SCHOONHEID EN OHSGHÜLD. KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. RECHTSZAKEN. GEMENGDE BERICHTEN. lingen tot het licht des Évangelies gekomen ■wasen belijdenis gedaan had in de kerk. der Hervorming. De koning zei tot hem wat heb je toch aan dat van geloof ver anderen? „Koning", antwoordde de andere zeer ter snede, „ik deed als gij, het was mij om een kroon te doen. Gij deedt het echter maar voor een aardsche, mij wacht nn de hemelsche. De uwe zal haast verwelken, de mijne is de onverwelkelijke kroon, die is beter". Zoo zal het ook de koning van Bulga rije zoo vreezen wij ondervinden. Gideon Ned. Herv. Kerk. Drietal te Rotterdam ds. A. B. ter Haar Romeny te Middelburg, dr. S. D. v. Veen te Groningen en ds. J. Schrijver te Schie dam. Beroepen teGapinge en te Borssele dhr. C. v. d. Hoeven Jr. cand. te Rotterdam te Ritthem dhr. J. G. M. Andreae, cand. te Woudenberg. Bedankt, voor Schore en Vlake door dhr. G. Posthumus Meij es cand. te Amsterdam. GoeS- Bij de Ned. Herv. Gemeente alhier zijn herbenoemd de heeren ouder lingen J. Adam en M. H. Harinck, en Diakenen I. Wessel Sr. en C. Snoep Az., die allen de benoeming hebben aangeno men. Waarde. Maandag had de verkiezing plaats van 2 Notabelen wegens periodieke aftreding. De aftredenden waren de heeren J. Oudshoorn en M. Kopmels. Aan de stem ming werd door 39 kiezers deelgenomen de uitslag was dat gekozen zijn de heeren J. Oudshoorn met 28 en A. van Fraassen met 20 stemmen de heer M. Kopmels (aftredend) bekwam 13 .stemmen. De ove rige stemmen waren over verschillende personen verdeeld, terwijl van onwaarde waren 2 stemmen. Geref. Kerken. De gereformeerde kerk van Doesburg is met haar leeraar ds. G. A. Gezelle Meerburg tot het kerkverband der oude chr. geref. kerk teruggekeerd en heeft aan de Regeering van deze daad kennis ge geven. Reeds 40 gemeenten in ons land zijn thans christelijk gereformeerd. Dezer dagen is te Grandrapids (N. Am de hoeksteen gelegd van het nieuwe (in plaats van het afgebrande) kerkgebouw der gereformeerde gemeente. Als sprekers traden op de zoon van wijlen ds. C. v. d. Meulen en de zoon van wijlen ds. Dosker, welke beide overleden leeraars dc kerk van Grandrapids gediend hebben. In de holte van den hoeksteen werd een bus geplaatst van den navolgenden inhoud Een bijbel, de grondwet van de Dutch Reformed Church, geïllustreerde bijbel teksten in 242 talen een leerredeeen levensbeschrijving van ds. C. v. d. Meulen een dito van dr. v. Raalte; portret van den oud-ouderling Frans v. Driele portret van de ruïne der oude kerk een lijst met namen van kerkeraadslëden en Zon dagsschoolbestuursleden. Bij de plechtigheid werd door eene meis jesklasse der Zondagsschool een lied gezon gen. De gemeente zong Psalm 1033. Tot onderwijzeres aan school B te Ter- neuzen is benoemd mej. J. J. Scheele te Nisse. Arrondissements-Rechtbank ie Middelburg Gisteren,Dinsdag,zijn veroordeeld wegens: mishandelingJ. J. v. B., 19 j., va rensgezel, tot 2 m. gev. straf, en wegens opruiing: M. J. v. B., 49 j., rijkstonnen- legger, tot f 100 b. s. 1 m. h. mishandeling: P. H., 40j., slachter, Phi lippine, to) f 10 b. s. 10 d. h., en E. J. M-, 17 j., schippersknecht, Sas van Gent, tot f3 b. s. 3 d. h. diefstal: J. H., zonder beroep, Colijns- plaat, tot 1 m. gev. strat, en L. F. L. S., 25 j., zonder beroep, Vlissingen, tot f 10 b. s. 10 d. h. diefstal met braak: J. H. voornoemd, en L. H., 14 j., zonder beroep, Colijns- plaat, beiden tot 14 d. gev, straf FEUILLETON. {Een Sermoen aan de meisjes). Ondersfaande schrijven wjj over uit De Wandsbecker Bode van Matthias Claudius. Een boek dat in geen enkel gezin behoorde te ontbreken. Eigenlijk zou schoonheid onschuldig en onschuld schoon moeten zijn maar in de wereld zijn het verschillende diDgen en daar ik dat sermoen houd in de wereld, moet ik mij daar wel naar schikken. Schoonheid is derhalve schoonheid des lichaams een paar duivenoogen, een aangezichtje als melk en bloed, en een zekere toovervogel colibri die, zooals de malle poëten schrijven, aan de duivenGOg- jes en aan het aangezichtje zit en nestelt, als de zwaluwen aan den muur. Onschuld, integendeel, woont in het gemoed en is heling: M. B. B., 53 j., hvr. van D. L., Vlissingen, tot f10 b. s. 10 d. h., en wederspannigheidP. M., 20 j., varens gezel, lerseke, tot f 5 b. s. 5 d. h. Allen in de kosten. Ontslagen van rechtsvervolging M. H., 10 j., zonder beroep, Colijnsplaat, beklaagd van diefstal, en van diefstal met braak. Vrijgesproken: J. H., voornoemd, be klaagd. van beschadiging- F. B., 40 j., schipper, Clinge, beklaagd van mishande ling, en C. S., 24 j., sjouwer, Middelburg, beklaagd van huisvredebreuk. Goes. Wat nog zelden is voorgeko men verdient wel melding, dat bij J. Weststrate onder deze gemeente hedenmor gen bij het slachten van zijn arken vier nieren werden gevonden. Borsele. Op hun verzoek zijn tot Eereleden van het Fanfarekorpe Oefening kweekt Kunst benoemd de heeren August Poulier, L. Bachelier en Pierre Saint Léger allen wonende te Lille (Frankrijk). Men schrijft ons uit Oud-Vosmeer: Hoewel de prijzen van de meekrap enorm laag zijn, zoodat van de opbrengst van verschillende blokken zelfs de land pacht niet betaald kan worden, gaat men nog steeds voort, altijd maar hopende op matige revenuen, dit artikel te verbouwen „de oude meestoof" is thans in volle wer king en de campagne zal geruime» tijd duren, waaruit blijkt dat de gestoken hoe- veelLeid nogal vrij groot is. Dit jaar is weer een der meestoven alhier gesloopt en is de bovengenoemde alleen weer over als herinnering aan den tijd, dat de ver bouw van meekrap in onze provincie en op de Zuidhollanlsche eilanden voor de landbouwers als het ware een goudmijn was. N.R.C. Middelburg. Ged. Staten hebbende besturen der aan zee gelegen gemeenten en de verschillende polder- en dijkbesturen bij circulaire uitgenoodigd vóór 15 De cember hun gevoelen mede te deelen over de wenschelijkheid uener aanvulling der wet van 23 Juli 1895 Staatsbl. no. 151), in zake opruiming en beheer van wrakken niet liggende binnen eene bepaalde ge meente. De postbode J. Malgo te Koude- kerke is, wegens uitbreiding van perso neel, benoemd tot brievenbesteller te Mid delburg. St. Maartensdijk. Ten bewijze hoe gunstig de weersgesteldheid in den nazomer op de veldvruchten heeft gewerkt kan dienen dat de landbouwer P. Franke met St. Jan (24 Juni) een liter boontjes aan den grond toevertrouwde, die hem bij het inzamelen 45-voudig vrucht opleverde. Op andere jaren (zoo verzekerde men) behooren de boontjes met St. Jan reeds blaadjes te hebben als butterkapelletjes wil men goede verwachting op een rijken oogst mogen koesteren. Heinkenszand. Een zonderling ge val ondervonden de gebroeders Raas al hier. De vorige week brachten ze een hunner koeien naar de weide die ongeveer anderhalt uur gaans verwijderd is. Twee dagen later ontdekten ze tot hun verba zing dat ze haar oude verblijf plaats niet vergeten was, ze stond weer bij de hof stede om te worden binnengelaten. Met twee kalvers was het precies hetzelfde ge val geweest. Een eenvoudig vrouwtje te Am. Ste/dam, een behoeftige weduwe, had een 9-jarig zoontje, dat, ten gevolge van spraakgebrek, achterlijk van geest was. Men ried haar aan, het jongske, wilde 't niet voor zijn leven in dezen deerniswaardigen toestand blijven, op een inrichting te doen waar het zijn gebrek zou kunnen worden genezen. Moeder had daarvoor echter geen geld, en nu kwam zij op het idee om de hulp van de Koningin in te roepen. Niet lang daarna kwam „iemand van het hot" een onderzoek instellen naar den toestand van de weduwe en haar kind. E n gevolg hiervan was dat de vrouw dezer dagen verblijd werd met de mededeeling, dat de Koningin besloten had voor Hare rekening den knaap te doen opnemen in de „In richting voor Spraakgebrekkige en achter lijke kinderen" van den heer Kingma te Amsterdam. Te Wittelte (gem. Diever) heeft een vrouw haren man en vijf kinderen in den steek gelaten om met een ander naar Ameri ka te gaan. Zij was met de schuit naar eene hemelsche gestalte, die met Luther God vreest en liefheeft, opdat zij kuisch en eerbaar leve in gedachten, woorden en werken die, argeloos, niets van ziekzelve en de wereld weet en zich met niets be moeit. De colibri vindt verbazend veel bijval, en alle meisjes willen hem gaarne hebben en loopen hem na. Maar mijn lieve meisjes maar wij zullen samen eens overleggen. Wat is schsonheid des lichaams het is toch maar schoonheid des lichaams, de glans van een juweelspeld waarop geen edel hart grooten prijs stellen kan. Gij hebt ze u zelf niet gegeven en moogt haar ook niet behouden een paar jaartjes nog en zij is vervlogen. Ten tweede brengt zij bitter weinig voordeel in huis aan. Gij kunt met een gezichtje als melken bloed niet beter koken en braden gij kunt met duivenoogen uw kind niet beter was- sehen en verzorgenen het is niet voor de maan, maar voor het huis, dat de hu welijken bestemd zijn. Meppel vertrokken om daar boodschappen te gaan doen, waarvoor zij f 60 had mee genomen, maar kwam niet terug. Een der verslaggevers van de Pr. Gron. Ct. gaf het volgende verslag van de vergadering der Nieuwe Kiesvereeniging te Groningen, op Zaterdagavond jl. „Prompt om acht uur waren present de penningmeester, twee gewone leden en de pers. Kwart na 8 kwam nog een bestuurs lid, dat evenwel slechts een kwartier den tijd ha l. De voorzitter bleef absent wegens ziekte, terwijl de secretaris bedankt had. Oin half negen arriveerden nog een be stuurslid met twee gewone leden. Kwart voor negen nam de heer Van Deun als waarnemend praeses het woord. ZEd. sprak ongeveer als volgt: „Mijne heeren! Ik heb de eer de vergadering voor geopend te verklaren e.i neem bij dezen de vrij heid de vergadering meteen te sluiten; terwijl ik de heeren van de pers dank zeg voor de beleefde attentie, ons heden avond bewezen". Daarop keerden we naar onze haardsteden terug, met het hoofd vol van gedachten over het sterk politiek leven, dat keersclit onder de vooruitstrevende partij". Zaterdagavond had te Vlaardingen een hevige vechtpartij plaats. Zeker meisje D., die algemeen bekend staat door haar gedrag, kwam 's avonds een polderwerker tegen, vragende of hij mede wilde gaan weigerde hij zulks. Later kwam zij met een zeeman denzelfden persoon, die haar zulks geweigerd had, tegen en stookte toen den zeeman op, den polderwerker eens een pak slaag te geven. Dit liep zoo hoog, dat die polder werker een diepe snede kreeg bij het hart en men voor zijn leven vreest. Enkele arrestatiën hebben plaats gehad. De misdadiger, ziende wat hij gedaan had, liep van angst nog door de ruit van een winkel. Ook hij werd in verzekerde bewaring genomen en moet bekend hebben. Te Den Haag is naar het huis van bewaring overgebracht de commies van het departement van marine, v. G., verdacht zich in zijne betrekking te hebben schuldig gemaakt aan verduistering ten nadeele van het Rijk. Gesnapt. Het einde van den college- tijd is aangebroken. De student Muller heeft door welgeslaagdefinanciëele operaties bij oom en tante het noodige kapitaal ver worven, om rok, zwarte pantalon en over jas uit de handen van den pandjeshuishou lor te redden en rijdt nu zorgeloos naar huis, ten einde er zijn vacantie door te brengen. Nadat de eerste vreugde des wederziens voorbij is, begint mama de garderobe van den student te inspecteeren en vindt bij die gelegenheid in zijn overjas een verdacht nummer. „Wat beteekent dit nummer", klinkt het onderzoekend. „Ik heb op het laatste üniversiteitsbal mijn overjas in de garderobe afgegeven en daar zal men misschien dat nummer er op geplakt hebben. Door deze verklaring slechts noode be vredigd, staakt mama het verhoor, doch na een poosje roept zij den student weer bij zich. „Heb je je pantalon bij het studentenbal soms ook in de garderobe afgegeven Een eenvoudige weddenschap. Onlangs deden een paar heeren een weddenschap, waarin de automatische weeg toestellen, welke men sedert eenige jaren zoo vaak aan stations ziet, het onderwerp uitmaakten. De een hield staande dat als hij eenige gla zen bier had gedronken deze gewichtsver meerdering van zijn lichaam op de weeg schaal moest worden aangegeven, en wel precies op een gram af. De andere bestreed die meening en zei, dat het gewicht het zelfde bleef, al zou men 16 liter bier drinken. Men zou de proef nemen. Zoo gezegd zoo gedaan. De eerste ging eerst na hoeveel zijn eigen lichaam woog, liet daarop l'/s liter bier afwegen, dronk die op en stapte daarop op nieuw op het weegtoestel. Wie schetst 's mans verbazing toen hij tot de ontdekking kwam, dat, niettegenstaande de l'/s liter bier zijn gewicht precies het zelfde was gebleven. Hieraan zij toegevoegd dat soortgelijke weddenschappen op ander gebied meer zijn gehouden. Zoo weegt een emmer water, als er een stuk of wat visschen in worden ge daan, precies evenveel als die zelfde em mer zonder visschen. Daarenboven is schoonheid ook eigenlijk datgene niet wat ware liefde wekt. Het hoofd kan zij wel doen omloopenmaar ware, hartelijke liefde is niet aan haar verbonden. Slaat het oog op uwe moe derszij zijn niet schoon meer, en toch beminnen uw vadem haar nog hartelijk als den appel harer oogen. Zoo'n ding dus dat in zichzelf geen waarde heeft, dat in huis van geen bijzon dere nut is, en waarin eigenlijk de liefde niet bestaat, zoo'n ding is de schoonheid. Meer is zij niet, en gij, mooie meisjes, moet niet boos op mj zijn,dat zij niets meer is. Ik zou u op dit punt zoo gaarne kapittel vast maken. Want men zal u dit ook anders vertellen, u zoeken, liefkoozen en bewonderen. En dit zou u kunnen be goochelen, u te veel met de schoonheid doen ophebben en dat zou jammer zijn Schoonheid en onschuld zijn als de beide schalen aan een unster als de eene in uw hart «tijgt, daalt de andere. En dit weten velen uwer vleiers, en doen daarom Landnationalisatie. In een vergade ring van „De Dageraad" te Utrecht besprak de heer S olfel de landnationalisatie. Eigen aardig is deze bizonderheid. Mr. F. A. van Hall nam deel aan het debat en verklaarde zich bereid 1000 hectaren grond beschia- baar te stellen voor hen die ze hebben willen, als een bewijs, dat hij een proef neming als door den heer Stoffel bedoeld, wil aanmoedigen, dan zal het blijken dat kapitalisten en groot-grondbezitters nog zoo kwaal niet zijn als wordt voorgesteld. R. v. A. Te New-York heeft men dezer dagen ontdekt, dat professor Cattell van het Co lumbian college, bezig was een zeer vreem de psychologische proef te nemen. Hij had drie kinderen twee meisjes en een jon getje in een huis op een hoogen heuvel buiten de stad Garrisons afgezon derd van de buitenwereld, ten einde in anima vili de natuurlijke ontwikkeling van het mmschelijk verstand, aan zichzel- ven overgelaten, te bestudeereu. Gediwende vier jaar waren de drie „sujetten", waar van het oudste thans nauwelijks zes jaar telt, op deze wijze geheel afgezonderd ge bleven, zonder eenige opvoeding of iets, dat naar onderwijs zweemde. Naar men zegt, heeft de justitie een officieel ondei- zock naar deze feiten ingesteld, die herin neren aan de proef door Hcrodotes in het tweede boek van zijn „Geschiedenis" be schreven. Een koning van Egypte had volgens den schrijver in een korf, die boven den grond was opgehangen, twee kinderen in strenge afzondering doen op- kweeken, ten einde de oorspronkelijke taal der menschheid te bestudeeren. Een treurig ongeval heeft eergister avond te Antwerpen plaats gehad. Een kommies der invoerrechten betrapte bij het z. g. oude kleine bassin een man, die bezig was zich eenige koopmansgoederen, welke langs den wal waren opgeslagen, toe te eigenen. Hij greep den dief bij den kraag, doch deze rukte zich los en gaf den kommies een hevigen trap, zoodat hij in het water stortte. Onmiddellijk snelde men ter hulp en men slaagde er in den drenkeling met een haak bij zijne kleederen te grijpen, doch toen men hem aan den wal wilde trekken, scheurde zijn jas en het arme slachtoffer viel weer in 't water en verdronk. De man, die dit misdrijf pleegde wist zich uit de voeten te maken. Aan het station Konstantinowska is de ketel in de locomutief van een goede ren trein gesprongen. De machinist en zijne helpers werden gedood. De macgine is saiimgedrukt, vervormd en verwrongen onder den ontzettettenden druk van de ontploffende luchtkolom. Te Raimes werden in de Stations straat zes huizen gebouwd. Een aantal arbeiders waren daar werkzaam. Zaterdag morgen toen juist het werk was aangevan gen met het plaatsen van een console op 6 meter hooge balkon langs de huizen waggelden plotseling de muren en stortten toen ineen, de werklieden meesleepend in het puin. Na vele minuten van radelooze ontstelteuis ijlde men te hulp, het. puin wegruimend en zoekend naar de lichamen van de arme werklieden. Met heel veel moeite werden die uit den steenhoop ge trokken. Dooden waren er niet, doch mins tens tien doodelijk gewond. Geen kwam er ongedeerd af. Be waarde van het zeldzame. Op een verkooping te Londen werd een zilveren drinkkan, die koning Karei van Engeland aan sir Berry Godfrey, in het jaar 1666 uit erkentelijkheid voor de door dezen be wezen diensten bij de bestrijding van de pest, ten geschenke had gegeven, voor de buitengewoon hooge som van 525 pond sterling of f6000 verkocht. De gevangenen in de gevau- genis te Frar.kfoit, Indiana, veroorzaakten brand in hunne bedden die echter door het gevangenispersoneel met groote in spanning werd gebluscht. Een uur later wi.s er weder brand ontstaan en moest de brandweer uitkomen om de vlammen te blusschen. De sheriff en de brandmeester begrepen dat aan deze aardigheid een einde diende gemaakt en gaven bevel om de cellen vol water te spuiten. De gevange nen smeeekten om genade maar de spuiten werden niet afgewend voordat allen doornat waren evenals het beddegoed om niet weder te branden. De lust om weder brand te maken was toen aanmer kelijk bekoel!. Het was reeds de vierde keer i'at zij zich aan die ongepaste aardig- de schaal met de schoonheid zoo hoog rijzen, dat de andere met de onschuld ge heel naar beneden gaat. Eenigen leggen het ook nog anders aan en zoeked u kuisch heid en eerbaarheid als zotternij en bij geloof voor te stellen. Maar vloodt den man die zoo praatEn al was hij ook met goud en paarlen overdekt, hij is een booswicht; hij is een venijnige ratelslang De natuur, wel is waar, vertrouwende op zijne rechtschapenheid, heeft hem van den ratel verschoond, doch hij was die groot moedigheid niet waardighij moest dien dragen en, had ik het in mijn macht, de ratel zou aan zijn oor hangen, om te waarschuwen als hij aankomt. Onschuld des harten is het erfdeel en het sieraad der vrouw. En weest wel ver zekerd dat de onschuld haar bijzonder be schermengel heeft, die u volgt en over u waakt, zoolang als gij onschuldig zijt. Maakt hem niet verstoord en houdt u overtuigd dat, als hij u verlaat, ook het geluk u verlaten heeft. heid hadden schuldig gemaakt. Rooken in Mexico. Voor vlijtige kinderen is het op de Mexicaansche scholen een bijzonder voor recht, als zij gedurende delesin 'tschool lokaal een sigaar mogen rooken. Somtijds gebeurt het natuurlijk, dat een onderwijzer aan de gcheele klasseeen blijk wil geven van zijn tevredenheid en allen leerlingen zonder onderscheid rookvergnn- ning verleent. De onderwijzer zelf heeft natuurlijk als echte Mexii aan gedurende de gekeele Jes overeenkomstig zijn waar digheid een abnormaal groote sigaar in den mond. Op zijn lessenaar staat voor hem een kroes pulque (agaven-wijn), welks'in houd dagelijks door de ouders der kinderen wordt bekostigd. Ook in de Mexicaansche rechtzalen wordt bijna altijd gerookt en niet zelden gebeurt hut, dat een gevaarlijke misdadiger in de bank der beschuldigden heeft plaats geno men met echt Bpaansche grandezza zijn sigaar rookende. Turksch. Het Neue Wr. Tagebl. ontving dezer dagen de volgende parti culiere correspondentie: In aansluiting met de berichten van een optreden tegen de Jong-Turken, kan ik u eene kleine ge schiedenis uit mijn ervaringen vertellen, waaruit u moogt mededeelen, hoe enkele Turksjhe waardigheidsbekleders te werk gaan als zij een officieel onderzoek instel len en de betrokken gevangene niet al te spraakzaam is. Eenige jaren geleden kwam ik in een klein Albaneesck plaatsje in aanraking met een mij persoonlijk be ken den hooggeplaatsten,, Bffendi" de naam doet niets ter zake en nadat volgens Oostersch gebruik zwarte koffie en siga retten waren gebracht, begonnen wij ge zellig over koetjes en kalfjes, voornamelijk over Albaneesche toestanden te keuvelen. Zoo kwam het gesprek ook op een poging tot het binnensmokkelen van wapens, die men aan den mond der Bojonna beproefd had en ik vroeg den Effendi, of men ook iets had kunnen ontdekken. O, ja, meende mijn gastheer, alles is uitgekomen, de wapens kwamen uit Oostenrijk en waren in een Albar.eesch vaartuig geladen. Men heeft den schipper gevangen genomen en naar Scutari over gebracht en daar heeft hij alles verteld. Zoo spoedig reeds vroeg ik. Ja, ziet u, zei de Effendi, terwijl hij een teugje mokka nam en behaaglijk de rookwolkjes zijner sigarette nakeek, men heeft hem dunne spaantjes onder de nagels zijner vingeis en teenen ge stoken en daarna eenige insnijdingen in de huid van verschillende lichaamsleele n gemaakt, waarin vervolgens kokende olie werd gegoten en toen heeft hij alles ver teld. Mijn adem begaf mij zoojiets had ik in sensatieromans gelezen en van Ali Pascha, den „hyena van Janina" gehoord, doch in den tegenwoordigen tijd had ik het voor eene onmogelijkheid gehouden. Ik gaf mijn afkeer te kennen, doch de dikke Effendi lachte gemoedelij ken meende Welnu, men moet toch iemand heb ben, jdie dergelijke dingen aan 't licht brengt! Een zeldzame arbitrage. Het bulletin van het engelsche ministerie van Arbeid van October deelt mode, dat den 8sten Augustus een werkstaking uitbrak i« een machinefabriek. De patroon wilde een nieuw model ijzeren platen invoeien voor monitorschepen, de werklieden verklaarden, aan dit nieuwe model meer handwerk te hebben dan aan het oude, en in plaats van zes man, eischten zij acht voor iedere plaat. De patroon weigerde, de werkstaking brak uit, en duurde meer dan zes weken. Eindelijk werd besloten, door scheidrech- ters bet geschil te beslechten. Een afge vaardigde uit de werklieden en een ver tegenwoordiger van den patroon voegden zich een derde toe. Hun keus viel op Thomas Smith, zelf werkman in de fabriek. Hij had de beslissing, en gaf als zijn mee- ning te kennen, dat de eisch zijner colle ga's ongegrond was. Dezen legden zich bij zijn uitspraak neder, en hervatten den arbeid op den ouden voet, zonder hem er eenig kwaad voor te weten. Amsterdammer. Eene Deputatie. „Toen ik nog minister van marine was," verhaalt de heer Robeson in een, eenige jaren geleden, in Amerika verschenen boek, „kwamen er honderden zeelieden bij mij en gaven hun verlangen te kennen, om tot een zekeren rang bevorderd te wor den. Het was huil niet te doen om meer Meisjes ik ken uw waarde Ik weet wat gij voor den man zijn kunt, wanneer gij het wilt en er toe besluit de zijne te worden. Gij zijt hem een kostbare gave Gods, en hij loeft er wel eens zoolang door hij zij rijk of arm, gij zijt zijn troost en maakt hem altijd blijmoedig. Gij zijt been van ons been en vleesch van ons vleesch, en daarom beweegt mijn hart zich in mij, als ik u aanzie en aan u denk Nu, gij zijt in de wereld, en moet er in voort, welke ook uw bestemming zij. Gaat in vrede en ziet weinig om En de engel der onschuld geleide u. Wij schreven het bovenstaande over uit De Wandsbeker Bode van Matthias Claudius. Niet minder dan toen hij het schreef, achten ook wij zijne adviezen passend voor ie meisjes van onzen tijd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 2