nieuw Timmerhout, EIKENHOUT 1, De Hollandsclie Hypotheekbank Puike BAKBLOEM, eene Keu keumeid. BüllGEttUJKK STAM». A D V ERTEN TIEN Openbare Verkooping OPENBARE VERPACHTING Ingezonden Slukken. OVERZICHT VEIIKOöPINGEN ENZ. AANBESTEDINGEN. AFLOOP VEI! LOOPING EN ENZ, MARKTBERICHTEN. Briefwisseling. op Vrijdag 9 Augustus 1895, openbaar verkoopen op Vrijdag 9 Augustus 1895, publiek verkoopen: UI op Woensdag 21 Augustus 1895, J. A. Zip en Van Teijlingen, Aan de Bord. Ct. is nog een eigen aardige anecdote ter oore gekomen over den onlangs overleden staatsman Kappeyne van de Coppello. Zooals men weet, was deze bekwame man uitstekend op de hoogte van de moderne litteratuur. Zoo las hij geregeld de werken, die in de Tauchmtz- edities uitkwamen. In zijn gewone studie houding languit voorover op den grond las hij die boeken, maar aangezien ze ge woonlijk niet de moeite waard waren om bewaard te worden, scheurde hij elke pagina, die hij gelezen had, uit het boek en wierp die in de papiermand. Een man van 74 jaar te Amster dam is Maandag onder het middagmaal gestikt in een stukje vleesch. Te Groningen brak Maandagnacht een felle brand uit in het hooipakhuis der firma Prins. De bewoners der aangrenzende huizen vluchtten in arrelijl het bed uit de rook dwong hen alles achter te laten. Zes woningen en het pakhuis zijn afgebrand. Een telegram uit Yokohama meldt, dat over geheel het land van Japan nog steeds hevige regenbuien vallen, waardoor vrees ontstaat voor het mislukken van den rijstoogst, wat hongersnood tengevolge zou hebben. Door overstroomingen wordt ont zettend veel schade veroorzaaktverschei dene personen zij» verdronken. De rijkste student ter wereld is on getwijfeld de heer Walter S. Hobart, stu- deerende aan de universiteit te Haward, in de Vereenigde Staten. Deze gelukkige jon geling trekt van zijn familie een jaar- lijksch inkomen van honderd vijf-en-twintig duizend gulden. Te Gnakestown werden 20 menschen ernstig door den bliksem gekwetst in de kerkte Holidaysburg 9 onder een boom. Het Bevereiland in het meer van Mi chigan staat in brand. Men vreest, dat de honderd bewoners omgekomen zijn. Zaterdag is de mijn Auchenarvie te Salt-Coats, Schotland, overstroomd, op dat oogenblik bevonden zich 90 mijnwerkers in de kolenmijn. Aan 76 arbeiders gelukte h et met de grootste moeite, zich trots het indringende water naar de schacht te spoe den waar zij met de lift naar boven wer den gebracht. De 14 overigen worden vermist en men vreest dat zij allen om gekomen zijn. Onder de vermisten be vinden zich 5 mijnwerkers uit één gezin. Het record der reclame. Een der Engelsche dagbladen verscheen onlangs met eene geheel onbedrukte bladzijde, met uitzondering va.i twee regels onder aan het blad, die het volgende ver meldden. De firma X.... Co., wijnhande laars in de straat "Noheeft geen publiciteit noodig, doch daar zij aan de dagbladen het hun toekomend aandeel niet wil onthouden, heeft zij deze onbe drukte bladzijde genomen. De Amerikanen zijn geslagen! De verschrikkingen der electrocutie. Dokter Gibson van New-York, diede terecht stelling door electriciteit van den neger Johnston te Auburn bijwoonde, verhaalt hetgeen hij daarbij waarnam: „Toen het zoogenaamde Ijk op de ope- reertafel werd gelegd, bemerkte ik, dat de terechtgestelde nog ademde. Ik begon toen hem door kunstmiddelen weder geheel in 't leven terug te roepen, doch de executeurs verzetten zich er tegen, zoodat de man ten slotte bezweek". De New-York Herald deelt mede, dat de neger Taylor na de electrocutie bij kwam. sprak en begon te loopen... Einde lijk gaven de geneesheeren hem een dosis vergif in. Te Genève brak Maandag de kabel van een pont over de Ehone toen vijf personen overgezet werden. Het vaar tuig sloeg daardoor om en vier personen verdronken. Overal waar het blanke ras koloniën vestigt,' verdwijnt allengs de inlandsche bevolking. De Maori's van NieuwZeeland waren tijdens de annexatie door Engeland, in 1840, 180.000 koppen sterkin 1892 was hun aantal geslonken tot 90.000; de Australiërs in den staat Victoria zijn van 9000 verminderd op 800 in 1889; de be woners van Hawaï waren in 1778 onge veer 300.000 koppen sterk, en thans sleehts 32.000; de Indianen in de Vereenigde Staten zijn verminderd van vijf millioen vóór twee eeuwen, tot niet meer dan 245,000 in 1890, en spoedig zullen zij geheel verdwenen zijn. - Te Brussel liep esnigen tijd het ge rucht dat koning Leopold voornemens zou zijn, zijne bezittingen in de Ardennen te verkoopen. De Congostaat heeft den ke ning zoo zwaar in de schulden gebracht, dat hij zich noodzakelijk buitengewone hulp moet trachten jte verschaffen. Dit gerucht wordt bevestigd. De beheeiders van het Kroondomein zoeken een kooper voor de koninklijke bezittingen in de Ardennen. Groo'e vrooliHiheid wekte de vorige week in een kleermakersvergadering te Berlijn het volgende voorval. De voor zitter opende de vergadering met een wee moedig woord van hulde aan het overleden lid der vereeniging "Wilhelm Schroder en verzocht der vergadering ter eere van den overledene te willen opstaan. Daar riep plotseling een stem achter uit de zaal: ,,'t is niet noodig 1" De stem kwam van den overledene zelf, die de woorlen van den president met het grootste genoegen had aangehoord. Deze had aanleiding tot deze voorbarigheid gevonden in een ad vertentie die hij des morgens in de courant had gelezen en waarin sprake was van het overlijden van een kleermaker Wilhelm I Schroder. Het was den man niet kwalijk te nemen, want hij had gemeend, dat het doodsbericht betrekking had op het spring levende lid zijner vereeniging. - In de reusachtige brouwerij te Pil sen, die in de geheele bierdrinkende wereld bekend is, ontstond Zaterdag een hevige brand. Het vuur had de nieuw- opgerichte kolossale mouterij aangetast en breidde zich door de aanwezigheid van zeer brandbare stoffen zoo snel uit, dat het gebouw weldra aan de vier hoeken in brand stond. De bierbrouwerij te Pilsen is een der grootste van de wereld, het totaal der tot de brouwer ij behoorende gebouwen beslaat eene enorme oppervlakte in het romantische Boheemsche landschap. Pilsen is een der voornaamste steden van Bohemen; de bevolking, die ongeveer 15.000 zielen telt, bestaat hoofdzakelijk uit brouwers, leerlooiers en wevers. De brand in de Pilsener brouwerij heeft tragische gevolgen gehad. Een arbeider, die zich in het brandende gebouw bevond, sprong uit een raam der derde verdieping naar beneden en viel te pletter, terwijl twee spuitgasten bij het instorten van het dak onder de puinkoopen begraven werden. Met zware wonden en kneuzingen werden zij naar het hospitaal gebracht. De reus achtige mouterij, die 800,000 mark (pl. m. f480,000) heeft gekost en nog niet in gebruik genomen was, werd geheel ver woest met uitzondering van de moutberg- plaats, die van brandmuren was voorzien. Gevaar voor de overige gebouwen der fa briek bestond er niet, daar de mouterij een afgezonderd geheel vormde in de groote bierstad, waar ongeveer 8000 werklieden hun bestaan vinden. De productie van de brouwerij wordt door het onheil niet gestoord, daar de oude mouterij nog in werking is. De schade, die door assurantie wordt gedekt, bedraagt 300,000 mark (pl. m. f180.000). -Ondanks de maatregelen, die genomen worden om de bevolking niet te veront rusten, wordt het onmogelijk om te verhelen, dat te Londen een ernstige pokken-epi demie heerscht, voornamelijk in het ooste lijk en noord-oostelijk gedeele der stad. Sedert het begin der vorige week zijn in de hospitalen van Whiteehapel meer dan 250 zieken opgenomen, waarvan reeds 65 lijders zijn bezweken. Een officieel onder zoek bracht aan het licht, dat de ziekte is ontstaan in de gebouwen van het Leger des Heils, waar dakloozen tegen een kleine vergoeding den nacht doorbrengen. Met het oog op een mogelijke uitbreiding der epidemie, worden dergelijke inrichtingen thans nauwkeurig gecontroleerd ten einde na te gaan of de gezondheidsvoorschriften nageleefd worden. De ziekte blijft tot nog toe binnen de grenzen der armoedigste wijken, waar zij zich het eerst geopenbaard heeft. De toestand wordt in die wijken vooral verergerd, door gebrek aan goed drinkwater. Tusschcn de Spaansche stations Mo ra vel en Canaverel, nabij de Portugeesche grenzen, is aan de treinreizigers een min der «lledaagsch avontuur overkomen. De trein maakte een bocht, toen de ma - chinist den weg versperd zag door een troep stieren, die niet werden bewaakt. Hij liet de stoomfluit gillen, de dieren werden daardoor verschrikt en liepen weg, op èén na die den kop boog en aanstal ten maakte om zich met den trein te me ten. De uitslag was niet gelukkig voor hem hij werd midden door gesneden. Doch in zoover had hij succes, dat de locomotief derailleerde. Het personeel der machine deed nu een beroep op de passagiers om een handje te helpen. Men ging krachtig aan den arbeid. De stieren evenwel, die gevlucht waren, keerden terug, schenen woedend te worden door het zien van het bloed van hun mak ker en vielen op de reizigers aan: Deze staakten nu hun werk in allerijl en zoch ten een schuilplaats in de waggons. Daar zaten zij nu opgesloten. Nadat echter het eerste oogenblik van schrik voorbij was, begonnen de gendarmes die eiken trein in Spanje vergezellen, aan tegenweer te denken. Met behulp van het treinpersoneel voorzagen zij zich van groote steenea en begonnen den vijand te bombardeeren. Dit gevecht duurde ruim twee uren. Bij "het vallen van den avond nam de kudde den terugtocht aan en suk kelden de reizigers naar het naastbijgele- gen station. Over den moord te Whasang bij Koetsjeng in China op zendelingen gepleegd verneemt men nog het volgende Het sein tot den aanval werd Donder dag in den vroegen morgen gegeven. Men stak de huizen van den post in brand, en acht vrouwen, een man en een kind wer den gedood verscheidene anderen ernstig gewond. Iwee hunner zullen welaan hun wonden sterven. Zendeling Stewart (spreek uit Stjoert) en zijn echtgenoote en nog een vrouw werden in het zendelingshnis verbrand. Een andere vrouwelijke zende ling werd doodgestoken en in een afgrond geworpen. Nog een andere werd de hals afgesneden; nog twee werden gedood door lanssteken in het hoofd. Van de zes kin deren van zendeling Stewart werden twee gedood en vier doodelijk verwond, met nog eene vrouwelijkezendeling, miss Codrington. De opstand in de provincie Foekien tegen de Europeanen is algemeen. Het gebouw der Amerikaansche zending te Foengfoek is in asch gelegd. De Chineesche autori teiten verklaren machteloos te zijn tegen de oproeren van het gepeupel en verzochten aan de mogendheden om kanonneerbooten tot beschaming der vreemdelingen. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. (Stukkeu worileu in ge6U geval teruggezonden.) Mijnheer de Redacteur! Een schijnbare Oranjekl: nt in de Goesche Crt. zit verlegen met de kermis. De ker mis is een ontspanning zegt hg. Daar be doelt die Oranjeklant zeker mee een ont spanning van de longen en keel want in die dagen mag men wel zeggen van de zingende menigte Hoort dat beest eens brullen. En als ge dan in een koffiehuis komt, o heerlijke ontspanning Als ge er voor staat dan roept ge al: o heerlijke ontspan ning. Zulk een lokaal vol stiklucht, vol drank- stank, het is om er van weg te loopen en naar een apotheek te loopen en voor eenige centen koolzuur te koopen en dan die nachten O heerlijke ontspanning. Die Oranjeklant was zeker nog onder den indruk van de verkiezing toen de heeren van der Hoek c. s. de kermis beschouwden als een waarachtig volksgeluk. Nu ik denk uit het oogpunt van hygiëne dat een dokter er anders over denkt dan een apotheker. Als de Oranjeklant nog eens ter lezing kon krijsen het rapport over de Rotter- damsche kermis van het vorige jaar, riep hij misschien nog wel in extase uit: heerlijke ontspanning. Nu ter zake. Aan den Oranjeklant zou ik den raad willen geven, probeer of ge niet verschillende buurtcommissies kunt maken om leest te vieren. In de buurt waar „de Zeeuw" uitkomt zijn het warme Oranjeklanten, ik denk die zullen u wel willen helpen. Die buurt, z« heeft het vroeger getoond, verstaat de kunst om feest te vieren. A propos men heeft mg al dikwijls ge vraagd of het niet bevreemdend is dat de Goesche Courant zich nog niet uitgesproken heeft over den uitslag der Goesche raads verkiezing. Ik heb gezegd, wacht maar, dat kunt ge eerstdaags wachten in een doorwrocht hoofdartikel. Uw dw. Dn. V E R P E N. Goes, Aug. 1895. Vrijdag 9 Aug. West-Souburg, by Wessels door not. Tak 1 uur 2 ruinpaarden, 2 meniën, 9, 5, 2i/s en IV2 jaar, 10 gekalfde en kalfkoeien, 2 kalfvaarzen, 4 N. fioll. springstieren, 10 dito graskalvers, 5 dito kalvers. linpelle, bij Hanson 7 uur door not. Merens boomvruchten in Eapelle. Maandag 12 Aug. middelburg, 1 uur ouden Vlissingschen weg door not. Huvers inboedel, handkar op veeren, kruiwagen, turk, slijpsteen, liand- blok, tuingereedschap, kippen-, glas-, ijzer koper- en aardewerk, aardappels, nagras, En op de Parel bloemen en sierplanten, most. mutsaard, goudvisch, enz. 's Heer Arendskerke, 12 uur by Imanse door not. Prins verpachting voor 7 jaran van 23 H. 80 A. 90 cA. dijken om den Jacobpolder in 5 perceelen. Dinsdag 13 Aug. <ï«es, 8 uur in de Prins van Oranje door not. Pilaar, 8 uur het winkelhuis van wed. Kauffmann. Een schuur Oosthavendijk van N. de Lange. Woensdag 14 Aug. West-Souburg, bij Wessels 10 uur door not. Tak de hofstede van wed. A. Roose met bouw- en weiland 7 H 76 A. 20 cA. In 13 perceelen. Wtssckerke, op de hofstede van M- Verburg 10 uur door ot. Roelof inspan als 5 paarden, 16 stuks hoornvee, 4 varkens, Utreehtsch wagentje, 2 menwagens, ploegen, eggen, '/a in een zaaimachine, karn- en melkgereedschap, enz. Donderdag 15 Aug. Hruiningen, 5 uur bjj Boudeling appels en peren door not. Prins uit den boomgaard van J. Blok Ez. Maandag 19 Aug. Goes, 9 uur in het Slot Ovtende ver pachting voor het Burgerlijk Armbestuur door not. Pilaar 38 perc. bouw- en weiland in Goes, 'sHeer Hendrikskinderen, 'sHter Arendskerke, Heinkenszand. Woensdag 21 Aug. Blggekerke, door not. Loeff 10 uur bfj Sturm een huis, schuur, varkenshok en tuin 367 cA. Te zien alle werkdagen van 17-22 Juli van 2-4 uur. Veldvruchten, tarwe, witte boonen, paar- denboonen, aardappels. En om 1 uur bureau, buffetkast, ronde tafel, stoelen, kastklok, trap, slijpsteen, landbouwgereedschappen, zakken, porcelein, aardewerk enz. Inl. Jacob de Kam Maandag 26 Aug. Bergen op Zoom, verpachting in de Draak 11 uui Yersche Üesterbank enz. Boekje* en kaarten a 30 cent bij dhr. J. P. Fokker te Tholen. Zaterdag 10 Aug. Hruiningen, 5 uur door B. en W. le vering en maken van Waalklinkerstraten te Hansweert 2325 M-. Bestek in het ge meentehuis met monster. Inl dhr. leClercq. Aanwijzing 11 uur. Woensdag 14 Aug. Wisscnkerke, 3 uur door den Anna Frisopolder verhoogen en verzwaren van den zeedijk aan genoemden polder. Bestek ter inzage bij G. J. de Smit, in de Directiekeet en bij dhr. G. L. v. d. Heyde. Aanwijzing 7 Aug. 9 uur en 10 Aug. 10 uur. Vrijdag 16 Aug. Vlissingen, 2 uur levering 175000 vlakke Trottoir Waalklinkeis en 220000 gewone eenigszins getrokken Waal straatklinkers. VLISSINGEN. Donderdag werd door den heer van Dorst, architect te Middelburg voor den heer Oost Lievense, leeraar in de Heil gymnastiek alhier aanbesteed het bouwen van een massage- en badinrichting aan de Badhuisstraat. Ingeschreven werd door: Stroo en Feij f 7048, G. H. Vertregt f6690, H. J. Ganderheydrn f6627, J. Warren f6559, J. Loois f6519, J. J. Kiieger f6500, F. N. de Rooij f 6488 en A. J. Wolters f 6112, allen te Vlissingen. Het werk is aan Wolters gegund. VLISSINGEN, 6 Augustus '95. Boter f 1.35 a 11.40 per kilo. Eieren f3.80 a fO.— per 104 stuks. GOES, 6 Aug. 1895. By toenemende aanvoer van N. Winter- gerst ruimde deze in de beste soorten goed op. Slechts 3 partijtjes Koolzaad werden ver kocht en waren van onvoldoende kwaliteit. Karweizaad zonder aanvoer van beteekenis bracht f 13.50 de 50 kilo op. Oude Tarw e f 5.50 a f 5.80. Nieuwe Tarwe fO,—a fO. N Rogge f4. a f 4.30.N.Winter- gerst f 4.10 a f 4.50. Zomergerst f 0. a f 0.— HaverfO.— a f 0. Bruineboonen fG, a fO.—Paardenboonen fO.— a f 0.—Kool zaad 1 6.75 a f 7.— Groene Erwten f 0, a f 0.- Versehe Boter f 0.55 a f0.60. Eieren f 0.77 a f 0,85 de 25 stuks. OOSTBURG, 7 Aug. 1895. Oude Tarwe fO.—afO. Nieuwe Tarwe f5.50 a f 6.25. N. Rogge f4.60 a f 4.90. N. Wintergerst f 0.— a fO. Zomergerst f 0,— a fO.— Haver per 100 kilo fO.— a f 0.— Kookerwten fO.— a fO.— Erwten fO.— a fO. Paardenboonen f5.50 a f6.— K00 zaad fO.— a fO. Alles per H. L. uitgezonderd de Haver. Rotterdam, 5 Aug. Ter graanmarkt van Maandag was de handel in binnenlar.dsche granen als volgt: TARWE was iets ruimer ter markt dan vorige week doch de keoplust niet geanimeerd zjjnde was men verplicht 10 cents lager af te geven. Per heet. f 4.40 a f 6.25 en per 100 kilo f6.60 a f7.75 en extra kwal. f8 a f8.20. ROGGE alsvoren f4.20 a f4.50. WINTERGERST vond in extra puike kwal. kqopers van f 4.50 tot f 4.75 pc r heet. en f7.50 tot f7.60, enkele partijtjes nog tot f7.75 per 100 kilo; gewone soort, waarvoor zeer woinig kooplust bestaat f3 a f 4 per heet en 16 a f6.50 per 100 kilo. HAVER onveranderd fl.75 a f3.25 per heet- KOOLZAAD, voor den rege 1 gedorscht, bracht f7.25 a f7.50 op, oveiigens f6 a f7 naar kwal. KANARIEZAAD alsvoren f7 a f8. ZEEUWSCHE EIEREN f3.70 a f 3.80. MEEL. Vorige week kwam in den Meel- handel weinig verandering. De Meelfabrikanten weigerden lagere bie dingen en moesten de consumenten by toe nemende vraag de volle prijzen betalen- Rotterdam, 6 Aug. Ter veemarkt van Dinsdag waren aangevoerd: paarden, 1607 runderen, 511 vette, 50 nuchtere kalveren 1627 schapen, 798 varkens, 121 biggen. De pryzen waren als volgt: Runderen le kwal 70, 2e kwal. 65, 3e kwal. 58. Kalve ren le kwal. 80, 2e kwal. 70, 3e kwal. .62. Schapen le kwal. 65, 2e kwal. 55, 3e kwal. Varkens le kwal. 33, 2e kwal. 32, 3e kwal. 31 c. Alles per kilo. Wij ontvingen wederom van denzelfden boekhandelaar die meenende is dat wij voor niemendal werken, een advertentie ter plaat; sing, van 180 regels, 6 maal te plaatsen voor f 5 te zamen; dat is voor nog geen halven cent per regel. Wij hebben de adverten tie ter zijde gelegd en hopen dat geen onzer cbr. bladen van het niet ehr. aan bod van dezen uitgever gebruik zal maken. Voor zulk een laag loon moest geen enkele drukkerij, die den naam van „slagterij" niet verlangt, weigeren te werken. De Uitgevers. Het stuk: Welke keuze geldt het? wordt Vrijdag geplaatst. Red. f llllf !11I@i In een bericht in ons no. van Maandag staat „Z. K. H. de Prins von Wied" moest zijn „H. K. H. de Prinses von Wied." Van 6 en 7 Augustus 1895. MIDDELBURG. Getrouwd W. van Hens- den jm. 26 j. en H. O. J. Wynne jd. 29 j. Bevallen: J. Schouten geb. Gemier d. S. E. de Muynck geb. Sprink z. Mi C. de Buck geb. Gast z OverledenA. A. Sonius ongeh. z, 28 j. GOES. Geboren6, Wilhelmina Henriet ta Antoinetta d. v. Willem Nicolaas God fried Coenen en Carolina Fredrika Wilhel mina Kolff van Oosterwyk. Overleden6, Pieternella Adriana 13 j. d. v. Pieter Cornells van Melle en Kaatje van Immerzeel. ZIERIKZEE. Gehuwd 6, Johan Nardten 32j.jm- en Catharina Johanna Bastmeijer30 j- jd- Overleden: 4, Martinus Johannes 4 md. z. v. Jacob van den Hamer en Jacomina Slamme. - Marinus van Oeveren 66 jaar man van Krina Zandijk. 5, Frederik 15 mnd. z. v. Leendert Johannis Roggefband en Janna Pieternella Soetens 6, Robina Cornelia 19 dg. d. v. Abraham Beye ol Cornelia de Wit. Getrouwd JACOBUS DE KAM Jz. en KLAZINA JANSE Jd. Kamperland 1& A ,y-_ Colijnsplaat 0 *s* Heden overleed tot onze diepe droefheid, ini den ouderdom van 13 jaren, ons innig geliefd dochtertje Pieternella Adriana. P. C. VAN MBLLE. K. VAN MELLE— Van Immerzeel. Goes, G Aug. '95. Ds ondergeteekenden betuigen hun hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling ontvangen bij het plot seling overlijden van hun geliefden echt genoot en vader den heer L. KRIJGERj WED. L. KRIJGER—Rooze, en kinderen. Grijpskerke 8 Augustus 1895. te VEERE, ten overstaan van Notaris J. DE VOSte Middelburg, des voormiddags te half twaalf ure aan de Haven te V e e r e, van eene aanzienlijke partij (meer dan 350 koopen) daaronder geploegd en geschaafd, benevens Planken, Platen, Delen, Lat ten, Ribben, enz. 1 1 '«ii ii w—mamaamm, I)e Notaris A. M. TAK zal op VRIJDAG DEN 9 AUGUSTUS 1895, des namiddags ten een ure, voor de her berg van Wessels te West-Souburgten verzoeke van LEIN BOSTELAAR, in het 1 bruin Ruinpaard oud 9 jaren, 1 bruin Merrie- paard oud 5 jaren, 1 vos Ruinpaard oud 2Vs jaar, 1 bont Morriepaard oud 18 maan den, 10 Gekalfde- en Kalfkoeien, 2 Kalfvaarzen, 8 tweejarige Vaarzen, 4 NOORDHOLLANDSCHE Spring stieren, 10 DITO Graskalveren, en 5 DITO Kalveren. Te bezichtigen op den dag van verkoop van af des voormiddags 10 uur. De Notaris A. GALLIS MERENS te Kapelle zal des avonds te 7 uren, in de herberg van J. Hanson te Kapelle DE wassende in diverse boomgaarden in de gemeente Kapelle. 's voormiddags ten 10 uur, in het Koffie huis van M. Korstanje te Wemeldinge, door het bestuur van den polder „DE BREEDE WATERING BEWESTEN IERSEKE", ten overstaan van den notaris MULOCK HOUWER, van de van genoemde Watering in 104 perceelen, voor den tijd van 7 Jaren ingaande in 1896. Eene beschrijving der perceelen ligt van 10 Augustus af ter inzage in herbergen der gemeenten KapelleKloetingeKatten- dijke, WemeldingeIerseke en Schoreter wijl bij genoemden notaris afdrukken te bekomen zijn. verstrekt gelden onder eerste hypothecair verhand tegen 3s/i percent. Middelburg. Agenten. merk O, f 4,75 de 50 Kilo. TIMMERMANS, Noordstraat Middelburg. Bssa SCHIMMELPENNINCK VAN DER OYE verlangt tegen half September

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 3