RECHTSZAKEN. KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. GEMENGDE BERICHTEN. voorzichtigheid brachten de verstandige die ren ons langs de moeilijke plaatsen; wij kwamen nu op een vlak terrein en draaf den en galoppeerden verder. Na twee uren naderden wij de plaats onzer bestemming. Even te oren hadden we ons bij elkaar aangesloten en in ge- strekten draf reden wij door eene volks menigte, 3000 a 4000 menschen tellende, die voor ons uiteenstoof. Wij hielden halt voor de verhevenheid van het hoofd, <jje ons met kruipende beleefdheid ontving. Bij het doortrekken van kampongs op onzen tocht werden wij steeds begeleid door het hoofd en zijn volgelingenJ;e paard. Wij namen plaats op stoalen, en naast en achter ons hurkten de inlanders neer. De krijgsdansen waren erg bont en vrijwel eentonig veel van het effect ging verloren, doordat wij het volk niet genoeg kenden en niet begrepen. Wij werden overstelpt met lekkernijen, de eene [soort nog zoeter dan de anderevruchten, limonade en ver- sche klappers. Wij bezochten nog eenige hoofden en hunne woningen. De Sasaks, waar wij nn waren, hadden een Jangan strijd gevoerd tegen de Baliërs hunne woningen waren 4 aan 4, alle kleine bentings, en ingericht evenals Tjakra-Negara. Dank zij de hooge wallen hadden zij de Buliërs dikwerf af geslagen tot zij eindelijk de hulp inriepen van ons gouvernement. De gevolgen daar van zijn maar al te goed bekend. De Sasaks hadden 2000 gewerenwaar van 400 repeteer-geweren van de nieuwste construtie. Deze zijn ook ingeleverd ge worden en nu dragen zij allen lange krissen. Om een uur/ stegen wij weer te paard, gingen weer berg op, berg af, langs ge baande en ongebaande wegen en kwamen om 3 uur op de buitenplaats van den con troleur en genoten daar eene heerlijke rijst tafel, dronken een goed glas wijn en namen een bad. Stegen weder op en reden naar het strand waar een sloep ons weer aan boord bracht. Paar wij niet gewend waren aan paard rijden, heugde ons dit ritje nog lang op een pijnlijke wjjze. Het is hier een heerlijk vruchtenland. Bij eiken marltijd lekkere mandarijntjes (1 a 2 ct.) meloen en pisang voor den dorst, citroentjes met water en suiker enz. En toch verlangen wij Hollan ders naar jutteperen en appelen (Tel.) 30 Aug. '95. De majoor jhr, A. C. J. Wittert, van het 3e reg. inf. te Middelburg, wordt op zijn verzoek overgeplaatst bij het 2e reg. inf. te Maastricht. De vergadering van de Tweede Ka mer op Dinsdag 10 Sept. is bestemd tot het trekken der afdeelingen en de daaruit voortvloeiende keuze van voorzitters en onder-voorzitters. Den dag daaropvolgende zal het afdeelingsonderzoek voor de kies wet aanvangen. Vergadering van den Middelburgschen Gemeenteraad van Woensdag 28 Aug.'95. Afwezig zijn de heeren Gratama, de Stoppelaar, W. H. Snouck Hurgronje, Tak, Brevet en Koole. De notulen der vorige zitting worden gelezen en gearresteerd, waarna de Voor zitter mededeelt, dat het ontwerp begroo ting 1896 in gereedheid gebracht is en aan de leden gudrukt zal worden toege zonden. Sedert die zitting zijn ingekomen: a. eene missive van Gedeputeerde Staten houdende goedkeuring van het besluit ge nomen door den Raad omtrent verkoop van grond aan het Bastion. Voor kennis geving aangenomen; 5. eene missive van dezelfden, begelei dende de door hen genomen beschikking op een adres van Melis, Boenders en Tim mermans, waarbij deze hunne bezwaren inbrachten tegen de verkiezing van den heer H. P. den Bouwmeester, welke bezwa ren echter ongegrond zijn bevonden. Wordt voor kennisgevingaangenomen, onder opmerking van den Voorzitter dat aan het verzoek ven Gedeputeerde Staten totdoor zending van de beschikking aan adressanten is voldaan c. een verzoek van Mej. Martij n om eervol ontslag als onderwijzeres aan de herhaling8chool. Ten fine van advies in handen gesteld van B. en W. Achtereenvolgens worden nu met alge- meene stemmen goedgekeurd: lo. de gemeen terekening over '1894, met een bedrag aan ontvangsten van f 525935.53Vs, aan uitga ven van f500957.20, en dus met een goed slot van f 23977,33Vs; 2o. de rekening der godshuizen over 1894, ontvangsten f 48665.5lV2, uitgaven f46148.58, goed slot f2516.93V2. (Bij de behandeling dezer rekening verliet de heer A. P. Snouck Hurgronje de zaal, als deel uitmakende van het bestuur der Gods huizen.) Aun de orde waren nu a. een concept-besluit tot beschikking over den post van onvoorziene uitgaven gemeentebegrooting 1895; b. een concept-besluit tot wijziging der gemeentebegrooting over 1895 c. een concept-besluit tot af- en over schrijving op de gemeentebegrooting over 1895 d. de begiooting der godshuizen voor 1896, in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f 49569.17. Successievelijk wordt een en ander zonder discussie of stemming aangenomen. Alleen werd, tengevolge van ëeue opmerking van den Voorzitter bij punt d dat het tarief van verpleegkosten per dag verhoogd was, door den heer van der Swalme op nadere inlichtingen aangedrongen. Deze werden verstrekt door den heer A. P. Snouck Hurgronje, die mededeelde dat de verhoo ging een gevolg was van de mindere in komsten der godshuizen, veroorzaakt door de conversie der gemeenteschuld en de lagere pachtopbrengst van aan die Huizen be- hoorende landerijen. Door A. J. Sanaerse, gewezen politie agent 4e klasse was een nader adres in gediend tot herziening van het hem toege kende pensioen. B. en W. vinden echter in dat nader adres geen reden om wijzi ging in dat pensioen te brengen, dat naar hunne meening volgens de vigeerende ver ordening wettelijk geregeld was. Zij stel len mitsdien voor afwijzend op het adres te beschikken, met welk voorstel de leden zonder discussie of stemming zich ver- eenigden. Op een verzoek van F. M. Janse en A. Melis, agenten van politie 4e klasse, om voor rekening van de gemeente van uni- formkleeding te worden voorzien, advi- seeren B. en W. den commissaris van po litie gehoord, slechts gedeeltelijk in het verzoek te treden. Uniformkleeding achten zij voor politieagenten der 4e klasse niet aanbevelenswaardig, daar zij, speciaal be last met de surveillance op de wandelwe gen, beter in burgerkleeding in staat zijn die surveillance uit te oefenen en even- tueele overtredingen te constateeren alleen zouden zij aan genoemde agenten elk voor- en najaar een paar vetlederen schoenen willen verstrekken. Tegen dit advies werd door niemand bezwaar ingebracht en wordt stilzwijgend conform besloten. Van A. P. Casteleijn was een verzoek ingekomen om, tegen betaling van eene jaarlijksehe recognitie van f 1,een re clamebord te mogen plaatsen omstreeks de Koningsbrug. B. en W. adviseeren het verzoek in te willigen, doch, aangezien het hier geen algemeen belang geldt, de jaarlijksehe recognitie op f25,te bepa len, terwijl de Voorzitter mededeelt dat adressant verklaard heeft met die voor waarde geen genoegen te kunnen nemen. De heer Jeras vindt het verschil tus- schen aanbod en vraag ook al te kras, vooral als hij nagaat dat in der tijd het plaatsen van een reclamebord, ofschoon het toen evenmin een algemeen belang gold, aan de Nijverheidsvereeniging gratis ver gund werd. De heer Van der Swalme daarentegen is niet van het gevoelen van den heer Jeras. Toen aan de Nijverheidsvereeni ging vergund werd een reclamebord te plaatsen, was de Stationsweg nog geheel onbebouwd; het sierlijk reclamebord diende destijds om den welstand van dien weg te verhoogen, thans echter zou de plaatsing van zulk een bord daar ter plaatse mis stand zijn. In omvraag gebracht wordt conform het advies van B. en W. beslotentegen stem den de heeren Jeras, Schorer,1 de Waal en van der Harst. Alsnu hebben de Volgende benoemingen plaats a. aan de burgeravondschool voor den cursus 1895/96, totleeraar in de wiskunde Ph. Rank en tot leeraar in de Nederland- sche taal, geschiedenis en aardrijkskunde P. J. Vervenne, beide met algemeene stemmen. b. aan de gemeente-bewaarschool tot hoofd, uit eene voordracht bestaande uit de dames J. Aalbers te Leiden, J. Visser te Leeuwarden en H. G. Giel te Nijmegen de eerstgenoemde met 10 stemmen, tegen eene welke op laatstgenoemde was uitge bracht. Niets meer aan de orde zijnde neemt de voorzitter het woord om den heer Jeras, die 23 jaren lid dezer vergadering geweest is cn thans bij zijne periodieke aftreding niet meer in aanmerking wenschte te ko- man, een hartelijk woord van dank toe te voegen voor den ijver ew de voorj*arend- heid, waarmede de heer Jeras, in ue ver schillende betrekkingen die hij als raadslid bekleedde, de belangen der gemeente zoo ondubbelzinnig ter harte nam en zooveel goeds hielp tot stand brengen. Hij hoopt dat die woorden den heer Jeras tot een bewijs mogen strekken hoezeer zijne diensten door zijne medeleden gewaardeerd werden en uit den wensch dat de heer Jeras nog lang moge genieten in voorspoed en ge zondheid van den tijd van rust, die nu voor hem gaat aanbreken. De heer Jeres antwoordt„nog enkele dagen, mijne heeren, en mijn lidmaatschap van den Raad behoort tot het verleden e. Na een tijdsverloop van drie en twintig jaren zal deze de laatste vergadering zijn die ik bijwoon. Het is mij recht aange naam in deze zitting tegenwoordig te kun nen zijn,omdat ik tegenover hen, die mij mijn mandaat schonken, mij verplicht gevoel de redenen te ontvouwen, die mij tot af treden noopten. Die redenen zijn onder de kiezers druk besproken, ja ik vermeen te weten dat ze hier en daar zelfs een ver keerde uitlegging hebben uitgelokt. En toch, ik gevoel er behoefte aan het hier te verklaren, die redenen bestonden alleen in de omstandigheid dat ik, door mijn veel vuldig en langdurig uit de stad zijn in de laatste jaren, naar mijne bescheiden mee ning de belangen dor gemeente niet meer naar den eisch kon behartigen. Die rede nen hoop ik zullen een genoegzaam licht over mijn aftreden ontsteken en in het vertrouwen dat zij zullen worden gewaar deerd, breng ik mijn oprechten dank aan Burgemeester, Wethouders en Secretaris voor de vele blijken van waardeering, die ik hunnerzijds steeds heb mogen ondervin den en aan mijne geachte medeleden voor hunne mij betoonde welwillendheid, die, al mogen de omstandigheden ook al eens een minder aangenaam woord tengevolge gehad hebben, zich nooit heeft verloochend. Ook aan den heer griffier en het verdere personeel ter secretarie mijn hartelijken dank voor hunne door mij steeds hoog gewaar deerde hulp. Moge het U allen, mijne heeren, nog vele jaren gegeven zijn aan den bloei van de stad onzer inwoning mede te werkenhet is waar ik neem thans van U afscheid en zal er dus niet zoo recht streeks meer het mijne toe kunnen bijdra gen, maar het kan toch niet anders of in mijne rust zal ik er steeds het oog op ge vestigd houden, daar het eene zaak geldt, waaraan ik tqt hiertoe mijne beste krachten wijden mocht en die mij steeds 11a aan het hart zal blijven." Een langdurig applaus volgde, waarna de zitting werd opgegeven. Vlissingen, 30 Aug. '95. In eene heden namiddag gehouden zitting van den Gemeenteraad werd, na lezing en goedkeu ring der notulen van de vorige zitting mededeeling en overlegging gedaan van de ingekomen stukken, waarna werd overge gaan tot behandeling der punten op de agenda voorkomende. De geloofsbrieven der nieuwe leden de heeren Rottier en mr. Bakker werden ge steld in handen eener commissie, die advi seerde tot toelatingaizoo werd besloten. Werd ook besloten tot onderhandschen ver koop van 6 X 12 M. gemeentegrond op het „Eiland" aan den heer W. L. Huson alhier, a f 3,de Ma, alzoo tot een bedrag van f216,met bijbetaling van f42,60 voor trottoirkosten idem aan den heer W. L Huson alhier van 26, 72 X 6,50 M. gemeentegrond, mede aldaar gelegen en wel 100,75 M2 aan het verbreed kanaal a f 6,de M", en f 3,50 per M2 voor de overige 72,93 M2, alzoo tot een bedrag van f 859,75s, met bijbeta ling van f 104,65 voor trottoirkosten; idem aan den heer Joh. Warren alhier van 15,50 X 20 M. gemeentegrond, gelegen aan de Hobeinstraat a f 4,50 de M2, alzoo tot een bedrag van f 1404,met bijbe taling van f 140,40 voor trottoirkosten idem aan den heer Jac. Joh. Franso te Middelbmrg van 3 X 24,10 M. gemeen tegrond, gelegen op het „Eiland" a f 3, de H2, alzoo tot een bedrag van f 216,90 en f 21,30 voor trottoirkosten. Wordt besloten aan het bestuur van den straatweg tusschen Vlissingen en Koude- kerke machtiging te verleenen tot het sluiten van eene geldleening ter verbete ring van dien weg ad f5200,a 4 pet. In zake de verpleging in het gasthuis van den pi ovenier P. 'Heere, wordt beslo ten het voorstel van regenten van het gasthuis intewilligen en hem zoolang hij buiten het gesticht verpleegd wordt eene toelage uit te keeren van f 2,per maand. Wordt voorloopig vastgesteld de rekening en uitgaven der gemeente Vlissingen over 1894 tot een bedrag van f 253702,98s in ontvangsten, in uitgaven f 248746,73, alzoo met een goed slot van f4956,25"; idem de rekening over 1894 van het Burger Weeshuis tot een bedrag van f6983,85" in ontvangsten, in uitgaven f 6819,70 alzoo met een goed slot van f 164,15'; tdem de rekening van de Kamer van Koophandel over 1894 tot een bedrag van f 435,in ontvangsten, in uitgaven f369,61", alzoo met een goed slot van f 65,38". Nog wordt overgelegd de gemeente-be grooting over 1896, sluitende in uitgaaf f205229,89; in ontvang f 204568,35»/2 alzoo goed slot f 661,53Va. Wordt besloten tot het beschikken over den post van onvoorziene uitgaven der be grooting 1895 tot een bedrag van f 24,82. Wordt besloten tot het verleenen van vergunning voor het uithangen van recla meborden enz., aan H. llendrikse, J. de Yoogd en P. de Pagter, voor hunne respec tieve woonhuizen. Op voorstel van B. en W. wordt het bedrag van den borgtocht van den secre taris rentmeester van het Algemeen Arm bestuur gesteld op f 2000, en uit de voor dracht voor den daartoe te benoemen ti tulair, bestaande uit de heeren C. de Wolff AMz. en H. Schoonis is laatstgenoemde als zoo tanig benoemd. Nog werd in deze zitting als lid der plaatselijke commissie van toezicht, in plaats van den naar Arnhem vertrok ken heer A. S. Talma, benoemd de heer C. L. Voorhoeve, predikant alhier. Met den benoemde was voorgedragen de heer P. de Maret Tak, notaris alhier. Als onderwijzeres aan school B worden ter benoeming voorgedragen mej. I. C. F. van Beek, mej. M. C. Schuurkamp te Vlis singen en mej. M. A. Anschutz, onderwij zeres te Kats en als zoodanig benoemd mej. I. C. F. van Beek alhier. Vergadering van den Gemeenteraad van Middelburg, op Dintflag 3 September 1885, des namiddags te 3Va uren, ter be handeling der onderstaande zaken 1. Beëediging nieuw gekozen raadsleden. 2. Benoeming Wethouder. 3. Benoeming Ambtenaren Burgerlijken stand. 4. Benoe ming Voorzitters en Leden vaste commis sion. 5. Voorstel van B. en W. tot aan vulling van de uitzonderingsbepaling in de verordening houdende tarief en voorwaar den betreffende de levering van duinwater. 7. Voorstel van B.en W. om hen te mach tigen aan het bestuur der vereeniging „Tot wering van Schoolverzuim" kosteloos de beschikking te geven over een lokaal der gemeente voor het houden van de verga deringen van genoemd bestuur. Krabbendijke. In de vergadering van den raad dezer gemeente van 29 'lezer werd 0. m. door burgemeester en Wet houders, aangeboden de begrooting der in komsten en uitgaven over het dienstjaar 1896 met een bedrag van f 14.222.21. zoo in ontvang als in uitgaaf, waaronder een rijks-ubsidie van f 1800 ingevolge art 49 der wet op het lager onderwijs. Tevens werd goedgekeurd de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur van Krabbendijke en Nienwlande voor 1896 met een bedrag van 587.611/?. in ontvang en uitgaaf waar onder een subsidie van f 80 uit de gemeen tekas. Bruinisse. In de Donderdag ge houden vergadering van den gemeenteraad werd 0. a. de gemeentebegrooting voor 1896 den raad aangeboden in ontvangst en uitgaaf sluitende met een bedrag van f 22849.50. Eene commissie tot onderzoek dier be grooting werd benoemd bestaande uit de heeren Goudzwaard, Elenbaas en Jumelet. De geloofsbrieven der gekozen leden van den gemeenteraad Goudzwaard en Bolier werden onderzocht en jin orde be vonden; zoodat tot hunne toelating werd besloten. In plaats van den heer Bolier werd als brandspuitmeester aangesteld J. van den Berge Jz. secretaris der brandeer en in diens plaats A. J. Gideonse. Door het lid Elenbaas werden eenige woorden van waardeering gericht aan het niet herkozen lid van den Berg. Weder- keerig dankte de heer van den Berg voor de achting en minzaamheid hem steeds door den raad betoond en uitte zijn beste wen- schen voor het welzijn de gemeente. Naar De Telegraaf verneemt heeft de heer C. V. Gerritsen, lid van de Tweede Kamer een wetsvoorstel ingediend tot af schaffing van den eeds-dwang bij de aan vaarding van het lidmaatschap der Provin ciale Staten en van den Gemeenteraad. In de te Utrecht voortgezette ver gadering der christelijke onderwijzers, aldaar samengekomen tot bespreking der oprichting van een pensioen- en onder steuningsfonds, werden de statuten vastge steld. De vereeniging zal 1 Januari 1896 in werking treden. Het bestuur zal bestaan uit 5 leden en als zoodanig werden gekozen:) A. Klooster man van Dinteloord J. L. Sloff van Rotter dam, R. Smits, van Monster, A. v. d. Sluis van Delft en A. J. Dekker van Schiedam. Tot leden plaatsvervangers werden gekozen J. Smit en H. H. v. Rooijen. Zierikzee. De uitslag van de stemming voor ingelanden van het waterschap Schou wen is als volgtWit stembriefje Her stemming tusschen de heeren Andries Adri- aan Vis met 37 en J. Steur te Ellemeet met 27 van de 77 stemmen. Rood stem biljet. Gekozen de heer Johs. Lopse Hocke met 57 van de 78 geldige stemmen. Uitvoer van vee. Men schrijft aan De Amst. Mogen wij invloedrijke veehande laars gelooven dan zal binnenkort België voor den invoer van Nederlandsch vee weder geopend worden. Nederland en België. De correspondent van The Thimes te Brussel meldt aan zijn blad, dat de treurige gevolgen van de prohibitieve rechten, die de Belgische regeering van Nederlandsch vee heft, aau het licht komen door aan houdende botsingen tusschen Belgische en Hollandsche smokkelaars. De Hollandsche pers vraagt (zoo zegt de correspondent) eenstemmig wederkeerige maatregelen tegen de systematische pogingen van Bèlgië om den Nederlandschen handel te fnuiken, ter wijl verder wordt aangevoerd, lat het ver bod van invoer van varkens, onder voor wendsel dat zij aan besmettelijke ziekten lijden, geen ander motief heeft dan toe te geven aan de hebzucht der Vlaamsche boeren. België gaat voort nieuwe rechten te leggen op landbouwproducten van al lerlei soort, terwijl Nederland Belgisch vee aan de grenzen laat grazen en Belgischen steen en kalk, die in Zeeland op groote schaal gebruikt worden, vrij toelaat. De Nederlandsche pers is eindelijk van oordeel, dat, tenzij men Zeeuwsch Vlaanderen ge heel wil zien ten onder gaan, de Neder landsche regeering met hare laisser-faire politiek moet breken. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Wemeldinge door ds. P. Kuijlman Jr. te Bunnik. Geref. Kerken. Beroepen te Lekkerkerk ds. C. Steketee te Bolnes. De heer C. Risseeuw Czn. van Goes verwierf te Vilvoorde het einddiploma der rijks-landbouwschool. De heer M. N. van de Linde te Rilland Bath behaalde deze week de Landbouw-acte. Terneuzen. Tot onderwijzer aan de openbare school C, in de kom der gemeente alhier, werd benoemd de heer J. P. van de Bande te Hoofdplaat, met wien op de voordracht stonden de heeren L. Tobi te 's Gravenhage en G. A. van de Made te Prinsenhage. Mej. J. de Jonge te Goes, en Mej.J. van Weele te Heinkenszand zijn geslaagd voor het examen tot toelating aan de Rijkskweekschool voer vroedvrouwen. Voor het hof in Den Haag verscheen gisteren een wegwachteres in dienst der Staatsspoorweg-maatschappij als appellante van een vonnis der Middelburgsche recht bank, waarbij zij tot éen maand hechte- nisstraf werd veroordeeld wegens het niet behoorlijk zorg dragen voor de sluiting van een afsluitboom op den spoorweg te Krabbendijke toen een trein daar passee- ren moest, ten gevolge waarvan een kudde schapen bij het voorbijrijden van den trein over den spoorweg gevoerd en een lam gedood is. Up verzoek v, n den verdedi ger van beklaagde werd gehoord een des kundige, die verklaarde, dat de trein, sa mengesteld van zwaar materieel, door het rijden over een kudde schapen niet in ge vaar wordt gebracht van te ontsporen. Tot deze meening verklaarde de deskundige gekomen te zijn door ondervinding. Hij meende zelfs, dat het rijden van een trein van zwaar materieel over een koe geen deraielement zou ten gevolge hebben. Als zwaar materieel beschouwde de deskundi ge het materieel van gewone spoorwagens, terwijl hij tramwagens onder licht materi eel rangschikte. Op grond van dit deskundig oordeel concludeerde heklaagdes verdediger, Mr. H. J. M. de Vries, tot vrijspraak. Het O. M. kon zich evenwel met de meening van den gehoorden deskundige niet vereenigen, doch wel met hét gevoe len van den voor de rechtbank te Middel burg gehoorden deskundige (den machinist van den bewusten trein), die in dit geval wel gevaar duchtte, weshalve het bevestiging vorderde van het vonnis. Op 1 September treedt op de Neder landsche spoorwegen in verkeer met de stations Briikl, Herzogenratk, Horrem, Kal- scheuren, Kierberg, Koln-Ehrenfeld, Künigs- dorf en Liblar een nieuw tarief in werking voor wagenladingen van 10000 K. G. en zendingen van 45000 K. G. bruinkolen en bruinkolenbriquets. Voor zoover deze vrach ten niet gelijk aan de vorige zijn, ver minderen deze voor sommige relatiën. Zoo b. v. bedroeg ie vorige vracht voor 10000 K. G. Liblar Middelburg, M. 77.30 thans M. 76 90 Horrem Goes, M. 72.50 thans M. 71.80 Kierberg Vlissingen, M. 77.50 thans M. 77.10 etc. Het tarief voor 45.000 K. G. heeft op de Zeeuwsche stations geene betrekking. Van af 1 September zullen door de douanebureauxder Staatsspoorwegen te Roo sendaal en Valkenswaard geene kosten meer worden in rekening gebracht voor het inklaren van wagens steenkolen, cokes en steenkolenbriquets. De Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen heeft voor het afhuren van geheele rij tuigafdeelingen (comparti menten of coupe's) in verkeer met de sta tions der Belgische Staatsspoorwegen de volgende voorwaarden gesteld: De bestelling tot afhuring moet aan de tusschenstations minstens 6 uur vóór vertrek van den trein en op het station waar de trein wordt samengesteld, dus (te Vlissin gen b.v.) één uur te voren geschieden onder opgave van treinnummer, klasse, aantal af te huren coupé's en het af te leggen traject. De afhuring wordtslechts toegestaan voor zooverre daordoor geene bezwaren voor den dienst ontstaan en voor treinen der gewone dienstregeling. Als minimum is verschulkigd de vracht prijs enkele reis voor de helft van het aantal beschikbare plaatsen in de afge huurde coupé. De prijs wordt op de Zeeuwsche lijn van af Vlissingen berekend, ook al stapt men op een tusschenstation in. Voor relatien van minder dan 50 kilo meter wordt de prijs van 50 kilometer be rekend. Retourkaarten, abonnementskaarten of rond- reisbiljet kunnen niet op den verschul- digden prijs in mindering worden gebracht. Degene die de coupé afhuurt kan daar andere reizigers in toelaten mits van voor het traject en klasse geldige plaatskaarten voor zien; dit behoeven geene plaatskaarten enkele reis te zijn. Meer personen dan waarvoor dfe-eoupé is ingericht mogen daar echter niet in plaats nemen. Ellewoutsdijk. Door den ambachts heer dezer gemeente werd bij den burge meester een belangrijke gift ten behoeve van de armen gedeponeerd, terwijl dit zelfde geschiedde bij één der leden van het kerkelijk armbestuur. Bovendien gaf genoemde ambachtsheer den burgemeester een nieuw plan tot werkverschaffing, ge durende de wintermaanden, in overweging, nu de touwslagerij en mandenmakerij wei nig levensvatbaarheid getoond hebben. Ellewoutsdijk. A. s. Zaterdag wacht ook den schoolkinderen dezer gemeente bij gelegenheid van den jaardag van H. M. de Koningin een feestje; ook hiervoor stelde dhr. van Hattum een voldoende geldsom beschikbaar. Te Vlissingen had Woensdag een vrouw, die als marketenster met den troep uitrukte, even vóór haar vertrek haar twee en half jarig stiefkind in den bleek ach- ler het huis opgesloten. Nadat de buren, die het kind hoorden schreien, het met

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 2