bijvoegsel „DE ZEEUW" INGEZONDEN STUKKEN. RECHTSZAKEN. mmrmmzum. BURGERLIJKS STAND. KERKNIEUWS. Gemengde Berichten. MARKTBERICHTEN. AANBESTEDINGEN, OVERZICHT AEBKOOPINGEN ENZ. AFLOOP VERKOOPINGEN ENZ van van Zaterdag 20 Juli 1895. Gerf. Kerken. Kampen. Tlieol. School. Theol.exa men B. Toegelaten de heeren Gr. J. D. Aalders, C. J. Bos, W. Bouwman, W. A. Dekker, F. Diemer, A. M. Diermanse, K. Doornbos, G. Elshove, C. Goote, H. 1 C. Graefe, G. Keizer, J. H. Koers, B. J. Lambers, C. Lindeboom, G. Meijer, D. Drins, A. S. Schaafsma, S. Veltman, J, Vesseur, J. Visser en J. C. C. Voigt, die dus beroepbaar zijn gesteld bij de geref. kerken. Afgewezen 2. De examens zijn hiermede geëindigd. Arrondissements-Rechibank te Middelburg Heden, Vrijdag zijn veroordeeld wegens vernielingC. L. de R., 32 j. zonder bekende woon- of verblijfplaats, tot 7 d. gev. straf openbare schennis der eerbaarheidL. S. v. d. B., 28 j., sjouwerman Vlissingen, tot 1 m. gev. straf beleediging van een ambtenaar'. F. A. de K., 38 j., werkman, Vlissingen, tot f7 b. s. 7 d. h. en M. 26 j., veldarbeider, Goes, tot f5 b. s. 5 d. gev. straf; mishandeling van een ambtenaar'. A. M., 21 j., Schilder, Vlissingen, tot 7 d. gev, straf diefstal: A. v. N., 13 j., koewachter, Eede, thans te Middelburg in hechtenis, tot 3 m. gev. straf, met. mindering van den tijd in verzekerde bewaring doorgebracht, en J. M., 12 j., Arnemuiden, tot 3 d. gev. straf, en huisvredebreuk en toederspannigheidH. W. S., 22 j., werkman, Vlissingen, tet 7 d. gev. straf. Vrijgesproken: C. L. D., 43 j., schipper op het tjalksehip „Vertrouwen", Terneuzen, beklaagd van diefstal, J. M., 19 j., werk man, Biervliet, beklaagd van mishandeling. Een jonge leeuw die den leeftijd van twee jaren heeft bereikt is sterk genoeg om een paard of een os neer te slaan en hij gaat aldus in groei en spierkracht voort tot zijn achtste jaar, waarna hij niet meer groeit. Voor twintig jaren daarna geven zijne klauwen of tanden geen teekenen van verval, maar daarna wordt bij van liever lede zwak en zijne tanden beginnen hem te falen. Een klokkenmaker te Genève heeft een sprekend uurwerk uitgevonden. Het is de vervanging door de pbonograaf van het onderwetsche repetitie-horloge, welker veeren en hamers vervangen zijn dooreen wijzerplaat van gegalvanizeerd Indiërubber. Terwijl de punt over de oppervlakte be weegt laat het een geluid hooren a's eene juiste reproductie van de menschelijke stem op een cylinder en welke gehoord kan worden in een aangrenzende kamer. Een staaltje van Chineesche rechtsple ging. Een oudere broeder berispte een jongeren wegens zijn luiheid en beval hem aan het werkte gaan. De jongere broeder- weigerde en de oudere ontstak toen in zulk een toorn, dat hij hem een bijl naar het hoofd wierp. De jongere bukte echter behendig en de bijl vloog over zijn hoofd en trof ongelukkig de oude moeder, die juist de woning binnentrad. De bijl was met zooveel kracht geworpen, dat de vrouw op de plaats dood bleef. De grootste ont steltenis heerschte natuurlijken zooals men altijd in China doet, wanneer iets gewich tigs behandeld moet worden, er werd fluks een familieraad bijeengeroepen. Daar het een ongeluk en geen moedwil was, werd besloten de zaak geheim te houden en uit te strooien dat de moeder aan ziekte gestorven was. De toedracht van de zaak lekte echter uit en het Departement van Straffen bemoeide zich er mede. Doch de zaak was zoo gem kkelijk niet te beslissen. Wel is waar had de oudere zoon de bijl geworpen, maar hij had haar slechts zijn jongeren broeder naar het hoofd gegooid, iets waar hij völkomen recht toe had, daar deze hem de gehoorzaamheid ge weigerd had. De jongere broeder had echter gebukt, zoodat de bijl, die voor hem bestemd was, de oude moeder trof. Hij was dus de indirecte oorzaak van haar dood, ofschoon hij den moord zelf niet gepleegd had. Men veroordeelde nu beide broeders tot de doodstraf; dan was men zeker dat men den waren schuldige te pakken had, en om het zaakje in eens af te maken, wierp men de familie in de gevangenis, daar zij het geval verzwegen hadden. De magi straat van het district werd van zijn ambt ontzèt, daar hij den moord niet vroeger ontdekt had, en de andere ambtenaren, die er niets mede te maken hadden, kregen een waarschuwing om het niet weer te doen. Het wordt door sommigen veronder steld als een boom door den bliksem getrof fen wordt, dat hij niet gespleten wordt door de electriciteit maar door de ontplof fing van water plotseling in stoom veran derd, door de hitte van den tegengehouden electrischen stroom. Volgens Je statistiek over de zelf moorden in Pruisen hebben in 1893 zich 6409 personen, waaronder 5135 mannen en 1274 vrouwen, van het leven beroofd. Sedert 1869 wisselt het getal zelfmoorden per 100000 personen tusschen 11 en 12. In de laatste jaren neemt het aantal echter geducht toe. Per 100000 inwoners waren in 1891, 1892 en 1893 elk jaar 21 zelf moorden. Het üuitsehe pantsersehip Hagen wordt, dank zij de bevredigende oplossing der oneenigheid met Marokko, in het mid den van Augustus in Kiel terug verwacht, Onder de joden te New-York. De kerk van „zee en land" is de naam die Herman Warszawiak heeft gegeven aan het gebouw waar hij meetings houdt voor zijne Jood- sche broeders te New-York. De openings rede werd den 18den Mei gehouden, toen meer dan 800 Joden en Jodinnen samen kwamen om een aanspraak te hooren over: Wat is de beste en de ware godsdienst het Jodendom of het Christendom? Na den dienst vroegen en ontvingen 485 per sonen een nieuw testament, hetzij in 't Hebreeu wsch, het Ameri kaanschhet Duitsoh of het Eugehch. Mr. Warszawiak hoopt dat hij binnenkort in staat zal zijn een gebouw op te richten dat den naam zal dragen van Christelijke Synagoge; waar bekeerde Joden te zamen kunnen komen om God te dienen, zoowel des Zondags als in de week en niet alleen Zaterdags zoo als nu het geval is. Het adres van Mr. Warszawiak is 78 Bijbelhuis New-York. De strijd tusschen Zwedtn en Noor wegen. Het Storthing heeft met 58 tegen 56 stemmen het voorstel van de budget commissie aangenomen om het jaargeld van den koning en den kroonprins op het zelfde bedrag te houden als het laatste jaar. De rechterzijde had voorgesteld de apanages terug te brengen op het oor spronkelijke bedrag, zooals het geweest is vóór de verlaging, waartoe in 1893 is besloten. In Zweden is de „Kamer" (Storthing) in haar meerderheid liberaal. Vreeselijke gevolgen van hondsdol heid worden waargenomen in Nebraska N.A. Een nederzetter zag zich genoodzaakt om veertig stuks vee af te maken die door de kwaal waren aangetast. In Januari werd een koe door een dollen hond gebeten. Het beest stierf maar werd naar een afgelegen plaats gesleept zonder begraven te worden en de honden in de buurt verslonden het karkas. In het begin van Mei deden zich bij ander vee teekenen van hondsdolheid voor en er werd dadelijk een verdelgings- jacht gemaakt op de honden in het district. Drie varkens werden gebeten. Iemand kreeg het slijm van een doodgeschoten hond in een open wondje aan zijne hand en reeds hebben zich bij hem verschijnselen van de doodelijke ziekte geopenbaard. Dat moet er gespannen hebben Het biljet, dat van wege de politie te Ham burg aan de hoeken der straten wordt aan geplakt met het opschrift „Gevonden voor werpen" vermeldt vijf voorwerpen, die al daar gedurende de keizerfeesten zijn ge vonden. Hoewel twee daarvan reeds acht dagen geleden in de couranten als „gevon den" werden vermeld, heeft zich nog niemand als eigenaar aangemeld. Gevonden werdeneene orde van Anhalt, in de eetzaal van het nieuwe Raadhuis, waar de feestmaaltijd plaats vond op 19 Junieen Roode adelaar-orde den 19 Juli aan hot Dammthorstation een dito op 23 Juni in een stoombarkas in de haven; een derde op den 26 Juni in een afgelegen hoek van de St. Paulikerk in de Wilhelminenstrasse en eindelijk op den 19 Juni een Kroon orde in een zijvertrek van het Raadhuis. Daaruit zou men kunnen afleiden, dat er een onbegrensde vroolijkkeid onder de feestvierenden moet geheerscht hebben. De opstand op Cuba. Een dépêche uit Havana meldt: Maar schalk Martinez Campos heeft met twee honderd man cavalerie de opstandelingen tusschen llayamo en Manzanillo op de vlucht geslagen. De Spaansche generaal Santo Cildes is gedood, het hoofd der op standelingen, Antonio Macco, werd gewond en gevangen genomen. De Japanners op Formosa. Een dépêche uit Amoy deelt mede dat de zwartvlaggen op Formosa de Japanners bij Fokohan hebben aangevallen. Na een verwoed gevecht waren de Japanners ge noodzaakt voor de overmacht des vijands terug te trekken. Hoe Adams een goudmijn vond. Een Amerikaansok blad het heet toe vallig De Opticienen is dus een reclame blad van handelaars in vergrootlazen deelt de volgende „ware geschiedenis" mede: Een Mexicaan, John Adams geheeten, was onlangs aan het zoeken van een goudlaag en liep met tragen tred door een bergkloof. Op den rug droeg hij een ransel gevuld met gereedschappen en ongeveer twaalf pond kruit. Plotseling rook hij brand, zonder te weten waar de reuk vandaan kwam. Toevallig blies een briesje een weinig rook over zijn schouder en daar door kwam hij tot de ontdekking, dat zijn vergrootglas, hetwelk goudlaagzoekers steeds bij de hand hebben en dat hij op zijn rug had hangen, de zonnestralen had geconcentreerd en daardoor den ransel vlam had doen vatten. Dadelijk wierp hij zijn gevaarlijken last neder en liep weg. Kort daarop ontplofte het kruit en werd een goudader blootgelegd, die een der rijkste uit den omtrek bleek te zijn, In het Belgische dorp Tongerloo op onze grenzen is een landbouwer door mes steken vermoord. De dader is aangehouden. Te Posjiaro (Graubunderland) in Zwitserland werd Zondag een groot lan delijk feest gevierd aan het meer. Acht jongelingen die niet roeien konden, maakten een visschersboot los en staken van wal. De schuit schepte water en zonk. De talrijke feestzangers zagen de roekelooze drenkelingen spartelen en wegzinken. Spoedige hulp werd verleend, doch slechts drie konden gered worden. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. (Stukkeu worden in geen geval teruggevonden.) Mijnheer de Redacteur Vergun mij nog een plaatsje in uw blad. Alweder lees ik in de Middelb. Courant een artikeltje overgenomen uit de Plattelandspost en dan weder uit de taal te bemerken van een boer het schijnt wel, dat hij ze nog al eens tot zijn speel bal wil gebruiken, maar eilieve wat is gevaarlijker of schandelijker in zijn schuch terheid zijn portemonnaie vergeten te heb ben of op een oogeiiblik door zakkenrol lerij zich van duizenden beroofd te zien of op de openbare straat in sommige steden en nog wel op klaarlichten dag van have en goed beroofd te worden. Dit alles ge loof ik toch niet dat door „lompe" boeren gedaan wordt. Is het zelfs niet dikwijls gebleken dat zulks geschiedt door personen van goeden huize die door hun dierlijk gedrag tot de laagste trap in de Maat schappij zijn gedaald? UEd. bij voorbaat dankzeggende voor de verleende plaatsruimte teeken ik mij M. d. T. „De Kiezer" uit Kapelle vergat zijn naam op te geven; dus plaatsen wij zijn stuk niet. Red. HDe fout is aan ons. De afspraak stond ons niet helder meer voor den geest. Red. Van 18 19 Juli 1895. MIDDELBURG. OndertrouwdW. F. Ragut jm. 28 j. en K. Poerstamper jd. 23 j. GetrouwdH. M. Peeters jm. 23 j. en C. F. Machielse jd. 24 j. - H. Hendriks wedr. 39 j. en M. C. Vreke jd. 30 j. Bevallen D. D. Vinke geb. Machielse d. J. J. Ludikhuize geb. Heuseveldt d. (tweel.) GOES. Gehuwd: Arie van Leerdam 32 jm. te Goes onlange te Helder en Johanna Schoonhart 23 j. jd. te Goes onlangs te vVolfaartsdijk. Lievienis Openneer 27 j. jm. en Lena Johanna Vermeule 20 j. jd- ZIERIKZEE. Geboren: 15, Cornelia Catha rina d. v. Anthonij Pioter Strufjk en Ca- tharina Cornelia Quaak. 17, Jacob z. v. Frederik van Beveren en Cornelia Aleman. Overleden15, Catharina Cornelia van dei- Have ongeh. 32 j. Over de maand Juni 1895. GRIJPSKERKE. Getrouwd: P. Riemens jm 29 j. en M. de "Wiite jd. 26 j. Bevallen: A. Vos geb. Stioo d. Overleden: W. Maljors d. 2 m. W. Va der man van M. Marijs 68 j. M. Boon jm. 40 j. - J. Geldof man van R. Mulder 51 jaar. VLISSINGEN, 19 Juli '95. Boter f 1.05 a f 1.15 per kilo. Eieren f3.40 a f3.60 per 104 stuks. MIDDELBURG, 18 Juli 1895. Er was heden weder maar een matigen aanvoer van Tarwe uit Walcheren ter markt waarnaar eenige vraag was en die totvoiige prijzen van f5 40 tot f5.50 werd gekocht. Rogge werd tot f 4.40 en Zomergerst tot 13.30 van den zolder geveild. Nieuw Kar- weizaad f 13.50 per 50 kilo betaald, de kwal. was mooi en droog. In andere arti kelen ging niets om. Versche Boter f 1.05, fl.10 a f 1.15 per kilo. Eieren f 3,10 per 100 stuks. ZIERIKZEE, 18 Juli 1895. BOTER. Hoogste koers f 0.75 a 10.— laagste koers f 0.50 pei 5 ons. Kip6ieren hoogste koers f 0.82Valaagste koers f 0.60 Eendeieren hoogste koers f 0.— laagste koers f 0,— uo 25 stuks. ST. MAARTENSDIJK, 18 Juli '95. Bij de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 37 stuks hoornvee en 3 schapen. De handel was bijzonder slap. Prijzen wer den besteed als volgt: Voor iy8-ja.uge ossen en vaarzen van f90-fl00; 2Vrjarige ossen van f140—f150; drachtige Koeien van f 170—f 180. Dinsdag 23 Juli. Scliore, 5 uur in het gemeentebuis lo. herstellingen aan de gemeentegebouwen. 2o. het verven der school en het gemeentehuis. Bestek bij Op 'tHof. Aanwijzing half 3. Inl. dhr. ie Clercq, Kruiningen. Woensdag 31 Juli. Sclierpenisse, door het bestuur der waterkeering van het cal. waterschap Seber- penisse 11 uur bij Elenbaas het verhoogen der dijksKruinen tusschen de Dijkpalen 21 en 25; 28 en 38, de Westnol en dijkpaal 69en het aanbrengen van een binnenberm tusschen de dijkpalen 60 en 74 van het waterschap. Bestek a 52 eent bij O. J. de Graaff te Oud Vosmeer. Aanwijzing 23 en 26 Juli 10 uur. Vrijdag 2 Aug. Middelburg. Aan het gebouw voor prov. bestuur, liet voortzetten van de herstelling der boordvoorziening van het kanaal door Walcheren. Raming f5000. Maandag 22 Juli. Kivadendanniie, 10 uur door not. Mu- lock Houwer vooi wed. Verbeek een klamp klaverhooi, varken, windmolen, snijbak, 2 kruiwagens, geeselsteen met paard roomton, ijzeren pomp, arbeidersgereedschap, 2 eiken houten boogkabinetten, 2 uittrektafels, 1 pluimen bed, 2 kastklokken, 3 kachels, 2Vs H. A. veldvruchten in Slabbekooren- polder enz. Wissenkerke, in de Kroon door not. Roelof voor M. Verburg de hofstede Schoon zicht 11 uur met 22.0339 H. bouw- en en weiland in Wissekerkepolder. Scliore, Op 'tHof door not Prins voor dhr. Elsraan 1 unr 6 H. tarwe, erwten, zomergerst, aardappels, beestenpeen, rogge, 's Heer ArendslterUc, op Piantlust door not. Pilaar halt 10 inspan als 7 werk- paarden8-17 jaar, 3jongepaarden,1 veulen, 7 baatg. melkkoeien, 1 kalfvaais.il runders, 9 kalvers, 2 vette varkens, 100 kippen en hanen, 2 karnhonden, Utrechtsch wagentje, 3 menwagens, driewielskar, 6 ploegen, 10 eggen, koeb.ik, harnas, hooi, huisraad enz Dinsdag 23 Juli. Vlissingen, door deurw. Hendrikse 11 uur aforaak bij het havenstation. Zoutelande, St. Janskerke door not. Hu- vers bij Boogaard uur inspan en veld vruchten. Cortgene, in de Stadswijnkelder, voor mr. Saaijmans Vader, 2 uur, door not. Roelof 32 H. tarwe, rogge, gerst, erwten, paarde- boonen, haver, suikerpeen, paardepeen, aard appels op de hofstede Noord Holland. Boekjes by den not. en dhr Sehuilwerve. Middelburg, 10 uur, door not. Verhulst voor bet huis Droogdok 15, een inboedel. Inl. de Groot en Hondius. Woensdag 24 Juli. Goes, 9 uur in de Prins van Oranje door deurw. Hollmann notenhouten tafel met 6 dito stoelen met fluweelen zittingen, 2 kabinetten, kasten, mahoniehouten rol. bureau, buffet met marmeren blad, stoelen, waaronder 6 met trijpen zittingen, wascli- tafels, 7 ijzeren ledikanten, bed, haarden, mangel, tapijten, vloerkleeden, zeil, keuken gereedschap, geweren, botscharen, kruisnet, welie, plombeerlood, enz. Afbraak eerst. Vlissingen, door not. de Maret Tak ten sterfhuize van mevr. Wibaut inboedel als: Ititllicni, bij ervon Goedbloed door not. Tak 10 uur inspan 3 merrien, 15,7 en 5 jaar. 1 driejarige ruin, 7 baatg. melkkoeien, 7 2i/2;jarige vaarzen, 1 2y2-jarige os, 8 anderhalf- jarige vaarzen, 1 anderhalfjarige os, 2 jarige stieren, 7 kweekkalveren, 2 varkens, 1 karn hond, 30 kippen en 1 haan, 2 menwagens, veerwagen, driewielskar, 4 ploegen, 9 eggen, rolblok, sleepdeur, 2 veldgangen, 2 krui wagens, wagenlicbter, kortmolen, geeselstoel, mustaaids, paavdenwant, landbouw-, melk en zoldergereedschappen, huisraad, eikenh. boogkabinet, 5 bedden met toebehooren, boeken, porcelein, spek. Veldvruchten tarwe, gerst, haver, paardeboonen, platte, witte, bruine boonen, erwten, aardappels. Ovczantle, 9 uur inde gemeenteherberg door not. v. d. Kloes voor erven G. Hunders- marek en T. v. Liere 3980 cA. bouwl. in Wolfshoek, 8750 cA. id. in 3 perc. 3o. 17830 cA. in West Rlazekop. 4o. 16160 cA. weiland in Wouter Janshoek. 5o. veldvruchten in Driewegen als 3924 (arwe in Wolfshoek; 3270 cA. aardappels en mangels. Daarna bfj Hundersmarck tafels, linnenkastje, hangklok, doofpot, karpetten, duiveukooi met duif, spekkist, varkensvleesch, ornamenten, glas-, blik-, koper-, ijzer- en aardewerk, varken, geit, windmolen, tobbe, trog. stander, meel- kiut, kruiwagen, ladder, arbeidersgereedschap, stroo, hooi, mest. Wolfertsdijk, 9 uur door not. Pilaar bij dhr. P. Koeman inspan als 8 werkpaar den 4-15 jaar, 1 jong paard, 10 baatg. melkkoeien, 6 runders, 9 kalvers, 3 vette varkens, 8 mestputloopers, 120 kippen en hanon, kapwagen, 3 menwagens, karos, drie wielskar, 6 ploegen, 11 eggen, rolslepor, veldslede, rolblok met bak, karngereedschap, Holdeinsche karn voor paardokracht, land bouw-, melk- en st-algereedschap, harnas, zakken, kleeden, stroo, hout, huisraad, 3 veeren bedden, spiegels, blik- en aardewerk, spek. En voor dhr. W. F. K. Lenshoek 2 jonge paarden van 2 jaar. Col:jn«plaat, 9 uur door not. Overman en Noordijke op de werf dei' meestoof voor dhr. Haringman, inspan als 7 paarden, 16 stuks hoornvea, 5 varkens, 2 rijtuigen, til bury, kar op veeren, 4 menwagens, klaver wagen, ploegen, eegden, landbouw-, melk- en stalgei eedschap. Biggckerke, door not. Loeff 10 uur bij Sturm een huis, schuur, varkenshok en tuin 367 cA. Te zien alle werkdagen van 17 22 Juli van 2-4 uur. Veldvruchten, tarwe, witte boonen, paar- denboonen, aardappels. En om 1 uur bureau, buffetkast, ronde tafel, stoelen, kastklok, trap, slijpsteen, landbouwgereedschappen, zakken, porcelein, aardewerk enz. Inl. Jacob de Kam. Donderdag 25 Juli. Ovczand, bij M. D. de Jonge door not. Liebert 10 uur inspan als 5 paarden D/s—11 jaar, 4 melkkoeien, kalfvaars, runders, kal vers, drachtige zeug, 3 mestputloopers, 70 kiekens. 2 menwagens, chais, arreslee, drie wielskar, 4 ploegen, 4 eegden, 1 molbord met ketting, rolblok, snij-, moes-, peen- en windmolen, bascule, mest, harnassement, meubelen. 's Heer Abtskerke, bij Remijnse voor wed Goeman door not. Pilaar 11 uura.een hoefje met boomgaard en weiland 9530 cA. En 5 perc. bouwl. en weiland 3.6528. Een perceel bouwl. 5490 cA. Er kunnen volgen 12 H. bouw- en weiland b. ruim 20 perc. veldvruchten. Colijnsplaat. op hofstede Zuidvliet voor wed. P. de Regt door not. Overman en Noordijke 9 uur inspan als 8 werkpaarden, 3 jonge, 25 stuks hoornvee, 9 varkens, schaap, karnhond, 60 kippen en hanen, 16 eenden, 1 kalkoen, landbouw-, stal- en melkgereedsch, stroo. hout, meubelen. Killand, bij wed. Koets door not. Lansen Croin voor dhr. H. de Jonge half 12 een steen.n windkorenmolen met 2 woonhuizen, schuur, tuin en erf samen 25 A. 20 cA. Inl. dhr. W. Pelle te Goes. Vrijdag 26 Juli. 's Heer Arendskerke, by de Ruijter 10 uur voor wed. de Back door not. de Ronde Bresser een huis, schuur en erf 1450 cA. En om 12 uur linnenkast, 3 veeren bedden, ledikant, tafels, kachels, boeken, cats, 9 kippen. Arnemuiden, door not. Tak op de hofstede van D. van 'tWestende 10 uur 3 merriën 11, 9 en 2 jaar, 7 melkkoeien, 1 stier, 4 jarige vaarzen, 1 anderhalfjarige vaars 2 kalvers, 12 varkens, 5 eenden, 40 hoenders, 3 menwagens met toebehooren, 1 driewielskar, kar op veeren, waleploeg.koksploeg, 3 gewone ploegen, handkarnmolen, kooktoestel, bouw-, melk- en zoldergereedschap, mestput, paar- denwant. Driewegen, op hofstede Tilburgh bij wed. de Dreu door not. Pilaar 9 uur inspan als 8 werkpaarden 4 15 jaar, 3 jonge paai^ den, veulen, 9 baatgevende melkkoeien, 1 kalfvaars, 3 tweejarige, 16 eenjarige runde ren, 12 kalvers, 7 mestputloopers, 12 biggen, 80kippen en hanen, 2 karnhonden,Utrechtsch wagentje, tilbury, 4 menwagens, driewielskar ploegen, eggen, 4 sleepers, 2 rolblokken, 1 eenpaards tredmolen, stroo-, snij- en moes molens, boonbreker, zaadzeil, harnas, ijzer- draad, stroo, huisraad, mahoniehouten hoek kast enz. Moudekcrke, 11 uur bij Lampert door not. Huvers het hofsteedje van K. Wouterse en bouwland samen 45 A. 32 cA. Te zien 24 Juli 10—12 en 2—4 uur. Biggekerke, 2 uur in het gemeentehuis door not. Huvers 3 woonhuizen, schuur en erf. Te zien 25 Juli 12 2 en 2—4 uur. Arnemnlden, door not. Tak, 10 uur, op de hofstede wilhelminapolder, inspan, als Daarna veldvruchten, als: t'ortgene, 9 uur, door not. Roelof op hofstede Noord Holland, 11 paarden, 31 stuks hoornvee, 13 varkens, pluimgedierte, karnhonden, menwagens, ploegen, eggen, zaadzeil, de helft in een zaaimachine, mest, stroo, huisraad, veeren bedden. Zaterdag 27 Juli. Kolijnsplaat, door not. de Vos en Roelof n de Patrijs verpachten 11 uur 32.18.61 H. bouwl. alhier. Biggokcrke, bij Sturm door not. Tak 2 uur 1.0720 H. bouwl. aan den Zandweg naar Zoutelande. 's Heer Abtskerke, door not. Pilaar bij wed. Goeman 10 uur inspan als 4 werk paarden 3 20 jaar, 6 baatgevende melk koeien, 2 kalf aarzen, 4 eenjarige runders, 6 kalvers, 11 mestputloopers, 50 kippen en hanen, 6 eenden, 1 karnhond, 2 menwagens, driewielskar, lemoenkar, harnas, stroo, mest, brandhout, huisraad, 3 bedden inet toebe hooren, hanglamp, koper-, tin-, glas- en aardewerk. Maandag 29 Juli. Sohore, bij Op 't Hof door not. Gallis Merens de molen van Markusse met zeilen en gereedschap, woonhuis, schuur, erf, tuin en grond 3530 cA. Wissekerke, 3 uur in de Kroon door not. Roelof voor M. Verburg, 15 H. gerst, erwten, haver, klaver, jaapjespeen, tarwe, enz. Boekjes bij den not. en den verkooper. Dinsdag 30 Juli. Goes, verpachting, te bevragen bij dhr. de Fouw tot 30 Juli lo. 2,6427 H. weiland Sinoutskerke2o. 2,5633 H. id.; 3o. 2,8749 H. Postweg Ierseke4o. 7660 cA. bouwl. Oost Nieuwlandpolder5o. 9355 cA. weiland Oude Nieuwland Heinkenszand. 60. 2,9840 H. binnendijk Blasekopsendijk. Woensdag 31 Juii. BuKingc,door not.Tak lOuurop Waaien- burg inspan als blauwe merrio 11 jaar, in geschreven M. P. S., 1 stierkalf, varken, trekhond enz. COLIJNSPLAAT. Door de notarissen Paardekooper Overman en Noordijke zijn Woensdag alhier verkocht voor de Wed. P. de Regt ruim 34 H.A. veldvruchten die tezamen f3387.50 opbrachten. Haver werd verkocht voor f 25 tot, f 40.Erwten voor f 31 tot f 90. Tarwe van f 45 tot f 72. Gerst van f25 tot f44. Aardappelen van f69 tot f 87 en Paardeboonen van f 17 tot f 42 pei Sch. gem. of 41 A. 69 cA. Donderdag werd verkocht voor dhr. A. L. Haringman ruim 10 H. A. veldvruchten, die te zamen f 1641.69 opbrachten. Tarwe werd verkocht van f 50 tot f 85, mangels van f41 tot f44, gerst van f35 tot f82, paardeboonen voorf 39. Haver van f48 tot f51, Erwten van f 75 tot f 87. Aardappelen van f 90 tot f 135 en Uien voor f 86 per Sch. gemet of 41 A. 69 cA. COLIJNSPLAAT. Door notaris Paarde kooper Overman zijn Donderdag alhier pu bliek voor 7 jaren Terpacht voor de hh. mr. Bijbau en Jhr. de Jonge ruim 20 H.A. bouwland in perceelen voor fll51.91per jaar De pachtprijzen beliepen van f 17 tot f 35 per Sch. gemet of 41 A. 69 cA. GOES. Door den heer J. A. Bevier dn Fouw dd. werden eergisteravond ten overstaan van notaris Pilaar, in „de Prins van Oranje" alhier, voor 7 jaren publiek verpacht, 7 perceelen hoveniering gelegen in Bakkers- hoek en in Kerkhoek tegen den 's-Heer Hendrikskinderendijk. Ie perceel groot 6030 centiaren aan M. van Hese voor f 66,33 2e perc. groot 4560 centiaren aan J. Liplfjn voor f4788; 3e perc. groot 4160 centiaren aan D. Schrijver voor f41,60; 4e perc. 3550 centiaren aan J. de Laat voor f 31,85; 5e perc. 3875 centiaren aan D. Schrijver voor f50,77; 6e perc. groot 2825 centiaren aan P. Dirske voor f25,437e perc. groot 5720 centiaren. Alle pachters wonen te Goes behalve de laatste, die te 's-Heer Hendrikskihderen woont. DOMBURG, Woensdag werd door not. Huvers publiek geveild voor dhr. S. de Pag- ter 1.1830 H. bouwl. alhier. Kooper dhr. J. Verhage alhier voor f1185. MIDDELBURG. Donderdag werden door not. Huvers publiek geveild een heeren huis 0 238; Opgehouden op f2900, 2 en 3 een dubbel woonhuis en tuin en bouwter rein in combinatie gekocht voor f 3559 door dhr. F. J. Schijf alhier. 4 en 5 Een huis, pakhuis en erven Kapoenstraat in combinatie gekocht voor f2925 door dhr W. C. Gort alhier. 6e Een huis zijnde be neden pakhuis en boven woonhuis; kooper voor f 1076 dhr. D. K'emkerk alhier.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 5