INGEZONDEN STUKKEN. KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. GEMENGDE BERICHTEN- '"Wat het leger vooral ontstemt is, dat men zich in het vaderland de Atjehzaken niet aantrekt. Ned. Herv. Kerk. De Synode der Ned. herv. kerk staat thans zuiver op het doode punt, als men de 3 adviseerende leden bij de 19 stem hebbende leden telt. Van de gezamenlijke 22 leden behooren thanB 11 tot de orthodoxe en 11 tot de moderne of evangelische richting. De 19 stemhebbende leden kunnen ge rekend worden te behoorer 9 tot de ortho doxen, 7 tot de modernen en 3 tot de evangelischen. Van het meegaan der evangelischen met de modernen of orthodoxen zal dus bij menige gewichtige zaak de beslissing af hangen. Gerf. Kerken. Zondag 11 Augustus, des avonds te 6 ure hoopt Ds. Keulemans bij de Geref. Kerk B, te Schoonhoven zijn intreerede te houden, na des morgens ten 9Vs ure be vestigd te zijn door ds. Ringnalda, van Oudewater. Ev. Luth Kerk. Bedankt voor Groede door ds. C. F. Scharten te Tiel. Geref. Schoolonderwijs. De „Vereeniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs" zal 7 Augustus te Utrecht haar jaarvergadering houden. Punten ter behandeling zijn o.a. deze 1. Bespreking van de conclusies, behoo- rende bij bet door de „Unie" aangenomen rapport harer commissie inzake schoolwet wijziging. 2. Overweging van het wenschelijke en de mogelijkheid om, liefst in het noorden des lands, eene Gereformeerde kweekschool voor onderwijzers te stichten. (Rapporteurs de heeren Wirtz en Van der Molen, hoofdonderwijzers te Bedum en Baftoo). 3. Welk is het oordeel der vergadering over de pensionneering der Christelijke onderwijzers Wat denkt zij van daarover gevoerde debat in de laatste gehouden algemeene vergadering van den Schoolraad, welk de bat nog tot geen resultaat heeft geleid 4. Bespreking van salaris-kwestie en het debat daarover in de algemeene vergadering van den Schoolraad. 4. Is het noodig, dat er verandering worde gebracht in de wyze van opleiding der onderwijzers? Zierikzee. Het benoemde hoofd aan school C. alhier, de heer v. Gelderen, mede benoemd te Leerdam, heeft zijne benoeming alhier aangenomen. Goes. De uitslag der overgangsexamens aan de H. B. S. is aldus Bevorderd zij n Van de voorbereidende tot de eerste klasse Met den len graad N. C. Lam- brechtsen. Met den 2en graad D. Kooman, J. van Ebbenliorst Tengbergen, D. M. Ver met, W. A. Ochtman. Met den 3den graad H. K. de Jonge Mulock Houwer, P. J. A. van Dam, A. Luteijn, en de toehoor der J. J. Stokmans. Niet bevorderd 3 leerlingen. Van de le tot de 2e klasse Met den len graad: J. Tazelahr, L. A. Haringman, Cornelia van Ebbenhorst Tengbengen en de toehoorder M. AHollestelle met den 2en graad J. M. de Witt Hamer, S. de Jonge Mulock Houwer, W. Temperman, J. Dormaar, J. van Kalmthout, Anna Fopma en Mies van Campen. Met den 3en graad W. Bouwens, L. van Dellen, A. de Koning, A. W. Schneider, D. Stigter en J. van den Berge. Niet bevorderd5 leerlingen. Van de 2e tot de 3e klasse Met den len graadC. van Liere, met den 2en graad J. Knitel, en J. ten Napel, met den 3en graad G. de Blinde, P. Hooge- steger, A. Willemse, P. van Krieken, A. Dresselhuijs en Lize Massee, Voorwaarde lijk M. A. Ittman, H. C. Ittman, en L. F. G. Kakebeeke. Niet bevorderd6 leerlingen. Van de 3e tot de 4e klasse met den len graadW. H. Ittmann, W. M. (Juist, W. A. van der Meulen met den 2en graad I. Blackstone met den 3en graad P. de Wilde, C. M. de Blinde, D. Bolier, J. Spaan cn de toehoorder P. Mooijen. Niet bevorderd 3 leerlingen. Van de 4e tot de 5e klasse Met den len graad H. van Ebbenhorst Tengbergen. Met den 2en graad L. C. M. Pouwels en Anna Masseemet den 3en graad J. G. Moojen, W. F. Sturm, L. la Porte, L. van Dellen, C. Kloosterman. Voorwaardelijk: W. F. van Deinse. Niet bevorderd 3 leerlingen van alle vakken en 2 toehoorders. Zierikzee. Toelatings- en overgangs examens H. B. School. Toelating tot de le klasseJb. Bethe CJz, P. Ochtman, P. Vogelaar, F. Hout kamp allen te Zierikzee en M. Boot te Haamstede. Voorw. werden toegelaten Jhn. Ocht man, Joh. Geers, M. franke, D. Mulder, F. Koevoets allen te Zierikzee, Piëta Klompe te Serooskerke, J. Brand, M. Schipper te Zonnemaire en C. Elenfcaas te Bruinisse. Van de le naar de 2e klasse: J. van Enck, M. Groeneveld de Kater, C. van Meteren, J. Ribbens, M. Leupen, S. Roèll^ J. Hnijsman, M. Anker, Jan ten Haaf, F. Bouwmeester en N. van den Bout allen te Zierikzee en J. en M. Moolenburgh te Noordgouwe. Van de 2e naar de 3e klasse J. Glonde, J. den Bouwmeester, W. van der Pluijm, J. de Vos van Steenwijk en A. Boudi r te Zierikzee, W. Bolle, Haamstede, C. en D. Bolle, Zonnemaire, J. Huijsman, Brouwers haven, J. Boot, te Burgh. Van de 3e naar de 4e klasse J. Roëll, Zierikzee en M. van der Garde, Noord- gouwe. Voorw.: Gasille, Zierikzee. Van de 4e naar de 5e klasseH. Ezer- man, Zierikzee. J. van Bendegom, Nieu- werkerk. In de afgeloopen week is o. a. voor het i eerste gedeelte van het notarieel Staatsexamen geslaagd de heer J. A. Dreg- mans te Arnhem. De pleziertrein van Rotterdam Dor drecht Breda enz. op morgen Donderdag 18 Juli waarvan in ons vorig nummer werd melding gemaakt arriveert te Goes 's mergens ten 9.19 te Middelburg 9.50 en te Vlissingen ten 10.05 en vertrekt van Vlissingen 's avonds ten 7.20, Middel burg ten 7.38 en van Goes ten 8.10. Borssele. Maandag ontving op zijn verzoek P. de Smit alhier, door middel van den Burgemeester dezer gemeente, eene gratificatie van H. M. de Koningin, ten be drage van f20 tot het opzetten van ne- gocie, daar hij wegens lichaamszwakte niet meer in staat is, met veldarbeid zijn brood te verdienen. Wemeldinge. Terwijl de tuinder J- L. dinsdag in een boomgaard alhier kersen plukte kantelde door 't breken vas een tak, de ladder waarop hij stond, met het ge volg dat hij van eene aanzienlijke hoogte naar beneden viel. Onder zware pijnen werd hij terstond naar Kruiningen ver voerd, alwaar de arts de eerste heel kundige hulp verleende en sleutelbeenbreuk constateerde. Vlissingen. In de kazerne alhier viel Dinsdag middag een korporaal, die zijn geweer in de hand droeg terwijl de bajonet omgekeerd aan den ontlaadstok hing, van een twaalf treden hooge trap. De bajonet, waarop hij viel, drong in een zijner beenen door en kon eerst na veel moeite verwijderd worden. Waarschijnlijk zal de man, die per bran card naar het hospitaal werd vervoerd, zijn been moeten missen. MC.) Onze kolossale toren, aldus schrijft men aan de G. Crt. uit Kloetinge, ver leden jaar door den heer Frederiks in de Middelb. Crt. nog geprezen om zijn onver anderd 15e eeuwsok statig voorkomen, wordt nu van een aanhangsel voorzien, dat hem zeker niet mooier zal maken. Aan den zuid-oosthoek is op den bovensten omgang het ijzeren hek weggebroken en wordt een soort van houten huisje ge maakt, dat naar wij vernemen, zal moeten dienen tot het het meetkunstig opnemen der omstreken. Dit schijnt van rijkswege en ook elders, o. a. te W aarde en te Hulst, te zullen geschieden. Te Philippine kregen eenige kermis gasten Zondag twist, waarbij een boeren arbeider zulk een lievigen slag met een bierglas tegen het voorhoofd kreeg, dat zijn leven niet buiten gevaar was. Dr. Bruinsma verleende de eerste geneeskundige hulp. Ofschoon levensgevaar grootendeels ge weken is, zal de man toch minstens een maand noodig hebben, alvorens geheel ge nezen te zijn. Iemand te Amsterdam had een twintigje in de staatsloterij. De man kreeg plotseling met werk „gelaan" en moest zijn briefje er aan geven om van een we duweeen handelaarster in aardappelen eenige mondbehoeften te krijgen. Heden ochtend kwam hij het beleende briefje in wisselen tegen betaling van het genotene f 124. De vrouw weigerde het briefje af te geven, want gisteren waren de f 20 000 er op gevallen, zonder dat de man er iets van wist. Onder de kiezers te Schiedam die gisteren hun burgerplicht vervulden, was er een van bijkans 90 jaren. Om roestvlekken uit katoenen en linnen stoffen te verwijderen, kunnen wij het volgende middel aanbevelen: 2 deelen fijne crematart en 1 deel zuringzout worden dooreen gemengd; daarna strooit men op de beschadigde plek een weinig van dit mengsel, nadat men eerst de plek eenigs- zins vochtig heeft gemaakt. Crematart en zuringzout werken beter dan laatstgenoemd zout alleen. Maandagavond wilde te Eede het hoofd der r.k. school te Aardenburg op de reeds in beweging zijnde tram springen. Hij miste den sprong en kwam met zijn been onder een der wielen terecht. Dit lichaamsdeel werd zwaar gekwetst en zal worden afgezet. Dat men met kokend water nooit te voorzichtig kan zijn, is weder door een treurig ongeluk te Wildervank bewe zen. Toen de vrouw van een werkman aldaar een pot met kokend water op den vloer zette, kwam haar 3-jarig jongetje zoo in de nabijheid te struikelen, dat het met den buik in de gevaarlijke vloeistof terecht kwam. Deerlijk gewond werd het kind opgenomen. Te Oudehorne gingen eenige knaapjes toen de schooluren voorbij waren, baden, eene 9-jarige knaap waagde zi«h om te toonen, dat hij niet bang was, op eene gevaarlijke plaats en zonk inde diepte weg. Na eenigen tijd werd hij levenloos opgehaald. Een huwelijk met stoom. De Engelsche wet biedt zeer vele gemakken aan voor degenen, die in 't huwelijk willen treden; de wetgever heeft dan ook het sluiten vgn huwelijken zeer in de hand gewerkt. Zel den werd echter een huwelijk gesloten onder zulke typische omstandigheden als thans aan het licht gekomen zijn bij de behandeling van een proces voor het Hoog gerechtshof te Londen. De zaak betreft een dame, Maria Mewbey genaamd, die van haar schoonzoon Mitchell de som van f 2400, die zij hem geleend had, terugvordert, terwijl deze weigert het geld terug te be talen. De zaak is deze. Mevrouw Mawbey, eene weduwe, kwam het vorige jaar in kennis met Mitchell, die haar werd voor gesteld door eene vriendin, ten huize van mevr. Mowbey. Het was Juli en prachtig weer, waarom Mitchell aan de dames voor sloeg een tochtje naar buiten te maken, welk voorstel werd aangenomen. Onge lukkigerwijze had hij zijn beurs vergeten en verzocht hij derhalve aan mevrouw Mawbey hem f 100 te willen leenen. Zij gaf hem het verlangde en vroeg vergunning, haar dochter mee te nemen. Nauwelijks had Mitchell de jonge dame gezien, of bij vroeg haar ten huwelijk. Do mosder gaf haar toestemming en het huwelijk werd bepaald op den volgenden dag. Van de wandeling kwam nu niets meer. De zeld zame bruidegom sn< 1de naar den geestelijke om de noodige formaliteiten te vervullen, de plechtigheid te regelen, het bruidsmaal, de bloemen, het toilet enz. te bestellen. Om de onkosten te bestrijden,1 leende me vrouw Mawbey hem nog f 1500. Mitchel vertrok, huurde een rijtuig, bracht de zaak in orde en toen alles afgeloopen was, ge bruikte hij het diner bij de dames. Den volgenden dag werd het huwelijk gesloten in de St. Jaineskerk. Het jor.ge paar bracht eenige dagen door ten huize der schoon moeder en daarna nam Mitchell zijne vrouw mede naar Salisbury, naar zijne familie. Vóór zijn vertrek had hij van zijn schoon moeder nog f 800 geleend. En toen nu deze hem dezer dagen de geleende f 2400 te rugvroeg, verliet hij zijn vrouw en beweerde dat hij die som als bruidschat had ont vangen. Vandaar het huidige proces, dat zeer waarschijnlijk geruimen tijd zal duren. Wat de libererale Onderwijsmannen in België willen Maandagavond trok te Brussel de grootste stoet van liberalen door de voornaamste straten, teneinde te mani festeeren tegen het ontwerp der nieuwe schoolwet. Na de manifestatie werd een meeting gehouden in den Vlaamschen Schouwburg, waar bij acclamatie een motie werd aangenomen, waarin geprotesteerd wordt tegen het nieuwe school-wetsontwerp en het intrekken van het ontwerp en het ontslag van het ministerie wordt geëischt toejuichingenVerder werd de wensch uitgesproken dat een wet worde aange nomen, waarbij verplicht kosteloos onder wijs en de politieke en filosofische onaf hankelijkheid. der onderwijzers worden verzekerd. Omtrent de bloedige onlusten op Kreta is thans het volgende bekend geworden. Te Vamos wilden eenige gendarmes (Al- baneezeu) een aantal Grieken uit een her berg werpen. De Grieken boden tegenstand en doodden een officier der gendarmes, waarop die gendarmes vier christenen en een Mohammedaansch meisje, dat zij voor een Griekin hielden, doodschoten. De tij ding verspreidde zich als eenloopend vuurtje in den omtrek, en den volgenden dag lie pen 2000 gewapende boeren te hoop. Zij sloten de Albaneescbe gendarmes in, waarop de gouverneur soldaten afzond om dezen te bevrijden. Het kwam tot een gevecht tusschen de boeren en de soldaten, waarbij aan weerszijden 20 man vielen, maar de boeren bleven meester van het terrein. De vali van Canea zond later een depu tatie van christenen naar Vanos, om de boeren te kalmeeren, maar de gisting duurt op bet geheele eiland voort. De christenen houden meetings en verlangen dat de Al baneesche gendarmes Teruggeroepen worden. De Bul^aarsche troebelen hebben weder een slachtoffer gemaakt, en wel in den hoogst eigen persoon van den minister Stambuloff. Deze week verliet hij met zijn vriend Petkotf de Union-club en keerde in een rijtuig huiswaarts, toen hij door drie per sonen werd aangevallen. Zijn knecht loste eenige revolverschoten op de aanvallers, terwijl Stambuloff uit het rijtuig sprong. Stambuloff ontving een hevigen messteek in de richting van de borst. Terwijl hij zich verdedigde, werd hem de pols bijna afgesneden. Hij kreeg een tweeden mes steek in het hoofd en een revolver-kogel in den rug. Daarna viel hij neer, waarna men hem nog twee dolksteken gaf. Met de ongekwetste hand verdedigde hij zich nog, doch ook deze werd hem b ij na afgesneden. Bij het naderen van voorbijgangers namen de aanvallers de vlucht. De heer Petkoff had bij zijn verdediging van Stambuloff een vuistslag ontvangen. Hij verklaarde dat de moordenaars jeugdige personen waren. Stambuloff werd per rijtuig naar zijn woning gebracht. Door het vele bloedver lies was hij zeer verzwakt. De eene hand moet noodzakelijk afgezet worden, doch de doctoren durven nog geen beslissing te nemen. Bijna alle consuls legden een bezoek af aan Stambuloff's woning. Mevrouw Stambuloff verbood den toegang tot het huis aan de politie en de gendarmes, die zij van medeplichtigheid beschuldigde. Talrijke arrestaties hebben plaats gehad. Men gelooft aan een persoonlijke wraak oefening. Invoerrechten in België. De Moniteur Beige bevatde koninklijke besluiten, waarbij bepaald wordt, dat tde invoerrechten den 24n Juli in werking zullen treden, met uitzondering van de rechten op werkhout voor schrijnwerkers en op latten, die op 1 Januari 1896 in werking zullen treden. De regeering van den Sultan van Marokko heeft aan den dragoman der Dnitsche ambassade volkomen voldoening toegezegd in de zaak van den vermoorden Duitscher Rockstroh. Tevens is de zaak van het afloopen der Hollandsche brik Anna geregeld. (De Duitsche gezant vertegen woordigt nl. ook de Nederlands :he belangen in Marokko.) Te Arras zijn twee kinderen uit Nenville-Bourjonval, elf en veertien jaar oud, door een inzakking in eene kleigroeve levend begraven. Uit Hongkong komt de tijding, dat Japansche troepen, ten getale van 7000 man, de hoofdstad van noordelijk Formosa hebben verlaten en de zwartvlaggen te Taiwan, de hoofdplaats in het zuidwesten van het eiland aan te vallen. Japansche schepen zullen de landtroepen steunen. Binnen enkele dagen wordt een gevecht verwacht. Volgens de laatste berichten uit So fia is de toestand van Sta" boelof bevre digend. Hij is zeer zwak, doch heeft het bewustzijn teruggekregen en kan spreken. De regeering heeft 10,000 frank uitge loofd voor ieder die aanwijzingen doet be treffende de moordenaars. Algemeen wordt geloofd dat Stamboelof het slachtoffer is geweest vaneen persoonlijke wraakneming. Men heeft den man aangeraden een ad vocaat te raadplegen, en deze zond de weduwe reeds een sommatie thuis bij deur waardersexploot. De vrouw blijft echer weigeren, waarschijnlijk in de gedachte hebben is hebben en krijgen is de kunst. De zaak zal dus waarschijnlijk spoedig voor den rechter worden gebracht. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. (Stukken worden in geen geval teruggezonden.) Mijnheer de Redacteur! Den heer D. Hildernisse heb ik gesteld als vertegenwoordiger der liberale Mid- delburgsche burgerij. Ter aanbeveling deed ik o. a. beroep op ZE I's lidmaatschap van den Goeschen Raad. Bij een, zij het dan ook zacht bestrij der, mede voormalig bewoner van Goes, leek in aantocht eene herinnering aan de wording van dat lidmaatschap. Ik releveerde, om dien leuken bestrij der voor te komen hoe de liberale Goesche burger- of democratische partij, die, door de zijde waarvan destijds candida- tuur en aanbeveling kwamen, het tegen deel vreesden, verrast zijn geworden, de heer Hildernisse, vooral in de laatste jaren van zijn lidmaatschap te Goes, bleek te zijn een zelfstandig man en niet de volgzame instemmer der toongevende leden van den Raad. Naar aanleiding eener vraag heb ik nog gezegd, dat de heer Hildernisse in zijn zaken en waar hij in fungeerde steeds is genoemd een bekwaam en practiscli man, een goed en fijn financier en dat hij ook uit den Goeschen raad als zoodanig be kend is geworden. Het verband, dat in het verslag der Middelburgsche Courant tusschen een en ander is gebracht, heb ik er niet in ge legd. Toen ik dat verslag las is het mij mede opgevallen. Ik heb echter gemeend dat er genoeg verkiezingsgeschrijf was om dit met deze kwestie nog te vermeerderen, niet wetende, dat ik daartoe door U toch nog zou worden gebracht. Met betuiging van hoogachting UEd's dw. J. DE YOS. Middelburg, 16 Juli 1895. (Wij achten de zaak waarover het ge schil loopt te nietig om er op in te gaan. Alleen dit: Er is in Goes geen burger- of democratische kiesvereeniging. Ook geen burger of democratische liberale partij. Zelfs de roodsten zijn daar van de „coterie", dat wil zeggen anti-clericaal of liever cle- ricaal anti-calvinist. En tot die coterie heeft de heer Hildernisse, voorzoover dit in de Goesche raadsvergaderingen waar neembaar is, altijd behoord. Zelfstandigheid heeft hij alleen getoond bij de indiening van het bekende ondoordachte onderwijs- voorstel. Doch dit is niet zelfstandig, in den zin van zich verzetten tegen de cóterie-regeering zijner eigen party want dit deed tot nog toe te Goes niemand. Red.) OVERZICHT YEKKOOPIMEV E\Z. Donderdag 18 Juli. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Huvers lo. een hoerenhuien erf Rotterdamsche kade O 238; 2o. een dubbel woonhuis, erf en tuin Seissingel R 5 3o. bouwterrein daarnaast; 4o. een huis, bak kerij Wal A 12; 5o. pakhuis daarnaast; 6o. een huis en erf St. Sebastiaanstr. 136; Te zien daags voor en op den verkoopdag van 10—12 en 2 4 uur. Vrijdag 19 Juli. Baarland, in de gemeenteherberg door not. do Ronde Bresser 10 uur 26 H. bouw-, weiland en boomgaard in 24 perceelen. Inl. dhr. Bovier de Fouw te Goes. hllewoutsdijk, 4 uur in de gemeente- herberg door not. Bresser, een huis en erf 86 o.A. Inl. dhr. Bevier de Fouw. liraiiningen, 5 uur by Boudeiing door not. Piius verpachten voor dhr. Blok 32,6660 H. bouwl., weiland, boomgaard. middelburg, door not Huvers 10 uur bij wylen dhr. C. Allaart mahonie- on eiken houten kabinetten, secretaire, bureau, veeren bedden met toebehooren, uittrek- en penant tafels, kastklok, porselein, glas-, koper- tin, yzer- en aardewerk. Godsdienstige boeken. Te zien 18 Juli van 1—4 uur. Zaterdag 20 Juli. Ittrselte, oor dhr. Calmeyn door not. de Ronde Bresser fn de Oesterbeurs 10 uur veldvruchten in St. Pietorspolder. Aanwijzing B. Nieuwehuize Pzn. daags te voren van 8—5 uur. Maandag 22 Juli. hua den (in in me, 10 uur door not. Mu lock Houwer vooi wed. Verbeek een klamp klaverhooi, varken, windmolen, snijbak, 2 kruiwagens, geeselsteen met paard roomton, ijzeren pomp, arbeidersgereedschap, 2 eiken houten boogkabinetten, 2 uittrektafels, 1 pluimen bed, 2 kastklokken, 3 kachels, 2Vü H. A. veldvruchten in Slabbekooren- polder enz. Wissenkerke. in de Kroo.i door not Roelof voor M. Veiburg de hofstede Schoon zicht 11 uur met 22.0339 H. bouw- en en weiland in Wissekerkepolder. Seliorc, Op 'tHof door not. Prins voor dhr. Lisman l unr 6 H. tarwe, erwten, zomergerst, aardappels, beestenpeen, rogge, 's Heer Arcntlskcrkc, op Plantlust door not. Pilaar half 10 inspan als 7 werk paarden 8-17 jaar, Sjonge paarden, 1 veulen, 7 baatg.melkkoeien, 1 kaltvaais.il runders, 9 kalvers, 2 vette varkens, 100 kippen en hanen, 2 karnhonden, Utrechtsch wagentje, 3 menwagens, driewielskar, 6 ploegen, 10 eggen, koeb.tk, harnas, hooi, huisraad enz Dinsdag 23 Juli. Vlissingen, door deurw. Hendrikse 11 uur aforaak by het havenstation. Zoutelande, St. Janskerke door not. Hu- vers by Boogaard uur inspan en veld vruchten. Vort gene, in de Stadswijnkelder, voor rar. Saaljmans Vader, 2 uur, door not. Roelof 32 H. tarwe, rogge, gerst, erwten, paarde- boonen, haver, suikerpeen, paardepeen, aard appels op de hofstede Noord Holland. Boekjes by den not. en dhr Schuihverve. Middelburg, 10 uur, door not. Verhulst voor het huis Droogdok 15, een inboedel. Inl. de Groot en Hondius. Woensdag 24 Juli. Boes, 9 uur in de Prins van Oranje door deurw. Hollmann notenhouten tafel met 6 dito stoelen met fluweelen zittingen, 2 kabinetten, kasten, mahoniehouten rol. bureau, buffet met marmeren blad, stoelen, waaronder 6 met trijpen zittingen, warch- tafols, 7 ijzeren ledikanten, bed, haarden, mangel, tapijten, vloerkleeden, zeil, keuken gereedschap, geweren, botscharen, kruisnet, welie, plombeerlood, enz. Afbraak eerst. Vlissingen, door not. de Maret Tak ten sterfhuize van mevr. Wibaul inboedel als: Hitthcm, by erven Goedbloed door not. Tak 10 uur inspan 3 merrien, J5, 7 en 5 jaar, 1 driejarige ruin, 7 baatg. melkkoeien, 7 2'/2-jange vaarzen, 1 2Vdarige os, 8 anderhalt- jarige vaarzen, 1 anderhalfjarige os, 2 jarige stieren, 7 kweekkal veren, 2 varkens, 1 karn hond, 30 kippen en 1 haan, 2 menwagens, veerwagen, driewielskar, 4 ploegen, 9 eggen, rolblok, sleepdeur, 2 veldgangen, 2 krui wagens, wagenlichter, kortmolen, geeselstoel, mustaai'QS, paardenwant, landbouw-, melk en zoldergereedschappen, huisraad, oikenh. boogkabinet, 5 bedden met toebehooren, boeken, porcelein, spek. Veldvruchten tarwe, gerst, haver, paardeboonen, platte, witte, bruine boonen, erwten, aardappels. Ovczande, 9 uur inde gemeenteherberg door not. v. d. Kloes voor erven G. Hunders- marek en T. v. Liere 3980 cA. bouwl. in Wolfshoek, 8750 cA. id. in 3 perc. 3o. 17830 cA. in West Rlazekop. 4o. 16160 cA. weiland in Wouter Janshoek. 5o. veldvruchten in Driewegen als 3924 farwe in Wolfshoek; 3270 cA. aardappels en mangels. Daarna by Hundersmarck tafels, linnenkastje, hangklok, doofpot, karpetten, duivenkooi met duif, spekkist, varkensvleesch, ornamenten, glas-, blik-, koper-, yzer- en aardewerk, varken, geit, windmolen, tobbe, trog. stander, rneel- kist, kruiwagen, ladder, arbeidersgereedschap, stroo, hooi, mest. %t'o!fert»i<lijk, 9 uur door not. Pilaar bij dlir. P. Koeman inspan als 8 werkpaar den 4—15 jaar, 1 jong paard, 10 baatg. melkkoeien, 6 runders, 9 kalvers, 3 vette varkens, 8 mestputloopers, 120 kippen en hanen, kapwagen, 3 menwagens, karos, drie wielskar, 6 ploegen, 11 eggen, rolslopor, veldslede, rolblok met bak, karn gereedschap, Holdeinsche karn voor paardokracht, land bouw-, melk- en stalgereedschap, harnas, zakken, kleeden, stroo, hout, huisraad, 3 veeren bedden, spiegels, blik- en aardewerk, spek. En voor dhr. W. F. K. Lenshoek 2 jonge paarden van 2 jaar. Coli-jnNplaat, 9 uur door not. Overman en Noordijke op de werf der meestoot' voor dhr. Haringman, inspan ais 7 paarden, 16 stuks hoornvee, 5 varkens, 2 rijtuigen, til bury, kar op veeren, 4 menwagens, klaver wagen, ploegen, eegden, landbouw-, melk- en stalgereedschap. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. Tholen. Opgekomen 229 kiezers. Vol strekte meerderheid 115. Herkozen de heer J. W. Wagtho met 145 stemmen. In de vacature moet herstemd worden tusschen de hh. C. A. H. Wagtho (lib.) met 73 en A. Wagemaker (lib.) met 62 st. Voorts bekwamende heeren L. Moelker 30, W. Knijper Boone (a. r.) 26, A. J. de Wit Andriessen (lib.) 21, B. A. Overman (lib.) 20, A. Verhul t (a. r.) 21, A. Holle- stelli (a. r.) 14, G. C. M. Geluk 13, V:n West 6. J. JE. van der Maas 3, P. Kuyper Azn. 2 stemmen, C. A. v. d. Burcht, JJ v. d. Burtht, M. C. D:urloo, J. v. Élsfteker en J. J, de Lange elk 1 st,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 2