i r 1 r Kerknieuws. RECHTSZAKEN. Gemengde Berichten. s SC Afloop vt Viertal te Middelburg ds. H. H. Barger te Bloemendaal, ds. Gr. B. Boomer te Drie bergen, ds. J. Draaisma te Steen wijk en ds. L. F. A. Westerbeek van Eerten te Serooskerke. Beroepen te Westkapelle de heer W. C. Mense cand. te Bennekom. Bedankt voor Stavenisse door ds. W. v. d. Waal te Moerkapelle. Op 3en Pinksterdag D. V. zal in Goes in de Gieref. Kerk de jaarvergadering wor den gehouden van den Zeeuwschcn Bond van Jongelingsvereenigingen op Gerefor meerden grondslag. De morgenvergadering alleen voor leden van Geref j. v. is gewijd aan huishoudelijke zaken. In de middagvergadering ('s namid. half drie) zullen refereeren de hh. Dr L. H. Wage naar van Arnhem. Onderwerp de gerefor meerde Jongelingsvereenigingen en de maatschappelijke zonden en Ds. C. J. W. van Lummel van Delft over „de Gerefor meerde Jongelingsvereeniging en de Zon dagsschool". Beide referaten met stellingen en gelegenheid tot debat. Des avonds (ze ven uur) zal eene rede worden gehouden door de hh. Ds. M. Schuurman van Alphen aan den Rijn en Ds. O. D. Eerdmans van Ier- seke. Beide vergaderingen die ongetwijfeld zeer belangrijk zullen zijn, zijn voor ieder toegankelijk. Donderdag vergaderde te Dordrecht de Nederl. Bond van Jongelingsvereeni gingen op Gereformeerden grondslag, in de zaal van Kunstmin. Gepresideerd door den voorzitter ds. Vonkenberg van Voort - huizen, werd door de vergadering in den morgen het Concept-reglement behandeld en goedgekeurd. Een telegram aar. H.H. M.M. de Koninginnen werd verzonden, en beantwoord door H. M. secretaris, Jhr. de Kanitz, met eene dankbetuiging voor de hulde haar bewezen. Besloten werd D. V. het volgende jaar te Zwolle te vergaderen. In de namiddagvergadering werd een schoone rede gehouden door ds. M. Schuur man, van Alphen a. d. Rijn, tevens wel komstwoord namens de Zuid-Hollandsche afdeeling van den Gereformeerden Bond. Daarna hield ds. C. J. W. van Lummel een referaat over „De Gereformeerde Jon gelingsvereeniging en de Zondagsschool", met stellingen, waarop een geanimeerd debat volgde. Ds. Tazelaar van Weesp kon zijn referaat, wegens tijdgebrek slechts gedeel telijk behandelen. Het onderwerp was: „Des Jongelings roeping tegenover het huisgezin en het Vaderland". De vergadering werd gesloten door ds. M. Schuurman, van Alphen a. d. Rijn. Tegenwoordig waren pl.m. 1400 personen terwijl 114 Ger. Jongelingsvereenigingen door afgevaardigden werden vertegenwoor digd. De groote zaal van Kunstmin was met de gaanderyen dicht bezet. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens: mishandeling: J. R, 23 j., cement wer ker, Sas van Gent, en J. M, 31 j., metse laar, Sluis, beiden tot 14 d. gev. straf, diefstal: F. K, 19 j., arbeider, Goes, tot 1 jaar gev. straf. C. W. K., oud 36 jaren, leurder, zonder vaste woon- of verblijfplaats in het konink rijk, op 19 Febr. 11. ter zake van weder- spannigheid en leleediging van een ambte naar bij verstek veroordeeld tot 14 d. gev. straf en daarvan in verzet gekomen, is bij vonnis van heden tot dezelfde straf ver oordeeld. FEUILLETON. Het bezoek der Koninginnen aan den St. Pietersberg. Bij de aankomst begonnen de klokken plechtig te luiden. De koninklijke stoet hield halt voor den poortvormigen ingang van den geheim- zinnigen berg, waardoor 14,856 gangen loopen in allerlei richting, 5 uren gaans rechtuit tot aan Luik. Langs de hooge steenwanden, aschgrijze ruwe steen, waar- tusschen het anders nachtelijk duister is, hingen nu slingers van kleurige lampions, phantastisch lichtend, glanzend weggloei- end in de verte. De stoet werd voorafgegaan door eene vrouw met twee toortsen in de hand. Heel langzaam wandelden Hare Majestei ten voort onder gewelven, gekapt door de Romeinen. De muren zijn bezaaid met handteekeningen, honderden jaren oud, en met onleesbare hiërogliefende lucht is er koud, de jonge Majesteit liet zich een witten mantel omslaan. Aan beide zij den gapende afgronden en dwarsgangen en putten, waardoor schemerig het daglicht straalde. De fakkeidraagster houdt haar toortsen in de holen een beetje angstig van die spookachfige diepte, gaan de vorstinnen wat vlugger voort door de feërieke onderaardsche zalen. In de verte klinkt er gedempt geluid van muziek een koor van mijnwerkers. Bij den ingang van een gang, waar een Kerkradensche kolenmijn in miniatuur is nagebootst, omdat Hare Majesteiten in de mijnen zelf niet konden afdalen, stonden een twintig aardige jongens met fakkels te wachten. Langzaam liepen zij mee aan beide kanten van den stoet. Dat mijntje is gehouwen uit natuurlijke steenkoolvoor de poort, waarboven de naam stond geschreven Wilhelmina-galerjj A. F, oud 21 jaren, arbeider te Hein- kenszaud, appellant van een vonnis van het kantongerecht te Goes, is ter zake van overtreding der jachtwet, evenals in eersten aanleg, veroordeeld tot 2 maal 7 d. hech tenis. Allen in de kosten. Goes. Heden Vrijdag half 12 had de plechtige begrafenis plaats van den heer Schmidt leeraar aan de gemeente hoogere burgerschool alhier. Een groote schare belangstellenden, waaronder alle leeriingen met de leeraars waren tegenwoordig. De directeur de heer dr. Z. Th. Diehl voerde aan de groeve het woord en hul digde de groote verdiensten van den overledene, die van de kortstondige ken nismaking met hem een onvergetelijk aan denken voor leeraren en leerlingen der School had nagelaten. De broeder van den overleden» dankte voor de eer wijlen zijn broeder bewezen. De l.,kkist was gedekt door vele kran sen, waaronder een immortellenkrans van de leerlingen der overledene. Middelburg. Woensdagavond had in het Schuttershof de aangekondigde uit voering plaats van „Vrede op aarde", Drie stemmige cantate voor soli, koor en piano. Aan de voordracht van Vrede op aarde gingen vooraf vóór de pauze eenige zangnummers, door het koor en door de twee solisten verdienstelyk ten gehoore gebracht. Volsta de korte mededeeling dat de voor avond een fijn trio voor koor, viool en piano schonk, alsmede eenige liederen, keu rig gezongen door Mej. Snijders dat de heer v. d. K. zeer boeide door stemge luid en voordrachtdat mej. F. en de heer v. T. (piano en viool) in introductie en begeleiding zich uitnemend kweten van hun taak, waarvoor zij alleszins berekend bleken, en het hoofdmenu van den disch blijft ter beoordeeling nog over. Het gedicht heeft veel verdiensten als zoodanig. Het is geen gewoon libretto, "waarbij wat muziek geschreven is, zooals bij onthullings- of inwijdingscantaten dik wijls het geval is. Neen de heer Has- selbach heeft een deel van de heerlijke Godsgave de poëzie ontvangen. Zij deze in de ontlui kingsperiode nog het is toch poëzie. Vooral heerlijk geuit en ge voeld is het le koor van „De eerste Kerstnacht" Zilverglanzend aan den hemel, enz. De muziek, voor twee- en driestemmig koor, met recitatieven en solo-partijen, draagt alle blijken van een ernstig willen en streven naar wat ons zoo pakt bij de werken van dien aard door de Duitsche meesters. Het gaat niet om in een kort verslag van een courant in bijzonderheden te treden. De totaal-indruk is zeker by allen geweest, die de zaal vulden,en waar onder van de eerste kenners van muziek en zang, dat de componist zeer gelukkig ge slaagd is, en zeker in opzet, doorvoering van thema's, goedgekleurde begeleiding en overgangen wel niet overal even on berispelijk getoond heeft in den zang die uitdrukking te leggen, die het gedicht eischt. Wij kunnen niet anders dan ons verheugen in het feit, dat op deze wijze weer de lust wordt opgewekt om de Hol- landsche zangschool tot wasdom te doen komen en wij niet langer hoofdzake lijk op vreemd erf behoeven te gaan om te genieten van zang en muziek. Wij stemmen geheel in met het oordeel over Vrede op aardein andere plaatsen gegeven en hopen dat het Nederlandsche publiek ook voldaan zij of worde met alle zaten twee kaboutermannetjes met lange witte baarden neergehurkt, De vorstinnen begaven zich in de schacht, tusschen stut balken en leggers doordaar Jagen hou- weelen en verdere gereedschappende wagentjes waren er, waarmee de losgehakte kool wordt vervoerd, de Davylampen enz. Een van die „auvermenekes" zooals ze in Limburg zeggen, bood bij het terugkeeren der Koningin een klein zilveren inijn- lampje aan. „Dank-je wel, zei het vorstin- netje, da's heel aardig." En naast de mijn lag een stapel ruwe steenkool. „Daar mag ik zeker wel een stukje van meenemen?" vroeg Hare Majesteit verder. Meteen grab belde zij er met haar lichte handschoenen een gelijk stukje uit. De commissaris der koningin wilde het zoolang in zijn zak steken, maar de koningin vond dat niet noodig„u zult er uw zak zoo vuil mee maken meneerIn het overig deel van het museum, dat in deze diepe gangen is saamgebracht, werden de koninginnen rondgeleid door eene commissie uit de vereeniging van vrienden van kanst, we tenschap en letterendr. Fouquet, dr. Schols en dr. Nyst. De eerste legde de verschillende merkwaardigheden uit, onder meer een duidelijke aanwijzing van de verschillende geologische steenlagen. Om dit goed te zien klom de jonge koningin op een hoogte, waarachter weer een put was gehouwen. Hare moeder maakte zich hierover ongerust„lief kind, loop toch niet vooruit, als 't u belieft", riep ze, en lachend sprong 't vorstinnetje weer naar beneden, 't Was een vermoeiende tocht over dien slecht gebaanden weg meer dan een uur langerg bezorgd waar schuwde de koningin haar moeder telkens als zij een trapje af of een treetje op moest. Nog werden bezichtigd de reus achtige, in mergelsteen uitgehouwen na bootsingen van vroeger in den berg gevon- ernstige pogingen tot het leveren van eigen werk. Wij danken ten slotte de heeren Hasselbach en Lijseu voor wat zij gaven en wenschen hun een steeds vruchtbaar der wordend dichterlijkmn-zikaal leven toe, dat niet alleen genot verschalt aan hen zelf en aan anderen, maar dat ook den Grooten Gever der gaven erkent. Een slachtoffer van een onregelma tigheid Bij de laatste loting voor de nationale militie had te Middelburg een geval plaats dat voor den betrokkene onaangena me gevolgen heeft gehad. Men schrijft daaromtrent het volgende aan ketHbl.: Een loteling, die een dienstplichtig num mer had getrokken, kwain bij den mili tieraad reclameeren wegens broederdienst. De militieraad verklaarde hem dienst plichtig omdat zijn broeder was ontslagen uit den dienst, wegens gebreken in den dienst ontstaan. De betrokkene be weerde dat zijn broeder was ontslagen we gens gebreken in en door den dienst be komen. Men deelde hem mede, dat hij binnen 10 dagen in hooger beroep kon komen bij Ged. Staten. Hij heeft daar ech ter geen govolg aan gegeven. In Januari, toeu de militieraad zitting hield ter keuring van remplaqanten en num mer ver wisselaars, verschijnt ter keuring als rempla<;ant het jonge mensch in quaestie. Men deelt hem mede, dat hij niet kan aangenomen worden als remplarant daar hij dienstplichtig is. Men vraagt hem waarom zijt ge niet op de tweede zitting verschenen, waarop hij antwoordde, dat de burgemeester van Vlissingen hem ge zegd had, dat het niet noodig was, daar zijn broeder was gepensionneerd wegens gebreken in en door den dienst ontslaan. Op verzoek van den militieraad begaf hij zich naar Vlissingen om de bewuste stukken ter overtuiging te gaan halen. Hij voldeed er onmiddellijk aan en de militie raad erkende de juistheid, doch kon er niets aan doen. Hij wendde zich daarop met een adres tot de Koningin-Regentes, waarop gunstig werd geadviseerd door den commissaris der Koningin, door den militieraad en door den burgemeester van Vlissingen. Niets mocht evenwel baten de jongeling, die remplagant had willen worden, om met het geld daarvan een hypotheekje op het huisje van zijn moeder af te lossen, werd ingelijfd en is thans dienende. De oorzaak van het gebeurde is te wij ten aan een schrijffout aan het ministerie van marine met het woordje niet begaan en aan den burgemeester van Vlissingen, die den betrokkene adviseerde niet naar de tweede zitting van den militieraad te gaan, als zijnde onnoodig. Rilland. Door ingelanden van den Reigersbergschen polder vreH het voorstel van B. en W. om Verbetering aan de we gen te brengen aangenomen. Behoudens enkele toelagen van den Engelschen pol der, den Zimmermanpolder en de gemeente gedurende 20 achtereenvolgende jaren zal de polder de te maken kosten voor zijne rekening nemen. Twee dwarswegen wor den gekeerd en de overige dwars wegen geheel of grootendeels begrind. Bovendien werd ook nog besloten om een gedeelte van den dijk vanjaf den Zimmermanpolder tot aan het zoogenaamde Paviljoen gren zende aan den Engelschen polder te verhoo- gen. Door uitvoering dezer w»rken zal *c te Rilland in eene groote behoefte worden voorzieu. St Maartensdijk. Als eene bijzonder derheid kan gemeld worden, dat door den heer J. P. Hage in den boomgaard zijner hoeve in één nest werd gevonden: 8 kip den voorwereldlijke dierenMososaurus Giganteus, Chelonia Holfmani en Chelonia Juichie enz. De vorstinnen bleven ver baasd naar die monsters kijken, en de jonge koningin vroeg daarover allerlei aan haar leidsman, of die beesten nn toch werkelijk hadden bestaan en hoe zij hier gekomen waren. Dan waren er verschil lende merkwaardige opschriften ter eere van groote mannen, vorsten enz. die den berg hadden bezocht, van de Franciscaner monniken en den draak enz. De jonge koningin trachtte telkens weer met haar parasol in de wanden te prikken, kalk was het, had de heer Fouquet gezegd, maar toch erg hard In een smal zijgangetje gingen de Vorstin nen zitten. De fakkeldragers kwamen naar voren de bergkapel uit Kerkrade, in een wonderlijk uniform, speelde d« typische liederen, die vaak in de schachten worden gezongen. Een deel van den reusachtigen hoogen wand, tegenover Hare Majesteiten was door een doek bedektde burge meester van St. Pieter deelde mee, dat de teekenaar W. van der Vliet daar het por tret van Koningin Wilhelmina had ge- teekend, met een gekroonde W er boven en het rijkswapen met het jaartal 1895. En toen het doek was weggevallen, vroeg de heer Ceulen of de Koningin daar met zwart krijt haar naam onder wilde zetten „Heel graag". Vlug was Hare Majesteit de steenen trappen opgetrippeld en daar stond ze nu, verlicht door de roode vlam men der toortsen, fier schrijvend met groote letters„Wilhelmina" en een krachtige haal er onder. Toen klonk er een geest driftig handgeklap onder de aarde voor de geliefde koningin. Doch ploteling kwam een aardmannetje uit een donker hoekje geloopen, en steunend op een houweel zei hij, met een ernstig hoog stemmetje: peneieren, 4 pauweneieren en2 patrij- zeneiers. Rilland. Donderdag had alhier het jaarlijksche concours plaats door de hand boogschutterij. Ons „Genoegen" De heer Leo. Kalle ontving een eerekruis voor de meeste punten. De heer Jobs Ogier een medaille voor de meeste rozen. De eerste prijs vijf gulden werd behaald door 0. Willeman voor de rozen. De tweede door A. Groffen van Edel tijdverdrijf voor de eenen vier gulden. De derde door C. Walraven van Ons Genoegen drie gulden voor de twe ën. De vierde prijs door J. van Elsacker van Ons Genoegen voor de rooue ringen twee gulden vijftig cent. De meeste punten werden behaald door C. Wil leman van Vooruitgang 126 in geld f5.04. F. Schrooiers van St Sebastiaan 96 f 3.84. C. Bastiaanse van Celaritas 96 f 3.84. 0. liassen van Sebastiaan 94 f3.76. T. Groffen van Edel Tijdverdrijf 94f3.76. T. Monnu van Zandvliet 87 f3 48. Ch. Kalle Ons Genoegen 74 f 2.96. J. v. Elsacker,, 71 f2.84. J. de Hamer 67 f 2.68. Hendriks St Sebastiaan 66 f 2.64. C. Brand Ons Genoegen 65 f 2.60. J. Ogier 60 f2.40. E. Suman 58 f 2.32. H. Kalle 57 —f2.28. De muziekvereeniging Rillandia gaf tijdens den wedstrijd eenige nummers ten beste die allen zeer verdienstelijk werden uitgevoerd. De pruimeboomen hebben in de Zuid- Bevelandsche boomgaarden zeer kort ge bloeid, zoodat er veel minder pruimen verwacht worden dan het vorige jaar. De kerseboomen daarentegen hangen vol bloe sems en reeds gezette vruchten, terwijl de pereboomen weinig bloeien, vele zelfs in het geheel niet. Ten opzichte van de appelboomen valt nog weinig te zeggen. De vroege zijn vol bloemen, doch voorde latere soorten is het nog te vroeg. Axel- Het bestuur der Christelijke school alhier heeft besloten tot verbouw der school en onderwijzerswoning waarvan eerstdaags de aanbesteding zal plaats heb ben. Oudelande. Bij de stemming voor een lid van den gemeenteraad op gisteren kwamen van de 65 kiezers 43 op, uitbren gende 42 geldige stemmen, waarvan 23 op dhr. Jacob de Jager Gz., die dus gekozen is. Dinsdagnacht is te Amsterdam weder op een brutale wijze ingebroken. De daders hadden zich toegang ver schaft tot het huis van den heer Hazen berg, Keizergracht. Door een valraampje in de lantaarn boven de keuken zijn zij naar binnen geklommen. Toen de eerste binnen was, heeft hij zijn opvolger het afdalen gemakkelijk gemaakt door onder het raampjej'.op de rechtbank een stoel te plaatsen met een stoof er bovenop, welke meubels later nog aldus gevonden werden. In de keuken hebben de heeren zich te goed gedaan aan wat daar van hun ga ding aanwezig was, zooals pannekoeken, gebakken aardappelen en eieren. Na goed gesmuld te hebben, zijn ze naar boven gegaan en hebben daaruit eender kamers eenig zilverwerk gestolen, uit den zak van de baker f 10 en uit de portemonnaie van de meid eenig kleingeld. In het doen van verdere bezoeken werden zij gestoord, daar mevrouw Hazenberg „moord" schreeuwde, welk angstgeschrei de aandacht trok van een paar nachtwakers en een voorbijganger. Toen was 't echter al te laat, want de dieven hadden dood bedaard door de voordenr de woning ver laten. Toen de nachtwakers dan ook, met be- „Wie stoort onz' eenzaamheid En durft een naam hier schrijven, Een naam hier onder 't beeld van Neerland's (Koningin Wij zwoeren, dat dit beeld in onzen schoot (zou blijven, Wee die er schennis pleegt aan 't voorwerp (onzer min. Maar 'k zie, Zij daalde zelf in onze groeve (neder, En grifte haren naam hier op den mergel- (wand. Doorluchtige Oranjespruit, wat gaan wij (U nu bieden Voor 't Koninklijk ges«henk, voor't schrift (van Uwe hand? Geen bloemen bloeien hier om U een krans (te winden Tot feestelijk huldeblijk, doch moge Uwe (Majesteit In wat mijn hand U biedt een treffend tee- (ken vinden Van onze oprechte liefde en trouwe aan hankelijkheid. De ruwe zeeschelp, die voor eeuwen hier (kwam stranden En sedert roerloos in den bergsteen blijft (gespaard, Getuige hoe Maastricht U, Bloem der Ne derlanden, Bemint en eert tot in den duisteren schoot (der aard." De Koningin vond dat al bijzonder grap pig verbaasd keek ze het aardige kereltje aan, en toen vroeg ze: „Hoe oud ben je „Elf jaar", was het verlegen antwoord. Nu vroeg Hare Majesteit verder: „En kom je hier dikwijls?" 't Aardmannetje bloosde over zooveel belangstelling. '„Neen", zsr hij kort, en toen kroop zij weg achter papa. Voor de voeten van de jonge ko ningin lag een kristallen cassette, met zeldzame versteeningen gevuld. „Dank je vriendelijk, hoor", de koningin was er dol hulp van den sleutel, dien de heer Hazen berg hun toegeworpen had, het huis bin nentraden, was er niets verdachts meer te bespeuren. Van de dieven is nog geen spoor ontdekt. Te Doeveren (Noord-Brabanti stond ongeveer 8UO jaar geleden de burcht „Nijen- rode", welke indertijd is gesloopt. Dezer dagen was men aldaar bezig een sloot te graven, waarbij men een grooten eikenboom heeft gevonden. Deze boom, die eeuwen in den grond verborgen heeft gezeten, is nog gehoel gaaf en circa 30 voet lang, hebbende een dikte van ruim 1 meter. Er schijnen nog meer zulke booraen in den grond te zitten, die eveneens zullem worden opgedolven. Te Westergeest (Friesland) is een meisje, dat de mazelen had en te bed moest blijven, bijna verbrand. Terwijl de moeder afwezig moest zijn, legde zij drie warme steenen onder de dekens, dekte haar kind goed toe en ging daarna heen. Kort daarop ontdekten buren, die op het hulp geschrei van het meisje binnenkwamen, dat het beddegoed door de steenen had vuur gevat; zij bluschten het vuur, waar door hetkind en de woning gespaard bleven. Naar men verneemt wordt eene re geling voorbereid die het voortaan mogelijk zal maken, alle miliciens, die voor eerste oefening onder de wapens zijn, ook werkelijk te oefenen. Nu, dat is hensch ook niet te vroeg. In geen leger wordt zoo gecor- véed als in het onze. Toch vreezen we dat het kwaad niet spoedig uitgeroeid zal zijn. (Arnh. Crt.) Een goudsmid te's Hertogenbosch kwam Maandag tot de ontdekking, dat een sergeant enlwee soldateu, zwaar beschonken, bezit hadden genomen van zijne huiskamer. Het bleek, dnt zij nog niet zóó dronken waren, of ze hadden een officier kunnen zien aankomen en zoo waren ze, beducht voor de gevolgen van in zulk een toestand door een meerdere te worden opgemerkt, bij den goudsmid ingevlucht. Jammer dat ze zich daar hoogst brutaal gedroegen en tengevolge daarvan toch weer op straat te recht kwamen en met de politie kennis moesten maken. Ook van de krachten van een koe kan te veel geëischt worden. Een melkboer uit Muntendam kocht eene koe te Finsterwold. Met hun beidjes aanvaardden ze de reis naar huis, een marsch van 5 a 6 uur, Op vier uur afstands van Finster wold, viel echter de koe plotseling dood neer. De melkboer dacht het op den ver- kooper te kunnen verhalen, om wien ijlings gezonden werd. De veearts constateerde echter, dat het dier bij de afreis gezond was geweest, maar tengevolge van de lange reis gestorven was aan hartspanning. Oude munten. Bij het afbreken van een huis vonden eenige kinderen te Schijn- del, 60 oude zilverstukken, welke verbor gen zaten in het verwulfsel van den kelder. De 16 groote drieguldenstukken dragen aan de eene zijde de beeltenis der vrijheids maagd en aan de andere den leeuw met het zwaard en den pijlenbundel. De rand schriften luiden: Hanc tvemvr hac nitimvr. en Mo: arg: ord foed: belg: trai. De Zeeuwsche stukken van 10 se. dragen aan den eenenen kant de wapens der 7 provin ciën en aan den anderen een krijgsman met opgeheven zwaard. De randschriften van deze zijn: Mono.' arg. ord. zeelandite en 't aekende: „Luctor et Emergo". Het oudste stuk is van Zeeuwsche origine en draagt het jaartal 1687, terwijl de an dere alsook de 44 guldenstukken verschil lende jaartallen aanwijzen, welke loopen tot 1800. blij meeonlangs verklaarde zij aan een diner„Ik doe in zeldzame steenen". Een eind verder stond een oude werkman zwa re steenen te zagenook daarover vroe gen Hare Majesteiten een en ander, en toen kwamen zij op een verhevenheid, waarop zij, door een natuurlijke poort, weer de reusachtige Mososaurus zagen liggen, thans door magnesiumlicht hel verlicht. Nog wees de heer Fouquet opeen portret van den heer Frans v. d. Laar, den beken den geoloog, die zoo talrijke nasporingen deed in den bergtoen kwam de stoet in een gedeelte, waar de gangen niet wa ren geïllumineerd. Hier gingen de fakkel dragers alleen voor, en het gezicht door die zwarte corridors werd er veel geheim, zinniger door. Dan hielden de vorstinnen nog eens stil voor het portret van den bekenden heer Posqnet en voor de teeke- ning van de eerste locomotief, die op 20 October 1853 begon te rijden van Aken naar Maastricht. Eindelijk kwamen Hare Majesteiten in den zogenaamden regendrup, waar kristalhelder water al bijna sedert vijf eeuwen neerdrupt in een stuk van een versteenden boomstam, terwijl nog niemand de bron er van kon ontdekken. Namens de gemeente St. Pieter bood toen de bur gemeester de koningin een sierlijken zil veren beker met inscriptie aan, gevuld met het water. „U eerst, mama", en de konin gin reikte den beker aan haar moeder over maar deze bedankte „Drink het ge rust, Wilhelmina", zei ze, ,,'t is volkomen zuiver." De jeugdige Majesteit proefde het en zei dat ze het heel erg lekker vond. „Dank u nog wel, burgemeester, wat u voor ons gedaan hebt, 'twas bepaald heerlijk". Een paar minuten later stonden de vorstinnen weer in 't helle daglicht, knippend met de oogen, en dadelijk klonk daar weer het geestdriftig gejuich der menigte. N. It. C, «i> be f Gisteren haar 76sten ve behoort tot de lende sfaatshoc groothertog vai oud is. Dan v< Denemarken en der van Saksei den 76 jaren Woensdi Spaansche stool vergaan. De lievigen cycloo Zambales en der opvarenden die zich aan slechts drie het De neger: zijn in opstand pianters. Het behoort, met koloniën, welk eilander^ behoo den wind, de ten van Porto een klein eilar met ongeveer door Columbus gens in het schen en Engel Denemarken De hoofdstad anstaedt, een forten wordt 10,000 inwoner Deensch garni zc Volgens de sche regeering Christianstaedt stand zeer erns verscheidene pl ters genoodzaal de hoofdstad. Het Dsenseh staedt is echter met goed geve bieden. Vandaa dent der Fran hagen meldt, een beroep zal der vreemde West-I ndië ber Een van Venezuela is Barimas, bij de hetwelk een een groot fort gelegd te Halifa ligt onbeduide is de sleutel tc binnenlandscher In het briickeu wierp het aanmaken op gloeiende petroleunigas van het onvooi het vuur deel kleeren van tv in de nabijheid drie bezweken brandwonden. Door mie sulaat werd aa Temesvar k dene inwoners naar het buiter stelde huiszoek waren, dat mei die ter verzend slag nam. De in net Stadspa talrijke inenigt IERSEKE 29 BREEDE WA ST. ANNALA bot waterschap de levering vrff van ongeveer 28E houdsgrint. Ing ken,Sliedrecht, St. Annaland, f 1 en C. F. de Wa Aan den laags gegund. SCBERPENH waterschap „Sc aanbesteed het vernieuwing va Oosterscbelde 't geheel 18 bil A. van der Vlie A. Foudraine, Eansweert, til! Brand, Giesendi Zierikzee, f 11901 Krabbendfike, f11800; J. de J. F. Adr. Pol L..Moerland, Sta f11765; C. Bolie van Popering.id. dfjke, 111698; J. G. M. Laroofj, f Behoudens goe< het werk aan gund. Inschrfj plaatsnaam wor RILLAND-BA B. en V. aanbc M3 onderhoudsg nelis Bakker te Johannes Boele, aan Johs. Boele. plaats van het met deschoolmd verfwerkeu aan het schiiderwerl Bath. Ingeschr Goes voor f554 voor f292, J. I yjerloo te Kru

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 2