„DE ZEEU W' BIJVOEGSEL Verbetering. School nieuw s. II ECHTS'/, A li tö.Ü. Gemengde Berichten. Ingezonden Stukken. MARKTBERICHTEN- BS! RGkJSMJki: STAM). Afloop verkoopingen enz. VAN van Zaterdag 8 Juni 1805. In ons hoofdartikel is een zetfout blij ven staan. Er staat, kolom 1 regel 48 v. b. .Nederlander. Moet zijn Fesderlander. Kerknieuws. Beroepen te 's Heer Hendrikskinderen dhr E. Gr. J. Bal, cand. te Rotterdam. Bedankt voor Vrouwepolder, Grijpskerke en Sir Jansland door dhr. F. C.v. d. Plassche. Uit het jaarverslag van de Theol. school te Kampen blijkt het volgende: Gedurende den cursus 1894/95 waren 137 studenten ingeschreven, 76 voor de literarische en 61 in de theol. vakken. Bij de examens in Juli 1894 werden 18 lit. studenten toegelaten tot de theol. lessen, terwijl 17 het theol. examen A. met goed gevolg aflegden. Tot het predikambt werden 25 candid, bevorderd; zulk een groot aantal verliet nooit te voren tegelijk de theol. school. De ontvangsten voor de school bedroe gen, met inbegrip van een batig saldo van het vorige jaar de som van f39,067.57'. Geslaagd voor het practisch apothe kersexamen te Utrecht afgenomen, o. a. de heer C. de Looze te Zierikzee. In de maand Mei werd de Bijzon dere School te Goesbezocht door 188 leerlin gen, waarvan 168 geen enkelen schooltijd verzuimden16 leerlingen verzuimden minder dan 6 schooltijden en bij 4 beliep het verzuim van 6 tot 20 schooltijden. In het geheel bedroeg het schoolver zuim in deze maand 1.09 pCt. tegen 0.65 in Mei 1894. In de deze week gehouden vergadering van de leden der Vereeniging van Christe lijke Onderwijzers enz., is onder meer ter sprake gebracht het bekende Unie-rapport. De groote meerderheid washet onverdeeld met de strekking er van eens. Een minderheid vond het echter verkeerd ook voor niet-geloovigen geld van den Staat te vragen voot het onder wijs hunner kinderen. Dit bezwaar werd bestreden door den heer Emous die onder meer opmerkte dat, wanneer op een land tarwe en onkrnid ge zaaid werd, de eigenaar toch nog om regen en zonneschijn bidt, al weet hij dat dit ook het onkruid ten goede komt. Een ander bezwaar was dat in het Unie rapport zoo weinig voorkomt van het ge loof dat niet van de staatsruif wil eten, en dat de quaestie meer draait om geld. Een en ander werd onzes inziens afdoen de beantwoord door den heer Wiersinga. Wij lazen er van in De Standaard De heer Wiersinga heeft weinig op met de tegenstelling tusschen geloof en geld. „Mijns is het goud en het zilver, spreekt de Heero", waarmee de oorsprong van het geld wordt genoemd. De Bijbel noemt het geld een schaduw, een bewijs hoe hooge waardij het heeft, en wat het zeggen wil, van dat geld rent meester te zijn. En waar nu het geld zoo hoogen oorsprong en zoo uitnemende waar dij heeft, daar is het spreker niet onver- scuillig wat de Staat met het geld doet, het moet besteed worden naar den eisch van het recht. Men wil zich niet op politiek gebied wagen, maar juist wie dat niet wil moet het denkbeeld van het Unierapport helpen verwezenlijken nu kan men niet anders dan over politiek spreken, daar de Staat zich met ons bemoeithoudt dat op, dan komt de gezegende tijd, dat op onze ver gaderingen slechts paedagogische onder werpen zullen worden behandeld. Dan heeft het Unierapport deze verdienste dat het de salaris- en de pensioenquaestie in de wet regelt. Maar spr. heeft ook een bezwaar. In hat Unierapport is niet gehuldigd het sub- ventiestelsel, waarvoor onze mannen lange jaren gestreden hebben, en dat zich bepaalt tot een bijslag aan de ouders voor de kos ten van het onderwijs. Dan zouden we zuiverder op de lijn ge bleven zijn; de veerkracht zou zijn ge staald, en de Staat zou, beter dan in het Unie-rapport, buiten het onderwijs zijn ge bleven. Spreker betreurt het, dat dit stelsel om administratiove bezwaren verworpen werd. Ten slotte werd de volgende motie met groote meerderheid aangenomen „De vergadering, rekening houdende met de omstandigheden, vereenigt zich van harte met de groote gedachte in het Unie- rapport neergelegd." Arrondissements-Rechtbank te Middelburg Heden Yrijdag werd door bovengenoemde rechtbank vonnis gewezen in de zaak tegen W. B., 52 j., gezagvoerder op het stoom schip Duitschland van de stoomvaartmaat schappij Zeelandbeklaagd van overtreding van 's rijks belastingen, bij welk vonnis de administratie in hare vordering niet ont vankelijk is verklaard. Bij bevelschrift dier rechtbank is naar de openbare terechtzitting verwezen L. V-, oud 18 jaren, landbouwer te Westkapelle, ter zake: dat hij op 16April 1895, in den namidSag, tusschen half 2 en 2 uur, lo. Hubertus van Alphen, die op eene velocipede reed over 'en grind weg tusschen Westkapelle en Zoutelande, onder laatstgenoemde gemeente, moedwil lig heeft mishandeld door de velocipede vast te grijpen en omver te duwen, tenge volge waarvan genoemde van Alphen in eene aldaar gelegen sloot is gevallen, aan het hoofd is verwon! en den arm heeft bezeerden 2o. terzelfder plaatse C.P. B. Heij mans die zich ook aldaar met eene velocipede bevond, met doodslag heeft be dreigd, door, onder bet uiten der woorden, spring gauw op je velocipede, anders zal ik je veimoorden, zijn mes te trekken en in stekende houding op hem te richten. Goes. Wij hebben achting voor ieder die zijn plicht doet en inzonderheid voor hen die des avonds onder welk weer ook en bij welken wind, in den dienst dei- gemeente, langs onze straten gaan om onzen weg te verlichten. Wij bedoelen de lantaarnopstekers. De oudste lantaarnopsteker in onze gemeente de heer S. P. Visser, hoopt Maandag den 10 Juni a. s. zijn dertigjarige dienst vervulling te herdenken. Den 10 Juni 1865 in functie getreden verricht Sander Visser na dertig jaren lang met onverflauw- den ijver avond voor avond zijn taak. Moge het dezen verdienstelijken gemeenteambte naar op aanstaanden maandag dan ook niet aan bewijzen van belangstelling ontbreken. De commissie uit de timmermansge zellen te Goes, benoemd om te trachten loonsverliooging te erlangen, heeft tot de timmermansbazen een schrijven gericht, waarin zij wijst op het zeer onvoldoende van de loonsverliooging met 1 cent per uur. Zij herinnert er aan, dat op vele andere plaatsen het loon varieert tusschen 17 en 25 cent, en dat het tegenwoordige loon te Goes van 13 cent per uur dagteekent van het jaar 1873, dus 22 jaar geleden. De commissie begrijpt zeer wel, dat vele bazen, die werk hebben aangenomen tegen den lagen loonstandaard berekend, huiverig zijn thans tot verhooging over te gaan, maar vele werklieden zullen elders arbeid gaan zoeken en dan zullen de bazen hier gedwongen zijn arbeidskrachten van elders te doen komen, wat zeker voor hen niet goedkooper zal uitkomen. Daarom dringt de commissie er nogmaals op aan, dat het loon verhoogd worde tot 15 cent per uur voor vaste en tot 16 cent voor losse knechts. G. Ct. Goes. De politie, zoowel hier als te 'sHeer Arendskerke, is druk in de weer om alle schuldigen op te sporen aan den ruwen aanval op tweeden Pinksterdag met overmacht en geweld op de Heilssoldaten gepleegdwaarbij de belhamels den po litieagent Moens zijn wapenstok vastge houden en den heilssoldaat v. W. uit Wilhelminadorp zwaar lichamelijk letsel hebben toegebracht. Onder de belhamels zijn gehuwden en ongeliuwden, allen bekoorende tot zekere partij die ook gaarne onder bescherming der politie hare vergaderingen houdt. 't Is te wenseken dat dezen heeren scher- pelijk aan het verstand zal worden gebracht dat, wat zij voor zichzelf verlangen zij ook anderen moeten gunnen. En de mannen van het Heilsleger onthouden zich voortaan van alle manifestaties op dagen als tweede pinksterdag wanneer de brooddronkenheid als het ware in de lucht z't. Rilland. Het muziekgezelschap „Ril landia" lootte op het festival te Bergen op Zoom de 5e preaii-q zijnde het bedrag van f 10. Middelburg. Met ingang van Woens dag jl. is de Klerk-telegrafist P. Wingender van station Middelburg, verplaatst naar station Goes en is te Middelburg als zoo danig benoemd de heer Ooenegrackt thans te Utrecht. Bij den landbouwer B. B. in de ge meente Kattendijke heeft het nooit ge hooide feit zich voorgedaan, dat eene pas gekalfde koe, op eenmaal 30, zegge dertig lit ex" melk gaf, betere koe zal er wei ner gens in het rond te vinden zijn. 's Heer Arendskerke. Als een bijzonderheid zij vermeid, dat een paard van den landbouwer A. de Brnijn, in deze gemeente, dezer dagen 2 veulens heeft ter wereld gebivcht. Men meldt uit Vlissingen naar wij vernemen, worden door de eigenaars van de huizen, grenzende aan de Kon. maat schappij „De Schelde", zulke fabelachtige sommen gevraagd, dat de maatschappij van haar plan om de fabriek aldaar uit te breiden wel zal afzien. Daar de uitbrei ding evenwel vaststaat, zal zeer waaiscbijn- lijk het zoogenaamde eiland en de voor malige Oostkerk alhier daarvoor worden aangewezen. St. Maartensdijk 6 Juni. Bij de heden alhier gehouden paardenmarkt waren aangevoerd 174 paarden v^n verschillenden leeftijd. Prijzen werden besteed van f 130 tot f 400. •Het aantal verkochte paarden bedraagt een 30-tal. De groote massa vreemde be zoekers verschafte eene ongewone leven digheid in de gemeente. Aan de paarden markt was verbonden eene loterij, waariu 130 prijzen met 3 hoofdprijzen. De eerste hoofdprijs, een 3-jarig bruin Ruinpaard, viel op no. 38. De 2e hoofdprijs, een 3-jarig zwart merriepaard viel op no. 1124. De 3e hoofdprijs, een 3-jarig zwart ruin- paard viel op no. 69. St. Annaland. Het vervoer van de onderhoudsgrint van de kaai naar de ver schillende wegen is aangenomen door A. Hoordijk voor 39 cent de M». Hog was ingeschreven door Jb. Vroegop voor f 0.40 en door J. van Dijke voor f 0.48. deM'. Door wijlen raej. D. A. Toorenent is aan het R. K. kérkbestuur te Middel burg een legaat gemaakt van circa f1125. De stoomtram VlissingenMiddel burg heeft gedurende de drie Pinkster dagen ruim 11.000 passagiers vervoerd. Vlissingen. 11. M. Torpedobooten groot model Makjan en Hobo, belast met het doen van opnemingen aan de Zeeinv- sche kusten, vertrokken heden (Vrijdag) mor gen naar Ilellevoetsluis. - Een driejarig kind van den land bouwer G., onder Baarland, is Dinsdag in een put verdronken. Slechts een oogen- blik was het aan de zorgen der ouders ontsnapt. In de Woensdag te Cats gehouden raadsvergadering is met algemeens stemmen tot gemeente-geneesheer benoemd de heer A. Aaltsz te Schiedam. M. C. De Zeeuwsclie spoorbootmaatschappij (dienst MiddelburgZierikzee v.v.) ver voerde in 1894 26821 personen, tegen 24167 in 1893, dat is in het afgeloopen jaar dus 2654 passagiers meer. De bataljons van het 3e regiment infanterie zullen in den loop van dit jaar niet worden vereenigd tot het houden van regimentsoefeningen, zooals nu sedert drie jaren gebruikelijk was. Dientengevolge blijven de bataljons uit Zeeland in hunne garnizoenen en zullen de najaarsoeleningen plaats hebben op Wal cheren. De militie van de lichting 1892 komt daartoe van 20 Augustus 23 September onder de wapenen. M. C. Tweeden Pinksterdag ging een land bouwer te Oversckie, met zijn meisje uit rijden naar Scheveningen en spande voor zijn tilbury een mooi jong bruin paaud. Te Scheveningen gekomen spande hij bij een stalhouder uit. Het paartje ging nu eene wandeling maken. Tegen den avond keerden zij bij den stalhouder terug. Toen bleek, dat zijn paard was verdwenen, en er een heel oude knol voor in plaats stond waarmede hij naar Overschie reed. Gister morgen kwam een landbouwer uit ^oor schoten het paard ruilen. Hij verklaarde dat hij op dien dag nietnucliteren wasgeweest en zich daardoor in de paarden had vergist Een overgrootmoeder te Haarlem is nog eens in het huwelijksbootje gestapt. Met den nieuwen echtgenoot telt het paarlje 137 jaren Te's Graveniiage wilde Dinsdag nacht een heer een in beweging zijnd rijtuig zijner aangeschoten vrienden bestij gen, en viel, waarbij hem de wielen over de borst gingen, die geheel ingedeukt werd. Zijne vrienden merkten hier niets van en reden door. Eerst des mo gens vond men den ongelukkige in bedeukelijken toestand/ hij overleed nog dienzelfden dag. Bij Hokne in het district Celle zijn in een schuur 300 schapen door den blik- semtraal gedood. Onlangs werd den effectenmakelaar Cordeweener te Brussel voor eenige dui zenden francs en effecten ontstolen. Een ijverig onderzoek werd onafgebroken in gesteld. De bestolene gaf zich uit voor een makelaar, die veel in verdachte zaken deed en zoo kwam hij in aanraking met eenige dieven, die hem effecten zouden leveren in eene herberg in het midden der stad. Bij de levering werden deze personen in hechtenis genomen. Bij onder zoek bleek, dat sommige effecten te Parijs verborgen zijn terwijl te Villette verschei dene stukken zijn gevonden. Onder de gevangenen behoort zekere Passérieux, bij de politie te Parijs zeer goed bekc.nd als steler van effecten, waarvan hij de cijfers li z er kunstige wijze jwist te veranderen, h j zond ze dan naar het buitenland, naar L n.len of naar Brussel, waar medeplich tigen ze van de hand deden. Hij is het hoofd eener i itstekend ge organiseerde bende dieven en valsche mun ters en aan wier hoofd voor hem iemand stond, die zich een kogel door het hoofd heeft gejaagd, toen hij zag, dat zijne ge vangenneming zeker was. Do gevangen genomen personen hebben erkend, dat zij meer dan één millioen vijf maal honderdduizend francs aan effecten in hun bezit hebben. Al het geld is ver borgen op eene geheime plaats, die zij niet willen aanduiden. De jongste zoon van den befaamden markies van Qneensberry, lord Sholto Douglas, is te Oakland bij San Francisco getrouwd met eene dienstbode in een café- chantant, Carrctta Addis. Hij had de toe stemming zijns vaders gevraagd, maar deze had zich niet verwaardigd te antwoorden, Het jonge paar wordt eerlang in Euro pa verwacht. Eenige vrienden van den jongen lerd hadden getracht het huwelijk te beletten door hem krankzinnig te doen verklaren, maar dc geneeslieeren oordtelen dat hij volmaakt bij zijn verstand was. Een kruitfabriek nabij Felixdorf (Heder-OostenrijlG is den le dezer in de lucht gesprongen. Het geheele gebouw is vernield, en de op het oogenblik der ont ploffing aldaar werkzame personen, 2 man nen en 4 vrouwen, kwamen allen om het leven. De oorzaak van dit ongeluk zal dus wel niet geheel en al aan het licht komen; de omgekomen werklieden waren bezig met hot klein maken vnn c impact buskruit. In de vorstelijke staten van Hoord- Amerika keerscht in de laatste dagen eene ondragelijke hitte, waarvan honderden per' sonen de nadeelige gevolgen ondervinden. Te Philadelphia stierven zeventien perso nen tengevolge van het bovenmatig keete weder. Ook uit andere steden in Amerika komen berichten omtrent sterfgevallen, ver oorzaakt door de warmte. matige aanvoer van Tarwe ter markt waarnaar vraag was tegen vorige week prjjzen doch door de landlieden op f5 en daar boven werd gehouden. Het gepasseer de in den handel was van weinig beteekenis- In andeie artikelen ging niets om en prijzen bleven onveranderd. Versche Boter f0.90 a fl-— per kilo. Eieren f 2,80 per 100 stuks. Een vaartuig, geladen met 250 kisten nitro-glyeerine, zakte langzaam de .rivier bij Parkesburg in Virginië af, toen eenige vrouwen, die zich op den oever bevonden met de opvarenden begonnen te schertsen. Een der mannen van de uit 20 man be staande equipage bief zijn riem op om de vrouwen te groeten en liet de riem ver volgens, niets kwaads vermoedende, op een der kisten neervallen. Plotseling ontploften met een geweldigen knal alle kisten met de gevaarlijke springstof en de geheele be manning werd gedood, benevens twee der vrouwen, die zich op den oever bevonden. Verscheidene personen die op de rivier in de nabijheid van het vaartuig waren, wer den ernstig gekwetst. Een molen en tien buizen stortten in, waardoor verscheidene werklieden en bewoners gedood of gewond werden. Een sleepboot, die een aantal vaar tuigen op sleeptouw had, werd aan stukken geslagen. In het geheel werden 100 per sonen gedood of gewond en de aangerichte matirieele schade wordt geschat op 250.000 gulden. In West-Australië verkeert de bevol king in groote opgewondenheid. De veel geroemde, als onuitputtelijk geprezen Lon- donderry-goudmijn, die een half jaar gele den door een Londensch syndicaat voor f500.000 werd aangekocht, blijkt thans reeds uitgeput te zijn. De zoogenaamde goudader strekte zich slechts eenige meters onder den grond uit, zoodat de Engelschen lee'ijk op hun neus keken. Hog altijd komen klachten in over de barhaarsche mishandelingen die de Tnrksche ambtenaren in Armenië (Azia tisch Turkije) dc Christenen en politieke gevangenen aldaar doen ondergaan. Er zijn in de gevangenis van Hitlis 7 cellen, groot genoeg om 10 menschen te bevatten en waarin 20 a 30 zijn opge sloten. De gevangen Armeniërs mogen geen brieven huiten de gevangenis zen den en geen brieven ontvangen Het water dat men hun geeft, is niet drinkb. ar en heeft meestendeels reeds gediend bij het voetenwasschen der Turken. Een der ge- gevangenen werd door een gevangenbe waker de arm gebroken met een ijzeren staaf. Een ander werd erg geslagen en bijna gewurgd door de zaptiehs. Weereen ander werd naar Moesh gevoerd en mis handeld; in boeien bracht men hem naar Bitlis gevangenis, waar hij met een ge broken been aankwam. Hog een ander stierf twee dagen nadat hij uit de gevangenis was ontslagen, aan de mishandelingen door hem ondergaan. Vele anderen onder gingen hetzelfde lot. Twee ongelukldgen werden gemarteld met gloeiende ijzers en de een op 11, de arder op 8 plaatsen gebrand. Een ander werd geslagen tot bezwijming volgde en met gloeiende ijzers op 16 plaatsen gebrand. Vijf dagen moest hij rechtop staande door brengen zonder eten of drinken enz. De correspondent haalt minstens 100 gevallen aan en geeft de namen en de woonplaatsen op van ieder der slachtoffers. En waar blijft gij, roept hij ten slotte, waar blijft gijChristelij k, mensehenlievenl en beschaafd Europa Gelijk men weet is op deze vraag ge antwoord. Drie groote mogendheden: Engeland, Duitschland en Oostenrijk hebben Turkije gesommeerd ophelderingen te geven en de moordenaars en schenners dier dui zenden onschuldige mannen en vrouwen uit de Christenen te straffen. De Porte zal dus iets moeten doen wil zij niet met geweld van wapenen gedwongen woiden. Tusschen Dresden en Leipzig is ver leden week een afstandsrit gehouden door militairen. Deze wedstrijd heeft ten ge volge gehad, dat zes paarden, alle van groote waarde, zijn gestorven. Twee stier ven onder weg, en vier onmiddellijk na hun terugker in den stal. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. (Stukkeu worden iu geea geval teruggezonden.) Mijnheer de Redacteur! Een treurig feit doet zich in deze ge meente voor. Een huisgezin, bestaande uit man, vrouw en 6 kinderen vertoeft al sedert eenige dagen onder den blooten he mel. Hergens een onderkomen kunnende vinden worden zij overal afgewezen, ook hij den Burgemeester die verklaart hier niets aan te kunnen doen. Is dit naar recht en wet Kan een Burgervader hier zoo maar mee af komen, en is de plaatselijke overheid niet verplicht dien armen zielen tijdelijk een onderkomen te verschaffen Gaarne had ik hierop eenig antwoord. Met de plaatsing dezer regelen zult U zeer verplichten. G. Oud-Vosmeer, 1 Juni 1895. VLISSINGEN, 7 Juni '95. Boter f 0.55 a fl.05 per kilo. Eieren f3.60 a f 8.40 per 104 stuks. MIDDELBURG, 6 Juni 1895 Lit Walcheren was heden slechts een Van 6 7 Juni 1895. MIDDELBURG. Ondertrouwd F. M.Poer- stamper jm. 24 j. en H. M. den Hollander jd. 29 j. - J. Floresse jm. 22 j. en L. van Maldegem jd. 20 j. J. L. van Meer jm. 24 j. en M. A. van den Heuvel jd. 21 j. J. C. van Varik jm. 23 j. en E. Traas jd. 22 j. Getrouwd: P. Huijsheerejm. 21 j. en M. E. Moorman jd. 22 j. C. van Loo jm. 7 j. en K. Louwerse jd. 25 j. M Hooge- steger wedr. 42 j. en N. Martjjn jd. 31 j. Bevallen: J. H. Romijngeb. Grootjansd. OverledenJ. Versprille vrouw van C. D. Kotvis 27 j. Li O ES. Ondertrouwd: 5, Joos PieterJoos- sen 30 j. jm. en Adrianade Buck 26 j. jd. 6, Dingenis Petrus van Hese 24 j. jm- en Anna Jacoba Polfliot 18 j. jd. Gehuwd: 6, Manus Sipkes 25 j. jm. te 's Gravenhage en Pieternella Cornelia Ma ria Fuijkschot 23 j- jd. te Goes. Willem Füpse 23 j. jm. te Middelburg en Johanna van Leerdam 20 j. jd. te Goes. Geboren: 6, Tannetje d. v. JudocusKop mels en Aaltje van der Horts. Adriana. d. v. Gijsbrecht Cornells van den Ende en Aagtje Zandee. Over de maand Mei '95. RILLAKD-BATH. Ondertrouwd3, Maarten Lobbezoo 22 j. jm. te Rilland- Bath en Marina Hennekij 22 j. jd. teKrab- bendijke. 4, Abraham Borns 34 j.jm. en Cornelia Vermerris 24 j. jd.Jacob Ruster 20 j. jm. en Geertruid Weststrate 25j.jd. te Waarde onlang te Rilland-Bath. Gehuwd2, Jakobus de Priester 35 j. jm. te Grijpskerke en Maria Wisse 27 j. jd. te Rilland-Batk. 9, Pieter Albertus van Boven 21 j. jm. en Dingetje van Liere 24 j. jd. 15, Abraham Borns 34 j. jm. en Cornelia Vermerris 24 j. jd. Bartel Versprille 29 j. jm. te Kruinin- gen en Dina Hagelkerke 28 j. jd. te Ril- land-Bath. Geboren 2, Marina Johanna d. v. Jakob Westdorp en Maria Jansen. 7, Adri- aantje Helena d. v. Marinus van der Vliet en Adriaantje Moerland. 13, Jo hannes Jan z. v. Leendert Kole en Adri aantje Zandee. 14, Jacoba Adriana d. v. Coraelis Bommers en Geertruida van der Klooster. 20, Wilhelmina d. v. Abraham Dansen en Maatje Prevo. 27, Pieternella Adriana d. v. Wouter Droukers en Maatje Dansen. COLIJNSPLAAT. Door notarissen Qhij- sen te Gent en Paardekooper Overman is Woensdag in het koffiehuis „de Patiys" geveild de hofstede in pacht bij J. Breure en verkocht als volgt perc. 1 en 2 zjjnde de hofstede met bouw land groot 7.22 56 HA. aan A. J. Ridder voor 149b per HA. is f 3576.67perc. 3 zjjnde 1.18.05 HA. bouwland aan C Verburg Jz. en Jac. vau Weele voor f635 per HA. is f749.62; petc. 4 zynde 3.03.59 HA. bouw land aan C. Verburg Jz. en An. v. d. Berg voor i 700 per H A is 12125.13perc. 5 tot en met 9 zijnde 9.00.70 HA. bouwland aan N. Tazelaar voor f685 per HA. is i6169.79i/s, perc. 10 zijnde 1.57.52 HA. bouwland aan A. J. Ridder voor f545 per HA. is f858.48V2, alles behalve de gewone onkosten. De koo- pers wonen allen te Colijnsplaat. Door het college van regenten over de strafgevangenis te Goes, werd Woens dagavond aanbesteed de levering van rog gebrood voor het 2de halfjaar 1895. De eenige inschiü ver was dhr. J. den Her der voor 9Vj cent per kilo. GOES. De heden Vrijdag alhier ten over- itaan van not Gallis Merens gehouden j aarlij ksche verkooping van grasgewas op de Staatsspoorwegen bracht op 1 580.50 tegen 1802.— het vorige jaar. MIDDELBURG. Heden Vrijdag weid in het gebouw van het gewestelijk bestuur aanbesteedHet maken van een los- en laadsteiger aan do Westzijde van den Oost- havendam te Breskens, behoorende tot de havenwerken in de provincie Zeeland. (Ra ming f13.000). Inschrijvers waren: C. Bos Az. Dordrecht f 1:3200, J. Visser Gz. Papendrecht f 12290, A. Prins Tz. Slie- drecht f 12088, H. Schonten Vlissingen f11862, P. Monjé Breskens f11757, M. Visser Papendrecht f 11570, G. Klootwijk Papendrecht f 11570, L. Brand Dz. Gies- sendatn f11420, J. B. de Wolf Dordrecht f11360, J. L. Geluk Tholen f11343, G. Schermers Dussen f 11270, J. Eikelen 's Bosch f 11243, Mees Visser Papendrecht f 11240, M. v. d. Hoek Terneuzen f 11156, J. Voordendag Dordrecht f10958 enJ. M. Heijl v. d. Sande Breskens f 10780. MIDDELBURG. Donderdag werd door not. de Vos publiek verkocht: lo. en 2o. een huis, erf en tuin 520 Centiaren en een buitentja, erf en tuin 484 Centiaren, samen voor f 3700 aan dhr. S. v. Os, al hier. 3 en 4 475 cA. bouwterrein, aan dhr. F. J. Schijf te Koudekerke voor f2000. 5o. een stal en bouwterrein vcor f1500 aan dhr. W. P. van Pagé alhier. 6o en 7o twee huizen en tuinen over den Theetuin voor f 3114.50 aan dhr. M. I. de Groot alhier. 8o. een schuur, tuin en bouwterrein 229 cA. Kooper dhr. C. J. Rekkers alhier voor f 1000. 9o, lOo en llo. 8,61 A. bouwter rein, voor f1950 aan dhr. R. A. Papegaay alhier.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 5