KERKHiüüWS. RECHTSZAKEN. GEMENGDE BERICHTEN. OVERZICHT VERKOOPINGEN ENZ. moeten verwittigen. Uitliet bovenstaand, blijkt dat de draad gemeenschap met Pretoria via West-Afrika ongestoord, maar alleen tusschen Pretoria en Johannesburg afgesneden is. Inmiddels vernemen wij dat reeds eea treffen heeft plaats gehad. Boden van sir Hercules Robinson, den zaakgelastigde der Engelsche Koningin in Zuid Afrika, hadden Jameson tien mijlen aan gene zijde der Elands-rivier ingehaald en hem bevo len terug te keeren. De avonturier wei gerde en vervolgde zijn weg. By Johan nesburg werd hij door de Boeren ontvan gen en uit verscheidene position verdreven. De Boeren maakten 23 Engelschen krijgs gevangen waaronder drie officieren. De Boeren hadden vijf dooden. Met groot verlies teruggeslagen, nam Jameson de vlucht, doch werd ingehaald en moest zich overgeven. De Engelsche regeering seinde naar Pretoria om eene genadige behande ling der krijgsgevangenen te vragen. Er stonden 1600 burgers uit den Oranje Vrij staat bij de Vaalrivier gereed om zoo noodig de Boeren, hunne broeders, by te springen. FRÈRE ORBAN. Te Brussel is op 2 Januari j.l. na een langdurig lijden overleden de heer Frère Orban, oud-minister, oud 83 jaar, na een uiterst werkzaam staatkundig leven. Hij was geboren in 1812 te Luik uit een ne derige familie. Hij werd opgeleid voor advocaat en behoorde tot de meest roerigen onder de revolutionairen van 1830. Hij hielp mede de omwenteling voorbereiden, voerde daarna heftige oppositie tegen de clericale kabinetten, tot hij in 1847 zitting nam in het liberale kabinet Rogier. In 1852 trad hij af; doch trad vijf jaar later weder ten tooneele, nadat hij de hand had gehad in de revolutionaire verzetpleging tegen de kloosterwet, die door de clericale Kamermeerderheid was aangenomen. Buitengewoon veel kracht heeft hij ont wikkeld in dat deel van zijn politieke loopbaan die in 1870 werd afgebroken, doch in 1878 weder hervat. Deze her vatting was het begin van zijn achteruit gang. Hij wist de tirannieke schoolwet van 187b op de leest geschoeid van Kappeyne's fatale wet van 1878, door te dry ven en dit was, evenals voor zijn Nederlandschen evengenoemden ambtgenoot en geestverwant, de oorzaak van zijn val. Juist toen hij waande over de meerderheid in het land te kunnen beschikken, bewerkten zijne tegenstanders, waaronder kranige koppen als Malou en Woeste, eene agitatie tegen de schoolwet en tegen de liberale party, eene agitatie die op een besliste overwin ning bij de stembus in 1884 uitliep. Erère Orban moest aftrede» en ondanks zijn krachtige oppositie en den tegenstand des volks in de hoofdsteden, bleef het, clericale ministerie tot heden aan het bewind. Erère Orban moest het tevens met leede oogen aanzien dat de kopstukken zijner partij tot de radicalen overliepen en dat de jonge elementen openlijk met zijne partij in breuk, den triomf der clericaien hielpen bestendigen. Kin toen hij in 189-1 weigerde zich voor de uitbreiding van het kiesrecht te verklaren, en hij deswege door zijn eigen geesteskinderen als conservatief werd aan kant gezet,was de liefhebberij erbij dezen staatsman uit. Hij trok zich terug; en wat niet onopmerkelijk is evenals zijn tijdgenoot Kappeijne, leidde hij van nu af een rustig leven in de eenzaamheid, viel in een lang durige krankheid en stierf zonder nu zoo bijzonder als hij 't wel verdiend had, be geerd te zijn. Erère Orban was een der weinige libe ralen, die op zijn post bleef en de vlag niet overgaf, de revolutievlag van 1848, de talisman voor het geluk van zjjnland, een geluk dat hij echter niet gezien heeft en dat ook niemand zien zalwant 't ge heim van allen zegen is alleen in Gods Vrees, Gods Gunst, Gods Woord gelegen. Dit is het diep-tragische dat het sterf bed van dezen grooten man vergezelt en een waarschuwing is voor alle staatslieden die zich afslooven voor hun land, doch geen zaad zien, dewijl zij niet gewerkt hebben op den grondslag van het eeuwigblijvend Evangelie. 3 Jan. '96. Bij kon. besluit is J. Barendregt Az. benoemd tot burgemeester der gemeente Zaamslag. Bij kon. besluit is mr A. C. A. Jacobse Boudewijnsa herbenoemd als kan tonrechter plaatsvervanger in het kanton Middelburg. Benoemd tot ontvanger der belastingen te Goes W. F. Wijnen, thans te Gelder- malsen; te IJzendijke J. H. F. Claessens, thans te Nieuw-Buincn. INVOER VAN VEE IN BELGIË. Het koninklijk besluit over den invoer van Nederlandsch vee in BeJgië, waarvan reeds in 't kort melding is gemaakt, luidt, blijkens den Montteur als volgt: „Art. 1. De in- en doorvoer van rund- dieren herkomstig uit Nederland, zijntoe- gela:en langs de tolkantoren en hulptol- kanloren, in bijgaande tabel aangeduid, op dagen en uren, die er aangewezen zijp, aonder de voorwaarden, vermeld onder anderen in de artikels 3, 4 en 5 v .n het reglement op het tuberculose van het rundvee. „Zoodra de op de grenzen in te richten lokalen, bestemd tot het tuberculineeren, zullen voltooid zijn, zuilen de koeien, herkomstig uit Nederland, uitsluitend mo gen ingevoerd worden lang3 de tolkantoren, van zulke lokalen voorzien. Behoudens de te bepalen uitzonderingen, zullen deze dieren in gezegde jokalen met tuberculine beproefd worden, overeenkomstig de voor schriften van artikel 6 van het reglement op de tuberculose van het rundvee en de maatregelen, ingevolge deze schikking genomen. „Art. 2. De in- en doorvoer van schapen zullen geschieden langs de tolkantoren. „Bij hunne aankomst in vermelde kan-> toren of hulpkantoren, zullen de dieren op kosten der invoerders, door den veearts met het toezicht belast, onderzocht worden. „Als de veearts bevindtj dat de dieren gezond zijn, stelt hij zulks va;t door een getuigschrift, gelijkvormig bijgaand model, dat aan den eigenaar of begeleider der dieren wordt overhandigd. „Art. 3. De in- en doorvoer van varkens, herkomstig uit Nederland, blijven verboden. Art. 4. De rechtstreeksche doorvoer van rundvee, schapen en varkens, zonder over lading, langs den spoorweg wordt toege laten zonder eenige bijzondere formaliteit van sanitairen aard. „Art. 5. De besluiten van 18 April en 26 November 1895 zijn ingetrokken. „Art. 6. Dit besluit zal in uitvoering komen den 6 Januari 1896". Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zuidzande dhr. C. J. H. Verweijs cand. te Middelburg te Go- rinchem ds. P. Bokmn te Bruinisse. Geref. kerken. Beroepen te Haogeveen ds. G. H. W. Esselink te Slied recht. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg Heden Vrijdag, zijn veroordeeld wegens: mishandelingH. H., 20 j., smidsknecht Hansweert tot 2 m. en K. L. (J. 19 j. en F. S., 22 j. beiden schippersknecht, Krui- ningen, ieder tot 14 d., en C. C. A. R., 23 j., kruideniersknecht, Goes, thans te Rotterdam, tot 7 d. gev. straf; beleediging van eea ambtenaar J. K., 55 j. arbeider, Ierseke, tot f 8 b. s. 8 d. h. huisvredebreuk en vernieling J. B. 34 j. arbeider, Baarland, tot 7 d. gev. straf strooperijA. J. B., 17 j. werkman, Biezelinge, tot f 3 b. s. 3d. h., en diefstalE. G., 46 j. hvr. van B. d. B. arbeidster, Goes, tet 7 d. ger. straf. Allen in de kosten, Vrijgesproken K. V., 17 j. zonder be roep, Gres, beklaagd van diefstal en N. H., 27 j.. arbeidster, Goes, beklaagd van mis- bandeli-g. Kantongerecht te Goes. In het jaar 1895 werden behandeld 675 strafzaken, met 730 mannen, 58 vrouwen, 61 jongens en 23 meisjes beneden 16 jaar. 11 personen voorkwamen de vervolging door het betalen van het maximum der geldboete; 611 beklaagden allen afwezig, wegens strooperij werden veroordeeld 12 personen; jachtwet 130 personen. In het jaar 1895 werden behandeld, 102 civiele procedures, waarvan 51 niet aan hooger beroep waren onderworpen, 52 zaken werden bij verstek behandeld, 3 verzegelingen, 3 ontzegelingen, 106 benoemingen ter zake (voogdijen en cura- teele, 99 beëedigingen memorie van suc cessie, 18 scheepsverklaringen. Goes. Den 1 Februari, a. s. hoopt de heer mr. J. L. H. Liebert zijn 30 jarig notariaat te herdenken. Hij werd in zijne tegenwoordige betrekking benoemd bij kon. besluit van 1 Februari 1866. Goes. Heden Vrijdag is het 20 jaar dat de Ambachtssohool alhier bestaat. Voor velen bleek deze nuttige inrichting het middel tot maatschappeiijken welvaart. Mogen nog velen er een nuttig gebruik van maken. Het Rijkstelegraafkantoor te Goes verzond gedurende de maand December 1895, 727 telegrammen, ontving 712, over genomen en verder geseind werden 454, totaal 1893 telegrammen. Ont Ver Kantoren. vangen. zonden. Totaal Baarland 18 11 29 Borsele 41 24 65 Driewegen 11 7 18 Ellewoutsdijk 's Gravenpolder 18 29 47 48 26 74 's Heer Arendskerke 18 18 36 's Heerenhoek 26 29 55 Heinkenszand 30 27 57 Hoedekenskerke 32 14 46 Kloetinge 9 3 12 Nieuwdorp 14 16 30 15 25 Ovezand 2 16 "Wolfertsdijk 40 34 74 Wissenkerke. Het kantoor alhier behandelde over de maand December 1895 67 telegrammen, zijnde ontvangen 29, en verzonden 38. Het kantoor ta Kamperland ontving 35 verzond 29, samen 64. Op dit laatste kantoor werden gedurend het geheele jaar 1895 behandeld 782 tele grammen. Krabbendijke. In de afgeloopen maand December werden op het telegraaf kantoor behandeld 257 telegrammen, zijnde verzon den 80 en ontvangen 177. 's Heer Hendrikskinderen. Don derdagmiddag is ter hoogte van de zooge naamde Planken tent het paard toebehoo- rende aan de wed. van Overbeek -te Wolfertsdijk hetwelk gespannen was voor een kapwagen, geschrokken en op hol geblagen, ter. gevolge waarvan het rijtuig onder aan den belei.denden dijk terecht kwam. Passagiers en voerman kwamen met den schrik vrij doch het rijtuig is zoodanig gehavend dat er weinig goeds meer van is overgebleven. Vlissingen. Donderdagochtend werd onze st;id door het bericht eener ontzet tende ramp ontsteld. Er was namelijk brand ontstaan ten huize van den meubelmaker Born in de Breewaterstraat. Hij bewoonde het huis met vrouw en vier kinderen, ter wijl de bovenwoning bezet werd door den roeier K. van het loodswezen, met vrouw en tien kinderen. De Midd. Crt. geeft onderstaand relaas van de toedracht dezer treurige zaak. Omstreeks tien uren vervoegde zich bij de vrouw van den meubelmaker Born, ter wijl de man afwezig was, een wagenmaker om boenwas te koopen. De vrouw zette daarop, teneinde de was lenig te maken, een ijzeren pot met boenwas op de kachel in de aan de straat gelegen beneden voor- en woonkamer. Plotseling sloeg de vlam in den brand baren inhoud van den pot en vatte deze vuur. De vrouw had nog de tegenwoor- woordigheid van geest om een kJeedir.g- stuk over de brandende was te werpen, doch zonder sucees in een oogwenk stond de heele kamer in laaie terwijl zich een ondragelijke damp verspreidde. De vrouw vluchtte, met brandwonden aan gelaat en handen, naar buiten en riep om hulp. Weldra sloegen de vlammen het gansche benedenhuis uit, terwijl de bovenbewoners waaronder eene oude vrouw, voor de bo venramen gilden om redding en hulp. De man van het gezin was atwezig. Dank zij de zelfopoffering van de toe gesnelde buren konden allen, die op de bovenverdieping zich bevonden, met behulp van ladders gered worden, doch de vier kinderen, die zich in de beneden voorka mer bevonden, waren, wat ook werd aan gewend, niet te redden. Nadat de brand gebluscht was om streeks half twaalf weiden van uit de puinhoopen de verkoolde lijkjes opgezocht en naar het gasthuis overgebracht. Het zijn die van Johannd Maria Helena Geertruida Born, geb. 6 Aug. 1889, Petrus Josephus Johannes Leonardos Born, geb. 22 Maart 1891, Willem Johannes Sophia Cornelia Born, geb. 3 Maart 1893, en Antonia Susa»na Jacoba Josephina Born, geb. 26 Nov. 1894. Op onze vraag hoe hst mogelijk was, dat de brand zoo'n omvang kon hebben, wijl toch de kamer, waar de brand ont stond, gelijkvloers met de straat was en de kinderen, die zich nog te bed bevonden om zoo te zeggen met de hand te grijpen waren, deelde een ooggetuige ons mede dat de vlam zoo hevig was dat alle pogin gen om {hulp te bieden levensgevaarlijk waren het werd meer dan eens beproefd maar de vlammen dwongen tot terugkeeren. Een ijselijke bijzonderheid vernamen wij nog, nl. dat het oudste meisje van het ge zin B. voor de ramen van het brandende onderdeel van het huis kwam en om hulp smeekte. Men beproefde te redden, maar helaas zonder succes. Het lijkje van het zesjarig kind werd later onder het raam gevonden. De brandweer hield zich kranig en de bemanning van de spuit die behoort bij het algemeen depot van discipline, kweet zich bijzonder goed om hulp te bieden. Ook een „Jantje" met verlof, wiens naam wij niet vernamen, bood flink hulp. Rustige Burgers, 't Was Zaterdag avond 28 Dec. hard gaan dooien, en den volgenden Zondagmorgen was 't erg don ker en regenachtig, de meest geschikte morgen om eens laat bij de hand te zijn. Maar een ijverig politieagent was wel bij de hand. Zoodra het in de verorde ning genoemde uur sloeg begon hij bij ra huis aan huis alarm te maken, en d n bewoners aan te kondigen, dat zij, dienrg niet eens wisten dat de dooi nog uiet in de straatsteenen was doorgedrongen, wegens het niet strooien van asch, boetschuldig waren. Terwijl nog niemand er behoefte aan gevoelde uit te gaan, durfde die agent zoomaar heel alleen, zijn plicht te doen. Zoo is het mogelijk dat burgers al te rustig kunnen zijn, zelfs volgens het oor deel der politie. Vrijdag en Zaterdag hebben zich bij het bestuur van den Christelijken Volks bond te Middelburg ruim 200 personen aangemeld als werkloozen. Eenigen konden niet ingeschreven worden, omdat zij geen twee jaren in Middelburg wonen of om andere redenen. Ingeschreven werden9 timmerlieden (scheeps- en huis-), 14 metselaars en opper lieden, 4 stukadoars, 6 schilders, 2 blik slagers, 3 meubelmakers, 4 kleermakers, 4 schoenmakers, 1 zeilmaker, 1 sckeepstuigeT, 3 kraanjagers, 1 loodgieter, 3 touwslagers, 2 koetsiers, 1 straatmaker en 138 sjouwer lieden. Dit jaar is er dus onder hen geen en kele smid en wordt, als altijd, het groot ste contingent geleverd door hen, die in hun jeu6d geen ambacht geleerd hebben. M. G. De Middelburgeclie Broodfabriek heeft hare broodprijzen weder met 1 cent per K. G. verminderd, zoodat het tarwe brood nu 8 cent per K. G. kost. Aan den gemeente-veldwachter J. H. Mullié te Kadzand is vanwege den Alge- mcenen Nederlandsehen Politiebond de zil veren medaille voor 20jarigen trouwen dieast uitgereikt. Schoondijke. Verleden week wer den bij den landbouwer R. alhier een tiental konijnen gestolen, die deze week door een landbouwer in de nabijheid van diens hofstede, onder aan den dijk, geslo ten in een kist, die in den grond was geplaatst en met zoden toegedekt, werden gevonden. Deze deelde dit mede aan de politie die na één nacht te vergeefs de wacht te hebben gehouden den tweeden de vermoedelijke dieven zag of hoorde aankomen, die echter reeds vroeg onraad bemerkten, en in plaats van nog langer het pad naar de jkonijnen, het hazenpad kozen. Borsele. Alhier zijn in 1895 eenhon derd en zeven schepen in en uit de haven gevaren, samen groot 4168 ton inhoud. Ovjzande. Benoemd tot schatter der huurwaarde van de drank lokaliteiten alhier en te Driewegen in plaats van wijlen dhr. L. Oranje v-n 's Gravenpolder de heerJ. v. Vijven Gz. te Goes. Met 1 Januari is ontslagen als onbe zoldigd ryksveldwachter W. Hoogesteger te Oudelande. Hansweert 1 Jan. Gedurende het jaar 1895 zijn er door het Kanaal van Zuid-Beveland gepasseerd 43 Zeeschepen met 24093 M3. 4040 Stoomschepen 415324 4346 Rijnschepen 2040242 24740 Binnenschepen 1345094 33189 met 3824754 M3. Te Vlissingen zijn met 1 Jan. aan gesteld tot agent van; politie 3e klasse Pieter Jongepier en Pietei Willem de Vries, van Middelburg Johannes Antheunis de Smidt van Ar»emuiden Abraham Manni, van Zierikzee, en Jacob Nijssen van Vlis singen. VI. Crt.) In 1895 zijn te Vlissingen 61 zee schepen (stoom, en zeil) ingeschut en 59 idem uitgeschut, waaronder zijn begrepen 4 oorlogschepen. Verder zijn ingeschut 2870 binnenschepen (stoom en zeil) en uit geschut idem 3355. Loodsvaartuigen en an dere rijksschepen voor de binnenlandsche vaart zijn hier niet inbegrepen, terwijl in en uit de buitenhaven gevaren zyn 42 stoomschepen, waaronder 30 geladen met steenkolen voor de.' Maatschappij Zeeland. De andere kunnen gerekend worden als bijleggers. De kapitein ter zee P. Heijting is gedetacheerd te Vlissingen en aldaar belast met het toezicht bij de verdere gereedma king van het pantserschip „Evertsen." Door de politie te Goes is gear resteerd eene dienstbode die verdacht wordt witte linnen goederen van hare meesteres te hebben verduisterd. C. M. In de gemeente Diemen is aan den Overweg door een losse locomotief over reden een vermoedelijk 70-jarige bedelaar. Gisteren is in de buurtschap Noordijk onder Neede eene oude alleen wonende vrouw jammerlijk om het leven gekomen. Terwijl zij zieh op eene stoof met vuur warmde schijnen hare k!eederen in brand te zijn geraakt. De buren vonden haar verbrand op den grond liggen. Zattrdagavond had een voerman te Tilburg het ongeluk, terwijl hij voor een ander rijtuig wilde uitwijken, door de gladheid van den weg te struikelen, waardoor de zware kar over zijne borst ging, met het gevolg dat hij des nachts overleed. De ongelukkige laat eene vrouw en vijf jeugdige kinderen na. In den omtrek van de Groote Markt en de Schoolstraat in Den Haag is gister avond de politie wederom slaags geweest met ongeveer 40 militairen, behoorende tot versehillende wapens, die de agenten bemeeilfktm en ten slotte de sabel tegen heli troaaen. Niet dan met groote moeite gelukte het, drie der hoofdaanleggers van het verzet, een cavalerist, een grenadier en een jager naar het commissariaat over te brengen. Aan Christophilus, Jaarboekje uitge geven door het Nederlandsch Jongelings verbond voor 1896, ontleenen wij de vol gende cijfers. Ir. 1895 waren er in ons land 228 afdeelingen van het Verbond met 6562 ledoiihet Friesch Verbond had 76 afd. met 1390 leden het Luthersch Verbond 251 en 5129: niet aangesloten jongelingsvereenigingen 151 en 3168 (van circa 100 vereenigingen ontving het Ned. Jongelingsverbond echter geen opgave). Onder de afdeelingen van het Friesche en het Gereformeerde verbond waren er ook nog bij een ander verbond aangesloten. Dat maakt het aantal dus in werkelijk heid kleiner. Met dien verstande en de circa 100 vereenigingen die geen opgave stuurden niet meegeteld, waren er in het geheel in 1895 712 vereenigingen met 16,538 leden. Naar men meldt, hebben de arbeiders der firma N. ter Kuile en Zn. te Ensche dé aan hunne patroons kennis gegeven, dat zij verbetering van huu lot wenschen voornamelijk wat betreft hun loon en het en het boetestelsel. Is binnen enkele dagen niet aan den gestelden eisch voldaan, dan wordt voor eene werkstaking gevreesd. Te Grouw is gisteren een vijfjarig knaapje in de nabijheid der ouderlijke woning in een bijt geraakt en verdronken, Te Zaborze-Poremba kwam bij den brand van een woonhuis de vrouw van een spoorwegwerker met drie kinderen, van negen maanden, zes en zeven jaar, in de vlammen om. De groete linuenfa- briek der firma Hep worth en Co. te Leads is volgens telegrafisch berieht door het vuur vernield. De schade wordt op f900000 geschat. Door deze ramp zijn duizend ar beiders werkloos geworden. Bij deu brand van een proleumpakhuis te Beuthen in de PruisiscLeprovincie Silezlë zyn 430 vaten petroleum en 300 tonnen haring verbrand; een winkelbediende en een soldaat vonden den dood in de vlammen. Te Hamburg zijn, ten gevolge van het springen van een gasmotor, een wijn- pakhuis en een boekdrukkerij afgebrand, waarbij twee werklieden omkwamen. De een verbrandde voor de oogen van zyn broeder, die, toen hij poogde den onge lukkige te redden, zelf brandwonden be kwam en zijne pogingen tot redding ten slotte moest opgeven. Bovendien werden twee brandweerlieden door neervallende steenstukken vrij ernstig gekwetst en weggedragen, Te Port Said is uit Massaua bericht ontvangen dat generaal Baratieri alle man nen in de kolonie Eritrea, die in staat zijn de wapenen te dragen, tot den krijgsdienst heeft opgeroepen. Generaal Arimondi, die zich te Asmara bevindt, is tijdelijk met het opperbestuur der kolonie belast, daar generaal Baratieri zelf den veldtocht te gen de Abessiniërs wenscht te leiden. De Independente, het zevende Italiaan- sche transportschip, is gisteren uit Port Said naar Eritrea vertrokken met het 10e bataljon Afrikaansche infanterie, 800 man sterk en 122 lastdieren. De chef van den generalen staf zond eenigen tijd geleden kolonel Pittaluga naar Abessinië, ten einde plannen te maken voor een veldtocht ter onderwerping van Menelik. De kolonel is nu van zyn reis, die twee maanden geduurd heeft terugge keerd en verzekert dat de negus over 35 a 40.000 met geweren gowapende man schappen kan beschikken. De Italianen zouden z. i. voor een tocht naar het binnen land 40.000 man noodig hebben en de kosten van dezen veldtocht raamt hij op 50 millioen. De mijngasontploffing in de Wrangel- mijn bij Waldenborg (Silezië), is vermoe delijk veroorzaakt door het aansteken van een dynamietpatroon waarmede men de rotsen wilde doen spaingen. Toeu het onge luk gebeurde bevonden zich 50 werklie den in de mijn. Danrvan zijn er waar schijnlijk slechts 6 ongedeerd gebleven 31 werden gedood, 13 gekwetst. Dinsdag 7 Jan. Vlissingen, hotel du Commerce door not. de Maret Tak 8 uur een huis en erf Breewaterstraat 179 cA. Te zien Maandag en Dinsdag van 10—12 en 2—4 uur. Oo«tkap<*lie, door not. Verhulst 10 uur op Huis ten Duinoesschen, elzen en berken kaphout. Mutsaards. Woensdag 8 Jan. middelburg, Notarishuis door not. de Vos meubelen, dekens, manufacturen 10 uur. Dinsdag te zien. Donderdag 9 Jan. Middelburg Notarishuis 1 uur door not. de Vos at braak, brandhout, ladders, arretuig. En om 2 uur manufacturen. Te zien Dinsdag 10-3 uur. Nlsse, by de Blaey door not. Mulock Houwer mahoniehouten en andere tafels, spiegels, schilderijen ledikanten, koffers, vloerkleeden, zeildoek, naaimachine, keuken kachel, eetservies, enz. Woensdag 15 Jan. Arnemuidcn, op h ifsteda Niauwevkerk voor dhr. Boon door not. Tak 11 baatge- vende melkkoeien, 8 tweejarige vaarzen, 5 jarige vaarzen, 7 jarige stieren N. H. en Z. H. ras. Domburg, 1 uur bjj Westhove door not. Loeff geslagen elzen en berken kaphout, a'oeelen en populieren. Donderdag 16 Jan. Oud-Sabblnge, 2 uur by Korstanje door not. Pilaar een windkorenmolen met erf, stal en bouwl. samen 1310 cA. En een huis met erfpachtsrecht van 670 cA. grond van dhr. Koster Verhage. Bllevtoutsdljk, 9 uur by v. d Hage voor wed. Bruinooge door not. v. d. Kloes de hofstede Lorie met boomgaarden, bouwl. weilanden, tuingrond en dijken 56 Heet. Middelburg, 7 uur in de Vergenoeging door not. de Vos een winket met bovenhuis afzonderlijken opgang en erf Langeviele K 200. Een pakhuis Huidenzouterjj Schuit- vlotstr. Een dito slachthuis. Een dito met stal K 187, 188 en 189. Een huis en erf Simpelhuisstr. Dinsdag 21 Jan. Vrouwepolder, 10 uur in de Oranje- bosschen daarna Oostkapelie op Overduin door not. Verhulst esschen- en elzen kaphout, mutsaards, tronken. Woensdag 22 Januari. Hloetinge, 11 uur by Akkenaar door not. Lansen Croin een hofsteedje met bouw en weiland 1.3780 H. van A. Goedbloed.ini. dhr. Pelle.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1896 | | pagina 2