KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. RECIl TSZAKEN. GEMENGDE BERICHTEN. A ANBESTEDIKGE N. 0VEIIZICI1T VEBKOOPMGEN Ei\Z. men f 85, Pauwels te Bonchante2e pr. Hengsten vereeniging „Clydesdale" te Zierikzee f 30. Hengsten geboren in of voor '92 voor gemengd gebruik, le prijs samen f60. Niet toegekend, 2e pr. Vereeniging Serooskerke op Schouwen f20. Hengsten voor landbouw- en werkpaar den, geboren in 1893, le prijs samenf 27,50. Niet toegekend, 2e pr. L. Koopman te Nieuwerkerk f 10. Hengsten voor gemengd gebruik, gebo ren in 1893. le prijs niet toegekend, 2e pr. Wed. J. Giljam te Ouwerkerke f 10. Hengsten van elk ras of soort geboren 1894. le prijs dezelfde 102e pr. -W. Poppe, Middelburg f 5. Merriën van elk ras of soort, geboren 1892. le prys samen f 50. H. v. d. Sande, Bruinisse, 2e pr. f 15 J. Geluk, Noord- gouwe. Merriën geboren in 1892, afstammelin gen van „Joas" 1 prijs f 15 Wed. J, Hanse, Sirjansland. Merriën geboren in 1893. le prys samen f 40. C. M. Bolle Haamstede, 2e pr. L. de Vlieger, Noordgouwe. Tweejarige afst. van Joas, een prijs f 15 D. Koopman, Nieuwerkerk. Eenjarige merriën le pr. f 10, C. Struijk, Sirjansiand, 2e pr. f 5, M. Moeliker, El- lemeet. Groepen van vijf jaarlingen (hengsten, merriën of ruinen), afstammende van den- zelfdeu vader, al of niet van eenen eige naar. le prijs f 30, 2e prijs f 10. Merriën met haar veulen, le prijs f 20. P. de Bruijn, Colijnsplaat, 2e pr. f 10 C. Struijk, Sirjansland. Buinen geb. 1891 ef vroeger, le prys f 15, M. de Glopper te Ellemeet. 2e pr. flO. Niet toegekend. Spannen warkpaardeu geboren in of voor 1891 (merriën of ruinen, behoorlijk ge tuigd) le prijs f25 L. Koopman te Nieu werkerk. 2e pr. L. Geluk te Noordgouwe. RUNDVEE van elk ras of slag. Stieren geboren in of voor 1893le prys f 15 W. Kooman Zierikzee, 2e pr. f 10 J.M. Klompe Dreischor. Stieren geboren in 1893. le prys f 30. J. de Rijke, Sirjansland. 2e pr. f 20. Niet toegekend. Stieren geboren 1894. le pr. f20 F. Koopman, Nieuwerkerk2e pr. f 10 B. Giljam Ouwerkerk. Melkkoeien 5 stuks van èén eigenaar le prijs f50 L. J. Dorst Stavenisse 2e pr. f 20 J. M. Klompe Dreischor. Melkkoeien 3 stuks van éen eigenaar le prijs f 25 Wed. J. Giljam Ouwerkerk, 2e pr. f15 L. J. Dorst Stavenisse. Melkkoeien 2 stuks van éen eigenaar le prijs f20 A. der Weduwen Dreischor 2e pr. f 10 Gebr. Bolle Haamstede. Melkkoeien le prijs f 15 Wed. A. Gaan- derse, Noordgouwe. 2e pr. f 10 L. v. d. Bout, Ouwerkerk. Kalfvaarzen le prijs f 10 C. van Westen Pz. Nieuwerkerk, 2e pr. f5 P. C. W. Stols Nieuwerkerk. Vaarzen met niet minder dan 4 tanden le prijs f 15. Niet toegekend 2e pr. f 10 D. Struik te Nieuwerkerk. Vaarzen met minder dan 4 tanden le prijs f 10 J. van Gastel te Noordgouwe 2e pr. f 5 J. de Vlieger te Noordgouwe. SCHAPEN. Onverschillig van welk ras. Rammenle pr. f 10, F. van den Bout Azn, Noordgouwe. 2e pr. f5. Niet toe gekend. Ooien, minstens 3 stuks van éenen eigenaar: le pr. f 10, J. M. Klompe, Dreischor. 2e pr. f 5, F. van den Bout, Noordgouwe. GEITEN. Melkgevende geiten: le pr. f 5, M. Stout, Nieuwerkerk. 2e. pr. f 2,50. Niet toegekend. VARKENS. Beeren, van vreemd ras: le pr. f 15, F. Corveliers Ossendrecht. 2e pr. f 7.50, C. Hansen Pzn, Ellemeet. Zeugen, van vreemd rasle pr. f 15, F. Coveliers, Ossendrecht. 2e pr. f £.50, C. Hansen Pzn., Ellemeet. Toornen Biggen, minstens 5 stuks met de moeder, onverschillig van welk ras. Eerste prys f 15, A. van der Have, Oos- terland 2e pr. f 10, F. Corveliers, Ossen drecht. ;PAARDENTUIG. Voor het volledigste en in verhouding tot den prijs deugdelykste paardentuig flO, P. Papeveld, Zierikzee. HOEFBESLAG. Voor de volledigste verzameling hoef ijzers le. pr. f 15, S. Sanderse, West- Souburg, 2e. pr. f 7.50, L. Thibout, Haam- WERKTUIGEN. Voor de volledigste verzameling der nieuwkte en meest verbeterde landbouw werktuigen le prys f 45 gulden, wed. J. C. Massee Zn. Goes 2e pr. f25 Fran ken en Goemans, Goes. Voorts werden vele andere inzenders eervol vermeld. Eervolle vermeldingen, meestal vergezeld van een geldelijk bedrag, werden toegekend voor paarden aan H. de Brain, Colijns plaat; H. van de Zande, BruinisseJ. Hage, Zierikzee; A. van der Have, Oos- terlandW. ten Haaf, Zierikzee en J. Lopse Hocke, Brouwershaven. Omtrent de vergadering van Maandag melden wij slechts dat de weuschelijkheid werd uitgfesproken van een wet, waarbij uitdrukkelijk geboden wordt alle nog be staande tienden binnen twee jaar tijds te doen verdwijnen, hetzij door afkoop, hetzij door verandering in een vaste grondrente Dat de voorzitter mr. P. C. J. Henne- quin, alszijn persoonlijk gevoelen uitsprak, dat beseherming, dat slaapmiddel, den land bouwer niet redden kan. Dat de noodzakelijkheid werd uitgespro ken van een internationaal bimetallisme. Dat de volgende vergadering te Hulst zal gehoud.n worden. Dat een rijtoer gehouden werd langs den grintweg naar Kerkwerve, Noordgouwe, langs de zuivelfabriek, naar Dreischor en langs Schuddebeurs naar Zierikzee. Ned. Herv. Kerk. Wemeldinge. Bij de Maandag ge houden stemming voor een notabele in de Ned. Herv. kerk alhier werden uitgebracht 84 geldige stemmen en 1 blanco. Hiervan verkregen de heeren A. de Groene 39 stemmen, A. Ruisaard 28, Nic. Bruinooge 9, E. Lindenberg 2, Corns. Schipper 2 en nog 4 andere personen elk 1 stem. Zoodat er herstemming zal noodig wezen tusschen A. de Groene en A. Ruisaard. Deze herstemming is bepaald op a. s. Don derdag 4 Juli. Middelburg- Bij de verkiezing van gemachtigden voor het Kiescollege der Her vormde kerk alhier zijn de heeren L. W. Dockheer, J. C. A. van der Harst, M. Hondius, J. H. van de Kreke, C. J. van de Kreke, W. Marcusse, R. J. Van de Poll, H. Scheermeijer, H. F. van Simmeren, P. Smith. P. Sonius, J. F. van de Velde, J. C. van Vlaanderen, H. B. Wijtman Jr. J. F. C. Roozenberg, F. L. Klaassen. S. de Vogel, en C. Dij kwel allen orthodoxe candidaten, gekozen. Middelburg. In de classicale verga dering van Woensdag jl., werden herkozen tot lid van het provinciaal kerkbestuur ds. J. H. Geselschap te Vlissingen, ouderl. v. d. Beke Callenfels id.en tot sec. Is. A. B. ter Haar Romeny te Middelburg en ouderl. J. Adam te Goes. In het classicaal bestuur werden her- of gekozen, ds. A. W. Frater te Vlissingen sec. ds. P. de Buck te Oostkapelle; ds. P. Snoep te Aagtekerke, sec. ds. L. Hij mans te Koudekerke quaestor ds. I. Montagne te Vlissingen see. ds. H. J. L. P ort te Middelburg, en ouderl. G. Geschiere, sec. D. J. Dronkers. Onder anderen werd aangenomen een voorstel om zich tot de synode te richten met het verzoek om eene commissie van deskundigen te benoemen en aan haar op te dragen het onderzoek naar de bevoegd heid der synode tot het regelen van het beheer voor alle Hervormde gemeenten, en, zoo die bevoegdheid door haar wordt erkend, tevens het samenstellen van een concept-reglement. Ook werd medegedeeld, dat het voor nemen bestaat allen Zeeuwschen hervorm den werklieden het deelgenootschap mo gelijk te maken aan het pensioen- enwe- duwenfonds van de te Middelburg geves tigde afdeeling van den Chr. Werkmans bond Tan leden der Ned. Herv. kerk. De vergadering werd er op gewezen, dat door het bevorderen der deelneming aan dat fonds de arbeiders op de dorpen werden geholpen en de diakonieën zeer zoulen ont last worden. MC Geref. Kerken. Beroepen te Broek op Langendijk ds. W. H. Oosten te Middelburg B. Op het examen te Amsterdam voor vroedvrouwen is geslaagd mej. A. C. van der Graaff. (Tel.) Tot onderwijzer aan de openbare school te Oud-Sabbinge is benoemd de heer J. G. Koen, thans te Rhenen, in te gaan den 15 Juli a. s. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden Vrijdag zijn veroordeeld wegens: diefstal: J. B., 20 j. boerenknecht'sHeer Arendskerke, thans uit andere hoofde ge detineerd te Goes, tot 3 m., en A. J. d. L., 28 j., werkman, Koewacht, en A. J. d. P., 21 j., sjouweimaK, Middelburg, bei den tot 7 d. gev. straf., J. K., 57 j., landbouwer Nieuwdorp tot f 3 b. s. 3d. h., verduistering J. M. M., 27 j.. vroeger bode bij het burgerlijk armbestuur, thans winkelier, Middelburg, tot 6 m. gev. straf., mishandelingD. v. D., 42 j., M. P. W., 30 j., J. J. d. J., 30 j., J. S., 43 j., werklieden, Vlissingen, ieder tot 3 m. gev. straf., J. d. V., 26 j., metselaarsknecht, Zaamslag, tot f8 b. s. 8 d. h., en L. d. R., 23 j., boerenknecht, N. en St. Xoosland, tot f 5 b. s. 5 d. h.. vernieling P. D., 17 j.. boerenknecht, en C. A. v. d. H., 27 j., arbeider, Zaam- ig, ieder tot flO b. s. 10 d. h., beleediging van een ambtenaar: C. W. V., 39 jwerkman, Hulst, tot f7 d. gev. straf., overtreding der spoorwegwet: E. d. B., 47 j., hvr. van M. N., spoorwegwachteres, Krabbendyke tot 1 m. h., mishandeling en bedreig'ngL. V., 19 j., landbouwer, Westkapelle, tot 6 m. gev. straf., en helingJ. H. G., 16 j., kleermakers jongen, P. C., 14 j., werkman, N. d. M., 15 j., metselaar, G. S. 17 j., werkjongen, en J. v. D., 19 j., werkman allen Middel burg allen tot 1 d. gev. straf. Allen in de kosten. Vrijgesproken: M. v. F. 21 j., varens gezel, Veere, beklaagd van mishandeling, en A. A., 22 j. boerenknecht, Meliskerke, en P. J. A. V., 19 j., photograaf, Hans- weert, beiden beklaagd van diefstal. Het gerechtshof te 's Gravenhage be vestigde de veroordeeling van P. B., klom penmaker te 's-Heerenhoek, wegens poging tot doodslag, met bepaling dat de preven tieve hechtenis zal worden afgetrokken. Voor G. J. H., gefailleerd koopman te Tholen, is de straf, twee maanden, wegens bedriegelij ke bankbreuk, verminderd tot acht dagen. Middelburg. Naar men verneemt zal de reparatie van het stoomschip „Salak" in het droogdok alhier, ongeveer drie weken duren. De schade bepaalt zich tot eenige platen die door het aan den grond zitten, inge deukt zijn en die door nieuwe zullen worden vervangen. Hoeveel, zal door de experts de volgende week worden uitgemaakt. Het stoomschip zou 3 Augustus weer van Rotterdam naar Oost-Indië moeten ver trekken. Middelburg. Heden Vrijdag morgen kwam hier binnen van Riga het Duitsche stoomschip „Holnis", met balken voor de firma G. Alberts Lz. Co. Vlissingen. Met den mailtrein van 11.36 kwam Donderdagavond de Engelsche Admiraal Fullerton, commandant van het Kon. stoomjacht „Victoria and Albert", en zette te 12 ure met de raailsteamer „Prins Hendrik", de reis naar Londen voort, via Queenborough. Vlissingen. De aanvoer van vruchten met het spoor die met de mailbooten naar Engeland worden verzonden is reeds eenige dagen in vollen gang en neemt steeds toe. Woensdag en Donderdag moet ruim 100 ton is 100.000 kg. aardbeien en kersen zijn geëxpedieerd, vooral door Gelderland en Zuid-Holland geleverd. Vooral nu dit jaar aardig wat van dit goedje is, is het gelukkig dat Engeland veel consumeert. St. Maartensdijk, 27 Juni. Heden namiddag werd onze gemeente bezocht door een 30 tal manschappen van de te Ierseke bestaande afdeeling van het leger des heils, onder aim voering van Kapiteine Ter Haar. Na eerst een marsch met muziek door de straten te hebben gemaakt begaven zij zich even buiten de kom der gemeente, waar zij stand hielden en zich ruim een uur bezig hielden met toespraken en gebed al les afgewisseld door zang en muziek, daarbij tevens onder de menigte ventende mei oorlogskreten en heilsliedjes. Naar wij ver namen duurde hun bezoek slechts zoo kort uithoofde het hun niet mocht gelukken een lokaal te vinden, waar zij een godsdienst oefening konden houden. Men schrijft uit Middelburg: De korporaal A. B., 3e reg. inf. alhier, die gereclameerd had overeen disciplinaire straf hem door den garnizoens-commandant opgelegd, is door den krijgsraad te 's-Gra- venhage in het ongelijkgesteld. Zijn klacht is ongegrond bevonden. Hij is gestraft met 14 dagen provoost om den anderen dag water en brood, wijl bleek dat hij zich aan verregaande oneer biedigheid had schuldig gemaakt. Men verneemt thans dat 6 korporaals die als getuigen k decharge door reclamant werden voorgebracht, wegens meineed zul len vervolgd worden. Op het eiland Urk is het gewoonte dat paarden, koeien, enz., ongehinderd in de bebouwde kom der gemeente kunnen komen, waar zij zich des avonds ter ruste neerleggen. Dat dit niet altijd zonder ge vaar is, bleek Zaterdag. De 73jarige vrouw, Froukje Ras, die door een nauw straatje ging, werd eensklaps omvergeloopen door een" losloopend paard, dat haarop den grond wierp en tot twee malen over haar heen draafde, waardoor zij over het geheele lichaam en vooral aan het hoofd zeer ern stig verwond werd. O. a. was de knop van haar oorijzer diep in haar hoofd ge drongen, een oog en een tand uitgetrapt, de tong geschonden enz. Hevig bloedende werd de ongelukkige bewusteloos opgenomen. De geneesheer vreest voor het behoud van haar leven. Nws. Te Kuilenborg wilde gistermiddag een paard voor een wagen met hooi ge spannen, niet al te vlug loopen daarom bond men het dier een bosje hooi aan zijn staart en stak dat in brand. De staart ging hierdoor geducht heen en weer, met het gevolg, dat de geheel wagen een prooi der vlammen werd. Woensdagnacht is te Vechel brand ontstaan in eene arbeiderswoning aan de Heide. De stokoude vader der vrouw, een 92-jarige grijsaard, is hierbij jammerlijk de vlammen omgekomen. In het bezit van een burgemeester van zeldzame grootmoedigheid mag zich het kleine plaatsje Witzhelden in het dis trict Solingen verheugen. Deze zeldzame man weigerde onlangs eene hem toege dachte tractamentsverhooging, waarmede de raadsleden hem wilden verblijden, en thans heeft hij aan zijne gemeente den grond tot het bouwen van een nieuw raadhuis geschonken. Daarmede hield de vrijgevigheid van den burgemeester echter niet op, want ook voor de bouwkosten heeft hij 2000 markt (f1200) geschonken! De brave man heet Voszwinkel, is onge huwd en een toonbeeld van onbaatzuch tigheid. Amerikaansche mill ionair-bruiloften Toen onlangs het huwelijk van de doch ter van Jay Gould met den Franschen graaf De Castellana plaats had met fabel- achtigen luister, meende men dat het top punt van geld verspillende grootheid was bereikt. Want de, aan het jonge paar aangeboden huwelijksgeschenken, vertegen woordigden de enorme waarde van één millioeu gulden. Nauwelijks zijn twee maanden na deznog versch in 't geheugen liggende gebeurtenis verloopen, of zij is door een dergelijke ver in de schaduw gesteld. Den 6en Juni jl. had namelijk op het landgoed van den New-Yorker multi-millionair William Douglas Sloane, (wiens echtgenoote eene dochter van den in 1885 met achterlating van 500 millioen gulden overledenen Wm. H. Vanderbilt is) te Lenox in Massachussetts het huwe lijk van diens dochter Adele met den heer James Abercrombie Burden Jr. van Troy plaats. Deze laatste heeft een jaar lij ksch inkomen van twee en een half millioen gulden. De uitgenoodigden tot de bruiloft, be- hoorende tot de rijkste New-Yorksche en Bostonsche families, werden met drie extra- treinen, die uitsluitend uit salonwagens be stonden, naar Lenoxvervoerd. In eiken trein bevond zich een muziekkorps, terwijl onderweg een rijk déjeuner werd aangeboden. Aan het station te Lenox stonden tach tig équipages gereed om de bruiloftsgasten naar het paleis van den vader der bruid te brengen. Vandaar begaf de stoet zich naar de in een bloemtuin herschapen kerk, waar het huwelijk werd voltrokken en vanwaar de gasten zich begaven naar het huis der ouders vau de bruid, waar hun een bovenalle beschrijving verheven bruilofts maal wachtte, gekruid door de muzikale scheppingen van een beroemd orkest. Een schitterend bal besloot het luister rijke feest, waarna de gasten weder met extra-treinen naar Boston en New-York vervoerd werden. De waarde der brui- loftsgeschenken bedroeg f 1.750.000. De onlangs van zijn vrouw gescheiden William K. Vanderbilt, een oom der bruid, had een diamanten collier ter waarde van f 125.000 ten geschenke gegeven. Het uitzet der bruid kostte f 150.000 en de geheele bruiloft bracht naar schatting minstens twee en een half millioen gulden onder de menschen. Er heeft Zaterdag een ontzettende dy- namietontploffing plaats gehad te San Paulo, de hoofdstad der provincie van dien naam, waardoor verscheidene personen werden gewond en gedood en zeer veel schade werd aangericht. Een met 50 pond dyna miet beladen kar, getrokaen door zes muildieren, die op weg was naar de kust voor eenige waterwerken, passeerde ook de stad gedurende de reis. In de nauwe straat, door welke het dynamiet werd vervoerd, kwam de wagen in botsing met een ander voertuig, waardoor de eerste omsloeg en het dynamiet met een ontzettenden knal ontplofte. De muildieren, de paarden en de mannen, die beide voertuigen geleidden werden tot stof geslagen, men heeft al thans geen sporen van hunne lijken kunnen vinden. Een groot gat werd in den grond geslagen en vijf steenen en een groot aantal houten gebouwen in den omtrek werden in puinhoopen veranderd of in de lucht ge slingerd en mijlen in den omtrek bleef geen ruit heel. Verscheidene menschen werden door de neervallende brokstukken gedood het aantal dooden bedraagt vijftig, terwijl het aantal gewonden zeer aanzienlijk is. Onder de gedooden bevonden zich zeven soldaten, die op een open veld, ongeveer 200 meter van de plaats des onheils, met het kanon exerceerden. Het kanon zelf werd opaanzienlijken afstand weggeslingerd. De schok der ontploffing werd tien mijlen in het rond waargenomen. De Middernachtszon. Reizigers die het schouwspel van de middernachtszon in het Noorden willen genieten zonder te groote inspanning, nemen gewoonlijk den zeeweg langs de kust van Noorwegen. Thans is ook de gelegenheid geopend het verschijnsel waar te nemen na eene gemakkelijke landreis. De spoorweg naar Gellivara is onlangs voltooid en brengt in 60 uren van Stockholm naar die bekende ijzerstad, die ongeveer één graad benoorden den poolcircel ligt. Op den Gellivara- Dunder, die zich 740 meter boven de zee verheft, en vau waar van 5 Juni tot 10 Juli de zon 24 uren lang boven dehorizon blijft, heeft de Zweedsche toeristen-ver- eeniging een ruime hal laten bouwen. De top is in twee uren te bereiken. De berichten uit Cuba luiden niet gunstig voor de Spanjaarden. Nu weer werd uit Madrid gemeld, dat een detachement der regeeringstroepen in de provincie Santiago door de opstandelin gen is uiteen gejaagd. De officier, die het detachement commandeerde, zal voor een krijgsraad terecht staan. Dezer dagen stortte in de Poedeldorfer Strasse te Bamberg (Beieren) een nieuw huis van drie verdiepingen in. Het dak van het huis was juist voltooid, en zestien personen waren binnenshuis aan het werk. Van de dertien werklieden, die onder de puinhoopen vandaan werden gehaald, waren zeven zwaar en de overigen licht gewond. Drie der overige slachtoffers van den mo dernen bouwtrant heeft men nog niet ge vonden. Geheel Neder-Silezië werd in de laatste dagen door zware onweders ge teisterd. Een bliksemstraal sloeg in het schoolgebouw te Kusser bij Neusalz. Onder de 95 schoolkinderen ontstoud een hevige paniek. Vijf-en-twintig hunner werden be wusteloos onder de schoolbanken vandaan gehaald. Een 10-jarige knaap werd door den bliksem gedood. Het grootste gedeelte der bewusteloozeu kwam spoedig bij, doch de toestand der overigen is niet zonder gevaar. De Belgische Kamer heeft te midden van zeer heftige scènes, door de socialisten veroorzaakt, de beraadslagingen ten einde gebracht over de voorloopige maatregelen ten aanzien van den Kongo-staat. Véior de stemming verlieten de socialisten de vergaderzaal. De Kamer nam met 171 tegen 16 stem men en 8 blanco's het voorstel aan om aan de Browne de Tiège zijne vordering terug te betalen, en keurde daarna met 66 tegen 15 stemmen en 7 blanco's de hypotheek goed, welke op den Kongo-spoor- weg zal worden gevestigd. De Duitsche keizer en zijne officieren hebben bij de plechigheid te Hartenau enkel tonen des vredes doen weerklinken. De Fransche natie is echter niet van plan iets anders te doen dan de krijgsklaroen te doen schallen. Een correspondent van een der groote fransche bladen schrijft: „Denkt niet dat er iets veranderd is, om dat keizer Wilhelm een Fransch admiraal heelt ontvangen, of omdat zijne onderdanen slechts van den vrede spreken. Weet. dat uwe broeders van de marine te Kiel dik wijls met hunne vrienden de Russische matrozen hebben geklonken. Weet dat wij niets van het verleden hebben ver geten, en dat wij onze hoop bouwen op de toekomst, die vroeg of laat alles weer goed zal maken!" Zaterdag 6 Juli. IVIsscnkcrke, bjj v. Darame 10 uur door het bestuur van den Soelekerkepolder verhoogen en verzwaren van den zeedük des polders. Het bestek a 60 cent b(j dhr. Vader van 's Gravenpolder. Aanwpzing 4 Juli 2 uur. Viqjdag 12 Juli Kapelle, gemeentehuis halt 11 door het bestuur van den Willem Annapolder herstel vernieuwing en onderhoud tot 30 April '96 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooi- ingwerken, benevens het verhoogen van den zeedjjk aan de waterkeering van dezen polder. Bestek a 82 cent bjj dhr v. d. Man dere; en ter lezing in 't Gemeentehuis- Aanwijzing den 8 Juli van 9—12 uur- Samenkomst bjj den waterbouwkundigen ambtenaar te Biezelinge. Maandag 1 Juli. Kiorvllet, door deurw. Hendrikse 2 uur 25 H. koolzaad in Koninginnenpolder. Rilland, 12 uur bp wed. Koets door not. Lansen Croin een dubbel woonhuis met timmermanswinkel 650 cA. van G. Windhorst. Inl. dhr. Pelle te Goes. Dinsdag 2 Juli. middelburg, Notarishuis dcor not. Slegt 10 uur meubelen als damesschrpftafel, cilinder schrijfbureau, secretaires, chiffonnières, lin nenkasten, boekenkast, stoelen, cauapé's, brandkast, hooivorken, goud en zilver. Za terdag en Maandag 2—4 uur te zien. Inl. de Groot en Hondius. Koes, in de Prins van Oranje door not. Lansen Croin 2 uur voor J. Weststrate te Biezelinge een beplanten dijk aan den Koe dijk nabij 's Gravenpolder samen 2.6230 HA. Inl. dhr. Pelle. Woensdag 3 Juli. middelburg, verpachting 10 uur Schut tershof door not. Tak voor het Gasthuis bouw- en weiland onder Koudekerke, Bigge- kerke, Oostkapelle, Zoutelande, Meliskerke- l»lell«<kerke, 10 uur op de hofstede Groot Valkenburg door not. Loeff 1 zwart merriepaard oud 6 jaar, 1 hengstveulen oud 2 mnd., 1 bruin merriepaard oud 20 jaar, 1 bruin jaarling merriepaard, 5 baatgevende melkkoeien, 9 vaarzen, stierkalf, 2 melk- schapen, 5 lammers, kippen, eenden, karn hond, ladders, mangelmolen, 2 menwagens. Donderdag 4 Juli. middelburg, 8 uur inde Vergenoeging door not. Tak lo. een huis Brakstraat hoek lange Breestraat groot 136 cA. 2o. een loods met bleekveld Lazerijstraat 142 cA. 3o. een huis en erf Vlissingsche straat 72 cA. 4o. id. met tuin Verwerijstraat 174 cA. öo. een stal aldaar no. 158 groot 66 cA. 6o. een huis id. no. 157 groot 158 cA. 7o. een dito met pakhuis Lange Gortstr. 120 cA. 8o. een id. Vlissingsch Wagenplein 67 cA. lerscke, voor E. de Jonge door deurw. Hollmann 11 uur inspan als 4 paarden, 6, 3, 2 en 1 jaar, 3 melkkoeien, 1 vare koe, 2 kalfvaarzen, 2V2 jarige ossen, 4 kalvers, 1 vet varken, 14 mestputloopers, kippen en hanen, 7 witte eenden, menwagen, chais. rijtuig voor 1 en 2 paaiden, drielinghuifwa, gen, 6 ploegen, 7 eggen, fornuisketel, vee- voederkooktoestel, musterd, 10 meters gutta percha tuinslang, schommelstoel, blauw an tiek aardewerk, boeken enz. middelburg, 2 uur in de Vergenoe ging door not. Tak de ambachtsheerlijkheid Hoogelande (Walcheren) en 2 tiendblokken onder Renesse en Bijjdorpe (Schouwen.) Vrijdag 5 Juli. Rrlcwege, 10 uur in de gemeenteher berg door not. v. d. Kloes. lo. voor het her vormd kerkbestuur te 's Heer Arendskerke in Scherphoek 1,0843 H. erwten, 0,4944 paar- denb., 0.6867 H. aardappels. 2o. voor de kinderen Rijk in Hoek voor Djjkwel 3,2820 H. hooigras. Hattendijke, op hofstede wed. Eversdjjk door not. Prins 10 uur inspan als 5 werk paarden, 6-16 jaar, 1 tweejarig paard en 1 veulen, 8 baatgevende melkkoeien, 2 twee jarige runders, 6 jaarlingen, 7 kalvers, 4 vette varkens, 12 mestputloopers, 70 kippen en hanen, 8 eenden, 3 menwagens, 1 olie wagentje, driewielskar, walploeg, 9 ploegen 8 eggen, graanzakken, graandoppen, mus terd, mestplan ken, meubelen. Maandag 8 Juli- Wenielrilnge, 9 uur bij Korstanje.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 2