verkoopen: de Wisschen en het Hakhout OPEHBARE YEBKOOPUfG WISSCHEN. ««f?- Hoefsmeden AD VERTEN TIEN. Opneming Voetpaden. MARKTBERICHTEN. E B E N H A E z E R. CORNELIS M1CHIEL DE BLINDE, verkoopen: Wijck, zal geen voortgang hebben, op Maandag 11 November 1895, bleek, dat de ducaat echt was, maar den tweeden en derden keer werd zij angstig en vertelde bet haren principaal. Deze deelde het geval mede aan den commis saris van politie Dancker, die dan ook den volgenden morgen aanwezig was. Kort daarna verscheen de jonge man en Duncker knoopte een gesprek mer hem aan, maar kon niets te weten komen over de ver houding van hetj jongmensch. Kort daarop wilde de jonge man betalen en haalde ziin heurs uit, die niets dan dukaten be vatte. „Gij hebt daar een mooien voorraad", zeide Duncker. „Niet meer dan ik zoo in den loop van den dag uitgeef", antwoordde de vreem deling. „Zou ik u een klein geschenk mogen vragen Ik bedel voor een liefdadig doel en verzoek u vriendelijk eene kleine gift." „Zeer gaarne", antwoordde de man van de dukaten, „maar mijn voorraad is daar voor niet groot genoeg, gij moet dus maar met mij naar huis gaan." Dat was het, wat Duncker wilde. Zij gingen en de sluwe politieman wilde be merken, dat de vreemdeling in het gedrang voor de plaatwinkels bleef staan als wilde hij ontsnappen. Doch hij verloor hem niet uit het oog. Zoo kwamen zij hij het slot. „Ik ga hier door het slotportaal", zeide de jonge man. „Mooi", dacht Duncker, „daar zijn veel schildwachten." Op hetzelfde oogenblik kwam de prins van Pruisen, later keizer Wilhelm I, uit het portaal en riep den vreemdeling toe „Zoo Esterhazy, alweer terug?" Duncker was als door den bliksem ge troffen de ducatenman was dus de jonge, rijke vorst Esterhazy, die sedert eenige dagen te Berlijn vertoefde. Hij trachtte zich uit de voeten te maken, doch de vorst riep „Wacht even! Ik wil u wat voor uwe inzameling geven En in zijne kamer gekomen, gaf hij Duncker honderd dukaten, die deze met een zeer verlegen gezicht aannam. Nabij Kaïro kwam Zaterdag een pas sagiersboot met GO opvarenden in aanva ring met een voor anker liggend stoomschip. De passagiersboot sloeg om en vijftig men- schen verpronken. De eerste sneeuw. Vol&L.ns berichten uit Aüssek in Stiermarken heeft bet in deze landstreek reeds gesneeuwd. De hergen zijn tot aan den top overvloedig met sneeuw bedekt, waardoor de thermometer stand aanzienlijk lager geworden is. ebeel Italië is Zaterdag door ont zettende zware stormen geteisterd, waardoor ornstige ongelukken zijn veroorzaakt. Te Avellino werd het lager gelegen gedeelte der stad door bet hoog opgezweepte water overstroomd, waardoor veischeidene buizen instortten. Het te veld staande werd ver nield en verscheidene runderen verdronken. Bg Ancoku vergingen twaalf visschers- tchuiten. ïisn visecbers vonden den dood in de gelven. Te Avellino bij Napels stortten een aantal huizen en een kerk in, waarbij ■verscheidene personen gedood of gewond werden. Te Guila Nova werden vier sche pen verbrijzeld en te Livorno, waar de zee buitengewoon hoog stond, werden een groot atntal schepen "ran hun ankers ge slagen en op de kuBt geworpen. Drie opvarenden verloren daaibij het leven. Ook in de omstreken van Eermo werd zeer vi el schade aangericht. De kerken en torens weiden door den bliksem getroffen, onder andere ook de kerk van San Zenone een beroemd meesterstuk van houwkunst. Door de instorting dezer kerk werden verscheidene huizen in de nabijheid ver nield. Ontzettende schade en ernsiige on heilen werden overal aangericht. Ongeveer vijftig menschen werden in 't geheel gedood terwijl eenige honderden ernstige verwon dingen bekwamen. Te Brussel op den Boulevard du Midi gingen Zaterdagochtend de paarden voor een sleeperswagen op hol, terwijl de koetsier een kameraad hielp om zijn gevallen paard weer op de been te krijgen. Drie mannen trachtten achtereenvolgens de dieren tot staan te brengen, maar tever geefs; en het ergste was dat zij getrapt of overreden werden. De laatste liet zich een veertig meter meesleepen, zoodat toen bij zelf gevallen en onder de wielen geraakt was, de paarden hun gang veel hadden vertraagd, en anderen ze tot staan konden brengen. Twee van de moedige mannen zijn zwaar gekwetst en gekneusd, een licht. Het is aan de overgekomen Engelsche detectives werkelijk gebleken dat de vier juweeldieven van üstende, die te Brugge gevangen zitten, de personen zijn waarvoor de Engelsche politie ze hield. De mannen heeten Bussel, Killoran en Allen, en de vrouw Anna James; zij hebben met elkaar in drie verschillende Amerikaansche post kantoren voor 22,000 dollar postzegels gestolen, maar werden gepakt, veroordeeld en gekerkerd. In Juli zijn ze ontsnapt, ep deze manier; ze dreigden de cipiers met revolvers, die ze zich hadden weten te verschaffen, sloten de bewakers in hun plaats ir. de cel, en wandelden de deur uit. Daarop vluchtten ze naar België. Yan de gestolen juweelen is nog niets teruggevonden. Uit Stendal, in Pruisen, wordt medegedeeld, dat de 33-jarige vrouw van den spoorwegwerker Seiler uit Wakrburg, haar vier kinderen één jongetje van vijf, en drie meisjes van vier, drie en anderhalf jaar, één voor een in het water heeft ge worpen en ze daarna is nagesprongen. Op het geschreeuw der kinderen kwam een ar beider toeschieten, die de vrouw nog levend op het droge haalde de kinderen waren dood. Groote branden. I» de staten Min nesota, Noord-en Zuid-Dacota en Manitoba, hebben groote boschbranden gewoed. Een stormwind blies het vuur aan en ver spreidde het naar alle richtingen honderden mijlen ver. De meeste pachthoeven uit die streken zijn verwoest en een onmete lijke voorraad landbouwproducten werd door de vlammen verteerd. Het verlies wordt geschat op een kwart millioen last graan en een millioen ton hooi. Bij het afzenden van dit bericht was het beke id, dat zeven menschen waren omgekomen, terwijl twintig met ernstige brandwonden zijn opgenomen. In Algiers, een wijk van New-Orleans, brak Zondag een felle brand uit, die zóó snel om zich heen greep, dat het ver scheidene uren duurde, eer men de vlam men meester was. Er werden 260 huizen in de asch gelegd en de schade wordt ge raamd op 400.000 dollars. Menschenlevens zijn niet te betreuren, maar er heersent groote ellende, want 700 bewoners zijn dakloos. Een noodlottiger verloop nam daaren tegen een brand, die Zaterdag te Sajon- scbenk nabij Skurz in het district Preuss- Stargard uitbrak. Wel bepaalde het vuur zich daar tot één huis, maar in dat huis bevonden zich vijftien kinderen zonder toezicht, daar de ouders aan den arbeid waren. Tien kinderen werden een prooi der vlammen, de overigen konden min of meer verwond, nog gered worden. Leestafel. Van de drukkerij dot Weesinrichting kwamen ons enkele drukwerkjes in handen, die uitblinken door keurigheid en dege lijkheid van uitvoering en zich aanbevelen om den inhoud. Vooreerst de Weezen A Imanah over '96, met op het ti telblad bet pboto-zinco-grafisch portret van wijlen dhr. Lu ij ks, van welken bestuurder der Weesinrichting de heer Yan't Linden- hout eene korte levensbeschrijving geeft. Voorts Varia in proza en poëzie van be kende schrijvers en dichters, als Van Koetsveld, Adama v. Scheltema, en ande ren. Ditzelfde geldt ook van den A hnanak voor de Jeugd.Fraai geïllustreerd. Afwisselend doer verhalen en liederen, platen en rebussen. Een keurig geschenk voor onze kinderen. Steenkolen en Steen kolenmijnen is eene uitstekende vertel ling. Eveneens In de sneeuw. In Gerdes' vers stuitte ons wel eenigszins (bl. 45) de regel: „Een stemmetje zoo zoet als een uit d'Eng'lenkring". Aanbeveling ver dient ook De Christelijke Scheurkalender over 1896. Het schild is fraai afgewerkt. Enkel na tuur alleen op den ondergrondden Bijbel met een strook waarop: God is een Va der der Weezen en rechts een monument met dezelfde herinnering. De inhoud als die van andere jaren. Nog verscheen ter zelfde drukkerij De Psalmen (berijmd) benevens eenige Gezangen gevolgd door den II. Catechis mus, Formulieren en Cbr. Gebeden. Dit psalmboekje een zeer goed kerstgeschenk kost slechts f 0,22Vz- Het is met flinke letter gedrukt. Bo vengenoemde uitgaven De Psalmen uitgezonderd kosten bij getalen belang rijk minder. OVERZICHT YERK0ÜF1NGEN ENZ. Vrijdag 25 Oct. Eiiradendamnie, 10 uur voor wed. Jasperse door not. Mulock Houwer 93 ca nada's en opgaande wilgen. Hoedekcnskerke, 1 uur voor wed. C. Mol door not. v. d. Kloes in gemeenteherberg 1,4740 H. bouw- en weiland b(j den molen. Dinsdag 29 Oct. Oostkapclle, 10 uur door not. Verhulst by wed. Sohier inspan als: 6 baatg. melk koeien, 1 vaarskalf, 3 varkens, 5 geiten, 5o kippen en kapen, handkar op veeren krui wagens, windmolens, snymolen, landbouwers hand-, tuinbouw-, melk- en zoldergereed schappen, 2 eikenhouten kabinetten, spiegel, kastklok, barometer, 2 bedden met toebe hcoren, hooi, stroo, mangels, mest, enz. Woensdag 30 Oct. 's Heer Areiulskorke, 11 uur by v. Eykeren door deurw. Hollman 10 gekalfde en kalfkoeien, 4 kalfvaarzen, 10 2-jarige vaarzen, ossen, 7 stieren, 15 graskalvers en varkens. Oostkdpclle, by Rooze 10 uur door not. Huvers de hofstede Gasthuisperk 12,5540 H. van A. Versluijs. I&itthein, 10 uur door deurw. Kouion a. op het hofje genaamd Hofsteedje van H. Koppejan 30 HL. aardappels, 1 voer mangels, haver, paarden- en platteboonen, 2 geiten, 1 varken, 6 hoenders en 1 haan, dilthouten, damstaken, windmolen, bruine- en witte- boonenstroo, kanthooi, veeren bed inet hoofdpefuw. b voor het huis no. 35 op het dorpzwarte hit, lemoenkar op veeren, ireesels-toel met plaat, snijbak, ladders, boon, stokken, mangels, hooi, kanthooi, mest- boogkabinet, kleerkist, tafels, veerenbed met hoofdpeluw, statenbijbel, glas-en aardewerk. Donderdag 31 Oct. Rüiririelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. de Vos een huis met, vergunnings recht O 276 en een pakhuis met 3 zolders en erf O 269. Bezichtiging 30 en 31 Oct. van 10—12 en 2—4 uur. övezand, op de hofstede van Rijk door not. de Ronde Bresser 11 uur 50 olmen. Vrijdag 1 Nov. Hapelle, 6 uur by Hanson door not. Prins wisschen en hakhout. Oost-Sou burs, op de buitenplaats Sehoo- nenburg 10 uur door not. Tak voor afbraak de gebouwen met ramen, hekken, straat keien, schuttingen enz. Zaterdag 2 Nov. Krahbendijke, 11 uur op hofstede A. de Kok door not. de Ronde Brosser 106 olmen. Maandag 4 Nov. Kwadcndanime, voor C. Boonman 10 uur in het Lange wegje door not. de Ronde Bresser 20 canada's en te Hoedekenskerke in den Nieuwen Hoondert 75 canada's. Dinsdag 5 Nov. Middelburg, ook Woensdag door not. de Vos Notarishuis inboedel, kiuideniersin- ventaris, wyn, sterke dranken, goud en zilver. Inl. de Groot en Hondius. Koes, 3 uur inde Prins van Oranje door not. Pilaar 76 olmen in Tolhoek Oudelande. En 58 dito in Byganghoek Kloetinge. Inl. dhr. Bevier de Pouw en de not. Vrijdag 8 Nov. Hciiikenszaiid, bij wed. Jacs. Boonman 10 uur Boerendyk voor J. de Baar door not-. Paardekooper Overman 16 olmen, 2 esschon, 40 canada's, fruit- en tronkboomen. Zaterdag 9 Nov. Goes, in de Prins van Oranje 11 uur door not. Pilaar de hofstede Achterduin Zuia- Kraayertpolder met 48.7365 H. bouw- en weiland. Donderdag 14 Nov. Middelburg, 8 uur inde Vergenoeging door not. Huvers een heerenhuis, erf en tuin Balans 180 cA. Te zien daags voor en op den koopdag van 10—12 en 2—4 uur. Zaterdag 16 Nov. Kisse, aan den Noteboomdyk door not. Pilaar bij wed. Huige 400 olmen. Inl. dhr. Bevier de Fouw. Maandag 18 November. uur door not. Lansen Croin hofstede en landerijen. Inl. dhr. Pelle. Dinsdag 19 November. uur door not. Lansen Croin woonhuis. Inl. dhr. Pelle. Woensdag 20 November. uur door not. Lansen Croin meubels. Inl. dhr. Pelle. Donderdag 21 November. uur door not. Lansen Croin meubels. Inl. dhr. Pelle. AFLOOP YERROGFINGEN L1\Z, GOES. Heden Woensdag werd aanbe steed de verbouwing van het huis in de Langevorststraat voor den heer J. Meeuwse. Inschrijvers W. F. van Riet f 1475, A. Jacobs f1155, J, de Jonge Wz f 1070, Buitendijk f 1044 en N. Hageman f861; gegund aan Buitendijk. AANBESTEDINGEN. Zaterdag 26 Oct. Goes, opwinden enz. der gemeenteuur werken 1 uur ten Raadhuize. Woensdag 30 Oct. Goes, half 4 door Regentender gevange nis levering van roggebrood, tarwebrood, aardappels, rundvleesch inl. gerookt spek, groenten, zout, peper, wijnazijn, waskaarsen, groene zeep, witte zeep, koffieboonen, chi- chorei, zoetemelk, roggestroo, ruhrkolen, New-Castle kolen, cokes, lange turf, brand hout, bezems 16X4, boenders, zand en soda, alles voor 'tjaar 1896 en roggebrood over 't le halfjaar. Voorwaarden tei inzage bij den cipier. Biljetten 1 uur in de bus. Woensdag 6 Nov. AHssisis^n, levering versch rundvleesch voor de zeemacht te Vlissingen in 1896. Bil jetten op zegel, de bedongen prijzen in cijfers in schrijfletters. Voorwaarden ten bureele van den commandant der Bulgia. Vrijdag 15 Nov. Middelburg, 11 uur in de Abdij herstel of vernieuwing van eenige prov. waterstaat- werken en wegen met onderhoud gedurende 3 jaar in te gaan 1 Jan '96 in 19 perceelen. Bestek ter lezing ter Prov. Griffie, bij den hoofdingenieur te Middelburg en te bekomen bij U. F Auer Zn. Inl. pere. 1 en 2 by den opzichter Boone te Zierikzee. Pere. 3 by den opzichter Dormaar te St.Maartensdijk. Pere. 4 tot 9 by den opzichter Sturm te Goes. Pere. 10 en 11 bij den opzichter Klop- pert te Colynsplaat. Pere. 12 tot 15 bij den opzichter Mulder te Breskens. Porc. 16 tot 18 bij den opzichter Eijke te Terneuzen. Pere. 19 bij den opz. Plasschaert te Middelburg Ons Huis. Op Zaterdag 26 October a. s. des avonds van 89 nur als gewoonlijk gelegenheid tot inschrijving. Te beginnen met Zondag 27 October a. s. zal de leeszaal des Zondags van des namid dags 5 uur af geopend zijn. BURGKltUJKK STAM- Van 22 23 October 1895. MIDDELBURG. OndertrouwdH. J. P. Wernaer jm 28 j. en J. M. Ragut jd. 25 j. J. J. Ploos van Amstel jm. 32 j. en Z. Kuipers jd. 25 j. Getrouwd: A. C. L. Polak jm. 32 j. en A. C. Reijers jd. 32 j. BevallenJ. Klaassen geb. Verijzer d. G. Ueersma geb. Davidse z. ZIERIKZEE. Geboren13, Pieternella d. v. Anthonie Schouls en Pieternella de Graaf. 20, Johanna Elisabeth d. v. Steven Jan Matthys van Geuns en Helena Lucia Kips. Maria d. v. Christiaan Schultsen Johanna Pieternella de Graaf. Leendert. Cornelis z. v. Johannes Cornelis Adrianus Ribbens en Maatje van Neuren. Overleden: 22, Maria Smit ongeh. 90j GOES. Gohuwd'23, Henricus Wilhelmus Bernardus Marie Leygraaff 30 j. jm. en Maria Anna Catharina Stieger 26 j. wede van Serephanus de Meulenmeester. Overleden: 21, Willem 2 wk. z. v. Jan Pieter Kramer en Pieternella Kriekaard. 22, Marinus de WeerdJ67 j- man van Jo hanna Kuypers wonende te Yliesingon. Van 12 - 19 Oct. 1895. VLISSINGEN. Ondertrouwd J. Pieterse jm. 23 j. en L. van Huizen jd. 21 j. H. Tabbernée wedr. 39 j. en J. O. Ragut jd. 32 j. P. N. dc Vey jm. 23 j. en J. A. van Exei jd. 27 j. J. Ballast jm. 23 j. en J. C. Meertens jd. 21 j. F. Hollem jm. 22 j. en A. M. Somers jd. 20 j. Getrouwd: P. M. de Myftenaire wedr.38 j. en A. R. M. Hanze jd. 26 j. - D. de Jager jm. 24 j. en S. Stevense jd 21 j. - F. Stroo jm. 30 j. en J. S. Stroo jd. 23 j. M. Stroosnyder jm. 28 j. en J. Siebols jd. 26 j. BevallenS. Knuyt geb. Wielink d. J. Oiyslager geb. Harpe d. A. C. Schrier geb. van Gelderen d. A. C. de Back geb. Bos d. J, Marinissen geb. Christiaause z. L. Kranendonk geb. Plalsier d. E. C. Romyn geb. Smit z. C. C. Daanen geb. Vergragt z. S. F. Savels geb. Vlie- tinck z. M. L. Legein geb. Louwijck z. C. J. Louwerens geb. Hoilem z, J. P. de Keyzer geb. Geeihoed z. - W. Ver loop geb. Erkelens d. M. Delvojje geb. de Ronde d. Overleden: J. Kooger z. 6 m. A-Geers vrouw van C. de Vries 32 j. J. M. A Hey mans d. 4 m. C. de Koning viouw van M. A. Otto 47 j. F. L Soulimans wedr. van E. Vollenbroek 74 j. MELISKERKE 26 Oct. GRIJPSKERKE 36 Oct., e. v. RITTHEM 29 Oct. WESTKAPELLE 1 Nov. a. VLISSINGEN, 22 Oct. '95. Boter 41.15 a f 1.05 per kilo. Eieren 15.80 a fO.— per 104 stuks. GOES, 22 Oct. 1895. De zeer geringe aanvoer werd tot ruim vorige prijzen verkocht. Oude TarwefO.— afO.—Nieuwe Tarwe. f6.— a f6.50. Rogge f4.— a f4.25. Winter- gerst f3.75 a f 4.—. Zomergerst f 3.—af 3.25 Haver f2.- a f 2.70. Bruineboonen f8,50 a f9.—. Paardenboonen f4.80 a f5, Kool zaad 1 0.— a f 0.— Groene Erwten f 7,— a f8.-. Versche Boter f 0.55 a f0.57V2- Eieren 11.20 a f 1,40 de 25 stuks. Op de veemarkt waren aangevoerd 162 stuks hoornvee, benevens 4 schapen en een geit. De handel was slap. OOSTBURG, 23 Oct 1895.1 Oude Tarwe f 0.00 af 0.00. Nieuwe Tarwe f6.40 a 1 6.75. N. Rogge f4.30 a f 4.50. N. Wintel gerst f4.- a f4.50. Zomergerst f 3.75 a f4.00. Haver per 100 kilo f4.75 af 5.- Kookerwt.en f6 75 a f7.— Erwten f 5.— f 5.25. Paardenboonen f 5.— a f 5.20. Koo zaad fO.— a f 0.— Alles per H. L. uitgezonderd de Haver. Rotterdam, 21 Oct. Ter graanmarkt van Maandag was de handel in binnenlandsche granen als volgt TARWE vond heden tot eene verhooging van 10 cents goede plaatsing. Naar kwal. verkocht van f6 tot f7 en in enkele ge vallen nog 10 cents boven de hoogste notee- ïing. ROGGE 10 cents lager f3.75 a f4.50. GERST. Winter-in dé best kwafralsvoren doch mindere 10 cents lager. Per heet. t 3.50 a f4.40 en per 1G0 kilo 16 a f6.90. Zomer- pryshoudend per heet. f3.20 a 13.75 en per 100 kilo f6. Chevalier- prijshoudend, per heet. f4.25 a f4.90 en per 100 kilo f6.75 a f 7.25. HAVER met weinig aanvoer, 10 cents hooger. Per heet. f 1.75 a f2.90 en per 100 kilo i 5.40 a 15.90. PAARDENBOONEN onveranderd, f5 a f 5.30. WITTE BOONEN met zeer kleinen aanvoel en goede vraag 50 cents a f 1 hooger betaald. Naar kwal. fll a f12. BRUINEBOONEN minder dan vorige week ter markt, 50 cents duurder betaald 18.75 a 19.75. BLAUWE ERWTEN prijshoudend. Ns^ar kwal. verkocht van 15.25 tot f8, terwijl voor extra puike en mooie kwal. nog steeds boven de hoogste noteering is te bedingen. KANARIEZAAD onveranderd met beperk te vivag. Naar deugd f6.50 a 18. ZEEUWSCHE EIEREN f5.10 a f5.30. ZEEUWSCHE AJUIN. Aanvoer heden ca. 13.000 balen; prys voor groote f 0,95, voor kleine f 1.40 de 50 kilo. LIJNZAAD met vrij goeden aanvoer, doch beperkte vraag tot onveranderde prijzen. MEEL. Gedurende de afgesloten week kwam in den meelhandel weinig verandering, alleen bleeft meel schaarsch en zyn de voor raden klein. Heden verkeerde meel in zeer vaste stem ming op des opnieuw hooger afkomende tai wetelegrammen. Rotterdam, 22 Oct. Ter veemarkt van Dinsdag waren aangevoerd: paarden, 2282 runderen, 494 vette, 63 nuchtere kalveren 1956 schapen, 716 varkens, 3?8 biggen. De prijzen waren als volgt: Runderen le kwal 66, 2e kwal. 60, 3o kwal. 56. Kalve ren le kwal. 88, 2e kwal. 76, 3e kwal. 68. Schapen le kwal. 58, 2e kwal. 48, 3e kwal. 40 Varkens le kwal. 38, 2e kwal. 36, 3e kwal. c. Alles per kilo. 3K Zoo de Heere wil en wij leven hopen (j| onze geliefde ouders L. LAMBRECHTSE en JOZIENA LEIJS geb. de Nooijer, op 27 October den dag te herden ken waarop zij voor 30 jaar door den echt verbonden zijn. Hunne dankbare behuwd- en kleinkinderen. Rilland 23 October. 5 Zaterdag den 26sten October ho pen onze geliefde Ouders DAVID DE SMIT en PETERNELLA WILLEMSE hunne 25-jarige Echtveree- niging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen Behuwd- en Kleinkind. tg Souburg, 24 Oct. 1895. iff Heden middag overleed, na een langdurig lijden, onze veelgeliefde Vader, Behuwd- en Grootvader de WelEdele Heer in den ouderdom van bijna 85 jaren, in leven gepensioneerd Rijks-Ontvanger. Namens Kinderen Behuwd- en Kleinkinderen A. C. DE BLINDE. Bergen op Zoom, 21 October 1895. Eenige en algemeene kennisgeving Heden overleed plotseling in den ouderdom van 64 jaar mijn geliefde Echt genoot en der kinderen zorgdragende Vader IZAK LAMAIN Dat de Heere ons sterke in dit zwaar verlies. Uit aller naam Wed. I. LAMAIN—Spruit. Camperland, 19 Oct. '95. De Notaris J. W. VER HULST zal op des voormiddags te 10 uren, op de Hofstede „Het Geduld", bewoond door de Wed. JAN SOHIER, aan den straatweg van Oostkapelle naar Domburg in het openbaar r».6 baatgevenrle Melkkoeien, ïkJ)T 1 Vaarskalf, 3 Varkeus, 5 Geiten, 50 Kippen en Hanen, Handkar op Veeren, Krui wagens, Windmolens, Snijmolen, Turk, llandblokken, Kiekenren, Gee- selstoel met Steen, Stampbak, Trek- rijf, Netten, Manden, Trap, Land bouwershand- en Tuinbouw-Gerecd- schappen, Tonnen, Brandhout, Muts aards, Melkers- en Zoldergereed schappen, MEUBILAIRE GOEDE REN, als: 2 Eikenhouten Kabinetten, 2 Talelkastjes, 2 Tafels, Stoelen, Spiegel, Kastklok, Barometer, 2 Bedden met toebehooren, Ijzer-, Koper-, Glas- en Aardewerk, en eindelijk Hooi, Stroo, Mangels, Mest en meer. Op de Hofstede bestaat geen gelegenheid tot stalling. De openbare verkooping van het WOONHUIS, bewoond door H. van als zijnde dit perceel UIT DE HAND VERKOCHT. Ph. M. DE RONDE BRESSER, Notaris. De Notaris C. PRINS te Kruiningen zal OF VRIJDAG NOVEMBER 1895. des avonds te 6 uren, ten herberge van .T. Hanson te Kapelle, uit verschillende perceelen onder Kapelle, toebehoorende aan onderscheidene eige naren. des voormiddags te lOVs uren in de her berg bij Hanson te Kapelle van wassende in bosscben in de gemeenten Kapelle, KloetingeKattendijke en Schore. Informatiën te bekomen ten kantore van den beer W. PELLE te Goes. J. H. B. MOUBIS, Het Hoefbeslag, met 43 platen, prys fl.25. Voorbanden by den bookb. J. J. VISSER te Goes,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 3