Bouwland enSorink AL I GBOIDEI Openbare Verpachting. ADVERTENTIEN ONDERWIJZER, verkoopen Vrachtrijders-Inspan. Ingezonden Stukken. ÊnzT" AANBESTEDINGEN. MARKTBERICHTEN™ sc¥©öwTiê7~"" Briefwisseling. BURGRHUJKfcSTANU ADRIANA VAN LEEUWEN, mij nalatende één kind, te jong om dit groot verlies te heseffen, diep betreurd door mij en wederzijdsche ouders en familie. Vrijdag 13 September 1895, verkoopen: AFBRAAK. op Dinsdag 17 September 1895, openbaar verkoopen Vrijdag 13 September 1895, te huur aanbieden: 19 perceelen te koop aanbieden 10. Eed Huis met Schuur en Tuin, 2o. EEN HUISJE, op Maandag 23 September 1895, op Donderdag 26 September 1895 Donderdag 3 Oclober 1895, de keizer het opschrift „een onbekende", waardoor zijne nieuwsgierigheid werd op gewekt, zoodat hij tot den gouverneur- generaal der gevangenis Essen, die hem vergezelde, de vraag richtte, wat dit op schrift te beduiden had, daar hem, de- keizer, niets onbekend mocht zijn of blijven. Essen was op het eerste oogenblik zóó verward, dat bij niet kon antvioorden en eenige oogenblikken tot bezinning noodig had eer hij antwoordde: „Wij weten niet, wie deze „onbekende" is, die reeds negen jaren in deze cel leeft, want het Is een ieder streng verboden ook slechts het ge ringste woord tot hem te zeggen." Toorn en wrevel overtogen het gelaat van zijne majesteit en dreigend vroeg hij: Generaal wie heeft u dezen onbekende toegezonden? Ook daarop kon Essen geen antwoord geven, doch de chef der gevangenis-admi nistratie trad vooruit en sprak de volgende woorden: In het jaar 18 werd ons deze onbekende onder nummer zooveel en zooveel door den artilleriegeneraal Arakt- schejew toegezonden, die ons beval hem in deze geheime cel op te sluiten en geen woord met hem te spreken. De keizer verbleekte en beval dat de deur der cel onmiddellijk moest geopend worden. Men zag in een halfdonker laag vertrek dat met een walgelijke lucht gevuld was, een uitgeteerd man in een hoek leunen. De keizer kon de cel niet binnen treden en beval den arrestant naar buiten te brengen. „Weet gij wie ik ben vroeg de keizer den ongelukkige. Hij antwoordde niet dadelijk, want alles scheen hem een droom te zijn en eerst moesten zijne oogen die negen jaar het daglicht niet gezien hadden, aan het heldere licht gewennen. Toen de keizer zijn vraag herhaalde, ont waakte de ongelukkige gevangene uit zijne droomerijen; luid snikkend zonk hij voor de voeten des keizers en zeide met nau welijks hoorbare stem: „Ik weet dat gij mijn allergenadigste heer en keizer Alexan der I zijt. De keizer richtte den ongeluk kige op, bedekte zijne oogen met den zak doek en weende bitter. Eerst na tien mi nuten was hij zichzelf in zooverre meester dat hij aan den gevangene kon vragen „Wie zijt ge eigenlijk?" „Mijn keizer", antwoordde hij, terwijl hij opstond en de militaire houding aannam, ik heet Kutkin, wat ik nu ben, weet ik niet meer, vóór mijne opsluiting echter was ik overste van het zooveelste regiment. De woeste baard en het bleeke, door het lijden gerimpelde gelaat ontnamen den keizer de mogelijkheid in hem den overste te herinner het mij, ge zijt het! Ik weet, dat ge uw dienst altijd trouw hebt waargenomen waarom zijt- ge h ier opgesloten Dat weetik niet, mijn keizer, antwoordde de gevangene. Hoe is het mogelijk, dat ge dit niet weet, vroeg de keizer verder en wendde zich tot Essen, die daarop evenmin antwoord kon geven. De gevangene verhaalde daarop in korte woorden, dat hij bij den minister van oor log was ontboden, die hem onmiddellijk liet arresteeren en naar Orenburg ver voeren. De keizer was door deze ver klaring zeer getroffen en beval aan Essen, den ongelukkige dadelijk een goede, zui vere en verlichte kamer aan te wijzen en hem volgens zijn rang te behandelen. Tot den gevangene sprak hij het klinkt mij onwaarschijnlijk, wat gij hier vertelt, ik zal bij mijn terugkeer te St. Petersburg echter de zaak onderzoeken. Ik geef u de verzekering dat ik het niet heb geweten, dat men u gevangen houdt. Hoogstwaarschijnlijk is het aan Arakt- schejew gelukt, keizer Alexander I van Kutkin's schuld te overtuigen. (Stakkeu worden in geen gevalt eruggezonden.) Buiten verantwoordelijkheid der redactie. Mijnheer de Beclacteur Uit de bladen vernam ik lat op 20 Sept. a. s. een lid van gedeputeerde staten moet gekozen worden in de plaats van den heer Snijders. Het heeft reeds bij de vorige verkiezing mijn aan lacht getrokken dat on der de nieuw gekozen leden geen enkel lid uit Zuid- en Noord Beveland is, en daardoor de belangen van dit deel der provincie een rechtstreekschen pleitbezor ger missen. Ik zou gaarne zien dat in deze leemte door de aanstaande verkiezing van een ge deputeerde kon worden voorzien. Van de vijf gedeputeerden die wij thans hebben, wonen er twee in het vijfde district en drie op Walcheren; ook de heer Snij ders woonde daar, evenals de commissaris der Koningin. Ook voor een meer practische verdeeling naar de districten waar zij woonachtig zijn, zou ik't wenschelijk achten, wanneer hij de nieuwe keuze niet iemand benoemd werd die op Walcheren woont. Ik geef dit met bescheidenheid den leden van de provinciale staten in overweging. Met dank voor de plaatsruimte blijf ik M. de Eed. uw bekende VERPEN. Mijnheer de Eedacteur Gaarne had ik een plaatsje in uw blad voor het hier volgendemisschien kan het ten voordeele strekken van veehan delaars, veehouders en handelaars in fou- rage artikelen. Eenige weken geleden vervoegde zich hij ons een fourage-handelaarmeteen manster doorgaande voor rijstemeel en bestemd voor veevoeder. Hij vertelde ons dat hij dat meel gekocht en betaald had en nn her haaldelijk van zijne afnemers klachten kreeg over de slechte werking er van. Op zijn vraag hoeveel het onderzoek zou kosten, antwoordden wij f 2,daar wij wel begrepen, dat de nadeelige werking haar oorzaak vond in de minerale hestand- deelen. Dit vond hij echter wat veel, en wilde dus eerst eens met den leveran cier onderhandelen of die niet de helft zou willen betalen van de onderzoekskosten Een week lang hoorden wij niets van hem, totdat hij plotseling weer kwam op dagen, uitroepende„Nu moet het maar onderzocht worden, want juist kreeg ik bericht dat er een paar varkens door het meel zijn gestorven." Het onderzoek bracht aan den dag dat er pl. m. 25 pCt. krijt hij gemengd was, zoodat de werking heel goed was te he grijpen, daar daardoor het maagzuur natuur lijk geneutraliseerd werd en zoo eene be hoorlijke spijsvertering onmogelijk gemaakt werd. Toen wij hem het resultaat mededeelden, was hij buiten zich zeiven en vroeg of daar nu niets aan te doen en of die leverancier nu niet vervolgbaar was. Ons eenig ant woord moest daarop zijn dat hij zelf alleen schuld had en dat hij zich groote schade had berokkend door de vrees voor het betalen ven f2.als onderzoekingskosten. Hij had n.l. op monster gekocht en daarop was natuurlijk ook geleverd, zoodat er geen verhaal mogelijk was. Door de zucht dus om zooveel mogelijk geld te verdienen (want het meel was goedkoop) kreeg h ij dus niet alleen slecht goed, maar verloor ook verscheidene afnemers als klanten. Op zijn vraag hoe hij daar in het vervolg tegen gedekt kon zijn, raadden wij hem aan, óf alvorens te koopen, een monster van minstens 100 Gr. aan te vragen (naar ons bleek worden dergelijke meelen dik wijls op zoo'n klein monster verkocht dat onderzoek bijna onmogelijk is) en dat te laten onderzoeken, óf zwart op wit te vragen de verklaring dat het meel zuiver is, en na ontvangst te laten analyseeren. Dit, Mijnbeer de Eedacteur, is één uit vele gevallen, want in den laatsten tijd hebben wij tientallen monsters rijstemeel, voor varkensvoeder bestemd, onder handen gehad en daarin van 20—45 pGt. krijt of marmergruis gevonden. Waar dus zoo geklaagd wordt op land bouwgebied en de veeteelt daarmede in zoo nauw verband staat, is hier geloof ik, wel eene waarschuwing op haar plaats, om wat meer toezicht te houden op bet voeder, dat de leveranciers den betreffende personen in banden stoppen. Het is beter voor goed voeder wat meer te betalen, dan het vee aan dergelijken kost te zetten. U dankzeggende voor de plaatsing, Mijn beer de Redacteur, Wijnhoit van Gulpen, Handelsscheikundigen, Amsterdam Mijnheer de Eedacteur! In de Midd. Crt. van 10 Sept. 1.1. las ik „Naar de Ned. verneemt zal de gewone jaarlijksehe algem. vergadering van bet Nederl. Werkliedenverbond Patrimonium om linantieele redenen dit jaar niet plaats hebben. Hiermede staat ook in verband dat van bet houden van een tweede sociaal congres, waarvoor in verschillende afdee- lingen tal van stemmen opgaan, vermoede lijk vooreerst niets komen zal". Oppervlakkig is uit bovenstaande af te leiden, dat het remtoestel vau den Socialen wagen door bet linantieele in werking ge bracht wordt, en bet alles behalve roos kleurig is bij ben, die er op meerijden. t Is echter, dunkt mij, niet aan te nemen dat juist bij hen zulk een toestand heerscht, terwijl bij andere corporaties het tegendeel meest te zien is. Mij dunkt daar zit wel wat anders achter, en als ik het scherm een weinig optrek, zult ge met mij gansch wat anders bemerken, dan gebrek aan het stoffelijke; wel ziet men dat er gebrek is, veel gebrek, maar het is voornamelij k ge brek aan het geestelijke. Zoo telde ik op de laatst gehouden open bare vergadering van Patnm. alhier dertien zegge dertien van 100 leden, is dat niet armzalig te noemen en teekent ons dat niet wat anders? Als de leden zoo vol ernst zijn over de zaken, dat zij telkens door afwezigheid schitteren op de samenkomsten, laat zich de rest wel raden dunkt mij. l it de houding der meeste leden jegens hunne samenkomsten zou ik haast besluiten dat lid van Patnm. te zijn iets geheel an ders beduidt; bierdoor teekent men zich voor vriend en vijand want men is dan ten zeerste inconsequent met zijn belijdenis. Men beeft over sociale toestanden en so cialisten, christelijke werklui en christelijke zaken, loonen en werkuren, etc. etc den mond vol, maar waaruit blijkt de ernst 2 Niet daaruit, dat men zelf als lid van zulk een vereemging zijn zedelijke verplichtingen nakomt, want door schijnen de meesten zich zelfs niet over te bekommeren, ik geloof dat dit ons een anderen kijk op. de zaken geeft. Ik ga er nu niet verder op in, maar hoop er spoedig op terug te komen, en dan zullen we nog wel andere resultaten kunnen vaststellen denk ik, voortvloeiende uit het ziekelijk, erg ziekelijk organisme dier corporatiën. Met groete voorloopig mijn dank M. de Red. G. WISSE Gz. Middelburg, 11 Sept '95. OVERZICHT YERKÖÖP1M ENZ. Donderdag 12 Sept. Vlis«ingcn, panden uit de bank van leening. Vrijdag 13 Sept. Hriiiuiiigeii, 9 uur Zandjjk door deurw. Hollmann aan de nieuwe hofstede van dhr Witkam 10000 Belgische klampsteen, 2500 Belgische klinker, 300 IJselsteen, 1000 Waal straatklinker, 1300 Holl. pannen, 500 tegels alles nieuw. Voorts balken, planken, latten, men en staldeuren, aforaak. Waarde, 1 uur door deurw. Hollmann voor dhr. Buijsrogge bureaus, kasten, tafels, stoelen, klokken, ledikanten, tapijten, kip pen, jachtgeweer, kiekens, kiekenren, rijtuig, karn- of trekhond. Wcsstkafaelle, door not. Loeff verhuren 10 uur by J. K. Minderhoud 19 perc. bouwl. en sprink van L. den Hollander; en ver- koopen 1 uur bij Jacob Minderhoud lo. een huis met schuur en tuin aan de Markt 830 cA. 2o. een huisje van de Burgerlijke Armen. En daarna aan het huis no. 128: een eiken houten kabinet, dito bureau, dito kast, kast- klok, zaadkast, bloementafel, kachel met plaat, vugelkooi, baktoog met buil, kinder stoel, kerkstoef enz. Dinsdag 17 Sept. Goes, bij inschrijving biljetten voor of op 17 Sept. bi) dhr. Coonrans, prov. ingenieur voor don aankoop bij gedeelten olin massa van 44488 M3 klinkerpuin langs straatweg Goes, 's Gravenpolder1530 oude keien bij 's Gravenpolder en 1500 id. bij Wolfertsdijk Woensdag 18 Sepr. Ovezand, 10 uur bij wed. v. 't Westeinde 2 huizen en erven in den zak een huis en erf Groenendijk. En om 12 uur te Driewegen bij van Strien het erlpachtsrecht van een huis en erf Mooldijk. Alles van Schijf, door not Mulock Houwer. Scllskcrke, 1 uur Dij Matthijsse door not. Loeff verhuring van wei- en bouwlanden der hofstede Groot Valkenburg. Vrijdag 20 Sept. Middelburg, door not. de Vos Verkoop huis Heerengracht 10 uur fraai meubilair- Vrijdag 27 Sept. Vllsslngen, café L'union door not. de Maret Tak 2 uur bij wed. Schout hot hof- steedje van Jan Stroo met 1.4170 H bouw en weiland. Woensdag en Donderdag te zien. Dinsdag 1 Oct. Viissingen, op het hofsleedje van Jan Stroo door not. de Maret Tak 10 uur 2 melk koeien, landbouw- en melkgereedschappen, hooi, stroo, mestput, veldvruchten, meube len, huisraad, kabinet. Daags te voren te zien. 's HEER ARENDSKERKE. Door notaris Paardekooper Overman is Woensdag alhior voor dhr. C. Giltay verkochtTwee woon huizen met erf en tuin alhier op het doip groot 770 cA. en een peiceel'tuingrond groot 452 cA. aan dhr. J. Minnaar Mz. voer 11170 benevens de gewor e onkosten. GOES. Gisteren werd door dhr. W. Pelle ten overstaan van Not. J. Lansen Croin in de Prins van Oranje te Goes publiek verkochteen woonhuis en Ert aan de Lar.ge Vorststraat alhier, aankomende Er ven L. Verheule. Kooper werd dhr. J. Meeuwse te Goes voor 11115. Onverminderd 8Vs pCt onkosten. Vrijdag 13 Septémber. Middelburg. Door burgemeester en wethouders van Middelburg, het lekram men van een gedeelte der wederzijdsche dijken van het afgesneden gedeelte der voor malige Middelburgsehe haven. Zaterdag 14 September. Kieuu-erkerii. De Dorpsvereeniging „Eendracht Bindt" te Nieuwerkerk de leve ring van minstens 21500 KG. superphos phaat 14 pCt. 6800 KG. echte opgeloste peruguano 7 X 9% X 2. 2000 KG. thomas phosph. 17 pCt X 75 fijnheid, zeel' 0.17 mM. 1000 KG. kainiet 12pCt. «roede, door het waterschap Oud en Jong Breskens 11 uur levering en aanvoer langs de Langeweg van 70 M3 grint 1 3 cM. Biljetten tot een uur voor de besteding. Inl. dhr. J. G. Mep er te Breskens. Dinsdag 17 Sept. Goes, door mr. Liebert 1 uur aan zijn kantoor het bouwen van een varkenshok op de hofstede van De Lange te Colijnspiaat. Inl. en bestek dhr. J. H. Hannink. VLISSINGEN, 10 Sept. '95. Boter f 135 a fl.25 per kilo. Eieren 13.80 a fO.— per 104 stuks. GOES, 10 Sept. 1895. Voor erwten wabij veel aanbo 1 de vraag niet uitgebreid. Bruine boonen werden veel verkocht volgens noteering; overige artikelen onveranderd. Oude Tarv e 15.50 a f 5.60. Nieuwe Tarwe f5.—a f5.30. Rogge f3.80 a f4. Winter- gerst f 3.70 a f 3.90. Zomergerst f 0.— a f 0.— Haver f 2.25 a f 2.60. Bruineboonen f 8,75 a f9.25. Paardenboonen fO.— a fO. Kool zaad 1 6.20 a f 6.25 Groene Erwten f 7,— a f8.- Versche Boter f 0.60 a f 0.67ï/2. Eieren 10.87Vs a f 0,90 de 25 stuks. OOSTBURG, 11 Sept. 1895. Oude Tarwe 16.— a f6.50. Nieuwe Tarwe f5. 75 a t 6.-. N. Rogge f4.25 a f 4.40. N. Wintergerst fOafO.—Zomergerst f 0.— a 10.— Haver per 100 kilo fO.— a f 0.— Kookerwten fO.— a fO.— Erwten to.— a fO. Paardenhoonen f5.50 a f5.75. Koo zaad fO.— a fO. Alles per H. L. uitgezonderd de Haver. Rotterdam, 9 Sept. Ter graanmarkt van Maandag was van binnenlandsche granen een flinke aanvoer, die tot onderstaande no- teericgen flink opruimde. TARWE jarigo- alsvoren. Per heet. f4.50 a f6.20. Nieuwe- eveneens onveranderd. Naar kwal. f 4.75 tot f 6 per heet. en extia puike nog daarboven en f 7 a f7.50 per 100 kilo. ROGGE onveranderd f3.10 a f4.10. GERST in alle genoteerde soorten alsvoren verkocht. Winter- per heet. f2.75 a f3.75 en 15.25 a f6.50 per 100 kilo. Zomer-f2.75 a f 3.60 per heet. en f5 a f6 per 100 kilo. Chevalier- f3.50 a f4.50 pei heet. en f6.75 per 100 kilo. HAVER met ruimen aanvoer was slechts tot 15 cents verlaging te plaatsen. Per heet, f2a f2.60 en per 100 kilo 14.90a f5.50. BRUINE BOONEN met groot aanbod, zfjn opgeruimd van f8.50 tot f9.50. WITTE BOONEN, heden voor de eerste maal ter markt en van bevredigende kwal. zijn verkocht van 18.50 tot f9.25. BLAU V7E ERWTEN geheel zonder veran dering. Verkocht van f5 tot f 7, terwijl voor werkelijk puike kookers van 17.25 tot f8 en zelfs nog daarboven is te bedingen. KOOLZAAD met weinig aanvoer alsvoren 15 50 a f6.75. KANARIEZAAD 25 cents lager f6.25 a f8. ZEEUWSCHE EIEREN f3 90 a f4. ZEEU1VSCHE AJUIN- Aanvoer circa 7000 balen; prijs voor groote 10.75, voor kleine f 1 de 50 kilo. MEEL. Gedurende de laatste week is de meelmarkt weinig veranderd; voordadelfjke levering was meel gemakkelijk te vorkoopen. Heden onveranderd stil. Rotterdam, 10 Sept. Ter veemarkt van Dinsdag waren aangevoerd: paarden, 1860 runderen, 448 vette, 75 nuchtere kalveren 1471 schapen. 595 varkens, 265 biggen. De prijzen waren als volgt: Runderen le kwal 68, 2e kwal. 62, 3o kwal. 56. Kalve ren le kwal. 86, 2e kwal. 76, 3e kwal. 65. Schapen le kwal. 64, 2e kwal. 56, 3e kwal. Varkens le kwal. 41, 2e kwal. 40, 3e kwal. 38 c. Alles per kilo. NIEUWEWEST-, NOORD-, ZUID- en beide NIEUWE WEST KR A AI JERTS Maan dag 16 Sept. Aan te B. Neen. Reu. Van 10 en 11 September 1895. MIDDELBURG. Getrouwd J. J. N. van Baar'e jm. 23 j. en E. H. H. Lairoixjd. 27 j- P. C. van der Staal jm. 27 j. en A. M. P. Verduijn jd. 23 j. BevallenM. A. Botting geb. Flipse d. Overleden: C. Bruijnooge 3 w. d. L. Vader 2'/e ni. d. - K. Jungbacker man van M. A. Broekhof 77 j. Levenloos aangegeven een dochter van U R- Èeniersen en S. G. Willems. V* Heden werden wij verblijd door de voorspoedige geboorte van een welgescha pen ZOON. L. SCHUMAN. M. SCHUMAN—de Rijke. Koudekerke, 'tüandt, 10 Sept. 1895. Iledes overleed r.a een kortstondig lijden, in den ouderdom van 27 jaar en ruim 8 maanden, mijn innig geliefde Eclit- genoote en zorgvolle Moeder, De Heere, Die geen rekenschap geeft van Zijne daden, sterke ons in dezen zoo zwaren en moeilijken weg. Uit aller naam, J. WISSE Jz. Kamperland, 8 Sept. '95. w:," Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Echtgenoote en Moeder, ELIZABETTA WILHELMINA DE JONGE, in den ouderdom van 43 jaren. C. J. DE RAAD. ANNA DE RAAD. ADRIAAN DE RAAD. Tilburg, 4 Sept. 1895. De Heer en Mevrouw VAN DUNNE VAN DER HOOP betuigen hun hartelij- ken dank voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden hunner zuster en behuwdzuster. Middelburg, 9 September 1895. De Deurwaarder HOLLMANN zal op des morgeus om 9 uur, op de nieuwe hof stede van dhr. Witkam, aan den Zand dijk onder de gemeente Kruiningen, 10000 Belgische Klampsteen, 2500 Belgische Klinker, 300 IJselsteen, 1000 W aalstraatklinker, 1300 Ilol- landsche Pannen, 500 Tegels, (alles nieuw). V ourts: Balken, Planken, Latten, Ribben, Men- en Staldeuren (zoo goed als nieuw) en EENE GROOTE PARTIJ De Notaris P. DE MARET TAK zal 'snamidlags te I uur, aan de Varkens- kweekerij van dhr. E. Bannet, nabij het Havenstation te Vlissingen, in het ONGEVEER U Te zien voorm. 1012. Aan de CHRISTELIJKE SCHOOL te Camperland wordt gevraagd een salaris f 500. Brieven aan den Voorz. A. ABRAHAMSE of aan den Hoofdonaerw. A. LOS. De Notaris Mr. JAN LOEFE zal te Westkapelle op des voormiddags om 10 uur, in de herberg vanj. K. MINDERHOUD, in het openhaar onder Westkapelle en Zoutelande, toebe- hoorende aan dhr. Ls. Den Hollander. En des namiddags in het openbaar om 1 uur, in de herberg van JACOB MINDERHOUD IV, te Westkapelle, aan de Markt, gemerkt no. 128, groot 8 A., 30 cA. van de Burgerlijke Armen van Westkapelle. En terstond daarna aan het Huis, ge merkt no. 128: Eikenhouten Kabinet, di'o Bureau, dito Kast, Kastklok, Zaad- kast, Spiegel, Tafel, Ledi kant, Kinderstoel, Kerk- stooi, Kacuel met Plaat, Bloementatel, Bascule, Ko- _J peren Gewichten, Vogel kooi, Emmers, Aker, Baktrog met Buil, 2 Roeden, IJxr-, Koper-, en Aardewerk, enz. De Notaris C. PRINS, te Kruiningen zal verkoopen des voormiddags te 10 uren, ten sterf huize van wijlen den heer A. Veldhuizen, te Hansweerd Eikenhouten Kabinet, 3 Linnenkastjes, Orgel, Ca napé, 12 Stoelen,. 3 Leuningstoelen, 4 Veeren Badden met toebehooren, 2 Waschtafels, 2 Nachttafels, 4 Le dikanten, 4 Tafels, Trekinangel, Klok, Vloerkleeden, Matten en Zeildoek, Lampen, Boeken, Tinnen Borden, Koper-, Tin-, Blik-, IJzer-, Glas-, Hout- en Aardewerk. De Notaris C. PRINS te Kruiningen zal des voormiddags te 10 uren, ten sterfhuize van Abraham van de Griek te Kapelle, S3 HR3 bestaande in 4 paarden, 2 Geiten, 3 Wagens, 4 ploegen, Sleep- bord, 5 Eggen, Driewiels- kar, Koebak met Goot, Arbeiders- en Deelgereedschap, Har nas en Gareel, Sij ij molen, Moesmaker, Klaverhooi en ongedorschen Haver en hetgeen meer zal worden te voor schijn gebracht. Het Bestuur van het Calamiteuse Wa terschap ELLEWOUTSDIJKzal op des voormiddags te 10 uren, in de herberg bewoond door J. van dee Hage te Elle- woutsdijk, trachten te verpachten: tot genoemd Waterschap behoorende. De omschrijving der perceelen, benevens de voorwaarden van verpachting, liggen ter lezing bij den heer dijkgraaf J. BRUG- GEMAN te Driewegen en ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Goes. Aanwijzing der perceelen zal geschieden door het Bestuur op Vrijdag den 27 Sep tember 1895, tusschen 2 en 4 uur des na middags, te vergaderen op de Kaai te El; jewoutsdijk. Het Bestuur van het Calamiteuse Waterschap Ellewoutsdijk J. BRUGGEMAN, Dijkgraaf. J. A. BEVIER DE FOUW, Ontvanger- Griffier,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 3