„DE ZEEUW" Derde Blad. KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. R EG U TSZAKEN. BUUGERUJKK STAND- Donderdag 28 Nov. 1895. Dit nommer bestaat uit drie Bladen. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Grijpskerke door dhr. H. A. Stegenga cand. te Garsthuizen voor Nieuwerkerk (D.) door dhr. H. Smelt cand. te Vriezeveen. Klo atinge. Het berioht dat da. Meloen te Valburg beroepen is, is volgens de Goesche Crt. voorbarig. Er is daar nog geen beroeping geschied. Geref. Kerken. Beroepen te Kamperland ds. M. H. K. Mol te Zwarte waal. Aangenomen naar Lodi, N. Yersey (N. A.) door ds. I. Contant te Biezelinge naar Beverwijk door ds. J. C. Raamsdonk te Veerenaar Loppersum door ds. W. de Jonge te de Lier. De gemeenteraad van Arnemuiden benoemde tot onderwyzeres mej. J. A. E. van Oostveen, onderwijzeres te Nieuw Beijerland. Ter Navolging. Een theologisch student preekte in eene vacante gemeente. Tweemaal stichtte hij door zijn opwekkend en bezielend woord de schare, die des morgens en des avonds het bedehuis in het dorpje vulde. Na kerktijd was er in de gastvrije woning, waar hij logeerde, druk bezoek. Velen wilden den jongen man, die het Woord Gods zoo recht gesneden had, nog eens zien en van heel nabij hooren. Menigeen hoopte nog een napreekje te genieten. Hunne ingenomenheid met wat zij dien dag al gehoord hadden, verheelden zij geenzins. Een kerkeraadslid vroeg zelfs, of er een gunstig antwoord mocht ver wacht worden, ingeval hij naar hunne gemeente beroepen werd. De student ant woordde „Het zou me, indien ik hier predikant was, moeilijk vallen een doop te bedienen." Allen keken verbaasd op. Hoe, in eene gemeente van Christus, waar alle leden mochten betuigen, dat ze de waarheid, die naar de godzaligheid is, van harte toegedaan waren, zou het daar voor eenen leeraar bezwaar kunnen opleveren den heiligen doop te bedienen aan de kinderen der geloovigen? De verklaring van deze paradox volgde evenwel spoedig. De student had namelijk vernomen, dat in het dorp, waar hij thans was, alle kin deren op eene school gingen, waar in het beste geval gezwegen wordt en volgens de wet gezwegen moet worden van den Heiland, in Wiens Naam de kinderen der geloovigen gedoopt zijn; waar de leer, in welke de ouders bij den doop voor het aangezicht Gods beloofd hebben hun kroost ook te doen onderwijzen, contrabande is. De student deelde zijnen verbaasden toe hoorders mede, dat iemand eens geschreven had over: De leugen in de kerk. Welnu, zoo sprak hij, dat is hier do leugen in de kerk. De kerkeraad vergt den ouders bij den heiligen doop een belofte af, die door niemand wordt nagekomen. Denzelfden avond nog werd eene Ver- eeniging gesticht, die zich ten doel stelde eene school in het leven te roepen, waar ds H. S. vraagbaak en richtsnoer is voor meester en leerling saam. (De Chr. School Arrondissements-Rechtbank te Middelburg Dinsdag zijn veroordeeld wegens mishandelingE. W. v. d. S., 39 j., bierhuishoudster, M. F., 22 j., werkman, en H. V., 27 j., sjouwer, allen Middelburg, ieder tot 1 m. gev. straf; J. A. d. R., 20 j-, landbouwersknecht, Yzendijke, tot f 5 b. s. 5 d. h., R. F. P., 20 j., visscher, Philippine, tot f3 b. s. 3 d. h., en E. E. v. H., 23 j., zonder beroep, Philippine, tot f 1 b. s. ld. h., en diefstalF. C., 31 j., dienstknecht, Beveren-Waes, wijk de Bijl, en P. K., 18 j., werkman, Domburg, beiden tot 14 d., en E. A. d. M., 47 j., zonder beroep, St. Kruis, tot 3 d. gev. straf. Allen in de kosten. Vrijgesproken: G. T. N. B., 20 j., veldarbeider, Aardenburg, beklaagd van huisvredebreuk en beschadiging, en J. B., 21 j., timmermansknecht, Koudekerke, be klaagd van mishandeling. Kantongerecht te Goes. Strafzitting van 26 November 1895. Visschen zonder acte en vergunning C. f. te lerseke 2 maal f3 s. 2 maal 2 d. verbeurd verklaring niet in beslag ge nomen kruisnet bevel tot uitlevering of te betalen f 0,50 sub. 1 dag. P. H. te Goes 2 maai f o sub. 2 maal 4 d. verbeurd verkla- ring niet in beslag gedomen kruisnet, bevel tet uitlevering of te betalen 11 subs 1 dag. Als voren en dronkenschap.- D. P. v. H te Goes 3 maal f 3 subs 3 maal 3 d. ver beurd verklaring niet in beslaggenomen kruisnet, bevel tot uitlevering of te be talen fl sub. 1 d. Jachtwet P. d. S. te Colijnsplaat f3 sub 3 d. verbeurd verkla ring aiet in beslag genomen haas, bevel tot uitlevering of te betalen f 1 sub. 1 d., C. v. D. te H. Arendsk. f 5 sub. 4 d. verbeurd verkl. met bevel tot vernieling in beslag ge nomen wildstrikken, verbeurd verklaring op brengst in beslag genomen en verkochten haas ad 30 cent. C. F. Az. en H. G. Hzn, beiden te 's Heerenhoek ieder f 3 sub. 3 d. verkeurd verklaring en bevel tot vernie ling in beslag genomen wildstrik, H. D. te 's Heer Abtskerke f 10 sub 5 d. verb, klaring niet in beslag genomen geweer bevel tot uitlevering of te betalen f 3 sub 2 dagen. Sterken drank verkoopen zonder vergunning P. S. te Heinkenszand f 5 sub 3 d. Overtreding Reglement bevisschen Schelde en Zeeuwsche stroomen P. K., C. v. Z. Mz., J. v. Z. Mz., F. H. Az. P.Z. Jz. G. S. Adt. te lerseke ieder f 1 sub. 1 dag P. S. A.J.zn en J. S. A.J.zn ieder 2 maal f 1 sub. 2 maal 1 d. C. C. huisvr. van A. K., J.V.C., C. G. Jd., L. A. Lz. allen te Kantvliet, België, ieder f 1 pl. f2 subs. 1 d. pl. 2 d. Polderreglement in Zeeland J. G. Cz. J. M. Jz., W. P. D. Jz. J. M. Jd. en M. C. D. Jz. allen te lerseke ieder f 1 sub. 1 d. Regl. op de wegen en voetpa den in Zeeland G. d. S. Jz. te Kats 2 m. f 1 subs 2 m. 1 d. J. G. te Goes f5 subs 3 d. Gem. Yerord. van Driewege C. N. te Driewegen f 1 sub. 1 dag, Id. te Goes J. d. D. te Goes f 3 sub. 2 d. J. C. J. K. onbekende woonplaats f3 sub. 1 d. Id. 's Heerenhoek C. H. te 's Heerenhoek f0,50 sub. 1 d. F. C. A. H.Cz. te 's Heerenhoek f 1 sub 1 d. Id. te Kruiningen J. D. en C. F. te Hansweert ieder f 0,50 subs 1 dag Strooperij M. d. J. Gz. te Kapelle f 3 sub. 2 dagen J. d. T. te Kloetinge f 5 sub. 5 d. Straatschenderij J. F. d. C., te Goes f 1 sub. 1 dag D. L., Cz. te Kapelle f 15 sub. 3 dagen D. V., Jz. en C. T., Mz. te 's Gra venpolder ieder f 3 sub. 2 dagen met bevel tot vernietiging van het in beslag genomen overtuigingsstuk (isolator). Nachtelijk bu rengerucht: A. W. d. G., P. B., te Goes ieder f3 sub 2 dagen F. J. T., te Goes f 2 sub 2 dagen. Onbevoegd uitoefenen van de geneeskundeW. H. R. te Rot terdam f20 sub. 10 dagan. Afscheuren van het biefje Besmettelijke ziekte Roodvonk: M. K. O., hvr. van W. K., te Goes f 3 sub, 2 dagen. Overtredisg veldpolitie J. R. hvr. van A. v. d. B. te Goes en J. W. te Krabbendijke ieder f 2 sub. 2 dagen L. M., Cz. en J. N., Jz. te lerseke ieder f 1 sub. 1 dag. DronkenschapJ. M., te Oud-Sabbinge en A. Y., te Krabbendyke ieder f 1 sub. 1 dag A. W. d. G., P. K., en P. G., te Goes J. d. K., te Kruinin gen (Oostdijk) J. M., te Wolfertsdijk M. G., te Wilhelminadorp L. L., te Colijnsplaat J. v. H., te Terneuzen G. d. G. te Welle en C. C. A. R. Rotterdam ieder f 2 sub. 2 d. J. B. te Kruiningen f 5 sub 3 d. M. K. te Wissenkerke 2 m. f2 sub 2 m. 2 dagen. Dronkenschap bij 2e herhaling: M. V., te Goos 3 dagen h. en C. R., te Goes 2 m. 3 dagen h. Idem in 3e herhaling J. M. te Colijnsplaat 7 dagen h. Jachtwet: J. K. te Kapelle. Vrijspraak met bevel van teruggave van de opbrengst van de in be slag genomen en verkochte haas a f0.50 aan Mr. J. C. v. d. B. te Heinkenszand. Gemengde Berichten Middelburg. Heden Woensdag ver trok van hier naar Cardiff het Engelsehe stoomschip „Frekieve" gez. Gregory na lossing zijner lading bestaande uit 2.050.000 KG. graan. Men schrijft ons De nieuwe kilometerboekjes kunnen ook zeer voordeelig zijn voor hen die van de Zeeuwsche stations dikwijls de markten te Goes en te Middelburg bezoeken. Bij retour reizen van Goes naar Middelburg of omgekeerd profiteert men telkens voor de le klasse f 0.36, 2e klasse fl 0.31 en 3e klasse fl 0.18. Enkel voor dergelijke korte afstanden is het boekje echter niet ingericht want aan gezien de afstand in tarief kilometers Goes- Middelburg slechts 19 K.M. bedraagt en het aantal strooken 45, zoude men enkel bij het gebruik op dit korte traject strooken te kort komen, daar er nog een aantal te bereizen kilometers zouden overschieten. Wanneer men echter tijdens de geldigheid van het boekje sleehtseenmaal eene grootere reis maakt of men reist eenige malen met meer personen uit hetzelfde gezin op ééne strook, vervalt dit bezwaar. De overschie tende kilometers uit nagenoeg volle boek jes die op zichzelf onvoldoende zijn voor eene reis, kunnen op eventueel nieuw te nemen boekjes worden overgeschreven. Bij het bestellen van het boekje moet men een waarborgsom van fi 5 storten, die bij teruggave van het gebruikte boekje weder wordt teruggegeven. De geldigheid begint op den dag dien men wenscht, en eindigt na verloop van een jaar, b. v. een boekje genomen op 23 Dec. lo95 is geldig tot en met 22 Dec. 1896. Om tegemoet te komen aan hen die do boskjes enkel voor korte reizen wenschen te gebruiken zoude het gewenscht zijn dat hiervoor aan de stations supplementboekjes zouden te verkrijgen zijn of wel boekjes met meer strooken, De door Diakenen der Nederd. Herv. gemeente te Middelburg op 25 Nov. 1895 gehouden Wintercollecte heeft opgebracht f2054.60. Borsele. In deze gemsente beeft on langs iemand de zoogenaamde aardigheid gehad om op ëen dag vijfkop ongeschilde appels op te eten. De onvoorzichtige daad is hem slecht bekomen, want kort na de uitvoering is hij ongesteld geworden, en heeft hij ten slotte geneeskundige hulp moeten inroepen. Zlerikzee. Gisterenavond werd hier een vierjarig kind na het uitgaan der be waarschool vermist. Overal werd door de ouders gezocht, doch zonder resultaat, ook is er nog omgeroepen, totdat na herhaald verzoek nog eens in de school werd ge keken, alwaar het als 't ware verkleumd van kou werd gevonden. Te Hoofdplaat is onder den naam van „Helpt Elkander1' opgericht eene maat schappij tot geldelijke uitkeering bij het verlies van varkens, aanvankelijk met 29 leden meest uit den landbouwenden stand. Te Eede (Zeeland) was E. Coene bezig een geladen geweer schoon te maken. Onwillekeurig raakte hij den trekker aan, waardoor het schot afging en de kogei rakelings voorbij zijne vrouw vloog en ep eenigen afstand een hond doodde. Kloetinge. Benoemd tot gemeente veldwachter J. Meulendijk, agent van politie te Middelburg. M. C. Kamperland. Maandagavond had in de Ger. kerk alhier op voor de Chr. j. 1. ver. Prd. 12 v. la de Wel Eerw. Heer ds. Raamsdonk uit Vesre. De Chr. j. 1. ver. had het voorrecht haar eerste jaarfeest te mogen vieren. Naar aanleiding van Jez. 40 de 3 laatste verzen hield de geachte redenaar een feestrede welke met onver deelde aandacht gevolgd werd. Na deze samenkomst begaf zich de feest vierende J. V. met hare begunstigers, afge vaardigden en nog enkele vrienden naar de Chr. school waar onder het gebruik van eenige ververschingen de avond ver der werd doorgebracht met verslagen en voordrachten. Nadat de voorzitter der j.l. ver. allen had bedankt welke mede ge arbeid hadden tot het welslagen van dit haar eerste jaarfeest sloot ds. Raamsdonk op verzoek deze vergadering met dankgebed. VliPsingen. Maandag werd alhier aan wal gebracht door den Belgischen loods- kotter no. 9, schipper H. Smagge, de be manning van de op de Callao-bank bij West- kapelle verlaten Noorsche bank Indien gez. Bodemann, van Blankahalm, bestemd naar Antwerpen en geladen met hout. Des nachts is het schip dravende op de lading gevonden door den Nederl. loolskotter no. 3, sohipper W. J. Jansen, waarvan eenige mannen aau boord gingen om het schip dat vol water was en zijn roer ver loren had, hier binnen te sleepen. Zij brachten 't des morgens alhier ter reede, waarop zij 't bij Rammekens aan den grond zetten. Op het eiland Tolen is door de onderwijzers Yermaas te Scherpenisse en Wiersma te Poortvliet, beiden in het bezit der akte landbouwkunde, een landbouw- cnrsua opgericht. Door 20 landbouwers zonen worden de lessen, die gratis gegeven worden, gevolgd en deze zullen duren tot ultimo Februari, wanneer onder normale omstandigheden het werk op den akker weder wordt opgevat. Meer en meer gaat men alhier bemerken, dat naast de praktijk de theorie groote waarde bezit en dat de toepassing van „zoo hebben mijn vader en grootvader gedaan, en zoo doe ik ook", al bitter weinig geld in de beurs brengt. Weldra begint men ook met een cursus in hoefbeslag; hierbij zal de theorie ge geven worden doordhr.Jac. Z. Risch, prov. veearts 'te Scherpenisse. N. R. C. In eeu dorp bij Leeuwarden zou dezer dagen een huwelijk worden voltrokken. Op de vraag van den ambtenaar van den burgerlijken stand, of de bruidegom en de bruid bereid waren, elkander aan te nemen tot echtgenooten, weigerde de bruidegom echter beslist te antwoorden. Hij zeide, geen waarde aan het burgelijk hawelijk te hechten. Het huwelijk werd nu natuurlijk niet voltrokken en allen gingen weder huns weegs van het gemeentehuis terug. Te Rotterdam is overleden de heer Lambertus van Koetveld oudste broeder van wijlen den hffprediker, de onthulling van wiens gedenkteeken hij nog mocht beleven. De overledene bereikte den leeftijd van 90 jaren. De grootste merkwaardigheid op post- zegelgebied is thans wel de postzegel van de nu weder verdwenen republiek For mosa. De president en aanvoerder der be ruchte Zwartvlaggen, Lioe-Joeng-Soe, toonde zijn groote energie en zijn administratief talent ook daardoor dat hij een geregelden postdienst in het leven riep tusschen het eiland en het vasteland en wel met Hong- kon en Amoy. Hg liet in zijne hoofd stad Tainan-Soet postzegels vervaardigen, die lang niet slecht uitgevoerd zijn. De postzegel in blauwen druk vertoont in de bovenste lijn de woorden „republiek Formosa", in antieke Chineesche karakters: rechts zijn geplaatst de woorden „honderd cash" in moderne karakterslinks het woord postzegel (sitan). Het midden der teekening wordt ingenomen door het wapendier der Republiek, een tijger. Als een bewijs hoe hevig Zonbag de storm in het Kanaal was, meldt men, dat de middagboot van Dover naar Calais, na verscheiden vruchtelooze pogingen om de haven van Calais binnen te komen, terug moest en hare passagiers weer te Dover aan wal zette. Oude zeelui herinneren zich niet, dat zoo iets ooit eene mailboot Van den Dover-Calaisdienst overkomen is. Een Fransch blad vestigt er de aan dacht op, dat de Duitsche bladen bijna alle zwijgen over de 23en November; en toch is die dag een historische. Het is vijf-en-twintig jaar geleden dat te Nertailles in het huis van mevrouw Jassé rue de Provence de overeenkomst geteekend is tusschen Pruisen en Beieren. Toen Bismarck dit gewichtige stuk had onderteekend, verliet hij de drie Beiersche gevolmachtigden, die nog hun naam moesten zetten, en begaf hij zich naar een aangren zende kamer, waar een aantal hooggeplaatste personen aanwezig waren. „Mijneheeren sprak Bismarck. „De een heid van Duitschland is een feit Be eerste slachtoffers van den winter. In Mosscheldorf zijn Zondagmiddag twee schaatsenrijdende knapen door het ijs van de Saais gezakt. Een porceleinschiider, ze kere Grautz, snelde hun ter hulp, doch zakte zelf door het ijs en vond met de beide knapen den dood. Het lot der kieswet. De Standaard schrijft „Nu het Voorloopig Yerslag over het ingediende kieswet-onlwerp verschenen is, kan men op het parlementaire scheepje zeg gen dat er land ,,i» 't zicht" is. De Memorie van Antwoord kan den Mi nister niet lang ophouden. Het Verslag is zoo kenrig gesteld, en geeft in zoo geregelde orde het voor en tegen bij elk geschilpunt op, dat zjja ant woord gesneden brood is. Op enkele punten zal hij zijn meening moeten verduidelijken, een enkele onregel matigheid glad strijken, en bij een enkelen kruisweg moeten beslissen wat weg hij op wilmaar dat is dan ook al. En dit nu kan een zoo vlug en ijverig werker als deze minister, gerugsteund als hij is door zijn uitnemend Departement, niet zoolang ophouden, of reeds in het komende reces mag zijn antwoord worden tegemoet gezien. Na het winter-recès terugkeerende, zal de Kamer dus aanstonds kunnen bepalen, wanneer ze het ontwerp in openbare be handeling wil brengen. En al houden eenige kleine ontwerpen de Kamer dan nog eenigen tijd op, toch is het alleszins mogelijk, dat de kieswet dan reeds einde Februari of begin Maart aan de orde komt. Het lot, dat dit ontwerp wacht, is, ge lijk nu de pionnen op het schaakbord staan, niet twijfelachtig. De minister kan met tweeërlei openi ng zijn spel beginnen. Hij kan linksch spelen of naar rechts. Maar in beide gevallen is er uit deze Kamer wel een meerderheid voor zijn ontwerp te halen. Parlementair loopt het scheepske dus wel van stapal. Blijft alleen de vraag, of do nieuwe regeling in staat zal zijn, zulk een wijziging in onzen toestand ee brengen dat de energie in het politieke leven terugkeert; dat het vertrouwen in de Staten-Gen. hersteld wordt en dat we door vasten koers bjj de vaart te houden, toch eindelijk eens uit dat zeeziek dhbberen en omzwalken geraken, waardoor nv reeds het vierde eeDer eeuw alle profijt voor de reederij te loor ging. MARKTBERICHTEN. VLISSINGEN, 26 Nov. '95. Boter 1120 a 11.15 per kilo. Eieren 16.80 a 10.— per 104 stuks. GOES, 26 Nov. 1895. De vraag naar gerst in de beste soorten was vrfl levendig, overige artikelen bQna onverandeid. Oude Tarwe 10.— afO.—Nieuwe Tarwe f6.— a f6.70. Rogge f4.20 a f4.40. Winter- gerst f 3.75 a f 4.10. Zomergerst f 3.25 a f 3.50 Haver f2.— a f 2.75. Bruineboonen f9,25 a f 10.—. Paardenboonen f4.80 a f 5,—. Kool zaad f 0.— afO.— Groene Erwten f 6,50 a f 8.50. Yersche Boter f 0.50 a f 0.53. Eieren f 1.30 a f 1,40 de 25 stuks. Aan de lijn waren 268 stuks hoornvee, en 10 schapen. De handel was vijj levendig. Rotterdam, 25 Nov. Ter graanmarkt van Maandag ruimde, wat binnenlandsche gra nen betreft, tarwe tot onveranderde prijzen vrij vlug op. Naar kwal.| verkocht van f5.75 tot f7.10 per heet. ei middelbare en zeer goede soort 18.25 tot f8.75 per 100 kilo. ROGGE flauw en tot 10 cents verlaging niet geheel opgeruimd, f 4.20 a f 4.50. GERST. Winter- en Zomer alsvoren. Win ter per heet. 1 3.50 a f 4.40 en per 100 kilo f6 a f7.25.Zomer- f3.50 a f4.10. Chevalier- prjjshoudend f4.25 a f5.25 per heet. en goede en mindere kwal. f7 a f7.50 per 100 kilo. Voor extra kwal., die weinig voor komt, is echter nog boven de hoogste notee ring te bedingen. HAVER alsvoren. Per heet. f2 a f3 en per 100 kilo f 5.25 a t 5.80. PAARDENBOONEN tot eene verlaging van 10 a 20 csntsnog r. iet geheel op te rui men, f 4,80 a f5.25. WITTE BOONEN onveranderd met zeer weinig aanbod f 11.50 a f 12.50. BRUINE BOONEN 25 cents hooger. Ver kocht naar kwal. van f9.50 tot f 10.25. BLAUWE ERWTEN onveranderd. Naar deugd verkocht van f5 tot f8,50, terwijl voor gegarandeerde kwal. nog immer boven de hoogste noteering is te bedingen. KANARIEZAAD onveranderd flauw. Naar deugd f6.25 a f7.75. LIJNZAAD met goede vraag, tot verhoogde prijzen. ZEEUWSCHE AJUIN. Aanvoer heden gering. Verschillende schippers niet aange komen. Marktprijs f0,60 per 50 kilo. MEEL bleef de vorige week onveranderd stil met beperkten vraag. Heden prijshoudend met iets meer vraag door dekkiug voor voor winterprovisie. Rotterdam, 26 Nov. Ter veemarkt van Dinsdag waren aangevoerd: paarden, 1655 runderen, 976 vette, nuchtere kalveren 2 schapen, 4 varkens, 278 biggen. De prijzen waren als volgtRunderen le kwal 68, 2e kwal. 62, 3e kwal. 56. Kalve ren le kwal. 90, 2e kwal. 80, 3e kwal. 70. Schapen le kwal. 66, 2e kwal. 56, 3e kwal. Varkens le kwal. 2e kwal. 3e kwal. c. Alles per kilo. Van de Makelaars Cantzlaar en Schalkwijk te Rotterdam. MEEKRAP zonder vraag. PETROLEUM vast. Locof9.50E. Jan./Maart f8.75 E. Sept./Dec. f8.85 E. Oostburg. 27 Nov. 1895. Oude Tarwe fO.OO a fO.OO. Nieuwe Tarwe f6.40. a f 6.80 N. Rogge f 4.30 a f4.80. N. Wintergerst f 4.— a f 4.50, Zomergerst f 3.75. a f 4.00. Haver per 100 kilo f4.75. a f5.25. Kookerwten f7-— a f7.50 Erwten, f5.25 a f 5.50. Paardenboonen f5.— a f5.50- Koolzaad fO.—a fO.— Alles per H.L., uitgezonderd de Haver. Van 26 27 November 1895. MIDDELBURG. GetrouwdJ. C. van den Wijngaartjm. 24 j. en T. Timmermans jd. 23 j. F. G. C. Rincker jm. 27 j. en W. C. Klinge jd. 18 j. Bevallen: S. TUroe geb. de Jonge d. C. H. S. Leusen geb. Luimes d. E.Penninkx geb. Jonkerman z. J. M. Beanfort geb. Sanderse z. OverledenC. Puijpe 5 m. z. L, Petiet U/a m. z. J. A. Laarman man van M. Dirkse 56 j. GOES. Geboren 25, Katelijntje Cornelia d- v. Pieter Bommelje en Maria Karelse. Overleden Maatje Goud 74 j. wed. van Adriaan de Dreu. ZIERIKZEE. Gehuwd27, Adriaan Kaan 22 j. jm. en Pieternella v. d. Berge 23 j.jd. Arij de Koning 37 j. wedr. van Helena Catharina van Vliet en Tannetje van Westen 36 j. jd. Geboren 21. Jan z. v. Cornelis Quist en Anna Maria Jansen. 23, Jozef Marie z. v. Gerardus van Wanrooij en Wilhelmina Christina de Smidt. 24, Klazina Magdalena d. v. Marinus Adrianus Bakker en Wille- mina van der Have. Jacob z. v. Jan Paret en Janna Pieternella van Krieken. 26, Willem z. v. Pieter van der Werf en Adriana Koopman. Overieden: 25 Nov. Neeltje Berkhoudt 46 j. vrouw van Pieter Franciscus Dalebout, 25 Nov. Anna 4 w. d. v. Johannis Boot en Pieternella Evertse. AFLOOP VERKOOPINGEN ENZ. DOMBURG. Heden Woensdag werd door not: Verhulst publiek geveild 3 perceelen bouwterrein in de Noordstraat. Kooper in massa de heer W. Hioolen te Middelburg voor f958. BIGGEKERKE. Dinsdag werd door not Tak publiek geveild een huis en erf no. 2. Kooper dhr. J. Simpelaar alhier voor f1555. 2o en 3o 52 A. 70 cA (1 gemet 103 roeden) bouwland. Kooper dhr. D. Jadse alhier voor f 1025 in massa. 4o en 5o 39 A. 60 cA. (1 gemet 2% roeden) bosch. Kooper dhr. Jan Riemenste Zoutelande voor f200. Alles onverminderd 8 pCt. onkosten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 9