GEMENGDE BERICHTEN. KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. OYEKZICIir YERKOOIMYGEM E\Z. By kon. besluit is benoemd tot ge zworen van den Schengepolder de heer J. L. de Jager te 's Heer Arendskerke. Hansweert. Deze week hadden hier eenige ongevallen plaats. Het 9 jarig zoontje van den arbeider T. A. speelde aan den berm nabij de scheepstimmer werf, toen een zware mast die tegen de helling lag, begon te rollen, waar door het kind viel, en de mast op zijn been terecht kwam. Zwaar gekneusd werd hij in huisgehracht. De arbeider K. had het ongeluk bij het laden van ajuin met een baal van 50 K.G. in het ruim van het schip te vallen en zich ernstig aan den voet te bezeeren. Nog kreeg een 2 jarig kind van J. E. al spelende een koraal in den neus. Door het kind peper te doen opsnuiven, liet meu het niezen, waardoor het voorwerp uit den neus kon verwijderd worden. B/uinisse. De opbrengst der tiende verhuringen alhier bedroeg f 1524. tegen f 1455 in 1894. Axel, 22 Juli. Heden avond had in allen eenvoud de eerstesteenlegging van de nieuwe chr. school plaats. Alvorens de jonge heer E. C. Oggel daartoe overging, hielden de secretaris van het bestuur en het hoofd dei- school de hh. D. J. Oggel en P. van Vliet een hartelijke toespraak. Middelburg. De werkman aan de Scheldebij wien Zaterdag in 't gasthuis alhier een oog is weggenomen, is Woensdag naar zijne familie teruggekeerd. Zekere E., die slechts éen oog bezat en ruim 14 dagen geleden het tweede door een val of volgens dr. Bijlsma door een vechtpartij verschrikkelijk heeft ge kneusd, is nog in net bezit van dat or gaan, maar hij zal, zooals de dokters di rect vermoedden, nooit meer in staat zijn te werken. Zondagavond werd een ander werkman, zekeren W., die ook slechts éen oog bzzit, bij 't afladen van een kermisspel bij het station alhier met een stok in dat oog gestoken. Op last van den geroepen ge neesheer is hij opgenomen op de oogheel kundige afdeeling van het gasthuis. Hoe wel zwaar gekneusd, is er hoop dat hij het gezicht zal behouden. M. C. Vlissingen. De verkiezing van twee raadsleden in de plaats van de heeren C. Mortier en J. Ie Sage van Hoeve is bepaald op 6 Aug. en de herstemming zoo noodig op 20 Aug. Vlissingen. Dinsdagmorgen had al hier een vreeselijk ongeluk plaats. De metselaar Koekkoek uit Middelburg, in dienst der firma Eeij en Stroo alhier werk zaam zijnde aan een der in aanbouw zijn de huizen in de Badhuisstraat, had het ongeluk bij het trekken aan de lijst bo ven aan het gebouw, achterover en zoo door de stelling heen te vallen. Deerlijk verminkt en met een zware wond aan het hoofd werd hij van den grond opgenomen en per brancard naar het stedelijk gasthuis vervoerd. De man is 30 jaar oud en sinds eenige maanden gehuwd. Vlissingen. Dinsdagmorgen brak alhier een hevige brand uit op een zolder van een sedert eenige maanden nieuw gebouwd huis, bewoond door den heer P. M. drogist in de Wal- straat. Door het spoedig en krachtdadig optreden van de politie met haar slangen wagen, waarbij de politieagent de Roo van TJije zich bijzonder onderscheidde, en van de bemanning van het wachtschip met hare spuit, was men den brand binnen het uur meester. Andere spuiten rukten aan doch behoefden niet te werken. De oorzaak van den brand schijnt zelfont branding te zijn. Vermoedelijk heeft de zon geschenen op een raam dat als brand punt gediend en op die wijze een vat met verfstof aangestoken heeft. De schade is vrij aanzienlijk. Het bed- degoed en amdere zaken zijn verbrand; veel bekwam waterschade. Het bovenge deelte van het huis zal moeten wouden afgebroken, wijl het totaal is uitgebrand. Bruinisse. In de op Dinsdag gehou den vergadering van Ingelanden van den polder Bruinisse werden herkozen tot le den van den Dijkraad de Heeren H. van de Zanden en A. Hage en gekozen in de plaats van den Heer K. Broodraan, die niet meer in aanmerking wenschte te komen de Heer J. Goudzwaard Jr. De rekening over 1894 95 door het be stuur aan de vergadering overgelegd, werd zonder aanmerkingen goedgekeurd. Wemeldinge. In de raadsvergade ring van Maandag j.l. werd benoemd tot gemeente-geneesheer de heer A. F. Mejjer arts te Rotterdam. Het bericht dat het hoofd der II. K. school te Aardenburg de heer v. d. P. tengevolge van het tram wegongeluk overleden zou zijn, blijkt op een misver stand te berusten. De heer v. d. P. leeft nog en is langzaam herstellende. {11. N.) In de gemeente Putten (N.Br.) wer den bij de jongste gemeenteraadsver kiezingen slechts 16 stembriefjes ingebracht, het minst aantal stemmen, dat in eenige plaats van ons land werd uitge racht. De leden van het stembureau hadden natuurlijk geen zware taak te verrichten, daar het nazien der stembriefjes geen 10 minuten vorderde. Het vreemde van deze stemming is echter dat de twee aftredende leden jiiet Jjerkozen werden. Tijdens een vrij hevig onwedir te Gorredijk schrikte een ruim 70-jarige man aldaar zoo hevig van een bliksemstaaal, dat hij ineenzonk en niettegenstaan lo dade lijk ingeroepen geneeskundige hulp, weldra een lijk was. Te Beets (Opsterland) is de] bliksem in de openbare school geslagen terwijl de lokalen met kindereu bezet waren. De bliksemafleider, die op het gebouw staat, schijnt den straal afgeleid te hebben. Geen enkel kind is gedeerd, maar eeo der on derwijzers was eenigen tijd bewusteloos. Een jongmen8ch te Kerk-Driel, die aan het hooien was, dronk in sterk verhit ten toestand, een groote hoeveelheid koude karnemelk. Hij kreeg daarop hevige kram pen en was eenige minuten later een lijk. Te Osch is in een weide „Pusheuvel" waar ongeveer 70 stuks rundvee en 30 paar- dea grazen, het miltvuur uitgebroken. Een hokkeling werd dood in de weide ge vonden. De moord te Vucht! P. de R. de brigadier der Huzaren te 's Hertogenbosch, die in voorloopige hech- is gesteld, omdat hij verdacht wordt Flip Sehlenker, die Dinsdag lo dezer overleed, 's avonds te voren zwaar te hebben mis handeld, is door den burgerlijken rechter aan de militaire autoriteit daar ter plaatse overgeleverd om naar aanleiding van die daad voor den krijgsraad terrecht te staan. Op de a. s. jaarvergadering door de „Vereeniging tot Christelijke Verzorging van Krankzinnigen", te Groningen te hou den, zal worden voorgesteld, alsnog ten behoeve van het in aanbouw zijnde krankz. gesticht, onder Zuidlaren een leening te sluiten, ten einde, daar er vrees bestaat, dat dadelijk reeds na de voltooiing de ruimte nog te beperkt zal blijken, bij de vijf paviljoenen nog twee te doen bos wen en tevens een kerk met pastorie. Maandagmorgen sloeg te Hulst de bliksem in de woning van den landbou wer Camaert te Clinge. In een oogwenk stond de geheele boerderij in lichte laaie. Met moeite kon slechts 1 paard gered worden. Het komt zeker zelden voor, dat een bedeelde in rechten eene corporatie aan spreekt om onderstand. De kanton rechter te Bergum (Fr.) heeft in deze kwestie uitspraak gepaan. Zekere W. B. te Buitenpost vroeg aan diakenen der NT. H. gemeente aldaar eene tegemoetkoming in de huishuur en hem werd f 1,per week toegezegd. Later bleek echter dat B. geen onderstand noodig had, zoodat de diakonie weigerde om de f52 te betalen. De diakenen, alvorens ten principale te procedeeren, wierpen de exceptie op, dat de eischer niet de diakenen, maar den ker- deraad moest aanspreken, daar deze de gemeente vertegenwoordigt. De kantonrech ter heeft deze exceptie gegund en den eischer in zijn vordering niet-ontvankelijk verklaard. De toestand van de wed. Koremans en van haar 8-jarig zoontje, die bij den brand van Zaterdag belangrijke kwetsuren outvingen, was gistermiddag, hoewel nog steeds bedenkelijk, niet hopeloos. Die van haar 3 jarig dochtertje hetwelk mede in het Ziekenhuis werd opgenomen, is bevredi gend. Te Langezwaag is gistermorgen bij een onweder een arbeider, die met een zeis over den arm naar het land ging, door den bliksem getroffen en gedood. Te Budel is, bij het omspitten van land, door een landbouwer een ijzeren pot met gouden munten gevonden. De meeste dateeren uit de 15e eeuw en zijn onder de regeering van Arnoud van Gelder geslagenook zijn er Saksische mun ten bij. De Russische regeering heeft thans het reeds vroeger medegedeelde ontwerp aangenomen, waarin voorgesteld wordt de grenzen van Siberië tegenover China te versterken, door in die streken Kozakken met hunne gezinnen te laten vestigen. Om deze lieden voor dat doel te krijgen, worden den kolonisten vele voorrechten ge waarborgd. Een landbouwer te Beckleton (Enge land) liep Zondag met zijn zoon en neef over de hoeve, toen hij door een bliksem straal getroffen en op de plaats zelve ge dood werd. De anderen bleven onge deerd. Een geneesheer, op een andere kleine plaats in Engeland, werd door een onweer overvallen, terwijl hij zich te paard naar een patient begaf. Man en paard werden door den bliksem gedood. Te Sassari in Sardinië werden twee roovers doodgeschoten. De twee roovers het waren broeders drongen een huis binnen en eischten geld. Niet tevreden zijnde met hetgeen hun gegeven werd, eischten zij meer, onder bedreiging het huis in branl te zullen steken. Onder wijl zij deze bedreiging uitspraken, traden verscheidene gewapende boeren in het huis die op de roovers begonnen te vuren en hen beiden doodschoten. Toen de politie ter plaatse kwam vond zij aldaar hon derden menschen uit den omtrek verzameld, die zich over den dood der beruchte roovers verheugden. Weelde in Transvaal. Een rijk bur ger van Johannesburg een uitlander, waarschijnlijk heeft een bal gegeven dat hem ongeveer f 60.000 heeft gekost. Zaterdagmiddag was de Amerikaansche schoener „Yampa", groot 170 tons, op de I ay s 4 ard te Southampton na volbrachte reparatie gereed om te water gelaten te worden, toen het yacht door den hevigen wind, de touwen, die het op de helling vasthielden, losrukte en met vaart naar beneden gleed. De ontzettende vaart werd plotseling gestuit toen de groote ketting, waarmede het schip aan de helling was vastgemaakt, zich strekte. Door den schok viel het schip om en verpletterde in zijn val een werkman, die zich juist op die plaats bevond. Hij laat een weduwe met twee kinderen na. Twee man der equipage die zich in het touwwerk bevonden, wer den met kracht tegen den grond geslingerd en moesten zwaar gewond naar het hospi taal worden gebracht. Een der masten brak door den schok af en kwam terecht op een ander werkman, die als door een wonder slechts licht gekwetst werd. Wie in Ameiika niet worden toe gelaten De wetgeving der Vereenigde Staten op de emigratie verbiedt den toegang aan de verschillende categorieën van landver huizers hieronder vermeld lo. Aan krankzinnigen of personen, die aan verstandsverbijstering lijden; 2o. aan veroordeelden v> or eene met den dood gestrafte misdaad of onieerende misdaad. Uitzondering wordt gemaakt voor politieke misdaden of wanbedrijven; 3o. aan behoeftigen of aan de personen die, naar alle waarschijnlijkheid, ten laste der openbare liefdadigheid vallen. Dooven, stommen, vrouwen met jonge kinderen, die niet door hun echtgenoot, hun broeder of een ander persoon van het man nelijk geslacht vergezeld zijn, alsmede wees kind'ren beneden de 12 jaar, loopen insge lijks groot gevaar zich den toegang der Vereenigde Staten te zien ontzegd. Evenzoo manke of misvormde personen. 4o. Aan personen, die door een besmet telijke ziekte zijn aangetast; 5o. aan personen, wier reiskosten door een ander op voorhand werden betaald of die aankomen met iemand anders hulp. Nochtans is het toegelaten aan personen, die in de Vereenigde Staten verblijven, hunne naaste bloedverwanten ter hulp te komen, ten einde zich in dit land te gaan ves tigen 7o. Aan de werklieden, bij contract aangeworven. De Amerikaansche wet verstaat hierdoor personen, die zich bij contiact of overeen komst mondeling of schriftelijk verbonden hebben, eene plaats te vervullen of be trekking uit te oefenen in do Vereenigde Staten, welke ook de aard dezer verbin tenis moge' wezeneene eenvoudige be lofte te dien opzichte zou voldoende zijn om eenen emigrant den toegang te ver bieden. Alle contracten of overeenkomsten van dien aard worden in de V. S. nietig ver klaard. Deze schikking is niet toepasselijk op bijzondere secretarissen en dienstbolen van personen, die tijdelijk in de Vereenigde Staten verblijven; zij betreft evenmin be dienaars van eerediensten, personen, die tot een erkend bedrijf (recognised profession) behooren, professoren, tooneelspelers en kunstenaars. Elke persoon, die zich in een der ge vallen zou bevinden welke in voorgaande opgave zijn aangeduid, zal naar het land van herkomst moeten terugkeerende in breuk kan vastgesteld en de herinscheping bevolen worden, zelfs na verlosp van een jaar na de aankomst. De instorting te Brüx in Boliemen neemt steeds grooter afmetingen aan. Tot dusver zijn 18 huizen ingestort, waaronder een hotel. Het station is gezakt, evenais de spoorweg, zoodat het verkeer moest gestaakt worden. Ongeveer honderd huizen zijn op bevel van het gemeentebestuur ontruimd. Er worden tien personen vermist. In den omtrek van het station wordt de geheele stadswijk als verloren beschouwd. Sommige gebouwen van twee verdiepingen zijn zoo diep weggezakt, dat nog slechts de kroonlijst en het dak boven den beganen grond uitsteekt. Meer dan 1400 inwoners zijn tijdelijk in schoolgebouwen gehuisvest. De schade bedraagt tot hiertoe 5 millioen florijnen. De toestand te Brüx is weer ver slimmerd alle huizen in de wijle bij het spoorwagstition zullen, voor zoover zij niet uit zichzelf ingestort zijn, omgehaald moeten worden. Het aantal van hen die door de ramp hulpbehoevend zijn gewor den, bedraagt 500 a 600. Uit de staatskas wordt een bijdrage van 100,000 florijnen verwacht, de aandeelhouders der Brüxer mijnmaatschappij gaven 50,000 fl.; de com missie van bijstand spant overigens al hare krachten in. De koopman Siegl blijkt toch niet overleden te zijn. Volgens den professor in de geologie Uhlig, die als deskundige uit Praag is overgekomen, staat het vast dat bet onheil te wijten is aan het doordringen van drijfzand in de mijnen. Verdere inzinkingen van den bodem .schijnen niet meer te verwachten zijn. Een barbaarsch geval van toepassing der lynch-wet wordt opnieuw uit Amerika gemeld. Te Waco in Texas waren in de laatste weken verscheiden blanken ge dood of gewond door geweerschoten, en de verdenking viel op een zestal negers, die gezamenlijk één huis bewoonden. Zater dag in den vroegen morgen, terwijl de negers sliepen, liet men het huis met dy namiet in de lucht vliegen; vijf van de negers waven onmiddellijk dood en dezesde was zoo verminkt, dat hij spoedig stierf. De Times verneemt uit Havana De aanval der opstandelingen op Martines Ca >pos moet voor de Spaansche troepen noodlottiger zijn geweest dan de voorsteling was. Slechts Ca upos inct zesofzeven anderen van het konvooi ontkwamen. Campos zelf gewond; van welken aard zijne wond is, weet men echter niet. Dat liet opstande- lingenhoofd Ma.ico gewond en gevangen zou zijn wordt tegengesproken. Gele koorts en dysenterie blijven de Spaansche troepen teisteren. De officieren zouden bovendien ten zeerste over Campos' leiding der ope- ratiën ontevreden zijn. Een grappig geval vond onlangs, lezen wij iu de Trans vaalscbe Volksstem in den Eersten Raadplaats. Het wasjuist na afloop van een levendig debat in zake het onderzoek naar de rechters, en de leden waren bezig de verschillende voor stellen op te stellen. De president, die met groote belangstelling en inspanning de discussie bad gevolgd, had zich naar de wachtkamer, aan de zaal grenzende, terug getrokken. Door het levendig spreken onder deleden verkeerde de president stellig onder den indruk, dat het reces was aan gebroken, en trok hij, uit zijn groote pijp welbehagelijk enorme rookwolken opblazen de, de Raadzaal w;er binnen. Niet zoodra werd de voorzitter gewaar, dat het Hoofd van den Staat op die wijze bet reglement van orle verbrak,'door tijdens de zitting te rooken, of neer ging de hamer, en de meeste leden barstten in lachen uit; de heer J. H. de la Reij,die nabij Z H.Edele stond, maakte hem op zijn vergissing attent en duwde hem lachend naar de wachtkamer tirug. De Times verneemt uit Sofia Vier mannen, die van den moord op Stamboelof verdacht worden, zijn in hechtenis. Onder ben is de huurkoetsier, die Stamboelof naar huis reed, en Popof, die een vriend van Toefektsjiëf moet zijn en in wien3 buis de hand gelegd is op een brief, die den dood van Stamboelof voorspel le. In het huis van Toefektsjiëf is eene revolver ge vonden van dezelfde soort als waarmede op Stamboelof geschoten is. Groote neer slachtigheid lieerscht in de voornaamste steden van Bulgarije, zelfs onder de vijanden van den vermoorde. Het aldoor bijeen- trekken van Turksche troepen aan de Bul- gaarsche grenzen wekt groote ongerustheid. De bezettingen van verscheiden Bulgaarsche vestingen moeten aangeschreven zijn, zich gereed te houden. Het duiken naar de „Elbe." Een duiker der „Elbe," die thans te Straats burg op de tentoonstelling werkzaam is, deed aan een journalist aldaar de volgende belangrijke mededeelingenüp initiatief van den „Norddeutscke Lloyd" te Bremen zond de Norddeutsche Bergingmaatsehappij te Hamburg de stoomboot „Elise" naar de Noordzee om te beproeven, de in het wrak aanwezige wa rden te bergen en te beproe ven, de lijken, die zich daarin nog moch ten bevinden, boven te brengen, De pei ling vam de plaats, waar de „Elbe" was gezonken, gaf een diepte aan van 80 nie ter op gunstige resultaten was dus nau welijks te rekenen. Nochtans beproefden de aan boord aanwezige duikers, waarvan mijn zegsman, Ewald Voht uit Silezië, er een was, twee Fransche en twee Engelsche duikers, al het mogelijke. Elke duiker werkte van 17 tot 22 April eens per dag, Doch trots alle pogingen gelukte bet nie mand, dieper dan 57 meter in zeeaf te dalen. De drukking van het water werkte zóó sterk op het lichaam dat den duikers alle lucht uit het lichaam werd geperst. In hun ooren begon het pijnlijk te suizen en duizeligheid was het voorteeken van naderende bewusteloosheid. Daar waaghal zerij op dit gebied gelijk stond met den dood, moesten alle pogingen worden op gegeven. Van het diepste punt, dat de duikers bereikten, zagen zij als in een ne vel de „Elbe" op den zeebodem liggen, naar bakboord (links) overhellend, terwijl een gedeelte der tuigage en de beide schoor- steenen schuin naar boven waren gestrekt. Wereldtalen. In de Koophandelvan Antwerpen, wurdt de vraag gedaan en ook beantwoord Welke zijn de Euro- peesche talen, welke in verre landen wer den overgeplant en de regeerings-, zoo niet de natuurlijke talen geworden zijn van de vreemde volkeren en afstammelingen der Europeanen in die gewesten? Het antwoord is bet volgende: Rusland weggelaten, daar dit land zich in Azië en Europa uitstrekt evenals Turkije in drie werelddeelen, en toch slechts een onafgebroken grondgebied vormt, ko men enkel de volgende talen in aanmer- king Enyelsch, voor de Vereenigde Staten van N.-Amerika en Canada, Australië, En- gelsck-Indië en de honderden eilanden die tot het Britscho Rijk behooren. Voegt men daarbij Groot Brittanje, dan bevindt men, dat nagenoeg 400 millioen menschen aan den invloed van de Engelsche taal onderwol pen zijn. Duitschvoor Duitschland en Oostenrijk, een groot gedeelte van N.-Amerika, waar bijv, in steden a'.s Chicago 1/3 van de be volking Duitsch spreekt; verder Duitsch Afrika en eenige eilanden in de Stille Zee. Samen ruim ko..derd millioen, die den in vloed van het Duitsch ondergaan. Franschvoor Frankrijk, Zuid-België, een zesde van Zwitserland, Algiers en Tu nis, Tonkin, en eenige andere koloniën van minder belang; daarbij nog een gedeelte van Canada. Te zaraen ongeveer 65 millioen menschen, die den invloed van het Fraxsch ondergaan. Nederlandschvoor Nederland, Noord- België, Insulinde, Transvaal, Oranje-Vrij staat en een groot gedeelte van Zuid-Afrika, een klein gedeelte van Noord-Amerika, en eenige verdere Nederlandscne koloniën, ongeveer 42 a 45 millioen menschen, die onderworpeu zijn aan den rechtstreekschen invloed van het Nederlandsch. Spaansehvoor Spanje, de Noordkust van Afrika, waar zelfs in Algiers Spaansch ge sproken wordt, Mexico, de republikeinen van Midden Amerika, Teru, Chili, Bolivia, Plata, Cuba, de 1JHilipplj uen en eenige kleinere eilanden. Samen .'15 tot 40 millioen. Portnyeesch, voor Portugal, Brazilië en een paar kleinere koloniën in Oost-Indië. Te zamen 16 tot 17 millioen. Italiaansch kan buiten Italië in aanmer- king komen als handelstaal voor zekere havens van Griekenland, Turkije en Zuid- Rusland, alsook voor Massawa, een Itali- aan8cke kolonie op de Oostkust van Afri ka. Als echte wereldtalen, waarmee men de wereld kan rondgaan, of iu een groot gedeelte van de wereld buiten Europa te rechtkomen, kunnen evenwel geen andere gelden dan DuitschFranschFngelsch, NederlandschSpaunsch, Portuyeesch. Onder die talen wordt Engelseh het meest gesproken en is b. v. het voertuig der gedachten in 35 van de grootste ste den op den aardbol, waarvan Londeu, New-York en Chicago de voornaamste zijn. Duitsch wordt gesproken in omtrent 25 steden van meer dan 100,CXX) inwoners. Fransch is de taal van de volgende groote steden: Parijs, Lyon, Marseille, Bor deaux, Rijsel, Ronbaix-Tourcoing, Le Havre, Rouen, St.-Etienne, Nantes, Luik, en ge deeltelijk van Brussel, alsook van Algiers en Genève, die wel als hoofdsteden gelden, doch lang geen 100,000 zielen tellen. Nederlandsch is de taal van de volgende groote steden: Amsterdam, Antwerpen, Rot terdam, Gent, Den Haag, Utrecht, Batavia, Johannisburg, Samarang, en Brussel, (ge deeltelijk.) Spaansch is die van Madrid, Bar celona, Sevilla, Havana, Buenos-Ayres, Valparaiso, Mexico. Portnyeesch van Lissabon, Rio de Janeiro en Oporto. Zeer wetenswaardig is ook de statistiek over den aangroei van bet getal dergenen die bovengenoemde talen gebruiken. Immers, dat deze de talen zijn waarmee Europa de wereld veroverde, blijkt vol doende, doch de verhouding van vóór een halve eeuw is lang dezelfde niet meer als die, waarin zij heden tot elkaar gevonden worden. Zoo is het getal dergenen die Fransch spreken sedert 1854. waarvoor wij de sta tistieken raadpleegden, met zeven ten hon derd aangegroeid gedurende den tijd van 40 jaar. Intusschen zijn de Duitschsprekenden vermeerderd met 60 pCt., de Spaanschspre- kenden met 11 pCt. ongeveer, degenen die Portugeesch spreken met 12 pCt. en de Nederlandschsprekenden met 40 pCt. Telegraaf Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Meliskerke door ds. G. E. Meloen te Kloetinge. Geref. Kerken. Beroepen te Naaiden dhr. W. A. Dekker cand. te Middelburg. Te Breda slaagde voor de akte van hoofdonderwijzer de heeren A. Dekker te Krabbendijke, P. van Hekken te O. en W. Souburg, D. J. Remijn te Goes, P. H. Wedt de Swart en G. Janssen te Middelburg, De beer J. P. Oggel vim Axel slaag de 's C ravenhage voor het tweede gedeel te van het notarieel examen. Vrijdag 26 Juli. Heer Arcndwkerke, bi) do Ruijtor 10 uur voor wed. de Back door not. de Ronde Brosser een huis, schuur en erf 1450 cA. Ei om 12 uur linnenkast, 3 veeren bedden, ledikant, tafels, kachels, boeken, cats, 9 kippen. AriiciiiiiI<1 en, door not. Tak op de hofstede van D. vari 't Westende 10 uur 3 merriön 11, 9 en 2 jaar, 7 melkkoeien, 1 stier, 4 jarige vaarzen, 1 andorhalfjarige vaars 2 kalvers, 12 varkens, 5 eenden, 40 hoenders, 3 inen wagens met toebehooren, 1 driewielskar, kar op veeren, waleploeg.koksploeg, 3 gewone ploeger., handkarmrolen, kooktoestel, bouw-, melk- en zoldergereedsehap, mestput, paar- deuwant. Driewegen, op hofstede Tilburgh bij wed. de Dreu door not. Pilaar 9 uur inspan als 8 werkpaarden 4-15 jaar, 3 jonge paar den, veulen, 9 baatgevende melkkoeien, 1 kalfvaars, 3 tweejarige, 16 eenjarige runde ren, 12 kilvers, 7 mestputloopers, 12 biggen, 80kippen en hanen, 2 karnhonden,Utrechtsch wagentje, tilbury, 4 menwagens, driewielskar ploegen, eggen, 4 sleepers, 2 rolblokken, 1 eenpaards tredmolen, stroo-, snij-en moes molens, boonbreker, zaadzeil, harnas, ijzer- draad, stroo, huisraad, inaluniehouten hoek kast enz. Hondekcrkc, 11 uur bij Lampert door not. Huvers het hofsteedje van K. Wouterse en bouwland samen 45 A. 32 cA. Te zien 24 Juli 10 12 en 2 4 uur. Biggekerke, 2 uur in het gemeentehuis door not. Huvers 3 woonhuizen, schuur en erf. Te zien 25 Juli 12—2 en 2—4 uur. Arncmniden, door not. Tak, 10 uur, op de hofstede wilhelminapoMer, inspan, als Daarna veldvruchten, als:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 2