ADVERTENTIEN. Men schrijft ons uit Wolfertsdijk: Hoewel nog zeer vroeg, is reeds heden een aanvang gemaakt met het rooien en leveren van suikerbieten. Het eerste schip ligt reeds in de haven alhier. Binnen enkele dagen zal men ook aan de haven de Piet een aanvang nemen. Over 't algemeen wordt gerekend op een ruim middelmatig beschot. -Hoeveel Atjeh ons reeds kost, is moeielijk te berekenen. Nog dezer dagen wezen wij er op dat Toehoe Djohan zich ri,k gevochten had. Thans wordt herinnerd aan het feit, dat nu reeds 17 jarer, op een „tegemoetkoming" van f36.000'sjaars te Dieddag (Arabië) woont de voormalige Groot-Vizier van Atjeh Habib Abdoel Rachman ben Azir, die in 1877 en '78 de ziel van de krijgsvoering der Atjehers was tengenover onze troepen en daarop zich aan ons bestuur overgaf. De kracht van den Niagara-water- val is thans door de wetenschap gedeelte lijk aan de industrie dienstbaar gemaakt waardoor de brandkasten der concessiehou ders stormenderhand worden veroverd door de dollars. Het water brengt reus achtige turbines in beweging, die 3000 paardekrachten ontwikkelen tot het voort brengen van electriciteit voor eleetrisch licht en arbeidsvermogen. De hoeveelheid water die verbruikt wordt is onbeduidend in betrekking tot het geheele volume wa ter, dat naar beneden stort. Ter gelegenheid van het feest ter herinnering aan den oorlog 1870/71 heeft men berekend hoeveel schoten door de Duitschers in dien oorlog gelost zijn. Uit de administratie betreffende het mu- nitieverbruik blijkt, dat door de veldar tillerie 338.310 en door de vesting-artille rie en het belegeringsgeschut 520.500 kanon schoten gelost werden. De infanterie ver bruikte ongeveer 20 millioen patronen. Hoe groot deze getallen zijn blijkt hieruit, dat als iemand deze patronen alleen af schieten wilde, hij 40 jaar noodig zou hebben indien hij onafgebroken dag en nacht edere minuut een schot loste. Choleraberichten. De Gallicische bla den melden, dat de cholera in Wolhynië voertwoekert. Alleeu in Dubno stierven in de maand Augustus, het garnizoen niet meegerekend, 120 personen aan cholera. Ook in het oostelijk gedeelte van Rus sisch Polen begint de cholera zich thans verontrustend uit breiden. Een verschrikkelijke ramp heeft op den Seabeachspoorweg tusschen Bay-Ridge en Coney-Island nabij Brooklyn plaats ge had. Ter gelegenheid van den Amerikaan- schen „Labour Day" reden er verscheidene goedkoope excursie-treinen. Op gemelde lijn stond een trein vol pleizierreizigers op het punt van vertrekken, toen een enkele locomotief in volle vaart achter op den trein liep en dezen geheel verbrijzelde. Geen enkele passagier werd gedood, doch vijftig reizigers werden ernstig gewond en tot overmaat van ramp geraakte na de botsing de verbrijzelde waggons in brand. Door de spoedige aanwezigheid van vele rappe handen, werd voorkomen dat de ge wonde passagiers levend verbrandden. Vijf der gewonden zijn stervende, terwijl veer tig der gekwetste passagiers niet buiten gevaar verkeeren. De ramp wordt toegeschreven aan een gebrek in het remtoestel van de locomo tief, die zich met een ontoombare snelheid op den passagierstrein stortte. Een merkwaardig en tevens verschrik kelijk ongeluk is te Montmartre in een limonade- en mineraalwaterhandel gebeurd. Een bezoeker trad den winkel binnen en bestelde een sypkon-Seltzerwater. Toen hij den hefboom van de flesch naar beneden drukte, om zijn glas te vullen, volgde er een hevige ontploffing, waardoor de be zoeker bewusteloos neerviel. Men geloofde aanvankelijk aan een anarchistisehen aan slag. Toen de eigenaar der zaak van zijn eersten schrik bekomen was, snelde bij zijn klant te hnlp, die twee groote wonden, een boven het rechter- en een beneden het linkeroog bleek te hebben bekomen. Hij was geheel met bloed overdekt, terwijl zijn neus bijna geheel was weggeslagen. Hij is nog niet tot bewustzijn gekomen en men acht zijn toestand hoogst bedenkelijk. Eene kleine bloemlezing uit de liefe lijkheden, welke in de laatste zitting der Belgische Kamer de leden elkander naar het hoofd wierpen. De heer Van der Velde. Als de heer Hoyois gisteren beweerde dat wij (socialisten) de verdeeling der goederen hebben beloofd verklaar ik dat hij gelogen heeft. (Zitting 20 November). De heer Woeste, (van den abbé Daens, christelijk socialist sprekende. Als men een dergelijk schouwspel aan het land gegeven heeft, moest men hier op deze plaats niet anders komen dan metbeschaamde kaken (15 Januari). De heer Defnet. Gij hebt de werklieden laten fusilleeren. Minister Burlet. Tot wien zegt u dit De heer Defnet. Tot de regeering. Minister Burlet. Deze interrupste is een schandaal en een onbeschaamdheid. De heer Van der Velde. Gij zijt zelf een onbeschaamde. (23 Januari). De heer Anseele, socialist, (tot den heer Coremans.) Als gij nog eenig geweten bezit, zult gij het straks met mij eens zijn. De heer Eeman. (Anseele sprekende.) Praatjes van een bezetene. (25 Januari. De heer Destrée, (tot den heer Helle- putte), Hoe gij hebt zelfs geen begrip van eer! De lieer de Ligny. Uw redevoering is bluf. De lieer Coremans. (verder) Zeg de geheele waarheid. De heer Anseele Ik zeg dat gij een leugenaar, een gemeene lasteraar zijt. De heer Demblin. Ik heb gezegd dat de Koning arm in België gekomen is en zicb met geld van de armen verrijkt heeft. De heer de Ilouillé. Dat is walgelij k De heer de .Neeff. Het is laag! (17 Juli). De heer Lanters (tot den heer Anseele). Gij zult den diefstal organiseeren. De heer Caviot. Dieven vindt men bij u en niet bij ons. (26 Juli). De heer Anseele. Altijd leugens 1 Gij zijt huichelaars. (31 Juli). De heer Furnément (tot den heer Hoyos). Men kan verwaand fcijn zonder onderwij zer te zijn. De heer Hoyois. Zooals gij, bijvoorbeeld, (3 Augustus). De heer Van der Velde(tot den heer Hoyois) Gij zijt de wachthond van de rechterzijde. (22 Augustus). Te Parijs drong Donderdagmiddag een man door in het kantoor van het bankiershuis Rothschild en legde daar een voorwerp neer, dat ontplofbare stoffen bevatte. De man poogde de lont, welke daaraan verbonden was aan te steken. Een agent van politie, wiens aandacht was getrokken door de zonderlinge houding van den man, volgde hem, toen hij de vestibule doorging en daarna de trap wilde opgaan. Toen de man, boven geko men, een lucifer aanstreek, blijkbaar met het doel om de lont aan te steken, vatte de agent hem aan. De man gaf hem een stomp tegen de borst, zoodat de agent viel. De anarchist zette het toen op een loo- pen, maar de agent was spoedig weer op de been en haalde hem nog in de rue Lafïtte in. De anarchist haalde een scheer mes uit den zak. De agent bad echter zijn sabel reeds getrokken en bracht den anar chist daarmede een slag toe op den arm, zoodat hij het mes liet vallen. Daarna werd de man overmand en naar het bu reau van politie gebracht. Daar verklaarde hij een anarchist te zijn maar weigerde zijn naam op te geven. Hij zeide, dat het voorwerp, dat hij bij zich had, was gevuld met 40 gram chloraat-poeder, maar geen projectielen bevatte. Het was zijn doel, door de bom in Rothschilds kantoor te doen ontploffen, te protesteeren tegen de bankiers. Dezer dagen heeft de wereld kennis gemaakt met een nieuw middel om doof heid en krankzinnigheid te genezen één ding is echter jammer het valt niet bin nen het bereik van een ieder. Een 86-jarige grijsaard te East Moriches (Long-Island) was reeds sedert ettelijke jaren met doofheid behept en bovendien had hij in den laatsten tijd onbedriegelijke symptomen van waanzin vertoond. Eenige dagen geleden ontsnapte hij aan de waakzaamheid, waarmede men hem uiterst zorgvuldig omringde en sprong uit een raam der tweede verdieping op straat. Door den val brak hij een been en een zijner polsen. Toen een geneesheer hem had bijgebracht, verbonden en ver zorgd, constateerde men met de grootste verbazing, dat de grijsaard weder in het volle bezit van al zijn geestvermogens was geraakt, terwijl hij even goed kan hooien als de beste. Sedert zijn val is hij totaal van de twee lastige kwalen genezen. Wij durven het middel echter niet met gerust heid aanbevelen. Dezer dagen werd in een twist een milicien te Limoges hevig gewond, doordien hij twee vieeselijke messteken ontving, een in den buik en een in den rug. Hij hield zich nochtans staande en verzocht alleen aan een vriend, hem een weinig te willen ondersteunen. De inge wanden, die door de ontzettende wond naar buiten kwamen, drukte hij met de hand naar binnen en zoo begaf hij zich naar een naburige woning, waar hij te bed ging. Toen de burgemeester en een ge neesheer ter plaatse kwamen, vonden zij den ongelukkige badend in zijn bloed, doch geheel bij kennis. Een bundel ingewanden, ter grootte van twee vuisten, was uit de wond geperst en geheel door het scherpe mes doorboord. Na de antiseptische rei niging moest de wond grooter gemaakt worden om de ingewanden weer op hun plaats te brengen, waarna de wond kon worden dichtgenaaid. Hij had dit alles doorstaan zonder een kreet van pijn te uiten en de geneeslieeren meenden gereed te zijn, toen zij de vreeselijke wond aan den rug ontdekten. Deze w as nog ernstiger dan die aan den buik. De wonde, die 15 centimeter lang was, verdween er geheel in, zonder dat men stuitte. De nier was geheel doorboord en waarschijnlijk waren ook de ingewanden aan de rugzijde ge kwetst. Een tweede verband werd na een pijnlijke operatie gelegd zonder dat de patiënt eenig teelten van smart gaf. Toen de doctoren heengingen en hem een vol strekte rust aanbevalen, verzocht hij hun met nadruk om hem iets te eten te willen geven! Hij had er trek van ge kregen, de arme jongen, van het soldeeren, snijden en dichtnaaien. Ongelukkigerwijze zijn de verwondingen van doodelijken aard, zoodat de verwonde weinig kans heeft om in 't leven te blijven. Het is jammer! hij zou een uitstekend soldaat geworden zijn De gevolgen van ijdelheid. Er be staat in het Russische keizerrijk eene wet, krachtens welke tot verbanning veroor deelde vrouwen naar het eiland Sakhaline worden gezonden, indien zij beneden de 40 jaar oud zijn. Zijn zij echter boven de 40 jaar oud, dan ondergaan zij kaar veroordeeling in het zachtste klimaat van Siberië. Deze wet heeft onlangs aan leiding gegeven tot een vreemd voorval. Eene verloskundige uit St. Petersburg was tot deportatie veroordeeld en op de vraag van den griffier had zij geantwoord 38 jaar oud te zijn. Zij w erd derhalve naar Khaikov gevoerd, van waar de veroor deelden naar Sakhaline worden overge bracht. Men kan zich de wanhoop der vrouw voorstellen, toen zij de verschrik kelijke gevolgen van haar leugen onder vond. Zij schreef onmiddellijk een brief vol berouw, waarin zij haar misslag be kende, aan den minister van binnenland- scke zaken. De minister liet een onder zoek instellen, waaruit bleek, dat de vrouw reeds boven de 40 jaar was, en per gratie werd zij naar Siberië ge zonden. Een Beiersch millionair. Aan vrijheer Theodoor von CramerKleit,den erfgenaam van den bekenden Beierscken self-made man, is dezer dagen nadat hij zijn 21e jaar bereikt bad, handlichting verleend, zoodat hij het beheer over zijn op bijna f 45.000.000 geschat vermogen heeft aanvaard. Einde September neemt hij deel aan de zitlingen van den Rijksraad te München, waartoe hij als majoraatsheer van het door zijn vader gestichte fideï commis Hobenaschen recht heeft. Zijn vader begon zijn loopbaan als journalist, hij huwde echter de eigenares van de „Klett'scke Waggonfabrik" te Niirn- berg, welke fabriek hij tijdens den grooten aanleg van spoorwegen in de jaren tusschen 1850 en 1870 zulk een uitbreiding wist te geven, dat bij een reusachtig vermogen verwierf. Toen bij op rijperen leeftijd weduwnaar werd, huwde hij voor de tweede maal en eerst toen hem in zijn tweede huwelijk een zoon werd geboren, ontwaakte zijn eerzuchten liet hij zich den erftlijken titel van vrijheer verleenen, dien hij vroe ger geweigerd had te aanvaarden. De zoon schonk op den dag zijner meerderjarigheids- verklaring f 120.000 aan zijne arbeiders tot stichting van een fonds. Uit de Pers. De Nieuwe Provinciale Groningerhare critiek op het Wetsontwerp-Van Houten resumeerende, zegt: In de eerste plaats wezen we op liet halfslachtige van het ontwerp. Het geeft voor, naar den grondwette lijke» maatstaf („kenteekenen van geschikt heid en maatschappelijken welstand") tot de uiterste grens te willen gaan; maar het stelt zooveel beperkende en bezwarende voorwaarden betaalde belasting, vol jaar loon, genoten bij één patroon, geen ver- buizing binnen zes maanden enz.), dat het met de eene hand een groot deel terug neemt van wat h. t met de andere had gegeven. Nu reeds hoort men mompelen, dat wegens den te hoog gf stelden huur prijs de meeste werklieden zullen zijn uitgeslotenen dat spaarbankboekje en capaciteiten-rubriek weinig kiezers zullen aanbrengen, omdat de mecsten die daarin vallen reeds wegens het personeel kiezer zullen zijn. Ook vraagt men of het 1 ver schil in inkomen voor de onderscheidene gemeenten niet gansch willekeurig ge steld is. Verder scheen ons het brengen ^an den leeftijd der kiezers op cijf-en-twintig jaar een beperking, die tegelijk een reageeren in zich sloot tegen de burgerlijke wet, die den man op drieëntwintig jarigen leeftijd mondig verklaart en tegen het tot hiertoe gevolgde gebruik. In ai deze ongemotiveerde beperkingen verried zicb, meenden we, het conservatief karakter van het Bewind dat ons deze wet bezorgt. Maar de ergste grieve was, dat in dit wetsontwerp de kieswet-uitbreiding nage noeg geheel op den Census in verschil lende soorten is gebaseerd, en dus niet het mannen- maar het Mammons kiesrecht regelt. Die gebenedijde „maatschappelijke wel stand" Het heeft den Minister geheel betooverd, zoodat hij voortdurend aan het pingelen en afdingen op het aantal toe te laten kiezers is geweest er,, schier onwille keurig, de „geschiktheid" met den „wel stand" heelt vereenzelvigd. De zedelijke zijde v n de zaak is daarmee geheel naar den achtergrond gedrongen, en dit scheen ons te kort te doen aan den aard van het kiesrechtals een recht van hoogeren rang, dat bovenal een zedelijke bevoegdheid eischt in dengeen, die het uitoefenen zal. Geld, heeft een geestig Fransekman eens gezegd, is geen familie van verstand; en evenmin voegen wij er bij, van zedelijke bekwaam heid. Een vreemdsoortig privilegie scheen ons de uitzondering op den regel van be deeling voor het gratis genieten vear ge neesmiddelen toe. We konden niet ont dekken waarom naar des Ministers rede neering, een zieke die gei eesmiddelen noodig heeft en ze niet kan betalen, niet in nood of nooddruft verkeert. Ver keert hij niet in nood, geeft hem dan de geneesmiddelen niet, zouden wij zeggen; en vooral niet gratis, want dan gooit ge ze weg en daarvoor zijn ze te duur! Hier schuilt voor ons een ondoorgrondelijke, laat ons hopen geen politieke wijsheid Ten laatste zagen we naar aanleiding van deze wet moeilijkheden in het verschiet met de Diaconieën wannéér namelijk deze bij uitbreiding harer bemoeiingen over telkens breeder kringen in de maatschappij zouden moeten opgaven, wie van haai ondersteuuing had genoten, en het zuivere Diaconale besef daai tegen zon gaan reagee ren. De vraag speeldte ons daarbij voor den geest, of naar het publiek-rechtelijk karak ter der kerk de wet voor de Diaconieën niet een eigen terrein, buiten de wettelijke bemoeiingen liggende moest vaststellen en alzoö deze moeilijkheid voorkomen. Geprezen hebben we in dit wetsontwerp dus enkel de candidaatstelling,het couloir- stelsel en de enkel vondige districten zooals die door den Minister worden voorgesteld. En moeten we ten slotte onzen eindindruk samenvatten, dan verbergen we niet dat die ver van gunstig is. Vraagt men of de Minister het struikel blok, waarover de heer Tak gevallen is, uit den weg heeft geruimd, dan antwoorden we: De Heer Van Houten heeft tegenover de negatieve kenteekenen van Tak positieve trachten te stellen; maar door de vele be lemmerende voorwaarden en willekeurige uitsluitingen, die hij stelt-, schijnt deze uit breiding op een geduchte teleurstelling te zullen uitloepen. Dat kunnen we niet anders dan betreu ren. Zitten we in het moeras zoolang deze quaestie niet van de baan is en dat stemt immers ieder toe? welaan, help er ons dan uit. Maar doe geen sukkel po ging om cr ons uit te tiekken koogst- waars hijnlijk komen we er dan nog die- pi r in. In ieder geval kan en mag, naar ons oordeel, deze wet niet als de Pacificatie op dit gebied worden betiteld. Dien eerenaam verdient zij niet. Moet zij worden aangenomen, omdat in de conservatistische periode, waarin de stembus van '94 ons gebracht heeft, geen betere wet kan worden vei kregen, en we ons dus tevreden zullen moeten stellen met een finaie ui breiding in tweën, nu de eerste helft, straks de tweede, dan zullen we ons dezen langzamen gang der dingen hebben, te getroosten. De volgende wet zal dan definitief zijn en wat [deze had be dorven kan door gene worden goedgemaakt. Tegenhouden kan toch het Conservatisme den loop der dingen niet. O c.k doen zich in de laatste dagen ver schijnselen op, die doen vragen, of deze wet, die met het Personeel in verband staat, wtl ooit in het Staatsblad zal verschijnen omdat nu reeds bij „Personeel" zulke ge duchte vraagteekens worden gezet? Wij zijn geen profeet en de beslissing daarover laten we gaarne aan anderen over. Spoedig komt de Kamer bijeen, en zal men meer hooren. Maar in geen geval komt ons de Kies wet-Van Houten een wet voor die ver dient of bestemd is lang in het Stantsblad te prijken. 0YMZ1CIIT YERKOOPIISGEK EiNZ. Dinsdag 10 Sept. f.'oes, in de Prins van Oranje 8 uur door not. Lansen Croin voor erven L. Ver- Verheule een buis en erf Lange Vorststraat 105 cA. Inl. dhr. Pelle. Middelburg, Notarishuis meubelen, enz. Inl. de Groot en Hondius. Woensdag 11 Sept. l'li«.sliigen, by But door not. Bosch 7 uur een huis Lange Wa'straat 107 cA.Een hu's en tuin Aagje Dekenstr. 120 cA. Een huis Lange Zeike 84c-A. En 1510 cA. bouw en onderland onder Ritthem, met 40 A. water en riet onder Koudekerke. De huizen daags voor en op den verkoopdag van 10—12 en 2—4 uur tezien mits met toegangbewijs van den Notaris. 'sikeer Arendslierlie, 10 uur by de Ruyter door not. Overman voor ds. Giltay 2 huizen met tuin 770 cA. En 452 cA. tuin grond. Antwerpen, 11 uur Notariszaal Minder- broerstraat- 22 door not. Gheysens tiend vrije goederen onder Steenbergen lo. de hofstede Valboeve in 7 koopen 40.2860 H. 2o. 10.50 H. bouw- en weiland tegen den havendyk in 4 koopen. 3o. 8 H. id. de Boispolder in 3 koopen. 4o. 25.68 H. bouwl. Molenweg in 4 koopen. Toewijzing 18 Sept. En om 3 uur aldaar, ook 18 Sept. in de oude Prinsland- sche polder: lo. de hofstede 53 H. 94 A. 60 cA. Lange weg in 7 koopen. 2o. 2.4420 H. weiland Dorpsweg En onder Gastel in Kaas en Brood 31.26 H. tiendvrij bouw-en weiland in 3 koopen. Vooits onder Hoeven in de Goudbloem 8.9450 H. idem in 4 koopen. Donderdag 12 Sept. Aiissingcn, panden uit de bank van leening. Ikorrirrchi, 12 uur door not. Sluiter te üwyndrechl in het Calé Zahn aannemers- materiaal. Antwerpen, ook 19 Sept. 12 i.ur in Minderbroederstraat 22 een hofstede te Hans- weert met bouw- en weiland onder Sshore, Kruiriirgen en Ierseke. En 2 huizen, tuinen en land Hansweert s; men 56.4902 H. in 20 koopen. En 15.3310H.bouwland inKrabben- dyke. En om 3 uur een hofsteedje enz. Kloe- tinge in pacht bij kinderen Janse Ryk 46.9468 H. Ook toewijzing 19 Sept. Vrijdag 13 Sept. Mruiningen, 9 uur Zandijk door deurw. Holimann aan de nieuwe hofstede van dhr. Witkam 10000 Belgische klampsteen, 2500 Belgische klinker, 300 IJselsteen, 1000 Waal straatklinker, 1300 Holl. pannen, 500 tegels alles nieuw. Voorts balken planken, latten, men en staldeuren, aforaak. Waarde, 1 uur door deurw. Holimann voor dhr. Buijsrogge bureaus, kasten, tafels, stoelen, klokken, ledikanten, tapijten, kip pen, jachtgeweer, kiekens, kiekenren, rjjtuig, karn- of trekhond. W'cfclhapelle, door not. Loeff vei huren 10 uur bij J. K. Minderhoud 19perc.bouwl. en sprink van L. den Hollander; en ver- koopen 1 uur b(i Jacob Minderhoud lo. een huis met schuur en tuin aan de Markt 830 cA. 2o. een huisje van de Burgerlijke Armen. En daarna aan het huis no. 128: een eiken houten kabinet, dito bureau, dito kast, kast- klok, zaankast, bloementafel, kachti met plaat, Vk gtlkooi, baktcog met buil, kinder stoel, kerkstocf enz. BuranujusTvm Van 5 en 6 September 1895. MIDDELBURG. Ondertrouwd: P. Fiipse jm. 24 j. en W. van Baaien jd. 22 j. B. A. A. Vergouwe jm. 23 j. eu P. M. Mervel jd. 21 j. Getiouwd: A J. M. Goote jm. 24 j. en P. A. Buys jd. 23 j. M. Meyer jm. 23 j en J. S C. van de Poll jd. 28 j. S. Rozemond wedr. 44 j. en R. F. Kaan jd. 40 jaar. Bevallen Z. Urchard geb. Scholte z. V. M. V. Scblutergeb.de Nys z. S. van Leer geb. Rolai d. Overleden P. Buijs 2 wkn z. ZIER1KZEE. Geboren: 3, Anthonia z. v. Johanms Cornells Gast en Grietje van den Hoek. 4, Willem Jan z. v. Christiaan Gelok en Jannetje Willemina Barendse. Overleden: 3, Pieternella Hanse 69 jaar vrouw van Tonus Jonker. GOES. Gehuwd: 5, Pieter Marinus Osse- waaide 23 j. jm. te Wilhehninadorp en Anna Cathanna Coinelia Snoep 28 j. jd. te Goes. 6, Pieier Hendrik den Hartog21 j. jm. te Papendrecht en Pieternella Roose 21 j- jd. te Goes. Geboren: 3, Jacoba Huberta Rosala d. v. Marinus Pieter van Hese on Sophia Brouwer. 4,Jannetje d. v. Cornell's den Boer tn Adriana Bak. 5, Maria Elisabeth d. v. Hubrtcht Meiison en Jannetje dePuijt. 6, Geert-ruida Cornelia <1. v. Johannes Leendert Faase en Geesje Goit- Overleden: 5, Hendrik Kovstanje 63 jaar goh. met Neeltje Dekker. Over de maand Augustus 1895. OVEZAND- Gehuwd 2, \A illein Rijk 59 j. wedr; van Ciasiiia Kyk en Pieternella van de Pas 35 j. jd. Gebortn 2, Adriaan z. v. Pieter Korstanje en Anna Jeremiasse. 4, Pieter z. v. Wil lem Pantus en Maria Magdalena Lange- maaie. Oveiieden20, Cornelis Tolenaar 71 j. eerst weduwnaar van Maria Damine, thans gehuwd met Macbelina Otte. DRIEWEGEN. Geboren 11, Cornelis z v. Cornelis de Jager en Martina van Liere. Overleden 8, Cornelis 9 mud z. v. Pieter Drydyk en Johanna Moison. 17, Hubrecht 7 j. z. v. Pieter Drydijk en Johanna Moison. NISSE. Gehuwd28, Gabriël Joosse 34 j. wedr. van Maria Adriana Mol en Cor nelia Dane 32 j. jd. Geboren 16, Vv nlem z. v. Jan Bos 6ti Martina Braam. 19, Jacob Cornelis z. v. Cornells Hoebcke en Antonina Mol. Overleden 11, Johanna Pieternella Geill 38 j. gesch. vrouw van Hendrik Diderik Lodawijk Bozrioius. M A KKTBKÜ1CHT EN. VLISSINGEN, 6 Sept. '95. Boter f 1.20 a 11.30 per kilo. Eieren 13.80 a f4.- per 104 stuks. MIDDELBURG, 5 Sept. 1895. Door den drukken veldarbeid was de aan voer uit Walcheren heden niet groot. Groene erwten en Kroonei wten weiden het moest gepresenteerd, van Jarige Tarwe en Nieuwe dito en andere artikelen was bjjna niets ter Jarige Tarwe in puike soort f 5,75 betaald. Nieuwe Tarwe bijna niet ter markt en tot f5.75 gekocht. Jarige Rogge tot f4.25 ge veild. Nieuwe diio in puike soort 14.25. Voor de zaai is tot f4.5o betaald. Nieuwe Wintergeist was tot f4 50 te bekomen. Dffo Zomergerst weinig ter veil en f3.50 betaald. Nieuwe Groene Erwten naar kwaliteit op do kook van f7.50 tot f8 gekocht. Extra fijne Kookerwten daarboven. Nieuwe Kioonerwten in puike soort f6.75 a 17. Van Nieuwe Bruineboonen werden een paar par- tytjes geveild die tot f 10.25 zijn gekocht. Nieuwe Witteboonai ook nog maar met enkele klusjos ter markt zijn met f 10,50 betaald, Van beide boonsooi ten was de kwa liteit mooi doch niet groot v n stuk. Tuin- boonen tot f5.25 geveild. Nieuw Winter Koolzaad werd naar deugd en kwaliteit van f6 tot f6.50 gekocht. Versche Boter f 1.20, f 1.25 en f 1.30 per kilo. Eieren f 3,60 per 100 stuks. ZIERlIiZEE, 5 September '95. BOTER. Hoogste koers f 0.67 Vs a 10.- laagste koers f 0.50 pei 5 ons. Kipeieien hoogste koers fl.— laagste koers 10.75 Eendeieien hoogste koers 10.— laagste koers f 0, ue 25 stuks. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Echtgenoote en Moeder, ELIZABETTA TCILHELMINA DE JONGE, in den ouderdom van 43 jaren. C. J. DE RAAD. ANNA DE RAAD. ADRIAAN DE RAAD. Tilburg, 4 Sept. 1895. Heden overleed te Tilburg, na een langdurig doch zeer geduldig lijden, onze geliefde Zuster en Behuwdzuster, Mejuffrouw Elizabetta Wilhelmina de Raad geb. de Jonge, in den ouderdom van 43 jaren. JOH. DE JONGE Az. A. DE JONGENonnïkes^ Goes, 4 September 1895. DANKBETUIGING. Ondergeteekende brengt zijn hartelijken dank aan vrienden en bekenden en be kenden voor de belangstelling ondervonden na het ongeluk hem 23 Jnli te Vlissin- gen overkomen, en bovenal aan zijn patroons, de heeren FEIJ en STROO te V lissingen, die hem gedurende zijn lijden zoo ruimschoots hebben bedacht. A. KOEKKOEK Az., Middelburg

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 3