RECHTSZAKEN. GEMENGDE BERICHTEN. BÏMGËIU.UKK STA Nil „ere aankomst te Ylissingen en Londen verkregen, doordat èn de land-route én de zeeroute (met de booten der Stoomvaart- Maatschappij „Zeeland") wederom aanmer kelijk wordt bekort. De mailtrein van 7,25 nm, van Amster dam W. P- naar Ylissingen via Utrecbt Dreda—Roosendaal zal met de a. s. win- terdienst om 7,40 's avonds uit Amsterdam vertrekken, dus 15 minuten later en om 1107 's avonds, dus nog 3 minuten vroe- qer te Ylissingen arriveeren. De trein van 6.20 's morgens van Ylis singen naar Amsterdam, welke de reizigers uit Engeland opneemt, zal met ingang van 1 October e. k. reeds om 5.15 v.m. van Vlissingen vertrekken, dus 1.05 uur eer der en zal te Amsterdam W. P. arrivee ren om 8.45 v.m., dus 1.09 uur vroeger dan thans. Deze trein vervoert dan de met de aansluitende boot uit Engeland aangekomen reizigers alléén die bestemd voor Duitscbland via Venloo, voor Bel gië en voor Nederland (uitgezonderd de richting Rotterdam). De facultatieve sneltrein van 6.46 v.m. van Ylissingen, die de aankomst der stoom boot van Queensborougli afwacht, zal dan om 5.05 v.m. van Vlissingen vertrek ken en van de met de aansluitende boot uit Engeland aai gekomen reizigers alléén die vervoeren, welke bestemd zijn voor Duitschland via Gennep en voor de rich ting Rotterdam, zoodat dus niet meer zoo als thans, met dien trein reizigers vervoerd zullen worden naar Duitschland, in de richting via Yenloo en die, bestemd voor België via BoxtelEindhoven. Tot officier-machinist 2e kl. bij 's rijks stoomvaartdienst zijn benoemd de machi nisten le kl. in het vaste korps J. A. Waleson en W. de Waardt. Tot ridder in de Leopoldsorde is benoemd J. de Eater Jzn., honorair-consul te Brouwershaven. KERKNIEUWS. Geref. Eerken. Beroepen te Kamperland ds. O. J. Geer- ling te Brouwershaven. Ev. Luth. kerk. Bedankt voor Groede door ds. C. E. Stell- wag te Deventer. 8CII00LNIEUWS. De heer J. G. B. Ketting te Vlissingen slaagde te Breda voor de hoofdacte. Kantongerecht te Goes. Zitting van 17 September 1895. Jachtwetovertredingen P. S. te Waarde 2 maal f 5 s. 2 maal 4 d. met verbeurd verklaring niet in beslag genomen geweer en haas met bevel deze voorwerpen uit te leveren of te betalen f 2 voor het geweer s. 2 d. en f 1 voor de haas s. ld.; J. B., 's Heer Arendskerke, 2 maal f 5 s. 2 maal 4 d. verbeurd verklaring niet in beslag genomen geweer, bevel tot uitlevering of te betalen fl s. ld.; P. H., Nisse, 2 maal f 4 s. 2 maal 4 d., verbeurd verklaring niet in beslag genomen geweer, bevel tot uitlevering of te betalen f2 s. 2 d.C. S., Hoedekenskerke, f 5 s. 4 d„ verbeurdver klaring in beslag genomen wildstrikken en bevel tot vernieling C. v. D., 's Heer Arendskerke en H. D., 's Heer Abtskerke, ieder f5 s. 4 d., verbeurd verklaring in beslag genomen wildstrikken; A. T., Hein- kenszand, 2 maal 7 d. princ. hecht., ver beurd verklaring niet in beslag genomen haas en geweer met bevel tot uitlevering dier voorwerpen of te betalen f 3 voor het geweer s. 3 d. en f 1 voor de haas s. 1 d. Spoorwegweto.ertreding: A. B., huisvr van J. D., '8 Heer Arendskerke, f 5 s. 3 d.; Ph. M., Hulst, fl s. 1 d.Boterwet: J. de B., Hansweert f 5 s. 4 d., met bevel tot vernietiging in beslag genomen boter Baggerreglement: P. B., Clinge, f 3 s. 3 d. Reglement op het bevisschen der Schelde en Zeeuwsche stroomen P. M. v. d. K. Mz. en A. v. d. B. Az., beiden te Burght, ieder fl s. ld.; A. v. I. Jz., Kruininge n, f 2 s. 2 d.Polderreglement van Zeeland J. v. B., D. v. 't Z., J. v. d. B., allen. Yerseke, f 2 s. 2 d., A. B. P., C. C. v. d; K., beiden Yerseke, ieder fl s. 1 d. Reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland: C. K., Goes, fl s. I'd.; M. J. M., Kats, f 0,50 s. 1 d.Gemeenteverordening Goes: E. J. B., E. J. J., F. Jzn. en H. S. allen Goes, met bevel tot te ruggeven van den in beslag genomen cent aan de beklaagden; A. v. H. Az. en J. T. Jz-, allen Goes, fis. ld.; C. O. L., Goes, f 1 a. 1 d.StraatschenderijL. P., Bieze- linge, f5 s. 3 d.H. S., Wolfertsdijk, f 3 s. 3 d., bevel teruggeven der klinkerstee- nen aan de gemeente Wolfertsdijk; Pluk ken van bloemen in de wandeling te Goes: °es' su^- 1 <k Overtreding veldpolitie: J. v 'tW„ Nieuwdorp, f3 s. 3d.; L. T., Colijnsplaat, f 1 s. 1 d. A. J. B., Rilland-Bath, f 3 s. 2 d J d Y Nieuwdorp, f 0,50 s. 1 d.; Loópen'in het gras en tusschen het plantsoen in de wandelingen te Goes: W. v. d. Y. f 1 s 1 d.BurengeruchtJ. L., M. D., O. v wB',T" °".J; v" K- en A- H-, allen Wemeldmge, ieder f 2 s. 2d.; Dronken schap A. H. Weuïeldinge, f3 s. 3 d. ;J. J., Goes, A. Z.,'s Heer Arendskerke, ieder f2 s. 2 d.M.S., Kruiningen, fis, ld.. Dronkenschap bij 3e herhaling: S. S., Goes, 7 d. h.T. D., Heinkenszand 4 maal 7 d. Vrijgesproken: J. T. Iz., Baarland en C. O., 's Heer Arendskerke, beiden be klaagd van jachtovertreding, N. B. en J. B., Nieuwdorp, beklaagd van overtreding der veldpolitie. In de openbare civiele terechtzitting werd behandeld de zaak van J.B. Jz., vroe ger te Kloetinge thans te Rilland-Bath. Eiselier contra P. M. te Goes, gedaagde. De raadsman van den gedaagde, mr. W. Dicke, verzocht schorsing van het geding, tot na onderzoek naar de valschheid der dagvaarding, daar deze zou ïijn geschied door den deurwaarder I. P. R. te Middel burg, noch ten verzoeke, noch met mede weten, noch met machtiging van den eischer. Middelburg. H. K. H. Prinses van Wied met gevolg wordt hier Zaterdag a. s. van Domburg verwacht om per sneltrein van 5.44 uur nam. naar den Haag te ver trekken vanwaar zij zich naar Sehevenin- gen begeeft en aldaar intrek neemt in het Hotel Garni. Goes. Donderdag 3 Oct. loting voor de Brandweer. Vlissingen. Vermeldden wij reeds dat opgevischt was het lijk van Carl, Grongvist, den hofmeester op de Xania, geboortig van Helsingfors (Finland), thans vernemen wij dat ook het lijk van den 46 jarigen 2en machinist Thorwald Olsen, van Christiania was de man geboortig, is gevonden en tegelijk met dat van Grong vist heden is ter aarde besteld. Het onderzoek naar genoemd stoomschip wordt voorgezet. Het schip ligt met de stuurboordzijde op den grond. Yoor het schip lag reeds veel zand. De Xania is aan stuurboord zijde aangevaren; het gat bevindt zich in het achterschip, even achter den grooten mast. Naar de Vliss. Crt. verneemt is gis teren middag te 4 uur nog ©pgevischt hec lijk van den loods Van Hemelrijk, eveneens slachtoffer der aanvaring. Per brancard, die met de Belgische vlag was bedekt, werd het deor eenige Belgische loodsen en verder personeel van dat loods wezen naar het lijkenbuis op de begraaf plaats vervoerd. Ook moet de weduwe van dezen loods een eisch tot schadever goeding tegen de directie der beide aange varen booten hebben ingesteld. Assuradeuren van de Xania eischen een schadevergoeding groot f 175000 van de Manilla. Nader vernemen wij dat het lijk van genoemden loods heden naar Antwerpen is vervoerd. Yan de Belgische-en de Hollandscle Loodsen-sociëteit; en van het Belgische-en het Noorsche Consulaat woeien heden de vlaggen halfstok. Borsele. Heden Woensdagmorgen is alhier aangespoeld het lijk van een jongen van ongeveer negen jaren. Vermoedelijk dat van het oudste zoontje van kapitein Mohn, welk kind bij de aanvaring van de Xania verdronk voor het vinden van het lijk was door den kapitein een be looning van f 50 uitgeloofd. Driewegen. Even als andeie ge meenten heeft ook de raad dezer gemeente besloten om eene jaarlijKsche toelage ad f 25; te verstrekken aan den Heer L. Boogaert bij zijne vestiging als veearts te Ovezand. Vli ssingen. Dinsdag had de offici- eele proeftocht plaats met het stoomschip „KonitiginWilhelmina" naar Qucenborough. De proef slaagde niet. Genoemd schip keert naar de fabriek waar 't gebouwd is terug om zoo 't kan verbeterd te worden. Het gebrek zit in de ketels die te klein zijn, en in de raderen -Een persoon te Eecle (Zeeuwsch Vlaanderen) heeft zich zoo aan sterken drank te buiten gegaan, dat hij in den jenever is gestikt. Den 9den October a. s. zullen een vijftigtal Trappisten met het s.s. Doime Castle van Londen, via Ylissingen naar Zuid- Afrika vertrekken. Als gevolg van de met Engelsche stoomvaartlijnen gesloten overeenkomst is de passageprijs derde klasse per N. A. S. M. van Amerika naar Rotterdam met f22.50 verhoogd. De woedende concurrentie-strijd, die aan de verschillende maatschappijen reeds zoo veel geldelijk nadeel bezorgde, en op haar ondergang moest uitloopen, schijnt dus op Amerika, daar ook alle stoomvaartlijnen van het vasteland van Europa op Amerika zich aaneengesloten hebben om de vracht prijzen voor tusschendekspassagiers gelijk tijdig met de Engelschen te verlagen, uit te zijn. Het contract tusschen de verschillende maatschappijen duurt driejaar. Gedurende die jaren is het te verwachten dat het best zullen varen die Maatschappijen, welke haar passagiers het best behandelen. Vliss. Crt. Als een merkwaardig staaltje van hondentrouw diene het volgende De koop man Yan Pelt te Sleeuwijk gaf deze dagen eene hond ten geschenke aan iemand uit Wagenbergen (by Breda) een plaats ruim 8unr van Sleeuwijk en reeds den volgenden dag was het weer bij zijn ouden baas terug. Andermaal gaf v. Pelt den hond weg, ditmaal aan iemand uit Wijk-tij-Heusden, waarheen het dier per stoomboot vervoerd werd. Ook thans is het dier weer tot zijn meester ,teruggekeerd. Op de laatste tram van 's Bertogen- bosch uaar Helmond zijn Zondagavond twee ernstige ongelukken gebeurd. Bij Rosma len werd een meisje, dat van de tram wilde springen, de beide beenen afgereden. Het meisje overleed nog denzelfden avond. Bij Aarle- Rikstel werd een jongrnensch die vermoedelijk op de tram wilde springen, overreden. Bij Gemert had Maandagmiddag een botsing plaats tusschen twee trams. Er werd een passagier gedood en 14 personen meer of minder ernstig gewond. Onder de ernstig gewonden was er een stervende. Zeven wagens werden zwaar beschadigd. De kermisjool te Valkenburg bij Leiden zal nog een napret meebrengen voor sommigen. De politieagenten werden na melijk geroepen in een scheepje waarin de eigenaars van 't wildenbeesten-spel herbergden en van waar een moorddadig moordgeschrei hun tegenklonk. ®och zij werden in het duister door mannen en vrouwen onthaald op slagen met een raam- ijzer, waardoor twee hunner zulke ver wondingen aan het hoofd bekwamen, dat ze buiten dieust moesten worden gesteld. Een veldwachter kreeg vijf kwetsuren zelfs zijn stevige petklep kon hem niet voldoende beschutten. Hij werd bij den burgemeester verpleeg!. Daarop werden drie persouen niet zonder moeite in arrest genomen, en bij het daarna gevolgde on derzoek werd door een dezer bekend, de slagen te hebben toegebracht. Hij werd geboeid naar Den Haag getransporteerd. Volgens een mededeeling in de Maastr. Ct. zouden de leiders van het syndicaat tot oprichting van een gewerenfabriek te Maastricht nog in tijds hebben ontdekt dat zij door onjuiste technische voorstel lingen misleid waren, zoodat zij niet slechts aan de hun toevertrouwde belangen, maar- bovenal aan het belang van Nederland verplicht waren de de onderhandelingen af te breken. -Ken architectcngrap. Volgens Het Yad. heeft de heer Weiss- man, de oud-gemeentearchitect, zich bij den bouw van het gemeente-museum voor moderne kunst ten koste van de gemeente vermaakt, en wel door de steenen leuning van de groote trap met drie afwisselende satirische motieven te versieren. Men ziet boven boven de pilasters, die de leuning steunen, een bokkekop, een ledigen geldzak en een disteltak. Dat heet in de taal der architectendat de maker de zondebok is geweest voor fouten, die hun oorsprong vonden in de ledige schatkist der gemeente en dat hij van zijn werk slechts distelen heeft geoogst. Eene lage streek. Een 60-tal personen passeerden- Zondag in optocht, met ontplooide vaandels, de ge meente Wormerveer. Het doel van den tocht was de meeting der socialisten in het naburige Krommenie. Van het hoofd der politie te Wormerveer was hun daartoe vergunning verleend, op voorwaarde, dat zij zich rustig en ordelijk zouden gedragen, hetwelk gaarne werd beloofd. Hoe zwaar deze belofte heeft gewogen, bleek echter alras. Gekomen bui'en de kom der ge meente, aan de brug, gelegen op de schei ding van Wormerveer en Krommenie, weigerden de meetinggangers eenparig het verschuldigde passagegeld ad 2V2 ct. te be talen en toen de brugwachter, een reeds bejaarde man, beleefd bleef aandringen, werd hij ruw aangegrepen en herhaalde lijk op het hoofd geslagen getrapt. Zonder betalen trok toen de troep over de brug. Een land bouwerleerling is Zondag avond met zijn fiets uit Retuwijk komen de, te water geraakt en verdronken. De man te Waddingsveen bij wien hij het boeren leerde, deed 's anderen daags onder zoek naar hem en vond het li. k van den knaap in een der versch uitgebaggerde slooten aldaar. Bij een hevige vechtpartij te Den Helder heeft Dinsdagavond een zeilma ker der marine een marinier op den open baren weg doodgestoken. Wanneer komt de doodstraf terug? Een week of vier geleden kwam een Engelschman, die voorgaf dokter te zijr., bij een weduwe op de Leuvehaven te Rotterdam kamers huren. Men was het spoedig eens over den prijs en de Engelsche dokter won bijna even spoedig de liefde van een 40-jarige zuster der weduwe, met wie hij zich verloofde, en met wie hij deze week reeds in den echt zou treden. Het huwelijk zou in Enge land worden gesloten terwijl van de spaar penningen der bruid, al wat voor het huishouden noodig is, hier gekocht werd. De bruid en haar familie scheepten zich te Rotterdam in op de Harwichboot en de bruidegom met de koffers met goed toog per spoor naar Hoek-van-Holland, waar hij op hen zou wachten. Hij nam echter de vrijheid de bagage per spoor naar Ant werpen in plaats van naar Londen te ver zenden en daarna zelf eveneens naar België te reizen. Aan de bedrogen bruid en haar familie bleef niets anders over dan zonder bruide gom terug te keeren. Infusi'-diertjes. Zooals bekend is zijn bijna alle aardsche bestanddeelen, met eene ontelbare massa infusie-diertjes gevuld zoodat er geheele steden op infusoriën staan en een enkele droppel water er meer dan 5U0 millioen bevat. Professor Burton heeft indertijd berekend, dat als de infusoriën, die in de ruimte van 1/12 mijl vervat zijn door 80,000 menschen zonden geteld wor den, zij van het begin der schepping tot nu toe bezig en nog niet klaar zouden zijn. Een infusiediertje, het raderdier zet kar- mijnstof, in water gedaan, in| draaiende be weging als zulk een klein diertje reeds zulk eene kracht ontwikkelt, dan zou de mensch in evenredige krachtsontwikkeling een kolossus als de Etna naar de maan kun nen slingeien. In de bergen van East-Oakland, Yereenigde Staten, leefde in geheele af zondering een zekere Morris Goldberg, een man die in zijn landstreek als rijk te boek stond. Ongeveer een' jaar geleden werd Goldberg door een keelziekte aange tast, waardoor hij ten slotte vaste noch vloeibare spijzen meer kon eten zoodat hij met den hongerdood werd bedreigd. Daar zijn toestand dagelijks verergerde en zijn lust om te leven grooter werd naarmate hij zijn einde zag naderen, besloot bij eenige geneesheeren te raadplegen wien hij voor eiken dag dien hij nog in 't leven zou blijven 225 dollars (f562.50) aanbood. De geneesheeren verrichtten aan hun patient een operatie, die daarin hestond, dat den lijder een buis in de maag werd gebracht waardoor men het voedsel naar binnen perste. Met behulp dezer kunstmatige voe ding leefde Goldberg nog 40 dagen en toen hij stierf bedroeg de doctersrekening 9000 dollars (f22.500.) Wat baat het, enz. In Stuttgart wandelde op zekeren dag op een oogei'.blik dat het hard begon te regenen een heer, die plotseling voor zich uit een dame bemerkte, niet in het bezit van een parapluie. Hij was wel zoo gelukkig en onmiddellijk gin? hij naar haar toe en bood haar aan haar met zijn parapluie te beschermen Hoewel zij el kander niet kenden, voerden zij spoedig een levendig gesprek. Na een poosje merkte de heer op „Maar mag ik nu zoo vrij zijn te vragen met wie ik het genoegen heb „U komt blijkbaar niet vaak in de opera," antwoordde de dame. „Iedereen weet dat ik de prima donna van de Hof-Opera ben. Maar nu is het mijn beurt te viagen, aan wien ik deze beschermende parapluie ver schuldigd ben." „Uw vraag bewijst, dat u nooit naar de kerk gaat," luidde het antwoord, „want alle godsdienstige menschen weten dat ik eerste predikant van Smttgart ben", 't Was Karl van Gerok. De weduwe van den luchtreiziger teBrus- sel die Zondag zoo noodlottig aan zijn einde kwam, madame Toulet, was in December 1880 met hem gehuwd, nadat zij in Novem ber haar eerste opstijging had gedaan. Toulet had geen andere bron van inkom sten, dan hetgeen hij met de luchtreizen verdiende, maar bij had een voorgevoel van een noodlottig einde en daarom zag hij naar een ander middel van bestaan om. Zaterdag had hij nog tegen zijn vrouw gezegd *Ik hoop dat deze opstijging de laatste zal zijn die ik in dit jaar doe en dat ik_ in het volgende jaar iets anders zal ge vonden hebben". Helaas, het eerste ge deelte van dien wensch is maar al te zeer vervuld. Van de overbiijfsekn dei- ramp heeft mevrouw Toulet alleen be houden de pet van haar echtgenoot, die geheel verscheurd is en zijne horloge dat niets geleden heeft en tikkend van het lijk werd afgenomen. Twee personen zijn als door een toeval voor het onheil bewaard gebleven. Toulet had zijn oudsten zoon, David, wil len meenemen, die al drie luchtreizen heeft gemaakt, maar de moeder deed hem met opzet te laat komen. En nog een ander persoon kwam over zijn tijd, in het geheel kwamen vier personen om. Twee hunner hadden de reis meegemaakt zonder medeweten hunner familiën, die hen des middags te vergeefs aan de etenstafel wachtten. Men wijt het ongeluk aan de onvoorzichtigheid van een der passagiers. Deze was een hartslochtelijk rooker en bij de vulling had de opzichter .der gasfa briek hem reeds moeten verzoeken zich met zijn pijp te verwijderen. Men ver onderstelt dus dat bij boven in de lucht een sigaar heeft willen opsteken en dat het gas ontploft is voordat iemand hem op zijn onvoorzichtigheid kon wijzen. De werkstakers te Gent, metaalbe werkers zoowel als katoenbewerkers, hou den den strijd vol. Zij hebben de tusschen- komst van den gouverneur en den bur gemeester ingeroepen en vergaderen alle dagen. Tal van vakvereenigingen hebben besloten geld toe te staan, en geldinza melingen worden gedaan in vele werkhui zen, om de werkstakers te ondersteunen. Alles is rustig. Honderd scheepslossers aan de dokken lieten ook het werk staan. Zij eischen verhooging van loon. Men vreest ook voor eene werkstaking in eene tweede groote machinefabriek. Lord Russel verhaalt van Bismarck deze nog onbekende anecdote: Het was.te Versailles in 1870. Lord Russel moest een onderhoud hebben met Bismarck en wachtte tot graaf Arnim weg zou gaan. Hij zag dezen spoedig daarop vertrekken, vervolgens zijn zakdoek uit zijn zak halen en zich met koortsige hand daarmede lucht toewaaien. „Neen, zeide graaf Arnim, ik begrijp niet hoe Bismarck het in zulk een atmosfeer uithoudt. Zijn kamer is zoo vol met dikke rookwolken, dat men ze met een mes zou kunnen snij den. Mijn oogen zijn er nat van. Eindelijk scheen hij toch te bemerken, dat het hinder lijk was en heeft toen het venster open gezet". Lord Russel nam afscheid van graaf Arnim en drong het heiligdom van Bismarck binnen. „Hindert'het u als ik het venster open laat?" vroeg hem Bismarck dadelijk bij zijn binnenkomen. „Ik heb het moeten open zetten omdat ik het niet kan uithouden. Die Arnim is zoo geparfumeerd, dat het een ware foltering is. Ik begrijp niet hoe hij in den reuk, die van hem uitstraalt, het uithoudt. Kijk, nu nog is mijn neus vol van dien afsehuwelijken reuk". 11111.11111 G, De eerste volzin in het stukje van den heer Wissezie ons vorig no. bevat een zinstoren le zetfout. Er staat toch Volgens belofte kom ik spoedig op het begonnen onderwijs terug. Dit moet zijn Volgens belofte kom ik spoedig op het begonnen onder werp terug. In betzelfde stuk staat: Een jaar georganiseerd vereenigingeleven heeft een veelzijdig nut. Dit moet zijn Een goed georganiseerd verenigingsle ven heeft een veelzijdig nut. AFLOOP VERKOGI'INGEN ENZ, MIDDELBURG. Heden is door Burg. en Weth. alhier, het bekrammen van een gedeelte der Voorin. Middelburgsche haven, waarvan de aanbesteding den 13 dezer heeft plaats gehad, gegund aan dm minste in schrijver den heer J. de BreeFz. te Terneu- zen voor f1340. Van 17 en 18 September 1895. MIDDELBURG. Bevallen J. N. Hotflaken geb. Vader d- M. J. E. van Aartsen geb Hermens d. Overleden M. P. Gillissen 4 j. z. M. Pieters wede van J. G. "Wijnes 71 j. H. van Nieuwenhuizen 2 mnd. z. GOES. Geboren: 16, Blazinad.v.Bastiaan Pieteir de Munck en Blazina Janse. OVERZICHT YEHKÖOPINGEN ENZ. Vrijdag 20 Sept. Cops, 1Ö uur op het plein bij Rijk door deurw. Hollmann 4 werkpaarden 9—16 jaar, ponny. 2 baatg. melkkoeien, 2 kalfvaarzen, vaars, 3 vare koeien, 4 graskalvets. Middelburg, 10 uur in het Centraal Verkoophuis Heerengracht door not. de Vos mahoniehouten iinnankasten, penant- en canapé- en salontafels, Kuilenburgsche stoe len, eiken-, mahonie- en notenhouten kasten, sportwagens, canape's, harmonica's, zieken stoel, lessenaars, figuurzaag, ccpiëerpers, naaimachines, fraai meubilair. Maandag 23 Sept. lïansn-r-ert, 10 uur uur voor erven den heer A. Veldhuizen door not. Prins eiken houten kabinet, orgel, canapé, 12 stoelen, 4 veeren bedden met toebehooren, 2 wasch- tafels, 2 nachttafels, 4 ledikanten, 4 tafels, trekmangol, vloerkleeden, boeken. Woensdag 25 Sept.. Vlissingen, 7 uur in de Oude Vriend schap door rot. de Maret Tak buizen lo. Oranjestraat 56 groot 80 cA.; 2o. Glacisstr. 45 groot 83 cA.; 3o. daarnaast 89 c.V.4o. met bleek 203 cA. Lange Zelke. Te zien 24 en 25 Sept. Donderdag 26 Sept. Vlissingen, 7 uur bij But door not. Bosch een huis, erf en tuin 182 cA. Breewaterstr. Te zien Woensdag en Donderdag 9—12 urn en 2—4 uur. ierseke, bij v. Eykeren openbare ver pachting van 39.0708 H. bouw-en weilanden in Ierseke, Schore en Wemeldinge voor het algemeen armbestuur te Ierseke. En de gras- etting van 5.8835 H. breedschen dijk 10 uur. Boekjes a 20 cent by C. de Jonge. Inl. Joos Sandee en W. v. Oeveren. Hapelie, door not. Prins by wfllen v. d. Griek 10 uur 4 paaiden, 2 geiten, 3 wagens, 4 ploegen, sleepbord, 5 eggen, driewielskar, koebak met goot, arbeiders- en deelgereed- schap, klaverhooi enz. Vrydag 27 Sept. Vlissingen, café L'union door not. de Maret Tak 2 uur bij wed. Schout het hof- steedje van Jan Stroo met 1.4170 H. bouw en weiland. Woensdagen Donderdag te zien. Maandag 30 Sept. 's Gravenpolder, voor Jac. Possen door not. Lansen Groin bij de Koster half 6 een huis, schuur en erf 395 c.A. Inl. dhr. Pelle. Dinsdag 1 Oct. Vlissingen, op het hofsteedje van Jan Stroo door not. oe Maret Tak 10 uur 2 melk koeien, landbouw- en melkgereedschappen, hooi, stroo, mestput, veldvruchten, meube len, huisraad, kabinet. Daags te voren te zien. Donderdag 3 Oct. EElewoutsdi.jk, 10 uur bij v. d. Hage verpachting door het bestuur van het wa- tetsehap Ellewoutsdyk de gronden. Inl. dhr. J. Bruggeman te Driewege en dhr. J. A. Bevier de Fouw te Goes. Aanwijzing 27 Sept. op de Kaai van 2—4 uur. AANBESTEDINGEN, Maandag 23 Sept. Middelburg, 8 uur by v. d. Harst Groote markt het bouwen van een enkele en een dubbele bovenwoning. Bestek enz. by G. Stofkoper Vlissingen. Aanwijzing op het terrein te Oost-Souburg 19 Sept. half4. Inl. D. van Verre en Iz. van Houten, Vlissingen! Dinsdag 24 Sept. Goes, door het Burgerlijk Armbestuur voor 4 uur biljetten met opschrift Besteding

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 3