Kerknieuws. School nieuw s. RECHTSZAKEN. Z K IN I) I IN G. Gemengde Berichten. Volgde, maakte hij bezwaren tegen bet teekenen van het contract met het Gou- vernement. De gouverneur van Celebes, Yan Braam Morris, wist echter ten slotte aan alle chicanes een eind te maken. Bovendien veroorzaakte hetzelfde rijkje een oogenblik van groote onrust in Indië toen de „hulptroepen", die door Growa wa ren aangeboden om ons op Lombok te helpen, zich in de buurt van Makasser verzameldeneen soort van apenliefde, waarmede de bewoners van de hoofdstad volstrekt niet waren ingenomen. Men was in Makasser maar blij, toen die hulpvaar dige Gowareezen weer naar hun bergen waren teruggekeerd. Naar wij vernemen is het ontwerp van wet tot wijziging der wet op het recht van successie en van overgang bij overlij den bij den Riad van State ingekomen. EEN BEZOEK AAN NEERBOSCH. In alle stilte, slechts door weinigen ver gezeld, bracht H. M. de Regentes Zondag na kerktijd een bezoek aan de Weesinrichting waar zij ontvangen werd door de heeren Van 't Lindenhout, vadét en zoon, Griffijn uit Arnhem en Koper uit Hees, en mevrouw Van 't Lindenhout. Door den heer en mevr. Van 't Linden hout begeleid, begaf H. M. zich terstond naar de keuken, waar juist het eten werd klaargemaakt en vroeg aan een der helpsters wat de kinderen heden zouden eten. En er werd geantwoordbruine boonen met rijst na. Thans werden verschillende schoolloka len bezocht, waar de kinderen met hunne onderwijzers aanwezig waren. Na een kijkje genomen te hebben in het meubelmagazijn, waar een aardige voorraad fijne meubelen aanwezig was, ging het naar het teekenlokaal, waar een in crayon ge- teekend welgeslaagd portret der Koningin- Regentes voor een der borden hingver volgens naar de slaapzalen en eetzalen der meisjes. H. M. betuigde Hare bijzondere tevre denheid over de netheid en den eenvoud die overal heerschten, informeerde naar de kinderen en vroeg ook, of de opvoeding niet vele eigenaardige moeilijkheden op leverde. In de kapel gekomen, stond het zang koor opgesteld, dat onder leiding van zijn directeur, den heer Sneep, een vierstem mig lied zong „Aan het vaderland gewijd", hetwelk de Regentes zittende met blijkbare ingenomenheid aanhoorde. Daarna werd het monument bezichtigd, door de oud-weezen bij het ^5 jarig be staan der inrichting daaraan geschonken. Voorts ook het Moederhuis, den timmer- winkel, kleer-, klompen-, schoen-, meubel makerij, waar een afgewerkt meubelstuk een „cahut" zeer H.M. aandacht trok. Op haar verzoek werd de jeugdige maker er van, Jan v. d. Meent, aan haar voorgesteld. Vervolgens werd ook de drukkerij gezien, en het Ziekenhuis, waar H. M. tot ver schillende jeugdige kranken woorden van troost richtte. Bij haar teruggangstonden bq na alle weezen op de binnenplaats ge schaard en zongen Haar het „Dat 's Heeren zegen op u daal'" toe, onder begeleiding van het muziekcorps der Weesinrichting. Aan H. M. werden twee bouqetten aan geboden, een door het weesje Johanna Klein, uit de Congo afkomstig, en één door het weesje Suze Visser, namens de weezen voor Koningin Wilhelmina. De Regentes liet een ryke gift achter in handen van mevrouw van 't Lindenhout om de weezen eens koninkiyk te 'racteeren. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Vrouwepolder de heer F. C. v. d. Piassche, cand. te Utrecht te Nieuwerkerk a. d. IJsel (toez.) ds. P. Bokma te Bruinisse. Het schriftelyk examen voor hoofd onderwijzer of hoofonderwijzeres zal voor het jaar 1895 aanvangen op 26 Juni e.k. De mondelinge examens zullen aanvangen 17 Juli d. a. v. De examencommissies zul len zitting houden te Breda, Arnhem, Haar lem, Utrecht, Zwolle en Groningen. Arrondissements-Bechtbank te Middelburg Gisteren,Dinsdag,zyn veroordeeld wegens: mishandeling A. A. G., 18 j., werkman, Terneuzen, en J. I. R. 17 j., sjouwerman, Breskens, beiden tot 14 d. en P. v. T. 19 j., werkman, Middelburg, tot 3 d. gev. straf, en P. v. d. B., 22 j., werkman, Axel, en J. P. B., 52 j., werkman, Hoofd plaat, beiden tot f 8 b. s. 8 d. h., en A. H. 14 i. visschersknecht, Breskens, tot f5 b. s. 5 d. h. mishandeling van een dier A. d. K., 18 j., dienstknecht, Clinge, tot f 5 b. s. 5 d. h.; ■poging tot diefstalJ. S., 17 j., en P. d. P., 21 j., werklieden, Vlissingen, ieder tot 3 m. gev. straf, en huisvredebreukP. A. v. d. B., 21 j., arbeider, C. L. v. H., 17 j., voerman, beiden Clinge, C. L. S., 23 j., klompenmaker, St. Jansteen, A. L. v. D., 22 j., arbeider, Clinge, R. V., 21 j., C. V., 24 j., klom penmakers, S. v. D., 25 j., landbouwer, allen St. Jansteen, P. F., boomsnoeier, Kemseke-Tromp, G. B., en P. D. P. T., 31 j., klompenmakers, Clinge, ieder tot t 3 b, s. 3 d. h. P. d. H., 24 j., strand werker te Cadzand appellant van een vonnis van het kanton gerecht te Oostburg, is ter zake van over treding der jachtwetmet bevestiging van het vonnis a quo, veroordeeld tot f 10 b. 8. 4 d. h. Allen in de kosten, de laatste ook in die van het hooger beroep. De Rechtbank te Zierikzee deed gisteren uitspraak in de zaak tegen A. H., vroeger klerk der telegrafie 2e kL te Tho- len, thans gedetineerd te Zierikzee, tegen wien door het O. M. by genoemde recht bank 1 jaar gevangenisstraf was geëischt, omdat hij op verschillende tijdstippen van 1894 en in het begin van 1895 opzettelyk een bedrag van f 655.73ys of daaromtrent, zijnde het bedrag der door hem geïnde postkwitanties en welk geld hij alzoo in zijne bediening onder zich had en dat hij behoorde af te dragen aan den directeur van het postkantoor te Tholen, had ver duisterd door opzettelyk het zich weder rechtelijk te hebben toegeëigend. Hy werd veroordeeld tot 9 maanden gev. straf, met vermindering der preven tieve hechtenis. De Classicale Zendingsdag te Goes, jl. Donderdag gehouden, werd door een 80 tal leden der gemeente uit verschillende plaatsen bijgewoond. Ds. Eerdmans leidde de vergadering. Ds. Littooy sprak een warm openingswoord over de roeping der ge meente om den Zeudingsarbeid te boefenen uit liefde tot den Heere en den naaste, uit de begeerte om naar de Schrift te le ven, om de eere van Gods Naam en de uitbreiding van Gods Koninkrijk. De spreker die zulk een werkzaam aan deel gehad heeft in de verkiezingen voor de Provinciale Staten, wees op het be langrijke feit, dat de Heere na jarenlange worsteling, ook in Zeeland ruimte gemaakt had voor hen die op alle terreinen den Christus als Koning wenschen te eeren hoe de mannen die den Christus uit het Staatsleven wilden bannen, thans in de Provinciale Staten van meerderheid tot min derheid waren geslonken. Spreker j zag daarin een wenk om niet stil te zitten en al meer gezamenlijk op te treden om dien Heere te belijden en de kennis van Zijn feïaam te verbreiden. Dit is de roeping der gemeente. Een kerk die weigeren zou, er aan mee te doen, staat nog niet eens Op het wettisch standpunt dat ook nog liefde tot den naaste vergt; zulk een kerk is puur egoïstisch, zij versteent; maar eene gemeente die aan de Zending doet, deze leeft en wordt sterk. Ds. Feringa hield nu een belangrijk referaat, waarin hij aantoonde uit de acta der synodi van 1618 en van de kerken van 16031607, hoe juist deze acta bewijzen dat de zending niet moet gedreven door de kerken afzonderlijk of groepen van kerken maar door de kerken in haar geheel ver gaderd in synodeterwyl de Schrift op dit punt geen beslissing geeft, Spreker noemt echter tal van practische voordeelen voor gezamenlijk optreden. Na de pauze trad. ds. Keulemans op met eenige beschouwingen over Buddings in vloed op het kerkelijk leven. Als inleiding gaf de spreker een over zicht van den kerkelyken, of liever on- kerkelijken toestand in het begin deze eeuw, van de beweging, die de Afscheiding vooraf ging. Stond stil by mannen als ds. Wanrooij te Arnemuiden, ds. Fijnebuik te Zoutelande en ds. v. Rhee te Biggekerke, die wel de oogen openden voor den weg ter ontkoming, doch op dezen weg niet voorgingen. Van v. Rhee was Budding de opvolger. En bnitengewon mensch met groote ga ven, doch ook met een wispelturig karak ter. Dit kwam ook uit en wreekte zich in zyn belijdenis en zyn beschouwing omtrent kerkrecht. Spreker toonde aan hoe Buddings invloed zeer groot ten goede is geweest, doch niet naar zijn keuze maar door de omstan digheden. En met een donkere schaduw zijde. Op vele plaatsen van Zeeland stichtte Budding gemeenten. Toch was zyn predi king niet als die van zyn voorganger, meer een half wettisch, half evangelisch voorstellen der Bybelsche waarheid, wat hem door zyn ouderlingen Wisse en Wij- nand onbewimpeld werd gezegd. Dit dreef Budding uit niet naar Gods Woord, maar naar de keurmeesters, die hem de leesstof leverden waardoor hy „specifiek" gerefor meerd kon worden. Hij volgde hun raad, werd helaas eenzijdig en liet zich leiden door eene bedriegelijke gevoelsmystiek. Budding heeft later het feit dat hij af gescheiden gemeenten gesticht had, als dwaasheidbetreurd. Hy liet zich leiden door een „heb je er wat voor in plaats van door „wat wil de Heere Uit Zuid-Holland waar men niet van zijn mysticisme, van zyn ij ksysteem gediend bleek, bracht hij naar hier de klachten van den hoogmoed mee: Het verstand heerscht. Men mist God. De Geest is niet meer in de kerk. Gods volk zal er weer uit moeten. En andere. En men geloofde 't, wijl hy 't zei. Zoo bereidde hy de scheiding uit de scheiding. Hij werd independent, brak ook met verschillende fundamenteele stukken der waarheid, en formeerde corporaties die eene bespotting waren van zyn vroeger leven. Dankende God voor wat Hij in Budding voor Zijne gemeente gaf, zoo luidt spre kers conclusie, betreuren wij diep zijn ontzaglijken val en bidden dat Hij ons beware voor afdwalingen, als die Budings laatste levensjaren hebben gekenmerkt. Daarna spraken ds. Feringa en ds. Van der Valk een praotiscli woord tot verleven diging van den Zendingsij ver.' De Goesclie Zendingsdag levere vele goede vruchten. Goes. De heer Schmidt, leeraar in de geschiedenis aan de Hoogerere burgerschool alhier, is gisteren, na een lijden van eenige maanden overleden. Als een bijzonderheid worlt gemeld, dat bij den landbouwer K. de Wijze te Biggekerke, een stuk land bezaaid met zomergerst, thans in volle aren prijkt. Goes. Twee soldaten waren in den nacht van Maandag op Dinsdag jl. ontvlucht uit de klas van discipline te Vlissingen. Heden Woensdagmorgen werden beiden in een logement alhier opgemerkteen hunner werd door de politio gearresteerd, terwyl de ander de vlucht nam. De ge arresteerde werd onder politie geleide naar zijn garnizoen teruggebracht. .8 Gravenpolder. In de vergadering vaningelanden van den polder 's Gravenpol der is benoemd tot gezworen van den polder dhr. W. Geelhoed alhier en herbenoemd tot lid van den Dijkraad van den Calami- teuzen Willem Annapolder dhr. C. J. Labrijn te Goes. 's Heer Abtskerke- De hond die de vorige week bij den landbouwer A. Ver- meule werd mede gelokt en verder aan eenige personen te koop aangeboden, is Dinsdagmorgen jl. door den dader zelfbij den eigenaar teruggebracht. Tegen een hoofdonderwijzer in een kleine gemeente in Gelderland is door de politie procesverbaal opgemaakt wegens het doen verrichten van persoonlijke dien sten, door kinderen beneden den leeftijd van 12 jaar, in de uren, waarin in de ge meente openbaar schoolonderwijs wordt ge geven. Op grooten voet. Gisteren werd voor de Haagsche rechtbank die opzending van een bedelaar gevraagd, die binnen een paar dagen zijn uitgaanskas van ruim f 21 had opgemaakt. Verleden week werd de op zending van een bedelaar uitgesproken, die in 3 weken zijn uitgaanskas van f 45 en zijn opgeloopen pensioen van ongeveer f 600, dus plus minus f 645 had zoek gemaakt. Te Deventer zijn twee doofstommen in het huwelijk getreden, die elkander op het instituut te Groningen hadden leeren kennen. De schildersknechts te Enschede hebben het werk gestaaktzij volharden bij den eisch van 16 cent per uur. Enkelen hebben het werk hervat op 15 cent per uur. Op de ijzergieterij te Ulft^ staakten insgelijks de werklieden den arbeid. In de venen te Emmer Compascuum is het werk op het oude loon hervat. Menschen-Woningen. Sinds 1 Mei houdt aan de strook „de Huizen", midden in de kom der Hoogeven, een tweetal ge zinnen verblijf in een zoogenaamden turfbok. Het zijn vrij talrijke gezinnen. De eenige bedekking van den turfbok wordt aange bracht door stukken oud zeil en oud kleed aan de eene zijde verbonden aan en rus tende op de onderste romp van een oud kabinet, aan de andere zijde evenzoo op de plecht van een bok. Men zegt, dat de kinderen slapen in de laden van het kabinet, waardoor zij van onder en ter zijde wellicht beschut zijn tegen vochten tocht als de laden tenminste goed dicht zijn. Te Maastricht is eergister-middag in de koninklijke papierfabriek een werk man door een opening gevallen, die tot het doen van herstellingen in een hoek van een zolder was aangebracht. De man kwam ongelukkig op zijn hoofd terrecht en bleef dood op de plaats. Het 5 jarig jeenigst kind van een smid te Zoeterwoude is maandag al hoepelende in het water gevallen en ver dronken. Een aardig buitenkansje viel een rechercheur van politie in Den Haag ten deel. Een der voornaamste ingezetenen had een groote geldsom verloren. Hij deed hiervan aangifte aan het hoofdbureau van politie, vermoedende dat diefstal was ge pleegd; het geld bleek echter door den eigenaar te zeker te zijn weggeborgen, want het mocht genoemden rechercheur gelukken in de woning de geldsom te vinden. De rechercheur ontving een be looning van f 1000. In de middeleeuwen waren er geen zit plaatsen in de kerken. De aanwezigen stonden of knielden. Daarom werden knie kussentjes verstrekt om de voeten of knieen van den kouden steenen vloer te houden en de zitbanken volgden. Voor de vacante betrekking van plantsoenopzichter te Delft waaraan eene jaarwedde van f700 is verbonden, benevens vrije woning, hebben zich aangemeld ruim 140 sollicitanten. Te Den Haag zyn bij enkele perso nen verschijnselen van vergiftiging voor gekomen, na het gebruik van eetwaren, bereid met bakolie. Een Engelsch medisch tijdschrift deelt mede, dat in 1833 niettegenstaande in dat jaar meer dan 132,000 slangen en wilde beesten werden afgemaakt, 21,213 menschen in Engelsch Indië ten gevolge van slangen beet zijn gestorvenen 2804 menschen door tijgers, beren en wolven zijn gedood. Dit aantal neemt steeds toe, niettegenstaande premiën voor het dooden van verscheurende dieren en slangen worden ui gekeerd. In de laatste vijf jaren zijn door slangen, tijgers, beren en wolven meer dan 120,000 menschen in Engelsch Indië geduwd. Te Londen heeft de commissie door den Engelschen minister van handel belast met het onderzoek naar de oorzakon van het vergaan der Elbeeen aanvang go- maakt met haar bijeenkomsten. De werk zaamheden der commissie worden geleid door den rechter Marsham. De commissie moet in hoofdzaak twee vragen beantwoor den, nl. of de commandant der Crathie die de Elbe in den grond boorde, vol doende voorzorgsmaatregelen had genomen en verder, of de noodsignalen, die na de aanvaring door den gezagvoerder der Elbe werden gegeven, de meening rechtvaar digden van den commandant der Crathie, dat de Elbe niet in nood verkeerde. De commandant van de Crathie, Gor don, verklaarde, dat hij na de botsing naar de Elbe was gestoomd, maar, toen de lich ten verdwenen, in den waan werd ge bracht, dat de Duitsche stoomboot haar tocht had voortgezet. Geroep om hulp of noodsignalen had hij niet gehoord. Tot het aanbreken van den dag was hij in de nabijheid gebleven, zonder iets van de El'ie te bespeuren. Na Kapitein Gordon werden de eerste officier Craig en de stuurmen White ver hoord. Beiden verklaarden, dat zij in den nacht toen de aanvaring plaats had op hunne posten waren geweest en hielden de bekende bewering vol, dat de Elbe, kort voor de botsing, haar koers had ge wijzigd. Uit Parijs wordt aan de Frankfuiter Ztg. het volgende curieuse geval gemeld. De Belgische fabrieken die tijdens de werkstaking in de lucifersfabrieken van den Franschen Staat, de benoodigde hoe veelheden lucifers leverden, slaan nu aan de regeering te Parijs de volgende regeling voor: Frankrijk blijft zijn lucifers betrek ken bij de Belgische fabrikanten, heft zijn fabrieken op, en blijft niettemin aan de werklieden het tegenwoordige loon uitbe talen. Dan zou de Fransche schatkist er nog 160.000 frs. voordeel bij hebben. Dd zaak is, dat een millioen lucifers in Fran krijk 135 frs. kost, in België daarentegen slechts 80 frs. Het voorstel schijnt aanlokkelijk, maar het moet de Fransche consumenten te den ken geven over het voor en tegen van een staatsmonopolie. Een telegram uit Cuba meldt dat generaal Brezen de opstandelingen bij de Rio Seco verslagen heeftook bij Guade- lupe werd een bende van 200 opstande lingen met verlies uiteengejaagd. Maarschalk Cauipos is naar Cienfuegos vertrokken. Volgens bericht uit Jokahama moet de toestand te Seoel hachelijk zijn de eerste minister heeft zijn ontslag ingediend de minister van binnenlandsche zaken roept den bijstand in van de vertegenwoordigers der vreemde megendheden. De residentie van den oud-regent, leider der anti-Japan- sche partij, wordt door de politie bewaakt. De schrijver over Chineesche toestan den in de N. R. C. zegt onder meer het volgende Iedere familie heeft zijn eigen kerk hof. Dit is een rechthoekige lap grond en in het puntje, aan een van de hoeken, daar is het graf van den stamvader. De volgende geslachten komen dan ieder op zijn beurt, in rechte lijnen, evenwijdig met de diagonaal. Hoe verspreid de familieleden ook ge durende hun leven mogen zijn, in den dood worden zij weder alle vereenigd en geen reis is te lang, geen moeite is te groot, om den overledene naar zijn laatste rust plaats op den doodenakker van zijn familie te brengen en zijn graf te delven aan de voeten van zijn voorzaten. Dat de Chi- neezen hier zoo veel beteekenis aan heeh- ten, is de voornaamste reden dat wij niet reeds lang overstroomd geworden zijn door hunne goedkoope werkkrachten, want het ergste dat een Chinees kan overkomen is dat zyn beenderen in den vreemde moeten rusten. Vaak, wanneer ik in Mantsjoenje reisde ontmoette ik karavanen, welke een lijk kist met zich voerden. Voorop gingen mannen die op „klinkende steenen" sloe gen, of op fluiten treurmuziek speelden. Dan kwam de zware lijkkist, welke aan twee lange bamboes hing en door een paar kameelen gedragen werd. Boven op de kist in een kooi, zat een witte ;haan, die naar het mij scheen er ook erg treurig uitzag. Misschien bad hij een vaag voorgevoel, dat hij boven het geopende graf aan de goden geofferd zou worden. Sommige man nen droegen reeds banieren met Chineesch opschrift en een groote parasol boven de kist. Ik knoopte een gesprek met de begra- fer.isgangers aan en vroeg hun in mijn beste Chineesch: „Kway Shing? You nali leidi (Wat is uw eerwaardige naam?) maar hun antwoord was zoo een zondvloed van monosyllaben dat ik mijn tolk vroeg het te vertalen. Hij vertelde mij dat zij van het noorden van Mongolië kwamen en het lijk naar Kanton voerden om het al daar in het familiegraf bij te zetten. Op mijn verdere vragen vernam ik de vol gende bijzonderheden. De overledene was een mandar jn en was het vorige jaar ge storven. Daar zijn Vrouw echter ook ziek was, bleef men met de begrafenis wach ten in de stille hoop, dat men ze dan allebei tegelijk zou kunnen vervoeren. Ge durende den geheelen winter was de toe stand van de vrouw, van hun standpunt gez.en, hoopvol en zij bestelden reeds naar kist maar toen liet weder warmer werd, begon zij te herstellen en knapte eindelijk heelemaal op. Dus vertrok meu zonder haar en zonder haar kist. k'„Maar", vroeg ik, „als die mandarijn al bijna een jaar geleden gestorven is, is bij dan niet een beetjeen om de' gevoe lens van zijn vrienden te sparen sprak ik het woord niet uit maar hield veelbetee- kenend den vinger aan mijn neus. „Neen," antwoordde mijn tolk, „dat is zoo erg niet, ten eerste was hij den ge heelen winter bevroren en dan zijn de na den van den kist zorgvuldig dicht ge maakt en de planken zijn een decimeter dik". Dat was trouwens waar en de kist, als allo chineesche lijkkisten, zag er solie- de uit. Het is vreemd dat de Chineezen aan hunne dooden zulke sterke woningen geven, terwyl de levende zich tevreden stellen met modderhuizen, welke ieder oo genblik dreigen in te storten. \Y ij hebben in langen tijd niets meer gehoord van den Voorzitter der Synode der Russische kerk, den beruchten vei-- volger van allen die niet tot de staats kerk in Rusland behooren. Pobjedónoszeff stond tot dusver bij den tegenwoordigen Czaar Nicolaas 1 niet in de gunst. Meermalen werd bericht, dat de tyrannieke vervolger van zijn ambt zou worden ontzet. Dit is intusschen nog niet geschied, want dezer dagen werd be richt dat Pobjedonoszetf in een vergadering van het geschiedkundig genootschap te Pe tersburg, waar keizer Nicolaas tegenwoor dig was, eene redevoering gehouden heeft, gewijd aan de nagedachtenis van keizer Alexander III. Pobjedonoszeff's rede was blijkbaar er opgericht om onder den te genwoordigen keizer de invloedrijke posi tie te behouden, die hij onder Alexander 111 had. Pobjedonoszetf wees op Alexanders be langstelling in het verleden van Rusland, op zijn daaruit ontstane vaderlandsliefde en nationalen trots en zijn helder inzicht in de belangen van Rusland. De spre ker vergeleek daarop Alexander I met zijn achterkleinzoon, die beiden hun land even lief hadden. Keizer Alexander 1 wilde orde scheppen in den chaos, de misbruiken uitroeien, de drukkende banden der slaver nij en van het vooroordeel verbreken. Maar hy zocht zijn ideaal buiten Rusland. Hij droomde, onbekend als hij was met den aard en de behoeften van zijn volk, van een volksvertegenwoordiginghij wilde, onbekend als hij was met de nationale be teekenis der orthodoxe kerk, gelijkstelling van alle godsdienstenhy verlangde het czaardom Polen te herstellen, onbekend als hij was met de geschiedenis, die hem ge leerd zou hebben dat het czaardom Polen de slavernij en dienstbaarheid van het Russische volk beteekende. Alexander III daarentegen kende zijn volk en zijn geschiedenis. Van hem wist men dat hij geen Russisch belang, noch in Polen, noch in eene andere grensstreek voor een vreemd element, zou opgeven dat hij diep in zijn ziel het geloof van zijn volk en de liefde tot de orthodoxe kerk bewaarde, hare opvoedende beteeke- dis voor het volk begreep en met bet volk geloofde aan de onwrikbare beteekenis der alleen-heerschappij in Rusland en om ha rentwille niet ouder den bedriegelijken schijn van vrijheid verwarring van spraak en van meeningen z»u toelaten". In dit verschil tusschsn beide vorsten is volgens Pobjedonoszeff de oorzaak gele gen van het wantrouwen, dat Alexander I's hervormingsplannen bij het volk ver wekten, terwyl het volk in Alexander III geloofde. Daar Nicolaas II de autocratische begin selen zijns vaders met hart en ziel aan kleeft, zal deze rede hem wel bevallen zijn. De voorzitter der synode zal zeer waarschijnlijk zijn doel bereikt hebben. Het bovenstaande ontleenen wij aan De Nederlander. Of de spelling van den naam juisr is, betwijfelen wij. Misschien moet 'tzijn Probodonoszeff. Private oesterplaten in de wateren van boven Virginia, worden tegen oester- dieven beschermd door een eenvoudig maar nochtans zeer afdoend middel. De platen, zestien akkeis groot, zijn kruislings met stevige draden overspanntn die zelfs bij laag water nog onzichtbaar zyn. De Oester- dief die zich op deze platen waagt is er zeker van op den een of anderen tijd zijne dreggen te verliezen en er wordt daarom hoogst zeldzaam gestolen. Een nieuwe vuurtoren zal opgericht worden op Pennmarch Point aan de En- gelsche kust en bekend als de Eckmahl vuurbaken. Het zal een electrisch licht bevatten van 40 miljoen kandelaars kracht, een licht afwerpende dat bij helder weder gezien kan worden op een afstand van drieendertig mijlen en bij mistig weder op een afstand van eenentwintig mijlen. Dr. Moffatt, de gedistingeerde zen deling en schoonvader van Dr. Livings tone, predikte eenmaal een lange sermoen voor een stam in het binnenland van Afrika. Enkele minuten daarna zag hij een talrijke menigte zich om een gewoon uitzienden wilde scharen en tot zijne niet geringe verbazing hooide hij den jongen Afrikaan zijne sermoen woord voor woord herhalen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 2