Gemengde Berichten. Ingezonden Stukken. Ot erzichf Verkoopingen enz. Afloop verkoopingen enz. let tweeregelig liedje op de lippen heeft gelegd: Lekkere bossies, groene bossies! Waar kom jullie vandaan En wanneer ze zich zat hadden gerookt,) greep ieder naar zijn kombaars (een soort deken als onze reisdekens) legde zich op den vrijen Transvaalschen bodem neer en sliep weldra den slaap van een Znln of anderen kaffer. Kerknieuws. Wilhelminadorp.Het afscheid van ds. Ingelse is bepaald op Zondagnamiddag 9 Juni a. s. £S c li oolniea w s. Menige ferme schooljongen wordt door ouders en onderwijzers aangewezen en go- prikkeld om opgeleid te worden tot onder wijzer. Flink zoo, ferme jongens hebben in dat vak ook licht een toekomst. Maar er wordt de laatste jaren wel wat over dreven, Wij hebben slechts de statestiek van de bijzondere school (met den Bijbel) bij de hand. Daaruit ziet men officieel, dat er daar op 1 Januari 1895 een tekort was van 160 onderwijzers. Het aantal kwee- kelingen bedroeg op datzelfde tijdstip 873. Laten wij een matige berekening nemen en zeggen, dat over zes jaar daarvan 700 ge slaagde candidateu beschikbaar zijn. Wat dan Het zon ons eene vreugde zijn als onze Scholen (ten getale van 570) verdub belden, maar dat staat niet te bezien. Wij wenschen onzen thans studeerenden in de toekomst succes en een betrekking toe. Doch wij manen ernstiglijk onze onderwij zers aan het aantal nieuw-aankomende kweekelingen tot een minimum te beperken. Men wachte zich voor teleurstelling! (A sderlandsr) Bg de vaststelling eener gemeentever ordening te Wageningen, tot invoering van schooldwang, heeft men zich beroepen op de meening van de Nederlander. Zy heeft daarom hare meening nog eens duidelyk uiteengezet. „Wy zyn beslist tegen schooldwang, vooral wanneer men de ouders wegens het niet naar school zenden der kinderen straft zooals ten onzent alle voorstanders van schooldwang, ook de Wageningsche veror dening, verlangen. „Naar enze meening mag men nooit de ouders straffenop grond dat zy hun kin deren niet zoo opvoeden als de overheid het wenscht. Geheel de verhouding, die tnsschen kind en ouders bestaan moet, wordt daardoor 't onderstboven gekeerd. „En allerminst mag men hen straffen, wanneer het niet-schoolgaan van de nood zak elykheid om in eigen onderhond te voor zien een gevolg is, Het is heel gemakkelijk voor raadsleden te decreteeren, dat ouders, die nauwelijks van den eenen dag op den anderen dag kunnen leven, hun kinderen mishandelen wanneer zy die liever in eigen huishou ding bezigen. Dat klinkt heel „humaan". Maar het is vaak onmenschelyk. „Geheel iets anders is het, door maat regelen van zedelijken aard, met behulp van diaconieën enz. het schoolgaan te be vorderen. Dat kost wel eens wat geld. Maar daaruit blijkt meer liefde voor het volkdan het maken van een dwangver- ordening wat heel goedkoop is. „Wil men ook van overheidswege het schoolgaan bevorderen, dan behoort men het verbod om kinderen in dienst te nemen ook op den veldarbeid uit te strekken. Dan worden niet de ouders gestraft, maar zy, die kinderen welke ter school behooren te gaan, uit eigenbelang uit de school houden. „Daarvoor is, mits men eenige over gangsmaatregelen neme en hier en daar speciale regelingen toelate, veel te zeggen." Bruinisse- 9 Mei was een dag van vreugd voor de vrienden van het Chr. ond. alhier. De] Chr. school vierde het feest van haar 25jarig bestaan. Reeds den avond te voren was het feast in de Geref. kerk alhier ingeleid door ds. Klercq van Huizen, die inzonderheid het middel is geweest in Gods goede hand over ons, dat deze school is tot stand gekomen. Dat het voor ZEerw. een zaak van groote blijdschap was, dezen dag met ons te mogen vieren, sprak hij niet alleen openly k uit in genoemden dienst des Woords en op den dag van het feest maar bleek vooral uit zjjn uitnemende en opgewekte toespraken, die het ons luide verkondigden, dat ds. Klercq in die 25 jaren niet is veranderd, maar is gebleven een man met een warm hart voor het Chr. onderwijs. De dag van het feest werd met de kin deren, vele genoodigden en belangstellenden gevierd. Een treffend en allervriendelijkst aanzien boden eenerzyds de lokalen, die door eenige meisjes, alle oud-leerlingen der school en die daarvoor tijd noch moeite had den ontzien, net en smaakvol waren versierd, anderzijds de vroolijke en gelukkige ge zichten der kinderen, die reeds wisten wat het feest hun brengen zou. Ook vele ouderen gaven blijk van wat in hun hart omging door menige traan van dank aan God en in stilte weggeveegd, toen statig en vol onder orgelbegeleiding de Godgewijde tonen „De Hemel looft, o Heer Uw wondren dag en nacht enz." (Psalm 89 1) door het feestgebouw klonken. Precies twee uur opende de voorzitter van het schoolbestuur, de heer D. van den Berg Sr. met gebed tot God de vergadering en wees daari.a in een treffende en flinke toespraak tot de aanwezigen op het vele jjoede, dat de school in die 25 jaren van God mocht ondervinden, op den strijd die werd gestreden en op het voorrecht der school geschonken in onzen hoofdonderwij zer, den heer Bastmeyer. Tevens deed hij uitkomen, dat aan de oud-gereformeerden de eer toekomt dat zij vóór 30 jaren de vaan van het Chr. ond. alhier hebben geplant, om, gelijk zij het toen ongeveer uitdrukten, de kinderen aan de omarming van het Li beralisme te ontrukken. Treffende woorden van gelukwensch en sympathie werden daarna uitgesproken door onzen hoofdonderwijzer en de weleerw. heeren ds. Siemei se uit Oosterland, die, hoe wel reeds diep in de zeventig, nog met jeugdig vuur de zaak van het chr. ond. aanbeval aan oud en jong, ds. Bokma en ds. van Bueren van Bruinisse en ds. Klerck terwijl brieven van hartelijke deelneming in onze feestvreugde waren ingekomen van onzen arrond. schoolopziener, denWeled. Geb. heer G. Kok Jr., ds. Keulemans, den heer D. Mulder, hoofd der Chr. School te Zierikzee en den heer J. Hage, oud-leerling der school thans hoofd der Chr. school te Hoek. Al deze toespraken werden afgewisseld door toepasselijke liederen, die onder flinke orgelbegeleiding door een leerling der school, Johan Bastmeijer, schoon en lief werden gezongen en het uitdeelen van chocolade en krentekoekjes aan de kinderen. Na een woord van warmen dank door onzen hoofdonderwijzer aan allen, die tot het welslagen van dit onvergetelijk feest hadden bijgedragen, sloot ds. Klerck dit samenzijn met dankzegging. Ouden en jongen de laatsten met hun sinaasappel in de hand keerden voldaan huiswaarts, dankbaar voor het vele goede, dat ze hadden mogen ge nieten. Dat de belangstelling in het feest werkelijk gemeend was, bewees de gehou den collecte, die een kleine vijftig gulden opbracht. Alle belanghebbenden worden dringend uitgenoodigd tot by woning van den Zen dingsdag, D. V. te houden op Dinsdag 28 Mei 1895 in bet Kerkgebouw der Ger. Ke- k te Middelburg (Lange Delft). Het agendum luidt als volgtI. Voorm. half 10. Openingswoord door ds. J. D. Van de Velden van Middelburg. II. half 11. Onze roeping in betrekking tot den Zen- dingsarbeid door ds. A. Littooij van Mid delburg, met debat. III. half 12. Theorie en praktijk der Zending onzer Kerken, door ds. F. Lion Cachet van Rotterdam, met debat. Pauze 12Va ure. Er is ge legenheid tot het gebruiken van ververschin- gen tegen geringen prijs in de Consistorie kamer. IV. nam half 2. De Christelijke volkslectuur, door ds. \V. H. Oosten van Middelburg, jmet debat. V. half 4. De arbeid van een of meer Zendingsgenootschap pen in Nederland, door ds. L. Bouma van Ter Neuzen, met debat. VI. half 5. Slot woord. door ds. J. Hulsebos van Vlissingen. Toegang vrij. 's Gravenpolder. Zondagnamiddag is brand ontstaan in een hok, staande tegen den mestput op het hoefje van W. de K. alhier. Een kind, dat met lucifers speelde, had daarin een brandenden lucifer gewor pen. Gelukkig werd men spoedig den brand gewaar en slaagde men er in die te blusschen. Ware het eenige minuten later opgemerkt, aan blusschen zou, met het oog op de droogte, geen denken meer geweest zyn. Thans is er betrekkelijk wei nig brandschade. Wissenkerke. In de Zaterdag jl. ge houden vergadering van den „Bond tot werkverschaffing en extrabedeeling" werd door den voorzitter ds. Snoep, ter beoor deeling der vergadering overgelegd, eene door hem ontworpen circulaire, welke het doel van dien bond onder de aandacht der ingezetenen zal brengen. Deze werd met algemeene stemmen onveranderd vast gesteld zy zal tegen het najaar in de ge meente worden verspreid. Alsdan zal ook eene algemeene werving van leden worden beproefd en daarna in eene vergadering van de dan toegetreden leden tot het kie zen der verdere bestuursleden en tot na dere bespreking der middelen om tot het voorgestelde doel te geraken, worden over gegaan. De bond telt thans reeds 14 uit eigen beweging aangesloten leden. Middelburg. De Centrale Katholieke Kiesvereeniging op Walcheren heeft voor de verkiezing van zes leden voor de pro vinciale Staten in het district Middelburg gecandideerd de antirevolutionaire candi- daten mr. P. J. F. v. Voorst Vader, P. J. Siegers, C. J. Huvers, H. M. Kloppers, J. Bos A.Jzn. en W. Maas. De antirevolutionaire kiesvereeniging te Zierikzee heeft ter elfder ure tot candidaten voor de Prov. Staten gesteld, de heeren D. Dzn. van den Berge Sr., te Brui nisse, C. Hage te Bruinisse en J. C. Vis. Waarde. Toen de aanslagbiljetten voor den hoofdelijken omslag alhier werden rondgebracht had een der belastingschul digen de vrijmoedigheid om zyn aanslag biljet door een jongen terug te laten bren gen op de secretarie met de boodschap er by: ik werk wel voor mijne moeder maar niet voor de Gemeente. Wat men al niettehooren krijgt in deze yerliehte 19de eeuw! Waarde. Vrouw E. H. alhier had de zorg voor haar kind opgedragen aan de vrouw van P. H., doch toen zij Zaterdag middag van haar werk te huis kwam vond zy haar kind by P. 11. met brandwonden bedekt. Het kind had tydens de afwezig heid dezer vrouw, een pot met kokend water omgetrokken en deerlijke brand wonden aan handen, armen en hals be komen. In het academisch ziekenhuis te Leiden is voor eenige weken opgenomen een 7-jarig meisje uit Goes, ten einde den studenten de gelegenheid te geven de werking na te gaan van het niet normaal gevormde hart van dit kind, en den sto- renden invloed, dien dit op den bloeds omloop van de kleine uitoefent. Hoofdza kelijk schijnen de hartkleppjn bare functiën niet op natuurlijke wijze te verrichten. De provincie Zeeland telde op 1 Ja nuari jl. een bevolking van 207.228, waar van Middelburg 18.173, Goes 6746, Honte- nisse 5037, Terneuzen 7441, Vlissingen 15,590, Ierseke 4338, Zierikzee 6969. Middelburg. Toen Zondag voormiddag ds. Den Boer, van Doetinchem, die een predikbeurt in de üostkerk voor ds. Roscam Abbing vervulde, by het eind der gods dienstoefening den zegen afgaf, zakte ZEw. ineen, door eene beroerte getroffeu. Dadelijk schoot hulp toe. Ook waren spoedig eenige doktoren in de kerk. Met de brancard van „Het Roode Kruis" werd ds. Den Boer naar de woning van ds. Roscam Abbing vervoerd. Naar we vernemen wasde nacht rustig, en de toestand niet verergerd. Rilland. De christelijke zangvereeniging alhier tellende ongeveer 60 leden, gaf Zondagavond eene uitvoering in de Ned. Herv. kerk. De heer van Dis, burgemeester van Fijnaart, daartoe .uitgenoodigd, sprak een openings- en een slotwoord. In dit laatste prees hy ten zeerste genoemde vereeniging voor hare keurige uitgezochte nummers, en de wijze van uitvoering daarvan. De kerk was stampvol toehoorders, en werkelyk, de lof van den heer van Dis was niet on verdiend. De zangvereeniging „Zing den Heer" kweet rich op de meest uitstekende wijze van hare moeielijke taak. Het is te hopen dat er nog velen mogen toetreden tot deze vereeniging, en dat zy onder leiding van haren ijverigen en geschikten directeur, de heer J. Reynhout Jr., meer en meer in bloei toenemen moge. Rilland. Het zal wel hoogst zelden voorkomen dat de jongste stemopnemer van een stembureau den ouderdom van 78 jaar heeft bereikt. Dit toch is in deze gemeente het geval met den jongsten stemopnemer van het stembureau voor de Provinciale Staten op 14 Mei a. s. Dit stembureau be staat uit den heer J. J. van Gorsel, burgemeester als voorzitter, A. Blok Cz. 79 jaar oud, en P. Bruynzeel 78 jaar oud, stemopnemers. Denkelyk is deze jongste stemopnemer de oudste van alle jongste stemopnemers in het district. Onze Koninginnen zyn van hun uit stapje naar Engeland teruggekeerd. De Ylissingers hebben het genoegen gehad Hare Majesteiten methet Stoomjacht „Valk" te zien aankomen en per trein vertrekken. Het is weer gebleken hoe groot de aan hankelijkheid der Vlissingers aan onze Koninginnen en hunne liefde voor ons Vor stenhuis is. Deze liefde is trouwens een erfstuk. Vlissingen was altijd zeer gehecht aan den Prins en aan de Oranjes. Oranje en de Zeeuwen. In dien naam ligt een reeks van feiten die, schoon eeuf wen geleden, nog spreken tot hart en verbeelding, eene lange geschiedenis van lijden en worstelingen, door heerlij ke over winningen gekroond; eene reeks van vrij heden en privilegiën door der Vaderen en door Oranje's bloed bevochten. God, Nederland en Oranje! is het drievou dig snoer dat nimmer verbroken zal worden. Blijve Nederland, blijve Zeeland aan Oranje, blij ve't bovenal aan zijn God ge trouw. Zien wij goed, of hebben wij het mis, dat zich reeds enkele teekenen van ontbin ding vertoonden? Gideon. Voor ziekte gewaarborgd!! De onderwijzer tot een knaap, die als leerling op de openbare school wenscht toegelaten te worden (in het jaar 1905.) „Piet, hebt ge een bewijs van inenting tegen de pokken „Ja mynheer." „En ook behandeld geworden met diphtheritis- serura?" Ja, „mijnheer," „Bezit ge een certificaat, bestand te zijn tegen kinkhoest, mazelen, roodvonk, en dat tevens een hoo- gen leeftijd waarborgt „Ja mijnheer." „Zyt ge voorzien van uw eigen drink glas?" „Ja mijnheel." „Belooft ge, nooit de spons voor de lei te zullen verwisselen met die van den naast u zittende jongen en uitsluitend uw eigen potlood te gebrui ken „Ja mynheer." „Neemt ge aan, eenmaal 's weeks uwe boeken te zwavelen en uwe kleederen dagelijks te besprenke len met chloorkalk „Ja, mynheer." „Dan kunnen we met de lessen een aanvang ne men, nadat ge een bad in een eenpercen- tige sublimaat-oplossing genomen hebt en daarna een half uur in den ontsinettings- oven hebt doorgebracht. Hoewel wij de laatste zullen zyn, om het hooge gewicht van de ontsmettingsleer te ontkennen, achten wij bovenstaand ge sprek, aan eender voornaamste Amerikaan- sche geneeskundige bladen „The New-York Medicinal Journal" ontleend, zeer typisch om den overdreven ij ver van sommige bac teriemannen te brandmerken. In Kapelle aan denIJsel leeft een meisje, dat met recht den naam 'van mon sterkind mag dragen. Op 4-jarigen leeftijd woog het reeds 78 pond en nu dertien jzar oud mag het zich in een gewicht van 210 pond (zegge 120 kilo) verheugen. De ouders zijn e kiessh om er mee te kijk te gaan. Het bezoekt ook de lagere school, natuurlijk is voor haar een afzon derlijke, geschikte bank gemaakt. Thans is zij onder medische behandeling te Leiden; hare beenen ontzaglijk dik 1 den onder het zware gewicht van haar lichaam. Het meisje is jaloersch op gewone meisjes. Vaak zucht zij: „Och, kon ik ook eens hard loopen en touwtje springen (Vaderlander.) Hoe oud kan een spin worden? In de keuken van een inwoner van Gin- neken (bij Breda) heeft een spin thans 20 jaren haar verblijf gehouden. Het beest is er dik ea groot bij geworden. Het is zijn lang leven verschuldigd aan het echt paar, dat het diertje aantrof in de keuken op den eersten dag van hun huwelijk. Nog vijf jaar en de spin viert de zilveren brui loft mee Een geleerde merkt op dat door de uitvinding der naaimachine eene vrouw thans in staat is evenveel naaiwerk te verrichten als tien vrouwen een eeuw ge leden. Maar, laat hij er op volgen eene vrouw heeft nu zooveel kleeren noodig als tien vrouwen honderd jaar geleden zoodat eigenlij k alles precies hetzelfde gebleven is. Laster en kwaadspreksndheid zijn von ken, die, als men ze niet aanblaast, van zelf uitgaan. Om oud verbleekt schrift weer zeer goed leesbaar te maken heeft men het pa pier slechts met een penseel vochtig te ma ken met een oplossing van gewoon ijzer vitriool. Paling dooden. Men doet de paling in een emmer water en werpt vervolgens een weinig azijn en keukenzout er in, waarna men snel sluit. De palingen schieten dan een paar malen bliksemsnel door het water, en in minder dan een halve minuut zyn allen dood. Laat men ze dan nog een poosje in keukenzout, opgelost in azijn, staan, dan wordt de huid geleiachtig en na de behoorlijke toebereiding vindt men de beestjes veel smakelijker en vetter d an wanneer men volgens dc oude methode te werk is gegaan. By het gebruik kan men de huid afzonderen, zoo men daarvan geen liefhebber is. In elk geval is het niet noodig de arme dieren bij levenden lijve met een scherp voorwerp in de jhersens te prikken, het vel af te stroopen en dan den buik open te snijden. De waarschijnlijke reden, waarom Koning Willem III, incognito reizende, zich graaf van Buren noemde, is deze, dat die titel de eerste Nederlandsche was, die de Nassau's kregen. Willem I nl. ver wierf het graafschap Buren in 1551 door zijn huwelijk met Anna van Egmond. De overigetitels der Koningin zijn prinses van Oranje, hertogin van Limburg, gravin van Catzenellebogen, Vianden, Die*z, Hpiegelberg, Leerdam en Kuilenburg, mar kiezin van Veere en Vlissingen, barones van Breda, Beilstein, Grave, Kuik, IJsel- stein, Kranendonk, Eindhoven en Liesveld, vrouwe van Bredevoort, Turnhout, Geert- ruidenberg, Willemstad, de Klundert, St. Maartendijk, Zevenbergen, Steenbergen, Hooge en Lage Zwaluwe, Naaldwijk, Diest, Grimbergen, Herstal, Arlav, Noseroy, St.- Vith, Butgenbach, Dausburg, Warneton en 't Loo, onafhankelijke vrouwe van het eiland Ameland en erfburggravin van Ant werpen en Besanijon. Goed besteed geld. Een dorpeling, naar Parijs gekomen, is met, zyn vrouw en zijn zoon in een omnibus gaan zitten. Bij het betalen der drie plaatsen, geeft hy een frank aan den conducteur en dezen een teeken het overschot voor zich te hou den. Zijne vrouw begroette deze mildheid van haar wederhelft met schouderophalen. Een eind verder by het oprijden van een hooge straat wordt een paard bijgespan nen. De man zet een hooge borst en flui stert zijne echtgenoote in het oor „Zie je wel, dat het geen verloren geld is! Hij zet er een paard bij." Buiten verantwoordelijkheid der redactie. (Stnkkeu worden in geen geval teruggezonden.) Mijnheer de Redacteur! De Middelburgsche Courant van Zaterdag 11. schrijft o. a. „Niet één gematigd anti-revolutionair late zich weerhouden, van zijn voornemen af te stappen, wanneer hy onze candidaten wil steunen". Zij veronderstelt dus dat er anti-revola- tionairen zegge anti-revolutionairen zijn, die van plan zijn de liberale candidaten te stemmen; natuurlijk zou zij dat gaarne zien, en daarvoor doet ze dan ook haar uiterste best in de laatste dagen. Men zou kunnen vragen: waar ziet toch de Midd.Crt. die gematigde anti-revol. voor aan Meent zij dat die kiezers, die gereed zouden staan om voor de liberalen in 't vuur te gaan, den naam anti-revolutionair slechts voor de leus (of voor de eer!!) aannemen? Die aldus vraagt, die bedenke, dat die anti-revol. niet tot het „denkend deel" behooren, die lui stemmen maar raak, een beginsel hebben ze niet, en ze doen, zonder te denken, eenvoudig wat de Midd. Crt. hun voorzegt! 't Was nog zoo kwaad niet voor de Midd. Crt. als er hier veel van die ge matigde anti-revolutionairen waren, die de liberalen stemden! Zij houdt van die ge matigde anti-revol. kiezers, die, wanneer de liberalen de aftredende anti-revolutionaire leden onwaardig keuren om weer gekozen te worden en daarom in hunne plaats liberale candidaten stellen, die, zeg ik, dan spreke»: neen, zóó doen wij niet, wij candideeren de aftredende liberalen en geven zoo een goed voorbeeld, dan krijgen we nog een pluimpje van de liberalen, en als ze ons dan ook eens een plezier kunnen doen enz. Zoo'n man als baron Mackay by voorbeeld, ziet u, die is de goedheid zelf, hy kan natuurlijk niet doen wat bij wil, omdat hij door die „drijvers" wordt voortgezweept, maar anders als hij hier in Zeeland woonde dan zou hij de candidaten van de liberalen zeker ook wel de voorkeur geven Zoo zeurt die oude sloof, pardon het hoofd-orgaan der liberale partij in Zeeland, in de dagen der verkiezing. Haar doel is echter, zelfs voor het „niet denkend deel" doorzichtig genoeg; om de verschillende elementen onzer partij tegen elkander in het harnas te jagen, en daardoor zelf te winnenis elk middel goed genoeg, en worden ds bedoelingen der tegenstanders, op eene wijze als de M. C. dat alleen kan, aan de kaak gesteld. De anti revol. kiezers zullen echter wel zoo verstandig wezen zich daardoor niet van de wijs te laten brengen, en te zorgen dat de onkundigen onder de partijgenooten worden voorgelicht door betrouwbaardere raadgevers dan de M. C. Middelburg, 11 Mei. Een ex-kiezer. Dinsdag 14 Mei. Goes, half 3 in de Prins van Oranje door not. Pilaar een aandeel in tiendrechten in gem. Goes, Hoedekenskerke, Ovezand, 's Heer Arendskerke, Heinkenszand, Borsele, ierseke, Kapelle, Kloetinge en 's Gravenpolder. Ge middelde opbrengst jaarlijks f827.43. Een pito in gem. Driewege en Kruininge f216.50. Woensdag 15 Mei. lorseke, bjj F. L. E. Muller door not. Mulock Houwer 10 uur pendules en coupes waaronder 1 antieke van gedreven verguld koper, kristal, glaswerk, ledikanten enz. Donderdag 16 Mei. Middelburg, Arnemuidsch voetpad 2 uur door not. Huvers bij G. de Nood sle- persinspan als merriepaard, melkkoe, elle- wagun op veeren, 2 sleperswagens, menwa- gen, graanzeeften, karn, roomtonlemoenkar met watervat enz. Ellewoutsdijk, 11 uur bjj v. d. Hage door not. v. d. Kloes een huis, bakkerij, erf en tuin van P. Smallegango 15 A. 85 cA. Daarna bij Smallegange kabinet, bureau, stoelen, spiegel, schilderijen, vloerkleed, mat ten, hanglamp, petreleumtoestel, glas- en aardewerk, goud- en zilverwerk, velocipede, kruiwagen, 8 kippen, 1 haan, brandhout, zakken stroo, juin enz. Kruiningen, 10 uur door not. Prins bi) v. d. Linde de hofstede van J' Blok Ez. groot 37 H. 24 A. 13 cA. In 24 perceelen en com binatiën. Vrijdag 17 Mei. Middelburg, 10 uur door not. Tak op de steenplaats van de heeren v. Uye Ko rendijk afbraak, ramen, kozijnen, deuren ribhout, brandhout enz. Arncmutdeu, ten raadhuize 2 uur 90 voer kompost. Zierikzee, aan de Val door not. Franse 10 uur. Daarna in Bellevue voor de nieuwe maatsch. voor oesterteelt, meubelen, gereed schappen, hengst, kweekbakken, gekalkte pannen, 10.000 pannen aanslag 94, 1 nieuw dubbel- en 1 enkel woonhuis, stal, directie keet met loods, afsteekloods, groote oesterput, het recht van gebruik van den Val en bui tengronden. Dinsdag 21 Mei- Oostkapclle, 2 uur bjj Rooze door not. Verhuist een huis, erf en tuin gemeentehuis. Een schuur bakkeet en erf- Een huis en erf consistoriekamer. Te zion daags voor den verkoop 10-12 en 2-4 uur en op den ver- koopoag 10—12 uur. GOES. Zaterdag werd door de notaris J. M. Pilaar alhier publiek geveild en toegewezen: le Hofstede „Tilburgh" met 44,0059 heet. boomgaard, bouw. en weiland, pero. 1-5 en 8-17, aan dhr. J. de Lille qq te Gent, voor f 760. 6eperceel9970c.A. bouwland aan H.Feli- us voor f 960. 7o. 8920 id. H. Felius en P. J. van Strien voor f 1005, 18o. 12030 id. Adr. Noels voor f 860. 19o. 16590 id. voornoemden heer de Lille qq. voor f851. 20o. 10820 cA. id. Adr. Remijnse, te Wol- faartsdijk, voor f905. 21o. 22130 cA. id. Jacs. Krijger voor f 803. 22o. 33290 cA. bouw- en weiland voorn. hr. de Lille voor f651. 23o. id. 305iO cA. weiland aan dhr. J. A. Be vier de Fouw qq te Goes voor f 710.24o. 22200 cA. id. voor f930 aan dezelf de. 25o. 27530 wei- en bouwland, id. f 670. 26o. 18340 cA. weiland, id., voor f 1035. 28o. 14280 id., id., voor f 805. 30o. 22030 cA. id., id., voor f700. 31o. 17040 cA. id., id. voor f 830. 27o. 20250 cA. bouw land aan Gilj. Nijsse Augzn. voor f800. 29o. 37220 cA. weiland aan W. van Loo voor f 900. Hofstede „Dijkzicht" met 85,0307 heet. boomgaard, bouw- en weiland, aan voor noemden heer de Lille qq. voor f 691, deze sommen zijn allen per hectare. Tiendrecht op 17430 c. a. bouwland, aan Gilj. Nijsse Augszn. voor f 200 den hoop. Koopers wier woonplaats niet is vermeld, wonen te Driewegen. Aan de hteren J. M. Van Diimars Zoon, te Middelburg, is do verbouwing op gedragen van het gasthuis te Delft, voor f31 998 ST. MAARTENSDIJK, 11 Mei. Heden werd alhier door het waterschap St. Maartensdijk aanbesteed de levering van 310 Ms waalbrik ken. Besteding per M3. Ingeschreven werd door de hh. A. G. v. IJseldfjk, St. Maartens dijk f2,50. W. M- Vermeulen, id. f2 40. M- O. Larcoij, Scherpenisse f2,34. W. Hocke, Sliedrecht f2,17. B- G1 Lindeboom, Scherpe-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 2