RECHTSZAKEN. KERKNIEUWS. Ingezonden Stukken. VERBETERING. t>« 29ste Februari. Een zeldzame datum is de 29ste Febru ari. Slechts eens in de vier jaar keert hij weder. Wie op dezen dag verjaart telt zijne jaren dus bij olympiaden (vierjaren). lioe wij aan dien dag gekomen zij»? De oude Egyptenaren stelden een jaar op 365 dagen, doch dit is ongeveer G uren te wei nig. Daardoor was ten tijde van Julius Cesar i/j eeuw voor Cbr. geboorte de almanak zoo in de war dat bet noodig werd het jaar voor een keer 90 dagen langer te maken en vervolgens om de 4 jaar een dag dubbel te nemen, en wel den 24 Februari. Het feest van Sint Mattheus zou dan moeten schrikkelendat wil zeggen verspringen van den 24 op den 25 Febru ari, en de Zondagsletter verspringt dan eerst na den 24 Februari. Dit is de Juli- aanscke tijdrekening. Doch vijftien eeuwen later was er weer verwarring. Niet G maar 54 6 uur behoor de om de 4 jaar uitgewonnen te worden; dus raakte men telken jare een weinig met den tijd vooruit. En hierin nu voor zag Paus Gregorius doer voor één keer het jaar elf dagen te verkorten, en te be palen dat overigens ®m de vier jaren, de 24ste Februari zou worden dubbel geno men blijven, dat wil zeggen dat de 29ste Februaii zou worden ingevoegd, terwijl driemaal in de vierhonderd jaar deze datum zou uitblijven. Dit is de Gregoriaansche tijdrekening, en die is vrij nauwkeurig. Het jaar waarin dergelijke verspringing schrikkeling plaats heeft heet Schrikkeljaar. Schrikkelen komt van het verouderde werkwoord schrikken dat beteekende springen. Het wordt in enkele streken nog gehoord in de samenstelling overschrikkelen, dat is overspringengij schrikkelt er een over, zegt men tot ham die bij het tellen een getal overslaat. Zij die jl. Zaterdag jarig waren, moeten dien dag goed onthoudenwant de 29ste Februari kamt niet weder in den Alma nak te staan voor 1904. De heer Willem Cronselaar, Spui straat Amsterdam had Donderdag gasten over gehad, die tot ongeveer half acht te zijnent bleven. Daar hij door bezigheden iets vroeger moest vertrekken, was de af spraak, dat de huissleutel bij kennissen zou gedeponeerd worden. Zoo gezegd, zoe gedaan. Om acht uur had hij den sleutel weder gehaald, daar hij zich moest gaan ver- kleeden. Binnen gekomen vond hij het vreemd, dat de deur der achterkamer open stond en het licht niet brandde, terwijl hij eenige oogenblikken later op het kan toor eenig geritsel hoorde. Hij dacht ter stond aan zijne gasten, meenende dat zij gebleven waren en eene aardigheid wil den maken. Daarbij vergat hij, dat de huissleutel reeds was afgegeven. Inmiddels werd de lamp opgestoken en toen de heer C. nogmaals geruisch hoorde, ging, hij kalm een deuntje fluiten en dacht aan geen kwaad. Ter sluiks keek hij eens naar de glazen deur van het kantoor en zag achter een stapel goed die op tafel stond, twee beenen. Nog steeds dacht hij aan zijn gasten en de deur openende, vroeg hij ironisch: „zijn bierdieven?" Op hetzelfde oogenblik kwam op hem een kerel van ruw uiterlijk aanvliegen, die hem een stomp in de maagstreek gaf, waar door hij achterover viel. Onmiddellijk daarop volgde een tweede inbreker. Beiden stoven de kamerdeur uit, de gang door en de straat op. Spoedig had de heer C. zijn tegenwoordigheid van geest terug en hij de brutale inbrekers achterna. De vogels waren evenwel gevlogen, en bij nader on derzoek bleek, dat zij met een looper in huis moeten gekomen zijn. In het kan toor was het schrijfbureau met een breek ijzer geopend, zoodat eenige bankbiljetten voor het wegnemen lagen. Er is evenwel niets gestolen en niets wordt vermist, zoo dat de veronderstelling juist blijkt, dat de inbrekers het bureau geopend hadden op hetzelfde oogenblik toen de heer C. thuis kwam. Door de kantoordeur konden zij niet vluchten, aangezien deze op slot zat. Tot den vriendenkring van Paul Ver- laine behoorde de vijf en dertigjarige Cle mentine Teisen te Parijs,een Luxemburgsche van geboorte. In verscheidene verzen heeft hij haar bezongen. Kort na zijn dood werd zij neerslachtig en ging zij aan het malen. Daar haar waanzin echter een onschul dig karakter scheen te dragen en zij verder goed kon leven, boezemde haar toestand niemand ongerustheid in. Deze week ech ter tegen middernacht kwamen politie-agen- ten haar tegen in de Gay-Lussac-straat, waar zij, «et een gewaad in den vorm van een pepluin omhangen, met loshangend haar en een groenen krans, liertonen trachtte te ontlokken aan een braadrooster, terwijl zij met luider stem verzen opzeido. ,,lk ben de Muze van Paul Verlaine," ver klaarde zij aan de politie-agenten, „ik heb zijn lijk verlaten om voor de menschen zijn aandenken te bezingen". De verbaasde agenten brachten de onge lukkige naar een politie-bureau waar zij verklaarde: „Ik heet Mneme en woon op den Olympus; ik heb ook in het hoofd van Paul Verlaine gewoond, maar sedert hij in de Elyseesche velden is, heb ik de opdracht om zijn roem te verkondigen". Toen zij weggeleid werd, galmde de deer niswaardige voortdurend verzen uit. Te Cheltenham, Montgomery County, is een asyl voor oude en behoeftige Indi anen ingewijd met een curieuse vertooning. Eenige duizenden roodhuiden waren er voor bijeengekomen; terwijl 90 verschillende stammen vertegenwoordigers gebonden had den, waren eenige stammen geheel aan wezig. Het feest begon met het hijschen van de lieuwe Amerikaansche vlag en het aanheffen van het volkslied. Daarna volg den een gebed, toespraken en de over dracht van het gebouw. Ten slotte werd een voorstelling gegeven van een over rompeling van blanken door roodhuiden in volledig krijgsgewaad, waarbij de laat- sten overwinnaars bleven. De blanken wer den naar den martelpaal gesleurd om ver brand te worden, maar bewogen door het smeeken van vrouwen en kinderen, schon ken de roodhuiden genade, cn de slotscène gaf te zien, hoe Indianen en blanken broe derlijk de vredepijp rookten. Door het omkantelen van een tran- sportkorf kwamen dezer dagen in een kolenmijn te Leigh in Lancashire acht mijnwerkers om het leven. Uit Wheeling in Wesi-Virginië is te New-York bericht ontvangen, dat aldaar een belangrijke ontdekking is gedaan in betrekking tot het lot van vier mannen, die 32 jaar geleden op een geheimzinnige wijze spoorloos verdwenen waren. Dez» vier mannen waren John Ewig uit Liver pool, Engeland, Joseph Obney, uit Man chester in Engeland, en twee Amerikanen, Benjamin Ayres en Thomas Ackelso» ge naamd. Terwijl eenigen tijd geleden de verzakkingen in een oude, verlaten kolen- mjjn werden onderzscht, vond men vier menschelijke geraamten. Eender skeletten zat bijna rechtop tegen de» rotswand, ter wijl op den grond naast het geraamte een flesch lag, (die een met potlood be- krabbeld stukje papier bevatte van den volgenden inhoud „2 November 18G3. Mocht dit ooit de wereld bereiken, dan zij vermeld, dat wij hier door een mijninstorting gevangen zitten. Ons voedsel en water is op. Dit is ongeveer de achtste dag onzer gevan genschap. 4 November. Ewig en Ackelson hebben juist Ayres gedood en eten van zijn lijk. Ik heb reeds het leder vaneen mijner laarzen opgegeten. De olie in onze lamp vermindert sterk en de lucht is bedorven. 6 November. Ewig heeft zooeven Ackelson gedood en zijne voeten afgesne den, waaraan hij gretig knaagt. Hij danst als een bezetene met een geopend mes in 't rond. 7 November Ik bsn alleen met den dood. Ewig heb ik uit zelfverdediging moete» dooden. Ook de schaft van mijn andere laars heb ik opgegete». Ik zal dit briefje in een flesch sluiten opdat men later zou weten, wat er van my gewor den is. Joseph Obney." Welk een ontzettend drama in deze weinige regelen De meer bedaagde inwoners van Wheeling herinneren zich nog duidelijk de verdwij ning der vier mannen en verklaren, dat men ten slotte de zaak als een onoplos baar, geheimzinnig raadsel had opgegeven. De toenmalige Britsche consul deed de grootste moeite om het geheim te ont sluieren, doch alles bleef vruchteloos. De rassenhaat als schoolquaestit. Uit Washington wordt gemeld. In het gebied Ohlahama is een heftige schoolstrijd uitgebroken als een gevolg van den aanhoudenden strijd tusschen het blanke en het zwarte ras. Tengevolge eener rechterlijke beschikking zijn de open bare scholen zoowel voor blanke als zwarte kinderen toegankelijk. De ouders der blanke kinderen in de stad Perry verzetten zich echter ten sterkste tegen deze gemeen zaamheid en sedert verscheidene maanden heerscht een verbitterde strijd, die reeds herhaaldelijk tot bloedige botsingen aan leiding dreigde te geven. De schoolcommis sie, die de zaak der blanken verdedigt, had eenigen tijd geleden besloten, het on derricht te staken. De negers bewerkten echter door een manifest, dat een bevel werd uitgevaardigd tot wederopening dei' scholen. Den 13en Januari jl. werd nu op initiatief van professer J. M. Augustine den gekleurden kinderen de toegang tot de Hoogeschool en andere inrichtingen van onderwijs geweigerd en werden zij verwezen ■aar de scholen, waar sedert eenige maan den uitsluitend zwarte leerlingen onder wezen worden. Dat de lieve jeugd aan deze strijdquaestie levendig deelneemt, is duidelijk en zoo hadden o. a. alle blanke schooljongens zieh voor het gebouw der hoogeschool met groote steenen gewapend verzameld, om de gekleurde schoolkinderen te steenigen, ingeval zij het waagden, het gebouw binnen te dringen. De politie hield zich echter aan de letter der wet, geleidde de zwartjes veilig het gebouw binnen en eischte, ondanks heftige tegenspraak van het onderwijzend personeel, dat den kinde ren zitplaatsen zouden worden verstrekt. Wat de toelating der gekleurde kinderen tot de openbare scholen betreft, heerscht in de Vereenigde Staten de grootste ver deeldheid. Te New-York b. v. zijn de volksscholen voor alle kinderen toeganke lijk, onverschillig hoe hun huidkleur zij, terwijl in de bondshoofdstad Washington, evenals in bijna alle zuidelijke steden, voor zwarte kinderen bijzondere scholen be staan. Te Chicago heeft men de onaange name ontdekking gedaan, dat talrijke reuzengebouwen van 2Ü a 25 verdiepingen hoogte op bedenkelijke wijze beginnen te zakken. De oorzaak van dit verschijnsel moet worden toegeschreven aan het en arme gewicht dezer gebouwen, dat den hoofdza kelijk uit leem bestaanden ondergrond sa menperst. Het gebouw der handelskamer is in den loop van G jaar gedeeltelijk 1G centimeter gezakt, waardoor dreigende scheuren in de muren veroorzaakt werden. Een merkwaardige oogoperatie. Uit Stuttgart wordt gemeld Een der jonge tijgers in den zoölogischen tui» van Nill leed aan een zeer pijnlijke misvorming van het rechteroog (oogwaterzucht). Om het dier van zijn hevige smarten te ver lossen, besloot een te Stuttgart practisee- rend oogarts, nadat medicamenten tot geen resultaten hadden gelsid, bet zieke oog weg te nemen. De operatie werd, daar aanwending van chloroform wegens het geringe weerstandsvermogen van het kat tengeslacht tegen de doodende eigenschap pen van dit verdeovingsmiddel niet mo gelijk was, met applisatie van cocaïne uitgevoerd, terwijl verscheidene stevige mannen het jonge, doch sterke dier, vast hielden. Op de tot do noodzakelijke verwijding der lidspleet en de tot de losmaking der ooghuid gedane in snijdingen, reageerdo de tijger weinig, daarentegen gaf hij bij de doorsnijding der oogspieraanhechtsels en oogzenuweu, zijn mianoegen luide te kennen. Onmiddellijk na de operatie werd hij volkomen rustig en korten tijd daarna scheen hij zich meer op zijn gemak te gevoelen dan voor de operatie. Binnenkort zal den patient een glazen oog worden ingezet. In de Zuid-Afrikaansche bladen vindt men het volgend verhaal van de wijs waarop dr. Jameson bij Krugersdorp werd gevangen genomen. De commandant der Boereu Triehard reed met zijn manschappen op de vrij buiters af, welke zich alsdan opstelden in rij en gelid, met het geweer bij den voet. Op de sommatie van Triehard, dat zij de geweren en andere wapenen zouden afleggen antwoordden de Engelschen, dat zij daartoe eerst bevel moesten krijgen van hun officie ren. Tamely k barsch voegde Triehard hunal- dustoe „Dat wiliktenszien, wie hiertecom- mandeeren heeft", sprong van zijn paard en begon vrij ruw de geweren der solda ten uit de handen te rukken, waarbij zijn manschappen hem een handje hielpen. De officieren waren niet aanwezig zij hadden zich verscholen, doch werden door den commandant opgespoord en weldra gevonden. Triehard legde zijne zware hand op Jameson met de woorden „You are my prisoner" (gij zyt mijn gevangene) waarop Jameson half versuft tegen den kraalmuur zonk. Nadat Jameson bekomen wa« va» den schrik, sprak hij van waarborg voor zijn leve», 't geen van Triehard het antwoord uitlokte dat de krijgsraad daarover te beslissen had. Voor het leven van zijn soldaten heeft Jameson niet gesidderd zelfs geen woord is te hunnen behoeve door hem gesproken. Zoo de beschrijving juist is, dan heeft Engeland waarlijk weinig reden om dezen „held" te paradeeren. Bij Keulen moeten in een mijn drie personen het leven hebben verloren ten gevolge van een aardstorting. In Hongarije, Zevenbergen, het Noor den van Servië, Croatië, het gebied van Triest en van Noord- en Midden-Italië hebben hevige stormen gewoed, gepaard gaande met een vinnige koude. In de omgeving van Becskerek in Hongarije heeft de storm zulke hoeveelheden za»d uit de poesta van Deliblat overgevoerd, dat ver scheidene plaatsen daaronder letterlijk be dolven werden en spoortreinen in het drie meter hoog |opgejaagde zand zijn blijven steken. Koolzaad en wintergerst zijn in sommige districten bij gebrek aan een beschermende sneeuwlaag totaal bevroren en ook de win tertarwe heeft door het opvriezen van den grond, waardoor de teedere worteltjes van het gezaaide braken, sterk geleden. Ook uit Bulgarije hetzelfde nieuws: sneeuwstormen en ophoopingen van sneeuw, waardoor het verkeer «veral gestremd is en vele treinen derailleerden, of bleven steken. Te Belgrado werden door den storm talrijke ongelukken veroorzaakt »n op de lijn LacowaKragnjewaz ontspoorde een trein, waarbij verscheidene waggons wer den verbrijzeld. In Duitschland begint het weder iets zachter te worden. De Rijn valt, volgens een bericht uit Keulen, nog aanhoudend en voert veel drijfijs mee. Eergisteren was het peil slechts 1.02 meter. Ook de Lahn, de Neckar en de Moezel zijn voo» een groot gedeelte met drijfijs bedektde Lahn is zelfs op sommige plaatsen dichtgevroren. Berichten uit den Kaukasus melden, dat de overgroote massa's sneeuw, die bij de laatste stormen zijn gevallen, veel schade hebben aangericht. Het verkeer is bijna overal gestremd. Vele huizen zijn door de stormen en de sneeuwmassa's vernield. Talrij ke personen zyn bevroren. De Trans- kaukasische spoorlijn zal |met den inval van dooiweer versperd zijn. Te Gnesen (I'osen) werd eergisteren het handelsetablissemeni Ottomanski aldaar, door een hevigen brand totaal vernield. De vrouw en hare vier kinderen, kwamen i» de vlammen om, terwijl de heer uit het raam der derde verdieping op «traat sprong en te pletter viel. Drie personen slechts konden uit het brandende gebouw worden gered. Men gelooft aan brandstich ting en als vermoedelijke dader werd reeds een persoon gearresteerd. Een geweldige orkaan heeft te Ade laide (Australië) groote verwoestingen veroorzaakt. Een kerktoren stortte in,de tramwageus werden door den storm ge grepen en van de rails geslingerd en ver scheidene ijzeren daken werden uit hun verband gerukt. De schade moet enorm zii*- Het scheikundig laboratorium te Kiew is tengevolge eener ontploffing in brand geraakt. Men vreest dat alle personen, die zich in het laboratorium bevonden, in de vlammen zijn omgekomen. Terwijl Berlijn de geheele maand Februari vrij van sneeuw was gebleven, is de burgerij Vrijdag verrast door zulk een sneeuwval, dat het tramverkeer hier eu daar moest worden gestaakt. Engelsche bladen maken melding van de volgende merkwaardige geschiedenis, die te Birmingham moet zijn gebeurd. In 1890 nam zekere Smith een zilveren geldstukje(Gp. is fü.30)in den mond,dat plotseling in|zijn keel schoot en naar het schijnt in eeu der luchtwegen vastraakte. Smith was sedert dien tijd voortdurend ongesteld en onder wierp zich achtereenvolgens aan een half dozijn operaties, die tot geen resultaten leidden. De vorige week speelde hij met zijn kind, toen hij, plotseling bukkende, om het van den grond op te nemen, het geldstuk in den mond voelde komen. De pijnen waren sedert gehesl verdwenen en de gezondheidstoestand van den man laat thans niets meer te wenschen over. Een eigenaardige proef werd eergister avond te Westminster met succes ten einde gebracht. Een man, die zich 30 dagen geleden in hypnotischen slaap had laten brengen, werd namelijk in tegenwoordigheid van een massa belangstellenden weder door den hypnotiseur gewekt. Hij was ver scheidene ponden lichter geworden en zijn baard was gegroeid. Overigens liet zijn toestand niets te wenschen overalleen verklaarde hij een verbazenden hongor te hebben. Gedurende zijn langen slaap" had hij niet gedroomd. In een huis te Keulen werd de vorige week een kind van 3'/j maand in de wieg door een groote rat aangevallen en ernstig verwond. Het huis in quaestie wordt tewoond door de ouders van het beklagenswaardige kind en op dezelfde verdieping woont ook een man, die in het bezit is van gedresseerde Amerikaansche ratten. Zijn kamer ligt tegenover de ver trekken, bewoond door de jonge echtlieden. De moeder van het kind, die ernstig ziek is, sliep dien nacht in eene kamer, gelegen naast die, waarin het kind in een wiegje lag. Een d«r huisgenooten hoorde plotse ling het kind op een vreemde wijze schreeuwen en snelde de kamer binnen waar een verschrikkelijk schouwspel hem wachtte. Het kind lag met het hoofdje op een kussen, dat doorweekt van het bloed was. Een groote rat zat op het gelaat van het arme wicht en knaagde aan het voorhoofd van het pijnlijk schreeuwende kind. Hij joeg de rat Weg en sloeg het dier dood. Het bleek toen dat de rat een oorlel en een stuk van den neus van het schaap had afgeknaagd en verder stuk ken uit het voorhoofd, een wang en van een der handjes afgebeten. De arme kleine werd naar het hospitaal overgebracht. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Dreischor (toez.) ds. J. v. d. Bergen te Yarsseveld. Geref. Kerken. Aangenomen naar Axel door ds. A. Steijling te St. Laurens-Gapinge. Ds. R. J. van der Veen te Bslsward hoopt 12 April te Bolward afscheid ta prediken en 26 April d. a. v. de intreerede te houdsn te Goes. De generale synode der Geref. Ker ken in Nederland zal worden gehouden op Dinsdag 11 Aug. er. volgende dagen. SCHOOLNIEUWS. Kampen, 29 Febr. Hedenmiddag trad in de gehoorzaal der Theol. School Mr. Donald Frazer, theol. student te Glasgow, op voor een 70tal studenten. Hij sprak in hetEngelsch en werd vertaald door den heer Brandt, theol. stud, aan de Universiteit te Utrecht. Sprekers doel was ook onder de Kamper studenten liefde op te wekken voor het Zendings werk in eene boeiends rede wees hij op de dringende noodzakelijkheid en groote behoefte, daar er telken jare 30 millioen menschen sterven, die nooit gehoord hebben van Jezus Christus, terwijl het aantal zie len dat daar henen leeft, zonder Christus, zoo groot is als 280 maal het aantal letters dat de By bel van Gen. tot Openb. bevat. De spreker die zelf binnenkort tot zende ling wenscht geordend te worden, vroeg ten slotte om de voorbede en zelfovergave der studenten. Dc heer Brandt sprak ten slotte met een een enkel woord over de „Studenten-Zendingsvereeniging", die 1.1. Donderdag te Utrecht opgericht is en waar de studenten der Theol. school door de heeren Smitt en Van Andel vertegenwoor digd waren. De praetorde heer Smitt bedankte beide sprekers in hun moeder taal, waarop de vergadering met dankzegging gesloten werd. Kantongerecht te Goes. Strafzitting 2 Maart 1896. Heden werd bekrachtigd het bij verstek gewezen vonnis van dit Kantongerecht dd. 21 Januari 1896 waarbij J. V., te Hein- kenszand wegens openbare dronkenschap bij 5e herhaling op twee verschillende tijdstippen werd veroordeeld tot twee hechtenisstratt'ea elk van twee weken sn daarna opiending naar een rijkswerkin richting voor den tijd van drie maanden tegen welk vonnis den 27 Februari jl. door den beklaagde verzet is aangeteekend. Een verzoek namens FilippusuTrak taatverspreiding in Ziekenhuizen. Het Geret. traktaatgenootschap Filippus wenscht zjjn arbeid uit te breiden. Reeds nu worden in enkele ziekenhuizen op de zalen traktaten uitgereikt, em de krauken op den grooten Medicijnmeester te wijzen. Toch dient er meer gedaan te worden. En zulks kan ook geschieden. „Ik ben krank geweest en gij hebt Mij bezocht, worde niet vergeten. En een traktaatj e achterlaten, of alleen maar uitrei ken, kan zoo vruchtbaar zyn. Had bi lippus nu maar de adressen van de broeders et zusters, die in dezen reeds werkzaam zijn, óf van die zich tot dit werk willen opmaken, dan zou het Bestuur zoo gaarne met dezulken in correspondentie treden, om hen te steunen In dit bezwaar kan licht worden voorzien. Laat nl. een ieder, woonachtig in plaat: sen, waar zieken- of gasthuizen zijn, en gensigd op bevengenoemde wijze werkzaam te zijn, of bekend met anderen, die daartoe geschikt geacht worden, zijn of haar adres opgeven aan het Bestuurslid De. H. FRANSEN, pred. bid Geref. kerk te Winterswijk. Een honderdjarige. In de gemeente Nieuwvliet, waarvan onlangs verschillende couranten mededeel den dat in een tijdsverloop van 14 maanden geen sterfgeval was voorgekomen en waar men vele meer dan 8(jujarigen vindt, hoopt men in de volgende maand feest te vieren voor ee» honderdjarige. Frans(;ois de Reu, geboren te Schoondyko den 16 Maart 1796, denkt den 16en Maart a. s. alzoo zjjn lOOen verjaardag te her denken, onder omstandigheden die licha melijk niets te wenschen overlaten. Hij komt nog dagelijks buitsn, heeft een ge zonden eetlust, is helder van geest, om kort te gaan hseft al zijn zintuigen nog tot zijn dienst, en leest zslfs nog zonder bril. Een benijdbare oude dag alzos. Maar hoewel niet tot de bedeelden behoo- rende, hij moet toch onder de onvermogen- den gerangschikt worden. Hij is opgeno men in het huisgezin van zyn dochter (70 jaar oud) en schoonzoon (82 jaar oud) en wordt daar liefelijk verpleegd naar de mate hunner geldelijke omstandigheden en die zijn ook verre van ruim te noemen. Voor feestviering zal geld genoeg uit de gemeente zelve komen en we hopen ook daarvan nog wel wat over te houden, maar wie helpt me een handje om dien ouden man, die altijd braaf heeft opgepast, voor zijn nog overigen levensduur met die kleine geriefelijkheden by te staan, waarvan het zoo aangenaam aandoet onze ouderen in eigen kring te zien genieten Gaarne belast ik mij met een doelmatig gebruik der gelden en zal in de Middel- burgsche Courant daarvan de ontvangst vermelden. Krpiiu Ana Februari 1896. GERRITSEN, Burgemeester van Nieuwvliet. A ndere couranten worden beleefd verzoch t dit ook op te willen nemen. Door verkeerd verstaan aan het over gangskantoor te Middelburg is Vrijdag in ons (telefoon) bericht afloop verkooping Serooskerke gemeld dat M. Melis te St. Laurens kooper was van perceel 19 voor f381, dit behoort te luiden f301. Red. OVERZICHT VERKOOI'I.\GE!\ ENZ. Dinsdag 3 Maart, Vll39lngcit, in de Oude Vriendschap door not. de Maret Tak 8 uur het heeren huis Sociëteit Unitas8 A. 90 cA. Rommel kade K 44. De benedenlokalen 8 dagen te voren 9—12 te zien, en de bovenwoning 26, 27 Febr. en 2 Maart van 10-12 en 2—4 uur. Daarna een huis en eif Slijkstraat 145 cA. Te zien 2 en 3 Maart 10-12 en 2—4 uur. Woensdag 4 Maart. Meliskerke, 1 uur by Matthysse door not. Loeff een buis 250 cA.aan den straat weg naar Mariekerke. En om half 10 op Groot Valkenburg 2000 groene mutsaards 25 voer tronken, dilten, afbraak enz. «ocs, 10 uur door deurw. Hollmann in do Prins van Oranje vendutie, Fransch orgel met 10 registers, kabinet, bureau, linnen kasten, talels, tapijten, tafelkleeden, 3 piuimbedden met toebehooren, dekens, velo- cipède, bovenkleederen, goud en zilver, biljart. Ilciiikenizaiid, 10 uur by Nysse door not. de Ronde Bresser inspan als merriën oud 17, 7 en 1 jaar, veulendragend oud 15 jaar, 2 ruinpaarden oud 6 en 6 jaar, 6 melkkoeien, 2 tweejarige en 4 eenjarige vaarzen1 eenjarige stier, 3 kalvers, 3 drach tige zeugen, 1 vet varken, schaap, karnhond- kapwagen, boomkar, 2 menwagens, 6 ploe, gen, 7 eegden, sleepbord, 3 sleepeegden' moesmolen, peenmolen, arreslee, harnas, hooi, btroo, mest, brandhout, staken, meubels, antieke kast enz.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 2