GEMENGDE BERICHTEN. afvalstoften van geringe waarde Een aantal landbouwers zijn op deze wijze bedrogenhet is te betreuren, dat zij geloof schonken aan uitheemsche zwen del iars, terwijl zij zooveel beter gedaan hadden do beneodigde meststoffen aan te koopen bij solide Nederlandsche meststof handelaren, onder controle van het proef station. De Directenr v. h. Rijkslandbouw proefstation broes, Dr. A. J. SWAVING. Goes, Januari 1896. Naar men ons meldt wordt Hr. Ms. pantserschip Eoertsen te Vlissingen geheel en al gereed gemaakt en uitgerust om in het begin der maand Februari a. s. van uit die plaats een reis te onder nemen. De officier-machinist 2* kl. S. Verschoor wordt met 1 Februari a. s. ontheven van zijne detaeheering aan de koninklijke maat schappij de Schelde te Vlissingen en ver vangen door den machinist le kl. v. k. J. Maandag. M. G. Middelburg. Naar wij vernemen is van wege de administratie der belastingen alhier door een duiker een onderzoek ingesteld naar de lading van het aan de Leskade alhier gezonken tjalkschip de Vrouw Margaretlia. Dat onderzoek geschiedde op het ver moeden dat bedoeld vaartuig smokkelwaar aan boord had en heeft aan het licht ge bracht dat cijnsbare, doch vermoedelijk onveraccijnsde, goedsren daarin waren geladen. M. C. Schoondijke. Van esn windvlaag, die Woensdag avond omstreeks 5 uur uit het N.-W. kwam opzetten, en die binnen enkele oogenblikken was overgedreven, was de uitwerking hier zoo hevig, dat ze aan een hoos deed denken. Van verscheidene huizon vlogen pannen van de daken, van een zelfs 400 stuks, terwijl een vrouw, die zich even buiten de kom der gemeente op den straatweg bevo id, door den wind werd opgenomen en in üe sloot geworpen. Wemeldinge. Elckwatwils! Terwyl Woensdagavond de gymnastiekvereniging haar soiree gaf, vierde de Chr. Jongel. vereen, haar 18-jarig bestaan. Ds. Drost, van Biezelinge, hield v»or de C. J. V. in de Ned. Herv. kerk eene gepaste feest rede. Het feest werd bijgewoond door 175 personen, en 12 zusterverenigingen hadden door 't zenden van afgevaardigden blijken van hunne sympathie gegeven. Met blijdschap vernamen wij den bloei der vereen, en zijn haar ten hoogste dank baar voor den genotvollen avond ons verschaft. Ziotikzee. In de jongste zitting van den gemeenteraad verklaarde de voorzitter uit goede bron te kuanen mededeelen dat er kans bestaat dat de tramverbinding tusscken Schouwen en het vasteland tot stand komt. Vlissingen. Woensdag is in een der goederenloodsen van de staatsspoor ai hier ingebroken. De inbreker of inbrekers moeten door een ijzeren pen op te lichten en verder de deuren wat te verschuiven zijn binnengekomen. Op het bureau der ambtenaren was eene lade opengebroken waarin zich echter geen geld bevond. In twee andere laden, die niet waren open gebroken, bevond zich echter wel geld. Bij onderzoek bleek echter dat niets werd vermist. Ter aanvulling van 't bericht uit Ylis- singen (in o»s vorig no.) strakke 't vol gende De juffrouw wier lijk uit het Kanaal nabij de Keersluis is opgehaald was de weduwe S. L. S., geboren R. woonachtig te Middelburg. De overledene had in gezelschap van een oude vrouw, met wie zij samenwoonde een bezoek afgelegd bij een kennis van baar, wonende aan den Singel alhier. Het zoontje van die kennis zou haar omstreeks tien uur begeleiden naar een der mailboo ten, waar zij mede een bezoek ging afleg gen, zooals meer gebeurde. Van den Sin gel afkomende liep zjj rechtstreeks, niette genstaande het geroep en de waarschuwing van het knaapje, in het Kanaal. Een jongen en een meisje, die jnist daar passeerden, trachtten terstond met de daar wonende brugwachter en aanwezige werk lieden op de electro-tinfabriek hulp te verleenen, en ^spoedig werd ze uit het water gehaald, doch de levens geesten konden niet worden opgewekt. De overledene was een Duitsche va» gebeorte (Elberfeld) en had nog familie te Middelburg wonen. Hoek. Uitslag van de verkiezing van een lid van den gemeenteraad alhier herstemming tussche» de heeren P. Rie- mens en J. de Feijter, resp. met 35 en 27 van de 95 stemmen. Middelburg. Naar d» Midd. Crt. ver neemt is door burg. en weth. een nieuw voorstel ingediend tot heffing van straat geld. Daarbij wordt tegemoetgekomen aan eenige ernstige bezwaren, die met grond tegen het vroegere plan werden aange voerd. De kleine panden worden daarbij vrijgesteld en de groote door zekere pro- gresssia meer getroffen. Wissekerke. Benoemd tot gezworen van den Wissekerkepolder de heer P. C. Menlenbcrg alhier. NtEUW- en SÏ/JOOSLAND. Door een hevige stormbui is Woensdagavond om streeks 5 uur de schuur van den landbou wer Flipse ingestort. De schade aan de schuur zoowel als aan de daarin geborgen vruchten is vrij groot. Nu de gemeente-veldwachter te Waalwijk wegens te karige bezoldiging voor verscheidene werkzaamheden, o. a. voor het opwinden der torenklok bedankt heeft, staat het uurwerk der gemeente reeds geruimen tijd stil. Te Nieuw-Buiuen werd in de vorige week des avonds door eene weduwe die een uitgebreiden handel in ijzerwaren heelt, op den zolder eenig onraad ver nomen. Bij onderzoek bleek, dat zich iemand, schijnlaar met slechte bedoelingen, op den zolder had begeven, en toen de wed. de zoldertrap afdraaide, sprong de vreemdeling ia eens naar beneden en bracht der vrouw met een mes gevaarlijke ver wondingen aan het hoofd toe, waarna hjj in allerijl de vlucht nam, zonder herkend te worden. Een streng onderzoek wordt ingesteld. Dat er ten platten lande vreemde toestanden kunnen voorkomen, bleek uit eene mededeeling door een der leden van den geneeskundigen raad van Limburg en Oosterlijk Noord-Brabant, op de vergadering te 's Hertogenbosch gedaan, hoe een gees telijke van Meersen zijn priöel voor lijken huisje had afgestaan en hoe te Geul het lijkenhuisje in bezit is genomen door een behoeftig gezin, dat maar niet te bewegen is om het weer te verlaten. Oneerbiedig gehoor. Onlangs stelde te New-York een leeraar, bekend omrzijne vervelende preeken, het geduld zijner toe hoorders op een harde proef door huneone leerrede op te disschen over de „vier grootste profeten van het Israclietische volk". Maar niet tevreden met zijn onder werp met de grootste uitvoerigheid te behandelen, ging hij vervolgens, zonder waarschuwing, over tot een studie over de „profeten van minder belang". „En nu, waarde broeders en zusters," zeide hij, welke plaats moeten wij geven aan den profeet Hosea Toen viel een der hoorders hem in de rede en riep uit „Ge kunt hem deze plaats geven, want, wat mij betreft, ik ga heen, ik heb er genoeg van Op een avond in de vorige week werd te Weert in een boerderij ingebroken doch de dief, die zich onkenbaar gemaakt had werd gesnapt en verjaagd. Zondagnacht is er andermaal in dat huis ingebroken, vermoedelijk door denzelfden persoon. De dienstmeid hoorde leven op den zolder zij daarop af, waarop de inbreker die zijn gezicht zwart gemaakt had, haar de lamp uit de hand sloeg, de handen met een koord bij elkaar bond en haar vroeg de plaats aan te wijzen, waar haar meester zijn geld geborgen had. Zij weigerde dit, waarop hij haar een prop in den mond wilde duwen. Door haar verzet ontstond zoo'n leven, dat de huisgenooten wakker werden. De inbreker nam bij hun komst op den zolder door het dakvenster de vlucht. Door de marechaussee is een onderzoek ingesteld. Een 3-tal meisjes van 8 tot 12 jaren liepen Woensdag tnsschen half één en 1 uur in het Valkenberg te Breda, toen plotseling van tusschen de boomen een 15-jarige jongen op haar afkwam en met den uitroep „wil ik je den hals eens af snijden" het 8-jarig meisje met een mes een snede langs den hals gaf, die een groote wond veroorzaakte en door een geneeskundige moest gehecht worden. De jongen ging aan den haal. De politie wist hem nog niet op te sporen. Men deelt thans mede, dat de hoofd prijs der voorwerpen-loterij der Amster- damsche testoonstelling de gouden zuil ter waarde van f 100.000 ten deel zou gevallen zijn aan den heer P. te Almoloo. De tweede prijs een juweelen colier, is, naar men zegt, gewonnen door een landbouwer ts Pernis. Volgens de Haarl. Ct. zouden slechts §00.000 loten verkocht zijn van de 1,500,000. De slachthuisquaestie te Maastricht heeft daar de hoofden warm gemaakt niet het minst Jdie der 130 spekslagers die zich in hun bestaan bedreigd achten. Naast drie oude leden van den gemeenteraad stellen zich niet minder dan drie speksla gers candidaat, terwyl nog een vierde wordt verwacht. De wapening van ons leger met de nieuwe geweren zal in Augustus voltooid zijn. Eergisteren in het vroege morgenuur had te Alblasserdam een droevig ongeluk plaats. Een 22jarige arbeider zou den Graaf stroom oversteken met een schuitje, waartoe hij in het ijs een geul had te maken. Door een noodlottige omstandigheid is de schuit onderst boven geslagen en de man verdron ken. Zijn pijp lag nog op het ijs. De man laat eenkindje van vier dagen achter. Jacobus I, koning van Engeland, die waande een Salomo te zijn, doch niet het minste begrip had van de rechts geleerdheid, begaf zich kort nadat hij den troon beklommen had, naar Westminister Hall, teneinde daar een proces bij te wonen en tevens te doen blijken, dat hij veel sneller recht kon spreken. Aan de koning werd een eereplaats ter zijde van de rechtbank toegewezen en de rechtszitting had nu don gewonen loop. De advocaat van den aanklager, een be kwaam rechtsgeleerde, bepleitte de zaak van zijn cliënt zao heider en klaar, dat de koning herhaaldelijk uitriep: „De goede man heeft gelijk! De goede man heeft gelijk! Hij moet het proces winnen." Het verwonderde hem zelfs dat do pleiter nog doorsprak, en toen deze geëindigd had, wenschte Jacobus 1 dat de uitspraak zou volgen. Hij nam 't zelfs kwalijk toen de president van het hof hem opmerkte dat het gewoonte was ook de wederpartij te hooren. Minder om zich aan dien regel te onder werpen dan uit nieuwsgierigheid om eens te hooren wat er tegen zulk een duide lijke zaak kou ingebracht worden, bleef de vorst zitten. Doch toen de advocaat van den aangeklaagde, een niet minder bedreven rechtsgeleerde, een poos het woord gevoerd had, werd de koning drif tig; want hem hoorende, moest hij, naar zijn oordeel, dezen tweeden spreker tel kens gelijk geven. Jacobus I stond op en riep „lk wil er niets meer van hooren! Ik wil er niets meer van hooren Gij zijt allebei leugenaarsgij heet el kander alles liegen, en geen van u beiden heeft gelijk." Hij vertrok, de rechtsge leerdheid aan de rechtsgeleerden over latende. Scène uit den Brusselschen gemeen teraad. Aan de orde is de benoeming van vijf onderwijzers. De Voorzitter (de heer Buis). Wij moe ten in de eerste plaats overgaan tot de benoeming van vijf' onderwijzers. Ik ben in het bezit van drie lijsten, de eerste, aangeboden door de conservatieve, de twee de door de liberale, en de derde door de socialistische groep van den gemeenteraad. Van alle zijden. De namen De namen De Voorzitter. De conservatieve groep stelt als candidaten voor de broeders Exu- pcre, Pantaloon, Pacome en Philogcne. (Ironisch gelach op de liberale en socia listische banken.) De heer Depair. Ik vraag de namen. Burger Dtlbastée. De Broerkens hebben geen eigene namen. De heer de Mot. Zij hebben ook niets propers. (Verontwaardiging op de clerieale banken). De heer Wouwermans. In ieder geval niet zooals gij. De Voorzitter. Ik verzoek u. Wij gaan over tot de tweede lijst, die van de liberale groep, waarop voorkomen de hee ren Lion, Lelièvre, Renard, Cheval en Le- chien (Ironisch gelach op de clerieale en socialistische brnken. De heer Théodor. Op die lijst komen niets dan namen van dieren voor. De heer Furnémont Hoe kan het an ders Eene lijst van doctrinairen. De heer Lepage (gebelgd). Onze can didaten hebben allen hun examen met den grootsten lof afgelegd. De heer Hautteville. Kennen zij hun ca techismus wel De Voorzitter. Ons reglement verbiedt in openbare zitting personen te bespreken, Ik ga over tot de derde lijst, aangeboden door de socialistische groep. Daarop komen de namen voor van de burgers Laffamé, Bonzigne, Mangin, Bonatout en Pétrolin. (Ironisch gelach op de liberale en clerieale banken.) Burger de Brouckère. Dat gelach is in de hoogste mate onbescheiden. Onze can didaten zijn mannen, die alle achting waard zijn door'hun talent en hun onberispelijk privaat leven. Allen komen van de school van Cempnis. De heer Théodor. Dat dachten wij wel eenigszins, maar toch doet gij wol het te zeggen. Talrijke stemmen. Stemmen, stemmen! Burger de Brouckère. OnzeJ candidaten. Denselfden. Neen, neen, stemmen. Burger de Brouckère. Dat zij zoo. Gij zijt het talrijkst. Ik zwijg, al is hetslechts om weder eens de onrechtvaardigheid van het meerderheidsstelsel aan te toonen. De drie lijsten worden opeenvolgend in stemming gebracht. De eerste, de clerieale lijst wordt ver worpen met27 tegen 16 stemmen (socialisten en liberalen). De tweede, die der liberalen, wordt verworpen met 24 tegen 15 stemmen (socialisten en clericalen). De derde, die der socialisten, wordt verworpen met 27 tegen 12 stemmen (liberalen en clericalen tegenover de socialisten). De Voorzitter. Het tweede punt is nu aan de orde. Van alle zijden. Neen, neen, over 8 dagen. D« heer Depair. Het is 7 uur. Wij zitten reeds sedert 2 uur. Na het schoone stuk van administratieve werkzaamheid, dat wij geleverd hebben, hebben wij wel recht wat rust te nemen. De heer de Mot. En op ons gemak te eten. Dezer dagon begaven eenige boeren uit het vlek Calhalet zich naar de ker mis te Cazcres (Boven-Garonne) en een echtpaar liet een kindje van bijna twee jaar thuis onder toezicht van een 72- jarigen buurman. Het kleine meisje speelde voor de deur der woning en de grijsaard, die het kind volkomen veilig waande, lette er niet meer op. Tegen elf uur be gaf de oude man zich naar buiten om te zien waar het kind was. Het was ver dwenen en hoe men ook zocht, men kon het niet vinden. Twee dagen verliepen in angstige spanning, zonder dat men iets van het arme wicht vernam. Gedurende uien tijd stormde en regende het vreeselijk, zoodat men er aan twijfelde, het kind levend terug te zien. Die twijfel bleek niet ongegrond eer gisteren vond men het lijkje van het arme meisje op een stuk bouwland, ongeveer 100 meter van de ouderlijke woning ver wijderd. Het arme wicht, dat, door den storm overvallen, tegen den grond was geworpen en ongetwijfeld niet meer in staat was op te staan was door koude en honger bezweken. Briefwissolimj. Ingezonden stukken voor dit blad moeten geadresseerd worden aan den redacteur te Goes. Daardoor voorkomt men dubbele portkosten. Worden zij toch aan den heer Dhuij geadresseerd dan moet die er nog een blauw postzegel naast plakken en dan naar Goes zenden. Reu. We beginnen onze overzichten over 't* Zendingsveld en zijn bearbeiding iu 't aangevangen jaar met een vluchtigen te rugblik. 't Koninkrijk der Hemelen is als een mosterdzaad." 't [Ontwikkelt zich langzaam en in stilte. Ja, ook de geschiedenis van dat Rijk en zijne uitbreiding heeft haar tijdperken, en dus haar gewichtige go- beurtenissen, die zulk een tijdperk be- heerschen. Maar meestal moet men zich nog afvragen, of die „gewichtige gebeurte nissen" zulks nog niet meer zijn in schijn, dan in wezen,en of't stille kalme verloop der geschiedenis daartusschen nog niet ruim zoo „gewichtig" is voorde vorming van 't Rijk, dat in alles„niet van doze wereld" is. Of dus 1895 voor de geschiedenis van 't Godsrijk een belangrijk jaar was, is niet te zeggen. Belangrijk schijnt 't ten minste voor één onzer Zendingsvolden, voor Nieuw Guinea, 't l'inksterfeest was op Mansinam een heerlijk feest der eerstelingen. Ook in de Battalanden en op West Java werd de arbeid zichtbaar gezegend. Voor zoover we ons herinneren zijn althans van onze Nederlandsche Zendelin gen er geene door den dood weggenomen. De voornaamste vereenigingen breidden eenigermate hun arbeid uitonderscheidene jeugdige Broeders betrokken hun post. Zij hun en der anderen arbeid rij k gezegend Geen noemenswaarde veranderingen vie len voor in de vereenigingen voor de Zending hier te lande, 't Zendelingge nootschap zag zijn grijzen oud-director Van Neur denburg, aan wiens werkzaam heid 't groote verplichting heeft, ten grave dragen. De Vereeniglng voor Egypte ver loor in Ds. Van Hoogstraten haar ij verig'en vice-president. Op de verschenen Zendingslectuur hebben we van tijd tot tijd do aandacht gevestigd. In 't bijzonder is met do uitgave der „Lichtstralen" een goed werk begonnen. De inteekenaren op„Een jaar op reis in dienst der Zending" wachten met on geduld op de lia'ste vijf afleveringen, die volgens belofte van den Uitgever in October moesten verschenen zijn maar waarvan nog niet ccn 't licht gezien heeft. Reeds een jaar geleden merkten wij op, dat door de zeldzaam ongeregelde en trage verschijning 't werk iets van zijn actueel belang begint te verliezen, hoe voortreffe lijk 't voorts naar inhoud en vorm moge zijn. „Eltheto's Maandblad" is jmet 't begin van 1896 een half maandblad geworden, 't Vinde ook alzoo zijn weg in de kringen, waarvoor 't geschreven is. Op den „Nederlandschen Zendingsbode" vestigen wij voor do zooveelste maal de aandacht onzer lezers, met hartelijke aan beveling. Id. id. Ermeloosche Zendings scheurkalender, al vinden we 't gemengd Oostersch en Westersck schild ook geen sieraad voor de huiskamer de inhoud is doorgaans uitnemend. Ook „de Wensen aller Heidenen" (bij Donner, Leiden), thans o. a. met portret van Br. Horstman, is de verspreiding waard. De belangstelling der Gemeente in de Zending neemt over het algemeen lang zamerhand toe. Onder de leden der Ge reformeerde Kerken is in den laatsten tijd een strooming merkbaar, die de Zending van de plaatselijke Kerken wil doen uit gaan. Ook wij gelooven dat dit 't ideaal moet zijn, al ontveinzen we ons de be zwaren niet. Slechts een wensck of een wenk, zoo ge 't noemen wilt. Onze huis moeders zeggen: „met passen en meten wordt veel tijd versleten." JDat men na denkende, schrijvende, desnoods strijdendu over de beste wijze van Zending, niet verzuime de hand aan den ploeg te slaan en alvast te doen, wat de hand vindt te doen. Ook gij aan den arbeid roepen wij nogmaals, Broeders van Oud-Gerefor meerden" huize ook gij leest toch in uw Bijbel 't bevel„Predikt 't Evangelie allen creaturen 1" Te lang reeds zien wij U nedsrzitten als de zonen van Ruben bij de stallingen, hoorende 't blaten der kudde Aan den arbeidallen die nog ledig zit op de markt. Maar de kracht daartoe en de wijsheid gezocht bij Hem, die 't zaad den zaaier verleent en van Wiens hulp wij ons mogen verzekerd houden, als Zijn Geest ons ge- hoorzaamh eid leerde. t A A II E S T E i) I N (J E N. Maandag 20 Jan. linibbciidjikc, 1 uur het verharden van drie wegen mot grint ter gezamentljjke lengte van 3005 M. Biljetten voor 12 uur tor gemeentesecretarie. Inl. geeft de bur gemeester en de hec- J Blok te Waarde. Aanwijzing aan don Meiboom 20 Jan. 9uur. 's Heer Abtskrrkt', door J. Bostelaar het afbreken dor schuur van wed. Rjjk te Driewogon en hot weder opbouwen met pannen dak te 'sHoer Abtskerke. Inl. geeft Bostelaar. Biljotten bij Bostelaar voor of op 20 Jan Woonsdag 22 Jan. Cfortgcne, gemeentehuis half 12 door het bestuur v.m Stadspoller voihoogen en verzwaren van den zeedijk. Samenkomst 10 uur. Havenplein voor. aanwijzing. Bestek a 60 cer.t by dhr. Roelof na 8 Jan. Vrfjdag 24 Jan. Hudvosiinrer 2 uur door Kerkvoogdon do bouw eener predikantswoningin het lokaal bfj Ambt. Aanwijzing den dag der bestoding om 10 uur. Inl. dhr. le Clercq to Kruiningen beslekben bij J. M. do Graaf Oud vosmeer a f2. Dinsdag 28 Januari. Ki-uSiiSsm', ton 11 ure door het bestuur der Landbouwers vereeniging Landbouwbe- lana" de levering van chilisalper. OVERZICHT VERKOOFINGEN BZ. Maandag 20 Jan. B&clrancbrtuuul, door not. Koksma 11 uur voor dhr. Risseeuw in de Schaaf een bolstede in dc gem. Zuidzande en Cadzand 24.43.30 H. in 17 perc. Overname van ge bouwen en boomen i 3000. Op 't gebruik Mei en Oct. 1896. Dinsdag 21 Jan. Vg'ouwp|»oliler, 10 uur in do Oranje- bossehen daarna Mottkapclle op Overduin door not. Verhulst esschen- en elzen kaphout, mutsaards, tronken. Woensdag 22 Januari. Koes, in de Prins van Oranje 10 uur door deur w. Hollmann vendutie, als prachtige canapé, 6 notenhouten kussonstoelen met roode tryp, dito fauteuil, 12 gekleurde stoelen en 2 fauteuils, een leeion klapstool, tafels, hanglampen, karpetten, ledikanten, keukeu- kachels, petroleumkachel, vogelkooien, eet servies onz. S&Eoetiiige, 11 uur by Akkenaar door not. Lansen Croin een hofsteedje met bouw en weiland 1.3780 II. van A. Goedbloed. Inl. dhr. Pelle. Donderdag 23 Jan. middelburg;, in de Vergenoeging door not. Tak 8 uur lo. een winkelhuis Korte Noordstr. 2o. een stal 3o. en 4o. twee pak huizen. 5o. een huis, alles L 77. (1 5 gecombineerd). 6o.—9o. 4 huizen Heerengr. M 20 19a 19 en 18. Te zien 22 en 23 Jan 10—12 en 1—4 uur. Vrijdag 24 Jan. voor 't gemeentebestuur door not. Tak 10 uur 100 stuks olmen, populieren, esehdoorn, kastanje, abeelon, linden, mutsaard, kaphout op de Bolwerken on Molenwater. Beginnende bfj de stads- schuur. Hoiijniplaat, 7 uur inliet Wapen van Zeeland door rot. Noordykeeen huis en erf Achterkorkbuurt, 60 cA. van M. Fortuin. 2o. een dito westelykon zeedijk 55 cA. van wed. Noordhook3o. id. 34 eA. van mej. Ilaring- man. Zaterdag 25 Jan. IVissekerkc, 6 uur in L'amitlé door not. Noordyk een huis, schuur en erf van wed. Filius 1 are aan non Westelijken dyk. ttlwctinge, 2 uur by Akkenaar door not. Pilaar een huis, schuur tuin en erfpachtsrecht van 8 Aren aan den straat weg van mej. do wed. Schipper. Maandag 27 Jan. door deurw. Hollmann manu facturen. Woonsdag 29 Jan. Wcmeliiinge, door not. do Vos 10 uur voor wed. en erven Allaart a. in Koude- kerksche polder en Snoodyk oesters, oester- pannen, zoeften, enz. als pi. m. 80.000 oes- ferfjes van eenrksd. en grooter, pl. m. 90.000 dito ter omvang van een gld. tot een rksd., pl. m. 12.000 dito van een ct. tot een gld., pl. m. 15G0 twijfelaars, pl. m. 15.000 stuks afsteeksel van een gld. en grooter, pl. m. 63.000 dito van een ct. tot een gld., pl. m. 84.000 dito van 16 mM. tot een ct., pl. m. 60.000 dito van 10 16 inM. 174 bakken, doksels en zeeften, manden, 25.000 leege pannen, rails, ribben, planken, oude steen, pennen, gaai, cement, teer, 4 zandvvagens slypsteon met bak, ladders, oud ijzer, enz. b. meubelen enz. kfeeron, bascule, ponsma chine, verfwaren, verfmolen, schaafbank, timmerhout, aardappelen enz. Dor.dtrdag 30 Jan. UapeHc, half 1 op Jichtlust door not. Prins een rytuig (coupé clarence), lessenaar, loketkast, tafels, stoelen, tapijten, lampen, spiegels, open haarden, doofpotten, kool bakken, kleerbakken, emmers, inmaakbus- sen enz. Januari. ttostburg, uur door not. le Nobel de hofstede van v. d. Weele. middelburg, uur in de Vergenoeging door not. Tak een woon-en winkelhuis Korte Noordstr met pakhuizen, stallingen enz. waarin kruidoniersaffaire en chocoladefabriek is gevestigd. Zaterdag 1 Febr. middelburg, 10 uur. aan den ouden Havondyk door not. Tak esschen en wilgen kaphout, olmen, esschen. Zatordag 22 Fëbr. WoSferl'-dijk, verhuring der hofstede Steenhoven met landeiyen enz. voor Mevr. de wed. J. de Kanter—Tak te Haarlem, in 2 gedeelten of geheel. Inl: dhr. C. Koert, by wieu kaarten en pachtvoorwaarden tor inzage liggen. Biljetten voer of op 22 Febr. vóór 12 uur by dhr. C. Koert. Woensdag 26 Febr. en tit. JJoo#Sand, Byleveldspolder door not. Tak uur inspan als: Wisncukcrke, by dhr.A. de Pree door not- Noordyke uur inspan als: Vfydag 28 Febr. Nerooskcrkc, uur door not. Tak de ho'stede Molenperk 31 H.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 2