r - KERKNIEUWS. RECHTSZAKEN. GEMENGDE BERICHTEN. Kardinaal Bonapart», achlerneei van Napoleon I. Heinrich Dowe, uitvinder van liet kogelvrij pantser. Philip Phillips de Pelgrimganger. Adolf Streckfnss, geschiedschrijver. Sorgius Stepniak, Russisch schrijver. Een Strijdpenning. De commissie voor godsdienstonderwijs, dienstprediking en colportage van den Protestantenbond maakt in de Hervorming bekend, dat zij een gchrjven ontvangen heeft van den bekenden weldadigen heer P. VV. Jansen, den stichter van „Ons Iiuis1', gedagteekend van G Deeembcr (St. Nico- laasdag) van den volgenden inhoud: „Gevolg gevende aan mijn wensch om mede te werken tot bevordering van en opwekking tot godsdienstig leven op mo dernen grondslag, deel ik u mede, dat ik genegen ben het werk uwer commissie gedurende een reeks van jaren finantiee 1 te steunen, en wel zoo, dat daarvan meer dan tot dusver een kracht zou kunnen uitgaan, voornamelijk in districten, waar de orthodoxie tot dusver alieenheer- schende was." Men mag den Protestantenbond geluk wenschen met deze St. Nicolaasverrassing- strijdpenning. Ook de laatste naam past, want het slot van de bovenaangehaalde zinsnede laat aan duidelijkheid niets te wenschen over. Geen wonder, dat de secretaris der commissie schrijft: „Onnoodig te zeggen, hoe deze schoone toezegging ons verheugt". Wat zal de orthodoxie 't nu benauwd krijgenOch arme De Vaderlander. 30 Dec. '95 Bij kon. besluit is benoemd tot leeraar aan de H.B.S. te Groningen de heer. C. Timmerman thans leeraar aan de H.B.S. te Schiedam. In deSf. Crt. is opgenomen het Kon* besluit, waarbij ter tegemoetkoming in de kosten barer huishouding over 1895 een onderstand is verleend van f650 aan Veere en van f 150 aan Nisse. De St. Crt. bevestigt het Vrijdag door Reuter geseinde bericht, dat de al- gemeene invonr van vee nit Nederland in België, weder met ingang van 6 Jan. a. s. zal worden toegelaten. Naar men verneemt is de heer G. N. Noppen van Paddenburg, ingenieur by de Kon. Maajschappy „de Schelde" be noemd rot directeur der Fabriek van de Nederlandsche Industrie te Soerabaia. Het gemeentebestuur van Philippine heeft een buitengewoon subsidie van f2U00 aan de regeering aangevraagd, om de üaven en vaargeul te kunnen uitdiepen. De heer Hennequin heeft in de tweede kamer 't onderstaande gezegd in betrekking tot, de haven van Philippine „Is er dus in den toestand van de haven te Breskens in menig opzicht ver betering gekomen, hetzelfde kan ik niet zeggen van de andere haven, die ik mede ten vorigen jare besproken heb. Ik wensch nog een enkel woord te zeggen over de haven te Philippine. Ik weet zeer wel, dat de zeer snel veranderde toe standen invloed hebben gehad op den tegenwoordigen toestand. Ik geef dade lijk toe dat die toestanden zeer moeilijk te keeren zijn. Ik geloof ook dat eene verbinding door middel van een kanaal door de schorren met het buitenwater met zeer groote kosten zou gepaard gaan, maar, met het oog op de groote waar- schijnlijkheid dat spoedig inpolderingen Phi lippine tot eene ingeslotene gemeente zullen maken, zou ik den minister wel willen verzoeken aan de toezegging, ia de Memorie van Antwoord gegeven, geene te beperkte uitlegging te geven en mede te werken dat de gemeente voorloopig niet geheel van het vaarwater worde af gesloten. „Philippine is eene zeer arme gemeente, maar zij heeft zich toch jarenlang groote kosten getroost om de haven en de geul in den Braakman bevaarbaar te houden. Laat het Rijk in dezen ongelukkigen toe stand niet al te zuinig ziju. Wanneer later de gemeente Philippine door de inpoldering van de gronden, daar omheen gelegen, eene landbouwendegemeente wordt, is misschien met meer geringe kosten te voldoen aan hetgeen nu verlangd wordt, maar laat de Staat de gemeente niet ge durende al dien tijd in haar groote ar moede laten zonder hulp. Er zijn nog andere zaken bij deze kwes tie betrokken, die men niet uit het oog mag verliezen. Ten vorigen jare heb ik daarop reeds gewezen, maar de minister is toen dat punt met stilzwijgen voorbij gegaan. Toch acht ik haar niet zonder belang. In ver band met het traotaat van 20 Mei 1843 met België, rakende de visscherij enz., en het daaraan toegevoegde additioseel arti kel, is bepaald, dat enkele schaaldieren, zooals mosselen, garnalen en kreukels, uit sluitend in de haven van Philippine mo gen worden gelost. Welnu, de Belgische visschers zouden veel gemakkelijker hunne vangst kunnen lossen, wanneer zij niet gebonden waren aan die bepaling en in de haven van Boucliante mochten lossen. En nu dient toch gezorgd te worden, dat de haven 'e Philippine eenigszi s open wordt gehouden, want ik acht het niet gepast om on_e naburen te houden aaa eene ver plichting, die zij niet kunnen volvoeren wanneer onzerzijds dit niet mogelijk wordt gemaakt." Rijks-bij dragen voor opleiding aan onderwyters. Volgens een in de Staats. Ct. no 303 opgenomen Kon. besluit is het bedrag der Rijksbijdragen, die aan gemeentelijke en aan bijzondere norma Blessen en aan hoof den van scholen zullen worden verleend, voor elk der door hen in den loop van 1896 ter opleiding tot onderwijzer aange nomen personen, nadat deze in den loop van 1898 of later de akte, bedoeld in art. 50» der wet op hot lager onderwijs, zullen hebben verkregen, vastgesteld als volgt lo. voor hen, die bij gemeentelijke en bijzondere normaallessan zijn opgeleid; a. gedurende ten minste twee jaren, f300; b. gedurende ten minste drie jaren' f400; c. gedurende ten minste vier jaren f500. 2o. voor hen, die door hoofden van scholen zijn opgeleid: o. gedurende ten minste twee jaren, f200; b. gedurende ten minste drie jaren, f250; c. gedurende ten minste vier jaren, f300. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wilhelminadorp dhr. C. J. H. Verweijs, cand. te Middelburg;te Haamstede dhr. D. A. v. Krevelen cand. te Rotterdam. Geref. kerken. Drietal te Tholen B ds. J. H. Donner Jr. te Nieuwdorp, ds. A. F. Steijling te St. Laurens-Gapinge en ds. C. VV. J. v Lummel te Delft, Tweetal te Veere ds. M. H. K. Mol te Zwartewaal en ds. H. Buurman te Melis- kerke. Beroepen te Tholen B ds. C. VV. J. v. Lummel te Delft. Voor het gerechtshof in den Haag diende Zaterdag de zaak van een persoon te Hon- tenisse, door de rechtbank te Middelburg tot een maand gevangenisstraf veroordeeld wegens poging tot diefstal van visch uit een aalkorf. Ten aanzien van deze zaak deed de procuraur-generaal opmerken, dat door de rechtbank niet is beslist, dat er werkelijk visch in de korf was, terwjjl toch de wet gever heeft gewild dat, om eene veroor deeling wegens poging tot misdrijf te wet tigen, het vaststa, dat het feit, hetwelk men beoogde te plegen, ook werkelijk gepleegd kon worden. Nu was evenwel door getuigen verklaard, dat beklaagde zelf erkend heeft viseh in de fuik te hebben gezien. Bekl. ontkende dit wel, maar de proc.-gen. meende dat zijne ontkentenis moest zwichten voor de getui genverklaringen, en dat er op grond hiervan voor het hof termen waren om de veroor deeling toch te handhaven. Uitspraak 11 Januari. Nederlandsch Zendingge nootschap. 't Jongst verschenen no. der Maandbe richten vangt aan met de beschrijving van „Een feestzondag te Mödjö-Warno" van de hand eener dame, die aldaar een dag of wat vertoefde. Al waren we tot heden nog niet in de gilegenheid omtrent't Ned. Z G. en zijn arbeid geregelde mededeelingen te geven toch kennen zeker al onze lezers MódjO-VVarno wel. Met de Minakasa en de Bat'alanden vormt deze zendingspost een schoone trits van lichtpunten in den veelszins zoo donkeren Archipel Insulinde. Met Schwarz en Rièbel en Nominensen heeft ook Jellesma zich een eereplaats verworven onder de zendelingen in onze Oost. (Men leze over Mödjö-Warnóde „Schetsen" van dhr. Nijland, blz. 106 e.v.) Op den Zaterdag aaa den „feestzondag" voorafgaande, was 't huwelijk tusschen een Javaansch echtpaar burgerlijk voltrokken, waarbij zend. Kruijt de echtelingen over hun wederzijdsche verplichtingen onder vraagd had. 's Zondagsmorgens kwam de gemeente als naar gewoonte getrouw op naar t bedehuis. De getrouwden, wier echt thans zou ingezegend worden en de Javanen van Mödjó-Waruö achten deze inzegening terecht de eigenlijke hu welijksvoltrekking waren keurig net uitgedost. Die kleederen ontvangen ze voor dien dag van den zendeling. Hierdoor wordt 't onnoodig geld uitgeven voor bruids tooi voorkomen, alsmede de naijver „op mooie en nog mooiere kleedjes." De hu welijksinzegening geschiedde op de gebrui kelijke wijze onder zichtbare belangstel ling der gansche gemeente, die de gehuw den een zegenbede toezong. De zang met begeleiding van orgel en cornet ging uit nemend. Na kerktijd werd in de pandopo van br. Kruijt de gewone bespreking der preek gehouden, waarbij een der onder wij Waarsch(jnl(jk kunnen we dit voor taan wel. Van den arbeid der Rynsche Zendelingen nemen we slechts zelden be richten op. Zjj zyn doorgaans zeer belang wekkend, maar komen voor in den „Nederl. Zendingsbode" en dit blad zal door allen die werkelijk de Zending liefhebben, gelezen worden. Z(i zijn dus in dit op-bht vele Gere formeerde en niet-Geroformeerde Christenen in Nederland rooruR. zers zeer goed den inhoud in eigen woor den wedergaf. Daarna hield men den feestmaaltijd. De Javanen achten 't een groote eere bij den zendeling te mogen spijzen en de Christen- Javaan ziet in den Europeeschen Christen een broeder, een ouderen broeder, dien hij met eerbied bejegent, maar zonder 't krui pende, dat anders den Maleier tegenover den Europeaan kenmerkt, 's Avonds kwam men weder saam ten huize van een der schoonvaders, een voorganger der gemeente, en vierde op Javaansche wijze feest doch zooals Christen-Javanen betaamt, 's Volks eigenaardigheden mogen en moeten blijven maar geheiligd worden op Modjö-wariiö heeft men dat goed begrepen. Br. Louwerier woonde te Swaroe een Avondmaalsviering der inlandsche gemeente bij, waarbij Br. Kreemer voorging. Hij beschrijft deze aldus„In het midden dei- kerk stond de tafel, een eenvoudige am- ben ongeveer een halven meter hoog. met een onberispelijk wit laken bedekt. Aan de eene zijde zaten de vrouwen in twee rijen, aan den anderen kant de man nen, allen op den grond. Nadat Br. Kree mer eene toespraak had gehouden, gingen de vrouwen met hare aangezichten naar elkaar toegekeerd zitten. Zoo ook de mannen. De Inlandsche voorganger ging eerst met het brood en daarna met den beker tusschen deze twee rijen door. De grootste stilte en plechtigheid heerschte er. Onderwijl sprak Br. Kreemer de menscLen aan." Lauwerier, die Br. Kreemer ter zijde gesteld is, hoopte alvorens zijn arbeid te beginnen eerst nog een bezoek ie brengen aan zij oudeis, die hij in 14 jaren niet gezien heeft. (Zijn vader heeft de leiding der kweekschool te Toinchon). Op zijn reis derwaarts deed hij nog even Lombok aan en aanschouwde er al de sporen van den krijg des vorigen jaars. In de Mina- hasa werd hij ook door de kweekelingen zijns vaders en vele belangstellenden met blijdschap begroet. Zijn indruk van het leven der Minahasische Christenen was in 't algemeen gunstig, al is natuurlijkook hier koorn en kaf. f. Zoo lees ik in 't Maandbericht, 't Woord „ambèn" is mij niet bekend. Is soms „ambon" bedoeld? Waar een eigenlijke „ambon" lijkt weinig op een avondmaalstafel. Of is „am bèn" Maleisch of Javaansch Zending enz. in Suriname. Br. Kersten deed een reis raar 't land der Aukaners die vooral door de vele cataracten der Éurinaamsche rivieren vrij bezwaarlijk ging. 't Was hem o. a. te doen om den hoofdman Ossesi te ontmoe ten en zijn medewerking te vragen tot 't stichten eener Gemeente en eener school. Van 't laatste wilde hij niet hooren. Maar hij zou niemand verhinderen zich te laten doopen, misschien zou hij mettertijd zelf Christen worden, maar nu nog niet 1 Hier en daar mocht Br. K. op zijn reis aan velen 't Woord verkondigen. De Christ. Jongelingsverseniging te Pa ramaribo 7 Aug. j.l. opgericht, onder het motto: Ps. 119: 9 vraagt steun, in geldelijke gaven of boeken voor haar bibliotheek. Ds. Kleinsckmidt te Zeist zal een en ander gaarne ontvangen. Zoo 8chiijtt men doorgaans 'och komt mjj Aukanen juister voor. LANDBOUW In het Nederl. Landbouw Weekblad betoogt de heer C. J. II. v. d. Broek, te Middelharnis, dat voor de regeling van de grondbelasting der gebouwde eigendommen tot hoeven behoorende, zoowel het aanne men van de stichtingswaarde dier gebouwen, zooals de minister van financiën voorstelt, als het aannemen van de verkoopwaarde, zooals het Landbouw-comité wil, foutiei is. Als men per se de belastbare opbrengst van het gebouw scheiden wil van den grond, dan moet men, volgens den heer v. d. B., de belasting voor een gebouw ne gatief stellen, d. i. den eigenaar zeker bedrag van rijkswege uitkeeren. Dit wordt volgenderwijs gemotiveerd. „Als men in zekere streek voor de be lastbare opbrengst van ongebouwde eigen dommen de typen zal gaan stellen, zal men vinden landerijen tot hoeven behoorende en losse of vloglanden. Naarmate men van de bebouwde kom der gemeente zich ver wijdert, zullen de eerstgenoemde toenemen, de laatste afnemen. Dat is, daar waar het bezwaarlijk gaat worden het land vanuit de gemeente te bewerken, komen de aan eengesloten hoeven te overheerschen. „Vindt men in den omtrek der gemeente zeer ongelijke pachtwaarden, onderling te meer verschillend naarmate de gemeente grooter en de behoeften van meierij, tuin derij enz. er veelzijdiger zijnop eenigen afstand daarvan, in de buurt der hofsteden, vindt men ineer gelijkmatigheid. „Komt er hier en daar een stuk los land voor, dan is dat in den regel hooger verpacht, dan gelijksoortig land, dat deel uitmaakte van eene hoeve. „Maar het kan gebeuren en in zulk een tijdvak zijn we un als de concurrentie der pachters niet meer zoo scherp is, dat zulk los land geen pachter meer vinden kan en dat het bij een hoeve geannexeerd moet worden om pachtwaarde te hebben. „Welke rol vervult nu het gebouw? „Immers deze dat het de bebouwing van afgelegen land mogelijk maakt. „Het is een middel van exploitatie der lan lerijen. „Denk u eens al de bouwwonir.gen op eën, twee of meerdere uren afstands van eene gemeente alle afgebroken. Waar zal men den oogst bergen? Waar zil de boer, de arbeider, de knecht wonen Op uren afstands Immers neen. Zij getroosten zich het ongerief om ver van school, kerk, dok ter, smid, familie, in 't kort ver van eenig beschavingscentrum te wonen [en dat on gerief is o zoo groot] om dicht by hun zaak te zijn, dicht bij bun akker en ver van hun schil „Zij geven daar, door hun wonen, pas de eigenlijke pachtwaarde aan den grond. „Als de boerenwoningen verdwenen wa ren, had de grond slechts eene, meestal fictieve, zeer luttele waarde. „En wij zoeken immers naar de belast bare opbrengst „Die opbrengst zou er niet zijn, althans veel geringer, als de woning er niet was. „In het cijfer dat men stellen zal als pachtwaarde zit zeker gedeelte van het on derhoud der woning al verscholen. „En als men de bouwwoning nog eens afzonderlijk belasten wil als woning, dan moet er van de belastbare opbrengst der daarbij behoorende landerijen een niet on aanzienlijk bedrag worden afgetrokken." Goes. Donderdagnamiddag had in het gebouw der Chr. J. Ver. alhier de uitgeschreven vergadering plaats van den Rimg „Goes" van Chr. Jong. Ver. Al de aan gesloten ver. hadden afgev. gezonden We- meldinge, Kapelle, Kloetinge, Nisse, Goes. Te Borsele bleek de vereeniging te niet gegaan door gebrek aan belangstelling. Na opening met gezang en gebed door den Voorzitter H. Janse Bz. werden huish. zaken afgedaan, en de wenschelijkheid uit gesproken dat op ieder dorp, waar nog geen Jongelingsvereen. was, esn of meer personen zich voortdurend in verbinding met gelijkgezinde jongelui zouden stellen om op deze wijze een vereen, voor te be reiden. Over de vraag of het al dan niet ge oorloofd is een gebouw te assureeren door een Ch. J. met geld door middel van derden tot stand gebracht had een nogal breede gedachtenwisseling plaats die uitliep op de slotsom dat het ongeoorloofd is geld op te nemen voor gebouwen, indien men bezwaar had tegen assureeren. Aangaande Zomerfeest 1896 werd be sloten weder zulk een feest te organiseeren, plaats en bizonderheden op de volgende met Paschen te houden vergadering aan te wijzen. Voorts werd ernstig gesproken over de behoefte en de begeerte naar nadere samen werking van de afd. Ned. Jv. en de Rin gen in onze Provincie. De Ring kon daar aan echter niets doen; wel werd de Ring- commissie aangezocht om op middelen bedacht te zyn tot meerder band tus schen de vereen, onderling, die nu veel te weinig elkander ontmoeten. De punten Bij- belbespreking en onze jaarfeesten en hunne gebreken konden niat meer behandeld wor den, daar de tijd verstreken was. Met dankzegging werd de vergadering geslotan. Wolfertsdijk. Zaterdag middag werd in de herberg van J. Voorbeijtel eene vergadering gehouden door de leden der dorpsvereeniging Landbouw en Veeteelt alhier,, welke hoofdzakelijk werd belegd tot het gemeenschappelijk aankoopen van Kunstmeststoffen, circa 55,000 kilo werd aangegeven, welk bedrag vermoedelijk nog al wat zal verhoogd worden. De heeren G. de Jager, M. de Kater, J. van der Voorde en J. Noteboom, werden tot eene commissie van aankoop en uitvoering benoemd. Tot de vereeniging traden weer drie nieuwe leden toe. Tevens werd besloten om het lidmaatschap op te zeggen van de vereeniging van Land bouwers die suikerbieten verbouwen, om dat bovengenoemde vereeniging niets van zich iaat hooren. Een voorstel om ge meenschappelijk lijnzaadkoeken aan te koopen, kon moeijelijk worden uitgevoerd, omdat die hier weinig worden gebruikt, daar de Aardnotenkoeken en gedroogde Spoeling meer en meer in zwang komen. Te St. Maartensdijk overleed de wed. Hengstmengel, geb. Reeders die in '30 en '31 als marketentster ons leger in België volgde. Zij was 90 jaar. Ook haar man, die voor eenige jaren is gestor ven, had aan den veldtocht deelgenomen. Waar de gouden tientjes blijven! Bij de verdeeling der nalatenschap van een onlangs te Coes overleden rijke weduwe vond men o.a. een kistje van aanzienlijke afmeting vol met gouden ^entjes. Rott. Nieuwsbl. De moord te Rotterdam. Men schrijft ons uit Rotterdam In zake den moord op den jongen Hoog steden wordt geen licht ontstoken. De per soon uit Schoonhoven is als onschuldig bevonden weder vrijgelaten, en meer en meer wint hst gerucht veld, dat men ten laatste er toe zal moeten overgaan Van Berkel en zijn schoonzuster weder vrij te laten. Evenwel is nog geen enkel offici eel bericht ontvangen, dat dit laatste al of niet bevestigt. Een bejaarde Urksche visscher, va rende op een Urksche schuit, stond Dins dag gedurende den hevigen oostenwind aan het roer, toen hij dit even moest los laten om den schoot wat te vieren. Onver, wachts kwam de helmstok van het roe met zooveel kracht tegen hem aart dat hij het evenwicht verloor en overboord sloeg ten aanscbouwe der andere opvaren den, die den ongelukkige in de golven zagen verdwijnen en hem niet konden helpen. Te Middelharnis betreurt men den vermoedelij ken dood van 13 varensgezellen van het sohip 'Leemanshoop. Dit schip is bijna 4 weken geleden uitgezeild en niet teruggezien. Naar aanleiding van een abuis, door den leerling-telegrafist te Gorredijk be gaan hij verminkte een order aan een slager om geen vleesch te zenden in een order om meer te zenden heeft de Ka mer van Koophandel en Fabrieken aldaar zich tot den minister van waterstaat ge wend, met verzoek maatregelen te willen beramen, waardoor de aansprakelijkheid van den Staat voor de nadeelen, door de schuld van telegraafambtenaren en beamb ten in de uitoefening van hunnen dienst veroorzaakt, bij de wet worde geregeld, af althans de thans geldende uitzondering op den gewonen rechtsregel worde opge heven. Aan alle Kamers van Koophandel hier te lande is een afdruk van het adres gezon den met veizoek om adhaesie. Een plotselinge dood. Een treffend sterfgeval bracht te Hark stede op den Tweeden Kerstdag algeine6ne ontsteltenis teweeg. De heer Van Slogte- ren, organist der Herv. kerk, begeleidde als naar gewoonte het kerkgezang met de tonen van het orgel. Juist had de predikant twee verzen aan de gemeente opgegeven te zingen. Plotseling, toen het 4e vers geëindigd was, verstomden de tonen en bleef het orgel stil. Men ging naar de oorzaak daarvan zien en vond den ouden organist dood achter zyn instrument. Te Haarle m is na eene langdurige ziekte in den ouderdom van ruim 65 jaren overleden mr. J. W. A. Schneiders van Greyfenswerth, oud-rechter bij de arron- dissements-rechtbank te Zierikzee, zyn ge boorteplaats. Een manifest. Aan ons „beureau" wordt het volgende stuk gezonden „Manifest van de leerjongens van de Fabriek Van Weerden." Daar het gebleken is dat wij Leer jongens in den schaftijd in dit jaargetijde in de strenge koude van de Fabriek moeten, daar tegenstaande onze Collega's van de Fabriek Buttenheiin Maatschappij het voorrecht hebben op de fabrieken te mogen blijven, verklaren wjj zich niet naar willekeurig te laten behandelen en protesteeren wij ten sterkste tegen den Directeur van de Fabriek van Weerden, daarom Roepen wy alle leerjongens tusschen 12V« en l'/s op tot een ver gadering op het Weesperplein om te behandelen wat wy zulle» aanvangen en het oprichten van een vereeniging. Namens het voorloopig Komitée M. MONTANHES, Vo.rzitter. A. ASSER, Schretaris. Leve de Soldeeriteit. Volksdagblad. Een vreeselijke gasontploffing gevolgd door brand, had gisteravond plaats in de gasfabriek te Gent, waardoor een der 2 batterijen voor de Scubergaszuiveringstoe- stellen en een groot gedeelte van de gas leiding in de fabriek geheel vernield werd. De knal was zoo hevig, alsof er een Knupp- kanon afgeschoten werd. De machinist, die zich in de groote zaal bevond, waar de toestellen stonden, werd verscheidene meters weggeslingerd, de vloer sloeg uit elkander en het dak stortte in. Persoonlijke onge lukkeu hadden echter niet plaats, doch de materieele schade is aanzienlyk. Kort na de ontploffing moesten een vijftiental groote fabrieken het werk staken, daar de toevoer van gas geheel ophield. De stad zelf is nog slechts gedeeltelijk verlicht. Er zijn in 't geheol 3300 straatlantaarns waarvan er 1300 geen gastoevoer meer heb ben, zoodat het erin Gent tamelijk donker uitziet. De drukking op het overige ge deelte der leiding is zeer flauw, zoodat het licht slechts met halve sterkte brandt. De berichten uit Afrika, voor zoover de censuur ze laat passeeren, duiden op een langzaam voortrukken van het Abes- sinische leger. Makkalle is ingesloten. Een tweede Abbessinische collonne schijnt het oog gevestigd te hebben op Adigrat, waar generaal Baratieri staat. De apostolische Delegaat te Kairo heeft, zegt men, aan de Staatskanselarij van het Vaticaan geseind, dat de derwischen den heiligen oorlog tegen de Italianen hebben verklaard en oprukken tegen Cassale. Omtrent de Frattelli Bingen te Genua vernemen wij, dat men algemeen de ver wachting koestert, dat zij door de familie vrijgekocht zullen worden, daar eenige vermogende familieleden de schulden wil len voldoen. Mochten zij eventueel vrij gelaten worden, dan bestaat er veel kans dat zij hun zaken opnieuw zullen hervat ten, Gustaaf Bingen had weinig aandeel in de gepleegde onregelmatigheden, daar deze voor zijn gezondheid veelal in de Duitsche badplaatsen vertoefde. Zijn broeder Alfred die te Amsterdam gearretseerd werd, dreef de zaken. Volgens he dat aandringt o tegen leegloopen te Chestsr zeker maal terecht sto gens dronkenschi handeling. Ogdi zijner zusters 67 terecht. De geb men 347 maal 1 stad Chester aan onderhoud f 24,t op om het argi regelen zoo kost Een versch zer dagen plaats fabriek. Kort v zaamheden wilde zaam in de groo zich begeven ni waarvan zij lid naar huis ging, heur haar een nabijheid eener c loopende drijfas i gende haar door stang gegrepen e van haar hoofd gei haar vreeselijk li nog in staat, zelf fabriek te loopen, neesheer ontboo bloedverlies werd pitaal vervoerd, gescalpeerdzelf geheel afgescheur ligt. Men heeft ongelukkige mei houden. De tocht dc is reeds door m beproefd, doch b roekeloos waagstu twijfelachtige roe te volbrengen, sp rusteloos pogen 1 uitvoerbaar plan, niet gevaarloos, t Een Amerikaanse genaamd, is van wahen aan een t boneden donderen hulp van een dot en vervaardigd to twee reusachtige h die gemakkelijk c aan elkander vert len as, waaraan e dit rek zal mr. I om zich op die den bruisenden af De uitvinder be' totaal buitengeslot De tweede z York, die Zaterda boren werd, is 1 van koningin Vic meisjes), waarvan 16 jaar telt. Zieh: Kleinkinderen v Door den hertog togin van Eife 2. Kleinkinderen vi Door keizer Wilhi gin van Sparta 3, d 2, door prins Hein Kleinkinderen v Door prinses Louie de» groothertog vi ses Irene 1, door Kleinkinderen ve Coburg-Gotha. Dc ltumenië 2, door Hessen 1*. Het sterretje du ses aan, de docht deren van koningi hertog en de gro< welke dochter in Darmstadt werd gi Uit In het slot van z Nederlander overh van Kamers van der Eerste Kamer nink van der Oy< punten van versch' ingediende wetsvoi woordige. Zoo rek „tusschenpersonen" Men zou het stel ontwerp aanvaarder kunnen vragen, «en onderdirecteur, chef rat. dienst (die den of bestuurders lieden te rekenen der veel moeite te Toch kan de h zich bij deze wijzig zij eer in het voorc dan in dat der pati zijn veel minder b van vertegenwoordi, die „tusschenpersone De schrijver vere lijkcr met het voc kende personen bu Arbeid te houden, toch niet buiten de in de meeste gevalli en moesten dus ook ben als dezen. D immers ook hen nie ongeschikt vinden, de schrijver dat het hen, die voor ande neming werken, du

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 2