KERKNIEUWS. RECHTSZAKEN. GEMENGDE BERICHTEN. BUIUSKRUJKK STANII- ADVERTEJNTIEN. kantoren in Turkije, Rusland, Zweden ea Zwitserland 25,000 francs; 2o. liet recht per kalender kwartaal, verschuldigd voor het aaneen postkantoor in ontvang nemen door of namens den geadresseerde van de voor hem bestemde gtukken bedraagt: f3,75 voor de kantoren Amsterdam en Rotterdamf 2,00 voor de kantoren in andero dau de bovengenoemde plaatsen, met eene bevolking boven 30,000 inwonersf 1,00 voor de kantoren in plaatsen met eene bevolking van 20,000 tot en met 30,000 inwoners; f 0,50 voor de kantoren in de overige plaatsen f0,28 voor alle kantoren, indien alleen verlangd werdt de met. elke post aan komende nieuwsbladen af te halen. Voorts zal gelegenheid worden gegeven tot verzending in het verkeer met de landen, waarvan nader opgaaf zal geschieden, van doosjes met juweelen en kostbaarheden, eene aangegeven waarde van 25,000 francs niet te bovengaande en van de aange- teekende stukken en van brieven en doosjes met aangegeven waarde, belast met een verreken- (in te vorderen) bedrag, 500 frcs. niet te bovengaande. Stct Prov. blad no. 2 meldt dat van de ter inlijving «pgeroepen militieplichtigen, behoorende tot deze Provincie en de lich ting 1895, zijn achtergebleven lo. Laban (Anthonie), geboren te Tholen 9 Juni 1875, timmerman, zoom van Pieter te Tholen en Katharina Valentina Avé, overleden. Hij is 3 Juni 1892 naar Noord Amerika vertrokken en gevestigd te Washington. 2o. Steenpoorte (Johannes), geboren te Diiewegen 5 Mei 1875, landbouwersknecht, zoon van Hendrik en Jozina Zweemer te Driewegen. Hij is 16 April 1892 naar Noord-Ame- rika vertrokken en gevestigd te Grand Ra pids. 3o. Reijerse (Leendert), geb. te Goes 1 Ju li 1875, veldarbeiier, zoon van Frans en Maria Vermaire te 's Heer Arendskerke. Hij is 9 September 1893 naar Noord- Amerika vertrokken en gevestigd te Grand Rapids. do. Roeland, (Carolus Ludovicus) geboren te Hoofdplaat 23 October 1875, veldarbei- der, zoon van Jacobus en Maria Cornelia Blaakman te Hoofdplaat. Hij is 11 April 1891 naar Noord-Amerika vertrokken en gevestigd te Appleton, Wis consin. Welke personen door B. en W. der betrokken gemeenten worden opgespoord. Aan den heer J. Noest is op zijn verzoek eervol onslag verleend als direc teur van het post- en telegraafkantoor te Terneuzen. Uit een paar advertenties, voorko mende in deze courant, blijkt dat de bekende drop door de firma Kater Co. reeds jarenlang in den handel gebracht, op ergerlijke wijze wordt nagemaakt. Met al de haar ten dienste staande middelen wenscht de firma zich hiertegen te verde digen. Haar raadsman, de heer mr. B. Co- hen, heeft dientengevolge onderstaande circulaire aan alle verkoopers van dien ma maak verzonden, opdat ze op hunne hoede kannen zijn om zich voor schade te be veiligen „Naar aanleiding van een schrij ven der heeren N. Kater Co., alhier, eigenaren van het handelsmerk „Katjes Drop uit de blikken Trommel," wenseh ik u het navolgende onder het oog te bren gen U hebt in uw winkel ten verkoop in voorraad nagemaakt Katjesdrop onder öenzelfden naam en voorzien van dezelfde merken als door genoemde heeren gerech telijk zijn gedeponeerd. U wist waar schijnlijk niet dat u door zoo te doen be halve aan een eisch tot schadevergoe ding, u bovendien volgens art. 337 van het Wetboek van Strafrecht aan straf rechtelijke vervolging blootstelt. Aan gezien de heeren N. Kater Co. mij de opdracht hebben gegeven hiertegen ernstige maatregelen te nemen, geef ik n bij dezen den raad om het met bovenstaande merken nagebootst artikel ten spoedigste uit uwen winkel te verwijderen. Doet u zulks binnen 8 dagen niet, dan zal ik aan bovenstaande opdracht gevolg geven". Ned. Herv. Kerk. maal) en sinds 29 Nov. 1891 in zijne tegenwoordige gemeente. Ar rondissements-Rechtbank te Middelbare/. Heden, Vrijdag, zyn veroordeeld wegens: beschadiging S. H., 16 j., G. O., 14 j., en J. O., 16 j. allen arbeiders, Ierseke, de le tot 14 d. en de 2e en 3e ieder tot 7 d. gev. straf, en F. Z., 14 j., veidarbeider Kwadendamme, tot f5 b. s. 5 d. h. beschadigingmishandeling en beleediging van ambtenaren M. K., 25 j., schipper, Kruiniagen, tot 3 m. gev. straf. strooperijP. M., 13 jzonder beroep Ierseke, tot f 3 b. s. 3 d. h. mishandeling M. v. Z., 46 j. weduwe L., veldarbeidster Krabbendijke, tot f 1 b. s. 1 d. h. misdrijf tegen de zeden: A. V-, 28 j., zonder beroep Middelburg tot 6 m. niet voldoen aan een bevel van een amb tenaar A. v. d. B., 45 j., en J. C. N., 25 j.. arbeiders Ierseke beiden tot f 3 b. s. 3 d.h. Allen in de kosten. Vrijgesproken L. V. 16 j., arbeider en A, D., 13 j. zonder beroep, beiden Goes, be klaagd van misdrijf tegen de zeden. Verbetering. De vrouw te Vlissingen die haar stief kind mishandelde is niet tot f 3 maar tot 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Door den kantonrechter te Middel burg is benoemd tot plaatsvervangend lid van de commissie van aanslag voor de be lasting op bedrijfs- en andere inkomsten voor de gemeente Vlissingen dc heer mr. K. W. Brevet, advocaat en procureur te Middelburg, in plaats van den heer P. I. Mortier te Vlissingen die bij bes'.'it van den, gemeenteraad van Vlissingen dd. 27 December 1895 tot lid dier commissie is benoemd. M. C. De moord te Rotterdam. Naar men meldt moet besloten zijn Willem v. Ber- kel en zijne schoonzuster Cathariua Hoog steden verdacht van moord op hun neefje, te ontslaan uit de voorloopige hechtenis. Goes. Donderdag werd, ten aan- schouwe van vele vrienden en belangstel lenden, het overschot ten grave gebracht van den heer A. de Schipper, in leven rustend landbouwer en ouderling der Chr. Evangelische Gemeente alhier. Aan de begraafplaats gekomen werd het lijk ge dragen door leden der gemeente, terwijl aan de groeve gesproken werd door twee zoons (C. de Schipper van Wemeldinge en J. de Schipper van 's-Heer Hendriks kinderen) en door twee behuwdzoons van den overledene (W. Duvekot alhier en C. Burger van Wemeldinge)allen om de genade Gods te roemen die zich in hunnen vader had verheerlijkt; terwijl de heeren predikanten Siebenhar uit Goes en Mooij van Wemeldinge herinnerden wat de overledene voor de kleine gemeente alhier en te Wemeldinge had mogen zijn. Beide sprekers wezen er op dat men hier stond aan de geopende groeve van wijlen ds. Budding, De Schippers vriend en gees telijken vader, naast wien de overledene thans rustmet wien hij als David aan Jonathan was verbonden geweest; en op wie beiden ook het beeld der arenden mocht worden toegepast, wijl zij door het geloof hadden geleefd, terwijl ook van De Schip per gold dat de Heere zijne jeugd had vernieuwd en hem had doen opvaren als mat vleugelen der arenden. Al de sprekers, ook de heer C. Beenhakker van Kloetinge beuevens de heer Jac. de Schipper van Wemeldinge, broeder des overledenen, die het slotwoord sprak, vermaanden de aan wezigen, met name de jeugdigen om den Heere vroeg te zoeken en de uitkomst te aanschouwen van zoodaniger wandel als van hem die zoo noode hier wordt g6mist, en die voor menigeen ten zegen mocht zijn- De aanwezigen zongen op verzoek het 2e vers van Psalm 68. Hierop ging men heen onder den indruk dat een der meest beminnelijke en ver dienstelijke Goesenaars was uitgedragen. Een groote troost voor de talrijke betrek kingen en vrienden welke hij hier achter liet. Beroepen te Borsele en te Burgh dhr. C. J. H. Verweijs die bedankt heeft voor Schore. Kerkvuogden der Nederduitsch Her vormde gemeente te Middelburg hebben Woensdagavond definitief besloten aan de vereeniging de Reservekas met inachtneming van de daaromtrent voorgeschreven bepa lingen, de Koorkerk voor den tijd van 3 maanden tot het houden van godsdienst oefeningen in gebruik af te staan. M.C. Geref. kerken. Beroepen te Kralingen ^s. S. Oudkerk te Maasslnis. Het tweetal te Veere bestaande uit D.D. M. H. K. de Moll te Zwartewaal, en H. Buurman te Melis- en Mariakerke is ver nietigd, om redenen gelegen buiten de op dit tweetal voorkomende personen. Den 8sten dezer herdacht ds. G. de Braai te Kralingen, onder veel blijken van be langstelling, den dag, waarop hij 25 jaar geleden (te Dinteloord) zijn dienstwerk in de Geref. kerken aanvaardde. ZEerw. was achtereenvolgens predikant in do kerken van Dinteloord, Apeldoorn, jSlicdrecht, Bodegraven, Dinteloord (2de Op het einde van December 1895 was het aantal werklieden op de Kon. Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen 1055, het hoogste cijfer dat tot dusver bereikt werd. (VI. Crt.) IJzendijke. Op de hofstede van den landbouwer R. o.ider deze gemeente zijn eergisteren nacht al de kippen ruim hon derd in getal gestolen, op twee na. Spek van een dubbeltje De z.g. Engelsche varkens zijn de laatste dagen nog een paar centen goed- kooper geworden. Voorde export-slachterij te Rotterdam werden eergisteren te Gorin- chem 70 stuks geleverd tegen een dub beltje per pond, een prijs die ongekend laag is. Onlangs lazen wij, zegt de „Arnh. Ct." de vergelijking van het Christelijke beginsel met dat der sociaal democraten. Het Christendom zegt„al het mijne is het uwe" de sociaal democraat„al het uwe is het mijne". Frfere Orban, de onlangs overleden Bel gische oud-Minister, heeft eens het socia lisme op de volgende manier gekarakteri seerd. Twee werklieden zaten in de kroeg. „Wat is eigenlijk het socialisme?" vroeg de een aan den ander. „Wel dat ik drink en jij betaalt". „En als ik nu ook socialist ben „Dan betaalt de kroeghouder". „En als die het nu ook is" „Nu, dan gaan we aan het bakkeleien". De juweelen van Mrs. Marlborough Vanderbilt. Het jonge echtpaar Marl borough-Vanderbilt is na een korte huwe lijksreis door Andalusië te Madrid aange komen en afgestapt in het hotel La Paix. In het rijtuig van den Engelschen gezant begaven de jonggehuwden zich naar het paleis, teneinde der koningin hunne op wachting te maken. Later woonden zij in de loge der familie van den iSpaanscken gezant te Londen, de voorstelling in het Teatro bij, waar de nieuwe hertogin in haar elegant toilet, getooid met edelge steenten ter waarde van 2 millioen, zelfs de opmerkzaamheid van het verwende Spaansche publiek tot zich wist te trekken. Een wedstrijd in het openen van mosselen heeft te Marseille plaats gehad, uitgeschreven door een sportblad aldaar. De voorwaarden waren als volgt De mededingers worden gerangschikt in afdeelingen van vijf of zes, naar het aan tal. Dc wedstrijd duurt vijf minuten, begin en einde wordt aangegeven door een pistoolschot. Overwinnaar is hij, die het. grootst aantal mosselen geopend heeft in dat tijdsverloop met de volgende bepalin gen: „De te openen mosselen zullen alle van gelijke kwaliteit zijn. Zij moeten zuiver geopend zijn, geschikt om voorge- diend te worden, ontdaan van het slijk en den baard. Mosselen, waarvan een ge deelte in de schelpen is achtergebleven, tellen niet mee. De overwinnaars ontvingen diploma, waarin het aantal geopende mosselen ver meld stond. De te openen mosselen werden door de uitgevers van het blad geleverd en de toeschouwers, die een entree van twaalf-en-een-halven cent betaalden, hadden daarvoor bovendien het recht om tien mosselen te eten. Men vreest dat de uitgevers niet aan de kosten zyn gekomen. Oit Barcelona in Spanje wordt ge meld Terwijl de moeder naar de markt was gegaan en hen alleen thuis gelaten had, maakten twee kinderen van 9 en 7 jaar, broertje en zusje, van de gelegenheid gebruik om zoogenaamd „duiveltje in de broodkast" te spelen. Zij bedienden zich hierbij van een grooten koffer. Op een gegeven oogenblik viel het deksel in het slot, zooiat de beide kinderen in den koffer opgesloten waren, toen de moeder thuiskwam, miste zij hare beide kinderen. Door een angstig zuchten werd hare op merkzaamheid op den koffer gericht, dien zij opende. De kleine jongen, de sterkste der beide kinderen ademde nog flauwtjes. Men slaagde er in, de levensgeesten weder op te wekken doch de toestand van den knaap blijft zeer zorgwekkend. Het meisje was echter reeds overleden. Men moest de arme moeder, die in een vlaag vau waanzinnige sinart zichzelve beschuldigde de oorzaak van den dood haars kinds te zijn en uit het raam wilde springen, onder bewaking stellen. Gevaarlijke zeemonsters. Eenige we ken geleden werd aan boord van het te Adelaide binnengeloopen stoomschip „Flin ders" een verschrikkelijk schouwspel waar genomen. Het schip had een lading Vee voor West-Australië aan boord; de dieren moesten in de Esperancebaai aan boord gebracht worden. Dit geschied le op de gebruikelijke manier door ze aan een lijn achter een roeiboot naar den wal te laten zwemmen. Drie paarden waren reeds op deze wijze aau land gebracht en juist werden twee vette stieren te water gelaten, toen een reusachtige haai zich op een der dieren stortte. Met behulp der bemanning van een inderhaast te> water geladen tweede boot, hield men het monster met moeite op eenigen afstand, toen een tweede huai van ruim 6 meter lengte, met geweldige kracht toeschoot. Beide monsters trachtten nu de boot te doen omslaan en het scheelde met veel of het was hun gelukt. Toen de haaien bemerkten, dat zij in ondiep water geraakten, hielden zij van de boot af, stortten op een der ossen en scheurden hem met hun geweldig gebit een geheelen achterpoot van het lichaam. Den volgenden dag probeerde men op het schip de haaien aan een haak te vangen. Men maakte ech ter slechts een dier van ongeveer 4 meter buit. Toen het geweldig spartelende mon ster aan boord geheschen werd, sprong een andere haai boven wa er en beet den ge vangene een groot gedeelte van het onder lijf af. De geheele kust wemelt van de haaien, welke aangelokt worden door wal- vischlijken, die aan het strand spoelen. Ontzettende gevolgen van den dronken schap. In den Kerstnacht kreeg te Bor deaux een jongmeusch van goeden huize van een voorbijganger, dien hij in zijne dronker.sehap lastig viel, een pak slaag. In zijn alcoholische woede besloot hij zich op wien dan ook, te wreken. Hij klom over den tuinmuur in de woning van een buurman, sleurde dezen, en ook zijn hoogbejaarde zuster uit bed ea sloeg met een rwaren koperen luchter zoo lang op de ongelukkigen tot de man dood en zijne zuster doodelijk gewond was. Op het hulpgeroep der dienstbode snelden eenige lieden toe, die den razende mat de grootste moeite aan de politie overlever den. Gedurende zijne overbrenging ver zette hij zich zoo bevig, dat een politiea gent, dien hij bijna worgde, er ook het leven wel bij zal inschieten. Ken zevenjarige doodstraf. Een ei- aardige doodstraf houdt men er volgens den heer van Hanneken, die onlangs in dpn Japanschen oorlog het bevel voerde over het Chineesche noorderleger, in China op na. De directeur der machinefabriek te Tientsin werd eenige maanden geleden wegens in de fabriek heersehende mis standen, tot de zevenjarige doodstraf ver oordeeld. Dat wil zeggen, dat zijn naam gedurende zeven jaren voorkomt op de lijst der doodscandidaten. Deze lijst wordt den keizer tweemaal per jaar voorgelegd, waarop hij naar goeddunken een of twee namen met roode inkt onderstreept. De ongelukkige eigenaars dier namen, worden dan door onthoofding of verworging van het leven beroofd. Heeft een der ter- doodveroordeelder. het geluk, gedurende zeven jaren niet door den keizer te wor den aangewezen, dan is hij vrij. Een vrouw ging dezer dagen te Mar burg naar de inarkt om inkoopen te doen. Voordat zij vertrok, sloot zij de schuif in de kachelpijp en deed zij de kamerdeur op slót, zoodat hare vier kinderen niet naar buiten konden. Toen zij terugkeer de, vond zij hare kinderen door den ko lendamp gestikt tegen de deur aangedrukt, met verschrikkelijke wonden, die zij zich in hun doodsstrijd aan de handen gebeten hadden. Bij een bezoek van den commissa ris der Koningin Klaas Buurman, bin ie naor 't raodhuus ewèst Piet Jao. Klaas: Hei je de commissaoris ok ezien? PietJao. Klaas: Hei je hum ok esproaken? Piet: Jao. Klaas: Wat zei hie dan? PietGaot uit de weg lumpert, zei die. Een wijnhandelaar te Dresden bezit een honl waaraan hij zeer gehecht is. Eenigen tijd geleden werd het dier mager en het scheen weg te kwijnen, waarom genoemde heer het onder behandeling van een veearts stelde. Met goed gevolg opereerde daze den hond en na den buik en de maag van het dier te hebben ge opend, kwam de oorzaak der kwaal aan het licht. De hond had ruim een jaar geleden een gutta-percha bal ingeslikt, die na verloop van tijd in de maag half ver teerd was. Na een behandeling van twaalf dagen was het dier valkomen genezen. Een bloedig drama in een leeuiven- kooi. In het St. Barthlomew's Hospitaal taal te Londen, overleed dezer dagen een leeuwentemmer, de kieurling Willem Beaument. Terwijl hij gedurende een voor stelling op Kerstavond in Agricultural Hall zich in een kooi met leeuwen begaf, werd hij door een der leeuwen aangeval len. Het dier sprong hem op den rug, sloeg de klauwen in zijn lichaam en scheurde hem een groot stuk vleesch uit den arm. Met de grootste moeite slaagde men er in, den ongelukkige uit de klau wen van den leeuw te bevrijden. Naar het hospitaal vervoerd, deden zien bij Beaumont verschijnselen van hydrophobia voor. Hij was zoó woest, dat hij voort durend door twee mannen bewaakt moest worden. Na een ontzettend lijtien overleed bij in een toestand, grenzende aan razernij. - Te Berlijn stierf onlangs na een hevig lijden een opzichter aan diphtheris. De oorzaak van 's mans dood was een kus. De zevenjarige dochter van den opzichter was aan diphteritis overleden en de on gelukkige vader stond aan het bed, waar het beminde kind den laatsten strijd had gestreden, terwijl het lijkje gekist werd. Toen het deksel gesloten zou worden, gaf hij der doode voor het laatst een kus op den mond. Eenige uren later deden zich bij den ongelukkigen vader symptomen van diphteritis voor, alle pogingen tot redding bleven vruchteloos en acht dagen later volgde de vader zyn kind in het graf. MA li KTBE Lil C HT EN. VLISSINGEN 10 Jan. '96. Boter fl.- a f 1.10 per kilo. Eieren 13.20 a 13,60 per 104 stuks. MIDDELBURG, 9 Jan. 1896. Met uitzondering van Bruine Boonen die bijna niet getoond worden was er heden een redelijken aanvoer uit Walcheren. Veel ging er in den handel niet om en behalvo Witte en Bruine Boonen die hooger wer den gekocht bleven pryzen van alle Gra nen en Peulvruchten onveranderd. Boter 10.90 f0.95 tl.— per Kilo. Eieren f5.60 per 100 stuks. Z1ERIKZEE, 9 Jan. '96. BOTER. Hoogste koers f 0.65 a 10.— laagste koers i 0.50 per 5 ons. Kipeieren hoogste koers 11.50laagste koers 10.75 MIDDELBURG. GetrouwdJ. Franse jm. 44 j. en M. Eblejj wede 58 j- C. Joziasse jm. 22 j. en L. Joossejd. 21 j. J. Sinke jm. 22 j. en S. Dommisse jd. 22 j. Bevallen E. Andriessen geb. Huibregtse d, A. de Lange geb. Kasse z. M. H. Scheers geb. Huijge d. M. A. E. E. van Rooijen geb. Toeburg d. Overleden M. S. Eggel vrouw van H. van Halen 71 j. GOES. Gehuwd9, Karei Booston 28 j. jm. eu Marie Anne Josephine Knitel 30 j- jd- Overleden9, Cleinontia Verwee 73 j. wede van Korne is Luijex. Over de maand December 1895. WAARDE. Geboren 8. Johannes z- v. Andrios van de Vrede en Johanna Koster. 11, Marinus z. v. Nikolaas Johannes. Overbeek en Adrlana Pieper. 19 Machie z. v. Cornelia Zandyk en Lena Mol'. Overleden; Maatje Mol 48 j. vrouw yan Willem van der Weele. Over de maand Decembsr 1895. 's HEER ARENDSKERKE. Geboren: 5, Wilhelmina d. v. Willem Joziasse en Jo hanna Melis. Francois Cornells z. v. Jan Ars en Pieternella de Jonge. Leuntje Johanna d. v. Jan Braamse en Cornelia van Damme. 6, Jan z. v. Marlnus van Antwerpen en Bastiana van Antwerpen. 9, Pieter z. v. Joris Kieboom en Adri ans Hey boer. 16, Adrians d. v. Willem Anthonisse en Leuntje Adrians Francina Bolier. 20, Dina d. v. KornelisZweedjjk en Pieternella Kaaisteker. 22, Cornelia d. v. Jan Hoogorlahd en Jannetje Geene. 23, Helena d. v. Abraham Louwerse en Dina Westvoer. 27, Krina Johanna d. v. Jacob Blok en Jannetje de Jager. Overleden: 1, Bregt Snoep 60j. gehuwd met Jan Le(js. 7, Adriaan 6 mnd. z. v. Jacob de Kok en Maria Vereeke. 11, Cornelia 21 j. d. v. Jacob de Jonge en Jacomina Blok. 13, Levina Paasse 73 j. wede van Adriaan Karman. 16, Willem 2 mnd. z. v. Jan Witte en Stoffelina van Oosten. 19, Pieternella Davina 18 jaar d. v. An'hony Johannes Gooien en Neeltje Flissebalje. 20, Pieternella Bevelander 78 j. wede van Jan Goeree. 22, Hen drik Wondergem 86 j. wede. van Jannetje Trimpe. GRIJPSKERKE. BevallenD. Jonkheer geb. Lokerse z. J. Geschiere geb. Si- moose z. Overleden: W. Heyt wede van A. Aar- noutse 80 jaar. 0\EKZ1CHT YEKkOOPNGEN EM. Woensdag 15 Jan. Arnemui den op hifstede Nieuwerkerk voor dhr. Boon door not. Tak 11 baatge- vende melkkoeien, 8 tweejarige vaarzen, 5 jarige vaarzen, 7 jarige stieren N. H. en Z. H. ras. Uoinhurs, 1 uur by Westhove door not. Loeff geslagen elze„i en berken kaphout, abeelen en populieren. Donderdag 16 Jan. Oud-Sabbingc, 2 uur by Korstanje door not. Pilaar een windkorenmolen met erf, stal en bouwl. samen 1310 cA. En een huis met erfpachtsrecht van 670 cA. grond van dhr. Koster Verhage. Ellewoutsdijk, 9 uur bij v. d Hage voor wed. Bruin'ooge door not. v. d. Kloes de hofstede Lorie met boomgaarden, bouwl. weilanden, tuingrond en dijken 56 Heet. Middelburg, 7 uur in de Vergenoeging door not. de Vos een winkel met bovenhuis afzonderlijken opgang en erf Langeviele K 200. Een pakhuis Buidenzoutery Schuit- vlot.str. Een dito slachthuis. Een dito met stal K 187, 188 en 189. Een huis en erf Simpelhuisstr. Dinsdag 21 Jan. Vrouwepolder, 10 uur in de Oranje- bosschen daarna Oosikapelle op Overduin door not. Verhulst esschen- en elzen kaphout, mutsaards, tronken. Woensdag 22 Januari. Kloetinge, 11 uur bij Akkenaar doo: not. Lansen Croin een hofsteedje met bouw en weiland 1.3780 H. van A. Goedbloed.ini. dhr. Pelle. Donderdag 23 Jan. Middelburg, in de Vergenoeging door not. Tak 8 uur lo. een winkelhuis Korte Noordstr. 2o. een stal 3o. en 4o. twee pak huizen. 6o. een huis, alles L 77. (1—5 gecombineeid). 6o.—9o. 4 huizen Heerengr. M 20 19a 19 en 18. Te zien 22 en 23 Jan 10—12 en 1—4 uur. LAATSTE BERICHTEN. Oudelande. Naar men verneemt zullen door den gemeenteraad, mocht het zyn in overleg met dien van Nisse, ijverige pogingen in het werk gesteld worden, om onze gemeente die nog altijd verstoken was van een grintweg in aansluiting met dien van Ovezande naar 's Gravenpolder, den Oliviersen Zandweg, en verdere dijken tot bij de meestoof „De Vlucht" van een grintbaan te voorzien. Ij Zaterdag 11 Jan. hoopt onze ge-1 I liefde Vader, Behuwd- en Grootvader, I ADRIAAN MINNAARD, zijn SOsten GEBOORTEDAG, te hor- j II denken. II Zijne dankbare kinderen behuwd- en kleinkinderen. Hl Rilland-Bath, 8 Jan. '96. Heden everleed onze geliefde echt genoot en vader, P. WONDERGEM, in den ouderdom vau bijna 79 jaren. Wed. P. WONDERGEM, Kinderen en Beiiuwdkin deren. Kortgene 9 Jan. '96. Hartelijk dank aan allen die mij blijken van belangstelling gaven gedurende de ziekte en na het overlijden van mijn geliefden Echtgenoot. Mede namens de familie Wed. A. STANDAARTKoppejan. Middelburg10 Januari 1896. Ondergeteekeuden betuigen hunnen dank voor de vele blijken van belang stelling bij de geboorte hunner Dochter ontvangen Middelburg10 Januari 1896 J. A. VERTREGT. J. J. VERTREGT—HHBDINK. Bezoeken worden bij voorkeur afgewacht Donderdag 16 en Vrijdag 17 Januari

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 2