K ij r k ii i e ti w s. Overzicht Verkoopingen enz. Zierlkzee. Heden paardenmarkt. Den Uitslag vindt men onder de Marktberichten in dit nominer. Te Wilhelminadorp is Zondag weder een koe, die ook in de verdachte weide had gegraasd, gestorven, zoodat het/ getal slachtoffers 1Ü bedraagt. Het gras uit die weide wordt thans door een des kundige onderzocht. Middelburg. Vrijdagavond ontstond buiten de Dampoort alhier eene vechtpartij, waarbij een werkman een werkvrouw een bloedende wond toebracht. De dader werd in arrest gebracht doch later weder op vrije voeten gesteld. M. C. Wemeldinge. Vrijdag stond J. Lau rens aardappelen te wieden met een geladen revolver in den zak. Onder het bukken ging het vuurwapen af met het gevolg, dat de man in een der beenen werd ge troffen en geneeskundige hulp mo»st inge roepen worden. Als verzachtende omstan digheid bij deze roekelooze daad zij ver meld, dat Laurens jachtopziener is. Wij vernemen nader dat de kogel tot in het merg is doorgedrongen, en tot op heden nog niet is gevonden, en het niet onmo gelijk scnijnt dat het been zal moeten worden afgezet. In een weide, onder Scherpenisse is bij het vee van den landbouwer J. van Nieuwenhnize, te Poortvliet, mond- en klauwzeer geconstateerd. Het vee is van de weide naar den stal gevoerd. Krabbendijke. Op het telegraafkan toor alhier werden in de maand Mei be handeld 55 stuks telegrammen zijnde op genomen 30 en verzonden 25 stuks. Hoek. Op Maandag, Tweeden Pink' sterdag, vergaderde alhier „Eendracht maakt macht", ring der Chr. jongelings- vereenigingen uit Zeeuwsch-Vlaanderen O. D. Het diel was allereerst om eene gemeen schappelijke samenkomst te houden voor de aangesloten vereenigingen en verder propaganda te maken voor de Chr. Jonge- lingsvereeniging. De vergadering, onder presidium van den heer S. Los, voorzitter der ver. Terneuzen, die haar met gebed en het lezen van Joh. 14 opende, slaagde naar wemch. Door een negental leden werden goed gekozen gedichten gereciteerd of zelfgemaakte, goed gestileerde opstellen voorgelezen. De heer Los sprak een warm openingswoord en de Eera-voorzitter der J. V. te Hoek, de heer J. Hage, sloot de vergadering met een woord van dank aan de vereenigingen voor wat zij te hooren gavenen sprak het dankgebed uit. Jammer echter, dat de propaganda geheel mislukte. Slechts een zeer klein aantal belangstel lenden was opgekomen en daaronder geen enkel jongeling. Ook het grootste aantal begunstigers der plaatselijke jonge- lingsvereeniging was afwezig, terwijl de leden der Chr. school en zelfs het Be stuur dier school zich tevergeefs lieten zoeken. Toch was de vergaderiug bij ad vertentie ter kennis gebracht van het publiek en hadden zelfs velen nog eene persoonlijke kennisgeving of uitnoodiging ontvangen. Blijkbaar was de tweede dag van het Pinkstorfeest, hoe geschikt dit feest ook was door zijne hooge beteekenis, voor zulk eene vergadering te Hoek niet de geschikte dag. De Jongelingschap toch is dan in dienst van koning Alcohol en ademt de pestwalmen in der kroeg, terwijl ouderen van dagen voor het meerendeel op vrienden bezoek zijn. Wij hopen echter van harte dat „Een dracht maakt macht" het te Hoek nogmaals beproeven zal en zich dan in meer be langstelling zal mogen verhengen en beter in haar pogen om liefde voor de Chr. J. V. te wekken, slagen zal. Te Zaandam is een huwelijk vol trokken tnsschen twee doofstomme lieden. In plaats van het officieel voorlezen van de artikelen, moest het bruidspaar die zelve voorlezen, waarna hun schriftelijk werd medegedeeld, dat zij in den echt waren verbonden. Pinkstermaandag is een 13-jarig meisje te Oosterbeek bij het plukken van bloempjes ouder de stoomtram geraakt, en terwijl de ouders en een zusje er bij stonden gruwelijk verminkt en op de plaats gedood. De heer Ten Doesschate uit Zwolle had Zaterdag de voldoening drie personen van den dood te redden. Onder Bemmel geraakte een hondenkar met drie kinderen te water. De kar tuimelde om en de kin deren er onder. Ha veel moeite en in spanning bracht hij de drenkelingen op het droge. Tegen ongedierte bij de kippen is, zegt men, geen radicaler middel dan een konijn bij de kippen te laten loopen. De lucht van dat dier schynt de parasieten te verjagen. Om paarden tegen het lastige steken van vliegen te beschermen.Daartoe was- sche men de meest geplaagde deelen met een oplossing van azijn en water. Een mengsel van 1 liter azijn in 1 liter water is meestal voldoende. Men kan anders de oplossing wat sterker nikken. Hoe goede daden soms worden ge waardeerd De afdeeliug 's Gravenhage der Vereeni- ging tot bescherming ven dieren had het voornemen opgevat om de paarden en ezels die aan het strand te Scheveningen ver huurd worden, op de beide Pinksterdagen, wanneer van deze dieren buitengewone dien sten werden gevergd, re voeden met brood voor rekening van de Vereeniging. De ei genaars der paarden en ezels toonden zich joqr de attentie, aan hun dieren bewezen zo» dankbaar, dat zij voor den tijd, gedu rende welken de beesten gevoederd werden schadevergoeding eisehten, nl. een kwartje voor een paard en een dubbeltje voor een ezel, alles per kwartier. Een bewoner van den Ainstelveenschen weg te Amsterdam vond, bij een re paratie onder den vloer, circa een half mud ongekookte aardappelen, benevens het overblijfsel van een kinderjuikje, sedert eenige maanden vermist, hetwelk alles hst werk van ratten bleek te zijn! Vrijdag sloeg de bliksem in de bouw- manswomng van den heer Barendregt, ts Barendrecht, waardoor een lelie brand ontstond. De groote schuur en het koets huis werden een prooi der vlammen, het belendend woonhuis bleef gespaard, liet is nu reeds de 3de maal, dat deze hofstede, tengevolge van het inslaan van den blik sem, een prooi der vlammen werd, eerst in 1865, toen in 1887 en nu in 1895. Door d» politie te Groningen is een kermisreiziger, afkomstig uit Botterdam, aangehouden als verdacht, niets meer en niets minder, dan een geheelen woon wagen te hebben verduisterd. Te Diaver heefteen brand gewoed, welke het leven heeft gekost aan duizenden bijen. Vermoedelijk tengevolge van boos opzet is de bijenstal van E. Tiemes in brand geraakt en zijn van de 22 korven, welke daarin stonden, 20 verbrand. Vrijdagmorgen ten kwart over drie ure werd de postbode, die de brieven en telegrammen tussclien Chaumont en Nogent bezorgde, op twee mijlen van Chaumont vermoord. De brievenzak werd opengescheurd in een sloot langs den weg gevonden. Eenige stukken van waarde zijn verdwei en, doch de belangrijkste waarden heeft men onaangeroerd gevonden, waar schijnlijk werden zij over het hoofd gezien. De politie stelt alles in het werk tot het opsporen van den schuldige. Een groot houtvlot is in een stroom" versnelling der rivier te Ottowva ge broken. De geheele bemanning, bestaande nit 33 personen, verdronk. Een zeldzaam geval. Eenige dagen geleden ontsloeg de eigenaar van een groot huis in de rue d' Angonlême, te Parijs, zijn concierge. Nauwelijks was die tijding tot de talrijke bewoners van het huis ver- diepingsgewijze opgeklommen, of allen, zonder onderscheid van rang of stand in de maatschappij, waren bezield met slechts éene gedachteden conciorge reddenEen verzoekschrift werd opgesteld en ieder plaatste er zijn handteekening onder, van den rijken benedenliuis-met-tuin-bewoner af tot den armen van-vele-gemakken-voor ziene-zolder-bewoner toe en zoo werd het den huiseigenaar ter hand gesteld. Deze bleet echter doof voor de smeekbede, waarop de huurders den eigenaar per aangeteeken- den brief hebben doen weten, dat, ingeval hun concierge niet onmiddellijk in zijn functie werd hersteld, zij allen zonder onderscheid de huur zouden opzeggen, Een Hogaarsch generaal Thürr, in het bijzonder bekend als de groote man van het kanaal van Corinthe, heeft in een onderhond met een vertegenwoordiger van den Messager d'Athcnes, zijne denkbeelden uiteengezet «ver de militaire uitgaven in Europa. Hij legde daarbij Bismarck ten laste, gespeeld te hebben met alle politieke partijen, alle natiën, alle staatslieden, zelfs met alle souvereinen, en door het nood zakelijk maken van den toestand van ge- wapenden vrede oftewel gewapend terroris me, aan Europa te hebben gekost 125 mil- lard fiancs. In stede van den vrede te bevorderen en te verzekeren, vormen deze krijgstoerustingen een voortdurend grooter wordend gevaar. En als eenmaal de groote oorlog komt tussclien de volken en rassen, en een millioen menschen den dood hebben gevonden zal dit per man nog kosten 155,000 francs. Den len dezer is een gedeelte van Port-Said afgebrand. Ongeveer 200 hui zen, in de inboorling-wijken, werden in de asch gelegd. Te Cuxhaven woont een Amerikaan die in de laatste maanden eenige zeehonden deed vangen en dresseeren. In korten tijd had hij ze zoo ver gedresseerd dat zij stukjes visch nit zijne hand kwamen eten en luisterend naar de linn door hem ge geven namen, kwamen wanneer hij hen riep. Hij wil ze zoo ver brengen dat zij een pistool afschieten en dergelijke on dierlijke kunsten verrichten kunnen. Vit Rusland. Te Kobrin, gouverne ment Grodnow, verwoestte een brand drie straten met 200 huizen; drie personen verbrandden. Te Rouchang werden 250 huizen, waaronder het stadhuis, een prooi der vlammen. Te Meckcbang in Penza verbrandden 90 huizen. De stad Brest- Litewsk werd dezer dagen geheel door brand vernield. Uit de pninhoopen heeft men reeds 50 lijken te voorschijn gebracht. Door de militaire autoriteiten wordt de bevolking van brood voorzien, doch de toestand is allerellendigst, daar men in de open lucht kampeeren moet. De materieele schade wordt op eenige millioenen geschat. Bij het oversteken van de rivier Ehwst in Lijfland kantelde het vaartuig. Elf vrouwen verdronken, en eene, welke ge red werd, stierf aan de gevolgen van den doorgestanen schrik. Een dure g. ap. Eenige weken ge le len stopte een goederentrein in liet sta tion Taggia. Een zekere heer Lorenzo Bergonzo vond het aardig om met een fluitje het vertreksignaal na te bootsen. De trein vertrok daarop en kwam'spoedig te San Remo aan. l)e justitie, die van het feit in kennis werd gesteld, veroordeelde Bergonzo tot f500 boete en een schade vergoeding, te betalen aan de kooplieden, die hunne waren niet op den bepaalden tijd konden ontvangen. l)e nachtegaal en de worst. Het is zomer en de oogst in vollen gang. ledereen heeft zijne handen vol, en ver- scheidenen zouden nog werk bekomen. I)it weet Sep, die als knecht bij boer Winter in dienst is, en in het volle besef zijner onmisbaarheid, wil hij den baas nu eens toonen wat een knecht, dien hij in dienst heeft, in staat is te verlangen. De baas staat in de nabijheid va» Sep, die juist bezig is een schoof te binden. Uit de struiken vliegt een kievit op. „Baas," zei Sep, „daar vliegt een nachte gaal 1" „Wees toch niet gek 1" antwoordde de boer. „Dat is een kievit, maar geen nach tegaal." „Baas, ik zeg, het is een nachtegaal, en wanneer je ook niet zegt, dat het een nachtegaal is, dan ga ik op staauden voet weg en laat het werk staan." „Nu dan," zei de boer verdrietelijk, „het is een nachtegaal." Sep ging triomfeerend voortnu kan hij immers vertellen, lioe hij zijn baas heeft gefopt. Zes maanden later is het een harde win ter, de scharen zijn vol, en het werk heeft geen haast. Sop is nog bij den baas Winter in dienst en verheugt zich, dat hij niet buiten zon der brood en werk moet rondloopen gelijk zooveel anderen. „Vrouw," zei de boer op zekeren dag, als er zuurkool met worst z ju gegeten wor den. „vandaag kook je eens zeven worsten en een knol." Toen het eten op tafel stond, deelde den boer de zeven worsten uit en legde den knol op het bord van Sep. „Maar, baas, dat is een knol," zeide Sep, die reeds op een worst had gevlast. „Het is een worst." antwoordde de boer, „en wanneerje niet zegt, dat het een worst is, kan je morgen vertrekken," Sep, een gladde vogel, begreep dadelijk wat dat moest beteekenen. Hij at de knol, als ware het een worst. Nu kon de boer op zijn beurt vertellen, hoe hij het geval met den nachtegaal had gewroken. Een onaangenaam reis-avontuur. Een Hongaar, die dezer dagen te Parij» aan kwam, werd buiten het station door een man in zij n moedertaal aangesjiroken. Het deed den Hongaar natuurlijk zeer veel ge noegen, dat hij in eene vreemde stad, waar niemand hem verstond, zoo plotse ling een landgenoot aantrof, liy wilde zich eerst begeven naar het Oostenrijksche consulaat, doch de nienvre vriend wist hem dit plan uit het hoofd te praten. Men deed natuurlijk verschillende wijn en bierhuizen aan, doch ten slotte wilde de Cicerone voor zijne moeite beloond worden. De Hongaar verloor zijn geduld en men kreeg twist, die weldra in hand tastelijkheden overging, hetgeen natuur lijk een volksoploop veroorzaakte. Nu meende de Cicerone, dat de tijd was ge komen om eene andere gevechtswijze aan te nemen. In de Eransche taal schold hij zijn landgenoot voor „Prussien" en spion. Nu was er niets meer noodig om de woe de tegen den gewaanden Pruis gaande te maken. Het publiek drong op den Hon gaar in en mishandelde hem, van welke omstandigheid de andere gebruik maakte om het hazenpad te kiezen. De politie maakte een eind aan het schandaal, be vrijdde den armen vreemdeling uit de handen zijner vijanden en bracht hem, daar hij geen woord Fransch verstond naar het politiebureau om met behulp van een tolk het ongeval op te helderen. De po litie tracht den uitgeweken Hongaar op te gporen. De Brusselsche politie heeft de hand gelegd op een bende valsclie munters. Reeds sedert verscheidene maanden circuleerden te Brussel talrijke valsche geldstukken van een franc en 50 centimes met den heelde naar van Leopold II en het jaartal 188(1, zonder dat men kon ontdekken van waar het valsche geld afkomstig was. De po litie was dag en nacht in de weer om de valsche munters op te sporen, totdat de rechercheur Niclot vernam, dat de valsche muntersbende haar werkplaats had in de rue aux Fleurs. Op de eerste verdieping der aitngewezen woning woonde een jong meisje, die reeds eenigen tijd den argwaan der politie had opgewekt door hare ge heimzinnige handelwijze en de manier, waarop zij somtijds verdacht uitziende per sonen ten harent ontving. Met de groot ste behoedzaamheid ging de politie te werk om de valsche munters te bemachtigen eu een geheele politiemacV omsingelde het huis. Toen op herhaald kloppen niet werd opengedaan, werd de buitendeur geforceerd en men verraste de valsche munters, die jnist aan den arbeid waren. In werkcos- tutnn waren zij bezig tnet hetaanmunten der valsche geldstukken, een hunner smolt het metaalmengsel in een steenen melk- kroes, de andere goot het in de vormen. De jonge dame was bezig met een scherp werktuig de gekartelde randen in de geld stukken te snijden. De valsche munters trachtten eerst te vlucliton, doch overal was hun de weg veisperd, zoodat zij spoedig de handboeien om hadden. Het waardige drietal werd naar het commis sariaat van politie gebracht. In de werk plaats vond men eeu groote verzameling werktuigen tot liet vervaardigen van val sche munt en eenige volle zakken met geldstukken. hard labour, (dwangarbeid.) Deze straf, waartoe Oscar Wilde veroordeeld werd, is oen straf, die de wet verbiedt op langer dan twee jaar te stellen, omdat er weinig voorbeelden zijn dat veroor deelden het langer uitgehouden hebben. l)ie arbeiu geschiedt in den tread-mill de tuchtmolen, die door de veroordeelden in beweging wordt gebracht. Men verbeelde zich een reusachtig wiel, waarvan de stralen 4 meter lang zijn en welks oppervlakte verdeeld is in schep- borden, ongeveer gelijk aan die van een raderstoomboot. Dit verschil is er echter tusschen deze, dat de sehepborden van een stoomboot op bet water werken tenge volge van eene inwendige diijfkracht, j,ter- wijl de tread-mill zijn beweging van buiten ontvangt en alleen verkrijgt van de met dwangarbeid gestrafte mannen. In het bovendeel der oppervlakte loopen de spaken nit op kleine cellen. In een dier cellen gebracht, is de veroordeelde gedwongen zich met zijne beide handen hangende te houden aan twee ringen, die boven zijn hoofd schommelen, en met al de kracht van zijn lichaam met zijn voeten op de onder hem doorgaande spaken te drukken, ten einde het groote rad, dat liij niet eens ziet, in beweging te houden. Als hij aarzelt, mag een achter hem geplaatste be waker hem een zweepslag toedienen; staat hij stil, dan maken zijne voeten op (ruwe wijze kennis met het rad struikelt hij, dan stelt hij zich bloot om zijn zwakheid met een gebroken been te betalen. Weigert bij, dan wordt de straf met de cat o' aine tails toegepast. Dit strafwerktuig is van dun gevlochten koper gemaakt, neemt bij den eersten slag reeds bet vleesch weg en maakt bij den tweeden diepe wonden. Het werken |i ti den tread-mill is zoo afmattend dat ue gevangenen er slechts gedurende drie uur daags in mogen werken anderhalf uur 's morgens, anderhalf uur na het eten. Bovendien is de arbeid nog verdeeld voor elke periode, nl. in tien minuten trappen en vijf minuten rust. De gevangene werkt zestig minuten en rust een half nur. Buiten den tread-mill geniet hij nog geen rast, maar moetzwaren arbeid verrichten. Hij moet bv. oud touw plukken, geteerd of niet. Men moet een Engelsehe gevangenis bezocht hebben om te hegrijjion welk een marteling zulk een werk is. Na verloop van een dag lijden de vingers van den veroordeelde er reeds sterk onder. Het vel wordt heet en dun, valt af en het bloed vloeit. De dokter brandt de wonde, en de man moet weer aan 't zelfde werk. Er is geen sprake van dat de lijder zijn lijden zou kunnen ver lichten met geld, want in de gevangeni" wordt dit niet van buiten gednld en, al tijd, gevallen van ziekte uitgezonderd, wordt hem gevangeniskost verstrekt, die bestaat uit een pond vleeseh per week, het overige in brood, ook in groenten. Dat is in 't kort de lichamelijkt straf, de moreele bestaat hierin dat de gevangene en de zijnen door een soort van tijdelij- ken dood worden getroffen. Gedurende de drie eerste maan len van zijn straf schrijft hij aan niemand en ontvangt van niemand eenig bericht. Gedurende de eerste zes maanden ontvangt hij geen bezoek. Latei- kan hij op bepaalde dagen bezoek ontvan gen. Wat zijn lot nog verzwaart, is, dat geen arbeid gemeenschajipelijk verricht wordt. Hij heeft een cel voor den tread-mill, een voor het touwpluizen, een met een bed van planken voor den nacht. Ned. Herv. Kerk. Op het zestal bij de hervormde gem. te Schoonhoven komen voer ds. C. v. Koets veld te Goes en ds. J. M. Conradi te De Lier. Beroepen te Ochten ds. P. Bokma te Brninisse te Dreischor dhr. A. van de Flier, cand. teGravenhage teGrijps. kerke de heer F. C. v. d. Plassche, cand. te Sluis. Bedankt voor Nieuweikerk (toez.) en voor Dreischor door dr. A. v. d. Flier (e G Jzn cand. 'Gravenhage voor Cats en voor Nieuwvliet door dhr. E. M. G. Bal, cand. te Brielle voor Zuidzande door ds. Chr. Hu.uuingher te Haarloo. Gerf. Kerken. Beroepen te Axel B, ds. F. Drost te VlaardingenB te Schoonhoven B ds. M Keulemans te Zierikzee. zïïïïöTNTI Goes .Dinsdag vergaderde het Zeeuwsch Jongelingsverbond afdeeling van den Bond van Jongelingin op Geref. Grondelrg. On der de uitnemende leiding van ds. Bouma vergaderden een zestigtal jongelingen en verscheidene belangstellenden ter bespre king van verschillende zaken betrekking hebbende op den arbeid der Gerefoimeer- de Jongelingsvereenigingen. In de namiddagvergadering was velen een teleurstelling bereid door bet ontbre ken van ds. Wagenaardie verhinderd wasdoch het publiek vond vergoeding in ten zeer geanimeerd debat dat volgde op een wel bestudeerd en ges'ijleerd refe- iaat van het beetr.urslid den heer Yan Aart-en over „de gmliitduiis op de G. J. V". Daarna trad op de heer ds. v. Lummel uit Delft, die zich beroepende op den Prediker die eer. tijd van uitroeien mogelijk stelde na een tijd van planten een betoog hield om de Gereformeerde Jongelingsvereenigin gen af te manen van mee te doen aan de methodistische Zondagsscholen. Spr. onder scheidde deze Zondagsscholen uitsluitend voor de verwaarloosden, en die voor kin deren der gemeente. Deze laatste verwerpt spr., terwijl ook de andere hoogstens geduld en zoo spoedig mogelijk opgeruimd moeten woiden. De Ger. J. V. heeft geen roeping voor Zondagsehoolonderwijs. Zij heeft wel roeping om in eigen kring zoodanig op te treden dat zij de jongelingen tot geref. huisva ders opvoede, die hunne roeping jegens hunne kinderen verstaan en zoodoende de Zondagsscholen die overigens alleen arbeids veld der Kerken zijn overbodig te maken. Een levendig en leerrijk debat ontspon zich uit dit in vorm zeer schoone referaat enkelen pleitten meerderen ijver voor den Zondagsschoolarbeid onder verwnarloosden, doch allen geven in beginsel toe dat de Zon dagschool de taak van de Gemeente des Heeren is, en dus van den Kerkeraad dient uit te gaan. Aan het broederlijk debat werd onder meer deelgenomen door den heer C. Been hakker uit Kloetinge, ouderling der chr. evangelische gemeente te Goes. Niemand keerde onvoldaan van dit debat huiswaarts. In de avondvergadering, bij eene bedroe vend geringe opkomst, spraken nog de predikanten ds. Schuurman uit Alfen en ds. Eerdman8 uit Ierseke. Voor de leden der geref. jongelingsver eenigingen was het een aangename, leer rijke dag. En ook de onderen hadden het nu en dan goed, de opkomst uit Goes had veel grooter kunnen zijn. Donderdag 6 Juni. middelburg, door not. Huvers 2 uur stalling Beonhouworssingel K 78 voor C. Wouters 11 kalfdragendo vaarzen, 8 wei vaarzen, 2 jarige stieren 2 1 Va-jarige spring- stioren. middelburg, door not. de Vos 8 uur in de Vergenoeging de navolgende onroerende goederen Molenwater on Noordbolwerk. lo. huis, erf en tuin 520 cA. 2o. buitentje, zomerwoning, ert en tuin 484 cA. 3o. 2156 cA. bouwterrein, 4o. 209 cA. id. 5o. stal, tuin en bouwterroin 331 cA. 6o. huis, erf en tuin over den Theetuin. 7o. id. naast 6 296 cA. 8o. schuur, tuin en bouwterrein groot 229 cA. 9o. 10o en llo. bouwterrein, resp. 289, 2b7 en 285 cA. B. Een heerenhuis, erf en tuin Brakstraat 473 cA. C. bakkerij, huis, erf en tuin met annex dubbele woning aan 't Zand 1035 cA. Kjkdag 5 en 6 Juni 10-12 on 2 4 uur. Vrijdag 7 Juni. Uapdle, door deurw: Hoffmann voor dhr. v. Weel 7,8480 H. Lucerneklavers aan den Nolhaag, Willem Annapolder. Koes, 10 uur in het Slot, door not. Gallis Moiens verpachten gras en nagras op bermen en taluds en in slooten der lijn Roosendaal Vlissingen over 1895. Voorwaarden bij de opzichters der Ijjn te Goes, Bergen op Zoom en Middelburg. Hoofdplaat, bij v. Acker door not, de Vos voor deurw. Hendrikse 1 uur 6 merrien, 2 ruinpaarden, 9 baatgevende melkkoeien, 6 vaarzen. 1 bekalfde vaars, 1 vet varken, 2 drachtige zeugen, 4 loopvarkens, 1 beer- varken, 100 kippen en hanen, 2 ganzen, 1 hond, landbouwgereedschappen, 4 men wa gens, huifwagen, 3 Waalsche ploegen, drie- wielskar, 2 universal ploegen, 2 Duitsche 5 ijzeren eggen. 2 sleepborden, karnmaohine melkgereedschap, stroo enz. Maandag 10 Juni. liclnUcnszund, 10 uur gemeenteher- berg voor dhr A. Witkam door not. de Ronde Bresser 1,2308 H. klaver en 34 Aren haver in Pieterspolder Nisse. En 3453 cA. haver in Zuidzakpe.der. Inl. J. Vermue hofstede Doolman. Aaslekerlif, 10 uur door not. de Vos b\j Maljaars huis, schuur en erl A 595; een huis en erf id. 596; 2 perccelentuin. Kijk dag Vrijdag eu Zaterdag te voren 10—12 uur. En om 2 uur aan het huis no. 13 veeren bed, peluw en toebehooren, kachel, klok, timmergereedschap, boekenkast, kleerkast, boeken, meubels. Dinsdag 11 Juni. Goe», in de Prins van Oranje door not Pilaar 7 uur verpachten voor dhr. C. Ma rinusse 5 perc. bouwland in Bakkeislioek samen 18930 cA.;4perc. dito in Hubelands- hoek 7800 cA.; 3 perc. dito in Kloetinge Zuidhoek 10310 cA. middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Slegteen hoerenhuis Noordzij Dam en een tuin of bouwterrein Pypstr. Daags voor en op den verkoopdag van 2-5 uur te zien. Woensdag 12 Juni. VIlMSingen, in het hotel Brittania 7 uur door not. Bosch genoemd hotel 265 cA. Koe*, 9 uur in de Prins van Oranje door not. Pilaar voor 'i Burgerlijk armbostuur verpachting voor 7 jaren 34 perc. boomgaard, bouw- en weiland. Inl. not. Pilaar en dhr. E. v. d. Bosch. middelburg, 1 uur Seisweg R 38door not. de Vos karoterjj inspan als melkgeiten, kar op veeren, tuingereedschap, brooiramen, boogzaag, 2 wielen met as, hooivorken, mutsaards, brandhout, kabinet, eikenhouten valbureau, latafel, lesse aar, glazen kast kastklok, hanglampen, karpetten, raamhor' ren, keukengereedschap, broodblikken, kope ren waschketel, greóte ijzeren doofpot, toog, porceleinen borden, glas- en aardewerk. middelburg, 7 uur in Pax Intrar.tibus door not. de Vos lo. karoterij. huis, schuur, tuin, erf, moesgrond, 39.24 A. 2o. twee pak huizen met bouwterrein 915 cA. 3o. karoterjj, huis, schuur, erf, tuin en moesgrond 3270 cA. 4014 cA. wei-en bouwl. 5o. het koffiehuis het Wafeltjeaan den Seisweg 860 cA. 6>. 4320 cA. moesland. Oom bi naties I, '2 en 3 en koopea 5 en 6. Kijkdag 11 Juni 1-4 uur

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 2