J. Adam. 13. M. den Boer. J. Faberij de Jonge. M. 11. llai luck. Wij betreuren dan ook diep dat man nen als de heeren Van der Hoek c. s. met zulke oneerlijke wapenen strijden, en dat om wat? Ja om wat? Zal er maar één zaak in de gemeente auders worden? Loopt de heerschappij der bekende libe rale familie in raad, school-, of armbestuur ook maar in een eenig opzicht gevaar? Kunnen de heeren, nu de liberalen in de meerderheid blijven, niet prettig kermis vieren? Maar om wat dan? Enkel om de christelijk historische partij te dezer stede hun haat te doen ge voelen. Dit is de eenige reden, waarom nu de kiezers met hoofdelijken omslag- of doofpot- of kermisarguraenten moeten ge wonnen worden voor de familie Janssen Van der Leeuw. Al schijnt de strijd hopeloos, de antire volutionaire kies ereeniging telt leden van zeer taaie natuur, hun afkomst, begin selen, beroepen opvoeding, hun glorierijke Vaderlandsche geschiedenis, hun strijd voor de Christelijke school en zoovele andere zaken waarin zij jaren lang verdrukt zijn, dit alles heeft hen taai gemaakt, en zal hen ook nu met ijver doen opkomen voor de raadsleden Coes. Vrijdag a.s., bij gelegenheid van den jaardag van H. M. de Koningin-Regen tes, hoopt „Euphonia" op de tent een Volks concert te geven. Het programma luidt Volksliederen. 1, Eantaisie sur „Don Pasqnale", Donnizetti2, Divertissement sur Gemma di Vergi", Donnizetti; 3, Séréna- de des mandolines, Désormes; 5, Czardas, Groszmann-Bouwman. 5, Oranje Nassau, Feestmarsch, Kessels6, La Czarina, mazur ka, Ganne 7, Intermezzo russe, Francke 8. Eantaisie sur l'opera „Mariana, Kessels; 9, Donauwellen, walzer, Ivanovici. Middelburg. De drie kiezers alhier, die bij den gemeenteraad protest indie nden tegen de verkiezing tot raadslid van den heer H. P. den Bouwmeester, hebben nu hunne bezwaren ingebracht bij Gedepu teerde sta en. Hun adres luidt „Ondergeteekenden, kiezers voor leden van den gemeenteraad van Middelburg, geven met den meest verschuldigden eerbied te kennen dat zij bezwaren hebben ingebracht bij de* gemeenteraad alhier tegen de verkie zing van den heer H. P. den Bouwmeester, tot lid van den raad alhier gekozen op 16/17 Juli, op dezen grond dat zij sterke vermoedens hebben dat het stembureau niet volkomen gehandeld heeft volgens de kies wet, wijl niet alle briefjes, die zijn toege kend aan voornoemden heer, duidelijk een persoon zouden aanwijzen. Het stembureau moet vele briefjes, die alleen den naam van Den Bouwmeester bevatten, ook nog enkelen met dien naam met andere voor namen toegekend hebben aan H. P. den Bouwmeester, terwijl tiet aan A. A. Mes Gz., die officieel candidaat gesteld was, niet de slemmen toegekend heeft die op A. A. Mes zijn uitgebracht. Op breede gronden hebben ondergeteeken den uiteengezet hoe het stembureau met de stemmen, uitgebracht op Boenders, heeft gehandeld, en op dien grond verzocht een nieuw onderzoek van de stembriefjes het welk door den raad in zijne vergadering van 24 Juli geweigerd is; weshelve zij uw geacht college ver zoeken dit werk zelve ter hand te nemen, de briefjes te onderzoeken en zich te over tuigen of werkelijk de heer H. P. den Bouwmeester wettig is gekozen tot lid van den raad. 't Welk doende enz. K. MELIS, F. C. M. BOENDERS en J. M. TIMMERMANS." De nieuwe booten der Mij. Zeeland Zooals men weet heeft de Maatschappij „Zeeland" voor den dienst Vlissingen Queensborougk bij de „Fairfield-Company" drie nieuwe raderbooten besteld, die 20 mijl moeten houden. Zij zijn bestemd voor den nachtdienst en zullen den overtocht van Vlissingen naar Queensborough in zes uur doen. De schepen zullen zusterschepen zijn, lang ongeveer 97,5 wijd 10.60 en hol 7,30 M. Zij zullen de na men dragen Koningin WilhelminaKonin gin Regentes en Prins Hendrik. De Koningin Wilhelmina is 23 Mei jl. reeds te water gelaten. Aan de Engineer ontleent het Werkt. Weekblad het volgende omtrent de inrichting die deze booten zullen hebben De romp van het schip wordt door stalen waterschotten onderverdeeld. Achteruit wordt een groot dekhuis getimmerd en achter den schoorsteen tusschen de rader- kasten een ruime brug voor de passagiers. Voor den schoorsteen zijn de commandobrug met de stuurinrichting en een dekhuis, waarboven de brug voor den uitkijk. De drie bruggen zijn met elkaar in gemeen schap door loopbruggen, hoog genoeg ge plaatst om de op het dek aanwezige passa giers niet te hinderen. Op alle drie de dekken zijn de passagiers inrichtingen getimmerd, voor de 2e klasse vooruit. Midden in de lengte van het achterdekhuis is de toegang voor de le kl. passagiers. Dit gedeelte is met maho niehout en eschdoorn bewerkt. Op dit ge deelte kouien ook uit een salon, bewerkt in mahoniehout van verschillende tinten bestemd voor passagiers van hoogen rang en vier dekhutten. Het overige gedeelte van dit dekhuis i* den rooksalon. De eetsalon en de damessalon zijn op het maindek. De eetsalon is betimmerd met stijlen en pilasters van mahonie- en satijnhout met schilderstukken als paneelen; de damessalon met Lincrusta paneelen en alles geschilderd in lichte, zachte kleuren. De inrichtingen voor de passagiers 2e kl. bestaan uit een eet- en damessalon op het maindek en een kajuit op het tusschendek in die kajuiten zijn kooien en rustbanken getimmerd. Het aantal passagiers le kl. bedraagt 180, dat der 2e kl. 72. De schepen worden electrisch verlichtvoor ventilatie enz., wordt zeer voldoend# gezorgd. Vol gens de voorschriften van den „Board of Trade" zal een volledig stel reddingstoe stellen aan boord aanwezig zijn. Het aan tal sloepen zal zes bedragen. Vlissingen. Heden Maandag is II. M. rammonitor „Reynier Claeszen", komende van Middelburg, naar Hellevoetsluis opge- stoomd evenals H. M. stoomkanonneerboot „Hadda", commandant luitenant ter zee le klasse J. M. VV. Kuijl. Vlissingen. Naar de Vliss. Crt. ver neemt zullen de werkzaamheden aan de electra-tinfabriek eerst half Aug. beginnen. Hier tegenover plaatsen wij de volgende heden ontvangen nadere toelichting Za terdagavond zijn 35 werklieden aangenomen om nog deze week in dienst te treden. Na verloop van eenige weken zal het per soneel meer dan verdubbeld worden. De luitenant ter zee le klasse J. F. Stam, dienende als le officier aan boord van llr. Ms. monitor Tijgerwordt met 10 Augustus gedetacheerd aan de fabriek der K. M. „de Schelde" te Vlissingen, bij de gereedmaking van Hr. Ms. pantsersckip Evertsen. Heinkenszand. De koopman Raas alhier werd Zaterdag bijna het offer zijner hulp vaar iigheid. De koopman van Eij keren moest een paard uit een weide halen waarin nog andere paarden liepen daarom bood Raas zijn hulp aan. Maar door de wild heid der paarden w»rd hij omvergeloopen geraakte er onder en kre;gdrie ernstige won den aan het hoofd. Bewusteloos werd hij opgenomen en per as naar zijn woning vervoerd. De arts Geill an Nisse verleende de eerste geneeskundige hulp. Den dag te voren bevond Raas zich tijdens het on- weder dat toen woedde onder een boom waarin de bliksem sloeg waardoor zijn metgezel bewusteloos neerviel. Heinkenszand. Zondag 28 Juli werd het nieuw Zondagschoollokaal in gebruik genomen. Ds. Dalhuijzen sprak op verzoek van den voorzitter bij die gelegenheid een inleidend woord naar aanleiding van een gedeelte uit de geschiedenis van Izaak voorkomende in Genesis 26 toen hij "een waterput groef welke hij den naam Rehoboth gaf. Spreker wees er op dat de Zondag school alhier in soortgelijke omstandigheden verkeerd hadniet zoozeer dat ze door de vijanden vervolgd werd maar toch dat ze dikwijls van het eene lokaal naar het andere hadden moeten vertrekken door opzegging der huur of ongesehiktheid van het lokaal maar dat ze nu ook met Izaak kon getuigen de Heere heeft ons ruimte gemaakt. Het gebouw was goed gevuld met kinderen en belangstellenden. Axel. In den nacht van Zaterdag op Zondag tusschen half twaalf en half een heeft alhier een brutale inbraak plaats gehad bij den winkelier P. V. Door het uitnemen van een pas ingezette glasruit is men binnengekomen. De dief of dieven hebben de lamp opgestoken en alles wat van waarde was in die kamer meegenomen. Er worden nog al wat gouden voor werpen vermist en ook een 60 nieuwe guldens en een muntbiljet. Toen de dief aan de slaapkamer kwam, werden de bewoners wakker, en toen dit gehoord werd kozen de dieven het hazen pad. De brigadier der marechaussees is er mee in kennis gesteld. Bij een der buren is huiszoeking gedaan, doch deze leidde tot niets. Uit ons gezonden berichten en andere krantenberichten blijkt dat het on weder van Vrijdag niet alleen in onze omgeving, doch over een groot deel van ons land heeft gewoed. Te Westkapel Ie sloeg de bliksem een vlaggestok op den vuurtofeu stuk; legde te Retranchement een bijna ledige schuur in asch; stak te Retranche ment een wagenhuis aan; trof te Wol- fertsdijk eenige telegraafpalen; scheurde te Waarde den schoorsteen der bakkerij van wed. de J., terwijl hij een nabij staand raampje geheel ontzette; trof den toren der gereformeerde kerk te Nieuwdorp waarloor eene schade van f 100 berokkend werd; doodde eene koe van den landbouwer J. Vogelaar Mz. te Dinteloord; deed hetzelfde ook te Oostburg; ook werd onderDinteloord een meestoof getroffen. Het daaraan gebouwde stamphuis brandde geheel af. De schade bedraagt f3900. Twee spoor wegwerkers op den dam in de Oosterscheide onder Rilland werden bewusteloos geslagen; drie anderen aldaar werkzaam, werden ge troffen zonder letsel te krijgen legde te lerseke, gelijk wij reeds meldden, de hofstede van V. in aschen richtte op verschillende andere plaatsen grootere of kleinere schade aan. Te Stolwijk trof de bliksem een hooiberg en zette dezen in volle vlam, terwijl een paar kippen gedood werden. De nabijstaande hofstede raakte ook in brand, doch bleef door de inmiddels aangerukte brandweer behouden. Zelden heeft het daar zoo lang achtereen zoo hard geregend het water in den polder was in korten tijd meer dan 5 cM. ge wassen. Te Schalkwijk (U.) trof de bliksem de openbare school, terwijl al de leerlingen zich er in bevonden. Van den muur werd de kalk afgeslagen, doch do kinderen kwamen met den schrik vrij. Te Gameren legde de bliksem een hof stede met den geheelen inboedel, benevens eenen op het erf staanden hooiberg in de asch. Te Nederhemert werden elf runderen en vier paarden door den bliksem gedoop. Te Sprang sloeg de bliksem in een met hooi en granen gevulde schuur en richtte veel schade aan. To Gaan deren sloeg de bliksem in een huis en stak het in brand. Niets werd gered. Te Venloo sloeg de bliksem in de Gere formeerde kerk. Het orgel verbrandde grootendeels. Te Sleeuwijk sloeg het hemelvuur iu bij een landbouwer en be schadigde een raamkozijn. Het gekeele huis was vol rook. Te Deventer sloeg het in op twee plaatsen buiten de stad, o. a. in de kazerne der marechaussee, waardoor kleine schade maar geen bi-and werd ver oorzaakt. Te Kamperveen is een boerenhofstede door brand vernield. De bewoners hebben nauwelijks den tijd gehad zich uit het brandend perceel te redden. Behalve het huis werden 3 bergen met hooi, een schuur, de inboedel enz. door de vlammen vernield een 8 tal varkens zijn mede verbrand. Te Haastrecht ver nielde de bliksem een wiek van een molen te Blarlcum doodde hij twee koeien, den eenigen schat eener weduwe aldaar; te Zeist sloeg hij den vlaggestok voor de tent van den kolonel in het kamp aan splinters en sloeg eenige wachthebbende soldaten bewusteloos. De vlag die nat was van den regen, bleef ongedeerd. Te Kedichem doodde hij een mante Leer dam trof bij den toren, waarvan hij den haan verbrijzelde. Te Heukelom wierp liij twee mannen neer, van welke een op de plaats dood bleefen legde te Asperen een achterhuis in de asch. Doodde te Wijk eenige koeien, en trof de kerk te Aalburg. Omtrent het ongeval te Westka- pelle meldt men ons van daar nader: Tijdens een hevig onweer, dat Vrijdag voormiddag tusschen 9 en 10 uur boven deze gemeente woedde, werd op den steenen kustlichttoren de vlaggestok door den blik sem tot splinters geslagen, terwijl in de ledigstaande pastorie der Ned. Herv. ge meente waarschijnlijk door de sterke luchtdrukking een paar ruiten werden vernield. Ook de <releiding van het tele- phoonkantoor werd meer dan eens ge troffen. Gelukkig hadden geen persoonlijke on gelukken plaats. Een paar jaar geleden werd eveneens genoemde kustlichttoren getroffen, toen de bliksem zich door den schoorsteen der wachtkamer een weg naar binnen baande. De bliksemafleider die nevens den schoor steen bevestigd is, schijnt dus niet in orde te zijn, en was een onderzoek daarnaar zeker gewenscht.Wel kan hoegenaamd geen brand veroorzaakt worden, daar bij de re stauratie van den toren na den brand van 1831 uitsluitend steen en ijzer gebruikt is, doch voor den wachthebbenden beambte blijft het toch zeer gevaarlijk. Moet het ook hier weer zijn„Als het kalf versmoord is, dempt men den put Men meldt uit Hardingsveld Onze gemeente geuiet tegenwoordig het voorrecht om op muskusreuk vergast te worden. De uit Drente verdreven muskus fabrikant heeft er zijn fabriek overge bracht, op een woonark, waarin hij, op de rivier de Merwede, zijn fabrikaat voort brengt. Met den aanstaanden winterdienst, aanvangende 1 Oct. e. k., zullen weder om doorgaande rijtuigen van Rotterdam naar het buitenland loopen, evenals vroeger het geval was en als laatstelijk alleen van Amsterdam en VGravenhage in wer king waren gesteld. De toestand van mejuffrouw de wed. Koremans, slachtoffer van den brand op het Haagsche veer te Rotterdam, is ach teruitgaande; die harer beide kinderen is nog steeds bevredigend. Ongeveer een jaar geleden werd te 'sGravenhage in een der drukste winkel zaken de tweede bediende ontslagen, als verdacht van oneerlijkheid. Voor korten tijd bleek het Rechter aan de eigenares, dat de eerste bediende, een man, die bijna 20 jaren in de zaak werkzaam was ge weest, zich aan diefstal schuldig maakte. Hij werd gearresteerd en bekende ook den diefstal, waarvan zijn medebediende ver lacht, was geworden, 't Bleek verder, dat hij een aardig bedrag op de spaar bank had staan. De vroegere bediende, die nog steeds zonder werk was, werd in de plaats van den dief als eerste bediende aangenomen en troont nu weder in den bekenden winkel als van ouds. Te Leiden speelden in het Van der Werffpark eenige knapen met een wagentje, bestemd om het hout van het afgebroken feestgebouw over rails naar den waterkant te vervoeren. Bij ongeluk kantelde het voer'uigje waardoor een 13 jarig knaapje er afviel; hij kreeg de wielen over het lijf, werd inwendig zwaar gekwetst en stierf bijna onmiddellijk. Na afloop van denbrand onder Oud- Beierland wierpen zich een aantal personen op de lijken der in den brand omgekomen dieren. Het vleesch werd ter plaatse als het ware door hen verslonden, zoodat na eenigen tijd alleen de ingewanden en been deren nog over waren. De jonge man te Haarlemmermeer die in de vorige week na afloop zijner trouwplechtigheid met zijn vrouw en verdere familie een rijtoertje ging maken, en door het op hol geraken van zijn paard ernstig werd verwond, is thans aan de gevolgen van den val overleden. Een ontrouwe echtgenoot De vrouw van een hovenier te Prinsen- hage (bij Breda) vermiste iederen morgen te veld. staande groenten en vruchten. Haar echtenoot bewaakte gedurende eenige nachten den moestuin, doch kon geen da ders snappen. De vrouw, zich ter controle eveneens derwaarts begevende, ontwaarde dathaar man het ooft aan een venter verkocht. Eene afrossing met den klomp was de straf van den ontrouwen gemaal Sedert eenigen tijd werd door een ambtenaar bij de telegrapkie, bureau hou dende in de Kazernestraat in Den Haag geld uit een lessenaar vermist. Een con tact werd gemaakt tusschen den lessenaar en de woning van den ambtenaar, zoodat bij opening van den lessenaar eon electri- sche schel overging. Als gewoonlijk werd aan den jongsten bediende 's morgens de sleutel afgegeven en een oogenblikje later weerklonk de electrische verklikker, zon der dat de jongen er i#ts van had kunnen bemerken. Fluks werd de jonge man inge rekend, en het vooraf gemerkte geld in zijn bezit gevonden. Eergisteren moesten aan een paar werklie den ressorteerende onder het departement van marine, medailles worden uitgereikt voor langdurige i dienst. Aan een ambte naar van het ministerie werd opgedragen de desbetreffende ministerieele resolutie op te maken, ten geleide van het eeremetaal. De bescheiden werden opgemaakt, doch toen de ambtenaar zich naar den lessenaar be gaf waarin de gouden- en zilveren medail les bewaard worden, om die aan de corps- commandanten op te zenden, bleken de stukken vooreen groot gedeelte verdwenen. Het volgende wordt van Tubbergen in O. gemeld Een jongen van 16 je ar had een rogge- aar in den mond, die, terwijl hij overeen sloot sprong, door deze beweging en de daardoor veroorzaakte te diepe ademhaling naar binnen ging en wel door de lucht pijp, zoodat de aar door de longen drong Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen, en het mocht den arts geluk ken de aar door de zijde te verwijderen en aldus den knaap te redden. De patient bevindt zich naar omstandigheden wel. Hebben de schoenfabrikanten zich genoodzaakt gezien den prijs der schoenen te verhoogen, het, zal niet lang uitblijven of ook de klompen zullen veel duurder worden. Niet dat het eene het gevolg is van het andere, doch door de vermindering van peppelboomen was men in onze grens plaatsen en de Duitsche Rijnstreek, waar veel klompen gemaakt worden, genoodzaakt pepelhout uit België te laten komen. Ook in België is de voorraad hout zoodanig ver minderd, dat eene prijsverhooging der klom pen die nu al duur zijn spoedig te wachten is. Te 's Gravenhage had een ver versbaas op de Hoefkade zijn bij hem in- wonenden knecht wegens wangedrag gedaan gegeven. Gevolg was dat de an Ier op wraak zon. Zaterdag zijn weekloon in ontvangst nemende, zecht hij ruzie met den baas en diens broeder, met het gevolg dat deze levensgevaarlijk in de buik getroffen, in eenstortte en naar het gasthuis vervoerd werd. De dader is in arrest. Prof. Falb en de koe Falb, de weervoorspeller, was eens met een zijner vrienden een rijtoer gaan ma ken en zag dat eene boerin, niettegenstaan de het prachtig weer was, bezig was het waschgoed binnen te halen. Hij laat het rijtuig ophouden en vraagt waarom zij dat doet. Wel, antwoordde de boerin, omdat het binnen 20 minuten gaat regenen. Dat is onmogelijk, zegt Falb, laat gerust het goed liggen. De boerin blijft beweren, dat het bin nen 20 minuten zal regenen. Geloof mij, zegt de baar onbekende, ik ben prof. Falb en zal het toch wel weten. 't Is mogelijk, zegt ds boerin, maar toch neem ik het goed naar binnen. Maar vrouwtje, hoe komt ge er toch aan, dat bet zal gaan regenen Wel, zegt ze, ik heb de koe met haar achterdeel tegen een boom zien wrij ven, daar volgt altijd binnen 20 minuten regen op. Falb reed ongeloovig weg. Het rijtuig had nog geen kwartier gereden, of het begon hevig te regenen. De kap van het rijtuig werd opgezet en Falb en zijn vriend zaten vrij wel droog. De koetsier evenwel werd druipnat en niettegenstaande dat, zat hij te schudden van het lachen, en keek nu en dan in het rijtuig. Falb vroeg hem waarom hij toch zoo lachte. Wel, zeide hij, omdat die koe meer verstand heeft in het achterdeel van haar lichaam dan prof. Falb in zijn hoofd Vrijdag ontstond te Bochum (Pruisen) een gasontplolfiing in de vierde mijngang van den schacht „Prinz von Preu8sen". De ontploffing was zóó hevig, dat de lampen iu de ongeveer een half uur verder liggende schacht door de luchtdruk king plotseling uitgingen. De eerste tijding van het ongeluk was eerst een half uur later boven bekend en onmiddellijk werd alles in het werk gesteld om dengenen, die nog leefden, hulp en redding te brengen. De mijnwerkers snelden allen naar de schacht om hun leven voor hunne onge lukkige makkers in de waagschaal te stellen. Het treurige werk werd zeer bemoeilijkt, doordien van af de tweede verdieping de afdaling met het lifttoestel niet kon plaats hebben. In het begin gelukte het, zeven min of meer zwaar gewonden naar boven te brengen, die aan den ingang der schacht door verscheidene geneesheeren werden verbonden. Bijna met geweld moest men den zwaar- gebouwden mijnbaas Bonder verhinderen weder in de mijn af te dalen, daar hij bij het reddingswerk behulpzaam wilde zijn. De redders zetten intusschen hun treurigen tocht voort. Slechts onkenbaar verbrande en verminkte lijken werden naar boven gebracht en het reddingsper- soneel moest ieder oogenblik afgelostworden, daar niemand het in de vergiftigde atmos feer lang kon uithouden. Op het oogen blik der ramp, bevonden zich 44 mijn werkers in de mijn. Daarvan zijn 33 dooden en 8 zwaar gewonden bovengebracht. Toen Woensdagavond de trein het station te Randten in Silezië naderde, wei gerde het remtoe8tel, de trein reed dienten gevolge over de draaischijf, wierp den boom om, die over de gestremde baan was ge legd, en drong het stationsgebouw binnen, tot in de wachtkamer vierde klasse. De machinist en de remmer werden gedood en een conducteur zwaar aan de oogen ver wond. Onder de passagiers bevinden zich ook vele gewonden, waarvan sommigen le vensgevaarlijk. In Wyoming (N.-Araerika) zijn 300 Indianen binnengedrongen, om er de be woners te verjagen, die vijandig tegen hen opgetreden waren. Om zich te wreken, doodden de Roodhuiden een farmer, diens vronw en kind. De farmers doodden op hun beurt zeven Indianen. Een gevaarlijk kunstje werd dezer dagen uitgehaald door een reiziger, die in een van Nijvel naar Brussel ver trokken trein zat. Zijn sigaar willende aansteken, vroeg bij een lucifer aan een der reisgenooten. Niemand had er. Kort en goed liet hij het portierraam omlaag en, onbevreesd voor de snelle vaart van den trein, klom hy op het dak van den waggon, s ak zijn sigaar aan de gisvlam, die het compartiment verlichtte, en kwam doodbedaard terug, alsof hij een alledaagsch werk had verricht. Handige postambtenaren. Een han delsreiziger kwam eenige dagen geleden aan het postkantoor te Londen en vroeg „Mijnheer, ik moet een brief sturen aan iemand, wiens naam ik niet weet, even min als zijn adres. Ik weet alleen dat bij kleermaker is, ergens in het graafschap Kent en dat hij woont op den hoek van een straat dicht bij een klein pleintje. Hoe zal ik den brief bezorgd krijgen?" Na eenig nadenken gaf de commies den lastigen vrager ten antwoord, dat hij kon probeeren met op de enveloppe de ligging van het huis van een kleermaker in Kent zoo nauwkeurig mogelijk te teekenen. Zoo geschiedde en werkelijk, na drie dagen had de geadresseerde den brief in zijn bezit. In de patronenfahriek te Edmonton nabij Londen, heeft Woensdag een ontplof fing plaats gehad. Vier werksters en een arbeider zijn ernstig gewond. Twee der vrouwen zijn reeds overleden. Een schilder ontdekte eenige dagen geleden te Honfleur eeu oud schilderij, geheel onder de stof zittende. De eigenaar scheen meer gesteld te zijn op de lijst dan op het doek en verkocht hem dit laatste voor zestig francs. Het oude doek bleek een echte Murillo te zijn. Er is reeds 17000 francs voor ge boden. Goud in deZnidafrikaanscheRepubiek Volgens het rapport van den Staatsin- genieur der Z.-A. Republiek, dat over 141 mijnen loopt, beliep in 1894 de goudpro ductie 2-23.865 onsen ter waarde van 7.667.152 pond sterling (rnim 92 millioen gulden). In de laatstn 10 jaren werd voor 300 millioen gulden goud uit den grond gewonnen. ójpjdag ontspoorde een trein met bedevaartgangers nabij het station Saint- Brieuc. Twaalf reizigers werden onmiddcf- lijk gedood, terwijl 25 reizigers min of meer ernstige verwondingen en kwetsuren bekwamen. Een vreeselijk spoorwegongeluk in het station te Raudten werd veroorzaakt wijl de machinist beschonken was en den trein met vreeselijke vaart het station liet bin- nenstoomen. Hij had naar het scheen alle kracht, om de machine te besturen, verloreD vier personen werden gedood en vier zwaar gewond. Er zijn zijn 8 lichtgewonden. De machinist die in de eerste verwarring als gedood werd gemeld, vluchtte onmiddel lijk na het ongeluk, doch werd spoedig gegrepen en naar de gevangenis te Raudten overgebracht. De trein werd zwaar bescha digd en het verkeer ondervond een aan zienlijke vertraging. De lynchwet in toepassing. De lynchwet wordtin Amerika in den laatsten tijd nogal eens toegepast en verkrijgt meer en

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 2