den toren naar beneden tuimelde, op zijn hoofd te krijgen. De hersenpan van den ongelukkige werd verbrijzeld en de dood volgde onmiddellijk. POLITIK, Goes. AFLOOP YERkOOPIMEiVI Li\Z, OVERZICHT YERküOPINGEN E\Z. aartsen enz. zich bewogen. De ongunstige gelegenheid in aanmerking nemende mag de vangst bevredigend ge noemd worden. Men berekent dat gemiddeld elk vaartuig 15 ton heeft gevischt. Het mosselzaad is van goede kwaliteit; eenige koopers besteedden f 1 per ton. In den afgeloopen nacht verbrandde te Domburg op de hofstede de Brouwer ij toebehoorende aan den landbouwer P. Lou- werse, een schuur met alles wat er zich in bevond, waaronder twee kalvers, twee geiten en eenige konijnen. De overige ge bouwen bleven onbeschadgid. Tijdens dezen brand werd ook brand ontdekt op de hofstede van de landbouwers H. Versluijs en A. Louws, in de gemeente Aagtekerke. Ook daar verbrandde alleen de schuur met hetgeen er in was, o. a. een stier. De geleden schade w-rdt slech's ten deele door assurantie gedekt; van den landbouwer Louws is niets verzekerd. De oorzaak van beide branden is tot nog toe onbekend. Wat eerstgenoemden betreft, wordt gedacht aan broeiing van groen binnengebracht kooi. M. C. Borsele. Het jongste stormweer was niet voordeelig voor den polder. Op zeker punt werd de steen glooiing erg beschadigd. Ruim 150 M' zullen moeten worden ver nieuwd. Middelburg. Als eene bijzonderheid kan worden vermeld dat den 7 October I.1. alhier is geboren een kind, hetwelk geheel den schedel en een deel der her senen miste, het heeft ongeveer 36 uren na de geboorte geleefd, waarna het is overleden. Kloetinge. Aangesteld met ingang van den 16 October a. s. als brievenbe steller te Schoondijke B. Verbqom alhier. Nisse. De Directie der Zierikzeescbe Brandwaarborgmaatschappij heeft aan den Heer Burgemeester dezer gemeente een bedrag van f 45 doen toekomen voor de brandweermannen van de verschillende •puiten die bij den brand op de hofstede ran D. de Winter dienst hebben gedaan. Honderd-veertig duizend kilo dyna miet worden deze week in twee partijsn ver voerd van Lobit naar Killand-Batk langs Rijn, Waal, Hollandsch Diep, Volkerak enz. en wel de eerste partij met de schip pers J. Derksen en H. Van Lier en de tweede partij met de schippers W. Hiet- brink en J. Velenturf, in hun overdekte zeilschepen „B.oedertrouw" en „Bertha Maria", „Johanna Jacoba" en „Piet Heint. Ten huize van een banketbakker op de Prinsengracht te Amsterdam is Zondagavond inbraak gepleegd midden in (Te stad, in een drukke buurt en op een uur dat de bewoners ieder oogenblik kon den thuis komen, dus brutaal genoeg. Cm vijf uur wss de heer Everts met zijn vrouw uitgegaan om de familie te gaan bezoeken; de meid was ook uit en de winkeldeur werd daarom goed gesloten. 's Avonds thuis komende, vond men de deur open en in het opkamertje achter den winkel alles overhoop. Dadelijk werd de politie gewaarschuwd en werd een nader onderzoek ingesteld. Het bleek dat de dieven alles hadden doorzocht. In het opkamertje was een schrijfbureau met geweld opgebroken, de laden lagen over den vloer. Een kastje in welks lade een som gelds geborgen was, hadden ze niet open kunnen krijgen. Wel zijn aan het slot daarvan sforen van braak ontdekt. In den winkel was de toon banklade onderzocht, maar daar hadden de dieven niet veel gevonden. Iets beter slaagden ze boven. Daar werd een linnen kast opengebroken en daaruit ontvreemd een bedrag van ongeveer f 30, waarvan ongeveer f5 aan stuivertjes. Óp de slaap kamer werd evenzeer een kast opengebro ken maar niets medegenomen, omdat de dieven aitsluitend hebben gezocht naar geld. Een brandkast die op dezelfde ka mer stond maar eenigszins achter eenige kleeren verborgen was, hebben ze niet opgemerktwel werd het geheele bed om gehaald. Zoo ook op de meidenkamer. Te Corinchem werd Maandag een vrouw, die met lucifers langs de straat ventte, door een wagen met twee paarden bespannen, overreden, met het treurig ge volg, dat zij onmiddellijk een lijk Was. De werkstaking in het diamantvak te Amsterdam duurt voort. Tengevolge van een meeningsverschil tus- schen den heer mr. Van Gigh en het hoofdcomité van den Bond, heeft de heer Van Gigh zijn taak als bemiddelaar neer Terwijl Zondagmorgen een kleerma ker te Roggel, en zijne vrouw even uit waren en de straatdeur niet gesloten hadden, werd bij hem ingebroken en eene som van 1200 Mark ontvreemd. De mare chaussees zoeken naar den dief. Zijn vrouw vergeten Een land' bouwer uit den Haarlemmermeerpolder reed onlangs met zijn vrouw naar Haarlem. Het was in het drukst van den oogst en daar om spoedde hij zich, na in de stad zijne zaken gedaan te hebben huiswaarts. Toen hij zijn erf opreed, bemerkte hij tot zijn schrik, dat hij verzuimd had, zijne weder helft mede te nemen. Hij was nu wel ge noodzaakt, den bijna drie uur langen weg voor de tweede maal af te leggen, om de vrmw te halen, die hij nog geduldig in de herberg wachtende vond. Hollander. Te Oude Pekela bad een werk man aan de in aanbouw zijnde R.-K. kerk het ongeluk een zwaar stuk hout, dat uk Met de nieuwe regeling voor de werklieden van 's Rijkswerven, met No vember, is de 9-urige werkdag ingevoerd. De aanval der Macdonalds. Tusschen het Caledonisch kanaal en het Clyde-dal verheft zich in het koninkrijk Schotland het Grampian-gebergte, dat als een steile, onbeklimbare muur naar het zïtiden afdaalt. Het is een woest, dor ei onvruchtbaar bergland, bijna zonder wo iden, bedekt met heiden en moerassen, en waarvan de peil loos diepe meren de eenige schoonheid uit maken. Bijna het geheele jaar door heerscht er een ruw en toch vochtig klimaat en gedurende vele dagen giert de stormwind door de dalen. En zooals het land is, zijn de bewoners, de om hunne dapperheid vermaarde Schotten en in 't bjzonder de Hooglanders. Dapper, gastvrij, welwillend veor den vreemdeling, die hen bezoekt in hunne eenzaamheid, van oudsher geducht om hunne woeste krijgszucht en onteiuba- ren moed, trotsch op hunne afkomst en op den stam, waartoe zij behooren. Reeds de Romeinsche geschiedschrijver Tacitus maakt gewag van de vreeselijke worstelingen der Sehotseke Hooglanders en een ander Romein, de veldheer Agricola, bouwde een muur in het noorden van Engeland om beschut te zijn tegen de gevreesde invallen dier geduchte krijgers. Van de vroegste tijden waren de Schot ten verdeeld in stammen, Clans genaamd. De leden van een Clan vormden als 't ware een familie. De oudste dier familie was het hoofd var, den Clan, door allen geëerbiedigd als een vader, maar ook ge vreesd als een streng en onverbiddelijk rechter. In oorlogstijd de aanvoerder, die alle medeleden opriep voor den strijd, in vredestijd een aartsvader, door allen be mind en ontzien. Op elke bladzijde der geschiedenis van Groot-Britannië vindt men de namen dier Clans, de Campbells, de Camerons, de Macqreqors, de Macken- zies, de Macdonalds, de Macintosh, en deze namen vindt men ook nu nog terug ouder de namen van hen, die zich beroemd hebben gemaakt in den oorlog of in de watenschap. In het jaar 1688 stak Willem III, stad houder der Nederlandsche gewesten, met een leger naar Engeland over, gehoor gevende aan de roepstem der Eugelschen, die hunnen koning jacobus II wilden ver jagen. En reeds in Eebruari 1689 kreeg de roemrijke revolutie zooals de Engelschen ze noemen, haar bes'.ag Jacobus II was onttroond en naar Frankrijk gevloden; Willem III en zijne gemalin Maria wer den uitgeroepen als koning en koningin. Maar ia Schotland, het stamland van hst nu uit Engeland verdreven huis der Stuarts, was de aanhang des konings grooter dan in Engeland. Schotland moest veroverd worden. De machtige Clan der Macdonalds had de wapenen opgenomen en zou de heerschappij van den vreemdeling niet dulden. De koninklijke troepen zijn gelegerd aan den ingang van de bergengte van Killiekankrie, dat beteekent in de Cel- tische taal Pas op", eene waarschuwing, die eene vreeselijke voorspelling inhield. En vroeg in den namiddag worden de troepen van Willem III, onder aanvoering van Mackay, opgeschrikt door het krijgs geschreeuw der naderende Macdonalds en Campbells, die i.og eenmaal, vol geloofs ijver, liefde voor hel verdreven vorstenhuis en krijgszucht, van hunne bergen afdalen naar de vlakte. Binnen korten tijd zijn de toppen der bergen bedekt met mutsen en „plaids". De plaids worden door de Hoog landers afgelegd. En eer de Laaglanders nog de bajonet konden opzetten, waren zij reeds overrompeld door de dichte drommen der verbondene Macdonalds, Mac Leans en Camerons. In twee minuten was het lot beslist. De gelederen der infanterie werden als weggemaaidhet breede zwaard der Hooglanders, de geduchte claymore, woedde in de rijen der vluchtelingen en een stroom van roodrokken stormde naar het dal van Killiekrankrie naar beneden. Doch de dappere aanvoerder der Hoog landers, Johan Graham, burggraaf Dundee, de man, die hen voor een oogenblik had weten te bezielen, en tegenover den ge- meenschappelijken vijand de eeuwigdurende twisten der naijverige Clans had doen ver geten, sneuvelde in den slag, zoodat weldra alle tegenstand gebroken en het verzet der enkele weerspannige Clans met breed ge weld onderdrukt was. It. R. Al te bescheiden, 't Ia meer gebeurd, dat de laatste trein van Gladbach of de eerste naar Antwerpen slechts een en kele reiziger vervoerde, maar Dinsdag-och tend vertrok de trein naar Antwerpen zonder passagier, wegens de groote be scheidenheid van een vrouwtje uit de buurt van Roermond. Toen het eenvoudige mensch bemerkte, dat zij de eenige passagier zou zijn, was zij niet te bewegen, plaats te nemen, 't Was de moeite niet waard, meende ze; zij kon best wachten. Of men haar nu al beduidde, dat de trein toch moest vertrekken, en er onderweg wel passagiers zouden bijkomen, 't hielp niet. „Ge kunt doen wat ge wilt," zei het vrouwtje, „maar ik wil niet hebben, dat gij den trein voor mij alleen laat loopen; ik ga om tien uur." En zoo geschiedde het, dat de eonduc- teijrs alleen met hjyj trein <Jp reis gingen". {N. K.) Een ontzettend spoorwegongeluk heeft Zondagavond nabij Ottignies en (Brussel) Pl Een trehf'die aldaar te 8,37 arriveeren moest was te laat. Om 8.4Ü vertrekt een locomotief van Ottignies in de andere richting. Dit geschiedde ook Zondag, niettegenstaande genoemde trein nog niet aan was en trein en locomotief op hetzelfde spoor loopen. Een ongeluk moest dus gebeuren. Het was vreeselijk wêer. Zwaar hagelden dikke regendioppels op de wegen neer. in t hevig zwart van den nacht stonden Hauw lichtend de lantarens langs den spoorweg. L)e reizigers, teruggekeerd van een ver moeiende.! dag, lagen lui op hun banken en dutten, of rookten een sigaret en spraken met elkaar. Plotseling scheurden hevige tluitkreten de stilte van het buiten. Portierraampjes werden opengerukt, verschrikte reizigers- hoofden werden uitgestoken. Met geweldige snelheid naderde een groot hei-rood schijnsel, met twee donkerroode cirkels er in. Hen trein! op dezelfde rail. Een oogenblik van vreeselijke spanning volgde. Schor-giUend klonken de kreten van den locomotieltluit. En dan volgde de schok. Krakend vielen de wageuwonden neer, stukken ijzer ine enorme kracht kromgebogen drongen diep den weeken grond in. Roode vlammen stegen uit den vorinloozen hoop op. Op 't zelfde oogenblik begon eengekry een gegil, een gehuil, zoo vreeselijk, dat wie het hoorde eeii rilling van ontzetting het lichaam schokte. Een affreus gezicht, fel rood beschenen door de vlammen die uit de locomotiet opstegen, vertoonde zich aan onze oogen, zegt een ooggetuige. Uit den hoop planken en stukken ijzer staken menschenrompen, zich buigend en krommend van pijn staken hoofden alleen met bleeke gezichten smee- kend om hulp. Ik zal dat nooit vergeten. Dadelijk werd het reddingswerk begon- nan. En vreeselijke dingen werden toen g6De wagen, vlak achter de machine, ineen gedrukt maar niet verbrijzeld, stond in brand. Voor de stukgeslagen ramen ston den radelooze miyisclien. Een trachtte zich er uit te wringen, maar t was ver geefs. Men beproefde de deur open t» rukken, maar het verbogen bovenstuk hield de deur vast. En de arme bezwijmden daarbinnen werden geblakerd door het vuur, datsnel, maar helaas niet snel genoeg, gebluscht werd, werden gedood, of nog erger go wond dan zij reeds waren. Van Ottignies kwamen menschen om hulp te verleenen. Uit de hoopen werden lijken en gewonden te voorschijn gehaa^ Doktoren uit alle dorpen in den omtrek kwamen ongeroepen toesnellen. Men tele grafeerde nog om dokter an 1 ee van Wavre. Zijn vrouw antwoordde dat haar man te Ottignies was, dezen avond zou hij teruirkeeren. En toen men zoeken ging vond men den dokter onder de lijken, akelig verminkt. In den vreeselijken nacht werd voort- gewerkt on te redden wat nog Geredden was, met bewonderenswaardige volhardiiy De gewonden werlen naar de dichtstbij zijnde huizen gedragen en daar verbon den, de dooden werden neergelegd in de wachtkamer eerste klasse van het station. Bliksemsnel ging het gerucht van het ge beurde naar Biussel. Toen de eerste trein drie lijken binnen bracht in het station du Luxembourg, om halftien, stond daar een gr ote zwijgende menigte. De chef van het kabinet des konings was daar ook, namens Zijne Majesteit. Alle verdere avond- treinen en extra-treinen brachten dooden en gewonden in Brussel. Het aantal dooden bedraagt 20 dat der "ekwetsten 50, van welke 20 dooilelijk. n Twee geestelijken te Ixelles zaten in een coupé tweede klasse. Terwijl zij sliepen werden zij plotseling in hun rust gestoord door een geweldige schok. Bij ons ontwaken" aldus vertelde een der priester „lagen wij onder den wag gon, waarover een andere waggon was heengeschoven. Met bovenmenschelijke in spanning werkten wij ons uit dezen cnaos van brokstukken, die reeds boven ons hootd begonnen te branden. Een ooggetuige seint aan het „Hbl. van A'üe0i vormiooze menschelijke overblijf selen liggen tusschen zware ijzeren balken en verwrongen staven; door de openge wrongen wanden der waggons bespeurt men fgroote bloedvlekken, stukken m m- schenvleescb. Een jongeling is plotseling waanzinnig geworden; men lieeit liem moeten binden, om hem naar huis te kun nen brengen. De werkstaking der glazenmakers in Zürich wordt van beide kanten hardnekkig volgehouden. De gezellen blijven bij hun eisch, dat de patroons zieh moeien ver binden geen werklieden aan te nemen, dan die hun door de vereeniging van gla zenmakers worden aanbevolen. Zij meenen hierdoor het vak te kunnen verbeteren. De vereeniging is op de hoogte van de eigenschappen, die een glazenmaker om een goed vakman te zijn, moet bezitten zeggen zij zij zal dus de oevoegdheid moeten hebben vau de vroegere gilde- ïïl66Rt6rSi Maar de bazen weigeren beslist zich hierin te schikke'. De stakers worden financieel gesteund. Intusschen moeten in de deftigste huizen van Zürich de. gebroken ruiten voorloopig met papier worden gelapt. Een merkwaardig geval heeft zich te Bordeaux voorgedaan. Voor eenige dagen verscheen een reservist op het reser ve-bureau oin zich aan te melden voor de oefening gedurende 28 dagen. Hij trok een grooten beer aan een ketting achter zich aan. Op de verbaasde vraag van den officier wat dat be luidde, verklaarde hij, dat hij gekomen was om zijn dienst- plicht waar te nemen, doch zijn beer, die duizend francs waard was en hem zijn levensonderhoud bezorgde, niet in densteek kon laten. De officier bevond zich in groote ver legenheid; eindelijk gaf hij den jongen man bevel, heen te gaan en des middags terug te kom-n. Toen de soldaat des mid dags terugkeerde, nog altijd in gezelschap van zjn beer, kreeg hij tot bescheid, dat hij zijn tijd moest uitdienen en zijn beer ergens onder dak brengen. „Maar dat gaat niet!" riep de beren leider uit, die antwoordde op den klas sieken naam van Ajax. „Het dier's duizend francs waard en ik kan het toch niet op straat laten staan. Geen mensch zou den beer opnemen als kostganger en ik ben bovendien bang, dat men mij ten gronde zou richten. Ik kan dus niet van hem scheiden. Wanneer u mij wilt hebben, moet u den beer op den koop toe nemen". De goede Ajax was niet te bewegen zijn beer achter te laten, zoodat de generaal met het geval in kennis weri' gesteld. Deze vond het eindelijk goed, het verlof van den berenleider nog met een jaar te verlengen. In de Fransche Kamer kon de Re geering, die tegenwoordig fel bestookt wordt wegens haar kostbaar optreden op Mada gascar, de „blijde" boodschap brengen dat do hoofdstad van dat eiland, Tananariwo, den 27 September jl. door de keurkolonne van generaal Duchesne genomen is. Koningin Ranawalo en het Hof vluchtten naar Ambosistra. Zj worden opgespoord. De naam der hoofdstad boveng.noemd be teekentduizend dorpen. Omtrent 1 tare (Zwarte) Majesteit Koningin Ranavalo (Manjaka III) weet men dat zij eew arm meisje is geweest, die door kaar zoon een slager zonder winkel onder houden werd. Wel was zij de nicht der toenmalige koningin, (Koningin beteekent Ranavolo), doch deze haatte haar. Haar echtgenoot en eerste minister Rainilairivony liet het meisje naar de hoofdstad komen en een betere opvoeding geven. Bij den dood der koningin, in 1883, proclameerde hij het meisje tot haar op volgster, in doneckt gelijk de wet des lands dit eischt en in de regeering. Deze prins-gemaal met zijn raren naam heeft nu al zijn derde koningin tot vrouw. Voor deze drie had hij zijn zelf gekozen vrouw moeten verstooten. Deze wordt door hare opvolgster jaarlijks betaald „als huur voor haar echtgenoot." De koningin die thans met haar gemaal gevlucht is, heefteen Rootnsche opvoeding gehad, wat niet belet dat zij nu prote- stantsch is. Dat is de staatsgodsdienst. Zij is geheel gekleed en ingericht naar de Parijsche mode, met enkele Hovasche bijmengselen. Haar taille meet nauwelijks vijftig centimeter. Zij moet zich des nachts door een dienstbode voortdurend laten mas- seeren. Dat belet haar evenwel hetslapen nietzij wordt zelfs wakker wanneer de masseerende dienstbode haar arbeid staakt. Voor het eten heerschen nog zeer primi tieve gebruiken. De gasten der koningin zitten op den grond, en haar echtgenoot en zij op kussens aan een kleine tafel. Alleen de koningin drinkt wat Bordeaux wijn, de anderen drinken water. Zij verdrijft zich den tijd met hand werken, heeft een grooten hartstocht voor vliegers en is een vriendin van kaartspelen, domineeren en kienen. De Duitsche sociaal democraten hiel den Zondag hun partijdag in de herberg „De Duitsche Kro mprins" te Breslau. Lieb- knecht sprak eerst. Singer weri tot voor zitter gekozen. De zaal is met groen en draperieën versierd. Tusschen dit alles ziet men de levensgroote busten en por tretten van Marx, Engels en Lasalle en vanden vorigen Duitschen Keizer toen hij nog Kroonprins was. De waard had geweigerd dit portret te verwijderen. In de voorsteden van Konstantinopel beleven de christenen zeer zware tijden. Zij worden vervolgd, geschonden, vermoord en nog wel op geheimen last der Turksche regeering, door Koerden, Perzen en Softa's. Ruim duizend mannen en vrouwen vlncht- ten in de kerken. Een paar honderd lijken van Armenische Christenen werden be graven nog vele liggen op den bodem der zee. Het minste grauw van Konstan tinopel, de Lazen en Koerden, werden op gewonden door de dwaze geruchten, dat de Armeniërs een samenzwering hadden ge smeed om de Turken te vermoorden en hieruit is dan ook af te leiden, dat de woede uitsluitend tegen de Armeniërs en niet tegen de andere Chistenen was gericht. Sedert enkele dagen worden Armeniërs, die bij Europeanen dienden, vermist. De handel staat geheel stil en na zonsonder gang durven zich alleen Europeanen op straat te te begeven. De gezanten hebben Zondag nieuwe stappen gedaan bij den groot-vizier, en aangedrongen zoowel op bescherming der Christenen en vreem delingen, als op een gestreng onderzoek naar het gebeurde. Te Lorain, aan het Erie-meer, in Ohio, is tijdens het leggen van den eersten steen eenor kerk een tribune ingestort, waarop zich een duizendtal toeschouwers bevonden. Vijf personen waren onmiddellijk dood; elf zijn doodelijk gewond. Uit de villa van den Belgischen schil - der Frans Simons, nabij Antwerpen, zijn vijftien kostbare schilderijen gestolen. De gedane keuze moet den kenner tee kenen. Alle naar Amerika en Engeland gaande stoomschepen worden streng bewaakt. Te Antwerpen heeft men de die venbende gegrepen, die in den laatsten tijd de stad en de omgeving onveilig m lakte. De hoofdman, Jet'H iremaus, is in hech tenis genomen op aanwijzing zijner vroe gere beminde, Therese Valders. Twee leden der bende zijn gevlucht, waarschijnlijk over de Hollandsche grens. lil gezonden Stukken. (Stikken worileu iu geen geval teruggezonden.) Buiten verantwoordelijkheid der redactie. Mijnheer de Redacteur Onlangs kwam in uw blad een stukje voor, waarin gewezen werd, op den min der rooskleurigen iiuantiëelen toestand van de gemeente Viissir.gen en den raadsleden werd aangeraden om de tering naar de nering te zetten en allereerst te zorgen voor wat nuttig en noodig is. Het zou voorzeker al te peiant wezen, om te veronderstellen, dat de Heer Jos. v. Raalte „de Zeeuw" had gelezen en daardoor geleid was geworden, om bezui nigingsmaatregelen voor te stellen. Doch hoe het ook zij, het feit verdient opmer king, dat genoemd raadslid, met liet oog op de geineentefinanciën, aanlrong op be zuiniging. Eene andere vraag is, of er geen posten op de begrooting voorkomen, die beter voor bezuiniging vatbaar zyn. Mij alihans wil voorkomen, dat wie be ginnen wil met te beknibbelen op de verpleging van ouden van dagen, wedu wen en weezen, om een honderdtal gul dens uit te sparen, ons doet denken aan het uitzijgen van de mug bij het door zwelgen van den kemel. Terecht is dan ook de meerderheid met dat voorstel meegegaan, waardoor regenten van beide gestichten, het recht blijft ge waarborgd, om inférieure levensmiddelen onvoorwaardelijk at te keuren. Meer éénstemmig bleken de heeren bij de benoeming van een marktmeester, tot welke betrekking, met bijna algemeene stemmen benoemd werd iemand, die dat baantje allerminst noodig heeft. De man heeft een goede affaire met vergunning en is bovendien bediende bij een der raads leden. Ofschoon er onder de sollicitanten onge twijfeld zulten geweest zijn, die minstens even geschikt waren bleek de benoemde de uitverkorene te zijn. Op een paar uitzonderingen na, bestaat onze gemeenteraad tegenwoordig uit „het denkend deel" en nu komt het mij niet on- gewenscht voor, dat „het niet denkend" maar evenveel betalend deel af en toe hare beschouwingen mededeelt. Vlissingen. Q. De commissaris van politie te Goes waar schuwt voor een persoon, waarschijnlijk een Israëliet die zich eenige dagen te Goes heeft opgehouden, vandaar vertrokken is zonder zijn logies enz. te betalen en waarschijnlijk in de omliggende gemeen ten van Goes tracht handel te drijven in paarden en ander vee. Het is een gevaar lijk individu die al veel vonnissen heeft ondergaan, o. a. in 1895 wegens verduis tering van een paard. De Commissaris van Politie A. R. HOLSHEIMER. GOES. Ten kantore van den heer D. de Koning alhier werd Dinsdag aanbesteed: het bouwen eener schuur en het herstel len van de brandschade aan de overige gebouwen op zijne hofstede te Ierseke. Zeven inschrijvingsbiljetten werdon inge leverd en wel van de heeren J. P. Panny, Krabbendijke, ad f7157; M. Lamereo, Hans- weert, ad f6909; P. Dronkcrs Kapelle, ad 16810A. Goedemond, Hans weert ad f 6440; Goeman f 5730, L. Labrjjn f6730, en A. Marlijn f6730. De drie laatste wonen allen, te Ierseke. Over tweo dagen wordt boslist wien het werk gegund wordt. Vrjjdag 11 Oct. Ierseke, 2 uur Oesterbeurs door deurw. Hollmann oesters van 2i/a cent en daarboven. Zeelten en pannen. Woensdag 16 Oct. 's Kraveiipoliter, 10 uur door r.ot. Overman bij de Koster 4 huizen de oude school. Vrijdag 18 Oct. IVaarde, hall 12 'oy Kloet door not. de Vos een huis, schuur en bouwl. bjj den Zaedjjk samen groot 17.92 cA. En een huis met erfpachtsrecht groot 1,60 A. Viijdag 25 Oct. HoedekciisLerke, 1 uur voor wed. C. Mol door not. v. d. Kloes in gemeenteherberg 1,4740 H. bouw- en weiland bQ d9n molen. Dinsdag 29 Oct. Oostkapelle, 10 uur door not op hofstede Hebt geduld inspan als Woensdag 30 Oct. Oostkapelle, bij Rooze 10 uur door not. Huvers de hofstede Gasthuisperk 12,5540 H. van A. Versluijs. October. Goes, in de Prins van Oranje uur door not- Pilaar de hofstede Achterduin Zuid,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 2