ZIERIKZEE. HULST. Gemeenten. a. b. c. Zierikzee 552 279 232 Haamstede 97 62 73 Noordwelle 50 34 36 Renesse 74 53 45 Serooskerke 19 14 17 Burgh 59 29 37 Eikerzee 45 25 18 Ellemeet 46 22 32 Brouwersh. 120 82 58 Zonnemaire 84 49 49 Dnivendijke 55 31 28 Kerkwerve 92 40 28 Noordgouwe 67 32 37 Dreischor 117 65 70 Oosterland 123 68 57 Nieuwerk. 107 71 51 Ouwerkerk 69 56 53 Bruinisse 233 104 95 Te zamen 2009 1116 1016 Gemeenten. b. c. Axel Boschkapelle Clinge Graauw Hengstdijk Hoek Hontenisse j Hnlst Koewacht Gssenisse Overslag Philippine Sas van Gent St. Jansteen Stoppeldijk Terneuzen Westdorpe Zaamslag Zuidddorpe Te zamen 348 56 103 124 37 160 331 206 141 61 31 36 105 129 104 505 91 268 58 2894 279 20 81 77 31 105 274 159 126 63 30 24 74 98 68 346 45 165 57 2142 241 40 67 88 33 89 143 112 184 90 51 13 22 54 117 80 254 45 141 52 1916 Er werden dus uitgebracht 1916 geldige stemmen. Gaan af: Blanco 48. Blijft 1873 geldige stemmen. Hiervan bekwamen de heeren P. Moes (a. k.) 1072. P. F. Fruijtier (k.) 1174, C. IJsebaert (k.) 1086, F. C. O. M. Hombach (k.) 995 D. J. Oggel (a.) 839, J. Vogelvanger (1.) 201 stemmen zoodat gekozen zijn de heeren Fruijtier, Moes, Ysebaert en Hombach (allen aftr.) De heer jhr. mr. J. H. J. Quarles van Ufford, oud-lid der provinciale staten van Zeeland voor het kiesdistrict Goes, is gekozen tot lid der provinciale staten van Zuid-Holland in het kiesdistrict Zoeter- meer. De heer Quarles was vroeger burge meester van Axel, thans van Noordwijk. lerseke. Vergadering van den Gemeen teraad van Donderdag 16 Mei. Tegenwoordig 8 leden, afwezig de heeren Joos Sandee en Sauer. Voorzitter de heer Klos le wethouder. De notulen der vorige verg. worden on gewijzigd goedgekeurd. Ingekomen is o. a. kennisge eing van den heerJ.A.P. Geill, dat hij den 18en dezer zijne betrekking van burgemeester zal aan vaarden. De legger van wegen en voetpaden wordt voorloopig vastgesteld. Door het Algem, Armbest. is ingezonden een voordracht tot benoeming van een lid van dat bestuur in de plaats van den heer Molhoek. No. 1 is de heer D. Schipper no. 2 de heer J. C. v. d. Burght, beiden raadsleden. De eerste wordt benoemd doch neemt deze benoeming niet aan. De heer Sinke zegt dat het den schijn heeft als kon het Armbest. geen leden vin den buiten den Raad. Hij acht dit niet goed omdat het Armbest. rekenplichtig is aan den raad. Dat een paar raadsleden in het Arm bestuur zitten kan zijn nut hebben, maar veel verder moet het niet gaan. Als bijv. de beide wethouders in- het armbest. zijn is er weinig vrees dat hunne voorstellen betreffende koop of verkoop niet door den Raad zullen worden goedgekeurd. Hij stelt dus voor dat aan 't Algem. Armbestuur om een nieuwe voordracht zal verzocht worden. Dit wordt met algem. st. aangenomen. Van het Polderbestuur der Brerde Wa tering bewesten lerseke is mededeeling ont vangen dat de ingelanden van dat water schap de voorloopige overeenkomst hebben goedgekeurd, waarbij het Polderbestuur den onderhoudsplicht van den weg over den Breedschen dijk overnam tegen betaling door de gemeente van f300. Met deze kennisgeving gaat vergezeld een concept- acte, waarin de verdere voorwaarden der overdracht worden omschreven. Het con cept wordt met eene kleine redactie-wij ziging van den h. Sinke, waardoor te dui delijker blijken moet, dat de f300 slechts eenmaal moet worden betaald, met algem. stemmen goedgekeurd. Aan den minister van Financiën is in dertijd verzocht om den kostelsozen afstand van een kleine smalle strook van het binnen beloop van den zeedijk tusschen de Kaai- straat en het Schuttershof, ten einde daar van een weg te maken. Eene gunstige beschikking op dit ver zoek is heden ingekomen. De gevraagde grond wordt tot wederepzeggens toe in beheer en onderheud aan de gemeente af gestaan. De voorwaarden waaronder dit geschiedt worden door de Raad met alg. st. aanvaard. Daarna wordt de openbare vergadering gesloten. Heinkenszand.Verplaatst naar Hukt, om 21 Mei in dienst te treden, de brigadier bij de Kon. marechaussees, A. Uiterschout, thans te 's Hertogenbosch. Prov. blad no. 48 bevat een besluit van den commissaris der Koningin dat o. Punt 4o. van art. 5 van het besluit van 8 Mei 1895, A no. 1186/1, 3de afdee- ling N. M. (Provinciaal blad no. 45) wordt gelezen als volgt 4o. de verlofganger, die art. 133, 134 en 136 niet naleeft, wordt in werkelijken dienst geroepen en daarin gedurende ten hoogste twee maanden gehouden. De duur van dezen dienst wordt bepaald door den Minister van Oorlog. (Art 137 b. In punt 9o. van evengenoemd art. 5, de woorden: „wordt onder de wapenen ge roepen en van drie tot zes maanden ge houden" vervangen door: „wordt in wer kelijken dienst geroepen en daarin gedurende ten hoogste drie maanden gehouden. „De duur van dezen dienst wordt door den Minister van Oorlog bepaald". K e r k ii i e u vv s. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ritthem de heer C. Touw, cand. te Brielle. Waarde. In de Donderdag gehouden vergadering van Notabelen is tot Kerk voogd in plaats van den overleden heer H. C. Poleij benoemd de heer C. J. Vroegop. Evang. Luth. Bedankt voor Groede door ds. C. P. Westermans te Wildirvank-Veendam. R. K. Kerk. Door den bisschop van Haarlem zijn benoemd tot kapelaans te Middelburg D. M. G. P. de Haas, te 'sHeerenhoek J. W. T. Heeswijk. S c h o o I n i e u w s. De heer A Rademaker te Middel burg is met 114 van de 227 stemmen gekozen tot lid van het Hoofdbestuur van de Yereeniging van chr. Onderwijzers in Nederland. Het Hoofdbestuur is weder voltallig IU*insZ\k!A. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg Heden Vrijdag zijn veroordeeld wegens het plegen van 16 feiten van verduistering A. V., 28 j., arbeider, Kloetinge, tot 6 m. gev. straf mishandelingC.L.H.,bijgen.WittenBuijs„ 31 j., St. Jansteen, en J. J. B., 39 j., Clinge werklieden, ieder tot 14 d. gev., en P. v. D., 30 j., koopman, en W. d. B., 20 j., bakkersknecht, beiden Ellewoutsdijk, ieder tot f5 b. s. 5 d. h.; wederspannigheid J.C. Z.,21 j.boerenknecht, Rilland-Bath, tot 7 d. gev. straf, en vernieUng: W. H., 30 j., varensgezel, tijdelijk verblijfhoudenie te Wemeldinge, tot f8 b. s. 8 d. h. Allen in de Kosten. Vrijgesproken-. A. C. M, 59 j., leurder, Wissekerke, beklaagd van huisvredebreuk, en P. R, 21 j., boerenknecht, en L. G, 20 j., arbeider beiden Ovezande, en C. S, 23 j., werkman, Middelburg, allen beklaagd van mishandeling. In zake F. J. B, oud 67 jaren, molenaar te Aardenburg, geappelleerde van een von nis van het kantongerecht te Oostburg, waarbij de dagvaarding werd nietig ver klaard hem was eene overtreding der krankzinnige wet te laste gelegd, is het von nis des eersten rechters vernietigd en de zaak terug verwezen naar dien rechter, o m met inachtneming dezer beslissing, op de bestaande dagvaarding opnieuw te worden behandeld en afgedaan. Gemengde Berichten. Vlissingen. Gisteren werd alhier nabij de Keersluis opgevischt het lijk van de 17 jarige C. v. d. B. uit Kruininge. Dit meisje was reeds sinds den 8 Maart j. 1. vermist. Op een der stembriefjes die Woens dag te Middelburg op het hoofdstem- bureau werden voorgelezen, stond Goesti Djilantik. Omtrent de ongesteldheid, den heer Koole overkomen terwijl hij in het stem bureau zat, vernemen wij het volgende: Hij was (reeds koortsig toen hij naar het raadhuis ging, om daar van 9 tot 11 uren een zijner collega's te vervangen. Het nazien der gelezen biljetten, het turen op de ruitjes en streepjes der in- vullings-tabel viel hem bij' het doorkomen der koorts zeer moeilijk. Omstreeks 10 minuten voor 11 uren hoopte hij mog het te kunnen volhouden tot hij zou worden afgelost. Ware het mogelijk geweest den ingespan nen arbeid eenige oogenblikken af te breken, waarschijnlijk zou de hem overvallende „flaauwte" niet zijn voorgekomen. Woensdagavond was hij, bij 't afgaan der koorts, weder hersteld. Bij Westerschouwcn is gestrand de tjalk „De onderneming", kapt. Sloots, ge. laden met cement, van Londen-bestemd-naar Allona. De kapitein, diens vrouw, de stuur man en een matroos zijn behouden aan land op den vuurtoren aangekomen. Het schip is vermoedelijk weg. St- Maartensdijk, 16 Mei. Bij de gisteren gehouden vergadering van inge landen van het Waterschap St. Maartens dijk werd de rekening ovsrhet afgeloupen dienstjaar goedgekeurd en de begrooting voor het dienstjaar 1895/96 onveranderd vastgesteld. Na behandeling der gewone zaken werd aan de orde gesteld een schrijven van het Waterschap St. Anna- land 9 Aug. 1894, waarin wordt voorge steld den weg van af den lsten dijk tot aan de St. Annalandsche grens bij G. Moer land te begrinten. Na discussie werd dit voorstel verworpen met 39 tegen 6 stem men. Eveneens werd verworpen met 27 tegen 19 stemmen een voorstel om in be ginsel te besluiten tot het begrinten van jaar lijks pl. m. 1000 M. der zand- en aarde wegen. Het Dijkgeschot per H. A. werd voor de verschillende polders vastgesteld als volgt: Oudeland f 9,10; Middelland f. 4,10; Noord f. 8,90; uiterst Nieuwland f 4,10; Ravensoord f 3,90; Groote en kleine Landekens f 2,80; Slabbecoorne f 9,80; Molen f 11Pluimpot f 2,80. Sluis. Woensdag vierde de burgerij het veertigjarig jubilé van haren beminden burgemeester Hennequin. Het feest slaag de, ondanks het koude weer, uitstekend. Een geschenk werd namens de burgerij den jubilaris aangeboden door de jongejuf frouwen A. v. Rossenberg, M. Storm en E. Heirman, bestaande uit een koperen hoeklamp met kanten abatjoar, benevens een album met de namen van lien, die tot het geschenk geldelijk bjgedragen hadden. Voorts speelde het fanfarekorps „Apollo" het „Wien Neerlandsch bloed" en zong de christelijke zangvereeniging een feest lied, op deze gelegenheid toepasselijk. Daarna wensekten de schoolkinderen in eenige liederen hem heil, waarop een optocht en volksspelen volgden. De versieringen, vooral in de Dinsdags straat, aan het Stadhuis en op de Groote Markt waren schitterend te noemen. Bloem perken, waarvan op een een fontein, tooi den de hoeken van sommige straten. Eere poorten waren in menigte opgericht. Op een stond dit opschrift, aan de eene zijde „De Dinsdagsstrater aldus eert Hem, die nu 40 jaar regeert Deez' plaatsdat onder vreugd en lijden Steeds onze trouw hem moog verblijden." en aan de andere zijde „Door d' eendrachtsband Is deze poort geplant." De verlichting kwam door den harden wind niet tot zijn recht. Vele buurtcom- missiën besloten haar uit te stellen. Na de serenade had een fakkeloptocht plaats, waarin legio transparanten voor kwamen met opschriften „Heil den Bur gemeester," enz. De minister van marine heeft bepaald dat in den vervolge bij aanbestedingen van katoenen zeildoek voor de marine als eisch zal worden gesteld, dat het doek vervaar digd moet worden in Nederlandsche fa brieken. In de nabijheid van den Overtoom, gemeente Sloten, is gisterenavond een man die eene mestschuit bevoer, doordien hij een lijn had gegrepen van een schip, dat door een sleepboot werd gesleept, overboord getrokken en verdronken. Naar men verneemt, laat de omgekomene eene weduwe met een zestal jeugdige kin deren na. Als een bijzonderheid kan dienen, dat het Friesche dorpje Waaxens, slechts bestaande uit 13 gezinnen... 14 kiezers telt. Een slechte weger. Epn landbouwer uit Eemnes-buiten had aan een slager uit Naarden vier zware varkens verkocht, die in twee partijen moesten geleverd worden. De boer bracht er eerst twee en deze werden door den slager gewogen en vol gens dat gewicht betaald. Het viel den boer zeer tegen, dat zijn varkens slechts het gewicht hadden, dat door den slager was bepaald. Hij sprak er daarom over met een buurman, die hem aanried de beide andere varkens eerst te Laren te la ten wegen, alvorens zij naar genoemden slager werden gebracht. Die raad werd op gevolgd en van het waagbriefje voorzien werd de reis naar Naarden aanvaard. De varkens werden op dezelfde wijze gewogen en de slager gaf een briefje, waarop het gewicht stond uitgedrukt. Toen de boer dat inzag, merkte hij alras, dat het briefje van den slager 43 kilo lager was dan dat van den waagmeester uit Laren. De sla ger, aldus van zijne oneerlijkheid overtuigd, werd aanstonds bereid gevsnden, volgens het briefje van den waagmeester te beta len. Hij haastte zich tevens om 20 gulden daarbij te betalen, die door den boer ge- ëischt werden en schadeloosstelling voor vermoedelijk te weinig gewicht van de varkens, die een week te voren waren gebracht en eveneens door hem waren ge wogen. De onderwijzer aan de 2e school te Stadskanaal werd eergisteren ochtend te vergeefs in de school gewacht. Na een ingesteld onderzoek bleek, dat noch hij, noch zijne echtgenoote in den afgeloopen nacht tehuis waren geweest. Gisterenoch tend te lO'/s uur werden de lijken van beide personen uit de Hoofd vaart opgehaald. De donker had hen waarschijnlijk misleid. Het hoogwater doet zijne kracht en scha le weer gevoelen. Gisterenavond met vloed leverde de zee te Scheveningen een indrukwekkend schouwspel op. Vele visschersgezinnen zijn in spanning over tientallen schepen die op 't oogenblik nog in zee dobberen. Verschillende polders bij Pernis, Eemnes en de uiterwaarden bij Zwolle zijn onder- geloopen, de veldvruchten werden vernield. De gemeenschap tusschen Monnikendam en Marken is verbroken. Te Katwijk werd een vischschuit door een hevigen golfslag ondersteboven geworpen. De schipper heeft een paar uur lang op een stuk hout in de woeste branding rond gedreven. Hij werd door eenige mannen aan den voet der duinen op (lrie vierde uur van het dorp gevonden en behouden thuis gebracht. Doch zijn broeder, Klaas v. d. Plas, en vier matrozen kwamen in de golven om. Onderhen was er een die als plaatsvervanger voor een ziek thuis gebleven matroos dienst deed. Onder Weespercarspel werd een schipper van zijn schuit geworpen door den storm en verdronk. In eene smederij te Utrecht wilde een 12-jarige knaap, Zondagmiddag aan een paar vriendjes, met wie hij speelde, eens laten zien hoe een boormachine werkte, en bracht deze daartoe in beweging. Nau welijks had hij dit echter gedaan, of de wijsvinger van zijn rechterhand raakte tus schen die machine beklemd en werd, door dien zij niet wisten hoe zij deze tot staan moesten brengen, bijna geheel afgeknepen. Op het hulpgeroep der kinderen kwa men de ouders dadelijk toesnellen en brach ten den knaap, die hevig bloedde, naar het ziekenhuis. Hoe verkeerd het is spelden in den mond te steken, bleek dezer dagen weder te Kollum, waar een meisje, bij het onder wijs in nuttige handwerken een speld in den mond stak en die doorslikte. Er werd terstond geneeskundige hulp ingeroepen, doch men heeft de speld tot nog toe niet kunnen verwijderen. Te Veendatn is een jongetje van ruim 3 jaren van de sluisdeuren aan het beneden-Verlaat gevallen. De schuiven stonden open, zoodat het ventje spoedig verdween. Na lang zoeken vond men het lijkje onder een schip. Een jongeling, die Zondag te Breda bij eene vechtpartij ernstige verwondingen kreeg, is aan de gevolgen daarvan over leden. De vermoedelijke daders zijn op de vlucht. Men schrijft uit Ut/echt aan de N. R. CtDe directeur van onzen ge meentelijken reinigingsdienst, de heer P. Renkema, heeft op een wijze, die stellig navolging verdient, ten voordeele van het ziekenfonds van het arbeiderspersoneel, dat aan zijne afdeeling werkzaam is, eene in richting gemaakt, die gedurende de w einige jaren van haar bestaan reeds vrij aanzien lijke baten voor dit fonds heeft afgeworpen. Uit den aard der zaak brengen de vuil niskarren niet alleen van particulieren, maar ook van de kazernes, gasthuizen en dergelijke groote instellingen veel voor den mensch onbruikbaar geworden en als zoo danig weggeworpen voedsel mede. Dit voedsel, zooveel mogelijk gereinigd en ge zuiverd, weet men op de aschbelt nog aan te wenden voor voeding van konijnen. Voor eenige jaren met een tweetal van die snel voorttelende dieren begonnen, heeft men er sedert dien tijd reeds honderden kun nen verkoopen en door gepaste kruising en aankoop van fraaie en zeldzame exem plaren is men er dikwijls in het bezit van zeer schoone en kostbare soorten. Op het oogenblik kan men in een paar behoorlijk afgesloten konijnenbergen een aantal jtnge diertjes zien dartelen en in verscheidene hokken zitten zeer schoone en groote soorten opgesloten. Het spreekt vanzelf, dat de werklieden, die herhaaldelijk getuigen waren van de belangrijke voordeelen, die deze teelt voor hun ziekenfonds afwerpt, ook aan de verzorging der dieren de meeste aandacht wijden. Wijnver valschingIn het Maandblad tegen de vervalschingen komt een afdruk voor van de redevoering van Dr. v. Hamel Roos, over wijnvervalschingen. Vooral wat de heer Roos over portwijnen meedeelde is van belang, omdat het gebruik van deze wijnsoort vaak door geneeskundigen wordt voorgeschreven om haar eigenaardige eigen schappen, vooral de minerale bestanddeelen en pkosphorzure zouten. Hij toonde uit zijne onderzoekingen aan, hoezeer hetgeen als portwijn wordt ver kocht, vaak verschilt van den echten wijn. In Duitschland bestaan groote fabrieken, die kant en klaar essences enz. leveren voor het vervaardigen van het meest be kende wijnmerken. Wierook (olibanum thus) is de naam van een gomhars, die uit de stam van verschillende Bos welliasoorten in het N. O. van Afrika, in de nabijheid van kaap Guardafui en op eene smalle strook in 't midden der zuid-oostelijke kust van Arabi», tusschen kaap Noes en kaap Sjedsjer, ver kregen wordt. Dit geschiedt door insnij dingen te maken in den stam en het hieruit wegvloeiend melksap vast te laten worden. Wierook bestaat hoofdzakelijk uit hars, eene gomsoort en aetherisclie olie en komt nagenoeg uitsluitend over Bombay in den handel. Reeds de Phoeniciërs en Egypte- naren ontstaken wierook in hunne tempels. Een vreeseljk verhaal komt uit Midland County, in 'den Amerika anschen Staat Michigan. Daar trouwde Zondag de een en twintig jarige Hale met de acht tien jarige miss Belie Hammond na afloop der plechtigheid betrok het jonge paar een huis, dat de vader van den jongen echtgenoot het paar had geschonken. Maandagmorgen ontdekte men, dat vlam men uit het gebouw sloegen en zoo snel om zich grepen, dat de bewoners onmoge lijk konden ontsnappen. Toen de brand weermannen het vuur meester waren, vond men de verkoolde lijken van de jongge huwden. Doch het afschuwelijkste werd later ont dekt. Want men bespeurde dat de trap pen en de vloer waren gedrenkt met kerosyne en onder de vloerkleeden vette lappen waren gestopt. Maandag heeft dientengevolge de politie zekeren John Allen in hechtenis genomen, onder de ver denking dat hij den brand heeft aange stoken. Er was vroeger sprake geweest van een huwelijk tusschen John Allen en Belie Mammond. De prijs van kamfer is in den laat- sten tijd sterk gestegen, omdat het in Japan, dat de meeste kamfer levert, verboden is de kamferboomen om te trekken. Het pro duct wordt nu alleen verkregen door in snijdingen, waardoor de oogst op de helft is gedaald. De oorlog met China heeft bovendien den uitvoer verminderd. De aanvoer te Londen is dan ook in de eerste 4 maanden van 1895 slechts 4785 pakken geweest tegen 13204 in Jan. April 1894. Bij de influenza wordt in Engeland veel kamfer door de doctoren voorgeschre ven. Dat alles heeft den prijs enorm op gedreven. Omtrent het vergaan van een prauw in Straat Madoera, meldt de „Soer. Cit." Een vreesdij k ongeluk moet in de wa teren van Straat Madoera dezer dagen hebben plaats gehad. Het wemelt ter reede van lijken van inlanders, allen in verge vorderden staat van ontbinding verkeerend en onherkenbaar, en velen reeds erg ge havend, ja verminkt, blijkbaar door roof zuchtig zeegedierte. Er werden reeds 52 lijken geteld, maar telkens komen er nog meer Er moet dus in de vorige week een groote Madoereesche prauw, die vol en waarschijnlijk overbeladen als gewoonlijk overstak, door een invallende bui of een andere oorzaak zijn verongelukt, zonder dat iemand er iets van bemerkte. Er zijn redenen om te vermoeden dat het een prauw uit Sampang is, dte de vo rige week van daar naar Probolinggo of Kraksaan vertrok en van welke men sedert niets vernam. Overladen met koelies, hoofdzakelijk voor de kofliestreken be stemd daar bjgint de pluk flink wat handen bezig te houden heeft zij, naar het schijnt, den oversteek gewaagd juist in de dagen toen het de vorige week zoo buiïg was. Zoo zou het die kunnen zijn, die dan met man en muis moet zijn ge kelderd. De cholera breidt zich in Arahië uit. In de laatste berichtsweek der vorige maand zijn te Mekka 100 personen aan cholera gestorven. Ook op Camarantrad de ziekte opnieuw op onder de opvarende pelgrims aan boor d van de Hoseine, komende van Bombay. Een onweer heeft in den nacht van Dinsdag op Woensdag met ongekende kracht boven Luik gewoed. Men hoorde donderslag op donderslag; bliksemstralen waren niet van de lucht en daarbij stroomde de regen. De toegebrachte schade moet aanzienlijk zijn. Dinsdag ziju bij een brand te Saint Voy (Haute Loire) vijf personen verbrand. Men berekent de schade, welke door de jongste aardbeving te Laibach is aangericht, op meer dan 3.600.000 gulden. Meer dan 156 huizen moeten worden afge broken en weer opgebouwd. Van 1350 huizen zijn 50 niet beschadigd. Tienduizend inwoners hebben de stad verlaten, 15000 moesten in barakken onder dak worden gebracht en slechts 5000 konden in hun woningen blijven. Uit Simla wordt gemeld, dat de vijand in Chitral de Britsche verbiudings- linie nog herhaaldelijk lastig valt; bij Kambal werd de Britsche post aangegrepen, waarbij zeven koelies gedood en twintig gewond, werdentusschen Mandah en Khar werden de telegraafdraden stuk gesneden Volgens een telegram uit Bakoe is in de kerosyne-fabriek van Rothschild brand uitgebroken, waardoor veel materieele schade is berokkend. De reservoirs voor kerosyne zijn eveneens in brand geraakt. Wanneer een Amerikaan eens in zyn geldbuidel tast, is hij in den regel gewoon een goeden greep te doen. Dat bewijst het geschenk van den heer Leth Low. Ter nagedachtenis aan zijn vader heeft hij aan het Columbian College een millioen dollars geschonken voor het aankoopen eener bi bliotheek, en drie honderd duizend dollars voor het bouwen van een laboratorium. De Fransche socialistische afgevaar digde Dejeante bevond zich Zondag te Luik om daar in een vergadering te spreken. Nauwelijks was hij evenwel aangekomen of hij ontving een bezoek van den adjunct commissaris van politie, die hem op bevel van hooger hand beleefd verzocht onmid dellijk naar Frankrijk terug te keeren. De heer Dejeante gehoorzaamde na eerst bij den adjudant-commissaris te hebbcu gedejeuneerd !1 De groote den rechter va eene zaak in be de belangstellir maakt. De oud-liber. die sedert twee ongeveer dszell Herz tegenover teruggebracht, hoofd der bouw die drie of vie welk bankroet d gegoede burger dekte, dat de dir het bankroet buitensporige waardoor verscl volgd en tot v( nisstraf veroort ziel van al de: voeten maakte Argentijnsche I Sedert twee vergeefs aan om de uitlever wanhoopte er Engelschen ret totdat opeens overtuigd ware van het verzoek dat Balfour me naar Engeland De oud-afgevaa gekomen en veri van instructie, gierigen was waaronder men bankroet van kon herkennen, hunne antipathi te laten zien. Overzicht Dl Cortgene, Roelof hovenier Oostkapell Verhulst een hi Een schuur ba! consistoriekame verkoop 10—12 koopaag 10—12 W< Cortgene, door not. Roelo goed als nieuwi ken, karnmolen Mid dclhurj WerkmansYeree vendutie. Ileliikensz; herberg door n< J. Dominicus et erf, koetshuis Vlissingen deurw. Hendrik niseerde privaal kaf trndijk de Jager door n Maris af braak st 2500 bos zoo go Borsele, IC de Vos het hoft van L. Kievit. lersekend Houwer aan d ting 80000 aanj 3000 zinken en 900 ijzeren pai slijpsteen, enz. 36 en 200(00 Roeiaak mettu son, Yeiseke. D Middelhui not. Vdrhulst en zilver. Ink W Bonibnrg, Tak een huis, perceelen bouw Do Middelhui-, door not. Huve derjj en bleek Itorsele, d< hofstede van L als bruin ruinp jaar, 2 jaarling koeien, 2 vark ploeg, windmole zolder-, melk Wt Colifnsplnj Paardek. Overm Breure 22,0242 Do Middelburg in de Vergenoeg goederen Molen huis, erf en t zomerwoning, e cA. bouwteriein en bouwterrein over den Theeti 8o. schuur, tuir cA. 9o. lOo en 287 en 285 cA tuin Bi akstraat erf en tuin me 't Zand 1085 cA en 2—4 uur. Dir Middel bur; door not. Slegt i en een tuin of voor en op den zien. Wc Mlddelhurj door not. de V tuin, erf, moesg huizen met bou huis, schuur, er cA. 4014 cA. wei „het Wafeltje'''' 6o. 4320 cA. mt 3 en koopen 5 uur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 2