keulen jm. 20 j. en L. Wisse jd. 21 j. BevallenJ. Francke geb. Looijse z. en d. (tweel.) J. de Konii.g geb. Wattel z. Overleden: C. Gideonse vrouw van K. Huijsman 69 j- P. Francke z. 5 d. S. Stroo man van J. Poppe 43 j. E. Brouwer z. 5 m. A. Marijs wedr. van J. Lamport 69 j. Over de maand Februari 1896. BRUINISSE. Geboren: 1, Johanna Chris tina d. v. J. Deurloo en J. C. de Koning 7, Jan z v. W. Hanse en J. van der Werf 8, Carolina Hermina Lena d. v. Nvan der Maik en A. E. Onderdijk—28, Jannetje Jozina d. v. Chr. van den Berge en P. van Popering Janna d. v. J. Okkerse en J. Padmos. KRABBENDIJKE, Ondertrouwd 2, on gehuwd den 13, Jan Phihpse jm 35 j. en te Ierseke en Kathariua Dieleman jd. 25 j. te Krabbendijke. Geboren: 13, Jacoba en Maatje (tweel. d.) van Jan Danker Blok en Jannetje v. d- Sande. 18, Willem Frederik z. v. Kornelis v. a. Berge Wz. en Wilbelmma Oele. 19, Jacobus Johannes z. v. Cornells van Iwaar- den en Elizabeth Johanna Zweedyk. 28, Cornells z. v. Jan Kooiman en Elizabeth van Sluys. Overleden: 19, Willem 7j. z. v. Johannes Sinke en Pietemella Maria Stevense. DRIEWEGEN. Geboren: 15, Geertruida Maria d. v. Jacob Krijger en Maria Mol. 20, Elizabeth d. v. Adriaan de Korte en Cornelia Looy. 25, Jan z. v. Jacobus Paauwe en Jacomina Minderhoud. Overleden18, Johannes 3 mnd. z. v. Adriaan Lansen en Adriana Verhage. LAATSTE BERICHTEN. Per telegraaf. De Tweede Kamer lieeft de wet op het personeel aangenomen met 59 tegen 36 stemmen. Vlissingen, 6 Maart 1896. In eene heden namiddag onder voorzitterschap van den heerTutein Nolthenius, burgemeester, gehouden zitting van den gemeenteraad, werden, na lezing en goedkeuring der notulen van de vorige zitting en mede- deelingen en overlegging van ingekomen stukken, benoemd tot leden van de ge zondheidscommissie de heeren J. P. Ver maas, aftredend lid en W. N. Rottier. Werd besloten tot den onderhandsehen verkoop aan den heer F. N. de Rooij te Vlissingen van 6 maal 20 M. gemeente grond, gelegen aan de Hobemstraat a f4,50 de M2, alzoo tot een bedrag van f540 met hijbetaling van f54 voor trot- toirkosten idem aan den heer W. L. Huson te Vlissingen van 14 maal 20 M. gemeente grond op liet z. g. „Eiland" a f 5,50 de M2, alzoo tot een bedrag van f 1540 met bijbetaling van f295 voor trottoirkosten; idem aan den heer Joh. Warren te Vlissingen van 25 maal 18,55 M. gemeente grond, gelegen aan de Bouwen Ewouts- gtraat a f 4,50 de M2, alzoo tot een bedrag van f 2086,87Va en f225 voor trottoirkosten; idem tot, het verleeaen van vergunning aan de heeren Hermans, Brakema en Laer- noes tot het maken van eene bnizingleiding door den Singel en Koningsweg tegen be taling van f 3 'sjaars; idem tot goedkeuring van dea Staat van ontheffingen wegens hoofdelijken omslag over 1895 tot een bedrag van f 1035,71SA idem tot 6e wijziging der gemeentebe- grooting vo»r 1895. Op voorstel van B. en W. wordt de naam van Kanaalstraat gegeven aan de straat, welke op het z. g. „Eiland" even wijdig loopt aan het verbreed kanaal den naam van Dijkstraat aan de straat, die aan den voet van den zeedijk en evenwijdig daarmede wordt aangelegd, en de namen van le, 2e, 3e, 4e en 5e dwars straat, van af de sluizen, welke voornoemde straten verbinden. Aan den directeur der gasfabriek wordt vergunning verleend tot het uithangen van een lantaarn aan perceel F 31 in de Kerkstraat. Ten slotte wordt op diens verzoek aan den heer J. H. G. Busing, wegens zijne benoeming als commies ter gemeente secre- tairie te Amsterdam, eervol ontslag ver leend als secretaris dezer gemeente. En wordt benoemd tot tijdelijk Gemeente- Secretaris de heer Dommisse, griffier tor secretarie. Te beginnen met Vrijdag 6 Maart zal op Maandag en Vrijdag 6 Maart te 8 uur ia de leeszaal gelegenheid zijn onderricht te ontvangen in het Schaakspel voor die geabonneerden welke daartoe zich hebben aangegeven of dat alsnog mochten willen doen. Gelegenheid tot aangifte bij den dienstdoenden Commissaris en den Concierge De doodstraf. Vrijdagavond hield professor Mr. D. P. D. Fabius, in eene vergadering van de af- deeling Amsterdam van het Nederlandsch Werkliedenverbond Patrimonium, in „Fras- cati," eene voordracht over „De Doodstraf", waarvan het „Handelsblad" het volgende verslag geeft Spr. begon met te zeggen, dat er zeer grondige redenen zijn om het onderwerp „De doodstraf" te bespreken. Taine heeft gezegd, dat het strafstelsel, en daarin de doodstraf, in nauw verband staan met het sociale vraagstuk. „Patrimonium" heeft in zijn sociaal program een paragraat 5, welke de invoering eischt van de doodstraf, op grond van Gods Woord. Tal van uitingen van het hedendaagseh humanisme zijn ach teruitgangen. De afschaffing der lijfstraffen is gebleken in vele gevallen een ffiu te zijn; met de doodstraf te het niet beter. Tal van lauden hebben de doodstraf behou den. Herhaalde malen heeft men getracht di» af te schaffen, in Duitschland, in Zwit serland, in Italië. In 1865 verwierp het Fransehe parlement voor de tiende maal een voorstel tot afschaffing van de dood straf187U werd vsor de laatste maai een poging gewaagd, de afschaffing te verkry- gen, doch zonder resultaat. De eenige landen, die thans de doodstraf uit het Straf wetboek hebben gebannen, zijn Rumenië (sedert 1865), Portugal (sedert 1867), Ita lië (sedert 1890) en Nederland (sedert 17 Sept. 1870). Bovendien hebben ook enkele Amerikaansche stateii de doodstraf afgeschait Dat noemt men de beschaafdste staten, alsof de overige landen der wereld niet beschaafd waren 1 Tal van groote mannen hebben zich ver klaard voor de doodstraf; Victor Hugo, die meende, dut de 19e eeuw haar zou ver werpen, is door de feiten gelogenstralt. Van de oudste tijden af is de doodstraf opgenomen geweest in alle wetboeken, ai- leen in Egypte is tijdelijk de doodstraf afgeschaft. De Roomsche Kerk heeft zich steeds voor deze ttraf verklaard, hoewei zy de uitvoering overliet aan anderen. Met de leer van Luther en andere hervormers was het evenzoo. In het midden der 17e eeuw is naar aanleiaiug van een werk van den Italiaan Beccaria een strooming ontstaan tegen de doodstraf. Doch al heel spoedig kwam men in verschillende landen op de genomen besluiten terug. Merkwaardig is, dat Robespierre en andere beulen van het schrikbewind zich sterk uitspraken tegen de doodstraf. Heelt het beginsel der dood straf dus algemeen steeds verdedigers, en veel verdedigers gevonden, de wyze van ter dsod brengen bleef tot voor slechts korten tijd wreed. In Frankrijk kon men nog inde achttiende eeuw op vijf verschil lende wijzen ter dood gebracht worden. Het aantal misdrijven, waarvoor men kon ter dood veroordeeld werden, was in Frankrijk voor de groote revolutie 115. Engeland ter zelfder tijd 27ü. Doch werden er al zeer veel doodvonnissen geveld, betrekke lijk weinig kwamen tot uitvoering. 't Vraagstuk van de doodstraf is groc- tendeels afhankelijk van het beginsel dat men aanneemt bij de bestraffing van mis daden. Tal van mannen van naam heb ben den misdadiger beschouwd als mensch, die door omstandigheden tot misdaad werd gedreven, en die door straf verbeterd moet worden. Men ging zelfs zoover den misda diger zelf den tijd te laten bepalen, wel ken hij noodig zon hebben om te verbe teren. Doch dit beginsel slnit elk denk beeld van straf uit. liet is slechts een ver dediging der maatschappy tegen gevaarlijke individuen.Spr.veroordoelde deze zienswijze ten zeerste. De anthropologic noemde hij den sterksten vorm van deze ziekelijke beschouwing. Wanneer men de neiging tot misdaad als een ziekte beschouwt, vervalt ook de schuld. Er werd zelfs in een dissertatie geschreven niet van de „dood straf", maar van den „maatregel" ora te dooden. Op dezelfde wyze wordt aan de openbare hoogescholen theologie gedoceerd als godsdieastwetenschap. Gods Woord is verlaten, want Gods Woord spreekt van bestraften. Men is de mensenheid gaan dienen men heeft in de bestrijding van de doodstraf een vergoding der menschheid ten toon gespreid. De god delijke beginselen van bestraffing zijn ver laten. Wie schuld heelt, is aansprakelijk en moet boete doen, Zoo geschiedt recht vaardigheid. De gedachte der vergelding vindt men nog by wijsgeeren van den la- teren tijd, bij Voltaire, bij Kant. De doodstraf is een der eerste straffen, welke hebben bestaan. Reeds de eerste menschen werden met den dood bedreigd, indien zij van den boom der kennis vruch ten aten. Het sterven van J ezus was een boete voor de zonden, welke hij op zich had genomen. Wie des menschen bloed vergiet, zijn bloed zal vergoten worden. Den mensch is de macht gegeven de straf toe te passen. God heeft der overheid gelast, gerechtigheid te toen. En als men aanneemt, dat de mensch niet het recht heeft zijn medemensch van het leven te berooven, mag men dan wel aannemen het recht om hem van zijn vrijheid te be rooven en het recht om dieren te dooden? De overheid voert ae straf uit op last van God, eu voor dezen staan alle rechtvaar dige straffen gelijk. Hij gelast leven voor leven. De Bijbel geeft niet het recht tot straffen, doch legt dit als plicht op. Moge al niet duidelijk zijn, of ook voor dooden in drift het leven van den dader wordt geëischt, zeker is dat het geval dood slag met voorbedachten rade. Er is echter ook recht tot toepassing van de doodstraf, ook daar waar Gods Woerd niet direct terdoodbrenging gelast. De dood straf beveelt zichzelf aan, al reeds daardoor dat zij vaak moeilijk te vervangen is. De levenslange gevangenisstraf is een langzame doodstraf. Er is zelfs wei eens gevraagd, of meh niet beter deed, de levenslange gevangenen zoo slecht te huisvesten en te behandelen, dat zij stierven. Stuart Mill heeft de doodstraf verdedigd als veel men schelijker dan langdurige gevangenisstraf. Men heeft in Italië levenslange kerkerstraf voor doodstraf geëischt, verzwaard door het verbod aan de gevangenen, in werkplaatsen te spreken. De levenslange celstraf strijdt reeds dadelijk tegen het beginsel, waarmede men voor gevangenhouding pleit. Men sluit de misdadigers op om hen te verbeteren en zoo mogelijk beter in de maatschappij te doen terugkeeren. Waar deze gevangen houding nu voor het leven duurt, daar zal de nutteloosheid van verbetering leiden tot verstomping en tot onverschilligheid. Er is ook een economisch voordeel verbonden aan de doodstraf tegenover levenslange ge vangenisstraf. Aan voedsel, kleeding en huisvesting kost de misdadiger den staat zeer veel. En daarbij komt, dat de man kan losbreken en opnieuw een gevaar voor de maatschappij worden. Men hoopte steeds op verbetering van gevangenen, doch in den lateren tijd hebben de wetenschap en de ervaring uitgewezen, dat er altijd personen zullen worden ge vonden, die onverbeterlijk zijn. Spr. kan zich noch bij de eene noch bij de andere meening aansluiten. By God is alles moge lijk, en men moet alle pogingen tot ver betering aanwenden. Maar kan niet de dood straf zelf tot verbetering leiden Een der beide boosdoeners, die naast het kruis van Jezus werd ter dood gebracht, is het ko ninkrijk der Hemelen ingetreden. Reeds dat voorbeeld bewijst de mogelijkheid. Doch spr. acht ook het berouw zeer wel mogelijk bij de nadering van den dool. Men stelt tegenwoordig de eischen voor het berouw van den misdadiger te hoog. Hij moet treuren over hetgees verleden is, eerst dan zegt men, dat hij berouw heeft. Een ander bezwaar tegen de doodstraf is de onherstelbaarheid. De mogelijkheid van dwaling bestaat en het leven kan niet worden wedergegeven. De mensch is feil baar. Dooh de gevolgen van dwalingen wor den gewoonlijk overdreven. Dergelijke rech terlijke dwalingen zijn hoogst zeldzaam, en zeker staan hier tegenover verkeerde rech terlijke vrijspraken. De uitspraak door een jury geeft zeer grootenj waarborg voor zui vere vonnisvelling. Behalv» de doodstraf zijn andere straffen evenmin te herstellen. Waarom vraagt men hiernaar alleen bij de doodstraf? Bovendien, wie onschuldig lijdt, moet den Heere danken, terwijl hij, die ongestraft blijft, zeer zware straf ont vangt. Op grond der evolutie heeft men uiteen gezet, dat de doodstraf onnoodig zal worden. Alphonse Karr zeide, dat nu de pijnbank is afgeschaft, de doodstraf zal volgen. Gaan deweg meent men, zal de zedelijke schande voldoende straf worden, als het moreel bewustzijn meer algemeen is, als het eer gevoel is ontwikkeld. Spr. gelooft dat die tijd zal komen, door de liefde van Gods Woord en het betrachten van Zijn geboden. Dan zullen geen schavotten meer behoeven te worden opgericht, geen gevangenissen meer behoeven te worden gebouwd. Doch nu stryde men voor de beginselen, door God aangegeven, voor de doodstraf en voor eene herziening van het strafrecht, welke daarmede hand aan hand gaat, welke in de verkrijging er van ligt opgesloten. Hiermede sloot spreker zijn» rede, die zeer werd toegejuicht door de talrjjke ver gadering. Door den voorzitter, den heer Root werd nog medegedeeld dat dezer dagen lijsten zullen worden rondgezonden ter teekening welke ten doel zullen hebben bij de Iie- geering aan te dringen op wederinvoering van dq, doodstraf. Hierop ging de vergadering uiteen, zonder dat van de gelegenheid tot debat werd gebruik gemaakt. NAGEKOMEN ADVERTENTIE. Terstond benoodigd een met opgaaf van loon. uij J. MAllKUSSE Mz. Kamperland. Assen, Hoofdvaartstraat. Amersfoort, Beekstraat. Amsterdam, Plantage, Baangr. no. 11. Arnhem, Sonsbeekstraat. Bergeu op Zoom, Auvergnestraat M no. 79. Breda, Boschstraat A no. 599. Delft, Oude Delft 208. Deventer, Bergschild. Doesburg, Veerpoortstraat. Dordrecht, Groenmarkt no. 57. Gorinchcui, Krabsteeg C n o. 333. 's-Gravenhago, Heemskerkstraat. Groningen, Lutke Nieuwstraat. Harderwijk, Vijzelstraat A no. 169. Den Helder, Kanaalweg. 's-Hertogonbosch. Hoorn, Beestenmarkt. Kampen, Vloeddijk. Leeuwarden, Groote Kerkstraat. Legerplaats Oldebroek. Legerplaats Soesterberg. Leiden, Vliet no. 51. Naarden, Gasthuisstraat no. 727. Nijmegen, Oudestadsgracht no. 25. Schoonhoven. Utrecht, aan bet Wed, bij den Dom Vlissingen, Kromme Elleboog no. 46 Zutphen, Kuiperstraat b/d W aterstr AmsterdamTe Huis, Logement voor vrou welijke personen, Prinsengr. bij de Beerenstr. K. K. 439. Christ.-Vereenigingshuis voor Jongelingan, „Exelsior" Kei zers gr. b/d Hartenstr. 207. Lees- en conversatiezalengelegen heid tot logies met ontbijt. AmersfoortTe Huis voor vrouwen en meisjes, gebouw Volksheil, Muurbuizen F 119. ArnhemTe Huis voor vrouwen, Roer_ mondsplein. Volkskoffiehuis zond er vergunning, Doelenstraat 17. 'sGravenhage, Te Huis, Logement voor vrou wen, Westeinde No. 27. Volkskoffiehuis, Jan Hendrik straat, adres H. Yperlaan,Dir, GroningenHet Vrouwenlogement, Te Huis. Pelstraat 27b. Haarlem, Te Huis, Logement voor vrouwe, lijke personen, Parklaan No. 8- adres Mej. Batenburg. Middelburg, Te Huis voor dienstboden, Bo- gardstraat D 53. Vereenigingshuis, tevens toe gankelijk voorMilitairen, Span jaardstraat E 69. Rotterdam, Te Huis, Logement voor vrou wen, Oppert No. 158. Utrecht, Te Huis, Logement voor vronwel personen, Nieuwe Gracht A No. 860. Voor meisjes uit den dienstbaren stand verdienen nog aanbeveling de volgende adressen: Alkmaar, Mej. Schrieke, Boterstraat. Dordrecht, Groote Kerkbuurt 5. Leiden, Levendaal 103. Maastricht, Kleine Gracht 625. Nijmegen, Scheidemakersgas 30. Zutfen, IJselkade B 340. Zwolle, Mej. A. de Ruyter, Walstraat.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 6