¥if de Pers. Ingezonden SluLken 23 Augustus 1895. AFLOOP YEHKOONlYGEN LM, OYOZICHT UI;Ml(ïri\(.l\ EM. AANBESTEDINGEN. MIUGEHUJK.E STAN'D. PÖSTEKIJKiX. Brie ('wisseling. MARKTBERICHT KN. ADVERTENTIEN Te pachten voor 7 jaren 3 gemeten 100 roeden doe geen mosch kwaad, laat staan een kraai, en vooral geen kraai, die mij aan vliegt, voor die ben ik bang". Het „geachte" lid droop onder het ge lach der omstanders af. Daarmee was de scène nit, doch de kwestie bleef aan de orde en werd vooral door briefkaarten levendig gehouden, waar van ik er hier één model doe volgen: „Kapotgaan mot je toch, leelijke inkt- morser, en dan zullen we je lijk op den Dam zetten ter aanfluiting". In Rusland is het aantal onge lukken door rijwielen veroorzaakt, zeer gering, wordt er beweerd. En wel om deze reden: Niemand mag „het stalen ros" berijden voor hij een examen heelt afgelegd voor deskundigen, die te St. Petersburg zitting houden; het valt moeie- lijk de toestemming te krijgen. Volgens een bericht uit Petersburg verklaart het te Warschau verschijnende blad „Slovo", dat baron Hirsch instructiën heeft gegeven om het voorgenomen ver trek van drie nieuwe groepen Joodsche emigranten naar Argentinië niet te doen plaats hebben. Het land lijdt dit jaar ten gevolge van een slechten oogst. Bovendien hebben er botsingen plaats gehad tusschtn de kolonisten en de Joodsche administra teurs en wel in zoo sterke mate, dat de Argentijnsche politie tussehenbeide moest komen. Volgens een telegram uit Genua is vastgesteld, dat de gebroeders Bingen 10 millioen lire aan ongedekte wissels hebben uitgegeven, waaraan 600,000 op de Bank te Eome, één millioen op de Bank te Napels. Binnen een paar dagen zullen alle schuldeischers te Genua samen komen, om kennis te nemen van den stand van het faillisement. Gelijk men weet is een der voortvluch tige Bingens te Rotterdam gepakt. Er zijn thans in de hospitalen te Londen 354 pokgevallen in behande ling. Twaalf arbeiders van den' houtzaag molen te Libau, in Oost-Pruisen, vroegen verhooging van loon, hetwelk niet werd toegestaan. Onmiddellijk ging men staken, kocht een vaatje bier, dronk wat schnaps, werd dronken en maakte kabaal in de om geving der woning van d en eigenaar van den molen. De politie kwam en er ontstond een geregeld gevecht, aan de eene zijde gevoerd met de blanke sabel, aan de an dere metstangen en houten staken. Eindelijk werd door de politie, na gesommeerd te hebben, gebruik gemaakt van de vuur wapenen. Een der werklieden bleef op de plaats dood, een tweede kreeg een schot in de heup, een derde in het been. Te Hülheim zijn een aantal arbeiders (meer dan 100) in verscheidene fabrieken in hechtenis genomen wegens deelneming aan de jongste ongeregeldheden. De politie ontving weder versterking, daar men voor nieuwe opstootjes vreesde. In Zermatt is weer een sterke aard schok waargenomen, waardoor verscheidene huizen schade bekwamen. De regeering der Sandwieh-eilanden heeft 40.000 dollars 'sjaars gedurende 20 jaar beschikbaar gesteld voor het aanleggen van een telegraafkabel tusschen Honoloelo en San Francisco. De verwezenlijking van het denkbeeld hangt nu af van de vraag, of de Vereenigde Staten subsidie zullen geven. Aan boord van de „Giuseppe Cappa- donna" heeft den 23 Juli, op 200 mijlen afstand van de Portugeesche kust een ontzettend drama plaats gehad. Eensklaps 't was in den nacht deed een gil de equipage opschrikken, en men ontdekte, dat een matroos den bootsman had dood gestoken. Een der toegesnelde matrozen wierp zich op den moordenaar, doch stortte door een messteek getroffen, neder en gaf schier oogenblikkelijk den geest. Tegenover dien dubbelen moord aarzelde de kapitein niet langer en schoot met zijn revolver op den moordenaar. Woedend van pijn -want de kogel had getroffen sprong de rampzalige vooruit, allen, die hem den weg wilden versperren, omverwerpend en met zijn mes nog twee matrozen verwon dend. De kapitein loste vervolgens een tweede schot op den onverlaat, die in weerwil van zijne wonden, nog de kracht had in het want te klauteren. De nacht was pikdonker, en er was niets van den vluchteling te zien. Inmiddels besteedde de equipage hare zorgen aan de twee ver wonde manschappende twee anderen waren dood, het moordend mes had hun hart geraakt. De moordenaar was geboortig van Ma nilla, heettt Amaiano Paolo en was om streeks 30 jaren oud. Sedert elf maanden ^as hij aangemonsterd voor de „Giuseppe t'appadouna". 'tWas een somber, terug getrokken man, die zeer weinig spiak, wat intusBchen niet belette, dat hij een uitstekend matroos was. Nooit, verzekerde de kapitein, heeft men hem hooren mor ren, en zijn mede matrozen hadden zich over hem niet te beklagen, daar hij altijd het eerst aan den arbeid was. Yoor de dubbele misdaad, waaraan hij zich schuldig maakte, weet men dan sok geen andere oorzaak te vinden dan een aanval van heete koorts of van plotselingen waanzin. Terwijl de kapitein bij de gewonden was, bleven twee matrozen aan den voet van den mast Amaiano bewaken. Plotseling hoorden zij een luiden gil en zagen zij eene menschelijke gedaante boven hunne hoofden heen in zee tuimelen. Taar het Ijooge zee was, viel er niet aan te den ken, eene boot uit te zetten. Op de bekende plaats van den jong- sten moord in China zijn wetter gewelde narijen gepleegd. De Amerikaansche zendingspost bij Eoets- jou is aangevallen door een groote, in woede ontstoken menigte die met allerlei tuig zich had gewapend. De kapel en de school zijn verwoest. Vier inlandsche zen dingleerlingen werden gewond. Een on derwijzer, vreemdeling, is ontsnapt. Er heerscht te Foetsjou eene toenemende vijandige stemming tegen de vreemdelin gen. Het volk loopt door de straten, schreeuwende „Jaagt ze weg, de Vreemde duivels Een verschrikkelijk ongeluk heeft te Denver, hoofdplaats van Coloiado (Ver eenigde Staten) plaats gehad. Het hotel Gunry aldaar is door het springen van den ketel in dc machinekamer, van waar de beweegkracht voor lilts en voor de ver warmingsbuizen uitgaan, totaal vernield onder de muren werden een vijftigtal men- schen verpletterd. Het ongeluk geschiedde zóó plotseling, dat niemand een poging had kunnen doen om zich in veiligheid te stellen. De brandweermannen werkten met verbazende geestkracht, maar het verwij- dei en van de binten en stukken muur, die tot een hooge ruïne opgestapeld lagen, ging niet zoo gemakkelijk. Vijf verbrande lijken zijn reeds te voorschijn gehaald. Antonio Naximo Mora is afkomstig van Cuba waar bij een groote suikerplan tage heeft gehad. In 1853 vestigde bij zich te New-York; in 1869 kreeg bij zijn japieren van naturalisatie en sedert was hij geen Cubaan meer, doch inwoner der Vereenigde Staten. Cuba was destijds buitengewoon rumoe rig, men deed er doorloopig aan opstanden. Het was een publiek geheim, dat presi dent Grant de partij der revolutionnaire propaganda was toegedaan en generaal Rawlings, de minister van oorlog' een ge- gezworen vriend was van de Cubaansehe patriotten. Onder zulke omstandigheden gaven Cu banen als Mora, Aldama en Castilio den revolutionairen gaarne steun. Eensklaps werden de drie genoemde heeren gevangen genomen te Havana cn ter dood veroor deeld en hun goederen werden in beslag genomen. Antonio Mora en zijn broeder ontsrap- ten,als zeelieden verkleed, naarNew-York; de jonge Jose Manuel Mora, thans te New- York, weid gegrepen en naar een straf kolonie in Afrika gevoerd, van vaar hij naar Europa wist te ontsnappen. De Mora's eischten een schadevergoe ding en de regeering der Vereenigde Sta ten heeft dien eisch ondersteund. Na lang onderhandelen is men het eens geworden over de som van anderhalf millioen dollars. Nu moet nog bepaald worden, waar het bediag betaalbaar is. De Spanjaarden zeg gen te Havana, door Martinez Campos; de Amerikanen beweren te Madrid of te Washington. Dwaze weddenschappen. Kapitein Smith, van de Amerikaansche marine bad onlangs gewed, dat hij zich van Boston naar de Bont des Invalides te Parijs zou begeven, zonder zijn roeiboot, waarmede hij den Oceaan zou oversteken te verlaten. Bij zijn vertrek had hij gedurende een week prachtig weer, doch daarna stak er een storm op, die hem in de nabij heid der George-eilanden voerde, vanwaar hij op goed geluk af, 38 dagen voort roeide. Den 14en Juli liet hij zich, ver blind door de brandende zon en verhit van de koorts machteloos in zijn boot neerzinken in afwachting van den dood. In dezen toestand werd hij vier dagen later door een Amerikaanseh zeilschip opgemerkt, dat hem opnam en naarNew- York bracht. Kapitein Smith was in het hospitaal aldaar, acht dagen lang ten prooi aan hevige hersenkoortsen en ontsnapte ternauwernood aan den dood. Thans is bij op den weg der beterschap en het eerste wat hij zal doen, indien hij geheel hersteld is, is zijne weddenschap weder op te vatten. De onverbeterlijke wedder zou ditmaal wel eens voor altijd onderweg kunnen blijven. Een droevig ongeluk heeftnabij de haven van Duirkerkeri plaats gehad. Een oud-kapitein van een IJslandsebe visch- sloep was met zijn zoon in een hun toe- behoorende kleine sloep ter garnalenvangst. Het net was reeds verscheidene malen met succes opgehaald toen plotseling een ver schrikkelijke kreet weerklonk. Terwijl de zoon het zware net had uitgeworpen was hij uitgegleden, door den zwaren kabel meegesleept en werd nu door het touw langzaam naar de diepte getrokken. De ongelukkige vader liet het roer los, boog zich onmiddellijk over boord en greep zijn zoon bij het haar, doch door het hevige stampen van het vaartuig, dat aan zijn lot was overgelaten moest hij hem een oogenblik later door uitputting weder loslaten. Waanzinnig van smart en na een uur tevergeefs te hebben gezocht keerde de rampzalige vader weder naar de haven terug, die hij eenigen tijd later bereikte en waar bjj in een doffe moedeloosheid zijn vangst begon schoon te maken zonder het woord tot de andere visschers te richten. Dezen, ojmerkzaam geworden door zijn vreemd gedrag en zijn verwil derden blik, ondervroegen hem en eerst geruimen tijd later was de man in staat om het verschrikkelijke tooneel te be schrijven. Het lijk van den jongen werd naderhand op het strand gevonden. De 'Nieuwe Provinciale Groninger Crt. waarschuwt hare antirevolutionaire zusteren om den personenstrijd te staken en een zakelijken strijd te voeren. Een personenstrijd ziet zij in a. den strijd LobmanKuyper; waarin ook het karakter van laatstgenoemde door De Nederlander er is bijgehaald h. den strijd over het Unie-rapport, waarin allereerst' De Boodschapper het wraakte dat dr. Kuyper niet was gekend bij de samenstelling c. De Hollander een nieuw antirevolu tionair blad met een keurkamer, over welke met name De Maas- en Scheldebode haar ongenoegen had uitgesproken. Over het tweede punt laat het blad zich aldus uit Het tweede punt dat wij noemen, is de strijd die gevoerd wordt, niet over het Unierapport als zoodanig, maar over de vraag of het den politieken strijd heropent al of niet. Over den inhoud van het rapport zijn al onze organen het eens. De leus„De vrije school voor heel de natieis voor treffelijk. De keer Pierson in zijn Unie rede in de Martini kerk heeft er niets te veel van gezegd. En zoo er verschil van gevoelen bestaat, dan is het alleen omtrent de uitvoering in bijzonderhedeneen ver schil, dat door nadere bestudeering der quaestie gemakkelijk in een hoogere eenheid kan worden opgelost. Hieromtrent valt dan ook voorloopig niels anders te doen dan zich te verheugen, dat er een nieuw bezielend wachtwoord is gegeven, dat de kracht blijkt te hebben om de kwijnende belangstelling opnieuw gaande te maken. Maar waarom dit wenschten we te vragen waarom zal men nu gaan twis ten over de vraag, of de nieuwe leuze den politieken schoolstrijd weer aan de orde stelt of niet? Onzes inziens is die vraag eenerzij ds te eenvoudig om er lang bij stil te staan, anderzijds vooralsnog niet aan de orde, en dus niet actueel. Te eenvoudig eenerzijds omdat het van zelf spreekt dat elke maatschappelijke liervoiming eenmaal een politiek vraagstuk woidt wanneer namelijk de tijd gekomen is, dat de bestaande wettelijke toestand in overeenstemming moet worden gebracht met het tot gemeengoed geworden nieuwe. Die tijd zal komen, zoodra de natie in haar geheel het uitnemende van de hoofd gedachte van het Unie-rapport zal hebben beaamd. Dan wordt het een actueele politieke quaestiewar.t dan zal de wetgeving naar diehoofpgedachte moeten worden gewijzigd gelijk clan ook reeds nu door allen wordt toegegeven, dat Grondwetsherziening daar toe niet zou kunnen uitblijven. Maar in actueelen zin kan men nu ons bcduiikc-fs moeilijk t< w eren, datde politiek met deze hoofdgedachte gemoeid is. Veeleer is het een bij uitnemendheid practisch hé- lang wat bet rapport aan de orde steltde bewerking der publieke opinie, door woord en voorbeeld, -tijdig en ontijdig, opdat zij leere inzien dat in dit systeem (de vrije school voor heel de natie!), de eindelijke oplossing van al de moeilijkheden ligt, die op schoolgebied het nationale leven hebben verbitterd. Hoelang echter zal het nog dnren eer de natie in haar geheel deze verhevene, en aan de andere zijde zoo eenvoudige waarheid zal hebben ingezien? Vraag dat eans aan de Eerste Kamer! Het komt ons daarom voor dat we de zaak uit het oog verliezen, wanneer we nu reeds gaan twisten over de vraag, of hiermee de politieke schoolstrijd wordt her opend of niet. In den grond beantwoordt men toch aan weerszijden de vraag toestemmend en geeft ook aan weerszijden toe, dat op bet oogenblik de politiek daar nog lang niet toe is. Welnu, zoo hernemen wij, waarom dan het kruit niet droog gehouden, tot tijd en wijle dat het met succes op de pan zal kunnen worden gelegd? HET B U1LN VA N KIPPEN. Hoewel het ruien bij kippen, als zijnde een jaarlijks wederkeerend verschijnsel, niet bepaald een ziekte kan genoemd worden, duiden de verschijnselen, die zich daarbij voordoen, toch zeker op een ziekelijken toestand. Slaan we onze kippen gade, dan hebben we ook hier verschijnselen te zien, die ons er op wijzen, dat de dieren zich in een alles behalve aangenamen toestand be vinden. Ook zij duiken gaarne in een warm hoekje in plaats van rusteloos zoekend rond te scharrelen. Kam en lellen verliezen de schoone roode kleur en zien er versckiom- peld uit; de hennen houden op met leggen of slechts op zeer ongeregelde tijden de haan heeft zijn fierheid verloren, bijna onverschillig laat hij zijn medeminnaar voorbijgaan, in plaats van hem de kracht zijner sporen te doen gevoelen. Is het weder droog en zonnig, dan kan men de kippen gerust buiten laten loopen, daar de zonnewarmte de verwisseling spoe dig bevordert; bij koel en regenachtig weder doet men echter verstandig, ze onder, dak te houden. Sommigen meenen dat de kippen in den ruitijd met minder voedsel toe kunnen ko men dan anders, omdat ze dasi niet of heel weinig leggen. Dat is een dwalingjuist in deii ruitijd fc versterkend en verwarmead voedsel in ruime mate een vereischte vleeschafval en ander dierlijk voedsel zijn in dezen tijd zeer aan te raden, terwijl ook mais om zijn groot vetgehalte in den ruitijd meer aan te bevelen is dan op an dere tijden. Daar voor de vorming van nieuwe veeren fo8forzure kalk onontbeerlijk is zorge men er voor, die stof zelf of gemalen krookbeen onder bet eten te mengen. Ijzerhoudende fosforzuve kalk kan daarbij uitstekende diensten bewijzen, daar zij gunstig werkt op de spijsverteringsorganen en op de bloed- en vedervorming. Een weinig ijzervitriool in het drinkwater is ook ten zeerste aan te bevelen. De meerdere moeite en kosten in den ruitijd aan de hoenders besteed, zullen daardoor dubbel vergoed worden, dat er minder sterven en dat zij vroegei weder beginnen te leggen. A. HOFMAN, Vlissingen. Ja, het veerbootje vlagt, En het zeewater lacht Ons zoo toe, en het noodt ons tot baden Of 't ook regent en plast, Of ons onweer verrast, Laat ons thans let gem t niet versmaden, Dat iederen morgen ons samen vergaart, 't Is maar eens in 't seizoen dat de meester (verjaart 't Is een stortbad om niet, Dat de hemel ons biedt, Is het heden een weêr om te baden Maar wie vreest er het nat, Dat ons daaglijks bcspat, Wie zou heden 't genoegen versmaden Daarom voorgeen regen of on weêr vervaard 't Is maar eens in 't seizoen dat de meester (verjaart Daarom spartelt in 't rond Daarom duikt naar den grond Daarom klink' het hoera onder 'tbaden! Want de meester zwemt meê, Hjj steekt met ons in zee, Hij wil thans onze sport niet versmaden AlsTritonsonsom den Neptunusgeschaard! 't Is de vijftigste maal dat de meester (verjaart Middelburg. AQUARIUS. LAATSTE BERICHTEN. Vlissingen. Het s.s. Koningin Wil- helmina van de Maatschij Zeeland wordt begin volgende week hier verwacht. De mailsteamers welke den dienst verlaten zijn het s.s. Prinses Marie, Prinses Eliza beth en Prins Hendrik. Het s.s. Prins Willem van Oranje, dat van nieuwe ke tels zal worden voorzien en eene daarbij behoorende reparatie zal ondergaan, blijft als nachtboot dienst doen. HEINKENSZAND. Donderdag werd door not. de Ronde Bresser puDliek geveild het iieerenhuis Barbestein. Ferc. 1 Het hoeren huis, koetshuis plantsoen en tuin groot 0.45.30 H. A. bleet onverkocht, 2 en 2 sa men 018.20 H. A: voor f524 den hoop. Kooper J- Vermue. 4 en 5 samen 0,1410 H. A. bestaande in koetsierswoning, boom gaard f1280. Kooper Mars. Beauloit. 6 en 7 0.93.60 H. A. a 1800 per 3934 c. A. ot f 1908.26 den hoop kooper de heer Mr. J. C. R. van der Bilt. Al de koopers wonen te Heinken'zand. WISSENKERKE. Heden Vijjdag werd aanbesteed het verhoogen en verzwaren van den zeedijk van den Calamiteuzen Vlietepolder. Begr. f 6937.38V2- Inschrqvers J. de Jonge Biezelinge f9892. L. Moerl-md Stavenisse f8986. L. Brand, Giessendam f8969 en H. 3. Romeijn, Burgh f7880. Maandag 26 Aug. Bergen op Zoom, verpachting in de Draak 11 i.ui Yersche Oester bank enz. Boekjes en kaarten a 30 eest bij dhr. J. P. Fokker te Tholen. Woensdag 28 Aug. Borsele, 10 uur bjj wed. Verburg door not. v. d. Kloes 4 H. 40 A. 30 cA tiendvrij bouwl. in Galghoek in peiceelen en combi natiën. Vrjjdag 30 Aug. lerseke, 2 uur in de Oesierbeurs door not. Prins 100000 grondgoed 1 gulden en daai boven; 50000 bakgoed 1 rijksdaalder en daarboven, 200000 bakgoed Igulden en daar boven. 15000 bakgoed een halve stuiver en daarboven; 1(0000 bakgoeo beneden 1 cent. 100 ijseren zeeften. lnl. Jan Mieras Dz. Jerseke, 3 uur in de Qesterbeurs Hoor not. Houwer hot erfpachtsrecht van een oes terput enz. van de Verwachting telerseken- dam. In!, de notaris en dhr. Lemson. Dinsdag 3 Sept. middelburg, Notarif huis door not. Ver hulst 4 schriilbureaux, 3 boogkabinetten, geud en zilver. Inl. de Groot en Hondius. Donderdag 29 Aug. ('ais, door het bestuur van den polder Cats 2 uur in de gemeentekamer verhoogen en verzwaren van 530 M. zeediik. Bestek ter lezing bij J. W. M rkusse. En a 75 cent bij L. A. Vink Colijnsplaat. Aanwijzing den dag der besteding van 10—12 uur. Zaterdag 31 Aug. Borsele, in 't gemeentehuis 2 uur 3000 M. delfwerk en het schoonmaken der water- lsiding, Aanwijzing halt 3 Paardegat. Van 22 en 23 Augustus 1895. MIDDELBURG. Ondertrouwd A. J. M. Goote jm. 24 j. en P. A. Buijs jd. 23 j. - J. J. N. van B larie jm. 23 j. en E. H. H. Lacioix jd. 27 j. 8. Rozemond wedr. 43 j. en R. F. Kaan jd. 40 j. - A. Moolen- burg jm. 24 j. en M. C. J. Evers jd. 24 j. - M. Meijer jm. 23 j. en J. S. C. van de Poll jd. 28 j. Getrouwd: J. M. Iloogestegerjm. 20j. en A. J. Meijer jd. 28 j. - J. C. Hariot jm. 24 j. en S M Hejjliger jd. 24 j. Bevallen C. Buijs geb. Bostelaar z- R. D. P. Schuit geb. Hageman z. OverledenH. J. van de Poel wedr. van M. C. van Leent 55 j. - C. A. Claassen 2 j. d. GOES. Ondertiouwd22, Dingeais Jacobs 30 j. jm. te Goes en Janna van den Dries 22 j. jd. te Hoedekenskerke. Geboren 21, Jacobus z. v. Cornelis van Zweeden en Jaeoba Droogei's. Levenloos21, een dochter van Gerrit Hefiman en J mietje Molhoek. Overleden: 23, Barbara Jaeoba 19 d. d. v. Abraham Leendei t van Melle en Maria Sinke. ZIERIKZEE. Geboren 20, Cornelia Vil- helmina d. v. Job Pieter Koornan en Cornelia WiMemina van den Berge. Lijst van brieven geadresseerd aan on bekenden, verzonden door het postkantoor te Middelburg gedurende de maand Juli 1895. Koster en Zoon, Amsterdam E. Kenter, BcakzijlP. C. Johannissen, Deventer-, P. P. lluijgens, 's Graverihage-, Sonius, Haar lem D. Kooman, Rotterdam-, B.Seijmour, id. Eewick? J. de Zomer, Vlissingen. Van Am e m u i d e n, de Waarü Breda, Buitenland. E. Ereijmuth, Houston A. Vapin. Luik' Onze berichtgevers behoeven ons geen berichten te zenden die al in andere bladen, welke gelijktijdig met ons verschijnen, ge staan hebben. Onbeduidende belichten worden steeds zonder opgaaf van reden ter zijde gelegd. Red. VLISSINGEN, 23 Augustus '95. Boter f 1.05 a f 1.15 per kilo. Eieren 14.— a f4.40 per 104 stuks. MIDDELBURG, 22 Aug. 1895. De aanvoer uit Wa'clieren was ruimer den vorige week. Tarwe werd weinig aan geboden. Nieuwe Groene Erwten en Koolzaad daarentegen werden meer geveild. Jarige Tarwe werd in puike soort van t 5,50 tot f 5,60 gekocht. Van nieuwe Tarwe waren eenige partijtjes ter markt verschillend van di ugd en droogte. Voor de beste soort is f5.50 betaald. Jarige Rogge tot f4.40 aangeboden. Nieuwe diio in zaaisoort 1 4.60 betaald. Nieuwe Wintergerst f4.25 a f4.50 naar deugd. Dito Zomërgerst w-.inig aan geboden en 13.40 gekocht. Nieuwe Groene Erwten waarvan de kwaliteiten droogte zeer verschillend was vonden vari f 7.50 a f 8 afnemers. Kroonerwieu ook meestal niet droog naar deugd f7.50 a f7.75. Nieuw Kool zaad nog steeds in droogte veel te wenschen overlatende weid van f6 tot f7, jarige dito f7 a f7.10 betaald. Versche Boter f 0.95, fl.— en fl-05 per kilo. Eieren f3,60 per 100 stuks. ZIERIKZEE, 22 Augustus '95. BOTER. Hoogste koers f 0.62Vs a 10.— laagste koers f 0.50 pet 5 ons. Kipeieren hoogste koers tl.— laagste koers 10.75 Eendeieten hoogste koers t 0.— laagste koers f 0, ue 25 stuks. Heden overleed onze zeer gelief de zoon MARINUS, in den ouderdom van 22 jaar en bijna 7 maanden. Hoe smartelijk ons dat verlies trof. De Heere sterke ons in deze zware beproeving. M. KOLE Mz. en familie, Kruiningen, 19 Augustus 1895. A Igemeene kennisgeving Heden overleed na een kortstondig lijden, ons geliefd DOCHTERTJE ia den ouderdom van 19 dagen. A. L. VAN MELLE. M. VAN MELLE-Sinke. Goes, 23 Augustus 1895. Ondergetekende betuigt met deze namens zijne Moeder WILHELMINA VAN DUINE aan alle vrienden en bekenden zijnen bartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling ter gelegenheid van haren ÊOsten geboortedag aan haar bewezen. S. VAN KOEVERINGE. Vaarde, 24 Aug. '95. OF LANGER liggende aan den Eendenkotsweg, in pacht bij A. DINGEMANSE tot November 1895, te bevragen bij J. C. FREDERIKS Kin derdijk Middelburg

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 3