RECHTSZAKEN. Toorjaars Premis-UoÉi S Ingezonden Stukken. AANBESTEDINGEN. per 1000 K.G. meer. De vracht wordt verder berekend naar het draagvermogen van den gebruikten wagen.[De vorige goed koopste vracht wordt berekend van af 10 K. 11. afstand reeds en bedraagt by ver voer in materieel van den Spoorweg b. v. voor een afstand van 90 K. M. voor 5000 kilo in gesloten of overdekt materieel f 13.' Idem voor 10.000 K. Gr. f 19 en voor 10.000 K- Gr. by vervoer in een open wagen f 14.25 en thans by vervoer van 5000 K. Gr. in een 5 tons wagen slechts f3.85 en voor 10000 KG. in een 10 tons wagen f 7.70. lly verzending op den kortsten afstand geeft dit voor 5000 Kg. reeds dadelijk voordeel en voor 10000 kg. reeds by een afstand van af 25 K. H. Materieel van minder dan 10 ton draag vermogen behoeft de Spoorweg-Mij. niette verstrekken, al geschiedt zulks niettemin. Vliosingen. H. M. Ramschip Ever tan ver trok Zaterdagmiddag onder bevel van kapi tein ter zee J. Heyning en passeerde Zondagmorgen Dnngeness. Vlissingen. Van geachte zijde meldt men ons: Aan het ss. „Koningin Regentes" wordt hard gewerkt om het stoomschip voorden dienst gereed te maken. Vermoedelijk zal het de helft dezer week weder hersteld zijn. Het bericht in sommige bladen als zou er 500 JE (500 Kng. pond) mede gemoeid zyn is natuurlijk onwaar. Dat de aanvaring nog al ernstig was blijkt hieruit dat een gedeelte nieuwe steven moet aangebracht worden. Het s.s. |Lindefels dat in aanvariag kwam met de Busy-Bee heeft men in zooverre gerepareerd dat 't gisteren mor gen naar Calcutta kon vertrekken. De bark Cambrian Queen is ter reparatie naar Antwerpen vertrokken. Een meisje uit Aalsmeer is op den eenzamen weg naar Leimniden te water geraakt, en schoon nog levend er uit ge haald, tengevolge van den doorgestanen angst bezweken.Te Ommelanderwyk is een boerderij totaal afgebrand. Te Ter Heijden is een huis en schuur in de aseh gelegd en kwamen zeventien stuks vee en een paard in de vlammen om. Onder Delft is een voerman met zijn kar te water geraakt en verdronken. Zyn schoonzoon, die hem vergezelde, kwam met den schrik vrij. Een meisje uit Waddingsveen, die te Oudshoorn by familie logeerde, is in den Rijn gevallen en verdronken. Te Delft is eene woning gedeeltelijk uitgebrand, ten gevolge van het vuur vatten eener matras die voor ie kachel te drogen ge legd was. Een militie-quaostie. Men melt uit Leiden Twee broeders, lotelingen van dezelfde lichting 1896 waren overeengekomen, dat het hoogste nummer zou worden aange wezen en het laatste vrijgesteld. Het hoog ste nummer gaf nu echter als reden van vrijstelling op lichaamsgebreken, en toen hy daarom was afgekeurd, werd de hou der van het laagste nummer voor den dienst aangewezen. De militie-commissaris kwam tegen die beslissing in bsroep, omdat z. i. de mili tieraad den houder van het laagste num mer had behooren vrij te stellen zonder onderzoek of de houder van het hoogste, die zich naar aanleiding van art. 49 alinea 3 voor aanwijzing aanbood, ook werkelyk zou kunnen worden aangewezen. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben echter beslist, dat art. 49, alinea 3 der militiewet, wel een voorrecht toekent aan twee broeders van dezelfde lichting om on derling uit te maken wie van beiden zal dienen, zonder nadeel echter voor hunne medelotelingen, maar niet de gelegenheid geeft, om door aanwyzing van den wegens lichaamsgebreken ongeschikte, beide broe ders vry se stellen ten koste van hunne medelotelingen. Op dien grond is Hendrik Philippus Kelder te Leiden, de houder van het laagste cummer, voor den dienst aangewezen, met handhaving dus van de beslissing van den militieraad in het 3e district. De politie te Nijmegen arresteerde een 18-jarig Duitscher, die met eene ge huwde vrouw naar ons land koers had genomen, na zyn vader te hebben besto len voor 1000 mark. Het geld, grooten- deelsnogin zyn bezit, is door de politie aan den rechthobbeude, zich ook te Nijme- gen bevindende, ter hand gesteld. Hare Majesteit de Koningin heeft aan een schippersvrouw te Oldeboorn op haar verzoek veertig gulden doen toekomen, teneinde een professor te kunnen raadple gen over eene ongesteldheid. Dr. Schaepman verhaalt het volgende uit zyn jongensjaren „Ik behoor tot hen die nog liever een absoluut anti-katholieke school hebben dan een neutrale school. Ik ben opgevoed, zeide spr,, op een tamely k anti-katholieke school. In 1853 lazen we in de honderd uitgelezen verhalen van den kanunnik Schmidt en daarin van den heiden, die zijn afgod aanbidt. De niet tegen de neutrali teit zondigende schoolmeester zeide „Dat doen de Roomschen ook", en ik zei„Dat lieg je." Ik heb natuurlijk mijne eerste belijdenis met een pak slag bekocht." Naar wij vernemen is L. E., koop man te Sint Janstee», die sedert 16 Nov. 1895, als verdacht van zich in den loop dier maand te Hulst te hebben schuldig gemaakt aan oplichting, was gedetineerd te Middelburg, op vrije voeten gesteld. Een tienjarige knaap te Antweipen had thuis een revolver gevonden, die zijn vader voor een vriend had gepoetst. Hij begaf zich, vergezeld van een kameraadje, en van dezen revolver voorzien, naar den Ferdinanduspolder. Daar toonde hy het wapen aan zijnen makker en, daar de haan by het uitpakken was overgehaald, wilde hy dien op zijn plaats brengen. Opdat de kogel niet weg zou vliegeu, hield hy de hand voor den loop. Doch het schot ging af en de kogel vloog door zijne hand in den bil van den anderen jongen. Men oordeelej schrijft het Ilbld. v. A., over het geschreeuw der twee pagadiers. Zij werden spoedig naar huis gebracht, waar zy verzorgd werden. Hun toestand is niet gevaarlijk. Arrondisscmcnts-Rechtbank te Middslburg. Bij bevelsehrift der arrondissementsrecht bank te Middelburg is naar de openbare terechtzitting dier reshtbank verwezen E. P. Pz., oud 40 j., visscher en schipper te Clinge, ter zake dat hij in het jaar 1895 voor of op 3 November te Clinge val- schelyk heeft opgemaakt en met den naam P. Praet heeft onderteekend een stuk van den navolgenden inhoud „Ik ondergetee- kende paehter van de perceelen 87, 99, 105, 138, 141 en 152, gelegen in de Zandkreek geeft vergunning aan E. Praet •m met zijn vaartuig hengst, genommerd C. L. No. 36 op deze perceelen te vis- schen en te zaaien volgens de wet" get. P. Proet welk stuk moest dienen tot bewijs dat P. P., hem vergunning had gegeven om met zyn vaartuig op de perceelen 87, 99, 105, 138, 141 en 142, gelegen in de Zandkreek, te visschen en te zaaien en zulks met het oogmerk om dat stuk als echt en onvervalscht en als ware het ge- teekend deor P. P., te gebruiken uit welk gebruik voor P. P., nadeel kon ontstaan. Aan de redactie vaR „De Zeeuw." Mijne Heeren Zaterdagavond stond onderstaand stukje in de Middelburgsche Courant „Zonderlinge Persmanieren. Goes, 15 Febr. 1896. Mynheer de Redacteur! Wü hebben hier een nieuwigheid die wel eens de aandacht verdient. Sinds wanneer toch is het de gewoonte dat eene courant een, zy het ook zydelingsche reprimande geelt aan^ hem, die daarin niet adverteeren wil. Dat is hier gebeurd met het Goesche, zich noemend Christelyk(?)historisch(?) blad, of zou men niet beter kunnen zeggen orgaan van een paar Chr. Geref. predikanten en leiders Nu zal Maandag hier de heer Pol de Montj een publieke lezing houden voor de Vereeniging tot het voeren van debat en het houden van wetenschappelijke voor drachten. Haar schijnt nu, zooals dit gebruikelijk is, gevraagd ik zou zeggen gebedeld te zjjn om daarvan een advertentie te mogen overnemen uit de Goesche, maar het bestuur der vereeniging schijnt dit onnoodig geacht te hebben, evenals ik, die gelukkig niet zoo quasi liberaal ben als anderen om een blad te steunen dat op de meest perfide manier, vooral in verkiezingsdagen, de libe ralen bestrijdt. Het is trouwens ook niet noodig, want w(j hebben hier onze oude getrouwe Goesche, die door gansch Beveland wordt gelezen. Maar nu heeft het curieuse geval plaats dat het bestuur van die vereeniging in eene Briefwisseling dit te lezen krijgt„Laat genoemde Vereeniging het maar zoo zuinig mogelijk aanliggen. De spreker Pol de Mont heeft waarschijnlijk die groote pu bliciteit niet noodig. Wy hopen dat de op brengst zoo groot zij dat er bijvoorbeeld een zestig gulden overschiet voor de Werkver schaffing." Dit is nu weerzoo'n schijnheilige taktiek, een brutaliteit en een grootspreker^. Groote publiciteit! Ik weet wel beter. Dan zou men niet zoo behoefte hebben aan bluf, door onder de advertenties stukken op te nemen die daar niet behooren en ook niet opgegeven zijn. Ik noem o. a. uit het jongste nommer de kennisgeving van Ge deputeerde Staten over inlevering van aan slagbiljetten t en aanzien van het kiesrecht. Dat noem ik zand in de oogen strooien der goe gemeente; strijdig met de nederig heid, die zulk een blad van zijn standpunt ten minste moest bewaren. Maar dat daargelaten; waai moet het heen als dergelijke manieren in do pers ingang gaan vinden en iemand openlijk aan de kaak wordt gesteld als hij in een blad niet gelieft te adverteeren? Is dit een nieuwigheid die overeenkomt met beginselen van dat blad? Ik meende daarop ie moeten wijzen. Reeds te lang hinderde mij de hooge toon en bluf ferigheid van dit orgaan hier. Ik zou mijn partygenooten nu willen toeroepen Denkt om de vorkiezingen in het volgend jaar. Volgt het voorbeeld van het bestuur der debatingclub; laat het blad links liggen en ziet dan eens of gij niet reeds meer dan voldoende publiciteit hebt. Het zal dan wel dergelijke onbeschaamdheden af loeren. Een Goesenaar." Na U op éen punt om inlichting ge vraagd te hebben vond ik vrijmoedig heid aan de redactie der Middelburg sche Couraut, heden Maandag per post van 8 uur dus vroeger kan 't niet om even vlugge plaatsing van mijn stukje als va» bovenstaande critiek te mogen verwachten ter plaatsing het volgende aan te bieden Mijnheer de Redacteur Den aanval van een „Goesenaar" op de Zeeuw in uw blad van jl. Zaterdagavond mag ik zeker wel kort beantwoorden Gun mij daartoe dan in uw eerst uit komend nommer de gelegenheid. Mag ik u eekter eerst vragen waaraan ontleent u het recht om zelfs de admi nistratie van een blad te doen aanvallen in uw blad, gelijk gij in bovengenoemd stuk deedt En dan merk ik hierbij op, dat al teekei de schrij ver zich „Goesenaar" ik toch geen nr uer stadgenooten in staat acht om zulk en hatelijk stukje te schrijven. Zou de schrijer ook een oud-Goesenaar of een Middelbi'g- sche Goesenaar kunnen zyn Of ook'en man die, technisch met de ,gebruikei!can een hl d bekend, het „nourri dat serailj'en connais les detours'''' op zie kan toepassen Doch laat mij in ieder geval da man beter mogen inlichten, o. Dat onder de eigenaars of leiders van de Zeeuw, geen enkel chr. gfof- pre dikant voorkomt. b. Dat aan de „Vereeniging tot het voeren van debat" enz. door nimand op eenigerlei wijze om een advertetie is ge vraagd. Er is eenvoudig aan e redactie van De Zeeuw de opmerking pmaakt dat gouoemde Vereeniging geen rvme publici teit aan haar voornemen gaf, «vijl zij niet in al de te Goes verschijnend bladen (en er zijn er vier!) heeft gead^rteerd, wat bij eene onpartijdige, teves dure, zaak misschien wel wenschelijk vare geweest. En op die opmerking nu slog het antwoord der Redactie. De aankladt van „brutali teit en grootsprekerij" vat dus, wat het laatste aangaat, geheel ^eg en wat het eerste aangaat op den anklager turug. c. Merk ik hierbij p dat zijn uitroep „Ik weet wel beter", schoon bedoelende te constateeren dat de Zeeuw te weinig gelezen wordt, allen goud mist, evenals de beschuldiging dat onz> administratie onder de advertentiën stuk .en zou opnemen die er niet behooren. Dat uw „Goesenaa" metleede oogen dien toevloed van advtftentiën ziet, kan ik niet helpen maar geloof mij, die toevloed, het zy zonder ,groossprekerij" gezegd, houdt nn eenmaal verband met het feit dat de Zeeuw in verscheidene Zeeuwsche gemeenten het msest gelezen blad werd en met name op Walcheren in bepaalde streken de Middtlburgiche Courant al meer verdringt. d. „De kennisgevirg van Gedeputeerde Staten" was aan de £eeuw wel degelijk door of van wege de griffie ter plaatsing aangeboden." Laat uv Goesenaar dit der halve met den Grifïer der Staten uit maken. e. Ten slotte zij u gemeld dat het be stuur der debatingclub ons blad niet „links heeft laten liggen", want de redactie van de Zeeuw ontving eene uitnoodiging tot bij- woning der lezing Tan P. d. M. f. Dat overigens uwe lezers wel proe ven zullen, waar Ie eigenlijke oorzaak ligt van het arroguit geschrijf van uwen (toch niet gefingeerdei Goesenaar, zal ik u wel niet behoevm te verzekeren. Met verschuldigde achting Uw dienaar, ELEMKERK. Mede-Uitgever van de Zeeuw. Goes, 17 Feb. '96. Terwijl ik U, Redattie van de Zeeuw dank zeg voor de plaatsing van boven genoemd afschrift, beljof ik u dat ik voor eene dergelijke lange «orrespondentie over zoo onbeduidende zaal als die in welke de Middelburgsche Cmrant indirect mij heeft betrokken, de aandacht uwer lezers niet meer zal vragen. De aanmatigende toon die in dit blad gewoonlijk gevoerd wordt tegen U en uwe geestverwanten, de „Chr. geref. predikanten" incluis, deed my naar de pen grijpen. De Middelburg sche Courant heeft hier het rijk niet meer alleen, en haar schelden zal niet kunnsn beletten dat zij al meer terrein verliest, zelfs onder hare eigene geestverwanten, spijt de radicale allures, die zij af en toe wel wil aannemen. G.M. KLEMKERK. Woensdag 19 Febr. NISSE, 12 uur in het gemeentehuis het maken van een grintweg vanaf den grint weg van Nisse naar 's Gravenpolder, en aan den grintweg van Ovezand naar 's Gra venpolder, over een lengte van 1245 M. met levering van alle materialen. Bestek a f 0.75 bij Kleeuwens te Goes. Aanwijzing 19 Febr. 10 uur. Inl. dhr. Hannink. Donderdag 20 Febr. Kwadendamme, bij erven Timmerman door burgemeesters van Nis'e, Baarland en Hoedekenskerke 1 uur het maken van een grintweg vanaf den grintweg leidende van Ovezand naar 's Gravenpolder tot aan den bestaanden grintweg te Kwadendamme over een lengte van 1730 M. met levering van alle materialen. Aanwijzing 20 Febr. 10 uur. Bestek a 75 cent bjj Kleeuwens. Inl. dhr. Hannink. MIDDELBURG, te 1.30 uur, door het pol derbestuur van Walcheren, het verrichten van verschillende weikzaamheden aan ge noemden polder. Zaterdag 22 Febr. Walsoorden, 12 uur bij Adriaanssens het maken van werken tot dykverbetering san het Calamiteuze Waterschap Walsoor den. Raming f4142.79. Bestek enz. a 75 cent bij dhr. Collot d'Escury. Maandag 24 Febr. Middelburg, het verbouwen van den wirel met bovenwoning van het winkelhuis a» de Korte Delft G 3 waar 't bestek tor iiage ligt. Dinsdag 25 Febr. Cocs 3 uur in de Zoutkeet door dhr. 3 Clercq het bouwen van een huis en varkenshok op de hofstedo van J. M. Mol te Oost Nieuwlandpolder. Aanwijzing 12 ure. Dinsdag 3 Maart. Korlgene, half 11 in liet gemeentehuis door het bestuur van den Willem Annapolder dijksverhooging on verzwaring. Bestek ter lezing in do directiekeot en bij dhr. Roelof en a 75 cent verkrijgbaar vanaf 18 Febr. Aanwijzing 25 en 28 Fobr, half 11, aanvang by dykpaal 9 Oostende polder. BOEKAUVKON MÏÏÏNG! van DE VELDPOST. Geabonnoerden op De Veldpost nemon geheol gratis deel aan de verloting van de navolgende verzameling Rasvee e'u Pluimgedierte waarvan in April a.s. de nitloting geschiedt, Uitgeloofd zyn: Een kostbaar Raspaard. Een fraaie Engelsche Shorthom Koe. Een Hampshiredown Ram en Schaap Een dragende Engelsche Zeug. Een Zwitsersclie Zaanen Rasgeit. Een Zioitscrsche Zaanen Zwarthalsgeit. Twee Lakenveldsche Kippen met Haan. Een paar Toulouxer Ganzen. Een paar Rouaan Eenden, Een paar Wyandotte Kippen met liaan. Een Saksische Kanarievogel in Kooi. DE VELDPOST, gewjjd aan Landbouw, Veeteelt, Warmoo- zierderjj en Bloemencultuur, Bijenteelt, Hoender- en Vogelfokkerij, alsmede aan Jacht en Visscherü, verhaalt op eenvoudige en bevattelijke wyze al tietgeen wetenswaar dig, nuttig en bevordelyk is voor die be drijven. Dit blad mag in geen enkele omgeving ontbreken, waar men belang heeft bij ge noemde bedrijven. Het komt tweemaal 's weeks uit en geeft daarenboven nog oen prettig geschreven Nieuwsblad met fraaie feuille tons, geschikt voor den huiseljjkon kring. De abonnementspri js is sleclits f 3.— per jaar en zjj, die in tyds dit bedrag voldoen, nemen eenige malen 's jaars deel aan de Premie-Uitlovingen van dat blad. Wie zich abonneeren wil geve slechts zjjn naam op aan don brievengaardor of boek handelaar in zijne omgeving of zendo eon briefkaart aan DE VELDPOST, Mai-telnarsgraclit, Amsterdam, mot duidelijke opgave van naam en adrea. f33 =3 CO f33 sta J=S £2 co oa •- pa j?o co co OVERZICHT YERKGÜPINGEN ENZ. Woensdag 19 Febr. Ellewoutsdijk, 1 uur door not. v. d. Kloes aan de haven nieuwe houtwaren. Kloetinge, 10 uur in de Groe bij Kamp door not. de Vos 3 jaarlingen os en 2 vaar zen, koe, rek. 1 April9 varkens enz. nieuwe houtwaren, 2 kabinetten, waarvan een eiken hout, latafels, kachels, kasten, 2 veeren bedden enz. Ellewoutsdijk, 9 uur door deurw. Hollmann afbraak der pastori® 7000 steen, 75 Naamsclie tegels 38 by 38; 4000 pannen 1000 leien, planken, gordingen, latten, tingels linnenkast, veeren bed, nieuwe kruiwagens. Daarna om 2 uur by v. d. Hage 10 melk en kalfkoeien, runders, loopvarkens. 4*ri.jpskerke, 2 uur door not. Slegt een winkelhuis, schuur, erf en tuin 705 cA. Te zien daags te voren 2—4 uren. Hendrik Ido Ambacht, door not. J. W. Slijter te Dordrecht 10 uur aan de 2e steenfabriek Rietbaan den inventaris dier fabriek, steenmachine, aardschuit, aken, slikkarren, steenkarren, kruiwagens 3 paar den, hooi, paardentuig, gebakken steen, D/s miljoen IJselsteen in IJsel, Dordsche en Waalvorm. Te bazichtgen 18 en 19 Febr. Notities bij Notaris Sluiter. Itrigdammc, by Mennes door not. Tak 11 uur het hofsteedje van Wattel 74 A. 60 cA. in 3 perc. en in ma*sa. En om half 2 op voormeld hofsteedje 2 geiten, 5 hoenders, 1 turk, handblok, mutsaards, mangels de mest put, landbouwgereedschappen, eikenhouten kabinet, koper-, glas- en aardewerk. Donderdag 20 Febr. Wolfcrtsdijk, 2 uur door not. Pilaar by wijlen dhr. v. d. Baan 2 kabinetten, 2 boekenkasten, chiflonière. 1 veeren en 1 donzen bed, enz. Killaud, 12 uur door deurw. Hollmann planken. Vry'dag 21 Febr. lïriewegen, door deurw. Hollmann 10 uur by v. Boven 10 melk- en kalfkoeien, 8 een- en tweejarige vaarzen, 2 tweejarige ossen, 2 springstieren, kapwagen op riemen, 20 olmenboompjes. 'I Zandt, by Leenhouts door not. Slegt 10 uur een huis en erf. Segeersingel V 24a groot 210 cA.; 250 cA. bouwterrein tegen perceel 1Te zien daags voor de verkooping. 3o. 8710 cA. weiland Breeweg9610 cA. id. er naast. Daarna half 2 aan perc. 1 meubelen, als kabipet, cliiffonière, taleikastje, kachel, 2 bedden met toebebehooren, koper-, tin-, glaswerk enz. Te zien daags voor en op den verkoopdag. Aagtckerke, by Maljaarsdoor not. Tak 17.42.35 H. bouw- en weiland. Biezelinge, half 11 bij Vervaet door deurw. Hollmann nieuwe houtwaren, ke vies, 7000 kilo beestenpeen, zeeften, Amerik. ploeg, kooklornuis, inh. 100 liters, 2 pluim- beddon, 20 jonge kippen, huisraad enz. lerseke, in hotel Oesterbeurs door not. Prins het winkelhuis met pakhuis van C. v. d. Piasse groot 121 cA. Zaterdag 22 Febr. Klsxe, bij de Blaey door deurw- Hollmann 10 uur 2 werkpaarden, 2 kalfkoeien, 6 een jarige vaarzen, 1 tweejarige os, 5 kalvers, 5 mestputloopers, tilburyiemoenkar, hooi, nieuw hout. Teriieuien, door not. v. d. Moer 10 uur by wed. Susijn voor 7 jaar verpachten (1 Mei '96-30 April 1903) vestinggronden en visschery in vestinggrachten voor den ont vanger der registratie- Wolfcrtsdijk, verhuring der hofstede Steenhoven met landeiyen enz. voor Mevr. de wed. J- de Kanter—Tak te Haarlem, in 2 gedeelten of geheel. Inl: dhr. C. Koert, by wien kaarten en pachtvoorwaarden ter inzage liggen. Biljetten vóór of op 22 Febr. vóór 12 uur by dhr. C. Koert. Maandag 24 Febr. Grijpskerke, aan liet dorp door not. Hu- vers 1 uur afbraak der hulpkerk, 450 delen, battings enz,, 50 M. zinken goot, 3600blauwo platte dakpannen. Dinsdag 25 Febr. Vlissingen, by Kotte door not. Bosch 8 uur 2 huizen Hobeinsteeg 178 en 178a, groot 60 en 45 cA. En 1 dito Weststraat 109 groot 42 cA. Te zien 24 en 25 Febr. van 10—12 en 2—4 uur. 42ons, in het Slot voor erven wed. Scheffer 8 uur door not. Mulock Ilouwer 3 huizen en erven hoek Korle Nieuwstr. en Wal. middelburg, 10 uur door not. de Vos in het Schuttershof de hofstede Molenzicht Zand Koudekerksche straatweg met 33.55.56 H. bouwl. middelburg voor het pakhuis Been houwerssingel door not. Tak 10 uur Pak huisgoederen, als suikermachine, molen- steenen, breek-en windmolen, chocoladesteen met loopers en leggers, koper vertinde chocolade blikjes, dita fornuiztn metketels, porsmachino, 5 hardsteenen bakken met ijzeren deksels, koperen ketels, vaatwerk, 2 vaten jarige krenten. Maandag 10—1 en 2—4 uur te zien. Inl. de Groot en Hondius. Woensdag 26 Febr. Goes. 8 uur in de Prins v. Oranje door not. Pilaar voor mej. v. d. Straate een winkelhuis Lange Kerkst. Inl. dhr. la Motthe. V. en St. Joosland, Byleveldspolder door not. Tak 9 uur inspan als: 8 merrie, paarden oud 9, 6, 4, 18, 8, 3, 3 en 2 jaar- 2 veulendragend oud 8 en 7, 7 ruinpaarden oud 7, 14, 16, 14 17, 4 en 2 jaar, 1 merrie met veulen, 1 jaarling hengst, 10 baatg. melkkoeien, 2 kalfdr. vaarzen, 12 tweejarige vaarzen, 2 tweejarige stieren, 1 tweejarige os, 6 jarige vaarzen, 1 jarige os, 14 kweekkal- vers (N. H. ras); 2 drachtige zeugen, 7 mestputloopers, 1 geit, 2 karnhonden met hokken, 120 kippen en hanen, 8 eenden- 3 kalkoenen, barouchette, 6 menwagens, driewielskar, 4 waleploegen, 3 koksploegen. 4 gewone ploegen, 15 eggen, 3 veldsleden- 1 arreslee, molbord, rechtstroo Stouts dorsch- machine, windmolen, kortmolen, landbouw-, melk- en zoldergereedschap, huisraad, ijzeren ledikanten enz. Wlssenkerke, by dhr. A. de Pree door not. Noordyke 9Vs uur inspan alslandbouw, stal- en melkgereedschap, Utrechtsch wa gentje, tilbury, 6 werkpaarden 4 tot 20 jaar, 2 veulsndragend, 2 jonge paarden, 7 melk koeien, 3 kalfvsarzen, 4 tweejarige vaarzen, 2 anderhalfjarfge, 6 eenjarige kalvers, 2 geiten, vet varken, 4 loopvarkens, karnhond 80 kippen en hanen, 27 eenden. Kruiningeu, half 11 door deurw. Holl mann aan het station mustaard. Goes, 3 uur door deurw. Hollmann aan het station mustaard. Donderdag 27 Febr. middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Verhulst huizen en erven Schuit- vlotstraat, Zusterstraat, Winterstraat, Wa genplein Q 117 enP 11, Beenhouwerssingel en een pakhuis Beenhouwerssingel. Daags voor en op den verkoopdag te zien van 10-12 en 2-4 uur. Heer Arendskerke 10 uur door deurw. Hollmann musterd. liruinciigeii, 10 uur door not. Prins inspan bij P. Kole Mz. als 7 werkpaarden van 3-12 jaar, 1 jaarling hengst, 8 melk koeien, 2 vare koeien, 4 kalfvaarzen, 3 2- jarige, 7 jaarling vaarzen, 1 jaarling stier, 2 hokkelingen, 7 drachtige varkens, 15 een den, 60 kippen en hanen, menwagen, drie wielskar, kapwagen, tilbury, arreslee, 10 ploegen, 8 eggen, rolsleper, molbord met ketting, rolblok, sleepbord, tweepaardsros- molen met tusschenbeweging, peeenmolen, 2 wanmolens, koebak, de helft in eenzaad- dorschzeil, stroo, mangels, mest enz. Viydag 28 Febr. KI uwdorp, Zuid-Kraaijert by Danker Janse 10 uur door not. de Vos inspan als 3 veulendragende paarden oud 10, 8 en 5 jaar, 2 eenjarige hengsten, 2 merriën oud 10 en 1 jaar, 2 ruinpaarden oud 9 en 2 jaar, 7 melkkoeien, 2 in rekening, 8 runders van 2i/s jaar, 5 van U/s, 3 van 1 jaar, 4 aanhoudkalvers, 4 varkens, schaap, 2 honden met hokken en kettingen, 160 kippen, 15 eenden, 2 ganzer, 3 menwagens, 2 met ijzeren assen, huifwagen, driewielskar, kapwagen, chais, 4 gewone ploegen, 2 geeselsteenen met paard, 12 voer wei- en 7 voer klaverhooi, stroo, mest, zaaddorschzeil, taskleeden, schop pen,bascule met gewichten, balans en schalen met dito karnton gelten, zeeften, hooi-, zolderf, kelder- en karngereedsohap, huisraad, bod enz. Scliore, 10 uur door not. Prins inspan bij P. Cok als 5 werkpaarden 4 16 jaar, 8 melkkoeien, 4 tweejarige runders, 5 eenja rige, 3 aanhoudkalvers, 1 v«tte os, 2 drach tige zeugen, 20 kippen ea haan, 2 Kaapsche eenden, karnhond met hok en ketting, oliewagen, 3 menwagens, driewielskar, 5 ploegen, 8 eggen, 3 slepers, molbord, 2 rol- blokken, 2 peenmolens, sleepegge, wanmolen, snijmolen, geeselsteen en paard, hooi, man gele, .beestenpeen, meubels enz. LAATSTE BERICHTEN. Ceref. Kerken. Tweetal te Kamperland, ds. J. 3. Koop- mans te Naaldwijk en ds. 3. Meulink te Dussen (N.-Brabant). afloop yerkoopingin enz. GOES. Zaterdag werd door den heer M. H- Harinck aanbesteed het bouwen van een woonhnis alhier. Inschrijvers: W. F. van Riet t 9350, Joh. de Jonge Wz. 1 9100, M. Buitendijk 8998, firma W. de Beste f8539 en A. Foudraine f8147. Allen te Goes. Aan den laagsten inschrijver gegund. MIDDELBURG. Heden Maandag werd publiek geveild in Pax-intiantibus door notaris Tak de buitenplaats Zuidvliet te Oost Souburg. Kooper dhr. C. Pouwer alhier voor 14800. Door een zetfout was de inschrijvingssom van den heer v. Sabben te Wolfertsdyk foutief (zie ons vorig no.). Zy bedroeg f 3990. BRUINISSE. De door B.en W. gehouden üublieke verkooping van compost (straatvuil) heeft in 8 peiceelen opgebracht de som van f 313 50.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 2