AANBESTEDING. Het HOOIGRAS De Kersenverhuring Openbare Verkooping Vrijdag 21 Juni 1895, ROODE KLAVER, te lerseke aanbesteden ADVERTENTIEN. 139956 Heet. Kanthooi. —.6540 RoodeKlaver -.2458 Lucerne Kla ver 91 A. 56 c.A. Weihooi, Maandag 17 Juni 1895, openbaar verkoelen: te Wemeldinge Woensdag 19 Juni 1895, Openbare Verkooping GEMENGDE BERICHTEN. OVERZICHT VERKOOPINGEN ENZ. AANBESTEDINGEN. CHRISTINA SEMEIN. op Maandag 17 Juni 1895, openbaar verkoopen aanbesteden: het maken van een KLINK ER- STHAAT en STRAATGOTËN. op Maandag 17 Juni 1895, op Woensdag 19 Juni 1895, verkoopen: 3Vs Hectaren ruim 2Vs Hectaren I Vrijdag 21 Juni 1895, voorzitter beantwoord."1 De heer Lambrechtsen gaat weldra naar Amsterdam. Hij treedt in Juli a. s. af en is dus niet herkiesbaar. Met hem treden af de heeren de Jonge Muloek Houwer, den Boer, Adam en Faberij de Jonge. De heer J. K. Wolff te Middelburg, volontair ter secretarie te Veere, is benoemd tot ambtenaar op de secretarie te Loos- duinen; met ingang van 1 Juli, a. Middelburg. In de jongste vergade ring derliberale kiesvereeniging „Eendracht maakt macht" sprak de voorzitter met een enkel woord over de herstemming, prees't zeer dat vele Roomsche kiezers nu hun stem geschonken hadden aan den heer Yan Woelderen en dat deze laatste zij n benoeming had aangenomen, zoodat geen nieuwe „over winning" noodig blijkt. Het concept program der liberale Unie werd goedgekeurdtot afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden ge kozen de heeren Herman Snijders, Dooren- bos en dr. Bolle. Blijkens eene opgave in de Staats courant van 13 dezer bedroeg het aantal gevallen van besmettelijke veeziekten in Nederland gedurende de maand Mei 1895: Mond- en klauwzeer 155 bij het vee van 20 eigenaren; kwade droes 1schurft 12 bij het vee van 3 eigenarenvlekziekte 45 bij de varkens van 35 eigenaren; milt vuur 18 bij het vee van 16 id.; rotkreupel 24 bij de schapen van 2 id. In Zeeland kwamen voor 9 gevallen van mond- en klouwzeer bij een eigenaar en 6 gevallen van varkensziekte bij zes eigenaars. Blijkens het verslag van de Ver eenig ing tot bevordering van het vreemde lingenverkeer in Walcheren te Middelburg werd het informatiebureel bezocht door 285 personen, die uit naam van 508 per sonen inlichtingen vroegen. Daaronder waren uit Nederland 255, België 139, Frankrijk 63, Groot-Bittannië 41, Duitsch- land 7, Nederlandsch-Indië 1 en Amerika 2. Slechts hoogst zelden werd eene in lichting gevraagd, die niet kon worden verstrekt. Verder geeft het verslag een overzicht van de werkzaamheden, waaronder de uit gaaf van eene reclamekaart van Walcheren, gezamenlijk met de vereeniging te Ylis- singen ondernomen. Daarvan werden ongeveer 7000 exem plaren in het binnen- en buitenland ver spreid. Door vertrek, overlijden en bedanken verloor de vereeniging 27 leden; daaren tegen traden 8 nieuwe leden toe, zoodat de vereeniging in 1894 194 leden en be gunstigers telde. Zooals vroeger is gemeld levert de rekening een kwaad slot op van f 50,29. Het verslag eindigt met een woord van dank aan hen, die de vereeniging in 1894 steunden, en een beroep op medewerking voor het vervolg. Bij de St. Sp. is overgeplaatst L. A. Beumer, klerk-telegrafist 3e kl., van Goes naar Utrecht. Op eigenaardige wijze wordt in de provincie Groningen 18 Juni (slag bij Waterloo) herdacht. Men beijvert zich nl., tegen dien dag, de eerste jonge peulen en nieuwe aardappelen gereed te hebben, om ze tot het „feestmaal" te kunnen be stemmen, Niet altijd gelukt het in het koude Noorden zoo vroeg Ie zijn. Stellig zullen althans dit jaar de aaardappels en peulen half Juni, volstrekt niet algemeen klaar zijn. En verleden jaar wasdit reeds in het laatst van Mei of in het begin van Juni het geval. Te Heerenveen is overleden een oppassend werkman, tengevolge van bloed vergiftiging. Hij krabde zich, zooals wij reeds mededeelden, een puistje op den neus open en wiesch het bloed met een bonten zakdoek af. Spoedig werd de man onge steld en moest te bed worden gebracht. De toestand verergerde, hoofd en hals zwollen in de hoogste mate op. Spoedig was geneeskundige hulp aanwezig toch is de patiënt na hevige pijnen overleden. De man laat een vrouw met 5 jonge kinderen achter. Muggen in bed Nu we weer in den tijd zijn van mug- genmuziek en muggebeten, waardoor aan menigeen het slapen belet wordt, zal het niet ondienstig geacht worden, een middel tegen het booze gedierte te kennen. Men zette kruidnagels op olie en late dit door zachte verwarming goed trekken. Smeert men bij het naar bed gaan wat van die sterk riekende [olie door het haardan blyven de muggen op eerbiedigen afstand. Twee jongens en een meisje uit Alkmaar die dezer dagen met een ijze ren roeiboot het Noord Hollandsch Kanaal opgeroeid waren, zijn onderweg door het omslaan der boot verdronken. De lijken der jongelingen werden gisteren gevonden. Een felle brand heeft Dinsdag te Staphorst elf bij elkaar staande boe renwoningen in de asch gelegd. Te Uithuizermeeden traden de zer dagen twee beschonken personen de woning van den koster der Ger. Kerk, Smit, binnen, waarin zich op dat oogenblik behalve de ziekelijke koster en een koop man, nog twee ^rouwen bevonden. De bewoners, op dat bezoek niet zeer gesteld, trachtten door een zoet praatje de lieden weer buiten te krijgen dit wilde evenwel niet gelukken, en zonder dat hiertoe door de bewoners eenige aanleiding gegeven werd, beproefde een der mannen Smit met een schop te slaan. Doordat Smit op hem toesprong mislukte dit echter. De ander bracht de dochter des huizes verwondingen met een mes toe en ook de bedaagde huismoeder ontving een geweldigen slag op de borst. Door het noodgeschrei der vrouwen kwam inmiddels hulp opdagen en gelukte het eindelijk om den indringers het mes en de schop afhandig te maken. Later mocht het aan de inmiddels ont boden politie met behulp der burgerij ge lukken de rustverstoorders gevangen te nemen, waarbij de een zich als een woe dend dier te weer stelde. Een van hen slaagde erin om de deur der torencel, waarin hij bewaard werd, open te breken en te ontvluchten, doch hij werd later door de marechaussee wederom in Uithui zen gevat. Nadat de mannen hun roes hadden uitgeslapen en van een en ander proces-verbaal was opgemaakt, zijn zij we der op vrije voeten gesteld. Te Maarsen is een driejarig knaapje in een pot met kokend waschwater geval len. Met zware brandwonden overdekt, werd het kind er uitgehaald en spoedig daarop is het overleden. Twee jonggehuwden te Ophsmert, die sedert vier weken lief en leed van het huwelijksleven hadden gedeeld, werden dezer dagen verrast met een schrijven van den burgemeester, waarin deze hun berichtte, dat zij nog niet getrouwd waren Wat was het geval Door een ver gissing op de secretarie waren de stukken niet volledig, toen het huwelijk voltrokken werd. Dit is nu eerst dezer dagen aan den dag gekomen. De reeds gehuwden zullen dus nog eens het „ja," moeten uitspreken> De secretaris der gemeente Ginne- ken (bij Breda) die de priesterwijding van zijn zoon in het Seminarium te Hoe ven bijwoonde, werd, waarschijnlijk tenge volge van hevige aandoening, daar onge steld en stierf eenige oogenblikken later. Op het terrein der suikerfabriek te Breda had een ernstig ongeluk plaats. Twee werklieden stonden tegen een groote partij opgestapelde briquetten, toen een spoorwa gen, waarop machines waren aangevoerd, voortgeduwd werd, en een hunner zoodanig beklemd geraakte, dat hij aan de gevolgen is bezweken. Yan een schuit, liggende in de Nieuwe Yaart te Amsterdam heeft men 20 luiken gestolen. Een aangrijpend verhaal over de ramp te Bahlingen werd dezer dagen geleverd door een ooggetuige. Wij ontleenen hier aan het volgende: Tegen halfnegen brak boven deze streek een hevig onweder los, vergezeld van eene wolkbreuk. De Eyach steeg snel en om streeks lialftwaalf' hoorde men een donde rend geraas. Uit de woningen aan den mo lenbeek weerklonk bijna onmiddellijk daar op hulpgeroep. De bewoners waren, geen kwaad vermoedend, ter ruste gegaan en door het water verrast. De woning van een voerman werd weggeslagen, de vrouw en de zes kinderen van den man medege- sleurd. De voerman kon zich nog redden, den volgenden morgen werd het lijk der vrouw gevonden de handen omklemden een deur post, op grooten afstand werden de lijken van drie der kinderen aangespoeld. De man is krankzinnig geworden van ver driet. Een 100 M. verderop werd eene vrouw, te bed liggende, door het hoog water verrast. Ondanks hare jammerlijke hulpkreten, kon haar geen hulp gebracht worden enj zij verdronk met twee kinderen. Het water stroomde over het kerkhof, op zijn weg populieren en accacia's ontworte lende, brak op drie plaatsen door den muur, wierp grafsteenen omver en sleurde zelfs kisten mede. De koning van Wurtemberg is op de plaats des onheil» aangekomen, vergezeld van den minister Pescheck. De schade wordt op f 1,500,000 Mark geschat. In een beslissend gevecht tusschen de Transvalers en de Kaffersche opstandelingen, is het Kafferhoofd Magoeba gesneuveld, en zijn de opstandelingen door Joubert uiteen gedreven. Men beschouwt den opstand als geëindigd. De brand in de Gottes Segenmijn te Antoniënhutte bij Breslau begon des mor gens ten tien ure op eene, tot nog toe on verklaarbare wijze. Den meesten arbeiders gelukte het nog tijdig de mijn te verlaten. Vijftig mijnwerkers werden later bewuste loos naar boven gebracht en negen lijken vond men in de mijnschacht. Inmiddels stegen uit de mijnopening dikke zwarte rookwolken omhoog, die op verren afstand waarneembaar waren, zoodat men er niet aan twijfelde, of de in de mijn door den brand opgeslotenen moesten gestikt zijn. Onmiddellijk toog men aan den arbeid om den brand door het opwerpen van brand- dammen en muren te beperken, terwijl an deren de bewusteloozen in het leven tracht ten terug te roepen. Aan de redding der vermisten is geen denken en men is over tuigd dat de jpgelukkigen den dood ge vonden hebben. 421 arbeiders bevonden zich bij het uitbreken van den brand in de mijn zoodat het een wonder mag heeten dat de gevolgen nog niet vreeselijker zul len zijn. Maandag 17 Juni. Ovezand, 10 uur door not. Liebert bij Koens voor M. de Jonge Dzn 13,9956 II. kanthooi0,6510 roode klaver le en 2e snede; 0,2458 lucerne klaver le en 2e snede in Puttershoek9156 cA. Zwaakweg. liioetlngc, 2 uur by Akkenaar door not. Mulock Houwer kersen in boomgaarden te Goes en Kloetinge.Voor de heeren Burger, Blok en TrimpeBurger 15 H. hooigras inKloe- tinge, Kapelle en 's Heer Abtskerke. 1 H. 19 A. 20 cA. roode klaver in 's Gravenpolder en Oosterzwake. liioetingc 6 uur bjj Akkenaar ke;sen in Goes en Kloetinge. Inl. dhr. Peile. Dinsdag 18 Juni. Vlissingen, 2 uur by Stofkoper door deurw. Hendrikse parapluies, parasols en wandelstokken. Maandag van 1—6 en Dins dag van 10 12 uur te zien. Wemeldinge, 6 uur door not. Merens voor M. Ferdinandusse tarwe, rogge, erwten, gerst, haver, hooi, nagras. Hapclle, 6 uur bij Hanson door not. Liebert en Pilaar kersen en pruimen in Kapelle, Kattendijke, Kloetinge, Goes en Wilhelminapolder. Vlissingen, in de Oude Vriendschap door not. de Maret Tak 7 uur een winkel huis en erf 103 cA. Lange Groenewoud. 2 tot 5. huizen en erven Kleine Kerkstraat, Kolvenierstr. en Palingstraat 50, 48, 104 en 124 cA. Woensdag 19 Juni. 's Heer Arendslterke, bjj de Ruiter 10 uur voor Jan Kosten door not. Pilaar 31 H. kanthooi, 31/3 H. roode klaver le snee, en 2V3 H. hooigras onder s' Heer Hendriks kinderen. Wemeliliuge, 6 uur bjj Korstar.je door not. Merens kersenverhuring. Ellewoutsdijk, bjj v. d. Hage door not. v. d. Kloes 12 uur het huis van wed. v. d. Weiff 239 cA. Wemeldinge, 10 uur bij Korstanje door not. Mulock Houwer 2 huizen Dorpstraat en een huis, schuur en erf Achterweg, samen 12 A. 85 cA. van B. Kosten. Donderdag 20 Juni. Scliore, bij Op 'tHof door not. Gallis Merens 10 uur, een korenmolen, zeilen, ge reedschap, huis, schuur, erf, tuin en grond van H. Markusse. Borsele, 10 uur aan de Kade door deurw, Hollmann planken, ribben, staken, eikenhout, mendeuren, karnmolen, 500 bossen dekriet. Vrijdag 21 Juni. Souburg 10 uur in de Zwaan door not Tak de hofstede Rozenburg 22,85,02 H. In 33 perceelen, notitiën en massa. Daarna het hooigras op de weilanden der hofstede. Zaterdag 15 Juni. Goes, 1 uur hotel Zoutkeet door het bestuur van den Jacobpolder het maken van aarde-, kram- en rijswerken met onder houd. Aanwijzing 13 Juni 9 uur Sloedam. In'.dhr. leClercq Kruiningen. Bestekken a 50 cent bij dhr. Hollmann. Maandag 17 Juni. Axel, 3 uur bjj wed. Rolff het begrinten van 1960 M. weg in den Noordpolder. Be stekken a 55 cent bij den ontvanger griffier dhr. P. Dregmans. lerseke, in 't gemeentehuis het opbreken en weder leggen van 360 M* straat met bjj- levering van 180 MJ granietkeien. Biljetten aan 't gemeentehuis voor 4 uur. Krabbeatlijke, 3 uur door B. en W, het maken van'een klinkerstraat en straatgo- ten. Aanwijzing 11 uur. Inl. dhr. le Clercq. Kruiningen. Dinsdag 18 Juni. Hoofdplaat, 3 uur door het bestuur van de cal. Hoofdplaat en Thomaespolders herstel enz. der werken. Aanwijzing 6 en 10 Juni van 9—11 uur. Bijeenkomst in de di- rectiekeet- Bestek a 50 cent bij Pateer, secr. ontvanger. Goes, 11 uur in de Prins van Oranje door de Breede Watering het verhoogen van 2030 cM zeedijk. Woensdag 19 Juni Bruinisse, door het bestuur van het cal. waterschap Bruinisse a herstel, vernie- wing en onderhoud tot 30 April '96 van de werken; b het verdedigen van den on. derzeeschen oever door steenbestorting. Be stekken a 50 eent bij dhr. Joh. Elenbaas- Aanwijzing 11 en 15 Juni 11 12 uur. Vrijdag 21 Juni. %Vlssekerke, in de directiekeet door het bestuur van den Anna Frisopolder 11 uur verbotering en onderhoud der water keerende werkenen tot verdedigen van den onderzeeschen oever door steenbestorting voor den dienst 95/96. Bestekken ter in zage bij G. J. de Smit, in de Directiekeet en bij dhr. G. L. v. d. Heijde. Aanwijzing 14 en 17 Juni 2 uur. Samenkomst in de keet. Zaterdag 22 Juni: Corfgene, 10 uur in het gemeentehuis door het bestuur van den Annapolder her stel, vernieuwing en onderhoud tot 30 April '96 van de werken aan den polder. Bestek a 50 cent bij dhr. Roelof. Aanwijzing in de directiekeet 15 Juni 10 uur en 18 Juni 3 uur. Maandag 24 Juni. Goes, in de Prins van Oranje door gebv. Molhoek het bouwen van een koetshuis met bovenwoning 2 uur Bestek en teekening 4 50 cent. Aanwijzing 21 Juni 1 uur. Donderdag 27 Juni. Grijpskerke, 6 uur door den kerkeraad der gereform- kerk het bouwen van een kerk gebouw met levering van materialen. Aan wijzing 17 Juni 3 uur. Bestek a 75 cent by dhr. P. de Kam. Agent van dit Blad te Vlissingen is dhr. STEPH. VADER, Boekhandel Branderijstraat aldaarbij wien abonnementen en Ad- vertentiën kunnen bezorgd worden. Voor onze abonnés te Vlissingen zij herinnerd, dat do krant aldaar nog 's avonds na aankomst station wordt be zorgd, tenzij toezending per post mocht verlangd worden. Ondertrouwd H. JAN SE Bz. en A. J. SCHIJF. Goes1 Horstele,) 12 Juni 1895. Heden behaagde het den Heere van leven en dood, tot onze diepe droef heid, van onze zijde weg te nemen, onzen geliefden echtgenoot, vader en behuwdvader JACOBUS VAN STRIEN Cz., na een zeer smartelijk en langdurig doch geduldig lijden, in den ouderdom van 73 jaar en ruim 3 maanden. Hopende in Hem te berusten, die geen rekenschap geeft van Zijn daden. De diepbedroefde weduwe, kinderen en beliuwdkinderen, Wed. J. VAN STRIEN geb. de Jagèr. JAN ROTTIER. CORNELIA ROTTIER geb. van Sthikn. Biezelinge, 8 Juni 1895. Heden ontsliep tot onze groote droefheid, zacht en kalm, in den ouder dom van ruim 65 jaren, onze veelgelief de echtgenoote, moeder- behuwd- en groot moeder Allen die haar van nabij gekend heb ben, zullen kunnen beseffen hoe zwaar ons dit verlies treft. Camperland 13 Juni 1895. J. NOORDHOEK. S. C. NOORDHOEK J. FERNAMBUCQ. C. S. NOORDHOEK. A. v. ASPEREN VERVENNE. M. C. NOORDHOEK. J. J. DE GRAAFF. C. M. NOORDHOEK.' J. ABRAHAMSE. J. M. NOORDHOEK, en de Kleinkinderen. De Notaris Mr. LIEBERT zal des voormiddags 10 uren, te Ovezand, in de herberg bewoond door J. Koens, ten verzoeke van M. De Jonge Dz., in het (le en 2e snede), (le en 2e snede )f wassende in de gemeente Ovezand, in Put tershoek in de gemeente Nisse, in Zwaakweg. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Krabbendijke zullen op des namiddags ten 3 ure, in het openbaar Aanwijzing op den dag der aanbesteding des voormiddags ten elf uur. Inlichtingen geeft de architect A. LE CLERCQ, te Kruiningen. des avonds te 6 uren, bij Akkenaar te gloetinge van wassende in boomgaarden gelegen in de gemeenten Goes en Kloetinge. Informatiën te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. De Notaris A. M. TAK, zal op NA AFLOOP der Verkooping van de hof stede „ROZENBURG", in de herberg „Het Zwaantje" te Oost- en West-Souburg nog in het staande op de weilanden van voornoemde hofstede. zal plaats hebben des avonds te 6 uren, in de herberg van M. Korstanje te Wemeldinge. De Notaris, A. Gallis Merens. De Notaris PILAAR zal des morgens te 10 uren te s-Heer-Arends- kerke, in de herberg bij J. De Ruijter, voor dhr. Jan Kosten, le SNEDE, in den Ouden- en den Nieuwen-Craaijeit en onder 's Heer Hendrikskinderen. ten overstaan van den Notaris J. DE VOS te Middelburg, op 's morgens te 10 uren, in het Café „Oes- tkuheurs" van dhr. VAN EIJKEREN te lerseke, ten verzoeke van den beer Mr. A. C. A. JACOBSE BOUDEWIJNSE, Advocaat-Procureur te Middelburg, als Cura tor in het Faillissement van JAN MOL HOEK, van de navolgende, alle te lerseke gelegen I. Het nieuw, fraai en ruim Burger woonhuis met annex Woon-en Bakkeeten met Volière.grooten Tuin en Voortuin, Schuur, Wa genhuis, Varkenshok en Erve aan de Damstraat C 110 te lerseke, kad. sectie G no, 292 groot 10.10 A. benevens de per ceelen Tuin- Boomgaard, Bouw en Weiland, tusschen Oostweg en Watergang, kad. sectio G nos. 291, 301, 302 en 303, samen 60.85 A. Deze geheele koop 1 in 7 kavels la tot en met 1 g. II. Het Huis en Erf aan de Vier- straat A 22, kad. sectie G no. 1308, ged. van 1883, groot te za- men 1.33 A. III. Het Huis en Erf aldaar A 24, sectie G no. 1883, (ged.) groot 2.00 A. IV. Het Huis en Erf aldaar A 26, sectie G no. 1372 en ged. van 1883, groot te zamen 49 cA. V. Het Huis en Erf aldaar achter en Oost van IV, sectie G no. 1370, groot 34 c.A. VI. Het Huis en Erf aldaar achter en Oost van V en Noord naast IV, sectie G 1371, groot 29 cA. VII. De perceelen Bouw- en Weiland in «voor Deurloo» en aan den postweg, kad. B nos. 447, 448. 449, 491, 492 en sectie A no 99, totaal groot 1,45.38 H.A. Deze geheele koop VII in 7 kavels 7a tot en met 7g. Alles te veilen in afzonderlijke percee leu bij diverse combinaties als bij de bil jettenen terveiling zal worden aangege ven. De koopers komen op het genot (van de koopen IV tot en met VII van dat der huren) van den betaaldag af. Informatiën ten kantore van den heer Curator Rouaansche Kade G 143, en van den Notaris Houtkade H 112. De kerkeraad der Ger. Kerk te Grijps kerke zal op 27 Juni a- S-, namiddag 6 ure, openbaar het bouwen van een KERK GEBOUW met levering van alle daarvoor noodige ma terialen. Lokale aanwijzing 17 Juni a. s., namid dag 3 uur. Het bestek is tegen betaling van 75 ets. te verkrijgen bij den Scriba des Kerkeraad» P. DE KAM Jzn., bij wien ieder zich voor kennisneming der teekeningen moet aanmelden. Grypskerke, 4 Juni 1895. DE KERKERAAD.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 2