nette Meubelen, verkoopen eeu WOON- cn Winkelhuis, Leestafel. MARKTBERICHTEN. A A B E S T E I (i K il. Woensdag 26 Februari 1896, Woensdag 26 Februari 1896, zijner landgenooten over te doen komen ten einde zich te vestigen op deze lande rijen, die tegen buitengewoon lage prijzen van de hand werden gedaan. Het gevolg was, dat er zich inderdaad een aantal Ne- derlandsche boeren kwamen vestigen, die in een in der haast gebouwd hotel onder dak werden gebracht, totdat de noodige gebouwen gereed waren. Toen de Hollandsche boeren hun wonin gen gereed en hun land bewerkt hadden, wachtten zij vol spanning op den oogst, die echter niets dan bittere teleurstelling baarde. Het land bleek waardeloos, niets was uit den grond te halen, zoodat de bedrogen Hollanders zich genoodzaakt zagen naar hun vaderland terug te keeren. Zij achtten het niet eens de moeite waard, hun land te verkoopen. George Schey, die 22 Januari vertrok, was de laatste dezer ongelukkigen die door dit schandelijk bedrog alles hebben verloren. Vijanden van het orgel. Het orgel is een zeer gevoelig instru ment h,et toont er zich zelts gevoelig voor, vau welken kant het licht er op valt. De ondervinding heeft geleerd, dat het voor het orgel het best is als het alleen van voren door de zij venster» van de kerk verlieht wordt, zoodat het in het orgel zelf donker of halfdonker is. Rechtstreeksch zonlicht op of in het orgel heeft altijd eene nadeelige uitwerking. In den laatiten tijd worden vele kerken gebouwd met een rozetvenster in den ge- velwand, een misstand, die voor het orgel alles behalve gunstig is. Pasgebouwde ker ken wordon soms met kachels, waarin cokes gestookt wordon, gedroogd. Als het orgel er reed» in is, dan is dat daarvoor hoogst nadeelig. De frontpypen en ook de bin nenste tinnen pijpen worden daardoor dof, ja zwartkoperen stiften, draden, veeren eaz. laten los en worden zoo onbruikbaar, dat zij by een lichte aanraking breken. Ook het schoonmaken van het pleister werk der kerk met zoutzuren is om den wille van het orgel af te raden. Het branden van ga» heeft, daar het niet da gelijks plaats vindt, eene voorbijgaande ontstemmende uitwerking op de orgelpijpen. Daarom is het raadzaam met het branden van gas ean dag voordat het orgel gebruikt wordt te beginnen. Een der grootste vijanden van het orgel is de voch igheid, die inzonderheid in het voorjaar in vele kerken merkbaar is. In den zomer daarentegen komt de droogte, die tot een hoogen graad stijgt, in geen maanden regea valt, zooals in het droge jaar 1893. Indien tijd worden orgels van 100 jaar zoo uitgedroogd, dat zij hun dienst totaal weigeren. Het schadelijke ligt voornamelijk ook in de afwisseling van voohtigheid met droogte. Om deze nadeelen krachtdadig tegen te gaan, is er maar een middel, namelyk eene voldoende ventilatie. Evenals voor de menschen is voor de orgels altijd een zuivere, gezonde lucht wenschelijk. Daarbij moet het orgel echter volkomen tocht- vrij zy*. Verder moet het beschut worden voor het indringen van vogels, muizen en andere kleine dieren, die door hunne uitwerpselen, zeowel als door het knagen aan het leder en het hout, hoogst schadelijk kunnen worden. De vleermuizen vliegen bij voor keur op de glimmende frontpypen af en laten daar sterk invretende vlekken na, die, eenmaal ingedroogd slechts door af schaven van metaal zijn weg te nemen. Vleermuizen en vogels geraken dikwijls in de pijpen en klanktrechter», waar zij natuurlijk hun dood vinden. Eindelijk heeft ook het stof der van het plafond neervallende stukjes kalk en zand korreltjes op de orgelkast eene nadeelige uitwerking op den klank, en het gebeurt ook wel, dat er van boven neer regen water in het orgel komt, als het dak en de zoldering niet goed onderhouden zijn. Tegen het indringen van stof in het orgel is aan te bevelen voor het uitvegen van de kerk in de orgelkast altijd vochtig zaagsel te strooien. N. v. d. D. Wy vestigen de aandacht op de ad vertentie VoorjaarsPremie Uitloving van de Veldpost. Dit blad heeft zich onder de landbou wers baan gebroken, en is een verdien stelijke gid», die met toenemende belang stelling gelezen en gevolgd wordt. De Godsdienst van Hiram Golf Schoenmaker by de Gratie Gods. Een boek vol keurigen humor, en gulden opmerkingen, van een armen kreu pelen schoenlapper, een Christen die zich ook in zijn „nedertge handwerk" (om deze niet rechtzinnige uitdrukking nog eenmaal te bezigen) van God gesteld weet, en wiens evenbeeld ook op Nederlandschen grond zooveel zegen om zich kan versprei den. Dit boek verdient veel gelezen, herlezen, begrepen en betracht te worden door allen die nog niet alles zien by het licht der genade Gods en noodig hebben te leeren ook in tegenspoed geduldig te zyn, of in de humoristische taal van Hiram optimisten te zyn in spijt van hun rheumatiek en in voorspoed dankbaar te zijn gelijk hij, die dankbaar was „voor alles, zyn rheumatiek er by inbijgrepen", en by elke pen die hij in een schoen dreef', uitriep„Eere zij Godeere zij God 1" dewijl hij bezig was Gods werk te doen. Als alles van de Weesinrichting is ook dit boekske fraai uitgevoerd. VLISSINGEN 21 Febr. '96. Boter f 1.10 a f J.20 per kilo. Eieren 14 aiO,— per 104 stuks. MIDDELBURG, 20 Febr. 1896. De aanvoer uit Walcheren was heden niet groot doch voldoende voor de behoefte het gepasseerde in den handel was van weinig belang. Met uitzondering van Tarwe, Witte en Bruine Boonen die lager konden worden gekocht bleven prijzen van andere artikelen onveranderd. De noteering is als volgtNieuwe Tarwe in puike kwaliteit f6 a f6.10. Rogge f4.25. Wmtergerst f4.40. Zomergerst f 3.75. Groene Kookerwten zonder handel 17.50a f8.— nominaal. Kroonerwten niet getoond. Bruine boonen kondon niet meer dan f 11 opbrengen. Witte boonen til. Paardenboonen 15 a f5.10. Gelezen Tuin- boonen tot 16 aangeboden. Winter Koolzaad en Zomerdito tot f8 geveild. Versche Botert 1,06, f 1.08 en f 1.10 per kilo. Eieren per 100 stuks f 3.50. Z1ER1KZEE, 20 Febr. '96. BOTER. Hoogste koers 1 0.60 a 10.— laagste koers i u.471/» per 5 ons. Kipeieren hoogste koers 10.85laagste koers 10,50. BUKliKKLlJKK STAND- Van 20 21 Februari. MIDDELBURG. OndertrouwdC. de Voogd jm. 24 j. en J- M. Harthoorn S 33 j. BevallenM. Cujjpers geb. van Praag d. J. Schipper geb. Witte d. J. M. Kor- tekaas geb. van der Wilk d. F. Minet geb. Quinten d. Van 8 tot 15 Februari. VLISSINGEN. OndertrouwdA. Daane. jm. 20 j. en F. Bebelaar jd. 21 j. L. J) van Wyk jm. 23 j. en J. C. Schot jd. 20 j. N. B. Bijlëveld jm. 27 j. en J. C. Zandee jd. 21 j. J. T. Arnold wedr. 24 j. en E. J D. Sap jd. 19 j. GetrouwdM. van der Linde jm. 23 j. en W. Schaap jd. 23 j. A. E. Stolle jm. 28 j. enM. E. Claudius jd. 24 j. J. P. Fonteijn wedr. 36 j.en W. J. M. Hogervorst wed. 34 j. W. C. A. Scheepers jm. 19 j. en E. Krijge.1 jd. 18 j. Bevallen J. L. Bakhoven geb Drechsler z.. O. L. van de Velde geb. Smies z. F E. Gezelle geb. Maranues z. C. P. Pauli geb. Michaëlsen z. M. J. H. Draeck geb. Dissen z. J.Steendain geb. Huibregtse z. J. C. van der Kolk geb. Louwerse z. M. M. Koppejan geb. Machielse d. J. Verijzer geb. Kik z. E. C. van Merkom geb. Heydens d. levenloos. J. van Sprang geb. van de Voorde d. S. J. vau der Schaft geb. Schot z. H. A. Slmonse geb. Oerlemans d. J. de Waard geb. de Rooy d. Overleden: G. Boehme z. 2 d. G. Boehme z. 3d. A. M. Fens vrouw van P. J. v. Dierendonck 43j. - G. A. van Asongeh. z. 33 j. J. Waterman ongeh. z. 66 j. J. Mink wed. van P. Engelse 68 j. - J. Verhage vrouw van L. P- Bosschaait 33 j. M. O. Maas wed. van W. van Tatenhov» 75 j. M. van der Rhfjt z. 13 in. GOES- Ondertrouwd: 19, Cornells Jacobus Roose 20 j. jm. te Goes en Johanna Fraanje 21 j. ju. te KapeJe. 20, Marinus Snoek 37 j.jm. en Maria den Boer 43 j. gescheiden vrouw van Cornells Dalebout. Geboren: 21, Johanna, d. v. Johan Steutel overleden) en E izabeth Poelman. Overleden te Amsterdam7, Henri Ferdi nand van Renterghem 45 j. gescheiden man van Maria Janna Overbeeke. Maandag 24 Febr. Middelburg, het verbouwen van den winkel met bovenwoning van bet winkelhuis aan de Korte Delft G 3 waar 't bestek ter inzage ligt. Dinsdag 25 Febr. Goes 3 uur in üe Zoutkeet door dhr. Ie Clercq het bouwen van een buis en varkenshok op de hofstede van J. M. Mol te OostNieuwlandpolder. Aanwijzing 12ure. Donderdag 27 Febr. Waarde, 1 uur bet maken van een grintweg inden „Nieuw Valckenissepolder" en Gaweegschen dijK, samen 1220 M. met levering van materialen. Bestek by Kloet te Waarde en Krijger te Krabbendjjke. Aanwijzing 11 uur te Gawege. Dinsdag 3 Maart. Hortgcne, half 11 in het gemeentehuis door bet bestuur van den Willem Annapolder dijksverhooging en verzwaring. Bestek ter lezing in de directiekeot en bij dhr. Roelof en a 75 cent verkrijgbaar vanaf 18 Febr. Aanwijzing 25 en 28 Febr, half 11, aanvang bij dijkpaal 9 Oostende polder. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. (Stnkkeu worden in geen geval teruggezonden. Mynheer de Redacteur Kloetinge. Door enkele ingezetenen dezer gemeente zijn pogingen aangewend om bij de onderkandsche verpachting der gronden, aankomende de Ned. Herv. kerk alhier, geen pachters toe te laten die tot een ander kerkgenootschap behooren. Naar men zegt zullen de gronden, die thans bij roomsch katholieken in pacht zyn, aan leden der Herv. kerk alhier, worden verpacht. Wanneer men nu weet dat de roomsch katholieken weinig of geen grond in pacht hebben van het burgerlijk armbestuur dezer gemeente, dan was het voor hen zeer ge- wenscht dat de verpachting der gronden van bet burgerlijk armbestuur publiek ge schiedde, omdat zij bij onderhandsehe ver pachting weinig of niet in de gelegenheid zullen zijn om van deze gronden te pachten. U, mynheer de redacteur, bij voorbeat dankzeggende voor de verleende plaats ruimte in uw veel gelezen blad, zoo noem ik mij, UEd. dv. dn., EEN KLEIN LANDBOUWER. In eene gemeente als Middelburg be hoeven schoolgaande kinderen geen gebrek aan voeding te hebben. Aan de vrienden van kindervoeding kunnen wij meedeelen, dat onze kleine gasten bet zich best laten smaken, zoodat wij over dezelfde tijdruimte als verleden winter reeds ongeveer 2000 portiën meer uitdeelden, een gevolg grootendeels van minder eetverzuim dan het vorige jaar, dat wij toeschrijven aan minder ziekten onder onze kinderen. Is dit een heuglijk verschijnsel, daar tegenover staat, dat onze kas spoediger uitgeput wordt dan bet vorig jaar, terwijl de bijdragen van leden en beguastigers dit jaar zijn afgenomen. Dientengevolge zullen wij dieper moeten tasten in bet door de poppententoonstel- ling gevormde fonds, dan wel geraden is met het oog op de wenschelijkheid, dat dat fonds ons gedurende eenige jaren in staat, stelle het jaarlyksch tekort aan te zuiveren Ieder die hart heeft voor de kleinen, en het doel van onze yereeniging goedkeurt, schoolgaande kinderen, die in de winter-, maanden, waarin ook de verdiensten der ouder» het geringst zijn, reed» zooveel missen, een flink middagmaal te verzekeren verzoeken wij dringend in den zak te tas ten en hetzij bij den penningmeester den Heer C. M. Ghijsen achter de Houttuinen tl 33, hetzij bij een een der andere leden van ons bestuur, hunne extra bijdragen voor dezen winter in te zenden. De kleinste bijdrage is welkom, ofschoon wij ook de groote niet versmaden. Middelburg 20 Februari 1896. De voorzitter der vereeniging „Kindervoeding" M. JACQ. DE WITT HAMER. OVERZICHT YERKOÖPliYGEN ENZ. Maandag 24 Febr. Grijpskerke, aan het dorp door not. Hu- vers 1 uur afbraak der hulpkerk, 450 delen, battings enz,, 50 M. zinken goot, 3600 blauwe platte dakpannen. Vlissingen, bij Stoikoper door not. Bosch voorjaarsstofien van firma Halomon 2 uur. ook volgende dagen. Dinsdag 25 Febr. Coc», in het Slot voor erven wed. Scheffer 8 uur door not. Mulock Houwer 3 huizen en erven hoek Korte Nieuwstr. en Wal. Middelburg, 10 uur door not. de Vos in het Schuttershof de hofstede Molenzicht Zand Koudekerksche straatweg met 33.55.56 H. bouwl. Middelburg voor het pakhuis Been houwerssingel door not. Tak 10 uur Pak huisgoederen, als suikermachine, rnolen- steenen, breek-en windmolen, chocoladesteen met loopers en leggers, koper vertinde chocolade blikjes, dita fornuiztn metketels persmachine, 5 hardsteenen bakken met ijzeren deksels, koperen ketels, vaatwerk, 2 vaten jarige krenten. Maandag 10—1 en 2 4 uur te zien. Inl. de Groot en Hondius. Vlissingen, bij Kotte door not. Bosch 8 uur 2 huizen Hobeinsteeg 178 en 178a, groot 60 en 45 cA. En 1 dito Weststraat 109 groot 42 cA. Te zien 24 en 25 Febr. van 10—12 en 2—4 uur. Woensdag 26 Febr. Biezellnge, door not. Pilaar voor ds. Contant 11 uur secretaire, boekenkast, 2 linnenkasten, canapé en 6 stoelen (met tryp), 2 bedden, spiegels, pendule, klok, trapnuai- machine, 2 koperen doofpotten enz. Goes, 8 uur in de Prins v. Oranje door not. Pilaar voor moj. v. d. Straate een winkelhuis Lange Kerkst. Inl. dhr. la Motthe. BT. pu #t. «Voosland, Bi)leveldspoldor door not. Tak 9 uur inspan als: 8 merrie, paarden oud 9, 6, 4, 18, 8, 3, 3 en 2 jaar- 2 veulendragend oud 8 en 7, 7 ruinpaarüen oud 7, 14, 16, 14 17, 4 en 2 jaar, 1 merrie met veulen, 1 jaarling hengst, 10 baatg. melkkoeien, 2 kalfdr. vaarzen, 12 tweej irige vaarzen, 2 tweejarige stieren, 1 tweejarige oj, 6 jarige vaarzen, 1 jarige os, 14 kweekkal- vers (N. H. ras); 2 drachtige zeugen, 7 mestputloopers, 1 geit, 2 karnhonden met hokken, 120 kippen en hanen, 8 eenden- 3 kalkoenen, barouchette, 6 men wagens, driewielskar, 4 waleploegen, 3 koksploegen, 4 gewone ploegen, 15 eggen, 3 veldsleden- 1 arreslee.molbord, rechtstroo Stouts dorsch- machine, windmolen, kortmolen, landbouw- melk- en zoldergereedschap, huisraad, ijzeren ledikanten enz. IVlsscnkcrlic, bij dhr.A. de Pree door not. Noordjjke 91/2 uur inspan als: landbouw, stal- en melkgereedschap, Utrechtsch wa gentje, tilbury, 6 werkpaarden 4 tot 20 jaar, 2 veulsndragend, 2 jonge paarden, 7 melk koeien, 3 kalfvaarzen, 4 tweejarige vaarzen, 2 anderhaltjarige, 6 eenjarige kalvers, 2 geiten, vet varken, 4 loopvarkens, karnhond, 80 kippen en hanen, 27 eenden. Krulnlngen, half 11 door deurw. Holl- mann aan het station mustaard. Goes, 3 uur door deurw. Hollmann aan het station mustaard. Dondeidag 27 Febr. Wcineldlnge, 10 uur bij Korstanjedoor not. Liebert een huis en erf van Jobse te Haarlemmermeer 130 cA. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Verhulst huizen en erven Schuit- vlotstraat, Zusterstraat, Winterstraat, Wa genplein Q117enP 11, Beenhouwerssingel en een pakhuis Beenhouwerssingel. Daags voor en op den verkoopdag te zien van 10 12 en 2—4 uur. •s lieer Arendstkcrke 10 uur door deurw. Hollmann musterd. Kruiningen, 10 uur door not. Prins inspan bij P. Kole Mz. als 7 werkpaarden van 3—12 jaar, 1 jaarling hengst, 8 melk koeien, 2 vare koeien, 4 kalfvaarzen, 3 2- jaiige, 7 jaarling vaaizen, 1 jaarling stier, 2 liokkelingen, 7 drachtige varkens, 16 een den, 60 kippen en hanen, menwagan, drie wielskar, kapwagen, tilbury, arréslee, 10 ploegen, 8 eggen, rolsleper, molbord met ketting, rolblok, sleepbord, tweepaardsros- molen met tusschenbeweging, peeenmolen, 2 wanmolens, koebak, de helft in een zaad- dorschzeil, stroo, mangels, mest enz. Vrijdag 28 Febr. Nlenirdorp, Zuid-Kraaiiert bij Danker Janse 10 uur door not. de Vos inspan als: 3 veulendragoude paaiden oud 10, 8 en 5 jaar, 2 eenjarige hengsten, 2 merriën oud 10 en 1 jaar, 2 ruinpaaiden oud 9 en 2 ja ir, 7 melkkoeien, 2 in rekening, 3 runders van 21/2 jaar, 5 van U/s, 3 van 1 jaar, 4 aauhoudk,Overs, 4 varkens, schaap, 2 honlen met hokken en kettingen, 160 kippen, 15 eendon, 2 gunzer, 3 men wagens, 2 met ijzeren assen, huifwagen, driewielskar, kapwagen, chais, 4 gewone ploegen, 2 geesulstoeueu met paard, 12 voer wei- en 7 voer klaverhooi, stroo. mest, zaaddorschzed, taskleeden, schop pen,bascule met gewichten, balans en schalen met dito karnton gelten, zeeften, hooi-, zoldert, kelder- en karngereedschap, huisraad, bed enz. Schure, 10 uur door not. Prins inspan by P. Cok als 5 werkpaaidt-n 4—16 jaar, 8 melkkoeien, 4 tweejange runders, 5 ee ja rige, 3 aanhoudbalvers, 1 vette os, 2 drach tige zeugen, 20 kippen ea haan, 2 Kaapsche eenden, karnhond met hok en ketting, oliewagen, 3 menwagens, driewielskar, 5 ploegen, 8 eggen, 3 slepers, molkord, 2 rol- blokken, 2 peenmolens, sleepegge, wanmolen, snij molen, geeselsteen en paard, hooi, man gels, beestenpeen, meubels enz. Sterooskerke, 10 uur bij Melse door not. Tak de hoistede Molenperk 31 H. »;«es half 12 op 't Slot door not. mr. Liebert de hofstede Verwachting in Katten- dyke met 10.0170 H. bouw- en 23,5466 H. weiland. Zaterdag 29 Feb. Heinkenszand, biljetten voor 1 Maart b(j not de Ronde Bresser verpachting van een boomgaard 89 A. 20 cA. van dhr. Sterk en Mevr. Ver venna. llclnkenszand, 10 uur door deurw. Hollmann afbraak en varkens. Mest bij P. Koster. 1000 olmen musterd en 20 vaam hout bij J. Vermue. Febr. Colijnsplaat, bij Coomans door deurw. Gelner in 't faillissement Meulenberg manu facturen, gemaakte kleedingstoffen, galan- teriëD, huisraad. Maandag 2 Maart. Goes, 10 uur in de Prins v. Oranje door not. de Ronde Bresser lo. een huis, schuur, varkenshok, erf en moestuin van M. de Dreu Sr. 2o. 3 peic. moestuin daarachter. 3o. een een perceel idem naast Karelse. 4o. een hoefje vart M. de Dreu Mz. 5o. een perceel moestuin daar naast; 60. twee woonhuizen en tuin s Heer Hendrikskinderendijk van M.de Dreu, 'Ph. Kole en J. Vei hulst. Bergen op Zoom, ook Dinsdag ver pachting schelpdierenvisseherij. Zie de alver- ter tie. Biezellnge, half 11 bij Vervaet door deurw. Hollmann nieuwe houtwaren, ke vies, 7000 kilo beestenpeen, zeeften, Amerik. ploeg, kookfornuis, iDh. 100 liters, 2 pluim- bedden, 20 jonge kippen, huisraad enz. Dinsdag 3 Maart, 's Gravenpolder, biljetten voor 12 uur by not. Paardekooper Overman te pachten bij inschrijving voor 7 jaren een perceel wei land aan den Zandweg tusschen Nisse en 'sHeer Abtskerke. Vlissingen, in de Oude Vriendschap door not. de Maret Tak 8 uur het heeren huis Sociëteit Unitas8 A. 90 cA. Rommel- kade K 44. De benedenlokalen 8 dagen te voren 9—12 te zien, en de bovenwoning 26, 27 Febr. en 2 Maart van 10—12 en 2-4 uur. Daarna een huis en elf Slijkstraat 145 cA. Te zien 2 en 3 Maart 10-12 en 2—4 uur. Woensdag 4 Maart. Goes, 10 uur door deurw. Hollmann in de Prins van Oranje vendutie. Heinkenszand, 10 uur bij Nijsse door not. de Ronde Bresser inspan als merriën oud 17, 7 en 1 jaar, veulendragend oud 15 jaar, 2 ruinpaarden oud 6 en 5 jaar, 6 melkkoeien, 2 tweejarige en 4 eenjarige vaarzen, 1 eenjarige stier, 3 kalvers, 3 drach tige zeugen, 1 vet varken, schaap, karnhond, kapwagen, boomkar, 2 menwagens, 6 ploe gen, 7 eegden, sleepbord, 3 sleepeegden, moesmolen, peenmolen, arreslee, harnas, hooi, stroo, mest, brandhout staken, meubels, antieke kast enz. Biezellnge, bij Bierens voor dhr. J. Lepoeter door not. Lansen Cioin 11 uur 1.3402 H. bouwl. bijna geheel tiendvrjj in 2 perc. en in massa; 1.8020 H. weiland in Schore; 1.609G H. boomgaard en bouwl. aldaar. Inl. dhr. Pelle. Veere, op Kampveerschen toren door not. Verhuist 10 uur de hofstede van M. Adamse 13 H. 8 A. 83 cA. Donderdag 5 Maart. Middelburg, in de Vergenoeging 8 uur door not. Verhulst lo. een winkelhuis en erf Langedeltt 1202o. een pakhuis en erf Oude Kerkstr. B 883o. een huis en erf Korendijk P 63; 4o. id. Gravenstr. I 317; 5o. id- Bagijnhof E 267. IVemeldlngc, 10 uur door not. Mulock Houwer inspan bij F. v. Hoorn als1 vos merriepaard 17 jr., 1 bruin dito 8 (Stamboek 1371) 1 bruin veulendragend 6,1 br. ruinpaard. oud 5 jr., 1 zwart veulendragend oud 4 jr., 1 dito merrie oud 2 jr., 6 melkkoeien, 3 kalfvaarzen, 6 2-jarige vaarzen, 1 dito os, 3 D/sjarige runders, 11 jarige, 8 kalvers (Hollandsch ras), 1 vet varkeu, 5 mestput loopers, 30 kippen en hanen, 1 kapwagen, tilbury, 3 menwagens, driewielskar, rolsleper, 2 gewone slepers, 2 Zeeuwsche dito, 1 Cok's dito 1 Amerikaansche dito, meedekploeg, moorploeg, zaaddorschzeil enz. Vrijdag 6 Maart. Middelburg, door not. Tak aan de hout zagerij Alberts en Co. houtwaren. Baarland, b(j wed. Burger half 10 door not. Paardekooper Overman inspan als 6 paarden, 13. 9, 6, 5, 4 en 2 jaar, 1 veulen dragend, 5 baatg. melkkoeien, kalfvaars, 1 2Vsjarigeu os, 1 tweejarigen, 1 anderhalf- jarigen, 2 anderhaltjarige vaarzen, 5 jarige ossen en vaarzen, stierkalf, kalveren, 2 vette varkens, 1 zeug met biggen, drachtige zeug, mestputloopers, 80 kippen en hanen, 3 men wagens 1 driewielskar, 2 sleden, (jzeren waleploeg, 5 ijzeren eggen, landbouw- en arbeidersgereedsehappen.vleeschblok en kuip, teeltuin, wasehbanken, karngerei. kleerkist, meelkisten, droog spek, ham enz. Vll»*lngen, in L'Union door not. de Maret Tak 11 uur de gebouwen Boschweg gedeelte der hofstede Bossenburg in 14 perc. en in massa 13 A. 44 cA. benevens 7 H. 12 A. 20 cA. Zaterdag 7 Maart. 's Heer Arendskerke, bij de Ruiter voor v. Weele door not. de Ronde Bresser 10 uur een hoe(je 1.7090 H. in Ankeveere- poldar, volgen kan pacht van 8 H. weiland. AFLOOP YEKküöl'im Ei\Z. AAGTEKERKE. Heden Vrijdag werd door not. Tak de volgende perceelen bonw- en weiland geveild Perc. 1. Bouw land 18,50 A. aan J. de Rijcke tc Gapinge voor f 260. 2o. perc. 2 tot 5 Bouwland gro#t 1,55,90 H. A. voor f 1531 aan F. Dekker te Oost- kapelle. 3o. perc. 6 tot 8 Bouwland groot I,18,10 heet. voor f1371 Jaan A. van de Vaate. 3o. Perc. 912 bouwland groot 1,90,80 H.A. voor f2194 aan A. Wattel te Oost- kapelle. 4». Perc. 13 groot 55,70 A. voer f 575 aan E. Dekker te Uostkapelle. 5o. perc. 14. Weiland groot 45,50 A. voor 1471 aan dezelfde. 60. Perc. 15. Weiland groot 1.59.20 H.A. voor f1582 aan K. Dekker. 7o. perc. 16. bouwland, groot 25,70 A. voor f 285 aan Jacob Janse. 80. perc. 17 bouwland groot 26,20 A. voor f 305 aan P. Schout. 9o. perc. 18 en 19 weiland groot 2,5,95 H. voor f2353 aan J, Meyers te Meliskerke. lOo perc. 20, Weiland, groot 1,35,65 H.A voor f 1176 aan B. Vreke. llo. perc. 21 Weiland, groot 1.82.75 HA. voor f1650 aan P. Slabber. 12o. perc. 22 Weiland groot 67,25 A. voor f 630 aan E.Dekker teOostka- pelle. 13o. Perc. 23 en24Weiland groot99,20 A. voor f 1396 aan A. Wouters. 14o. perc. 25 tot 27 Weiland groot 2,48,30 HA. voor f3205 aan J. Maljers. Onkosten 8 pCt. De koopers waar geen weonplaats bij ver meld staat wonen te Aagtekerke. KWADENDAMME. Donderdag werd door de gemeentebesturen van Nisse, Baarland en Hoedekenskcrke alhier aanbesteed het be- giinten van den weg van af den grintweg leidende van Ovezand naar den bestaanden grintweg te Kwadendauime, met inbegrip der verei8chte materialen. Ingeschreven door L. 8tuy, Sliedrecht, f4914; L. Peters, Kws- dendatnme, f4850; J. Lindenberg Cz., We- meldinge, f 4825J. de Jonge, Biezelinge, (4820; P. J. Visser, Hans weert, f4798; A. Foudraine, Goes, f4788; A-Dubbeldam, Dor drecht, 14720; P. Dronkers, Kapel e, f 4506; B. den Exter van den Brink, Krabbendyke, f4490; C. de Wilde, Kattendyke, f4440 en F. H. Volker, Sliearecht, f 4295. Gegund aan Volker. Door het polderbestuur van Walcheren werd gistermiddag te Middelburg aanbesteed: het uitbreiden der duinvoets-veidediging tusschen de strandpalen 7 en 13 op het Zuiderstrand der Noord watering. Raming f30,200 2o. het nieuw aanleggen van twee met steenen bezwaarde rijshoolden en het gedeeltelijk vernieuwen van één rijshoofdop het Zuiderstrand derNoordwatering tusschen de strandpalen van 36 en 42 rn verzwaren van hef duin aldaar. Raming f 12,878. Minste inschrijvers voor het eerste perceel M. De Jong, te Sliedrecht, voor f29,100; voor het 2e. perceel J. v. d. Hoek, te Middelburg voor f12,100. En voor het bestorten van den on- derzeeschen oever aan de Zuidwatering. Minste inschrijvers P. A. v. d. Velde te Terneuzen voor f 21.371 en Bazaltmaatsch. te Rotterdam f21300. IERSEKE. Heden Vrijdag werd door rot. Prins publiek geveild het winkelhuis met pakhuis van C v. d. Plasse alhier, groot 121 cA. Kooper de heer Jac. Weststrate Jz. alhier voor f2750. KOUDEKEKKE. Heden Vrijdag werd door not. Siert publiek geveildlo. een huis en erf, Segeersingel, 2 Are 10 cA. Kooper de heer A. Cense te Middelbu"g voor f 1260. 2e. 2 A. 50 cA. bouwterrein. Kooper voor f298 do heer A. Barendse alhier. 3o. 86 A. 10 cA. weiland achter Ter Hooge. Kooper de heer W. de Rijcke aldaar voor f1180. 4o. 98 A. 10 cA. welland daar naast. Kooper dezelfJe voor f 1309. A I) V KRT EfSTIEN. De Notaris PILAAR zal des voormiddags te 11 uren, te Biezelinge aan de pastorie der Gerefm. gemeente, voor den heer I. CONTANT, verkoopen: eene partij als: Secretaire, Boeken kast, 2 Linnenkasten, Ca- napé en 6 Stoelen (met trijp), 2 Bedden, Spiegels, Pendule, Klok, Trapnaaimachine, Tafels, Stoe len, Kachels, 2 kop. Doofpotten, Kof fers enz. Kijkdag Dinsdag 's namiddags 14 unr. De Notaris PILAAR zal des avonds te 8 uren, te Goes, in het koffiehuis „de Prins van Oranje," voor mej. H. M. v. d. Straate, in de Lange Kerkstraat te Goes, wijk C no. 44. Information te bekomen bij den heer Z. D. VAN DER BILT LA MOTTHE en ten kantore van voornoemden Notari»,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 6