RECHTSZAKEN. KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. GEMENGDE BERICHTEN. OVERZICHT dermaal, onder opmerking dat nit de sta tuten geschrapt is dat ook melk van an deren kan worden aangekocht zoodat zij nu zuiver coöperatief werkt, tot de Staten gewend met het verzoek om onder de vrijstellingen van tolgeld, bedoeld in art, 9 van het besluit der Staten van 6 Juli 1888 no. 13a, ook op te nemen het ver voer van de volle melk van de hoeven of weiden der deelgenooten naar de fabriek en van de afgeroomde en karnemelk van de fabriek naar die hoeven of weiden. (Gedeputeerde Staten zijn van oordeel dat er wel aanleiding bestaat om door het ver- leenen van vrijdom van tol de oprichting en instandhouding van dergelijke vereeni- gingen, welke den landbouwer ten goede komen, te bevorderen, doch dan eischt de billijkheid dat ook aan andere landbou wers vrijdom van tol verleend wordt, zoo dat voortaan niet alleen het vervoer van versche melk, maar het vervoeren en te rugvoeren van alle melk naar bij hen in gebruik zijnde gebouwen of terreinen vrij zal zijn. Zij doen dus een voorstel om bovengenoemd besluit in dien geest te wij zigen en die wijziging eerst in werking te doen treden op 1 Mei 1896, omdat de ter mijn van verpachting der tollen op de wegen in het voormalig 5e district dan eindigt. Nadat door den rapportuur Erasmes het algemeene verslag der afdeelingen was uit gebracht, wordt het voorstel zonder verde re discussies aangenomen. Bij hoofdelijke stemming verklaarden zich alleen de heeren van Lijnden en Heijse er tegen. VIII. Het bestuur der Maatschappij tot bevordering van ooft- en tuinbouw in Zeeuwsch-Vlaanderen's west elij S deel wendde zich tot de Staten met een verzoek om snbsidie van f75, uit de Provinciale kas, ten einde naast den bestaanden een tweeden cursus te kannen openen in het kweeken, snoeien, enz. van vrucht- en ander boom gewas. Gedeputeerde Staten zijn van oordeel dat bedoeld onderwijs in eene werkelijke behoefte voorziet en van genoegzaam alge meen belang is om den steun te wettigen. Zij stellen mitsdien voor om gedurende drie jaren eene jaarlijksche subsidie van f 75 te verleenen. In de afdeelingen onderzocht gaf het voorstel aanleiding tot de volgende opmer kingen. Sommige leden meenden dat het niet op den weg der Provincie ligt aan dergelijke vereenigingen subsidie te geven, terwijl anderen er de voorwaarde aan wil den verbonden zien dat er voortdurend twee cursussen zullen gegeven worden. Die laatste opmerking maakten Gedeputeerde Staten zich ten nutte om bedoelde voor waarde aan hun voorstel te verbinden. Nadat door den rapporteur Fruij tier het algemeen verslag der afdeelingen was uit gebracht, wordt het voorstel bestreden door de heeren van Buren, Hu vers en Snijders en verdedigd door de heeren Hennequin, van Rompu en Rombach. Het wordt daarna bij hoofdelijke stemming aangeno men tegen stemmen de heeren Snijders, van Lijnden, Pompe van Meerdervoort, Heijse, van Buren, Kloppers, Dronkers, Erasmus, Maas, J. A. Bolle en Huvers. IX. Door Gedeputeerde Staten was over gelegd een ontwerp- besluit tot wijziging der begrooting van de enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven voor 1896. In de afdeelingen, waarvan bet algemeen verslag door den rapporteur van Baren wordt uitgebracht, had het ontwerp-besluit niet de minste tegenspraak uitgelokt en wordt het ook thans zonder (discussie of hoofdelijke stemming goedgekeurd. Hierna wordt de najaarsvergadering door den voorzitter in naam der Koningin voor gesloten verklaard. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Hooge Zwaluwe door dr. P. J. Kromsigt te Scherpenisse. Het provinciaal kerkbestuur van Friesland heeft op het verzoek van den kerkeraad der hervormde gemeente te Sloten, om toestemming tot beroeping van den heer Al. Beohger, gewezen leeraar der Dutch Reformed Church te New-York, be sloten dat een onderzoek zal worden in gesteld bij onze vertegenwoordiging aldaar of de door hem overgelegde stukken als officieel en authentiek kunnen worden aangemerkt. Indien dit zoo is, zal hij tot een colloquium doctum worden toege laten. Kapelle. Door het Kiescollege is in de plaats van dhr. Jac. Daane, die ver zocht had niet meer in aanmerking te komen, tot ouderling benoem I dhr. L. Yreeke en herbensemd tot diaken dhr. Jan van Wingen die beide de benoeming heb ben aangenomen. Geref. kerken. Goes- De kerkeraad formeerde in zijne vergadering van donderdagavond j.l. voor het beroepen van een predikant bij de gereformeerde kerk alhier het navol gende tweetal ds. G. J. v. d. Yegt te Haren en ds. J. Westerhuis te Groningen. (Gelijk men zich herinneren zal was een der vorige predikanten bij de hervormde gem. alhier uit Haren hierheen gekomen, terwijl ook de eerste predikant der chr. evang. gein. a hier uit Groningen is beroepen geweest). Benoemd tot onderwijzer aan de chr. school te 's Gravênzandë de heer W. Ie Wolf te Ritthem. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg Van het door ons afgebroken verslag- zie ons vorig no. over de rechtzaak A, J. J. Snoep, geven wij hierbij het slot Hetgeen wij Vrijdag plaatsten, was van onzen eigen verslaggever het onderstaan de echter is ontleend aan de Goesche Cou rant. Getuige L. J. de Jongh verklaart met Ca. Mol gesproken te hebben ongeveer op 25 Mei en deze verklaarde dat getuige Neter wilde hebben dat zij zou verkla ren, dat ook in den winkel was geweest eene zekere Sara Barkelau. Zij kon dit nietwant zij had deze niet gezien. Getuige Ca. Mol ontkent dit en ze dat S. Barkelau haar gezegd heeft, dat zij ook in den winkel was. Getuige Neter zegt, dat bewuste Sara Barkelau er niet bij tegenwoordig was, Getuige Ca. Fokkevrouw van L. J, de Jongh, bevestigt de verklaring van haar man, dat Ca. Mol gezegd had, dat Neter haar verzocht had te zeggen, dat ook Sara Barkelau in den winkel geweest zou zijn. Getuigen Joseph WolfLucia Cornelia Hufkens en J. A. Schippers, vrouw van J. Kooman, leggen verklaringen af omtrent door hen ervaren eerlijkheid van bekl. Getuige Aster, nogmaals gehoord, bij zijn reeds vroéger afgelegde verklaring blij ven- de, zegt zich onmogelijk te hebben kunnen vergissen. Eindelijk komt beklaagde nogmaals voor en wordt er op gewezen, dat hij slechts één muntbiljet van f50 heeft ontvangen en er op het kantoor 2 heeft verantwoord De president vraagt of hij nu niet erkent er één van getuige Neter ontvangen te heb ben. Hij antwoordt hierop, dat hij dat niet kan verklaren en zegt verder niets te zeggen te hebben. De verdediger vraagt hierop getnige van Huet of hij gehoord heeft wat Ca. Mol op het kantoor van Van Heel gezegd heeft. Hij antwoordt in bevestigenden zin „dat Neter wel f 600 aan zilver heeft bo taald." Ca. Mol, hierop voorgeroepen, zegt hiervan niets te weten. De A. v. h. O. M., hierop het woord vsrkrijgende, wijst op de groote emotie, die deze zaak in Goes gebnacht heeft en wijt het lange uitstel van behan deling aan den velen tijd van voorberei ding. Hij heeft echter weinig tijd noodig om tot eene vordering te komen, en had niet veel getuigen noodig om daartoe te geraken. Beklaagde staat terecht voor diefstal van een wissel, en de verklaringen van ver schillende getuigen bevestigen dit. Spreker gaat hierop in het kort den loo,p der zaak na en wijst er op, dat bekl. be kend heeft den wissel weder meegenomen te hebben. Door de verklaring van de 2e getuige die gezien heeft dat Neter eenige bankbiljetten heeft gegeven, terwijl bekl. zegt er slechts één ontvangen te hebben, wordt het bewijs van diefstal gepleegd te hebben verscherpt. Op het kantoor is geconstateerd dat er 2 muntbiljetten van f50 waren, terwijl alle bedienden verklaarden dat er niemand aan het geld geweest was. Verder was ook door geen der getuigen een muntbiljet van f 50 gegeven dan door den getuige J. C. Dhont, terwijl de verklaring van getuige F. van Wijnen, dat zij een muntbiljet van f 50 gegeven had, door beklaagde zelf wordt tegengesproken. Er blijft dus over een muntbiljet vau f50, dat juist nu door Neter aan hem gegeven is, zooals ook uit de verkl. van getuige C. Mol blijkt. Hij blijft dus persisteeren bij zijne mee ning dat er hier diefstal gepleegd is van den wissel en eischt eene gevangenisstraf van 6 maanden en in de kosten. De verdedigerhierop bet woord ver kregen hebbende, wijst op het zonderlinge van de zaak, waar aan den eenen kant een steeds als eerlijk koopman bekend man staat, en aan den anderen kant een overal als eerlijk bekend sfaand jongmensch, die reeds eenige jaren trouw en eerlijk zijn patroon gediend heeft. Hij wijst er op, dat Neter een vergissing heeft kunnen be gaan, en er wel wat op zijne nauwgezet heid aan te merken is, daar hij het niet noodzakelijk acht er een kasboek op na te houden, wat toch voor iemand, die een groote zaak heeft, wel zeer bedenkelijk mag heeten. Verder ook noemde hij het bedenkelijk wissels om half 2 te betalen n eerst om 4 uur ts boeken. Volgens zijne meening kan de rechtbank toch geen waarde hechten aan de verkla ringen van Corna. Mol, die af en toe zich zelf tegenspreken. Zij toch heeft, bij voor beeld. bij V. Heel op het kantoor ver klaard, wat Verhoeven en Hnet betuigen, dat Neter wel f 600 aan zilver heeft be taald, terwijl het vaststaat het nog geen f 100 geweest is. Sprekers meening is dat Neter er tuk op is, om slechts bewijzen van schuld aan te brengen tegen beklaagde. Hij neemt hem kwalijk bewijsmiddelen aan tc voeren, die den toets der waarheid niet kunnen doorstaan, doch zal hem er niet te hard over vallen, daar het om zijn eer en goeden naam gaat. Hij gaat thans over tot de zaak der beide muntbiljetten van f50 en zegt aller eerst dat het volstrekt niet bewezen is, dat er werkelijk 2 geweest zijn en be roept zich hiertoe op de verklaringen der getuigen Verhoeven, Wolf en Lunenburg. De afwezigheid van den heer van Heel wegens uitstedigheid, en Lunenbnrg groo- tendeels, wegens besmettelijke ziekte, doet wel vermoeden er dien dag minder at tentie op de zaken is geweest dan ge woonlijk. Verder is er nog niets, dat bewijst dat het muntbiljet van Neter afkomstig is. Pleiter wijst daartoe eerstens op de ver klaringen van getuigen Mnlder, en Quakkelaar, die zich niet meer herinneren konden wet zij gegeven haddenook is niet ter terechtzitting bewezen, wat aan den agent Slimmens is verhaald geworden. Eindelijk wijst pleiter op de verklaring van getuige P. Wijnen. Het geheele schuldbewijs zon dus geput worden uit de verklaring van getuige Ne ter, die zooals hij reeds aangetoond heeft, niet erg betrouwbaar is. Hier tegenover staat het vertrouwen dat beklaagde geniet in Goes, ook bij zijn patroon, waar hij nog steeds in dienst is, en het feit dat hij in den heer van der Mandere een zoodanigen beschermer heeft gevonden, dat hij hem zelfs een remplaijant beloofd had. Hij kan niet gelooven, dat beklaagde tot zulk een lage daad in staat zou zijn, wijst er op dat geen spoor van het ontvreemde gevonden is en hekl. gee nerlei luxurieuse levenswijze voert. Hij concludeert tot vrijspraak met ver oordeeling van den staat in de kosten. Na re- en depliek, waarbij partijen hun standpunt handhaven, werdt de uitslag be paald op a. s. Vrijdag. De rechtbank was samengesteld uit de heeren mrs. v. d. Lek de Clercq, jhr. Sohorer en Callenfels. G.riffier Umbgrove. LANDBOU W- Uit een omvraag, dezer dagen gedaan aan de suikerfabrikanten inde onderstaande landen, naar het suikergehalte 't welk zij gedurende de loopende campagne uit de beetwortelen verkrijgen, blijkt dat verkre gen is in de campagne 1895—96. 1894—95. Duitschland 12.62 pet. 12,22 pet. Oostenrijk-Hongarije. 12.74 12.24 Frankrijk 11.69 10.43 Belgiëen Nederland 12.68 10.81 Rusland 11.90 10.92 M. C. Een ergerlijk tooneel werd heden mid dag weer eens afgespeeld te Middelburg. „Hendrik" had 's morgens aan de stoomboot „Frerean" gewerkt, waarschijnlijk met „Kees". Maarom één uur werden beiden niet meer aangenomen want Hendrik en volgens later te vermelden reden ook Kees waren „sikkes". Maar Hendrik voelde nu juist zoo'n miserabele werklust en wou aan den slag. Hij wist zich over de plank te werken en op den lichter te komen die voor de „Frerean" lag, maar verder kon hij niet want Kees, niet zoo werklustig, zeideHendrik, dat gaat niet, ga mee Maar dat ging zoo gemakkelijk niet, zoo dat Kees meende hem met eigen grijpor- ganen op den wal te moeten brengen. En dat ging ook niet. Maar eindelijk kreeg Hendrik dan toch lust om weer den vasten grond onder de voeten te hebben in plaats van telkens het gangboord en dek onder zijn rug te voelen. Met een aanloopje kwam hij, wonder boven wonder, op den kant hoewel de loopplank p. m. 3 mater over het water lag. Maar nu Kees zeiB endrik ga mee naar huis, en Hendrik zeinee Kees, ik wil werken. En Kees probeerde weer hardhandig Hen drik mee te krijgen en zoo rolde het zoodtje weer over elkaar waarbij Hendrik den wang stuk kreeg op een kei en den nens vol bloed en hier en daar nog wat schrammen. Een mooie boel! Toen kwam Hendrik zijn vrouw er bij en dat greep den man aan. Zijn gemoed schoot over en hij aan 't huilen. Maar meegaan wilde hij wel, en meegaan wilde hij niet. Gelukkig kwam daar na een kwartier de eerste politieagent. Nieuwe tooneelen Kees bezwoer met hooge woordensamen uitgaan is samen thuis komen, en ik ben niet dronken Politie, vrouw en Kees worstelden nu samen om het eeue beenHendrik, die beurtelings zijn genegenheid aan hen toonde door sa men eens om te rollen. Nu zou het wel gegaan zijn als Kees (de zeer beruchte Kees Boone) maar niet had volgehouden. Zoo rolden en vochten de twee mekaar de Kuiperspoort door en den Korendijk over tot aan den Kousteenschen dij k. Toen werd het den politieman te erg en „burgerij te hulp komen" was het wachtwoord. Dat hielp. In een oogenblik was Kees van Hendrik afgetrokken en werd Hendrik door een paar burgers opgebracht, onder toezicht van den diender. En Kees bleef achter. Toen, na vijfendertig minuten, verscheen een tweede politieagent. Die was van den leuken kant. Hij naarKees.Vrind, ik verbali seer je om dronkenschap Dat vond Kees nu toch al te erg, niet alleen dat hij 't on geluk had er zoo katterig uit te zien, van onder tot boven modder, met het treurig overblijfsel van een pet op z'n hoofd en een stuk seherm voor z'n oogen bengelend, starende op hetgeen van Hendrik nog was overgebleven op die plek (te weten de rechtermouw uit z'n jas metjgedeeltelijk de voering) maar nu ook nog verbaal wegens dronkenschap! Waarop, vroeg Kees. Dat znl je wel hooren, zei diender No. 2. Neen maar zei Kees, ik wil weten waarop? Wel zei de politieman, en met een eenig leu ken blik keek hij naaa het bordje aam den hoek van'de straat, waarop? Wel, op de» Kousteenschen dijk Neen maar, zei Kees, waarin In een waggelenden gang Dat gaf een afleggertje, het publiek lachte luide en lang. Nou vooruit, zei de diender. En daar ging het onder protest van Kees. Van den beruchten Kees, die onder den weg nog met een tiental personen zeker „in de ruzie" is gekomen, want werklustig was hij niet, maar vechtlustig des te meer. Nu dat is weer afgedaan, en alles raakt uit, maar dat het eene treurige variatie is op het oude jeneverthema blijft maar een feit Goes. Door de politie wordt alhier streng toegezien op het verblijf van vreem delingen in deze gemeente. Hij, die zon der middel van bestaan of legitimate-papie- ren worden aangetroffen, worden aange- houlen. Gelijk wij reeds in ons vorig no. meldden zijn gepasseerde week in verband hiermede aangehouden Francois Xavier de Busscher, Roselie Delcloo uit België en Albert Friedrich PAz. Kukn, die daarma op last van den comm. van politie over de grenzen des Rijks zijn verwijderd. Vlissingen. Hetss. „Prins Hendrik" de nieuwe mailboot, is gisterenmorgen 7 uur Gr.-tijd van Victoria Pier vertrokken en arriveerde hier op de reede 12V» uur. Na gewacht te hebben op het vertrek der dagboot kwam het schip op de haven. De proeftocht is uitstekend geslaagd. Het vaartuig had iets meer dan 21 mijlen per uur afgelegd. Heinkenszand. Bij een ingezetene alhier heeft een konijn niet minder dan twintig jongen geworpen, 't Zal wel be zwaarlijk gaan voor de diertjes om deu winter door te krijgen. Hansweert. Bij beschikking van den minister van waterstaat is J. Olie benoemd tot buitengewoon opzichter bij de werken van het kanaal door Zuid-Beveland. Kloetinge. Zondag 10 Nov. was het voor vele ingezetenen van Kloetinge een verrassende avond, daar de chr. zangver- eeniginj „Crescendo", eene uitvoering gaf, waarbij ds. G. E. Meloen de vergadering opende met gebed, na het zingen van Psalm 1037, waarop hij dezen Psalm voorlas. Daarna gaf ZEerw. de leiding over aan den directeur, die een hartelijk welkom aan allen toeriep. Dat het publiek van deze plaats belang stelt in den zang, kan als bewijs dienen dat het ruime lokaal te klein bleek te zijn. De zangvereeniging gaf een twaalftal nummers ten beste, die op voortreffelijke wijze werden uitgevoerd. In de pauze werd een samenspraak ge houden door vier meisjes, welke samen spraak goed van stapel liep. De directeur der zangvereeniging dankte den leeraar voor zijne medewerking, het bestuur van het lokaal voor het gebruik er van, en het publiek voor hunne tegen woordigheid. Ds. Meloen nam nogmaals het woord, en dankte namens de aanwezigen de zangver. voor de schoone uitvoering die ze ons deed geworden, en sprak Jden wensch uit dat wij eenmaal allen, zoo ouden als jongen, mogen instemmen in het lied, dat gezongen wordt voor den troon van God. ZEerw. sloot de vergadering met dankzegging, en na het zingen van Gezang 43 het laatste vers, ging ieder voldaan huiswaarts. Oostburg. Het negenjarig zoontje van den landbouwer de Smidt onder deze gemeente, geraakte zoodanig beklemd tusschen den muur en tusschen den zooge- naamden slagboom, die bevestigd is aan een toestel, dat dient om een snijmolen in beweging te brengen en door een paard wordt gedreven, dat het een half uur later aan de bekomen kneuzingen overleed. Een geval van bloedvergiftiging heeft zich nu weer te Venendaal voorgedaan. Zekere G. Van Dijk had het ongeluk zich in den vinger te snijden, en om het bloeden tegen te gaan legde hij een tabakspapiertje op de wond. De arm zwol op, een korten tijd daarna was de man een lijk. Bij een vleeschhouwer in het Hang te Rotterdam werd Vrijdagavond de toon banklade gelicht en een bedrag van f500 aan bankpapier ontvreemd. De diefstal werd gepleegd, terwijl de patroon in de kamer achter den winkel een dutje deed. Door eenige ingezetenen is een adres aan den Raad der gemeente Beerta gericht, waarbij wordt verzocht een boerderij van 27Va HA., welke binnenkort zal worden verkocht, voor rekening der gemeente aan te koopen, cn haar in perceelen te ver pachten; teneinde zoodoende aan arbeiders en burgers goedkoopen tuin- en weidegrond te verschaffen. Een gegronde verrassing. Te Bruchsal in het groothertogdom Baden heeft men de vorige week een man in vrijheid ge steld, die tot levenslangen dwangarbeid was veroordeeld en reeds gedurende 32 jaar die straf onderging. Vóór de deur dei- gevangenis werd de ongelukkige door een wielrijder onderstboven gereden, daar hij het met zijne gedachten t.e druk had om op het hem omringende te letten. Het duurde geruimen tijd voordat de man van zijn verbazing bekomen was. Te Miinchen is eergistermorgen een te zwaar belaste bouwstelling rond den koepel van de nieuwe prachtpassage aan de Schwanthalerstrasse ingestort en naar bene den geploft. Twee werklieden werden ge dood, drie anderen levensgevaarlijk ge wond. De inspecteur van den openbaren ge zondheidsdienst te Luik, de heer Charles Lambert, is gestorven aan vergiftiging door worst, welke hij in beslag had ge nomen. De directeur van het abattoir en een arbeider, die eveneens van de worst hebben gegeten, zijn er met een ongesteld heid afgekomen. De worst was gemaakt van paardenvleesch, dat in vaten uit En geland was gekomen. Wij hebben onlangs medegedeeld, dat de „petroleumkoning", de heer Roek- feller, een som van drie millioen dollars heeft geschonken aan de universiteit te Chicago. Bij deze som heeft hij nog een millioen gevoegd, met de belofte, dat hij nog twee millioen zou geven, zoodra een ander dezelfde som zou storten. Het Oostzee-kanaal. Tijdens een bezoek aan de plaats waar zich thans de ingang van het Noord-Oostzee-kanaal bij Kiel be vindt, bad de graaf Von Moltke het eerst het denkbeeld geopperd, de Noordzee met de Oostzee te verbinden door middel van het kanaal, dat eenige maanden geleden in gebruik gesteld werd. Keizer Wilhelm heeft thans het plan opgevatter eere van graaf Von Moltke als eersten voorsteller van het reuzenwerk, een standbeeld aan den ingang van het kanaal op te richten. De keizer heeft reeds aan een beeldhouwer opgedragen, de plannen te maken. Een ezel tot getuige. Het gebeurt niet alle dagen, dat de bezorgdheid om een in alle opzichten juist vonnis te wij zen, den rechter aanleiding geeft om een ezel als getuige voorde rechtbank te doen verschijnen en dit dier te beschouwen als den hoofdgetuige in het proces. Dit zeld zame feit heeft Zaterdag jl. voor de poli tierechtbank te Liverpool, gepresideerd door den rechter Harwich, plaatsgehad. De ezel behoorde aan den eischer, die het dier van den gedaagde had gekocht. Nu beweerde de eischer, dat de verkoo- per hem had bedrogen, daar de ezel blind was, weshalve hij vernietiging van den koop eischte. De rechter verklaarde zeer wijselijk, dat hij over een afwezigen niet kon oordeelen en gelastte dat deze getui ge a décharge uit den stal moest worden gehaald en voor de groene tafel gebracht. De uitvoering van dit bevel kostte eenige moeite daar de audiëntiezaal op de eerste verdieping van het gerechtsgebouw lag. Bovendien was langoor ten prooi aan de ontroering, die zenuwachtige getuigen al tijd voor de rechtbank aan den dag 1 eg gen en meenende, dat zijn vrijheid wel licht in gevaar zou komen, begon hij zoo hevig te balken, dat de rechter zijn eigen woorden niet kon verstaan. Ten slotte verklaarde de rechter, dat grauwtje met ongeneeslijke blindheid was behept en het vonnis luidde diensovereenkomstig. Ge durende de behandeling der zaak had het dier zijn tegenwoordigheid van geest weer herkregen en legde het zooveel be langstelling voor rechtzaken aan den dag, dat men de grootste moeite had, het kop pig achteruitslaande dier uit de rechtzaal te verwijderen en naar beneden te brengen. Eenige werklieden, die bezig waren een oud gebouw te Pantin nabij Parijs te sloopen, ontdekten dezer dagen in de eetzaal van dat gebouw achter een spiegel een geheime bergplaats, waarin jeen aan zienlijke geldswaarde aan antieke gouden en zilveren munten en verscheidene wapens, waarbij enkele stukken van groote kunst waarde, io. a. eenige ponjaards met ge- damascineerde klingen en gevesten versierd met goudinlegwerk en edelgesteenten, op gehoopt lagen. Terzelfdertijd vonuen de werklieden, die in den tuin een boom velden, in den grond een menschelijk ge raamte in een harnas gehuld, waarvan de versierselen en het ciseleerwerk doen ver moeden, dat de krijgsman, die het jdroeg een zeer aanzienlijk man moet zijn geweest. Ongelukkigerwijze namen de werklieden denzelfden avond der entdekking met den schat, dien zij in de eetzaal vonden, de wijk naar Zwitserland. Over een Rotschild onder de New- Yorksche politie schrijft de New-Yorksche Staatscourant. „Thomas O'Rourke, de politie man ouder wiens uniform zulk een warm hart klopte, die zoovele tranen droogde en den armen een vriend en weldoener was, zal de glimmende knoopen niet lan ger dragen; de politiecommissie heeft hem pensioen verleend. Kort jnadat hij deze tijding had ontvangen, kwam hij onbe rispelijk gekleed, met een fonkelenden diamant op zijn das, in een door twee vurige paarden getrokken open victoria aan het politie station van East 51 fh Street. Lachend kwam hij naar den dienst- doenden sergeant Gohegan toe |er. zeide: Goede vriend, ik ben gepensionneerd en daar 'oen ik blij om Maar ik noodig alle politiemannen van het station uit, morgen bij mij in Harlem River Park ;te komen dineeren. Nu kan ik op mijn gemak het toezicht houden op de werklieden, die mijne huizen bouwen, zonder te moeten vreezen, aan het hoofdkwartier 'ontboden en gestraft te worden, zooals mij laatst is overkomen. De couranten hebben mijn vermogen steeds op 500,000 geschat, ik wil u echter in vertrouwen meedeelen, dat ik nog f 250,000rpker ben". O'Rourke verdeelde daarop zijne drie uniformen onder zijne vrienden, drukte allen nog eens de hand, sprong in zijn rijtuig en reed in volle vaart heen. In Scandinavië is de winter vroeg tijdig teruggekeerd. De sneeuw ligt, lui- dens een bericht uit Stockholm, op sommi ge plaatsen reeds voeten hoog en de koude is buitengewoon. In Jutland was de ther mometer gedaald tot 22 graden onder nul. Uit Pitea, bericht, dat gesloten is; centimeter i lij ks zoo s daar reeds d Een vo Het huwe dochter van te verwarrel (zie ons vori van Marlbor St. Thomas daags te vo van de plech den bruigom mooi genoeg de wetten d waren ongev( politie-agente den ingang terend getoo half een plai waren reeds aanwezig. De million ontworpen, bruidskleed gemaakt van der en grooti den. Die ka vervaardigd d'Angleterre heele vest is tak Oranjebic vestigd. De mouwen he Van de linke Oranjebloesen streepen kant Brusselsche k; van bruidsblo In 't haar dro lanten, maar 1 manten broch bruidegom, w 't kleed, groot dekt, was vai en omzoomd zijden, van pi deren. Miss Vande terende bruid dut van haar paarlen, waar half millioen g ke collier eenm van Rusland van Marlborov schonk zijn mi waarvan het lichtkleurige manten en me paarlen. Het is de van f 36.0( De jonggehn Oakdale, op Vanderbilt (di scheiden is) t wittebroodswei Zij brengt 5 miljoen 'sjac 7V<j miljoen gelegenheid va Di does, 1 uur door deurw. H< 1 tilbury en ker Wo Arncniuldc Ovczandc, door deurw. Hol behangselpapier, gels, antieke waschtatel met veeren, harnassc Kitflicm, b; not. Tak 90 oln llelnkrnszt not. de Ronde canada tot de 1: Don Kruinlngen canada's aan dei ningsche en Th' 's ftlravenpc 10 uur door no veeren bedden n ten, 2 bureaux, dule, 4 tafels, h rek met boeken, karpetten, koper werk. Slnoutskerl weide door not. c Steketee 100 can Middelburg door not. Huvers Balans 180 cA. den koopdag var Vri Kapelle, 1 u bert en Piiaar Kapelle, Schore c Aoord Craa per Overman b Douarière Jhr. y\ Nieuwland 10 uu Helnkens7.n1 Ronde Bresser 1( 740 cA. van v. v- Woensel meub Zate Goes, 8 uur ii een huis en erf 's Meer Aren stede Lucasse Ni not. Pilaar 21 oh Ovczand, 10 t de Ronde Bressei canada's, 12 olme ISlsse, aan der Pilaar by wed. E Bevier de Fouw.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 2