DE WISSCHEN ADVERTENTIEN. Onderwijzer zal verkoopen op 4- en 5jarig HAKHOUT, WISSCHRNBOSCH Emeriftaanscfie (Dcgefe Opneming Voetpaden. Woensdag 23 October 1895, Te Amsterdam cloet zich het zon derlinge feit voor, dat een bakker, die in staat van faillissement verkeert, een bak kerij op een andere plaats opent en als reclame op ieder brood nog een brood cadeau geeft Aan de meest behoeftige stakende diamantbewerkers te Amsterdam wor den dagelijks brooden aan huis bezorgd. Een vertrek van het Bondsgebouw aan den Binnen-Amstel is tot scheerwinkel in gericht. "Verschillende barbiers hebben zich aangeboden, om elk op zijn beurt gedurende enkele uren 's weeks de diamantbewerkers, die zulks noodig hebben, gratis te scheren. Van dit aanbod wordt door velen een dankbaar gebruik gemaakt. Door H. M. de Koningin-Regentes is aan B. H. Bolink te Enschede, leer ling der ambachtsavondschool, gedurende 2 jaren een toelage van f 300 per jaar toegekend, opdat hij zich voor het teeken- onderwijs kan bekwamen. De jongeling had bij het bezoek van H. M. de Koningin op 4 Sept. een sprekend gelijkend portret van H. M. vervaardigd en aangeboden. Te Deventer is het onlangs gebenrd, dat na afloop van een aanbesteding voor het bouwen van een paar panden, de aan nemer borgstelling vroeg van den aanbe- steder voor het uitbetalen van de aanne mingssom. (In het bestek was o. a. opge nomen, dat de aannemer twee solide bor gen ten genoege van den aanbesteder moest stellen en dit werd tot nog toe in alle bestekken opgenomen). De timmerlieden en metselaarsvereenigingen hebben zich nu tot de aldaar wonende bouwmeesters gewend met het verzoek het daarheen te willen leiden, dat voor 't vervolg in de bestekken ook de voorwaarde worde opge nomen, dat de aannemer desnoods van den aanbesteder twee soliede borgen kan eischen voor het bedrag van het door hem uit te voeren werk. Een lastig geval. Menig trouwlustig paartje ziet bij de volvoering zijner plannen een spaak in het wiel gestoken, doordat ter bepaaleer tijd de papieren niet in orde blijken te zijn. Een geval als zich dezer dagen ter secretarie te Midwolde voordeed, zal echter wel tot de hooge uitzonderingen behooren. Een man vervoegde zich daar, zonder door de noodige bewijzen te kunnen staven, wie zijne moeder was. De man stond blijkbaar te boek, als zonder d» tusschen- komst van een moeder ter wereld te zijn gekomen, een gevolg natuurlijk van een verzuim, of, zooala bleek, eigenlijk van een dubbel verzuim, 's Mans vader had indertijd verzuimd de geboorte van zijn zoon bskend te maken, ter plaatse, waar zulks het geval behoorde te zijn. Een veroordeeling was daarvan het ge volg en het kind werd toen ingeschreven, als zoon van den veroordeelden vader, zonder vermelding van de moeder. Zoo schijnt er dus geen moeder bestaan te hebben en kan het finwelijk niet eerder voltrokken worden voor aan eenige forma liteiten is voldaan. Gisteren is een der voornaamste werk gevers in het diamantenvak te Amster dam met 25 gezellen naar Antwerpen vertrokken, om daar den arbeid te her vatten, welke door de staking te Amster dam onmogelijk is geworden. Vier andere fabrikanten hebben aan den eisch der Diamantwerkers toegegeven om niemand in het werk te nemen dan die lid zijn van den Bond. Een eenvoudig man te Stolwijk, die niet lezen of schrijven kan, werd eenigen tijd geleden een verzonnen bericht voor gelezen van een erfenis van 3 millioen, terwijl men hem beduidde, dat hij een der erfgenamen was. De goede ziel geloofde't en hij ging blijde heen. Toen het geld wat lang weg bleef, werd eerst door den man en later door de vrouw een kaartlegster in Gorinchem geraadpleegd. Deze verzekerde dat de schat binnen eene maand zon arri- veeren. Nog wat later kwam de waarzeg ster de gelukkige erfgenamen eens opzoe ken, om daar ter plaatse hare wijsheid uit te kramen, en alweer verkondigde zij „eer we een maand verdsr zijn 1" En onder- tusschen kostte de laatste visite den armen tobber een mud aardappelen, terwijl hij voor de beide eerste séances f 4,50 had moeten neertellen. Toch houden man en vrouw goeden moed, wantde waarzegster heeft het zelf gezegd. Historisch. Bij den bontwerker. Een sjofel joodsch vrouwtje: Koopt u'n katte- velletje? Bontwerker Ja wel Vr.Wat geeft u d'r voor Bontwkr. Zooveel. Vr.(met een zucht) niet meer Bontwkr.Kan d'r ook naar zijn, naar de grootte, heb je 't bij je Vr.Neen, ziet n, m'n man is sipper en ik heb niks in huis en acht kinderen, dan zou ik 'm even gaan slachten. {Tel.) Het verzet tegen de verplichte vac cinatie neemt te Londen sterk toe. Zon dag is in Hyde-Park een meeting gehouden, waaraan meer dan 10000 personen deel namen, ondanks het ongunstige weer. De 1G1 huisvaders, die de vorige week tot boete, gevangenisstraf en hard labour veroordeeld werden, wegens overtreding der wet op de verplichte vaccine, waren het Voorwerp van sympathieke manifestaties. Vrijdag 11. is te Catania in Italië een vrouw gearresteerd onder aanklacht een groot aantal kinderen te hebben ver giftigd. Zij voerde haar slachtoffers naar een afgelegen plaats door hun lekkers en speelgoed te beloven en liet hen dan wijn drinken, waarin zij phosphorus gemengd had. De ongelukkige kinderen, ten getale van niet minder dan 23, werden door haar op deze wijze vergiftigd en stierven onder hevige smarten. Toen men haar arresteerde, bekende zij haar schuld en verklaarde uit wraak te hebben gehandeld, daar hare beide kinderen waren gestorven, omdat men ze behekst had. Een woedende volksmenigte trachtte haar aan de handen der politie te ontrukken. In de requisitenkamer van den stads schouwburg te Kasan ontplofte tijdens de voorstelling een kleine voorraad kruit, waardoor s echts een geringe materieele schade werd aangericht. De rook drong echter door tot op het tooneel en veroor zaakte een paniek onder de toeschou wers die terstond aan brand geloofden. In het gedrang werden 8 menschen doodge drukt en velen verwond. Een slachtoffer der wetenschap. De beroemde Amerikaansche ingenieur-elec- tricien Franklin Leonard Pope werd Maan dag gedood door een electrischen stroom van 3000 volts, terwijl hij een door hem uitgevonden machine beproefde. Hoelang „onvergetelijkheid" duurt Op de Christelijke begraafplaats te Mainz worden ieder jaar volgens het reglement die grafmonumenten en zerken verwijderd welke niet door de familie zijn aangekocht, Yoor men echter tot die opruiming over gaat, wordt den betrokken familieleden verzocht óf den termijn voor het graf recht te verlengen óf de zerken te verwij deren, daar dit anders door bemiddeling van het gemeentebestuur geschiedt. Onder de monumenten, die dezer dagen werden verwijderd, bevond zich ook een prachtig gedenkteeken, dat een Mainzer familie op het graf harer overleden moeder had laten plaatsen. De grafzerk droeg behalve den naam der overledene ook het opschrift „Aan onze onvergetelijke moeder!" Het opschrift dateerde van het jaar 1885 Tien jaren zijn sedert voorbijgegaan, de kinde ren verkeeren «llen in gunstige omstan digheden, doch hunne „onvergetelijke" moe der hebben zij reeds in zooverre „verge ten", dat zij niet alleen het grafrecht niet opnieuw betaalden, doch zelfs het grafmo nument aan zijn lot overlieten. De steen werd op het kerkhof aan een steenhouwer voor eenige stuivers verkocht om den man als haksteen te dienen De heer A. Boiqué, inspecteur der waterwerken te Brussel, is gisteren terwijl hij met zijn achtjarig dochtertje aan de hand liep aangevallen door een opzichter die herhaaldelijk was beboet wegens zijn slecht gedrag en nog onlangs voor een maand was geschorst. De woesteling vloog den heer Bocqué naar de keel en bracht dezen twee steken toe in de linkerzij en éen in den pols. Op het hulpgescheeuw van het dochtertje, kwamen werklieden en politie toeschieten, juist op het oogenblik dat de aanvaller die nog altijd zijn slachtoffer bij de keel hield, hem een vierden *toot wilde toebrengen. De heer Bocqué bezweek aan zijn won den, terwijl de moordenaar die in verze kerde bewaring was genomen, met behulp van zijn zakdoek, zich aan een voor den handdoek bestemden haak in zijn cel, des nachts van het leven beroofde. Van Cuba is het bericht gekomen dat den 2den October de opstaidelingen onder Maceo na een verbitterd gevecht dat vijf uur duurde, de Spanjaarden onder Navarre geheel hebben verslagen bij Linares. De Spanjaarden verloren vijf officieren en 380 soldaten aan dooden. Er werden tien officieren gewond. In de polygone te Bourges nam een commissie van onderzoek proeven met een kanon, welks kogel met meliniet geladen was. Men had natuurlijk de noodige voor zorgen genomen, zoodat, voor de lont werd aangestoken, officieren en soldaten zich verscholen onder den grond. Plotseling weerklonk een vreeselijke knaldaarna een luid gekraak. Van de loods, waarin het kanon stond, was niets meer over; de ijzeren kolommen waren gebroken, het dak was weggeslingerd, de grond dooreen gewoeld en het kanon was door de kracht der ont ploffing letterlijk in splinters geslagen; men vond een stuk op een afstand van meer dan tweeduizend meter. Het kanon heeft tachtigduizend francs gekost. Het terrein van den Altels-gletscher- val op de Spitalmatte wordt nog steeds door honderden vreemdelingen bezocht. Er wordt beraadslaagd over de maatregelen, die den volgenden zomer zullen moeten worden genomen om de lijken van de verongelukte kudden uit de ijsmassa te voorschijn te halen en te begraven; er bevinden zich daar namelijk nog ongeveer 120 stuks dood vee. Dit werk zal heel langzaam moeten gaan. Kunstmatig is er weinig te doen om de massa te laten smelten, en er zal een zeer sterke zonne hitte noodig zijn, wil alles op het eind van den zomer van '96 opgeruimd zijn. Zonder bijzonder groote hitte zal het nog wel eenige jaren duren voor het terrein weer eenigermate voor cultuur geschikt kan worden gemaakt. Er heeft te Schanghai, (China) een ontploffing plaats gehad aan boord van het transportschip Kungpainabij Kinchau. Het schip vervoerde troepen, waarvan 600 man om het leven moeten zijn gekomen. Een ongeluk met de electrische tram wordt uit Pittsburg gemeld. Een waggon, waarvan het stuurtoestel defect geiaakt was, viel van een dijk. Drie pas sagiers werden gedood, negen zwaar ge wond. Deze week is te Anderlues een nieuwe ontploffing van mijngas uitgebarsten in den put des Aulniats, die reeds zulk een droevige vermaardheid heeft gekregen door de vreeselijke ramp van 12 Maart 1892, die ongeveer 270 slachtoffers maakto. Eerst sedert eenige maanden had men de verwoestingen, door die ramp aangericht, hersteld en de laatste lyken opgegraven, toen het mijngas Maandag weer nieuwe menschenlevens vorderde. Omtrent de oor zaak van het ongeluk is nog niets met zekerheid te zeggen, alleen weet men dat het niet, zooals gewoonlijk, in verband staat met een plotselinge verandering in den barometersstand. Zoodra het onheil bekend was, stroomde een menigte van mijnwerkers en andere bewoners op het terrein voor den put tezamen en angstig vroeg men naar de namen der veronge lukten. Men toog terstond aan het werk om de gewonden te redden.Op het oogen blik dat dit bericht werl afgezonden, had men twee zwaar gekwetsten bovengebracht. Een lijk was reeds gevonden, maar men wacht met het bovenbrengen daarvan tot dat de lucht in de galerij, waar het on geluk plaats had, voldoende gezuiverd is. Volgens de jongste statistieken telt Parijs 1456 omnibussen, 14267 huurrij tuigen, die een vaste standplaats hebben en 13000 eigen rijtuigen; daarbij komen nog 1600 rijtuigen voor het goederenver voer, wat een totaal maakt van 44000 wagens. Een zonderling te Odessa, onlangs overleden, heeft zijn vermogen van vier millioen roebels nagelaten aan zijn vier nichten, die in een meer dan eenvoudige positie leefden doch vreezende dat hij de vier vrouwtjes „uit haar gewone doen" zou halen, heeft hij haar aan een zonder linge proef onderworpen. Zij kunnen niet eerder in het bezit van haar legaat komen, vóór zij vijftien maan den als dienstbode hebben gefungeerd, als kamermeisje, wascümeisje, boerenmeid of iets dergelijks, De politie is belast met het controlee ren der uren, en drie exécuteurs-testamen- taires moet er zorg voor dragen dat alles geschiedt volgens de voorschriften. De vier erfgenamen zijn haar proeftijd twee maanden geleden begonnen. Zij hebben reeds 863 huwelijksaanzoeken gekregen. Gisteren heeft de keizer de slagvel den om MetT bezocht. Te Melz werd on der het voorbijrijden van Wilhelm en zijn vrouw geroepen: „Leve Frankrijk". Ver scheidene personen werden gevangen ge nomen een, een handelsbediende, gevan gen gehouden. De kapitein van een Donau-stoom- boot heeft onlangs op een slimme manier een dief gevangen. Een der passagiers, een jongmenseh, liet zich bij een klein Bulgaarsch plaatsje aan wal zetten. Een half uur later kwam een passagier zeer ontsteld vertellen, dat hem zijn portefeuille met 10.000 fr. ontstolen was. De kapitein bracht dien diefstal natuur lijk in verband met het aan land gasn van den jonkman. Hij liet de bootterug- keeren met een wijde bocht, zoodat de passagiers het niet eens bemerkten, bedek te de vergulde letters, welke den naam der boot vermeldden, met zeildoek en maakte nog eenige veranderingen waardoor zijn boot een ander vaartuig scheen. Zoo voer hij naar de laatste aanlegplaats terug. Zoodra de boot daar was, klonk van den oever af het sein om stil te houden en weldra kwam er een schuitje aan waaruit een jonkman stapte, die een lederentasch in de hand droeg. Het was, zooals de kapitein vermoed had. De dief, was de passagier die zich aan land had laten zetten. Hij had met de eerstvolgende stoomboot de rivier wil len opvaren en nu was hij niet weinig verbaasd, zoo opeens door bekende gezich ten omgeven te zijn. Hij werd onmiddel lijk opgesloten, om te Odessa aan het ge recht te worden overgeleverd. Het volgende verslag van eep avon tuur met een krokodil werd door een cor respondent aan een der dagbladen te Ma dras medegedeeld: „Toen wij in onze boot den 17en der vorige maand het Jumbo kanaal (Orissa) opvoeren, vernamen wij, dat eene vrouw door een „mugger" was gegrepen. Wij begaven ons naar de plaats des onheils en wachtten in de hoop, dat het reptiel met zijn prooi aan de opper vlakte zou verschijnen, om haar te ver slinden, daar wij wisten, dat een krokodil onder water niet kan eten. Plotseling hoorden wij den kreet van een onzer bootslieden: „Mugger hal, Sahib!" ten teeken, dat de krokodil boven water was gekomen, en de man voegde er bij, dat bij de vrouw in zijn bek hield. Wij zagen een gedeelte van zijn kop en rug boven w.iter uitsteken en de arm der vrouw slingerde boven water heen en weer, toen hij voortzwom om een geschikte plaats om aan wal te komen, op te zoeken. Wij waren zeer opgewonden door het ontzet tende schouwspel en volgden het dier zoo voorz chtig mogelijk om het onier schot te kunnen krijgen. De krokodil zwom naar den tegen vergestelden oever, doch in plaats van aan land te gaan, ging hij tusschen het lange vlotgras en riet liggen, waar slechts vier voet water stond. Het lichaam der ongelukkige vrouw wa» naar ons toegekeerd en wij wachtten nog eenigen tijd om te zien of het dier soms aan land wilde gaan, doch het scheen, dat de krokodil daar niet veel zin in had, waarom H., besloot hem op te gaan zoe ken om hem onder schot te kunnen krij gen. Hij stak het kanaal over in een kleine boot en roeide naar den oever, waar hij onder bedekking van het hooge riet met de uiterste voorzichtigheid voortsloop om den mugger niet te storen, daar zij uiterst fijn van gehoor zijn. Hij keek over het riet en zag juist de oogen en het voorhoofdsbeen boven het water uitkomen, waarop hij zuiver mikte en losbrandde. Het dier sloeg geweldig met zijn staart, liet zijn prooi los en zonk, om onmiddel lijk daarna weer aan de oppervlakte te komen. Het was moeilijk te zeggen of het monster getroffen was, hoewel de he vige beweging in het water dit wel deed vermoeden. Ongelukkigerwijze kwam het monster boven in onze richting, zoodat H. niet meer durfde schieten. De mannen besloten toen het lijk der vrouw op te zoeken en nadat, zij hierin geslaagd waren, brachten zij het aan land. Het was een ongeveer 30jarige vrouw. Ze was nog niet lang dood, want het bloed vloeide uit eene wonde in hare zijde en het lichaam was nog niet verstijfd. De krokodil had haar klaarblijkelijk bij den arm gegrepen, want dat lichaamsdeel was vreeselijk ontvleeschd en bijna van den romp gescheurd. Overigens was het lichaam onbeschadigd. Het gelaat had een vreese lijke uitdrukking van angsten de tanden waren vast opeengeklemd. Ongelukkiger wijze hadden wij geen tijd te verliezen, zoodat wij de uitwerking van het schot niet konden onderzoeken, of wachten tot zich eene betere gelegenheid om het mon ster af te maken, zou voordoen. OVERZICHT YERKOöl'INGEN El\Z. Woensdag 23 Oct. Middelburg, in het lokaal der Werk- mansvereenigir.g 10 uur door deurw. Rosier vendutie. Jiapelle, bjj dhr. Janus de Jonge 3 uur door not. Prins meubels, 2 kastklokken, 2 frank'.ins, keukenkaihel, 2 lampen, ladders, boeken klekenren, kippenren met kippen. En om 5 uur bij HanBon wisschen en hakhout uit 2 H. 57 A. 10 cA. wisschenbosch in Paukenshoek. En een nieuw huis. ert en tuin Stationsweg 523 cA 1.1320 H. wisschen bosch en 1.4390 H. id. Vigdag 25 Oct. Kwadcndamme, 10 uur voor wed. Jasperse door not. Mulock Houwer 93 ca nada's en opgaande wilgen. lloedekenskei-Ue, 1 uur voor wed.C. Mol door not.v. d. Kloes in gemeenteherberg 1,4740 H. bouw- en weiland bö den molen. Zaterdag 26 Oct. Heiukenszand, voor v. Wjjck door not. de Ronde Bresser 10 uur bij v. d. Berge een huis en erf 150 cA. En om half 1 aan ge meld huis linnenkast, tafels, stoelen, spie gels, bed, kachel enz. Dinsdag 29 Oct. Oostknpelle, 10 uurdoor not. Verhulst bg wed. Sohier inspan als: 6 baatg. melk koeien, 1 vaarskalf, 3 varkens, 5 geiten, 50 kippen en hapen, handkar op veeren, krui wagens,windmolens, snij molen, landbouwers hand-, tuinbouw-, melk- en zoldergereed schappen, 2 eikenhouten kabinetten, spiegel, kastklok, barometer, 2 bedden met toebe hooren, hooi, stroo, mangels, mest enz. Woensdag 30 Oct. Oo<itknpelle, bij Rooze 10 uur door not. Huvers de hofstede Gasthuisperk 12,5540 H. van A. Versluijs. Skitthcm, 10 uur door deurw. Kouion a. op het hofje genaamd Hofsteedje van H. Koppejan 30 HL. aardappels, 1 voer mangels, haver, paarden- en platteboonen, 2 geiten, 1 varken, 6 hoenders en 1 haan, dilthouten, damstaken, windmolen, bruine- en witte- boonenstroo, kanthooi, veeren bed met hoofdpefuw. b voor het huis no. 35 op het dorpzwarte hit, lemoenkar op veeren, peeselstoel met plaat, suijbak, ladders, boon stokken, mangels, hooi, kanthooi, mest, boogkabinet, kleerkist, tafels, veerenbed met hoofdpeluw, statenbijbel, glas- en aardewerk. Donderdag 31 Oct. Ovczantl, op de hofstede van Rijk door not. de Ronde Bresser tl uur 50 olmen. Vrijdag 1 Nov. Kapelle, 6 uur bij Hanson door not. Prins wisschen en hakhout. Oost-Souburg, opde buitenplaats Sehoo- nenburg 10 uur door not. Tak voor afbraak de gebouwen met ramen, hekken, straat keien, schuttingen enz. Zaterdag 2 Nov. Hrabbendijkc, 11 uur op hofstede A. de Kok door not. de Ronde Bresser 106 olmen. Dinsdag 5 Nov. does, 3 uur inde Prins van Oranje door not. Pilaar 76 olmen in Tolhoek Oudelande. En 58 dito in Bijganglioek Kloetinge. Inl. dhr. Bevier de Fouw en de not. Zaterdag 9 Nov. does, in de Prins van Oranje 11 uur door not Pilaar de hofstede Achterduin Zuid- Kraaijertpolder met 48.7365 H. bouw- en weiland Zaterdag 16 Nov. Hfisse, aan den Noteboomdijk door not. Pilaar bij wed. Huige 400 olmen. Inl. dhr. Bevier de Fouw. Maandag 18 November. uur door not. Lansen Croin hofstede en landerijen. Inl. dhr. Pelle. Dinsdag 19 November. uur door not. Lansen Croin woonhuis. Inl. dhr. Pelle. Woensdag 20 November. Vi f 7 'A uu!" door not. Lansen Croin meubels. Inl. dhr. Pelle. Donderdag 21 November. V f t u ur door not. Lansen Croin meubels. Inl. dhr. Pelle. Woensdag 27 Nov. Ilelnkenszand, 10 uur voor G. Nüsse door not. de Ronde Bresser in de gemeente- herbe.g een hofstede met boomgaard, bouw en weiland 19.7330 H. aanbestedingen. Woensdag 23 Oct. l»oes, 6 uur in de Prins van Oranje ver- bouwen van het huis Lange Vorststraat C 253 van Jan Mööuwsö. Bostelc en toekening in de Pi ins van Oranje ter inzage. Inl. dhr. J. W. v. d. Weert. Cortgene, gemeentehuidoor den Adri- aanpolder half 12 verhooging van den zeedijk. Aanwijzing tenzelfden dage 10 uur. Bestek a 50 cent b(j dhr. Schuilwerve. Zaterdag 26 Oct. Cioes, opwinden enz. der gemeenteuur werken 1 uur ten Raadhuize. AAGTEKERKE 21 Oct. RITTHEM 29 Oct. Heden overleed onze geliefde echt- genoote, moeder, behuwd- en grootmoeder MARIA HERDINK, in den ouderdom van 64 jaren en vijf maanden. Jst. VAN DAMME, kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Wolfertsdijk, 18 October 1895. Voor de vele en hartelijke bewij- zen van deelneming, ons betoond bij de kortstondige ziekte en het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Groot vader LEENDERT ORANJE, betuigen wij onzen innigen dank. Uit aller naam C. ORANJE Lz. 's-Gravenpolder, 18 Oct. 1895. GEVRAAGD aan de Chr. School te Camperland een van Gerefbeginselen. Salaris f 500. Brie ven aan de» Voorzitter A. ABRAHAMSE of aan den Hoofdonder wijzer A. LOS. De Notaris C. PRINS te Kruiningen des namiddags ten 3 ure ten hnize van den heer Janus de Jonge te Kapelle Tufels, Stoelen, Spiegels, Glas- en Aardewerk, 2 Kast klokken, 2 Franklin's, Keu- kenkachel, 2 Lampen, Lad ders, Boeken, Kuiken ren, Kippenren met Kippen, enz, enz. daarna en wel ten 5 ure fen herberge van I. Hanson te Kapelle. uit 2 Hectaren 57 Aren 10 Centiaren in Paukenshoek, te Kapelle. vervolge ns: lo. Een 'voor weinig jaren nieuw ge bouwd, welingericht aan den weg naar het station in Mool- hoek, te Kapelle, Sectie E no. 1042 en 1044, groot 5 Aren 23 Cen tiaren. Te aanvaarden bij de betaling 2o. 1 Hectare 13 Aren 20 Centiaren te Kapelle in Paukenshoek, Sec tie E no. 337bis en 337bis«. 3o. 1 Hectare 43 Aren 90 Centiaren aldaar, Sectie E no. 337-337a337i De perceelen 2 en 3 te aanvaarden na het vervoer van de Wisschenen het Hakhout uit de voornaamste fabrieken van Amerika, voorhanden bij L. FLOItUSSE, Markt, K 7, Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 2