Een Jo RECHTSZAKEN. KERKNIEUWS. GEMENGDE BERICHTEN. De toestand in Transvaal. BÏIRGERI, MARKTB ADVER' der waterkeering van den calamiteusen Stad-Fhilippinepolder, J. B. Snoeck. Tot ontvanger der belastingen, rech ten haven en schutgelden op het kanaal door Walcheren te Veere ia benoemd de heer lx. Kleijse, boekhouder der derde categorie van het kantoor 's-Grravenkage. In den loop van dit jaar kunnen, blijkens bericht in de Staats Ct., worden benoemd zes adjunct-inspecteurs van den arbeid op eene jaarwedde van f 1500, "welke by gebleken geschiktheid kan op klimmen tot f 2500. Ned. Herv. Kerk. Krabbendijke- In de vergadering van Maandagavond is gekozen tot Notabele in plaats van dlir. M. de Jonge Mz. dhr. Jan van 't Leven. Bij de Ned. Herv. Gem. te Rotterdam, welke ruim 100000 zielen telt, zijn nog geen 1400 stemgerechtigden ingeschreven. Middelburg telt slechts 12.000 Herv., waar van 2300 ais stemgerechtigden ingesohreven zijn. He „Spr." merkt hierbij op, dat Rotterdam zich zeer ongunstig onderscheidt door flauwheid van kerkelijk leven. Geref. kerken. Zestal te Maassluis (vac. Oudkerk) ds. K. Fernhout te Utrecht, dr. J. Hania te Oosterbierum, ds. G. H. van Kasteel te 's Gravenhage, ds. H. H.|Veder] te Rotter dam, ds. L. v. d. Valk te Scheveningen en ds. C. Steketee, te Bolnes. Chr. Ger. kerk. Bedankt voor Arnhem door ds. Ph. J. Wessels te Zierikzee. Ar rondissements-Rechtbank U Middelburg Dinsdag zijn o. a. veroordeeld wegens: mishandeling: E. W. v. d. S., bier- huishouder, Middelburg en G. R., 50 j., werkman, Veere, beiden tot 14 d. gev. straf, en G. S., 15 j., en M. B., 16 j., visfchers, Arnemuiden, beiden tot f 3 b. s. 3d. h. overtreding der drankwet: H. V., 27 j., sjouwer, Middelburg, tot f 3 b. s. 3 d. h. Allen in de kosten. Ontslagen van rechtsvervolging W. F d. K., 10 j., zonder beroep, Groede, be klaagd van diefstal. Vlissingen. Het stoomschipLindenfels alhier op reede liggende, kwam heden op de haven om te repareeren. Daar het piek van het schip veel water in heeft, zal men trachten deze eerst leeg te pompen en het schip gedeeltelijk te lossen. De bemanning van het Engelsche stoom schip bus ij bee is heden morgen naar Ant werpen vertrokken. Borssele. Op de voordracht ter be noeming van een lid van het bestuur der waterkeering van het calamiteuze water- schal Ellewoutsdijk-Borssele plaatste de dijkraad Maandag achtereenvolgens de heeren J. Rottier Lz. burgemeester, C. Mol Az., gezworene en L. Rottier Jz., zonder beroep, tevens allen leden van den dijkraad en wonende te Borssele. M.C. De kiesvereeniging Nederland en Oranje te Koudekerke telt thans 136 leden. Bruinisse. Dinsdagavond vergaderde de hier bestaande bond tot verkrijging van goedkoops steenkool „De Voorzorg." Uit het verslag van den boekhouder-ontvanger bleek dat in het jaar 1895 door de leden zijn verbruikt 5666 Hectoliter steenkolen. In het pakhuis zijn voorhanden 737l/2 H.L. een totaal bedrag dus van 6403Va H.L. Door de leden werd voor bovenstaande uitgegeven f 3992,23. Als bestuurslid werd herkozen de heer L. Zoeter en in plaats van den heer P. Ockerse Cz. de heer J. C. Sshikker. Men schrijft uit Philippine Vroeger werd het mosselzaad grooten- deels uit Engeland betrokken. Nu echter gebleken is, dat de Zuiderzee ook een goeden voorraad bezit, gaat men van hier uit daarheen op de vangst. Dit is voor de visschers veel voordeeliger. In de volgende maand hoopt Fran§ois De Reu, te Nieuwvliet, zijn lOOsten ver jaardag te vieren. De gemeenteraad van Zierikzee, is op voorstel van den heer Van der Lek de Clercq, terug gekomen op het in de verige vergadering met 7 tegen 5 stemmen in principe genomen besluit tot heffing van kaaigeld, en besloot thans met 7 tegen 6 stemmen die heffing niet in te voeren. In de vorige vergadering was de heer Van der Lek de Clercq niet tegenwoordig terwijl de heer Ten Haaf, toen een der voorstemmers, tha .s verklaarde, ingevolge nader doorhem verkregen inlichtingen van gedachten te zijn veranderd en nu tegen zulk eene heffing te zijn. I)e postadministratie kan soms voor moeielijk oplosbare raadsels geplaatst worden door de meest zonderlinge adressen. Zoo kwam te Muntendam een briefkaart die tot adres had „Aan lange jantje, in groete en vruit". Als onbestelbaar was deze briefkaart reeds terzijde gelegd, toen de geadresseerde, „lange jantje" in persoon haar kwam afhalen. Den 23en Juni a. s. zal het 3 eeuwen geleden zijn, dat de Nederlandsche vlag veor 't eerst in den Indischen archipel werd gezien. Het Haagsche Dagblad meldt omtrent de ongeregeldheden te Pontianak (West kust van Borneo) het volgende „Uit vertrouwbare bron vernemen wij, dat eenigen tijd geleden een weerspannig hoofd uit de Melawi-streek ter hoofdplaats Singtang, voorloopig geïnterneerd, volgens bericht van den resident van daar was gevlucht en naar zijn landstreek terugge keerd. Het hoofd is van origine een Da- jak, heet Raden Pakoe en was het laatst bestuurder van Nanga Serawei, (Boven- Melawi). De pogingen hem weder in haaden te krijgen waren volgeas berichten van December j.l. aanvankelijk mislukt. Maken de Dajaksche stammen van de Boven-Me- lawi gemeene zaak met Raden Pakoe, dan kan dit aanleiding geven tot eenige moei lijkheden." Maandagnacht is de kapitale boeren hofstede van den heer Reindersma te Ure terp door brand vernield. De eigenaar had 's avonds 10 uur nog de ronde gedaan en geen wanraad bespeurd en om half drie stond alles reeds in lichte laaie. De dochter des huizes, door hot geknetter ontwaakt, wekte haar ouders en zoo ontvlood het drietal deze gevaarlijke plaats, inderhaast eenige onmisbare kleedingstukken aanschie tend. Reindersma greep een jas, zij* vrouw een rok, waarop reeds gloeiende kolen lagen, een mantel, schoen en pantoffel de dochter een hoed en een regenmantel, e* zoo ontkwamen zij, terwijl hun gansche have, onder anderen vijftig stuks heornvee, vier paarden, varkens en al hun pluimge dierte in de vlammen opging. Dadelijk wekte het drietal de bewoners der vslgeude hofstede, welke mede in brand stond daar bluschten zy de vlammen en redden het vee dosh hun eigen hofstede brandde ge heel af. Ook vele kostbare landbouwwerk tuigen werden vernield, en de ramp is te meer te betreuren, dewijl hier aan kwaad willige brandstichting schijnt) te moeten worden gedacht. Eerst te 7 uur in den morgen kwam de brandspuit uit Hoornster- zwaag hulp bieden, doch te redden viel er niets meer. De vermoedelijke brandstichter is reeds in heshtenis. Weer komt de mare van een moord tot ons. Te Soest is Maandag twist ontstaan tusschen eenige jongelingen uit Soest e* uit Amersfoort, en wel omdat deze laatsten zich wilden bemoeien met Soestermeisjes. De Amersfoorters trokken zich terug en keerden des avonds met versterking terug om de snijpartij te hervatten. Een jonge ling uit Soest werd daarbij de hals letter lijk afgesneden en een kameraad van den ongelukkige werd doedelijk gewond. Te Breda is een man bij het rooien van een boom onder dezen geraakt en gedood. Waarschijnlijk door het vallen van een stuk gerookt spek in heet zaagsel is Zondagnacht ee* kuipery te Utrecht afgebrand, bij welke ramp de huisgenooten zich niet dan met moeite, geheel ontkleed, ko*den bergen. Te Arnhem is een 4jarig kind in eene waschkuip gevallen, terwijl de meeder even .'afwezig was, en verdronken. Te CallantSOOg stierf deze week een paard op stal, nadat het 's nachts losgebroken was en gegeten had van rattekruit dat daar gestrooid was om de ratten te verdelgen. In een pas ge verfde kamer te Amsterdam zijn deze week twee mannen bewusteloos,! bijna ge stikt gevonden. Door het openen der ramen kreeg men hen weer bij. Te Veenoord is, tijdens de moeder een oogenblik afwezig was, haar vijfjarig kind levend verbrand. In de mijnen te Dourges bij Tens heeft een ongeluk plaats gehad. De op gaande bak van de lift is tegen den da lenden gestooten, waardoor drie mijnwer kers naar beneden gestort zijn, terwijl een vierden den schedel verpletterd werd. De overigen bekwamen lichte kwetsuren. De lijken der neergestorten zijn nog niet uit het water, dat het ondergedeelte van dea mijnput vult, opgevischt. De confectie-makeis te Berlijn hebben dee arbeid gestaakt. Veertien vergaderin gen zijn er gisteren gehouden waarin werd besloten tot onmiddellijke staking over te gaan. De aanwezigen besloten den arbeid zoo lang te laten rusten, tot aan alle eischen der werklieden, zoowel man nelijke als vrouwelijke, zal zijn toegegeven. Loonsverhooging een der eerste eischer.. Verschillende andere plaatsen in de pro vincie, als Breslau, Dresden en Erfurth hebben het voorbeeld van Berlijn gevolgd. Er bestaat in Europa een onafhankelijk Staatje, dat slechts 168 inwoners telt, mannen en vrouwen te zamen gerekend. Het is een Staatje Tavolara, op het eiland van dien naam, ten Noord-Uosten van Sardinië. In 1833 stond koning Karei Albert de souvereiniteit over dit kleine grondgebied aan de familie Bartholoni af, en het hoofd der familie installeerde zich terstond als koning, onder den naam Paul I. Hij regeerde in vrede bijna vijftig jaren lang. Toen echter Paul I overleed, weigerden zijne onderdanen zijn opvolger te erkennen; zij riepen de republiek uit en gaven zich eene constitutie. Dit ge beurde in 1882; de nieuwe republiek zond een deputatie naar Italië, om van de verandering van regeeringsvorm kennis te geven, en Italië maakte daartegen geen bezwaar. De grondwet van dit kleine Staatje nu kent aan de vrouwen het kies recht toe. Van den Griekschen wijsgeer Zeno (353260 voor Christus), die alles wat er gebeurde aan een onvermijdelijk Fatum toeschreef, wordt verhaald, dat hij eens een slaaf op diefstal betrapte en hem liet geeselen. Toen de misdadiger onder de tuchtiging riep „Het was mij door het noodlot voorbeschikt te stelenzcide Zeno, die de strafoefening bijwoonde, daarop bedaard „En oek gegeeseld te worden." Een dergelijke ge°chiedenis wordt uit den nieuweren tijd verhaald. Een dief werd naar de galg gebracht en beklaagde zich tegen den beul, die hem vergezelde, dat hij onrechtvaardig tot de doodstraf veroordeeld was, want hij was tot stelen geboren, hij kon het niet laten (wat men tegenwoordig kleptomanie zou noemen). „Ben je tot stelen geboren, dan ben ja ook tot hangen geboren", was het koele antwoord van den modernen Zeno. Maandag is boven Madrid een aero- lith, meteoor, of maansteen, uiteengebarsten op een hoogte van 32 kilometer. Er ver toonde zich een schitterend licht, gevolgd door een dreunende slag, die een algemeene paniek teweegbraoht. Toen het verschijn sel plaats greep, was de hemel vlekloos blauw. Men merkte alleen een wit wolkje op, omgeven door een rooden rand, dat Oostwaarts dreef en een soort wit stof achter liet. Toen de maansteen ontplofte, ontstond er een paniek in de tabaksfabriek; de werkmeisjes, die meenden, dat er een aard beving plaats had, snelden een trap af, welke daarop inzakte. Zeventien vrouwen werden gewond, waaronder één doodelijk. Een jonkman o. a. die uit een raam op straat gesprongen was, heeft pr stige verwondingen bekomen. In de scho len namen de leerlingen overhaast de vlucht. Ook is een huis ingestort. Op den grond werden eenige nog warme stukjes grijsachtige steen gevonden. Zelfs te Sarra- gossa, gelegen op 311 kilometer afstands van Madrid, werd de uitbarsting waar genomen. Op het oogenblik dat de ont ploffing plaats had, doofde het electrische licht in de hallen plotseling uit, doch ging onmiddellijk weder aan. De Transvaalscho Volksstem van 15 Jan., een terugblik werpend op 't jongste ge beurde laakt zeer hetgedrag derEngelschen en zegt o. a.: En uien denke niet dat alleen onnaden kend* en onontwikkelde Engelschen hun Boerenhaat dezer dagen zoo duidelijk aan den dag hebben gelegd. Integendeel, parlementsleden, burgemees ters, koerantschry ver.s en andere min of meer verantwoordelijke mondstukken der openbare meening fn de nabuurstaten hebben aan het domme geschreeuw ten gunste der Johannesburg oproerlingen meege laan, heb ben zich in de handen gewreven van plezier over de naderende val der Z. A. Republiek, hebben meegeweend over do mislukking van hot Groote Komplot. Het blad prijst den heer Hofmeyer, den leider van de Hollanders in de Kaapko lonie wegens de ferme houding door h*m aangenomen en gaat dan voort Maar do nood heeft ook onze vrienden voor de dag doen treden. Als één man heeft de Vrijstaat gehoor gegeven aan den kreet om hulp, uit de zuster Republiek aangeheven. Do Vrjjstaters praten niet veel vooral niet over „Vereenigd Zuid Afrika";zij zijn bovendien erg prakties uitgevallen en trachten hun voordeel te halen uit de centrale ligging van hun land. Maar als het er op aan komt om de republikeinse vlag in dit werelddeel hoog te houden en weerstand te bieden aan Imperialisties geknoei, dan staan de Vry- staters schouder aan schouder met de Transvalers en komen te voorschijn met hun opinies, zooals nu weer de heer Fisher in de Volksraad te Bloemfontein gedaan heeft. Verder heeft de Volksstem een verslag van de begrafenis van Mac Donald, een van de gesneuvelde Boeren, die te Kru- gersdorp ter aarde werd besteld. Op het kerkhof gekomen, schaarden zich de kommandsnten Cronje en Potgieter, en alle veldcornetten en assitent-veldcornetten om het geopende graf, terwijl ook ver schillende ambtenaren en voorname burgers (2000) tegenwoordig waren. Commandant Cronje riep den strijder, gevallen in den kamp om vrijheid en recht, gevallen door het laag verraad, een laatst vaarwel toe en schetste den overledene als een held, zooals de jonge Transvaalsche his'orie er zoovelen kent en die een lange rij vormen, waarop de Z.-A. Republiek tot in het verre nageslacht trots kan zijn. Ook ds. van Belkum hield een roerende rede en met ontdekte hoofden onder een plechtige stilte werd de met bloemen ver sierde kist in het graf gelaten. Nadat ds. Becker den lijkdienst gehouden had en drie salvo's over het graf waren gelost, behoorde ook deze plechtigheid tot het verleden en rust Mac Donald naast zijn gevallen medestrijder, een rij van vijf helden die het verre nageslacht zullen herinneren aan den eersten dag vau 1896, die zulk een bloedige bladzijde vormt in de geschiedboeken der jonge republiek. Uit het rapport door den Vrijstaatschen afgevaardigde Fischer over Jamesons expe ditie uitgebracht, blijkt dat er eene alge meene samenzwering was gesmeed. De aanslag was zorgvuldig voorbereid. Sinds vele maanden had men troepen in Matabe- leland, Mashonalaiul en Bechuanaland, ter dege uitgerust tot invallen op Transvaals geoied van uit verschillende punten. Langzamerhand had men de troepen bij elkaar gekregen. Van iedere beweging werd uitleg gegeven door de pers, door de vele omgekochte organen van Zuid-Afrika die door de „Chartered Company" voor het liegen betaald werden. Toen de eerste beweging plaats had naar Mafeking ver klaarden zij, dat dit geschiedde om uitga ven bij het verstrekken van voedingsmid delen en anderen voorraad te besparen. Men had de troepen in Rhodesia niet noodig. Toen nog meer troepen werden in dienst genomen, werd de uitleg gegeven, dat men de spoorwegwerken tegen de na turellen moest beschermen. Ontslagen soldaten wist men in de mijnen te gebrui ken, om ze voor den laatsten grooten slag gereed te hebben. De keur van het Vrij willigercorps der Kolonie werd ook in dienst genomen. Men had hier niet te doen met een persoon lijke meening van hem maar met, feiten gestaafd door bewijsstukken. Te Bulnwavo was de legermacht gereed, om, hetzij als één geheel te vertrekken, hetzij om in verschillende afdeelingen de aanval op verschillende punten te richten. In de Kolonie zoowel als in Natal, in vele steden, werden mannen in gereedheid gehouden om de Transvaal binnen to kun. nen trekken. Aldus was de toestand, die de afgezanten gewaar werden bij hun aan komst te Pretoria. De uitvlucht dat de grieven derJolian- nesburgers den inval teweegbrachten, was zeer belachelijk. De aanval van Jameson was maar een stukje, een bijzonder voorval van den algemeenen en wel voorbereiden stormloop op de vrijheid en de onafhan kelijkheid van de zuster-Republiek. Ons Huis. Op Zaterdag 15 Februari a. s. des avonds te 8 uur, zal de heer P. F. van Slijpe in de leeszaal een novelle voordragen. Dienzelfden avond, van 89 uur ge legenheid tot inschrijving, als gewoonlijk. Kaarten voor het nieuw ingetreden kwar taal der leeszaal kunnen dagelijks worden bijgeschreven. AFLOOP YEBiiOOi'INGLN ENZ. GOES. Dinsdag werd in de Prins van Oranje door not. Pilaar geveild en toege wezen: een huis en erf lange vorststraat C. 217, aan den heer T. A. van der Hel', alhier voor f1300. plus 81/2% voor onkosten een huis en erf, Molendijk B. 216 is wegens onvoldoend bod onverkocht gebleven. OVERZICHT VBRKOOPNGEil ENZ. Donderdag 13 Febr. middelburg, 1 uur door deurw. Kouion op de groote voorzaal van het Raadhuis het schip de Vrouw Margaretha. Goes, 1 uur door not. Pilaar bij wijlen den heer A, Janse de Schipper antieke kast, bureau, eikenhouten kabinetje, linnenkastje, hangklok, tafels, stoelen, lampen, 3 bedden met toebehooren, aardappelen, 18 kippen en 1 haan. Godsdienstige werken. Vrijdag 14 Febr. Waarde, bij Kloet door deurw. Hollmann halt 12 nieuwe houtwaren, musterd, draad- palen, boonstaken, brandhout, 2 ijzeren ledi kanten, 30 voer stalmest, 5000 kilo mangels, 380 bossen roggestroo, 3 lamdragende geiten, loopvarkens, 2 naaimachines, nieuwe pluim- bedden, dekens en manufacturen. Veere, door not. Tak bij het hospitaal afbraak, brandhont, metselsteen, eiken moer en kinderbalken, greenen en eiken ribhout enz. lerseke, 2 uur Oesterbaurs not. Liebert van lerseke 2 miljoen vlugge zaaioesters van 25 40 kilo per 1000. Monsters te zien in den put van Moffin. En om 4 uur voor dhr. Laban een huis en erf Mosselstraat 114 cA. Maandag 17 Febr. Baarland, 10 uur door deurw. Hollmann beestiaal. middelburg, in Pax Intrantibu3 door not. Tak 2 uur de buitenplaats Zuidvliet te Oost-Souburg 1 H. 20 A. Te zien 14 en 15 Febr. van 10—4 nur. Woensdag 19 Febr. Ellewoutsdijk, 9 uur door deurw. Hollmann afbraak der pastorie 7000 steen, 75 Naamsche tegels 33 bij 38; 400J pannen, 1000 leien, planken, gordingen, latten, tingels linnenkast, veereu bed, nieuwe kruiwagens. fcirljpskerke, 2 uur door not. Slegt een winkelhuis, schuur, erf en tuin 705 cA. Te zien daags te voren 2 4 uren. Hendrik Ido Ambacht, door not. J. W. Slijter te Dordrecht 10 uur aan de 2e steenfabriek Rietbaan den inventaris dier fabriek, steenmachine, sardschuit, aken, slikkarren, steenkarren, kruiwagens, 3 paar den, hooi, paardentuig, gebakken steen, D/2 miljoen IJselsteen in IJselDordsche en Waal vorm. Te bezichtigen 18 en 19 Febr. Notities bij Notaris Sluiter. Krigdammc, bij Mennes door not. Tak 11 uur het hofsteedje van Wattel 74 A. 60 cA. in 3 perc. en in ma<sa. En om hall 2 op voormeld hofsteedje 2 geiten, 5 hoenders, 1 turk, handblok, mutsaards, mangels, de mest put, landbouwgereedschappen, eikenhouten kabinet, koper-, glas- en aardewerk. Donderdag 20 Febr. Rilland, 10 uur door deurw. Hollmann planken. Vrijdag 21 Febr. 'tiCaurit, by Leenhouts door not. Slegt 10 uur een huis en erf, Segesrsingel V 24a gioot 210 cA.; 250 cA. bouwterrein tegen perceel 1. Te zien daags voor de verkooping. 3o. 8610 cA. weiland Breeweg; 9610 cA.id. er naast. Daarna half 2 aan perc. 1 meubelen, als kabinet, chiffonière, tafelkastje, kachel, 2 bedden met toebehooren-, koper, tin-, glaswerk enz. Te zien daags voor en op den verkoopdag. bÜ Maljaars door not. Tak 17 42.35 H. bouw- en weiland. Riezclinge, half 11 bij Vervaet door deurw. Hollmann nieuwe houtwaren ke vies, 7000 kilo beestenpeen, zeeften, Amerik ploeg, kooklornuis, inh. 100 liters, 2 pluim- bedden, 20 jonge kippen, huisraad enz. lerseke, in hotel Oesterbeurs door not. Prins het winkelhuis met pakhuis van C. v. d. Plasse groot 121 cA. r Zaterdag 22 Febr. Wolfertsdjjk, verhuring der hofstede Steenhoven met iandeijjen enz. voor Mevr. de wed. J. de Kanter-Tak te Haarlem, in 2 gedeelten of geheel. Inl: dhr. C. Koert, by wien kaarten en pachtvoorwaarden ter inzage liggen. Biljbtten voor of op 2*2 Febr. vóór 12 uur by dhr. C. Koert. Dinsdag 25 Febr. llsslngen, by Kotte door not. Bosch 8 uur 2 huizen Hobeinsteeg 178 en 178a, groot 60 en 45 cA En 1 dito Weststraat 109 groot 42 cA. Te zien 24 en 25 Febr. van 10-12 en 2-4 uur. «■ioes, in het Slot voor erven wed. Scheffer 8 uur door not. Mulock Houwer 3 huizen en erven hoek Korte Nieuwstr. en Wal. Middelburg, 10 uur door not. ue Vo* in het Schuttershof de hofstede Molenzicht Zand Koudekerksche straatweg met 33.55.66 H. bouwl. Woensdag 26 Febr. IV. en St. Jooeland, Byleveldspolder door not. Tak 9 uur inspan als: 8 merrie, paarden oud 9, 6, 4, 18, 8, 3, 3 en 2 jaar- 2 veulendragend oud 8 en 7, 7 ruinpaarden oud 7, 14, 16, 14 17, 4 en 2 jaar, 1 morrie mot veulen, 1 jaarling hengst, 10 baatg. melkkoeien, 2 kalfdr. vaarzen, 12 tweejarige vaarzen, 2 tweejarige stieren, 1 tweejarige oj, 6 jarige vaarzen, 1 jarige os, 14 kweekkal- vers (N. H. ras)2 drachtige zeugen, 7 mestputloopers, 1 geit, 2 karnhonden met hokken, 120 kippen en hanen, 8 eenden, 3 kalkoenen, barouchette, 6 men wagens, driewielskar, 4 waleploegen, 3 koksploegen, 4 gewone ploegen, 15 eggen. 3 veldsleden. 1 arreslee, rnolbord, rechtstroo Stouts dorsch- machine, windmolen, kortmolen, landbouw-, melk- en zoldorgereedschap, huisraad, ijzeren ledikanten enz. Wissenkerkc, by dhr. A. de Pree door not. Noordyke 9'/s uur inspan als: landbouw- stal- en melkgereedschap, Utrechtsch wa gentje, tilbury, 6 werkpaarden 4 tot 20 jaar, 2 veulendragend, 2 jonge paardsn, 7 melk koeien, 3 kalfvaarzen, 4 tweejarige vaarzen, 2 anderhalfjarïge, 6 eenjarige kalvers, 2 geiten, vet varken, 4 loopvarkens, karnhond, 80 kippen en hanen, 27 eenden. Hruinliigen, uur door deurw. Holl mann mustaard. Goes, uur door deurw. Hollmann mustaard. Donderdag 27 Febr. 's Heer Arendekcrke 10 uur door deurw. Hollmann musterd. Kruidingen, 10 uur door not. Prins inspan by P. Kole Mz. als 7 werkpaarden van 3-12 jaar, 1 jaarling hengst, 8 melk koeien, 2 vare koeien, 4 kalfvaarzen, 3 2- jarige, 7 jaarling vaarzen, 1 jaarling stier 2 hokkelingen, 7 drachtige varkens, 15 een don, 60 kippen en hanen, menwagen. drie wielskar, kapwagen, tilbury, arreslee, 10 ploegen, 8 eggen, rolsloper, molbord met ketting, rolblok, sleepbord, tweepaardsros- molen met tusschonbeweging, peeenmolen 2 wanmolens, koebak, de helft in een zaad- dorscbzeil, stroo, mangels, mest enz. Viydag 28 Febr. Nleuwdorp, Zuid-Kraayert by Danker Janse 10 uur door not. de Vos inspan als 3 veulendragende paaiden oud 10, 8 en 5 jaar, 2 eenjarige hengsten, 2 merriën oud 10 en 1 jaar, 2 ruinpaarden oud 9 en 2 ja ir, 7 melkkoeien, 2 in rekening, 3 runders van 2i/s jaar, 5 van P/s, 3 van 1 jaar, 4 aanhoudkalvers, 4 varkens, schaap, 2 honden met hokken en kettingen, 160 kippen, 15 eenden, 2 ganzer, 3 menwagens, 2 met ijzeren assen, huifwagen, driewielskar, kapwagen, chais, 4 gewone ploegen, 2 geeselsteenen met paard, 12 voer wei- en 7 voer klaverhooi, stroo, mest, zaaddorschzeil, taskleeden, schop pen,bascule met gewichten, balans en schalen met dito karnton gelten, zeeften, hooi-, zolderi, kelder- en karngereedschap, huisraad, bed enz. AANBESTEDINGEN, Zaterdag 15 Febr. Cïoes, 3 uur in de Prins van Oranje door dhr. M. H. Harinck het bouwen van een woonhuis. Bestek en teekeningon in genoemd koffiehuis. Aanwijzing 10 Febr. te 2 uur voor Goesche aannemers. Inl. J. W v d Weert. Woensdag 19 Febr. NISSE, 12 uur in het gemeentehuis het maken van een grintweg vanaf den grint weg van Nisse naar 's Gravenpolder, en aan den grintweg van Ovezand naar 's Gra venpolder, over een lengte van 1245 M. met levering van alle materialen. Bestek a f0.75 by Kleeuwens te Goes. Aanwijzing 10 Febr. 10 uur. Inl. dhr. Hannink. Donderdag 20 Febr. Hwadendamme, bij erven Timmerman door burgemeesters van Nis»e, Baarland en Hqedekenskerke 1 uur het maken van een grintweg vanaf den grintweg leidende van Ovezand naar 's Gravenpolder tot aan den bestaanden grintweg te Kwadendamme over een lengte van 1730 M. met levering van alle materialen. AanwQzing 20 Febr. 10 uur. Bestek a 75 cent by Kleeuwens. Inl. dhr. Hannink. MIDDELBURG, te 1.30 uur, door het pol derbestuur van Walcheren, het verrichten van verschillende weikzaamheden aan ge noemden polder. Zaterdag 22 Febr. Walsoorden, 12 uur by Adriaanssens het maken van werken tot djjkverbetering aan het Calamiteuze Waterschap Waleoor- den. Raming f4142.79. Bestek enz. a 75 cent by dhr. Collot d'Escury. Dinsdag 3 Maart. Kortgene, half 11 in het gemeentehuis door het bestuur van den Willem Annapolder dyksverhooging en verzwaring. Bestek ter lezing in dn diroctiekeot en by dbr. Roelof en a 75 cent verkrijgbaar vanaf 18 Febr. Aanwy-'.ing 25 en 28 Febr, half 11, aanvang bij dijkpaal 9 Oostende polder. Van 11 MIDDELBURG, van J. Kasteleyn7 van S. Hubregtse GOES. Geboren Joannes z, v. Leo en Johanna Hendr Overleden10, M Zoutewelle en Ji Antwerpen7 Maai geh. met Maria Loui 1895, Gerhardus 1' met Adriana Kakel Annetta Dirkse 70 Maatje Winkels 28 j NAGEKOMEI 16 jaar oud, de ls S. doorloopen heb WINKEL- of KA! plaatst. Brieven o bureau van dit bla Vergai Kapelle in het lol eeniging Vrydag 21 van GoesEen i Réveil. (Avonds hall VLISI Boter f 1.05 a f 1. Eieren 14.— a 10 B(j ruimen aanvo handel slap, en ware te maken. Oude Tarwe f 0.— f 6.90 a f 6.30. Rogg tergerst f 4. a 14 f3.90. Haver f2.25 f 9.75 a f 10.50. Paar Koolzaad fO.—a f0 a f7.50. Versche Boter f 0.75 a f 0.90. Op de veemarkt gevoerd 43 stuks h handel. Enkelen gl over tegen matigen Rotterdam, 10 F Maandag was, wat betreft, de handel TARWE was he markt tot bevredigi puike kwal. kan 20 noteering opbrengen te plaatsen doch moeston 15 a 20 een ven. Per heet- f5.25 f7.40 a f8.35. ROGGE 10 cents GERST. Winter-1 noteering nominaal Per heet. 13.25 a f 5.50 a f 6. Chevalie worden afgegeven, en per 100 kilo ff HAVER vond prij heet. f 1.75 a f3 ei 15.80. P AARDENBOON] f4,50 a 15.20. WITTE BOONEN houdend verkocht, BRUINE BOON El uitgezochte partijtje BLAUWE ERW' verkocht van 16 t f4.65 a f5.20. KANARIEZAAD doch weinig kooplu a f6.50. LIJNZAAD met minder gevraagd, f 1/2 lager liepen. ZEEUWSCHE AJ balen. Prijs voor pi ZEEUWSCHE EI MEEL. Ook dez stemming bijna onde de omzet was bep lage broodprijzen. Heden vast en er gekocht, Noteering onverar Rotterdam, 11 E Dinsdag waren aang runderen, 349 vette 85 schapen. 700 vai De prijzen waren kwal 66, 2e kwal. ren le kwal. 112, 2 Schapen le kwal. 5 Varkens le kwi kwal. 34 c. Alles p Den 14n Februe onze geliefde ou P. DEN T( J. SI te Kloetinge Echtvereenij Zoutelande Dordrecht Hunne 12 Heden over 1 ijden onze geliefde PiETERNELlj in den ouderdom Strekkende deze U kenn lerseke, 12 Febru

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 2