D„. J. J. A. PLOOS TAN AMSTEL. BURG&11MJK& STAJÏÖ. A DY E RT EN TI EN Puike BAKBLOEM, Aardbeziënplanten De 's Gravenhaagsche Hypotheekbank Uit de Kws. De volgende levensbijzonderheden MARKTBERICHTEN. Afgesneden Rozen Oiriyer, twee der redders vonden hun dood in de golven, het waren twee arme visschers. Op den tweeden September den Sedandag krijgen alle werklieden in staatsdienst, die aan den veldtocht van lg7071 deelgenomen hebben, den ge- heelen dag vrij, de overige werklieden van 's namiddags 4 uur afnatuurlijk gaat het loon in beide gevallen door. Te Barberton is bericht ontvangen dat de Swazies in hun land oproerig be ginnen te worden, terwijl de jonge koning zelf een dreigende houding tegenover de Transvaal heeft aangenomen. Hij wordt gezegd kort geleden tien schapen van een Transvaalsehen boer op de grenzen moed willig te hebben doodgeschoten, en toen de commissaris van de Z.-A. Republiek naar zijne kraal ging om hem daarnaar te vragen, liet hij dezen drie uur wach ten en zond toen een boodschap, zeggende dat hij te ziek was om den heer Kronli te zien. Volgens een bericht uit Konstan- tinopel aan de Neue Freie Presse is uit het onderzoek door den gouverneur van Adrianopel ingesteld naar de overvalling van Janikei door Bulgaarsche rooverben- den, gebleken dat vele menschen, ook vrouwen en kinderen, zijn afgemaakt, 287 huizen en over de 500 schuren in asch gelegd, moskeeën in brand gestoken, en een minaret gedeeltelijk door kanonskogels verwoest. Na den aftocht van de bandieten werden Bulgaarsche uniformen, Manlicher- geweren en stukken van bommen gevonden. Men herinnert zich, dat admiraal Saldanha da Gama, een der kundigste officieren der Braziliaansche marine, in een der gevechten met de troepen van generaal Hippolyto is gesneuveld, onbekend met den op dat oogenblik reeds gesloten wapenstilstand tusschen de regeering en de opstandelingen van Rio Grande do Sul. Eerst in de vorige week is zijn lijk gevonden, herkend ondanks de sporen van een woedenden strijd. Vrienden van den admiraal hebben het te Riviera, op de grens van Rio Grande en Uruguay, met militaire eer begraven. Te Lübeck staat een boertje onder eene groote menigte inden regen te kij ken naar het vuurwerk op de tentoonstelling. Een reusachtige aartsvaderlijke besteedster belet de menBchen, die achter hem staan, behoorlek te zien en zij vragen den boer, het regenscherm dicht te doen. Welwillend geeft hij hieraan gehoor, maar nu is het de groote hooge hoed die de toeschouwers hindert. Men verzoekt hem den hoed af te zetten en de goedaardige plattelandsbewoner voldoet gaarne aan dit verzoek. Maar toen nu na een poosje de menschen achter hem weer den hals stonden te rekken om een vuurpijl te zien, vroeg ons boertje droog weg „Moetik nu ook misschien nog mijne haren laten afsnijden Onzedelijke lectuur gevonnist. Voor de rechtbank te Chicago hebben twee boekhandelaars tereeht gestaan wegens de verspreiding en verkoop van zedelooze boeken en platen. Ile opperrechter Gros- tup spTak het volgende vonnis uit: „Gij lieden zijt adders, en uwe misdaad staat gelijk met moord. Gij zijt overtuigd, de post der Vereenigde Staten gebruikt te hebben voor verspreiding der meest zede. looze en ergerlijke boeken en gravures. „Liever dan dat ik uw schandelijke litteratuur in de handen van een mijner kinderen gaf, zag ik, dat een vergiftigde slang mijn huis binnensloop en naar hen toe schuifelde. Gij hebt erger kwaad ge daan, dan dat gij, door middel van de post, de gele koorts had verspreid. Ik wil niet, dat men mijn tribunaal ver draagzaam zal noemen tegenover uwen handel in onzedelijke 'geschriften en tee- keningen. Ik wil niet, dat het vonnis, dai ik over u zal uitspreken, zacht genoeg zij, om een schijn van verdraagzaamheid te vertoonen. Weet gij uw afschuwelijk vergif in de huizen binnen te smokkelen, dan kan dat in handen vallen van een jongen of meisje, en daardoor hun heele leven worden verpest. Uw handel is er op uit, een jarenlang werk van onder wijs en opvoeding van onderwijzers en ouders van al zijn kracht en invloed te herooven. U, Steele, veroordeel ik tot drie jaren dwangarbeid in het tuchthuis te Joliet, en u, Young, tot vijf jaren dwangarbeid in dezelfde gevangents". Geen bagatel. Indien de Belgen slechts een enkelen dq.g wilden ophouden met jenever te drinken, wat al ellende zou met het gespaarde geld kunnen ge holpen worden! zegt Het Volksgeluk. De Belgen drinken voor 400.000 fr. jenever per dag. Zeilen van papier. In Amerika be gint men tegenwoordig zeilen voor jachten van papier te vervaardigen. Alle soorten van papier kunnen hiertoe dienen en de stof, die men verkrijgt, bezit alle goede eigenschappen, welke men voor zeilen noodig heeft. De fabricage geschiedt al dusVerschillende lagen papier worden op elkander gelijmd en met een wals sameng. perst. De aldus verkregen stof wordt buigzaam gemaakt door een hizonder smeer, ondoordringbaar door een had van bichromaat, potasch en aluin, onbrand baar door een laag silicaat van potasch. Men verkrijgt op deze wijze een soort van kunstmatig leder, dat uiterst sterk is. Smokkelen. „De goede tijden zijn voorbij, toen geheele scheepsladingen te gelijk des nachts op avontuurlijke wijze binnengesmokkeld werden," zeide een tol beambte tot den vertegenwoordiger .an een Eugelsch blad, die e^n praatje kwam maken. „Misschien mag zoo af en toe een visscher eens wat medenemen, maar daar blijft het ook bij. De tegenwoor dige smokkelaars zijn meest de gaande en komende menschen, die een uitstapje maken naar het vasteland en dan bewust of on bewust, zich aan de beboeting blootstellen door het invoeren van wat sigaren, tabak, cognac, kant of iets dergelijks. Allerlei middelen worden verzonnen, om ons te verschalken en natuurlijk gelukt dat zeer vaak, want wij kuunen niet alles onder zoeken. Het meest oordeelen wij naar het uiterlijk of het gedrag van de men schen en op die wijze komen wij het verst. Toch gebeurt het heel dikwijls, dat wij geruimen tijd door smokkelaars van beroep op handige wijze een tijdlang om den tuin geleid worden. „Wij hadden een tijd geleden een heer, die dikwijls een reisje deed per velocipede, een mooie machine met flinke luchtbanden. Een tijd lang hadden wij in het geheel geen verdenking op hem, maar hij begon zoo veel uitstapjes te maken en bleef dan zoo kort aan de overzijde, dat het in het oog liep. Wij werden opmerkzaam en ont dekten, dat de luchtbanden van het rijwiel altijd prachtig mooi opgeblazen waren. Bij onderzoek bleken zij steenhard én geheel gevuld met fijne tabak. Hij spaarde op die wijze 2 a 3 p.st. aan rechten uit bij elk uitstapje. „Dan hebben wij eens een zuigeling hier gehad, die in het geheel geen zui geling was. Mama was een aardige jonge vrouw, die, vergezeld van een flink, jolig dienstmeisje, heel dikwjjls het Kanaal overstak, „omdat de dokter had gezegd, dat de zeelucht zoo goed was voor baby". Het kind zag er heel aardig uit, voor zoover wij het zien konden, want het was flink ingebakerd. Het scheen echter nogal zwaar voor zijn leeftijd, een bizonderheid, waarop wij eerst geen acht sloegen, maar die wij ons later herinnerden, toen baby een eigenaardig geluid liet hooren. „Bet kindermeisje keek erg benauwd, maar de zuigeling bleef vast doorslapen, zooals altijd. Op de terugreis echter lieten wij het kind onderzoeken en het bleek van gutta percha te zijn met een gezicht zoo mooi in was nagebootst, dat het bedrog haast niet te zien was. Bijna een gallon van den besten brandewijn Lad men bij elke reis op die wijze vrij overgebracht. „Dit geval brengt mij een en ander in herinnering van een vrouw met een echte baby, die alt d uit een zuigflesch dronk. Deze flesch scheen steeds vol met melk te blijven, maar dat was niet zoo. Zij was gevuld met cognac, die men echter niet zien kon, omdat het glas porseleinachtig wit was. Wij bemerkten het toen baby op een goeden dag de flesch liet vallen. „Voor eenigen tijd passeerde dikwijls een oude dame, die twee- of driemaal per week, mooi of leelijk weder, overstak. Zij gaf ons dan altijd tractaatjes en wij dachten dat zij tot een of ano er zendingsgenootschap behoorde. Onder den arm droeg zij een bijbel van flinke afmeting, die met een elastieken band gesloten was en waarin zij nu en dan zat te lezen, maar altijd in Genesis of Exodus. Dat werd opgemerkt en ik vroeg haar eens naar een zeker vers in psalm 80, dat ik wilde opslaan. Zij had geen tijd, zeide ze. Ik zou wel een bijbel thuis hebben, en anders zou zij er een voor mij medenemen den volgenden keer. Ik bleef aandringen en kreeg ten slotte den bijbel. Het bleek, dat de eerste paar hoofdstukken in orde waren, doch de rest was een groot uitgehold blok papier maché, waarin prachtige kant verborgen lag, ter waarde van 12 pd. st. Zij had ongeveer dertig keer den tocht gemaakt. „Een paar jaar geleden waren het drie meisjes, die ons heel lang om den tuin ge leid hebben. Zij maakten twee tochten per week en dat gedurende een paar maan den, niettegenstaande zij dikwijls zeeziek waren. Op een goeden dag lieten wjj twee harer onderzoeken in de visitatie kamer door dames. Er werd niets verdachts gevondenalleen verzekerde or.s de vrou welijke beambten, dat zij nog nimmer zulke mooie kant hadden gezien als de meisjes aan haar onderkleederen hadden. Dit gaf achterdocht. Wij zonden een paar weken later een beambte mede naar de overzijde, waar de meisjes onderzocht werden en in het geheel geen kant aan de kleederen bleken te hebben. Den volgenden morgen echter, toen zij weder aankwamen, was al het ondergoed, zooals verwacht werd, over laden met fijne kant, drie, vier lagen op elkander. van deelt de Friesche Kerkbodemede. 14 April 1861 werd hij predikant te Ot- terloo, waar hij beroepen werd door het vertrek van Ds. Broekhuizen naar Transvaal. In die dagen was er groote overvloed van mannen voor den predikdienst. Zoo was hij zelf bijna naar Transvaal gegaan. In Otterloo zijnde, trad hij in den echt met Jo'kvrouwe Jacoba Elisabeth Isabella de Geer, met wie hij innig gelukkig was gehuwd. De zes kinderen, uit dat huwelijk geboren, zijn allen nog in leven. Bij werd 11 October 18C3 predikant van Reitsum c.a. In die dagen heeft bij veel, en met opgewektheid gepredikt. Yan alle kanVqn stroomde de schare toe om van zijne lippen te hooren verkon digen het Woord des levens. Toen is hij vooral begonnen ijverig in de mogendheid Gods te arbeiden voor de Chr. Scholen. En het was destijds iets anders om als spreker op te treden voor het Christelijk onderwijs dan in deze tijden. Daartoe was noodig moed, en die geloofsmoed werd hem van den Heere rijkeljjk geschonken. Yan zijn komst te Reitsum af gevoelde hij ook meer bijzonder den druk der Syn. organisatie 1816/52. Hij gevoelde zich niet vrij, maar beklemd, steeds bezwaard. Hij was een man met zeer leedere consciëntie. Te Anjum, waar Ds. Ploos kwam 21 Jan. 1866, predikte hij met bijzondere op gewektheid. Daar tierde zijn eigen geeste lijk leven. Daar las hij in de „Heraut" een voor de predikanten zeer bestraffend stukje, geschreven door den welbekenden straatprediker I. Esser. Hij moest die be straffing billijken. Het mocht zoo niet blijven in de Kerken van den Heere Chris tus. Er moest verandering komen. In Anjum gaf de Heere hem die genade, dat hij zich zelf geheel vrij mocht zien in Christus, in wien hij als een schuldig zondaar alles vond. Toen was het, alsof de zonde hem een overwonnen vijand was. De we reld liet hem koud. Daar heeft hij feeder en innig met zijnen God mogen wandelen. Ook bij het teederst leven heeft God de Heere hem later niet meer in die mate weer laten proeven en smaken, wat hij toen genieten mocht. Van Anjum ging hij 19 April 1868 naar Ridderkerk. Zoo verliet hij Friesland. Maar Friesland bleef hem lief, en hij was in Friesland een onvergetelijk leeraar ge worden. In Ridderkerk bleef hjj slechs éen jaar. andaar vei trok hij naar Groningen 19 Mei 1869. Daar trof hem spoedig na zijne intrede de zware slag, dat hem zijne innig geliefde ijrouw door den dood ontnomen werd. Ja, dat viel hem zwaar, dat kostte pijn. Dat heeft vooral er veel toe bijge dragen, om den 34-jarigen Evangeliedienaar, vader van 6 zeer jonge kinderen, grijs te maken. In Groningen had hij zwaren strijd tegen het ongeloof. Hij was er velen ten zege», en vond er veel waardeering, veel liefde. Nog arbeidende teGroningen, was 's Hee- ren vriendelijk bestel over hem en zijn gezin, dat hij een andere huisvrouw voor zich vond, die een moeder voor zijne kin deren zou blijken te zijn. Drie kinderen uit dit huwelijk met zijn tweede gade stierven in het jaar hunnier geboorte te Hilversum twee dochters uit dit laatste huwelijk beweenen thans hun vader. Het was een vriendelijk voorrecht, hem eens te kunnen gadeslaan in zijn huiselijk leven; zoo te midden van zijne vrouw',en kinderen. Hij kon met zoo'n vriendelijk oog zijne huisgenooten aanzien, en had voor elkeen woord. Ambtenaren en opiumpacht. In een der jongste nummers van het Bat. Hbl. komt een zinsnede voor, die een ernstige beschuldiging inhoudt tegen de Indische ambtenaarswereld. Zij luidt als volgt „Met hooge bevreemding ziet men het getal grooter wor len der hoofdambte naren, die reeds overrijp zijn voor pensioen, ja wier verwijdering uit den dienst uit een moreel oogpunt wenschelijk geacht moet worden. Afkeer voor personaliteiten doet ons de pen halen door de reeds neer geschreven namen der bedoelde ambtenaren, maar ook zonder onze nadere aanwijzing weet een ieder ze aan te duiden, de hoofd ambtenaren aie of letterlijk versleten zijn, of wier zeer intieme verhoudingen tot de pachters van 's lands middelenmvt geen ander doel dan om zich op) onrechtmatige wijze te verrijkentot ergernis strekken van hunne ondergeschikten De laatste regelen zijn door ons gecur siveerd. Het Handelsblad wil er de bijzon dere aandacht op gevestigd hebben, om van de Red. van het Bat. Hbl. te vorde ren, dat zij dan ook voor den dag kome met de namen die toch een ieder weet." De Regeering weet ze niet, meent het Hbl., anders zou zij wel tussehenbeide tredan. Yeel geloof hecht intusschen de Red. niet aan deze generale beschuldiging. Zij is van oordeel, dat wij thansin een beteren tijd leven dan voor een veertig jaren toen Thorbecke aan een jong ambtenaar die naar Indië wilde, kon toegeven„Gaat gij ook al naar dien kuoeiwinkel?" Doch hoe het zij, ook in de beschul diging van het Indische blad, al bleek ze niet met feiten te staven, ziet het Hbl. „een nieuw bewijs voor de noodzakelijk heid om met het (pachtstelsel te breken; een stelsel dat verdacht maakt, wie er mee in aanraking komt". AFLOOP YERKOONM LM, Vervolg van de verpachting der Iersclie oesterperceelen te Bergen op ZoomNos. 68b en 69 aan J. Robert Ierseke voor f91; 70, „Eensgezindheid", Goes voor f105; 75 H Vette Ierseke 1150 81a, 81c en 81d aan J. Maat, id., resp. voor f 11, f6 en f8; 81e M. Westdcrp id. voor f 14; 81-i H. Vette id. f 16 82a C. Duinkerke, id. f 14 82c P. Vlaming id. f 1782d P. Mieras id. f45; 82e M. Pekaar id. f'8; 82t S. Lindenberg, id., 15; 82j F. Verbrugge, Wemeldinge, f 13 88. Groof, Vlissingen f1550; 93, M. van HarmeJen Ierseke. I860; 94. „Toolsche My." Tholen f720; 96,1. Willemse, Ierseke, 120C-; 98, A Hiides. Krabbtndyke, f255; 99, C. van Oosten, Wemeldinge, f i2«s 100a, De Bel, Ierseke, f 30100b, Stieger, Goes, f 5lQl dezelfde, f7; 102, P. v. 't Leven, Krabben- djjke, f2; 103, Slabbekoorn, id. f2; 104,M. BJiek id. fl; 107, A. C. de Blinde, Wemel dinge, f900; 108, Stieger, Goes, f365; 109b „Eensgezindheid", id. f 700; 130b, J. Machielse Ierseke, f 14 149, E. Lindenbergh, Wemel dinge f2850; 157, J. Sonke, Krabbendjiko, f25; 158, 159a, 185 J. Prins, id. f 5 190, v. Tienhoven, Gorinchem, f 76 212, J. Kegge Tholen f2550; 219a, Stobbelaar, Terseke f5; 219b. M. Evertsen Ierseke 111; 231a A. Pols, id. f105; '233 en 234, W. Hoogstrate, f 1235, 237, 238. 239, van 't Leven, Krab- b?ncfjke f 1240a, 240b, 240c, dezelfde voor f 1242, 244, 245, 246 247a, 247b en 247d dezelfde fl. Mosselzaadbank by V.'ester-Schouwen No. 1, v. d. Klooster, Burghsluis, f67; 2, J. Verspoor leneke tlOO; 3, dezelfde f71; 4, J. Serljjn, Tholen, 131; 5, J. Schot, id., f22; 6, v. d. Klooster, Burghsluis, 12; 7, dezelfdif 27; 8, Oveiloop, Clinge! f 29, J. de Bie, id, f80. In de Ooster-Schelde No. 455, S. de Koeyer, Ierseke f 60, 566, W. v. Jmmerzeel, Graauw, f320, 567 A.Ver- schuure Ierseke f250, 584 J. Kegge Tholen f205, 587 A. Verliep Pols, Ierseke f155. In de Eendracht: No. 11, B A Overman, Tholen f57. De Verpachting is afgeloopen. 0YE11ZICHT YFJ!K(IOPI!\GEl\ E1\Z. Donderdag 29 Aug. Vlissingen, door deurw. Kouion 3 uur voor afbraak de vroegere directiekeet bij het sluisdeurendok. Vrjjdag 30 Aug. Ierseke, 2 uur in de Oesterbeurs door not. Prins 100000 grendgoed 1 gulden en daarboven; 50000 bakgoed 1 rijksdaalder en daarboven, 200000 bak goed lgulden endaar boven, 15000 bakgoed een halve stuiver en daarboven; 1C0000 bakgoed beneden 1 cent. 100 fireren zeeften. In). Jan Mieras Dz. Ierseke, 3 uur in de Oesterbeurs ^oor not. Houwer hot erfpachtsrecht van een oes- teiput enz. van de Verwachting telerseken- dam. In!, de notaris en dhr. Lemson. Dinsdag 3 Sopt Middelburg, Notarif huis door not. Ver hulst 4 schrijfbureaux, 3 boogkabinetten, geud en zilver. Inl. de Groot en Hondius. Donderdag 5 Sept. Middelburg, 8 uurin de Vergenoeging door not. Veihuist eenhuis.erf en stalling Korte Breestraat. En een huis en erf Nieuwe Oostersche straat N 32. Te zien 10—12 en 2—4 uur 4 en 5 Sept- Woensdag 11 Sept. 's Heer Arendukerke, 10 uur by de Ruifler door not. Overman voor ds. Gilt.ay 2 huizen met tuin 770 cA. En 452 cA. tuin grond. Antwerpen, 11 uur Notaris-zaal Minder- broerstraat 22 door not. Gheysens tiendvrfje goederen onder Steenbergen lo. de hofstede Valhoeve in 7 koopen 40.2860 H. 2o. 10.5# H. bouw- en weiland tegen den havendijk in 4 koopen. 3o. S H. id. de Boispoider in 3 koopen. 4o. 25.68 H. bouwi. Molenweg in 4 koopen. Toewijzing 18 Sept. En om 3 uur aldaar, ook 18 Sept. in de oude Prinsland- sche polderlo. de hofstede 53 H. 94 A. 60 cA. Lange weg in 7 koopen. 2o. 2.4420 H. weiland Dorpsweg. En onder Gastel in Kaas en Brood 31.26 H. tiendvrij bouw-en weiland in 3 koopen. Vooits onder Hoeven in de Goudbloem 8.9450 H. idem in 4 koopen. Donderdag 12 Sept. Ilorflrreht, 12 uur door not. Sluiter te Zwyndrecht in het Caié Zahn aannemers- materiaal. Antwerpen, ook 19 Sept. 12 uur in Minderbroederstraat 22 een hofstede te Hans- weert met bouw- en weiland onder Schore, Kruiningen en Ierseke. En 2 huizen, tuinen en land Hansweert samen 56.4902 H. in 20 koopen. En 15.3310 H. bouwland in Krabben- djjke. En om 3 uur een hofsteedje enz. Kloe- tinge in pacht bij kinderen Janse Rijk 46.9468 H. Ook toewijzing 19 Sept. Vrijdag 20 Sept. Middelburg, door not. de Vos Verkoop huis Heerengracht 10 uur fraai meubilair. AA!\BE8TEI>li\GEIN. Donderdag 29 Aug. Cats, door het bestuur van den polder Cats 2 uur in de gemeentekamer verhoogen en verzwaren van 530 M. zeedijk. Bestek ter lezing bij J. W. M- rkusse. En a 75 cent bij L. A. Vink Coiijnsplaat. Aanwijzing den dag der besteding van 10—12 uur. Vrjjd g 30 Aug. Walsoorden. Het bestuurder "Water- keering van hetCalam. Waterschap Walsoor den het maken van werken tot dijkver- betering aan de Waterkeering van boven gei oemd Calam. Waterschap. (Begrooting f4133,79). Xieribzee. Het bestuur van den Boiren- broodpolder. Het verhoogen van den zeedijk en het aanleggen van een nieuwe en ver leggen van een bestaand opril. Poortvliet, gemeentehuis door het be stuur van het waterschap Pooitvliet 1 uur het vei beteren van den zeedijk met aanleg van dijksverdedigingswerken va-v den Nieuw Strijenpolder. Het bestek a 80 cent by dhr. Pot te Tholen. Ierse be, door de Groot en Bolier 3 uur by Klaasse het bouwen van een steenen loods. Inl. dhr. Snyder op den dag der be steding. Bestek en teekening by Klaasse. Zaterdag 31 Aug. Borsele, in 'tgemeentehuis 2 uur 3000 M. delfwerk en het schoonmaken der water leiding. Aanwyzing half 3 Paardegat. Dinsdag 3 September. Wreischor. Het bestuur van den Polder Dreischor. De bedelving van de waterleiding van af de Oostheul tot aan den Noordzee- dyk van den polder Dreischor in 2 perc. Woensdag 4 September. Middelburg. Namens Gedep. Staten van Zeeland het verlengen van het aanva- ringsrooster van den steiger te Borsele. VLISSINGEN, 27 Augustus '95. Boter f 1.15 a f 1.20 per kilo. Eieren 13.80 a fO.— per 104 stuks. GOES, 27 Aug. 1895. De aanvoerv,an het nieuwe gewas woiAt •ruimer, fot genoteerde prijzen werd veel verkocht. Oude Tarn e f 5.50 a f5.70. Nieuwe Tarwe f5, a f5.30. N Rogge f4. a f 4.10.N.Winter- gerst f 3.80 a f 4.10. Zomergerst f 0. a f 0. Haver f 2.25 a f 2.60. Bruineboonen f 9,75 a fO.—Paardenboonen fO.— a f 0. Kool zaad 1 6.20 a f 6.25 Groene Erwten f 7,— a f8 - Versche Boter f 0.65 a f 0.—. Eieren f 0.S2Vs a f 0,90 de 25 stuks. OOSTBURG, 28 Aug. 1895. Oude Tarwe 10.— atO.—- Nieuwe Tarwe f6.- at 6.25. N. Rogge f4.30 a f 4.50. N. Wimtergerst f 0.— a f0.-Zomergerst f 0. a fO.— Haver per 100 kilo fO.— a f 0.— Kookerwten fO.— a fO.— Erwten 10.— a j 0.-. Paardenboonen f5.50 a f5.80. Koo zaad fO.— a fO.— Alles per H. L. uitgezonderd da Haver. Rotterdam, 26 Aug. Ter graanmarkt van Maandag was de handel in binnenlandsche granen als volgt TARWE jarigo- met kleinen aanvoer, was onveranderd te plaatsen. Per heet. 14.50 a f 6.70 en per 100 kilo in middelbare kwal. f7 a (7 50. Nieuwe-was Leden ruimer aan gevoerd en dooróen genomen van beter kwal. dan vorige week. Naar kwal', verkocht van i 4.75 tot f 6 en per 100 kilo r an i 7 tot f 7.70. ROGGE. Jarige komt nog slechts by uit zondering voor en zal daarom de noteering daarvan gestaakt worden. Nieuwe- evenals tarwe ruimer ter markt, gold van f3.10tot f4.10. GERST. Winter- de voc*heen genoteei de puike blanke soort komt niet meer voor; vorige kwal. moest 25 cents lager wordun ai- gegeven. Verkocht naar deugd van f 2.75 tot f3.75 per heet. en 1 5 a 16.10 per 100 kilo. Zomer- van het nieuwe gewas bracht naar kwal. op van f3 tot f3.50. Chevalier f3.75 a f4.75 per heet. en 16 a f7 per 100 kilo. HAVER. Jarige wordt wegens onbeduidend aanbod geschrapt. Nieuwe waaronder rede lijk goede kwal. verkocht vatr f2 tot f2.80- BLAUWE ERWTEN. De aanvoer was he den nog al beteekenend, doch de kook laat veel te wenschen. Kooksoort naar deugd van f6 tot f8; vootstoots f5 a f5.90. KOOLZAAD, voor den regen gedorscht, wordt niet meer getoond, overigens onver anderd; naar deugd 15 50 a 16.75. KANARIEZAAD zeer stil, gedeeltelyk als- voren verkocht f6.25 a f7.75. ZEEUWSCHE EIEREN f3.30 a f 3.50. MEEL. De vorige week werd Meel tot on veranderde pry zen afgedaan, meestal voor prompte ontvangst. De koopers nemen eene afwachtende houding aan. Heden bleef de stemming onveranderd. Rotterdam, 27 Aug. Ter veemarkt van Dinsdag waren aangevoerd: paarden, 1653 runderen, 570 vette, 47 nuchtere kalveren, 1443 schapen. 648 varkens, 186 biggen. De pryzen waren als volgt: Runderen le kwal 70, 2e kwal. 64, 3e kwal. 56. Kalve ren le kwal. 80, 2e kwai. 70, 3e kwal. 60. Schapen le kwal. 68, 2e kwal. 56, 3e kwal. Varkens le kwal. 39, 2e kwal. 38, 3e kwal. 37 c. Alles per kilo. Van 27 en 28 Augustus 1895. MIDDELBURG. GetrouwdO. Kesteloo jm. 27 j. en W. G. Leynse jd. 24 j. Bevallen W. A.-- Darnen geb. Guldenoerg z. S. de Jonge geb. Janse d. E. P. M. Snijders geb. Moorman z. OverledenN. de Vlieger ongeh. z. 26 j. GOES. Geboren: 28, Maria Johanna d. v. Samuel Duvekot en Aagtje Rottier. Levenloos aangegeven een dochter van Jan Junianus Pieter Cornelis Bartelsë en Karia Elizabeth de Vos. Overleden27, Pieter George Sampon 79 j. wedr. van Anna van Rooyer.. Dank aan allen, die mij bewijzen van deelneming hebben geschonken, bij het overlijden van mijne geliefde dochter JOHANNA PIETERNELLA. Nisse. J. A. GEILL. merk O, f 4,50 de 50 Kilo. TIMMERMANS, Noordstraat Middelburg. in vele Groo-tvr. en rijkdr. verscheiden denheden a f 1 per 100, zware ver - speende f2 per 100. in de beste oude en nieuwe handelssoorten L. EVERS DIJK, Boomkweeker, Kapelle bij Goes. Bij W. C. BAL, Krommeweele, Middelburg Puik fijn Gerstemeel 300, Zuiver Rogge- voermeel 280, puik Moelmmeel lreed. 230 per 50 kilo. Kippemaïs 35, enkel Tarwe 35, Gerst met Tarwe 25, enkel Gerst 20 cent per 5 kop, Tarwezemels en Tarwe- blom, goedkoop. Verstrekt gelden ter leen onder eerste hypothecair verband. Inlichtingen te hekomen ten kantore der Bank (Gedempte Raamstraat 11»), te Goes bij de Heeren VAN HEEL Co. en te Middelburg bij den Heer M. J. DOOREN- BOS Markt O 8.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 3