GEMENGDE BERICHTEN. OVERZICHT YEIIKÜÖPIINGEN EM. AFLOOP VEBKOGPINfiEN ENZ, BURGmUKE STAND. Briefwisseling. MARKTBERICHTEN. Papoea's nietze gaan liev er op „raak" uit. Bloedvergieten kost hun niets. In Nov. '94 hood Maandag, de zoon van Abarani, Br. Metz een meisje van 6 a 7 jaar te koop aan, dat aan huidziekte leed. Br. Metz verklaarde 't kind wel te willen koopen, doch niet voor 't genezen was (met 't oog op zijn eigen kind; de huid ziekte was besmettelijke) Men zou 'tiede- ren dag bij hem brengen ter behandeling. Sedert zag hij 't kind niet meer, doch hoorde dat 't in de tuinen hielp tot een paar maanden later de tijding kwam, dat Maandag op zijns vaders last 't kind 't hoofd afgeslagen had, gelijk ook haar moeder door Abarani vermoord was, slechts opdat hij erfgenaam kon worden van zijn broeders goed. Bij 't hooren van zulke gebeurtenissen vragen wij ons afIs 't toch niet mogelijk, dat ons Gouvernement eens waarlijk in gansch Insulinde 't gezag gelden doe, allereerst door recht te doen Zou juist de veel grooter winst, die bij ook maar eenigszins nauwgezette cultuur Indië kon opbrengen, niet de kosten aan uitbreiding der bestuurswereld (als ik 't zoo uit mag drukken) verbonden, rijkelijk vergoeden Nu geschiedt onrecht, ook onder de schuts van Neêrlands vlag en hiervoor zijn wij verantwoordelijk. Ook verhaalt Metz van eenige raaktoch- ten, die menschenlevens eischten, doch ten deele op 't geloofsgebed verhinderd werden. Ook Br. Yan der Boest, die tijdelijk Van Balens post vervult, klaagt over zulke tochten, die der Heidenen feesten zijn. De mensch van nature toont zich toch een slaaf van den Menschenmoorder van den beginneeen slaaf ja, en tevens een willig dienaar Overigens gaat de arbeid op Windessi niet ongezegend voort. Minder bemoedigend is, wat Br. Bink Rhoon) ondervindt: de oude adat blijft r in eere. Ternauwernood komt er eenige eschijnbare toenaderin g of een storm, een windvlaagje slechts en 't zaad is verstoven, niemand weet waarheen, dan Hij, die gezegd heeft, dat Zijn Woord nooit ledig wederkeert. Ook van Mansinam slechts tijdingeuvan moord en menschenroof, doch tevens van eenige begeerte naar 't Woord des Levens. Gedenken wij in onze gebeden toch ook dat verre deel van Indië's Archipel en de Broeders, die daar voor den Heiland arbei den. Hun taak Is zwaar, maar zij en wij hebben 't profetisch Woord, dat zeer vast is. Als van alle natiën en tongen 't loflied Gode en 't Lam zal tegenklinken, zal in die schare ook de Papoea niet ontbreken, en dan zal de zaligheid dubbel groot zijn voor den man, die hem leiden mocht tot den Heiland der Wereld.— t Het Rijkstelegraa kantoor te Goes ver zond gedurende de maand Augustus 1895 736 telegrammen, ontving 773, over genomen en verder geseind werden 562, totaal 2071 telegrammen. Ont- Ver- Kantoren. vangen, zonden. Totaal Baarland24 16 40 Borsele25 28 53 Driewegen 14 8 22 Ellewoutsdijk 68 95 163 's Gravenpolder 30 34 64 's Heer Arendskerke 22 23 45 's Heerenhoek 26 33 59 Heinkenszand 23 28 51 Hoedekenskerke 22 17 39 Kloetinge11 10 21 Nieuwdorp 11 15 26 Nisse24 16 40 Ovezand12 12 24 Wolfertsdijk 33 35 68 Goes. De uitvoering van het „Koor der Chr. Evangelische gemeente" op Vrij dag 11. onder leiding van dhr. van de Weert, werd gevolgd door die van het Koor der Hervormde gemeente, onder leiding van dhr. Kooiman, op Maandag 2 September. Het programma, uit tien, meest nieuwe nummers, bestaande, werd flink afgezon gen. De 4 stukken voor orgel werden door den bekwamen directeur op de bekende wijze uitgevoerd. Van de zangnummers voldeden Ps. 75 van Sweelinck en de Jubelzang van de Puy het beste. Maar ook Ps. 33 van Mobach mocht gehoord worden. Na het schoone„Want hij spreekt en het is er", volgde een kwartet, dat min of meer weifelend werd ingezet doch spoedig zuiver werd door gezongen. Een woord van lof voor de sopraan Soliste die zoo bereidwillig plaatsvervangster was geworden en wier heldere stem melodieus door de ruime gewelven klonk. Aan het eind sprak ds. van Koetsveld een woord van dank aan den directeur, aan de zangers, maar bovenal aan den Schepper van de stem en het rijk der tonen. Hij wees op het verschil van de muziek, die hier gehoord wordt, en die der kermis, welke slechts wanklanken doet hooren. Den schepper in 't geschapene te eeren is het doel van het Chr. lied. Na het zingen van Ps. 72 11 verliet de vrij talrijke schare het kerkgebouw. De Ambulantie Hoefsmidscuvsus. De vergadering der Afd. Heinkenszand, Dinsdag in de Prins van Oranje te Goes gehouden had niettegenstaande de kermis een vrij druk bezoek van circa 40 personen. De voorzitter de heer E. van den Bosch zette het doel der bijeenkomst, dat reeds uit het ingezonden artikel in ons blad van 27 Aug. onzen lezers hekend is gemaakt, uiteen en deelde mede dat voor de lessen in de theorie van den Hoefsmidscnrsus de localen der Landbouw-Winterschool bereid willig zijn afgestaan. Voor het geven van onderwijs in dat gedeelte van den cursus zal de heer M. v. d. Vliet te Kruiningen die ook aan de Winterschool les geeft en die de gave bezit, hetgeen hij weet op bevattelijke wijze voor te dragen, aan het Hoofdbestuur ter benoeming worden aan bevolen. Een geschikt lokaal onder de bestaande smidswerkplaatsen te vinden zou zeer moei lijk gaan daar die in den regel veel te klein zijnhet is daarom dat het oog is geworpen op de Ambachtsschool te Goes waar een uitnemend geventileerde goed verlichte zaal met 3 vuren en een dozijn schroefbanken als smidswerkplaats dient, zooals er wel nergens een tweede te vinden is. Met den Directeur en diverse bestuurs leden van de Ambachtsschool heeft de voorzitter die zaak reeds besproken, wat later door een officieel schriftelijk verzoek is gevolgd, doch door onvoltalligheid van dat bestuur kon die zaak nog niet behan deld en kon dus heden nog niet bepaald medegedeeld worden dat dit lokaal be schikbaar is. Hij hoopt echter dat dit ver zoek niet op onoverkomelijke bezwaren zal afstuiten. De vraag was nu in de eerste plaats welke smeden ztch verbinden willen den cursus te volgenen die vraag vond op meer dan bevredigende wijze beantwoording. Immers 14 smids meldden zich aan, uit verschillende gemeenten, te weten Jan Slabbekoorn Gz., Oud Sabbinge Wol fertsdijk, M. v. d. Weele, Wilhelminadorp, Jan Zuidweg Jz. Heinkenszand, S. Kalle- waard, Wolfertsdijk, Dirk Adriaanse en Marinus Adriaanse, Goes, C. de Blaey te Nisse, J. J. Oranje, 's Gravenpolder, P. J. Platteeuw J.P.z., Wolfertsdijk, J. de Kui ter, 's Heer Arendskerke, Izak Cappon, Heinkenszand, J. E. de Pondt, Kwaden- damme, Cornelis Steketee, Nieuwdorp en Josias Nijssen Pz., Wemeldinge. Voorzeker is dit getal zeer bemoedigend, dit erkende de Voorzitter volmondig en bij zijnen dank voor die deelname, was hij er verzekerd van dat bjj de uitreiking der diploma's, de smeden later het bestuur zullen danken voor de hun aangebodene gelegenheid om zich in hun vak te be kwamen. Voor hen, die zich nog niet hebben op gegeven, zal nog gelegenheid zijn zich tot Dinsdag 10 Sept. bij den voorzitter aan te melden, wat ook den landbouwers ver zocht wordt aan de niet aanwezige smids in hunne resp. gemeenten te beteekenen. Voor de noodige paarden behoeft mede geen zorg te zijn, dat bleek reeds duidelijk. Ten slotte deed de heer J. J. v. Weel nog eenige mededeellngen over de Winter school en noodigde de aanwezige landbouwers met aandrang uit hunne zonen aan den nieuwen cursus te doen deelnemen, waar aan de Heer Zuijdweg nog een en ander over de kosten daaraan verbonden, die niemand behoeven te bezwaren vastknoopte. Wij gelooven dat de afdeeling voor de flinke wijze waarop zij deze zaak voor bereidde en in ruimen kring bekend maakte, haar streven rijkelijk beloond zag en wij roepen den Hoefsmidscursus onze beste we: schen voor haar welslagen toe. Heinkenszand. Najafioop van het te 's Heerenhoek gehouden concours der hand boogschutterijen geraakten gisteren drie per sonen van Ovezand op een dwaalspoor en kwamen onder deze gemeente terecht. Ge zeten in een tilbury hadden ze het ongeluk met hun rijtuig om te slaan met het ge volg dat ze verscheidene kneuzingen be kwamen en het paard op hol ging hetwelk later gevat werd door den koopman V. die daardoor insgelijks verwond werd. Of de personen in normalen toestand waren Bruinisse. Door het Rijkstelegraaf- kantoor werden in de maand Augustus verzonden 197 ontvangen 404 overge seind 58, totaal behandeld 659 telegrammen. Nisse. Dinsdag middag wilden twee jongens van even 6 jaren op de hofstede van den landbouwer D. de Winter een vuurtje maken bij een hoop die 3500 schooven tarwe bevatte met het doel deze in vlam te zetten. Weldra stond de hoop in brand. De brandweer van Ovezand die eerst op de plaats des onheils was, werd genoodzaakt door gebrek aan water het blusschen op te gevende brandweer van Nisse die na het bericht te hebben ontvangen spoedig te hulp snelde moest ook daar er eerst op een afstand van 300 ellen water werd gevonden zonder hulp te kunnen aanbieden het aangetaste zien ver branden. Dit duurde totdat de spuiten var\ Oudeiande, Driewegen en 's Gravenpolder zich met deze aansloten. Zoodoende was men eerst Woensdagmorgen om 2 uur den brand meester. Gelukkig dat juist de wind niet op de gebouwen diende anders daar het brandend perceel een afstand van 5 ellen van de met riet gedekte gebouwen stond zou de geheele boerderij in asch zijn gelegd voor dat hulp kon worden verleend. 's Heer Arendskerke. Een meisje gisteravond van den trein komende en meenende door de Goesche kermis te lang te zullen moeten wachten, voor en aleer zij het perron zou kunnen verlaten, be sloot over eene daar in de nabijheid zijnde heining te klimmen. Daarmedebezig zijnde had zij het ongeluk te vallen, waardoor zij zich erg bezeerde en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Twee personen van de Goesche kermis naar httnne woningen in deze gemeente terugkeerende, kregen, na eerst vriendschap pelijk met elkander te hebben omgegaan, twist, die uitliep op eene vechtpartij, ten gevolge waarvan een der vechtersbazen, zekere C. E., zijn been brak. Geneeskun dige hulp verleende Dr. J. W. Jennij Weijerman alhier. IW iddelburg. Heden kwam hier binnen om te dokken het aan de werf „de Schelde" te Vlissingen in aanbouw zijnde ramschip „Evertser."; terwijl zeil klaar ligt met bestemming naar Zweden het Zweedsche brikschip „Amanda" Kapt. Johanson na eene per spoor uit Duit ch- land aangevoerde lading cokes te hebben ingenomen. Ellewoutsdijk. Als een bijzon derheid kan gemeld worden dat j. 1. Zater dag, de haven alhier verliet, met bestem ming naar België, een schip beladen met niet minder dan 54 voeren van 1000 sehranken vlas. Een tjalkschip van meer dan gewone grootte vervoert hoogstens 30 zulke voeren. Borsele. Maandag werd door den Dijkraad van het Calamiteuze waterschap Ellewoutsdijk Borsele in de Directie keet alhier eene vergadering gehouden tot behandeling der rekening over 1894/95 en tot het opmaken van eene voordracht van drie personen ter benoeming van een lid van het Bestuur wegens aftreding van den heer G. Minderhoud. De rekening werd goedgekeurdin ontvang met f69524,91 en in uitgaaf met f 75430,69Vs zooals door het Bestuur was voorgedragen. Op de voordracht werden geplaatst de heeren G. Minderhoud, J. Rottier L.Z. en C. Mol Az. Be ZeelandOp Dinsdag 10 dezer zal de proeftocht van Vlissingen naar Queenborough plaats hebben met een der nieuwe booten van de stoomvaartmaatschap pij „Zeeland". Den dag te voren worden de gasten (waaronder de Duitsehe post meester-generaal Stephan), die met den trein van 11.46 te Vlissingen aankomen, ontvangen en hun wordt een lunch aange boden aan boord van de voor anker liggende dagboot. Vervolgens bestaat plan, een tocht door Walcheren te maken en 's avonds wordt een feestmaal aangeboden in het Badhotel te Vlissingen. Dinteloord. De F. sedert drie weken inj dienst als schippersknecht, wilden gis teren na het middageten gebruikt te hebben, gaan zwemmen in den Steen- bergschen vliet. Hij zo ut weg in de diepte en werd later levenloos opgehaald. Een boerenknecht, te Grijpskerk (Groningen) had zich in erge mate aan sterken drank te buiten gegaan en was daarop in het hooi van eene schuur gaan slapen. Toen men hem daar des morgens vond, was hij aan de gevolgen zijner on matigheid overleden. Om vliegen en muggen uit kamers te verdrijven Een stukje kamfer wordt boven een brandende lamp gehangen, doch zoo, dat het niet kan ontbranden. De verdampende kamfer jaagt terstond alle insecten uit de kamer. Reeds sedert eenige dagen bestond een onaangename verhouding tusschen een man en een vrouw op het Broersveld te Schiedam, welke vrouw, een weduwe, met haar 7 kinderen eerst onlangs uit Rotterdam was gekomen. Zondag kwam het tot een uitbarsting, nadat reeds enke le dagen te voren de vrouw haar huisraad bij de buren in veiligheid moest brengen om te maken dat de man niet alles kort en klein slaan zou. De vrouw schijnt in bed te zijn gevlucht en in razernij bracht de onverlaat haar 3 bijtwonden in den strot en 4 in het gelaat toe, beet haar den pink af, zette tweemaal zijn tanden in haar rug en tweemaal in haar dijen, door kleeren en alles heen. Zijn oorspronkelijk doel schijnt geweest te zijn haar den hals af te bijten. Op het hulpgeroep van een meisje, ver schenen spoedig eenige personen die den ruwen kerel aangrepen en alvast eenige slagen toebrachten. Bewusteloos zonk hij ineen en werd daarna naar het politiebu reau overgebracht. De vrouw werd naar het Ziekenhuis ver voerd. Haar toestand is zorgelijk. De moordenaar is gevankelijk naar Rot terdam overgebracht. De werkstaking der arbeiders aan de jutefabrieken te Glasgow is geëindigd. Zij is door de werklieden verlorenmen is op de oude voorwaarden aan den arbeid moeten gaan. Hit Weenen wordt gemeld, dat bij het bacteriologisch onderzoek van het water uit de Serethrivier en een meer te Tarnopel cholerabacillen werden gevonden. Het gebruik van het water werd onmiddellijk verboden. Op verscheidene plaatsen is de cholera reeds uitgebroken, terwijl te Tar- nopol zeven ziekte- en drie sterfgevallen voorkwamen. Eergisteren werd eene vrouw door cholera aangetast en in den avond van den zelfden dag bezweek zij. De wespenplaag is in de nabijheid van Berlijn bijzonder hevig. Een ooftkwee- ker schrijft er over Reeds in het begin van den zomer had den deze liefhebsters van zoete vruchten meer dan de helft van mijn frambozenoogst vernietigd, die rijk beloofde te zullen zijn zonder dat het gekikte, de wespen met goed gevolg te bestrijden. Eerst onlangs ontdekte ik in den grond tusschen de fram- bozenstruiken een wespennest en des avonds goot ik na zonsondergang vier liter kokend water in het gat. De hoop, dat de booze insecten na dit warme bad zouden zijn bezweken, werd geenzins verlevendigd, want den volgenden morgen vlogen de wespen vroolijker dan ooit in en uit het heete water was haar blijkbaar uitstekend bekomen, of had haar door de bijzondere ligging van het nest, waarschijnlijk een oude molengang, in het geheel niet bereikt. Flesschen met suikerwater gedeeltelijk ge vuld, die tot het vangen der wespen in de hoornen werden opgehangen, bleken even min te voldoen. Ru kwam iemand op de gedachte, een zoogenaamd vliegenglas dat met suikerwater en niet al te weinig spi ritus gevuld was boven het gaatje in den grond waaruit de wespen kwamen te plaat sen. De uitslag was verrassend, in korten tijd was het glas gevuld met een enorme menigte wespen, zoodat het na eenige uren reeds geledigd moest worden. In drie da gen vonden juist 758 wespen een „zoeten" dood. De laatste vangst op den namiddag van den derden dag leverde s'echts 80 wespen op. Merkwaardigerwijze vlogen op den vierden dag weder een massa wespen het nest in en uit en in een glas, dat des morgens om elf uur werd geplaatst en ten half twee moest worden geledigd, bevonden zich weder 385 doode wespen. Vermoe delijk had een naburige wespenzwerm. van de ontvolkte kolonie bezit genomen. Sedert werd van het uiterste middel om het nest uit te graven, voorloopig afgezien en de vangst met het glas, die waarschijn lijk den geheelen omtrek ten goede komt, vooitgezet. Tot nog toe werden binnen zeven dagen met hetzelfde glas 2377 wespen ge vangen tot groot nut van den ooftbouw ir. den omtrek. Aanbeveling verdient dit min kostbare middel zeker. Opmerking moet gemaakt worden, dat de binnenrand van het glas slechts voor twee derden gevuld mag zijn en dat de onderkant van het glas ongeveer 2 cM. van den grond moet verwijderd blijven opdat de insecten, die bij de plaatsing van het glas buiten hun voedsel zoeken gemakkelijk in het nest kunnen komen. Om een rijken buit te maken moet men de wespenval eerst tegen den middag plaatsen, daar de insecten dan het meest uitvliegen. Donderdag 5 Sept. MiildcfburK, 8 uur in de Vergenoeging door not. Verhuist een huis, erf en stalling Korte Breestraat. En een huis en erf Nieuwe Oostersche straat N 32. Te zien 10—12 en 2—4 uur 4 en 5 Sept. Dinsdag 10 Sept. illlddelhurs, Notarishuis meubelen, enz. Inl. de Groot en Hondius. Woensdag 11 Sept. Vlissingen, bjj But door not. Bosch 7 uur een huis Lange Wa'straat 107 cA.Een huis en tuin Aagje Dekenstr. 120 cA. Een huis Lange Zelke 84cA. En 1510 cA. bouw en onderland onder Ritthem, met 40 A. water en riet onder Koudekerke. De huizen daags voor en op den verkoopdag van 10—12 en 2—4 uur te zien mits met toegangbewjjs van den Notaris. 's Heer Arendskerke, 10 uur bij de Ruyter door not. Overman voor ds. Giltay 2 huizen met tuin 770 cA. En 452 cA. tuin grond. Antwerpen, 11 uur Notariszaal Minder- broerstraat 22 door not. Gheysens tiendvrpe goederen onder Steenbergen lo. de hofstede Valhoeve in 7 koopen 40.2860 H. 2o. 10.50 H. bouw- en weiland tegen den havendjjk in 4 koopen. 3o. 8 H. id. de Boispolder in 3 koopen. 4o. 25.68 H. bouwl. Molenweg in 4 koopen. Toewijzing 18 Sept. En om 3 uur aldaar, ook 18 Sept. in de oude Prinsland- sche polderlo. de hofstede 53 H. 94 A. 60 cA. Lange weg in 7 koopen. 2o. 2.4420 H. weiland Dorpsweg. En onder Gastel in Kaas en Brood 31.26 H. tisndvrij bouw-en weiland in 3 koopen. Voorts onder Hoeven in de Goudbloem 8.9450 H. idem in 4 koopen. Donderdag 12 Sept. Vlissingen, panden uit de bank van leening. Hordrecht, 12 uur door not. Sluiter te Zwjjndrechl in het Café Zahn aannemers materiaal. Antwerpen, ook 19 Sept. 12 i.ur in Minderbroederstraat 22 een hofstede te Hans- weert met bouw- en weiland onder Schore, Kruiningen en Ierseke. En 2 huizen, tuinen en land Hansweert samen 56.4902 H. in 20 koopen. En 15.3310 H. bouwland in Krabben- dflke. En om 3 uur een hofsteedje enz. Kloe- tinge in pacht bij kinderen Janse Rijk 46.9468 H. Ook t06w(jzing 19 Sept. Vrfjdag 13 Sept. lVestkapelle, door not. Loeffverhuren 10 uur bij J. K. Minderhoud 19 perc. bouwl. en sprink van L. den Hollanderen ver- koopen 1 uur bij Jacob Minderhoud lo. een huis met schuur en tuin aan de Markt 830 cA. 2o. een huisje van de Burgerlijke Armen. En daarna aan het huis no. 128: een eiken houten kabinet, dito bureau, dito kast, kast- klok, zaadkast, bloementafel, kachel met plaat, vogelkooi, baktoog met buil, kinder stoel, kerkstoof enz. Woensdag 18 Sept. UlelisliPrke, 1 uur Dij Matthijsse door not. Loeff verhuring van wei- er. bouwlanden der hofstede Groot Valkenburg. Vrijdag 20 Sept. Nfddelhurg, door not- de Vos Verkoop huis Heerengracht 10 uur fraai meubilair. Heden Woensdag werd aan het gebouw van het gewest, bestuur te Middelburg aan besteedHet verlengen van het aanvarings- rooster van den steiger te Borsele. (Raming f3110). Hiervoor had ingeschreven dhr. M. Visser te Papendrecht voor f 3900. Eén biljet was te laat ingeleverd. Van 3 en 4 September 1895. MIDDELBURG. Getrouwd: A. Krijger jm. 24 j. en M. Nierse jd. 22 j. H. J. Switink jm. 24 j. en M. de Pree jd. 23 j. BevallenP. Laport geb. Koster d. Overleden E. Jobse ongeh. d. 70 j. ZIERIKZEE. Gehuwd 4, Pieter Jurianus Bartolse jm. 23 j. en Anna Barbera Kaan jd. 21 j. Johannis Marinus Padmos jm. 25 j. en Johanna Hendrika van Tetterode jd. 22 j. Geboren31 Aug. Jacoba d. v. Jaco bus Kosten en Tannetje Maatje Beukelaar. Johanna d. v. Cornelis van der Wekken en Laurina van den Hoek. 2 Sept. Gerald Adolf Heimich z. v. Bernhard Heiimch WilhelmWiebols en Anna Margaretha Meijer. GOES. Geboren 2 Sept. Catharina Maria d. v. Désiré Boel on Victoria Maria Croin. 3, Dina d. v. Cornelis Jobse en Maatje de Groot. Overleden. 2, Pieter 9 mnd. z. v.Marinus Kamp(overh) en Lena Korstanje. Over de maand Augustus 1895. HEINKENSZAND. Geboren: 1. Maatje d. v. Izak de Kok en Cornelia Hoogerland. 12, Maria d. v. Cornelis Vroonland en Apolonia Everaard. 13, Jozina Johanna Apolonia d. v. Carl Impens en Adriana Vermeulen. 30, Aalbregt z. v. Cornelis Remjjn en Tannetje Boonman. Overleden: 14, Martina 3 j. d. v. Johan nis Franeiscus van de Waart en Pieter nella van Dijke. BRUINISSE. Geboren 31 Juli, Hendrik Willem z. v. J. P. Bossers en H. Okkerse. 5 Aug. Johannes z. v. R. de Waal en C. IJzelenberg. 10, Johanna Margaretha d. v N. J. Bastmeijer en J. M. Lievense. 17, Pieter z. v. J. W. Platschorre en L. Kleinepier. 21, Willem z. v. A. Bal en M. van de Velde. 22, Louise Henrietta d. v. J. J. Wemmers en H. Hoogerheide. 29, Kommertje Pieternella d. v. C. Hoo gerheide en J. M. C. Elenbaas. 30, Adri- aan z. v. J. Bal en M. van Oeveren. 31, Leendert Marinus z. v. H Hoogerwerf en L. van den Bos. Gehuwd: 10, Willem Haak 21 j. jm. en Leenderina de Waal 19 j. jd. Overleden: Anlhonia Broodman 67 jaar vrouw van J- van dor Have. 29, Dina 6 mnd. d. v. L. van Vessem en A. Huisson. 31,o Marinus Naderhand 61 j. wedr. van H. H. van den Berg. 'S HEER ARENDSKERKE. Gehuwd22, Hubrecht Moerman 26 j. jm. en Jannetje van Antwerpen 29 j. jd. Geboren1, Joost z. v. Joost Fraanje en Johanna Louwerse. Marinus z. v. Ma rinus van der Male en Anna van Boven. 2, Johannis z. v. Jan van Sabbon en Adriana van Wjjnsbergen. 6, Neeltje d. v. Frans Meulbroek en Cornelia Simonse. 8, Christiaan z- v. Lein Melse en Jo hanna Sara Steketee. Stoffelina d. v. Joos van Strien en Cornelia Westerweel. 13, Leuntje d. v- Hermanns Jansens en Sara Schoonaart. Johannis on Tannetje z. en d. v. Gilles, Schaalje en Pieternella Johanna van Boven. 17, Johannis Jacob z. v. Adriaan Zandee en Jacoba Dujjnkerke. 18, Maatje d= v. Jan van Schaik en Geer - uuid Goetheer. 13, Neeltje d. v. Jacob Walhout en Dingena Pieternella Steketee. 21, Pieternella d. v. Pieter van de Vreugde en Johanna Verijzer. - 25, Adri aan z. v. Frëderik Priester en Dina Lamper Overleden: 3, Elizabeth 20dg.d. v. Corne.' lis Geschiere en Adriana de Vriend. 15 Nicolaas 39 j. z. v. Steven van Weele en Adriana Bak- 26, Johanna Knuijt 59jaar vrouw van Hubrecht Vermeulen. 28, Maria Voogol 73 j. wed. van David van de VreugJe. 31, Joost 4 wk. z. v. Joost Fraanje en Johanna Louwerse. Levenloos aangegeven den 12, een kind van Nicolaas de Kater en Maatje Goetheer. KRABBENDIJKE. Ondertrouwd 3 en ge huwd 22Jacob v. d. Saade jm- 29 jr. te Rilland-Bath, onlangs te Krabbendijke en Jacomina van Overbeeke jd. 26 j. te Krab bendijke. Geboren 1, Dignus, z. v. Adriaan Lobbe- zoo en Jacoba Krombeen, 22, Joos Daniël z. v. Marinus Joosseti en Jacomina de Jrijder 23, Marinus z- v. Andries Staal en Maria van Hulle, 31, Adriaan z. v. Jacob Geense en Aaltje Wilhelmina v. d. Velde. Overleden5, Gerard 1 m. z. v. Francois Clement en Pouwelina Lowiesse. Enkele stukken, o. a. Raad Middelburg wachten. Red. Van berichten herbenoeming wethouders en aangeboden rekeningen namen wij geen notitie. Red. VLISSINGEN, 3 Sept. '95. Boter f 1 20 a f 1.25 per kilo. Eieren f3.60 a fO.— per 104 stuks. GOES, 3 Sept. 1895. De aanvoer van grarën was niet ruim, in de prijzen was bflna geen verandering. Oude Tarw e f 5.50 a f 5.60. Nieuwe Tarwe f5. a f5.30. N Rogge f4.-a f 4.10.N.Winter- gerst f 3.70 a f 3.90. Zomergerst f 0.— af 0.— Haver f2.25 a f 2.60. Bruineboonen f9,— a f9.75. Paardenboonen fO.— a fO. Kool zaad 1 0.— a f 0.— Groene Erwten f 7,— a f8.-. Versche Boter f 0.621/2 a f 0.65. Eieren f 0.85 a f 0,90 de 25 stuks. OOSTBURG, 28Aug. 1895. Oude Tarwe f6.— a f6.50. Nieuwe Tarwe f6.- af 6.25. N. Rogge f4.40 a f 4.60. N. Wintergerst f 0. a f 0. -Zomergerst f 0. a f0.— Haver per 100 kilo fO.— a f 0.- Kookerwt.en fO.— a fO.— Erwten fO.— a fO. Paardenboonen f5.50 a f5.75. Koo zaad fO.— a fO. Alles per H. L. uitgezonderd de Haver. Rotterdam, 2 Sept. Ter graanmarkt van Maandag was in binnenlandsche granën de handel als volgt: TARWE jarige- alsvoren. Per heet. f4 50 a f6.20 en geringe sooit f6.75 a f7 per 100 kilo. Nieuwe- met redelijken aanvoer, vlug

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 3