KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. 'oYEBZICHT YKIlköOiNNGËN ENZ. AANBESTEDINGEN, zijne tanden ën kiezen moesten'worden uit getrokken, welke meledeeling hem geheel yan inzicht deed veranderen. „Het is wel jammer, zeide hij. Mijn koninklijke vader was door den Ierschen chirurgijn M. O' Meara van zulk een ge bit voorzien en hij heeft de gewoonte het uit den mond te nemen en voor zich te leggen als hij ten aanhoore zijner onder danen rechtspraak doet. Dit maakt altijd een grooten indruk op de menigte, die zich verbeeldt, dat de Emir zich naar wille keur in- en uit elkander kan nemen. Dezen ïndiuk zou ik ook gaarne teweeg willen brengen maarEnfin, wij zullen er ver der niet aan denken Een spinnekoppen-stoeterij. Een fa brikant van vruchtengeleien heeft uit Bruce's gevangenis-historie profijt getrok ken. Hij heelt de spin tot associé genomen in een der voornaamste afdeelingen zijner zaak. Vliegen, torren en andere insecten, door de zoetigheid verlokt en aangemoe digd door de behaaglijke atmosfeer in zijn bottelarij, hinderden zijn knechts in bun werk, kropen in zijn potten en fles- schen, van zijn fabrikant, kortom „maak ten hem het leven zuur". Hij heeft nu de spinnen tegen zijn plaagzieke vijanden in het veld gebracht en hen verslagen. Ongeveer 6000 spinnen weven nu haar web aan den zolder en tegen de wanden zijner bottelarij. Zij zijn overal en geven nooit den minsten last. „Die beesten hebben meer verstand dae menig mensch", verklaarde eens de mees terknecht des botteliers aan een bezoeker, die de massa spinnewebben met verbazing opmerkte. Spinnen geven niet om zoet" kruipen neoit in mijn flesschen en vallen nooit in mijn kuipen. Ik val ie nooit lastig, behalve nu en dan om ze te voeren. Ze schijnen mijn stem te kennen en eten uit mijn hand of nemen vliegen van mijn Tingers. J Het grootste gedeelte der wintermaanden sluiten zij zich op in de kleine netjes, die daar als kluitjes raidden tegen den zolder aangeplakt zitten. Als het winter wordt raag ik al de webben weg, want ze schijnen iedere lente liever nieuwe te spinnen. Tegen Mei komen ze voor den dag om de fijne draden te spannen, die ze in haar kleine lichamen dragen, juist wanneer de eerste jonge vliegen zich ontpopt hebben. Als de spinnen eerder kwamen zouden de ▼liegen gauw zijn uitgeroeid. Ik heb deze spinnenfokkerij pas voor twee jaren aangelegd en ben al tot de ervaring gekomen, dat ik het niet zonder mijn kleine associés kan stellen. Ze zijn in een zaak als de mijne eenvou dig onmisbaar want ze dulden hier geen vlieg of welk insect ook dat op stroop of zoetigheid aast. Vrijdag ontplofte een stoomketel in een wapenfabriek te Fall River in Massa- chussets. Het gebouw werd door de ont ploffing en de met kracht weggeslingerde machinedeelen geheel verwoest. Onder de puinhoopen, die onmiddellijk vlam vatten, werden 42 arbeiders en arbeidsters bedolven. Eeeds heeft men acht lijken en verscheidene zwaar gekwetsten onder de brandende puin hoopen vandaan gehaald. Een buitengewoon geval kwam dezer dagen te Kopenhagen voor. Een inwo ner dezer stad, een oud militair, vierde voor de tweede maal zijn zilveren bruiloft. Hij is 82 jaar oud en zij, zijn tweede vrouw, telt 52 zomers. De veteraan bezit een groot aantal kinderen en kleinkinderen. De stoomboot „Oeresund" van de ver- eenigde Stoomvaartmaatschappij, verliet Woensdag met een groote menigte reizigers de haven van Kopenhage toen juist vóór den nauwen havenmond een met on geveer 30 werklieden beladen roeiboot pas seerde. De niet zeevaartkundige arbeiders begrepen het signaal van den kapitein niet en in het volgende oogenblik sneed de scherpe boeg van de Oeresund de boot in tweeën. Een vreeselijke verwarring ont stond. De bemanning en de passagiers van de „Oeresund" wierpen reddingsgordels, banken en planken in het water "in een oogenblik waren verscheidene roeibooten op de plaats des onheils 24 menschen werden min of meer bewusteloos opgevischtde overigen verdronken. Ook op den eersten Pinksterdag eischte de zee een menschenleven, het ongeluk ij ge heel te wijten aan de lichtzinnigheid van den kapitein van een andere stoomooot. Daar een veel grooter aantal passagiers wachtte op overtocht dan de stoomboot en de twee op sleeptouw genomen schuiten konden vervoeren, liet de kapitein een licht bootje, zonder roer, aan de laatste schuit vastmaken en in een oogenblik zaten daar meer dan 20 personen in. Men moest een smal, maar diep kanaal passeeren, welks beide oevers slgkerig en met riet begroeid zyn. Door het hevigs heen- en weerslin- geren, geraakte de laatste boot in het slijk van den oever, het tonw brak en de boot sloeg om. Mem trachtte zoo spoedig mo gelijk de drenkelingen ter hulp te komen, die door hunne wanhopige pogingen hoe' langer hos dieper in de modder zonken. Eindelijk waren de raeesten aan land en de kapitein begaf zich weder aan boord, ofschoon een wanhopig vader jammerde, dat zijne dochter nog niet gered was. De verbittering tegen den kapitein, door wiens lichtzinnigheid het ongeluk was veroorzaakt groeide aan tot woede en men noodzaakte hem eindelijk te wenden het was ech ter te laat het lijk van het 19-jarige meisje dreef reeds aan land. In de ijsvelden beklemd. EenNoorsch visscher, Brakenoe genaamd, bevond zich met een visschersjongen in een zeil boot langs de kust, tosn hij door een storm met zijn vaartuig op de kusten van Spits bergen werd geworpen. Hij bleef daar, in afwachting dat het weder iets gunstiger zou worden, doch door het ijs, dat de kusten omsloten hield, werd hij verhinderd, zee te kiezen. Hij was derhalve verplicht op het eiland te overwinteren met den knaap, zonder van levensmiddelen te zijn voorzien. Gelukkig wist de visscher, dat Nordenskjold een hut had gebouwd bij de baai, waar hij geland was. Hij vond er gereedschappen en een weinig kruit, waardoor hij in de gelegenheid werd ge steld door de jacht in beider onderhoud te voorzien, terwijl de huiden der gedoode rendieren hun tot beschutting tegen de ijzerige winden strekten. Toen de dooi inviel, kon de boot geen zee meer bouwen, doch na reparatie kon Brakense naar Yardo vertrekken, vin welke plaats hij aan zijn vrouw telegrafeerde, die hem reeds als dood betreurde. De nieuwe Eobinson arriveerde eenigen tijd geleden te Christiania. Hevige onweders van wolkbreuken vergezeld, hebben over geheel Spanje ge woed. In Guipnuzcoa en in Biscaye zijn de meeste wegen onbruikbaar geworden en het spoorwegverkeer is gestaakt. Verschei dene bruggen werden vernield. De om streken van Orduna zijn geheel verwoest. Ned. Herv. Kerk. Wilhelminadorp. Onze geachte vroe gere leeraar werd gisteren in de morgen godsdienstoefening te Langweer (Friesland) bevestigd door ds. Kloosterman van Tjerk- gaast, met een preek naar aanleiding van 2 Tim. 4:2. Des namiddags verboni ds. Ingelse zich aan de gemeente met eene leerrede naar Lukas 1042a. De talrijke schare zong den nieuwen leeraar toe Gezang 91 3. Geref. Kerken. Beroepen te Langerak ds. C. Steketee te Bolnes. Vrije Evang. Gem. Aangenomen naar Ierseke door ds. G. Post te Wolvega. Ierseke. Gisteren nam Ds. Timmer man afscheid van de gemeente, tot grond slag van zijner rede had ZEerw. 1 Thess. 3: 12, 13. Het kerkje was meer dan vol, zoodat dan ook veien huiswaarts keerden zonder het afscheid gehoord te hebbeu. Twee en half jaar heeft Ds. Timmer man alhier het evangelie gepredikt. Geslaagd te Breda voor het examen apo thekersbediende de heer A. A. Poerstamper te Middelburg. Wij ontvingen het vijftiende jaarverslag van de Vereeniging voor Hooger onderwys op Gereformeerden grondslag. Daarin is o. a. opgenomen de agenda van de aanstaande algemeene vergadering, te honden op 27 Juni e. k. Den avond van den 26en zal in de Wes- terkerk te 's- Gravenhage een bidstond worden gehouden, waarin Ds. W. H. Gis pen zal voorgaan. Op Donderdag 27 Juni wordt de jaarvergadering gehouden in het gebouw Seinpost te Scheveningen. Deze vergadering zal geleid worden door Dr. A. Kuyper. Na verschillende huishoudelijke bezig heden, als bestuurverkiezingen enz., zal door Dr. Th. G. den Houter van Maas sluis een referaat worden gehouden over het onderwerp „De medische wetenschap en ce Vrije Universiteit Daarna zal het debat gehouden worden over het onderwerp, door Prof. Geesink op de vorige jaarvergadering behandeld, n. 1. de aanstelling van lectoren. Des namiddags te twee ure zal een mee ting worden gehouden in hetzelfde gebouw, waarin Prof. Fabius zal optreden als in leider van het debat. In plaats van wijlen den heer G. H. v. d. Hoop is de heer C. M. E. v. Löben Seis opgetreden als Directeur. Met de financiën staat het iets minder gunstig. Er is een nadeelig saldo van f5000. In het afgeloopen jaar promoveerden de heeren Schokking en Van Andel in de rechtsgeleerdheid en Joh. C. Breen In de letteren. Het jaarverslag bevat overigens veel lezenswaardigs. Het is aan de begunstigers verzonden; en geeft een volledig over zicht van den arbeid der vereeniging. Door het bestuur der gewestelijke vereeniging in Zeeland van het N. O. G. zijn benoemd tot leden van de geweste lijke commissie, die zal werkzaam zijn tot het verkrijgen van eene billijke regeling van rijkswege van pensioen voor weduwen en weezen van onderwijzers, de heeren Breetveld, de Jager, Fopma, van Hecken, Kokkeel, Schoo, Snouck, Sturm en Vooren. glllli®. Salatiga-Zending. Br. Jüngst onderwees na zijn terugkeer op Java de beide nieuw uitgezonden broeders Kühnen en Droste in de taal des lands. Ze zijn nu zoover, dat ze hun arbeid konden aanvangen. Jiingst moet, terwille van den gezondheidstoestand zijner vrouw, steeds op eenigen afstand van zijn eigenlijke stand plaats wonen, in een koeler streek. Dit belet hem echter geenszins zijn werk met ijver en niet zonder zegen te verrichten, lederen rustdag predikt hij op drie plaatsen 't woord des levens. Te Ambarawa wordt zyn arbeid zeer belemmerd, doordien de Roomschen er zich genesteld hebben, naar hun gewoonte geen onbewerkt terrein kie zende, maar de Protestantsche zending zoekende te verstoren, 't Ergste van de zaak is, dat deze Roomsche zending dour een Protestantsch Godsdienstleeraar gesteund en aangemoedigd wordt, 't Komt ons voor, dat in de Salatiga-berichten deze verrader van zijn Heer en Diens Gemeente ten on rechte eenigermate gespaard wordt. Waarlijk, dezulken verdienen niet anders dan een openbaar brandmerk. Zelfs door aanbiedin gen van geld zoekt Rome hier proselieten te maken. Voor br. Jüngst een har'e weg. Anderzijds mag hij weer van zegen spreken, waar hij telkens weer enkelen tot Christus leiden mag. Een door hem ge nezen opiumschuiver schijnt een geschikt helper te zullen worden. Ook voor Br. Ziminerbeutel wisselden lief en leed elkaar af. Sommigen zouden alleen dan 't Evangelie willen aannemen, als zulks hun stoffelijk voordeel bracht, als ze daardoor van heerendiensten en be lasting vrij waren. Anderen nemen't kruis op en volgen. Z. moest tijdelijk Blora verlaten en naar Rembang verhuizen, o.a. wijl hij op de eerste plaats geen geschikte woning kon krijgen. Bad hij, dat hij weder terug mocht kunnen keeren, de christenen te Blora baden dat mede en God hoorde en opende een weg. De Bijbelverspreiding ging gezegend voort. De Gemeenten breid den zich uit, waarover de christeuen zich hartelijk verheugen. Ook op Java, ja, niet 't minst aldaar, woekert 't ongeloof onder de Europeanen voort; zij spotten met de dwaasheid der prediking, doch in den Naam huns Heeren gaa» de trouwe boden voort, wetende dat God juist door die dwaasheid behoudt, wie gelooven. Br. Heller die telkens bij 't bezoeken der aan zijn zorg vertrouwde kudde met water en modder te tobben heeft vond in de volgelingen van Sadrach te Pidodo zeer belangstellende hoorders, doch zij heb ben allerlei zonderlinge dingen van dezen overgenomen. Zoo b.v. brengen ze kinderen, drie maanden oud, in de kerk, zingen een dooplied, besprengen hoofd, navel en voeten van 't kind met water, waarvan de moeder 't overblijvende opdrinkt. De sacramenten gebruiken ze niet. Sadrach acht den Doop onnut, daar lieden, indertijd door zendeling W(ilhelm) gedoopt, later toch echtbreuk pleegden En deze man, door velen als een halfgod geëerd, beschikt over ontzettend veel invloed. Hij heeft maar even 367 helpersHoe jammer, dat hij zich zoo weinig een waar volgeling van Christus betoont. f Nederlandsche Zendingsveree- niging. Br. Tiemersma hield te Tanggeran eerst Godsdienstoefening aan zyn huis, doch de Inlanders en Chineezen komen daar niet graag, later in een waroeng (winkel), waar de opkomst toenam, doch waar hij veel last had van het heen en weer loo- pen van gasten, die b. v. kwamen eten aan dezelfde tafel, waarachter hij stond te spreken en nu sinds het vorige jaar in een veel geschikter gebouw, waarin ookschool gehouden wordt. Bij die diensten gaat het natuurlijk eigenaardig toe, b.v. alleen de voorganger en helpers zingen, doch het zingen lokt de menschen juist aan. Ook doet de spreker nu en dan vragen, en soms raken de hoorders met elkaar over het gesprokene in twistgesprek. Naafloop onderrichten de helpers degenen die zulks begeeren nog nader. Tegenover dezen spre ken ze zich vrij er uit dan tegenover den zendeling Tydelyk was er een opkomst van pl. m. 150 man, doch deze daalde weer tot 20, 30, ora later weer ietwat te klimmen. Wat van de vrucht dezer bij eenkomsten zichtbaar is, bepaalt zich tot de bekeering van een Chineesch echtpaar en van twee jeugdige Mohammedanen. De Chinees was een opiumschuiver. Toen hij het schuiven naliet, werd hij ziek, doch, „liever sterven in den weg des Hee ren, dan blyven leven, handelende in sjrijd met Zijn wil", was zijn keuze. Hij her stelde en liet sedert het opiumschuiven na. De beide Islamieten traden toe wat zeld zaam mag heeten, zonder tegenwerking hunner ouders. Terwijl de laatsten belmo ren tot een reeds gevormde Gemeente, zijn de Chineezen de eerstelingen van Tangge ran. Mogen zij door velen gevolgd worden. t Zending der Ceref. Kerken. Br. Adriaans maakte kennis met zijn arbeidsveld en vond den toestand der „ge meenten" niet ten onrechte plaatst de Redacteur van „De Heidenbode" dit woord steeds tusschen aanhalingsteekens aller treurigst. Reeds kon hij, zóó, dat de de- salieden alles „helder en duidelijk" vonden, te l'oerworedjo voor de Christenen de ge schiedenis van den blinden Bartimeiis ver klaren. Doch zijn arbeidsveld is voor één man veel te groot. Als Br. A. eiken zon dag voor 2 „gemeenten" optreedt, duurt 't acht waandeneer allen een beurt ge had hebben, 't Is o. i. de schuld van de wijze van werken der N. G. Z.-V., die misschien aanbeveling verdient, als men over genoegzame krachten te beschikken heeft, doch anders noodwendig leiden moet tot toestanden als de beschrevene, ja, die, onwillens natuurlijk, wangestalten doet geboren worden, als 't optreden van den valschen leeraar Sadrach. Br. A. en zijn huisge moten bevinden zich wel, en begin nen zich in bun nieuwen kring thuis te voelen. Stelle God hen daarin tot rijken zegen En moge hij spoedig hulp krij gen, even volijverig als bij. Want waar nu eenmaal de toestanden zóó zijn, als ze zijn, mag men geen anderen weg tot ver betering inslaan, dan dien van vermeerde ring der werkkrachten. ,,'t Heilsleger" nestelt zich in 't arbeids veld der Kerken. De regeering maakte blijkbaar geen bezwaar tot de toelating. „Een Indisch raad*el", zegt ds. L. C. We voegen er bij voor t „Heilslegei geen eer, dat '1 ingaat tot eens anderen ai- beid. Een paar mannen van 't „Leger" bezochten Sadrach en kregen van hem in hoofdzaak denzelfden indruk dien de afgevaardigde der Kerken indertijd van hem opdeed! Dinsdag 18 Juni. VIi»slngen, 2 uur bij Stofkoper door deurw. Hendrikse parapluies, parasols en wandelstokken. Maandag van 1-6 en Dins dag van 10-12 uur te zien. in de Oude Vriendschap door not. de Maret Tak 7 uur een winkel huis en erf 103 cA. Lange Groenewoud. 2 tot 5. huizen en erven Kleine Kerkstraat, Kolvenierstr. en Palingstraat 50, 48, 104 en 124 cA. Woensdag 19 Juni. 's Heer Arendskerke, bij de Ruiter 10 uur voor Jan Kosten door not. Pilaar 31 H kanthooi, 3Vs H. roode klaver le snee, en 2Vs H. hooigras onder s' Heer Hendriks kinderen. Wcmeldiiige, 6 uur bij Korstar.je door not. Merens kersen verhuring. fëllewoutsdijU, bij v. d. Hagö door not. V. d. Kloes 12 uur het huis van wed. v. d Werff 239 cA. t Wemeldlnge, 10 uur by Korstanje door not. Mulock Houwer 2 huizen Dorpstraat en een huis, schuur en ert Achterweg, samen 12 A. 85 cA. van B. Kosten. Donderdag 20 Juni. Scliore, by Op 't Hof door not. Gallis Merens 10 uur, een korenmolen, zeilen, ge reedschap, huis, schuur, erf, tuin en grond van H. Markusse. Uorsele, 10 uur aan de Kade door deurw, Hollmann planken, ribben, staken, eikenhout, mendeuren, karnmolen, 500 bossen dekiiet. Vrijdag 21 Juni. Souburg 10 uur in de Zwaan door not. Tak de hofstede Rozenburg 22,85,02 H. In 33 perceelen, notiliën en massa. Daarna het hooigras op de weilanden der hofstede. Ierseke, door not. de Vos in de Oester- beurs voor den curator in het failissoment van J. Molhoek 10 uur lo. huis, erf, tuin. voortuin, schuur, wagenhuis enz^ 1010 cA. 2o 6085 cA. tuin en bouwland, oo. tot 7o. huizen Vierstraat groot 111, 224, 47 34 en oo 8o. 3 perc. bouwl in Voordeurloo 1530 cA. 1360 cA. en 1350 cA. 9o. 4470 cA. weiland lOo. 78 cA. in Voordeurloo en ~Hriilnlngen, door not. Prins 9 uur by Jan Blok Ez. inspan als6 werkpaarden van 2-6 jaar, 2 met veulen, 6 baatgevende melkkoeien, 2 kalfvaarzen, 3 tweejarige_, 3 anderhalf]arige- en 3 éénjarige runoers, 7, hokkelingen, 4 vette varkens, 60 kippen- kapwagen, 2 menwagens.driowielskar, Sacks, ploeg, moorploeg, 5 diverse ploegen, 7 eggen, 2 sleepers, sleepbord, rolblok, windmolen stroosnyder, peeënmolen, geeselsteen met pa ud, zaaddoiscbzeil, zeeften, molen, vorken, griepen, mesthaken en ander bouw-, stal en zoldergereedschap, ploegharnas, repen en pleion, karn- en melkgereedschap, 1300 bos tarwestroo en 150 bos rogstroo, mest in den mestput, weiliooi, brandhout- Zaterdag 22 Juni. 's lieer lleinlriksklnileren, door not. Mulock Houwer in de Oranjeboom voor v. d. Linde half 8 een huis en erf Poelweg. Maandag 24 Juni. Ierseke, door not. de Vos by J. Molhoek 10 uur meubelen als marmeren pendule met coupes, pendule met stolp, notenhouten zilverkast, dito cilinderbureau, buffet, lin nenkast, mahoniehouten ronde en andere tafels en tafeltjes, spiegels, boeken, rekken, raam- en staatsiogordynen geschilderde boekenkist, karpetten, tapyten, kachels, glaswerk, Japansch gelakt, prikslee, lesse naar, beddegoed, lyflinnen, lokelkast, kan toorbehoeften, godsdienstige en historische boeken, homoeopatliisch buisapo.heekje. Aandeelen weegbruggen Ierseke en Postweg- Kykdag Vrijdag 10—11 m 2-4 uur. Inl de Groot en Hondius Middelbuig. Dinsdag 25 Juni. Koes, 3 uur in Belleveu voor het R. K armbestuur door not. Liebert verpachten 1,0580 H. bouwl. Goosche poldei 2,214 Sluishoek 0,4920 in den Zak0,4960 ld. 0,7540 id.! 1,0790 id.1 8292achter Bakoven Baarland 0,7870 Kruishoek ppelle2,0o80 weiland id 0,5430 bouwl. ld.; 1.6120 ld. 0 9720 id'T 0,9910 id.; 0,4210 id. En 0,8390 H weiland S. Sinkehoek Schore. Woensdag 26 Juni. Ierseke, in de Oesterbeurs door not. de Ronde Bresser 10 uur voor dhr. Calmeyn 9 4740 H. vlas, 1,0610 H. lucerneklaver, 74.2760 H. kanthooi in St. Pieterspolder. Kruiiiii'gen, voor J. Blok Ez. by Bou- deling door not. Prins 11 uur het houtgewas uit de weide achter den berg, idem uit de weide in Ierseke moer; klaver le en _e snede op land achter Kruisweg, en ijzeren varken. Lucern 2e en 3e snede einde Kruisweg. En kaphout. En verpachten de weidery uit den boomgaard by het dorp, de weide aan dan groenen weg, schooiers weegjede naweide achter dep. berg en in de lerseke moer Nieuw- en St. Jooslaiul, in de ïoode leeuw door not. Huvers 10 uur hofstede mel tuin, boomgaard, bouwl. enz. 11 H. a 10 cA aan den Kruisweg. Melixkerke, 10 uur by Matthysse door not. Loeff de hotstede Groot Valkenburg en daarbij liggend hofsteedje aan den Zandweg met bouw-, weiland, spiink enz. in 26 per ceelen en samenvoegingen. De gebouwen Maandag en Dinsdag 10-12 en 1-4 uui te zien. Vrydag 28 Juni lleliiken&zaiiffdoor deurw. Hollmann 10 uur afbraak van Bloemenheuvel, als 100000 hardgrauwe steen, 20000 klinker- en metselsteen, 12000 moppen, 6000 keien, 10G0 pannen, hardsteen, marmeren leien, vloer leien, consoles, eikenhouten trappen, dorpels, glazen deuren en knzynen, centerkappen, zeildoek en behangselpapier, bellen enz. Oud-Sabbinae, voor dhr. van Strien door not. Pilaar 10 uur inspan als 2 werk paarden 13 en 16 jaar, 4 melkkoeien, 1 driejarige kalfvaars, 1 vet varken, 15 mest- putloopers, 20 kippen, 1 chais, menwagnn op yzeren assen, drielingswagen, ploegen, rggon, rolblok, molbord, snymolen, moes maker, hooi, tarwestrooj brandhout, mest, fornuis, huisraad. Koes, op 'tSlot door not. Gallis Merens 11 uur verpachten voor 5 jaron het wild rijke jachtreeht op al de landen in de heer lijkheid van Kruiningen, 1200 HA. Juni- lersekeiidam, uur door not. Mulock Houwer aan den put van de Verwach ting 80000 aangeslagen, 45000 ledige pannen, 3000 zinken en 100 yzergaas kweekbakken, 900 yzeren pannen, 16 dito rails, bascule, slypsteen, enz. 100000 afsteeksel boven de 16 en 200000 id. boven de 10 c. M. Roeiaak met tuig, enz. Inlichtingen J Lem- son, Yerseke. H Maandag 1 Juli. Killnnri, 12 uur by wed. Koets doo not. Lansen Croin een dubbel woonhuis met timmermanswinkel 650 cA. van G- Windhorst. Inl. dhr. Pelle te Goes. Dinsdag 2 Juli. Koes, in de Prins van Oranje door not. Lansen Croin 2 uur voor J. Weststrate to Biezelinge een beplanten dyk aan den Koe dijk naby 's Gravenpolder samen 2.6230 HA. Inl. dhr. Pelle. Woensdag 3 Juli. Middelburg, verpachting 10 uur Schut tershof door not. Tak voor het Gasthuis bouw- en weiland onder Koudekerke, Bigge- kerke, Oostkapelle, Zoutolande, Meliskerke, Westkapelle, Vlissingen, Ritthem, Oost- en West-Souburg, Arnemuiden, Kleverskerke, Sint-Laurens, Vrouwepolder en Middelburg. Mellskcrke, 10 uur op de hofstede Groot Valkenburg door not. Loeff 1 zwart merriepaard oud 6 jaar, 1 hengstveulen oud 2 mnd., 1 biuin merriepaard oud 20 jaar, 1 bruin jaarling merriepaard, 5 baatgevende melkkoeien, 9 vaarzen, stierkalf, 2 melk- schapen, 5 lammers, kippen, eenden, karn hond, ladders, mangelmolen, 2 menwagens, klaverwagentje, driewielskar, markt wagentje op vasten as. 's lleerenhock, 10 uur by v. d. Bulk door not. v. d. Kloes voor Jan op 't Hof hofstede in Borsele, samen 23 H. 14 A. 40 A. geheel tiend vry. Donderdag 4 Juli. Ierseite, voor E. de Jonge door deurw. Hollmann uur inspan als Middelburg, 2 uur in de Vergenoe ging door not. Tak de ambachtsheerlykheid Hoogelande (Walcheren) en 2 tiendblokken onder Renesse en Biydorpe (Schouwen.) Woensdag 10 Juli. Xoutelande, by v. Vlaanderen door not. Huvers 10 uur de hofstede van A. Boogerd. Vrydag 12 Juli. Middelburg, uur door not. Tak de hofstede van erven Goedbloed te Ritthem. Woensdag 17 Juli. Goes, half 12 op het Slot Ostende door not. Liebert de hofstede Bellona in den Tholsendepolder in pacht by M. Vermue, Ier seke 63,6197 H. Grijpskerke, 10 uur door not. Tak de hofstede van wylen Marinus Poppe aan den Seisstraatweg onder Grypskerke. Woensdag 24 Juli. Wolfertsdijk, uur door not. Pilaar by dhr. P. Koeman inspan als Kitthcm, by erven Goedbloed door not. Tak inspan en veldvruchten. Woensdag 31 Juii. Grijpskerke, by wed. Poppe door not. Tak inspan en veldvruchten. Juli Kruiningen, uur by Jan Blok Ez. door not. Prins veldvruchten. Biervliet, door not. Hammacber voor wiilen J. Leenhouts en M. J. Leenhouts lo. 5 6344 H- weiland en dyk, 2o. 12,9430 H. bóuwl. Wilhelminapolder. 3o- 3,3170 id. Helenapolder. 4o. 10,2670 H. hofstede enz. in Beukelspolder. 5o- 4.4320 H. id. Elizabeth- polder. 6o. 2 woonhuizen. Kortgene, door not. Roelof voor mr. W. J- Saaymans Vader op zyn hofstede Noord-Holland beestisal en vruchten. Ovezand, door not. Liebert .uur voor M- de Jonge Dzn. inspan als tlvevand, door not. Liebert uur by M de Jonge Dz. veldvruchten. Dinsdag 18 Juni. Goes, voor 4 uur leverantie van door het Burgerlyk Armbestuur benoodigde tarwe brood, rund-, kalfs- en varkensvleesch over het 3e kwartaal. Voorwaarden in het wees huis. Biljetten met opschrift Besteding Burg. Armbestuur byi dhr. J. M. Kakebeeke. Koe», 11 uur in de Prins van Oranje door de Breede Watering het verhoogen van 2030 cM zeedyk. Woensdag 19 Juni Goes, voor 12 uur door het Gasthuisbe- stuur levering gewoon tarwewin keibrood, rund-, kalfs- en varkensvleesch 3e kwartaal, gort, ryst, koffie, suiker, stroop, zout, zeep, azyn. visch en kaas overliet 2e halfjaar.En 35000 korto en 250 ton lange turf. Biljetten met opschrift Besteding Gasthuis by dhr. Z. D. v. d. B. la Motthe. Bruiiiissc, door het bestuur van het cal. waterschap Bruinisse a herstel, vernie. wing en onderhoud tot 30 April '96 van de werken; b het verdedigen van den on- derzeeschen oever door steenbestorting. Be stekken a 50 sent by dhr. Joh. Elenbaas- Aanwyzing 11 en 15 Juni 11 12 uur. Vrydag 21 Juni. IVIssekerke, in de directiekeet door het bestuur van den Anna Frisopolder 11 uur verbetering en ondorhoud der water, keerende werken en tot verdedigen van den onderzeeschen oever door steenbestorting voor den dienst 95/96. Bestekken ter in- zage 'oy G. J. de Smit, in de Directiekeet en by dhr. G. L. v. d. Heiide. Aanwyzing

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 2