Öpperüruchten Openbare Verkooping ADVERTENTIEN. OPENBARE VERPACHTING Prima TARWEBLOEM ÜYEHZICHT \EliH00PlI\GEi\ EM. AFLOOP YERKOOPINGEN ENZ, Ingezonden Stukken BUUGKRMJKE STANG. MARKTBERICHTEN. op Dinsdag 20 Auguslus 1895, op Woensdag 21 Augustus 1895, DEKKER, Noordstr. Middelb, uw ontwijfelbare geschiktheid omn van de moeilijke plichten te kwijten, die de keuze van Haar getrouwe Commons u oplegt, dat zij u zeer gereedelij k als speaker appro- be ert en bevestigt. Pan is het weer de beurt aan den spealeer om even langwijlig te repliceeren en aan den lord-kanselier, om hierop nogmaals van antwoord te dienen. Thans buigt zich de speaker en keert terug, voorafgegaan door den Sergeant-at armsdie nu den staf op schouder draagt. Teruggekeerd in het Lagerluis, waaralle leden van hunne zetels rijzen, legt deze dien op tafel neer. De speaker gaat inmid dels achter zijn zetel om, het Huis door om zich te kleeden in vol ornaat, toga en reusachtige pruik. (Tot nog toe had hij een kleine pruik op een gewoon zwart pak aan). Daarna zijn zetel innemende, doet hij mededeelirg van bovenvermelde speeches en verklaart in een kort woord, onder hernieuwde dankbetuiging voor de op hem uitgebrachte keuze, dat hij met toewijding zijn taak zal vervullen. Ver volgens opstaande neemt hij den nieuwen leden den eed af, waartoe zij voorde tafel komen in groepjes van vijf. Tot de eerste groep behooren, zooals gebruikelijk is, in de eerste plaats de leider van het Huis en der oppositte. De heer O. Lekkerdarrem schrijft in de Afrikaansehe „Pers": Menheer Editeur, In het district Rustenburg, plaats Groenfontein, by een zekeren man was longziekte. Elf ossen van hem vrekten, en toen bleven daar r og elf boeren waar de ziekte nog niet by was en onder de beesten van al die elf boeren brak de ziekte zoo te zeggen gelyk uit. Ik verwonder my niet zoo groot over die uitbreking als over die aanste king, want waar heeft een mensch ooit gehoord dat longziekte op die wyze gaat. Het is onmogelyk dat een beest andere zoo kan aansteken, dat het by allen gelyk kan uitbreken. Een mensch kan denken wat hy wil, maar niet zeggen wat hy wil. Maar het wonderlykste is, dat sommige menschen dan nog niet willen hebben dat iemand moet zeggen dit heeft by ben aan gestoken en dan zoo een lawaai daar over schoppen; dit is een bewys, als iemand schurf is krabt hij zich. En verder zyn van die elf boeren over de 100 beesten dood, want het is begonnen met Februari en nu is het nog. Dit is om naar te worden. Een leuke jutfer Op een advertentie in het Bataviaasch Eikuwsblad kwam o. aeen ongefran- keerde brief in met volgend adres: „Aan de Directeur of de uitgevers v'd Bataviaehc Kieuwsblad. Komer Als deze betrekking luk, dan krijg ge uw geld terug voor dat ongefranceerde brief. An ders niet." De schrijfster want het is een meisje heeft zekei bij ziihzelven gedacht „Nou zullen ze hun best wel doen om me de betrekking te bezorgen, want dan krij gen ze hun twee dubbeltjes terug en anders kunnen ze er naar fluiten De oudste Transvaalsche roortrekker. De heer C. J. Trichardt Sr., een der oudste Transvaalsche voortrekkers, ondanks zijn 84 jaren, had besloten om een reis n'aar de Delagoahaai te maken om de graven op te sporen van de leden der familie die daar in 1883 aan de koorts waren bei zweken. Van dien tocht geeft commandaut Tri chardt, de zoon, het volgende verslag in Land en Volk. Na eene voorspoedige reis kwamen we in Delagoahaai aan. Mijn vader wees kort na zijn aankomst van de verandah van het. I nternationaal Hotel een fontein aan en verzekerde dat in de nabijheid daarvan zich de graven moesten bevinden. Den volgenden morgen gingen we naar den Portugeeschen Gouverneur, die ons zeer hartelijk en vriendelijk ontving nadat mijn vader hem zyn pas (reeds meer dan 50 jaar oud) had getoond. Met het doel der reis stelden we den Gouverneur, in kennis, die ons zijne medewerking be loofde. Hij deelde ons mede dat zekere Tssufo Janno een oud inboorling van Lou- renco Ma:ques, voldoende inlichtingen kon geven en aanwijzingen doen. Met behulp van twee soldaten die de Gouverneur mij gaf, vond spoedig dezen Tssufo Janno. Deze bracht mij bij een oud kerkhof niet ver van de fontein, door mijn vader gewezen. De Knobneustaal diende om van gedachten te wisselen. Tssufo zeide mij dat op of bij dat kerkhof de gezochte gra ven moesten zijn. Verheugd over dit be richt, keerde ik met Tssufo naar het hotel terug en bracht mijn vader bij het oude kerkhof. Eu weldra wees mijn vader een ouden vijgeboom aan, dicht bij het kerk hof waaronder de graven waren. Naiuurlijk waren ze niet meer zichtbaar, maar de stukken roode zandklip, waarmede de gra ven waren opgemaakt lagen onder den vijgeboom verspreid. Bij den Portugeeschen Gouverneur terug gekeerd, maakte, op diens aanbeveling, mijn vader applicatie om het stukje grond waarop de graven gelegen waren, in eigen dom te krijgen. De municipaliteit heeft deze aanvrage in behandeling genomen, maar had nog niet besloten toen wij Dela goahaai verlieten. Zoodra echter dit stukje grond wordt afgestaan, zal een passend ge- denkteeken daarop worden geplaatst. Bij Dorthmund heeft in de mijn Recklinghausen eene ontploffing van mijn- gas plaats gehad, tengevolge waarvan' 3 werklieden om het leven kwamen, terwijl 3 zwaar en 7 licht gewond werden. De Figarosprekende over den moord op de missionarissen in China: „Wij zijn heden nader bij een collectieve expeditie der Europeesche zeemachten in bet verre Oosten, dan wij het waren toen de Japan- sche legers vastberaden op Peking los rukten. Te New-York hadden 9000kleerma kers het werk gestaakt. Zij verlangden een werktijd van 59 uren per week en eene loonsverhooging van 20 pCt. Deze werkstaking is thans geëindigd. De werkgevers hebben 'alle eischen, door de werkstakers gesteld, ingewilligd. Zooals bekend is, behoeft men niet zeer „leep" te zijn om een Russischen boer te bedriegen. Hoe ver de lichtgeloovig- heid van de Russische Moeschiks echter gaat, wordt door het volgende voorval be wezen. In het gouvernement Saratow werd een oplichter gearresteerd, die een groot aantal vervoerbewijzen naar Jupiter aan de boertjes verkocht had. Hij beloof de den lieden reusachtige landerijen en een leven zonder zorg op de gemelde planeet en bewoog hen al hun bezittingen te gelde te maken, om zich in het bezit der plaatskaarten te stellen. De bedrieger ried den reiziger naar Jupiter aan, hunne heiligenbeelden achter te laten, daar zij de heiligen op de nieuwe planeet persoon lijk zouden kunnen zien en spreken In Cincinati, Ohio, heeft een zekere George Gravins echtscheiding aangevraagd, omdat zijne vrouw hem in het laatste jaar gedwongen heeft een boezelaar te dragen, te wasschen, de kinderen te verschoonen, te strijken, kortom allerlei soort van huis werk te verrichten. Er valt overigens niets op de vrouw te zeggen dat geeft de man zelf toe. Alleen drijft zij hare minach ting van het wettelijk voorschrift, dat de man het hoofd der huwelijksgemeenschap is, wat ver, door in hare huishouding de rollen volledig om te keeren. Zoo iets als een complot om het Parle mentsgebouw in de lucht te doen vliegen, is volgens de Morning Post te Londen ontdekt. Eenige weken geleden kwam een vreem deling aan een drukkersfirma voorstellen een weekblad in de Turksche taal voor hem te litographeerenhet contract werd aangegaan. De drukkers kenden geen Turksck, en waren zeer verbaasd toen zij, een paar dagen geleden, bezoek kregen van eenige detectives. Het bleek dat in ver schillende nummers van het blad uitnoo- digingen aan anarchisten hadden gestaan, om een complot op touw te zetten, ten einde het Parlementsgebouw bij de opening der zitting in de lucht te doen vliegen. In bet j laatste nummer stond, dat reeds zestien man op weg waren naar Engeland, en dat het plan nog slechts een kleine voorbereiding behoefde om te slagen. Uit het buitenland waren verscheidene nummers aan Scotland Yard, het hoofdbu reau van den detective-dienst, opgezonden, en daar de drukkers te goeder trouw hun naam op het blad hadden vermeld, werden zij zonder moeite gevonden. Verder schijnt het onderzoek nog niets aan het licht te hebben gebracht. Reeds lang heeft men gejaagd en ge- vischt bij kunstlicht. Maar nu is men in Engelsch-Indië op het idee gekomen eene Edison-lamp bij de tijgerjacht te gebruiken. De jager zoekt zich in het bosch eene plaats uit, waar hij zich opstelt met een stuk vee als aas voor zich en een electrisch lampje in een boom daarboven. Het elec trisch toestel is zoo ingericht, dat een druk op een knopje op de geweerkolf de lamp kan ontsteken. Als de tijger bij het aas is gekomen, steekt de jager de lamp aan, de tijger schrikt van den feilen schijn en is een oogenblik verbijsterd. Dat oogen- blik moet de jager gebruiken om te schie ten. Tot nu toe is alleen de electrische batterij, die de jager mee moet nemen, wat te zwaar, maar daarop zal ook wel iets te vinden zijn. Volgens de dagbladen komt er ve<e te kort in de provincie Antwerpen en het Land van Waas, tengevolge van de slui ting der Nederlandsche grenzen. De klach ten zijn algemeen. Ook het vleesch wordt veel duurder. In Engeland heeft men tot ver maak van het publiek iets nieuws gevon den een piramide-spoorweg. De passagier stijgt een groote hoogte op, neemt daar plaats in een spoorwegwaggon, die langs een spiraal naar beneden glijdt over een lengte van ongeveer een kwart mijl. Op den top der piramide en langs de spoor baan Worden wandelwegen aangelegd in de piramide treedt een caféconcert op. Op den berg St. Elias, te Aljaskai is een nienwe berensoort ontdekt. Het dier is ongeveer zes voet lang en is niet de bruine beer van Aljaska (Ursus Ricbard- soniï), ofschoon hij verwant kan zijn aan den zwarten beer dier streken. Zijn kleur heeft overeenkomst met die van een zilvervos het bont van den buik is blauwachtig zwart op den rug heeft de pels een zilverwitte kleur, of is hij half wit, half lei-kleurig. De zijden van den bek hebben een mooie bruine kleur, de klauwen zijn klein, scherp e.n zwart en schijnen te behooren tot een boomklimmer. De beer bezoekt dikwijls de ijsvelden op den berg Elias, vooral nabij Yakutat. Onder de pelshandelaars is hij bekend onder den naam van den blauwen beer. Volgens een telegram uit Tampa, het hoofdkwartier der Cubaansche opstan delingen in de Vereenigde Staten, is een trein van Havanna, die vrijwilligers te gen de opstandelingen venoerde, doormid del van dynamiet vernield. De grootste telescoop der wereld zal komen in het bezit van het op te richten observatorium der Chicago-universiteit, na bij het meer Geneva, Wisconsin, twaalf honderd voet boven de zee. Het objectief is 40 duim in diameter, de lengte is 64 voet. Waarschijnlijk zal deze telescoop niet lang de grootste blijven, want de uiterste grens is nog niet bereikt. De Berlynsche kistenmakers hebben de werkstaking opgegeven, nadat zij het vruchtelooze van hun poging, om de fa brikanten tot loonsverhooging te bewegen, hebben ingezien. Tegen enkele werkge vers, die zeer lage loonen betalen, wordt een nieuwe beweging op touw gezet. De uniersiteit van Pennsylvanië vroeg onlangs „voor dringende uitgaven", vijf millioen dollar. Een milde Philadel- phiër gaf aanstonds 50,000 dollareen ander 10,000, als zyn dertiende gift van dat bedrag voor dergelijke doeleinden. Een dame, die vindt, dat de universiteit van Cincinnati een vleugel moet bijbouwen, geeft 45,000 dallar, hetgeen het aan steen en kalk moet kosten niet twijfelende of een ander zal voor de rest zorgen. In de gevangenis teToulon is een zorgvuldig voorbereid complot ontdek1;. De eerste bewaker was door een anoniemen brief gewaarschuwd en ontdekte tij on derzoek in de gevangenis een menigte ge vaarlijke wapenen, die gestolen waren. Dinsdag 20 Aug. Go»*s, door deurw. Hollmann bij Tas 12 uur 4 werkpaarden, 1 veuleudragend, ponny, melkkoe, 2 vare koeien, 2 vaarzen, Holl. graskalvers, mestputloopers, karnhond met hok, menwagen, klaverwagen, snvjmolen. Goes, 3 uur in de Prins van Oranje voor Fransen v. d. Putte Zn door not. Mulock Houwer oppervruchten in de jonge boom gaarden van Vredenhoef, Pla tlust, Galgoord, Pauwkenshoek en aan den Oostsingel achter Boel. Woensdag 21 Aug. Goes, 2 uur in de Prins van Oranje door not. de Ronde Bresser mahoniehouten linnenkast, boekenkast, chiffonière, eiken houten dekenkist, tafels, stoelen, kachels, spiegels, glas- en aardewerk, porcelein, alles van wjjlen mej. Risseeuw. Baarland, door not. v. d. Kloes in de gemeenteherberg 2 uur voor de ambacht?- heeren de oppervruchten. En voor de bh. Emanuel, c. s. id. in Brikshoofd. Wemeldlns», 10 uur door not. Mulock Houwer b\j Korstanje verpachting eigen dommen voor 7 jaar der Breede Watering. Beschrijving perceelen ter inzage in berbergen te Kapelle, Klootinge, Schore, Wemeldinge, Kattendfjke en Ierseke. middelburg, 12 uur in het garnizoens magazijn bij inschrijving afgekeurde militaire goederen. Van 9—12. Inl. Bureel Et. Jans straat. Biggekerke, door not. Loeff 10- uur bij Sturm een huis, schuur, varkenshok en tuin 367 cA. Te zien alle werkdagen van 17 22 Juli van 2—4 uur. Veldvruchten, tarwe, witte boonen, paar- denboonen, aardappels. En om 1 uur bureau, buffetkast, ronde tafel, stoelen, kastklok.trap, slijpsteen, landbouwgereedschappen, zakken, porcelein, aardewerk enz. Inl. Jacob de Kam Dondeidag 22 Aug. nclnkensxaiid, 10 uur bij Bek voor mevr. Schilham door not. de Ronde Bresser de buitenplaats Barbestein 1 H. 71 A. 20 cA. Maandag 26 Aug. Bergen op Zoom, verpachtirg in de Draak 11 uur YerscheOesterbankenz. Boekjes en kaarten a 30 «ent bij dhr. J. P. Fokker te Tholen. Donderdag 5 Sept. Middelburg, 8 uurin de Vergenoeging door not. Verhuist een huis, erf en stalling Korte Breestraat. En een huis en ert Nieuwe Oostersche straat N 32. Te zien 10-12 en 2—4 uur 4 en 5 Sept. BORSELE. Zaterdag werd alhier door het polderbestuur van Borsele aanbesteed, het vervoer van 100 M® grint, van de haven naar de Staart. Hier voor hadden inge schreven, H. de Kok te 's Heerenhoek voor f 0.50, A. Kavelse te Borsele f0,40, \V. N. van Liere te Ovezand f 0 39%, P. Vette te Borsele, f0,39 en P. Zweemer aldaar f0,29. Alles per M3. Het vervoer is aan jaatstgemelde gegnnd. Invloed der huismoeders op de denkwijze harer zonen. Het gedrag des vaders oefent eenen zeer grooten invloed uit op zijne kinderen, en niet zelden hangt hun lot voor hun ge- heele leven af van de waardigheid en de leiding en het voorbeeld, waarmede hij hen beeft voorgegaan en gevormd. Het is niet oploopende driftigheid, maar kalmte des gemoeds, bezonnen overleg en vroom heid, welke de gebreken der kinderen verbeteren kunnen. Hij, die zich zooveel mogelijk steeds gelijk blijft en beginsels volgt, bestaanbaar met godsdienst en ver stand, gesproten uit de vreeze des Heeren, vormt en vestigt het geluk zijner kinderen. Maar eenen bijzonderen invloed oefenen de moeders, voornamelijk op hare zonen uit. Is de moeder vriendelijk, edeldenkend, godvreezend, zedelijk en welgemoed, zoo nemen de zonen seeds van hunne vroegste jeugd deze deugden aan, en ver liezen dezelve hmn geheele leven niet, of toch zelden nooit geheel. De moeder ver edelt door hare zachtaardigheid en goed heid net hart harer zonen, legt ware godsdienstige beginselen in hetzelve, en boezemt hun voornemens in voor een vromen, eerlijken, trouwen handel en wandel. Mochten de moeders nimmer vergeten hoe heilzaam haar zedelijk en vroom ge drag, haar vlijt, hare liefde tot orde, hare zindelijkheid en spaarzaamheid, haar geloovig vertrouwen op- en in eenvoudigheid en reinheid des harten dienen van God, op hare kinderen, vooral op hare zonen, inwerkenwant de zoon is veeltijds meer gehecht aan demoeder dan aan den vader; hare zachtmoedigheid en liefde treffen meer zijne zinnen en zij bedwingt door haar zacht beleid en voorbeeld de wilde driften, welke hem naar buiten in bet gedruiscb en de verleiding der wereld stootenhaar raad, baar troost, bare waarschuwingen en vermaningen schieten diepe wortels in zijn hart en zelden gaan de indrukken geheel verloren, van wat zij tot zijn welzijn heeft gezegd of gedaan. Eene godsdienstige gezindheid, liefde, medelijden en weldadigheid is het sieraad der vrouwen en de bron van vele schoone deugden. Met een gevoelvol hart en een verstand, geleid en gevormd door de vreeze Gods, hetwelk het ware en jniste begrijpt, is de vrouw het behoud en het geluk des kuisgezins. Eene kloeke huisvrouw is eene kroon haars heerenwant hare waardij is verre boven de robijnen. Yan 17 en 19 Augustus 1895. MIDDELBURG. Bevallen: M. M. Pol derman geb. de Troije d. M. E. Vreke geb. Keersemaker d. S. W. de Leeuw geb. van Buuren d. Overleden H- G. Witte 10 dg. d. GOES. Ondertrouwd17, Pieter Hendrik den Hartog 21 j. jd. te Papendrecht en Pieternella Roose 21 j. jd. te Goes. Geboren16, Willem Frederik z. v. Ge- rardus van Riet en Pieternella Verhuist. Pieternella Catharina d. v. Hendrik Wys en Elisabeth Christina Maas. 17, Pieter z. v. Krijn Koets en Wilhelmina Mercuria Melieste. Marinus z. v. Daniël Joosseen Leuntje Baas. ZIERIKZEE. Geboren: 17, Anna d. v. Bart Thomasse en Sara Janna de Lij sar. Overleden 16, Johannes Maria 8 md- z. v. Dionysius Vingerhoed en Prina Jozina Befje. Van 10 17 Augustus 1895. VLISSINGEN. Ondertrouwd: A. F. C. Timmerman jui. 27 j. en C. P- Janssens jd. 25 j. Getrouwd: J. R. Kest jm. 30 j. en J. Lute jd. 25 j. Befallen: J. M. Keteling geb. de Baare z. S. A. Raekelboom geb. Deveij z. R. F, Geijsen geb. Rademaker z. f). van Hecke geb. Polak d. M. S. E. de Pierre geb. de Boer z. A. Grijs geb. Kouwen- berg z. B. Vos geb. Wfjma d. P. Schol geb. Kamermans z. C. A. C. van Zandbergen geb. Veekman z. C. Ver- slujjs geb. Bonman z. E. Dekker geb. van Boven z. - M. Dalebout geb. Florisse d. A. C. Veekman geb. van Deijck d. E. Nobbe geb. Strack z. (levenloos) OverledenA. Melse z. 3 m- A. van de Grijp z- 13 N. M. Kwaak z. 4 w. AXEL,, 17 Augustus 1895. Oude Tarwe f0.- a f0.-. Nieuwe Tarwe f7.25 a f8.-. Rogge f5.75 a f6.-. Nieuwe Wintergerst f6.75 a f7.25. Zornergerst f6.- a f6.75. Haver f0.- a f0.-. Kookerwten f7.— a 17.50. Voererwten f7.— a f7.25. Paardenboonen fO.— a 10. Lijnzaad fO.— a fO—Koolzaad f6.— a f7.— Alles per 100 kilo. Aardappelen fl.25 a fl.50 per 104 K.G. Rotterdam, 19 Augustus 1895. Tarwe 20 cent lager. Wintergerst 10 cent hooger. Meel onveranderd. Kanarizaad 25 cent lager. Tarwet 4,30 a f 6.20 Jarige Rogge. - 4.20 - 4,50 Nieuwe Rogge - 3,25 - 4.25 Nieuwe Wi nt er gerst - 3,— 4.75 Zornergerst -0,— - 0-75 C h e val iergers t -3,75 - 4.25 Haver- 1,75 - 3,15 Paardenboonen - 0,- - 0,— Erwten-0,— 0,— Kookerwten. -0,— 0,— Bruine Boonen-0,— 0,— Witte-0.- - 0,- Kanariezaad -7,— - 8,25 NieuwKooizaad. -6.— - 7,25 Lfjnzaad-0.— - 0,— Op de Veemarkt van Maandag waren aan gevoerd 00 paarden, 000 magere en 148 vette runderen, 146 vette kalveren, .0 nuch- tere kalveren, 1542 schapen of lammeren 694 varkens, 0 biggen, 2 bok De prijzen waren als volgt: vette runderen le qual. 66 2e qual. 60, 3e qual. 571/2 a c. kalveren le qual. 871/21 2e qual. 70 a 75 c- schapen le qual. 55, 2e qual. 50 c. Zuiglam- meren 00 c. varkens le qual. I8V2 2e qual. 171/2 3e qual. 16i/3 ct. licht soort 15 a 16 e AJUIN 00000 balen, 00 cent. VLAS 104 steen blauw. 00 steen wit 0000 steen uit Gioningen. Zeeuwsche EIEREN f 3.60 a f 3-80. AARDAPPELS. Geldersche kralen f 1.50 a f 0- - Westlandsche zand f 2.80 a f 3,—. Westlandsche klei f 1.60 a f2.—. Idem muisjes fl.60 a fl.70. Veel aanvoer, weinig vraag. Geldersche blauwe fl.70. Brielsche kralen f 1.75. Van de Makelaars Cantzlaar en Schalkwijk te Rotterdam. MEEKRAP. Totaal zonder vraag. PETROLEUM. Loco f 8.50 E. Najaai f8 E. Den 22sten Augustus ho pen onze geliefde Ouders ANDRIES BASTIAANSE en NEELTJE MAAS, hunne 35-jarige Echtverecniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen. Grijpskerke22 Aug. '95. Hedenmorgen overleed, na een kort doch hevig lijden, tot diepe droefheid van ons, hare broeders «11 zusters en van hem die met Laar hoopte vereenigd te worden, onze veel ge'iefde dochter ELIZABETH, inden ouderdom van twee en twintig jaren.) Uit aller naam, M. CORRÉ. M. CORRÉBosselaab. Oostkapelle, 18 Augustus 1895. Heden overleed onze zeer gelief de zoon M ARIN U S, in den ouderdom van 22 jaar en bijna 7 maanden. Hoe smartelijk ons dat verlies t.rof. De Heere sterke ons in deze zware beproeving. M. KOLE Mz. en familie, Kruiningen, 19 Augustus 1895. Algemeene kennisgeving. Voor de vele hartelijke blijken van belangstelling en deelneming die wij by bet overlijden van onzen geliefden vader den Heer PIETER VAN BORTEL ontvinl gen, betuigen wij onzen oprechten dank, P. J. VAN BORTEL, en familie Schoondijke, 19 Augustus 1895. By mijn vertrek naar Vlissingen betuig ik bij deze mijnen ge achten stadge- nooten mijn hartelijken dank voor de genoten gunst fl. HENDRIKSE Mr. Zadelmaker. 's namiddags te 3 uren te Goes in „de Prins van Oranje" voor de HH. Fran sen van de Putte en Zoon, ten overstaan van den Notaris MULOCK HOU WER van de in de volgende boomgaarden de jonge boomgaarden van de hofstede „Vredenhoei?" onder 's-JIeer Arends- kerke de beide boomgaarden van de hofstede „Plantmjst" aldaar, vroeger bewoond door J. Kosten de groote boomgaard in Galgoord on der Biezelinge de kleine boomgaard in Galgoord aldaar; de boomgaard „Pauwkenshoek" aldaar de boomgaard aan den Oostsingel te Gees achter dhr. D. Boee. 's voormiddags ten 10 uur, in het Koffie huis van M. Korstanje te Wemeldinge, door het hestuur van den polder „DE BREEDE WATERING BEWESTEN IERSEKE", ten overstaan van den notaris MULOCK HOUWER, van de van genoemde Watering in 104 perceelen, voor den tijd van 7 Jaren ingaande in 1896. Eene beschrijving der perceelen ligt van 10 Augustus af ter inzage in herbergen der gemeenten Kapelle, Kloetinge, Katten- dijke, Wemeldinge, Ierseke en Schore, ter wijl bij genoemden notaris afdrukken te bekomen zijn. 10 ct. per kilo, per baal minder. RUIM VOORHANDEN: BAK- en VOERBLOM, LIJNMEEL, GERSTEMEEL en andere VOERARTI KELEN tegen sterk concurreerende prijzen. GRAANZAKKEN van af 35 cent. Pottenmarkt, MELIS, Middelburg

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 3