BIJVOEGSEL DEZEEUW School nieuw s. ZENDING. RECHTSZAKEN. Gemengde Berichten. ingezonden Sfukken. BURGERLIJKE STA1). POSTERIJEN. MARKTBERICHTEN- SCHOUWING. Afloop verkoopingen enz. AANBESTEDING- Overzicht Verkoopingen enz. VAN H van Zaterdag 4 Mei 1895. 5) Kerknieuws. Door het Provinciaal Kerkbestuur van Noord-Holland zijn tot de Evangeliebedie ning in de Ned. Herv. kerk toegelaten de heeren W. M. van der Schans te Leiden en M. J. Bronders te 's Gravenhage. Benoemd tot onderwijzer te Krabbendijke, op een jaarwedde van f 600, de heer J. Frelier, van Arnemuiden. M. C. Schoolreglementeering. De Vrije School deelt als een staaltje van Duitsche schoolreglementeering o. a. het volgende uit een der voorschriften me 'e „Wanneer de onderwijzer een vraag ge steld heeft, zoo moeten allen, die ze we ten te beantwoorden, den vinger der rech terhand opsteken. Dit geschiedt dikwijls tamelijk onordelijk en lusteloos. Het eene kind steekt den vinger heel hoog op, een ander staat misschien zelfs wel op en roept i „ik weet heiterwijl men het vingertje Tan een verlegen kind bijna niet ziet. Dat moet anders en wel regelmatig gaan. a) Die een antwoord kan geven strekt den reohter onderarm met opgeheven wijs vinger omhoog en nooit den linkerarm. (Bij inspectie werd dit door een school raad uitdrukkelijk zoo gewenscht 1) h) Zoodra een kind aangewezen wordt om te antwoorden, springt het „energisch" op, terwijl de andere op 't zelfde oogen- blik „met Blitzesschnelle„ hun onderarm terugtrekken. Dat maakt een zeer goeden indrak op den revisor en andere aanwe zigen en getuigt van „Zusammengerafftsein" en opmerkzaamheid der leerlingen". Utreohtsche Zendlngsvereeni- glng. Een drietal brieven van de posten op N.-Guinea zeggen ons voor de zoeveelste maal„een ander die zaait, een ander die maait" en voor Papoea is 't nog eerst de zaaitijd. „Of ooit dat dorre veld een oogst zal schenken Wie dit vra:igt, niet hij, die 't Woord Gods gelooft„werp uw brood uit op 't water, en gij zult 't vin den na vele dagen." Enkelen kunnen wel gedoopt worden, enkele kinderen be zoeken wel de school en kwmen zoo onder den invloed des Evangelies, maar ande ren keeren terug op de verlaten paden en de kinderen blijven om de nietigste reden thuis. De hooge mate van zinnelijkheid en onverschilligheid voor al wat niet van deze aarde is sluiten 't hart der Papoea's voor de stem van den Christus Gods. Ook Boeroe is geen uitlokkende akker. Te Tifoe wordt de zending tegenwoordig weer gehinderd door den posthouder, dus door een ambtenaar van 't Gouvernement. Wanneer zullen die plager gen toch eens voor goed uit zijn Overigens ziet te dier plaatse Br. Hendriks wel vrucht trouwens, indien dit niet zoo ware, zou ook de tegenstand wel uitblijven. Doch te Wamsisi, waar Br. Storm werkt, is sohier nog alles duisternis als de menschen iéts behoeven, komen ze wel, maar 't E- vangelie begeeren ze niet. Br. S. doet vaak bezoekreizen door 't land, doch soms ontmoet hij op die tochten niemand. Op een zijner tochten merkte hij op, dat de Alfoeren hun dooden niet begraven, dan nadat de lijken tot op 't geraamte ver teerd zijnze leggen ze op stellages of hangen ze op. Boven de graven plaatsen ze den schedel. Is de doode een grijs aard of een toovenaar, zoo brengen ze offers aan zijn doodshoofd. Vrees beheerscht de Boeroeneezen nooit gaan ze ongewapend uit. Nu niet zelden wordt er gemoord een man, die iu 'tbosoh gegaan was, om een boom te vellen, werd als een lijk te ruggevonden, met afgesneden ooren. Br. van Djjken herdacht den 18den Oct. ^4 den dag, waarop hij voor 30 jaren ziju arbeid aanvaardde. Lief en leed waren zjjn deel in dien tijdNog staat hij, werkt en hoopt en bidt. Al komt de vrueht niet «nel, zij komt. Reeds mag Br. Van Djjken de eerstelingen inzamelen, om ze met dankerkentenis neer te leggen op 't outer Gods. f De Utreohtsche Zendingsvereeniging heeft bericht ontvangen van den gouver neur-generaal van Neerlandsch-Indië, dat het door haar gedaan verzoek om eene zen ding op Zuid-Celebes te beginnen, is toe gestaan. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens: mishandeling P. S, 23 j., boerenknecht, Driewegen, tot 4 m., eu G. B, 18 j., ar beider, Colijnsplaat, tot 1 m. gev. straf; wedtrspannigheid I. van de G, 21 j., en P. K, 25 j., arbeiders, Driewegen, ieder tot 3d., gev. straf, en beleediging van een ambtenaar. I. van de G. voornoemd, tot 3 d. gev. straf, De vrachtrijder V. uit Kloetinge, be klaagd van verduistering, stond heden terecht. Het O. M. eischte een jaar ge vangenisstraf. Bij bevelschrift der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg is naar de open bare terechtzitting dier Rechtbank ver wezen I. S, oud 30 jaren, gezagvoerder van het Engelsche stoomschip „Seagull", wonende te Londen; Ter zake: dat het aan de onvoorzichtig heid, weinige zeemanschap en roekeloosheid van den beklaagde is te wijten, dat op 14 November 1894, des namiddags tusschen 2 en 3 uren, op de Schelde vóór Vlissingen, tusschen de Nieuwe haven en de Marine haven, de Belgische loodsboot „de ijzeren kiel no. 5" met 10 koppen bemand, die zich naar die Engelsche stoomboot „Seagull" waarop hij gezagvoerder was, begaf om een loods aan boord te brengen, door die stoomboot is aangevaren en gezonken en tengevolge waarvan 5 der opvarenden het leven hebben verloren, doordat hij, ter wijl er een zuid-zuidwestenwind woei, met gereefde koelte en holle zee,toen de loodsboot met gestreken zeil in de nabijheidder stoomb. was, zijne zeilen, speciaal zijn voorstagzeil, niet heeft gestreken en niet onder stoom is ge bleven, waardoor het schip te veel drift (te weinig stuur) heeft gekregen, of in ieder ge val slecht sluurde en met zooveel kracht tegen de loodsboot is aangevaren, dat die is ingedrukt en onmiddellijk gezonken, ten gevolge waarvan al de opvarenden te wa ter zijn geraakt en de loodsschipper Ma- rinus de Munck, de rivierloodsen van Frae- ijenhove en Loeveninck en de roeiers Abraham van den Bovenkamp en Pieter Jacob de Munck zijn verdronken, terwijl hij, toen de bemanning te water lag en alzoo in oogenblikkelijk levensgevaar ver keerde, heeft nagelaten die hulp te ver- leenen of te verschaffen, die hij, zon der gevaar voor zichzelven of voor de bemanning van zijn schip te kunnen duch ten, verleenen of verschaffen kon, immers onmiddellijk na het ongeval met volle kracht is weggestoomd in plaats van ten anker te komen en eene boot uit te zetten om te trachten de drenkelingen te redden. Het Rijkstelegraaf kantoor te Goes ver zond gedurende de maand April 1895 696 telegrammen, ontving 676, over genomen en verder geseind werden 409, totaal 1781 telegrammen. Ont- Ver- Kantoren. vangen, zonden. Totaal. Baarland Borsele Driewegen E llewoutsdijk 'sGravenpolder 's Heer Arendskerke 's Heerenhoek Heinkenszand Hoedekenskerke Kloetinge Nieuwdorp 8 5 13 21 24 45 11 16 27 16 23 39 34 28 62 30 19 49 22 31 53 22 23 45 43 21 64 9 8 17 17 11 28 Nisse 28 25 53 Ovezand11 9 20 Wolfertsdijk 39 30 T59 Krabbendijke. Op het telegraafkan toor alhier werden in de maand April 105 stuks telegrammen behandeld, zijnde 68 opgenomen en 37 verzonden. Samen 105. Wissenkerke. Het aantal ten tele- foonkantore alhier behandelde telegrammen over de maand April 1895 bedraagt: ont vangen 25, verzonden 31. Samen 56. Middelburg. De antirevolutionaire kiesvereenigingen op Walcheren hebben tot candidaten voor de Statenverkiezing gesteld de heeren mr. P. J. F. v. Voorst Vader en P. J. Siegers, aftr. leden, benevens de heeren W. Maas, burgemeester van Se- rooskerke, C. J. Huvers te Middelburg, H. M. Kloppers te Vlissingen en J. Bos te Vlissingen. Wemeldinge- De antirevolutionaire kiesvereeniging„Vreest God, eert den Koning" alhier, stelde met groote meer derheid der aanwezige leden tot candidaten voor de Provinciale Staten de aftredende leden Huvers, Noordijke, Pompe en Vader. Tholen. De antirevolutionaire kiesver eeniging op het eiland Tholen heeft tot candidaat voor de provinciale staten ge proclameerd den heer jhr. mr.J.J. Pompe van Meerdervoort. Borsele. Namens den Ambachtsheer, jhr. A. W. van Borsele, burgemeester van Ede, ontving Woensdag de diaconie der hervormde gemeente alhier, uit handen van dhr. C. Mol Az., rentmeester der Ambachts heerlijkheid, een gift van f100, waarvan f 25 is bestemd voor kosten van het H. Avondmaal. Borsele. Woensdagnamiddag hadden de knecht en het zoontje van den landbouwer W. P. alhier vrachtgoed vervoerd naai de haven. Op den terugweg, dicht bg den molen, werd eender dieren (een jong paard) schichtig, met het gevolg dat beiden op hol sloegen, zoodat paardenwagen en per sonen in de sloot terecht kwamen, waar bij laatstgenoemden zich ernstig bezeerden, en de wagen zeer werd beschadigd. Ongeveer 3 honderd kalk- en steen bewerkers te Amsterdam hebben het werk neergelegd ter verkrijging van meer loon. 35 patroons willigden hunne eischen in 14 bleven weigerachtig. Tusschen de stakende meubelmakers eu hunne patroons is het nog niet tot een vergelijk gekomen, nadat ook do bemoei ingen der bekende commissie tot geen resultaat hadden geleid. Slechts twee pa troons hebben tot heden zich bij de wenschen der stakers neergelegd. Musschen zijn brutale gasten en niet voor een kleintje vervaard. In dan tuin zijn zij zeer gevreesd, vooral met het oog op de erwten, om van spinazie maar niet te spreken. Een afdoend middel tegen haar vernielzucht is bet spannen van wit katoenen in lampolie gedrenkte draden, onmiddellijk over den grond en de erwten heen. Wie het nooit deed, doe het eens en hij zal de goede werking van het middel onder vinden. Ook een stuk kurk, bengelende aan een touw aan een stok, en versierd met stukjes spiegelglas, doen de musschen op eerbie- ,digen afstand blijven van de erwten. Spinazie zaaie men nooit uit de hand. maar steeds op rijendan ligt het zaad behoorlijk diep en wordt door 4e musschen niet gevonden. Gedurende de werkzaamheden tot vergrooting van de haven van Kjoege op de oostkust van Zeeland (Denemarken), is door werklieden de romp gevonden van een veertig voet lang Vaartuig, waarschijn lijk een Hanzeschip, dat daar ongeveer 't jaar 1500 gezonken is, onder de regeering van Koning Christiaan II of diens voor ganger. In dien tijd hadden tusschen de Deensche schepen en die van de Han zesteden meermalen gevechten plicats; peilingen hebben aan het licht gebracht, dat daar een groote hoeveelheid handels waren van den meest uiteenloopenden aard ligt opgehoopt. Een meer ergerlijk dan vermakelijk voorval heeft dezer dagen voor een politie rechtbank te Manchester plaatsgehad op liet oogenblik, dat de rechter een zekeren Dean wegens valsche munterij naar het Hof van Assisen verwees. Nadat deze be slissing te zijner kennis gebracht was, nam hij volgender wijs het woord „lk verzoek vergunning om mijn gouden chronometer met daarbij behoorende ketting aan den speuragent aan te bieden, die mij heeft gezocht en aangehouden. Alles bij elkaar is bijna duizend gulden waard en die brave jongen verdient wel een dergelijk cadeautje, daar hij geslaagd is, niettegen staande twintig van zijns gelijken sedert anderhalf jaar misgevinkt hadden". Natuurlijk werd dit aanbod afgewezen. Dean verliet daarop de rechtzaal, op een toon van onvertaalbare bitterheid roepende ,,'t Is een schande voor Engeland, dat agenten, die het zoo goed dienen, niet beter beloond worden Op zoek naar schatten. Voor vier jaar heeft men een landbouwer van Sardy, (Frankrijk) wijs gemaakt, jdat er iu zijn huis schatten verborgen zijn. De man, eerst zeer ongeloovig, eindigde toch met zich te laten beetuemen door een zeer ern stig uitziend heer en .eene zoogenaamde too verheks. Met allerlei kunstgrepen, het laten ont dekken van kleine hoopjes goud, enz., wist men den boer de zaak als ern tig te doen beschouwen, en onder voorwend sel de geesten, die de schatten verborgen hielden, tevreden te stellen, deed men hem herhaaldelijk verschillende sommen betalen. Eindelijk toonde men hem in eene half verlichte kamer een oude koffer vol open zakken, die met goudstukken gevuld schenen. Men mocht er echter niet aan raken, op doodstraf, omdat het eerst door 't gebed moest gezuiverd worden. De dochter van Pellegry, den boer, was echter hare nieuwsgierigheid geen meester; zij opende het koffertje én vond in de zakken 'niets dan zand met boven op eenige goud stukken in karton. Pellegry diende een klacht in, maar de bedriegers hadden hem in de vier jaren tijd 21.000 fr. weten af te troggelen. Maurice Talmeyr heeft op dertig kilometer afstands van Périgueux (Frank rijk) een maagdelijk woud ontdekt. De boeren hadden hem bij zijn vertrek voor speld, dat hij aan koortsen zou bezwijken, door de wolven verscheurd of door (slan gen gebeten zou worden, indien bij al niet verzonk in het slijk der moerassen. Niet tegenstaande deze min aangename protetieën heeft hij een woud van twee en zestig duizend hectare ontdekt, dat zóó weelderig was, dat sommige gedeelten waarschijnlijk nooit door den mensch zijn betreden. En dat in de negentiende eeuw in Frankrijk! Een vreeselij k ongeluk gebeurde de vorige week te Cocheton in den staat New-York. Een rotspunt, waar twee jon gelieden en drie meisjes op stonden, brak af en vier hunner vielen naar beneden van eene hoogte van driehonderd voet. Men vond hunne verpletterde lijken aan den voet der rots. Een jong meisje wist zich een half uur vast te ho den aan den steilen rotswand en werd met veel moeite gered. Te Noord Wisconsin in de nabijheid van Phillips, woedt een hevige woudbrand tengevolge van het heete, droge weder. Verscheidene hofsteden werden een prooi der vlammen en het vernielende element breidt zich hoe langer hoe meer uit. Men vreest voor eene herhaling der vreeselijke tooneelen, die verleden jaar door de woud- branden plaats grepen. De Halle aux Vins te Parijs bezit een vat, waarbij het Heidelberger vat nog maar kinderspeelgoed is. Het is zeven meter hoog en heeft een inhoud van 80,000 liter. Het vat is in vijf afdeelingen ver deeld, zoodat men vijf soorten wijn er in kan bergen, zonder dat deze zich met el kander vermengen. Door reusachtige kranen kan het vat gevuld en geledigd worden. Antwerpen krijgt electrische trams. Een commissie uit die stad heefi zich naar Brussel begeven om een onderzoek in te stel len naar de daar loopende electrische tram wagens. In Antwerpen zal een ondergrondsche leiding worden aangebracht. Drie dronken jongelingen te Anhalt die dezer dagen de vrouw van den dokter op de straat aangrepen om haar een kus te geven, zijn wegens aanranding der eer baarheid veroordeeld tot geldboeten van 100 200 en 500 mark. De pest heerscht te Kouhoen nabij Hongkong en te Macao. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. (Stukkeu wordeu in geeu geval teruggezonden.) Mijnheer de Redacteur Gelijk me uit een loopend praatje blijkt, heeft een of ander socialistisch blad een stuk opgenomen, waarin mijn naam voor komt in verband met een zaak van geheel privaten aard, naar 'tschijnt om mijof misschien ook wel partij en zaak, die 'k de eer en 't voorrecht heb te dienen een blaam aan te wrijven. Dat 'k niet bepaalder kan schrijven, komt daarvandaan, dat 'k van bedoeld blad geen exemplaar ontving. En 't was alleen hierom, dat 'keen plaatsje in „De Zeeuw" vraagde, 'k Wenschte erop te wijzen, dat de partij, die Recht voor allen'''' in haar vaandel schrijft, deze leuze nog zoo weinig beleeft, dat ze een aangevallene geen gelegenheid geeft, zich te verweren. Uw Dv. K. WIELEMAKER, Biggekerke1 Mei '95. H. d. C. S. Yan 2 tot 3 Mei 1895. MIDDELBURG- Ondertrouwd: J. Prince jm. 21 j. en M. A. de Koning jd. 20 j. J. Pelle jm. 26 j. en E. Wisse id. 30 j. J. W. Verstogen wedr. 62 j.en T. J. van Keu len wed. 47 j. J. Buijs jm. 22 j. en E. Maljaars jd. 24 j. A. P. Waterman jm. 25 j. en A. Verhejj jd. 34 j. C. de Wolf jm. 31 j. en P. Schrierjd. 29 j. Getrouwd: C. Sanderse jm. 26 j. en J. E. Willemse jd. 21 j. Bevallen: M. J. van Riel geb. Wgnes d. E. Joosse geb. Hillebrand d. Levenloos aangegeven een zoon van J. Gabriëlse en J, Verhulst. GOES. Huw. aangifte: Hubrecht Bliek, 26j.jm.en JacobaGeertruida Lindhout 24 j, jd. Gehuwd: Christiaan Wilhelmus Linze 26 j. jm. te Rotterdam en Anna Geertruida van Houten 29 j. jd. te Goes Maicus Barbier 23 j. jm. en Elizabeth Geluk 23 j. jd. Fran- ciscus Maas 21 j. jm. en Katharina Louisa van Lindonk 21 j. jd. Pieter Zandee 33 j. jm. te Kloetinge en Catharina Cornelia Rouw 22 j. jd. te Goes, Pieter Izack So ai er 28 j. jm. en Kornelia Daane 29 j. jd. Geboren: 1, Wilhelmina Mariad. v. Guil- jaam Bruel en Pieternella Wisse. 2, Tan- netje d. v. Pieter Johannes Geense en Ma ria Mejjer. Overleden: 1, Jan Leempoel 73j. gehuwd met Magdalena Blommers. 2, Jacobus Marinus van der Linde 55j. geh. met Din- genia Zweedijk. Over de maand April 1S95. 'sHEErtARENDSKERKE Geh.: 25, Arij Saa man 30 j. jm. en Jacomina Logmans 26 jaar jd. Geboren: 3, Maria Paulina d. v. Gerrit Marinus Francke en Maria Bylo. 4, Jan netje d. v. Simon de Rjjder en Theuntje Meulmeester. 6, Pieter z. v. Cornells van Haveren en Neeltje Buteijn. 7, IzaakAdri- aan z. v. Krijn Janse en Jacoba Johanna van Overbeeke. 9, Jacomina d. v. Fran- cina Oudkerk. 9, Anthonie z.v. Marinus Lamperen Willemina Hoebeke. 11, Prient- je df v. Christiaan Nijsseen Cornelia Ver met. 13, Pieter z. v. Simon Sanders en Catharina Johanna van Zugen. 15, Adri- aan z. v. Laurens van 'tWestende en Jo hanna Voet. 16, Neeltje d. v. Frans de Kok en Catharina Kerkhove. 17, Marinus z. v- Jan Venneuleen Geertruida Verdonk. 18, Elisabeth d. v. Simon Dekker en Pieternella Schoonaard. 28, Catharina d. v. Gilles Vermeule en Adriana van Gessel- 29. Barendina d. v. Christiaan Rettier en Anna van Dujjne. Overleden5, Joanna Ruster ongeh. 61 j. 21, Maria 3 j. d. v. Jacob den Boer en Jacoba de Kok. 30, Abraham Kole 72 j gehuwd met Jozina de Wagter. RILLAND-BATH. Geboren: 5, Marinus z. v. Hendrik Weststrate en Cornelia Min- naard. 8, Johanna d. v. Abraham Cor nells Moerland en van Wilhelmina Vogel. 10, Pieternella d. v. Janus Weststrate en Josina Adriana Lambregtse. 11, Jan Hubrecht z. v. Pieter van de Griek en Ma ria Kastelein. 12, Johanna d. v. Leendert van Baaien en Dina deGoffau. 13, Mathil da d. v. Francies Neve en Rosalia de Nijs. 18, Marinus z. v. Marinus Minnaard en Kaatje Braamse. 26, Jan z. v. Willem van dor Klooster en Adriana Legs. Ondertrouwd: 16, Jacobus de Priester35 jm. te Grijpskurke en Maria Wisse 27 j. jd. ie Rilland-Bath. 27, Bartel Versprille 29j.jm. te Kruiningen en Dina Nagel kerke 27 j. jd. te Rilland-Bath. 27, Pieter Albertus van Boven 21 j. jm. en Dingetje van Liere 24 j. jd. beiden te Rilland Bath. Lijst van onbekende brieven, verzonden door bet postkantoor te Goes over de late helft April 1895. VanBiezelinge: H. M. Schouten, Haarlem. Van 'sGravenpolder: de Bruin, Rotterdam. Van Krabbendijke: Mijnmeester Sittard. Van Wolfertsdijk: C. Schipper Dordrecht. Verzonden naar bet Buitenland Van K ap e 11 e F. W. Schipper, Batoe Djadjar, VLISSINGEN, 3 Mei '95. Boter f 1.10 a fl.— per kilo. Eieren f3.— a fO.— per 104 stuks. MIDDELBURG 2 Mei 1895. Uit Walcheien was heden een kleinen aanvoer en op de verhoogde Hollandsche berichten waren verkoopers zeer gerariteerd. Puike Nieuwe Tarwe werd meest op f5.75 en f6 gehouden tegen biedingsprgzen van f5.50 a f5.65 waarvoor slechts weinig werd afgegeven. Rogge op f 4.50 gehouden. Witte boonen 111.50 a f 12 nominaal. Andere ar tikelen onveranderd in prijs. Versche Boter f0.75 a f0.95 p. kilo. Eieren f2.60 de 100 stuks. Z1ERIKZEE, 2 Mei 1895. BOTER. Hoogste koers f 0.55 a fO.— laagste koers f 0.45 per 5 ons. Kipeieren hoogste koers f 0.76; (laagste koers 10.55 Eendeieren hoogste koers f0.90; laagste koer f 0,65 ue 25 stuks.) OESÏERGEURS. lerseke, 3 Mei 1895. Tamelijk aanbod, voor guldensgoed ge boden f 1.90. Niets verhandeld. BIGGEKERKE 6 Mei. ST. LAURENS 7 Mei. 'sHEER ARENDSKERKE, ARNEMUI DEN, SCHORE, HEINKENSZAND, KAPEL- LE en WEMELDINGE 8 Mei. BORSELE 10 Mei. MIDDELBURG. Door not. Verhulst wer den Donderdagavond in de Vergenoeging publiek geveild de navolgende huizen en erven: lo. Wagenaarstraat. Kooper voor f 2726 dhr. A. Meeuwse alhier. 2o- Zuidsingel Kooper voor 1 1689 dhr. H. J. Keulemans alhier. 3o. Nieuwstraat. Kooper voor f 1851,50 dhr G. Jongepier alhier. Vrijdag 10 Mei. Schore, door B. en W. 100 M° onder- houdsgrint, grove, levering 15 Juni 15 Juil a. Biljetten bij den burgemeester. Vrijdag 17 Mei. Oudelande, door het bestuur van bet waterschap Baarland 11 uur in het gemeente huis herstel, vernieuwing en onderhoud tot 30 April '96 van de gewone aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken. Bestekken a 60 cent bij dhr. v. d. B. la Motthe. Aanwijzing 15 Mei door G- Moerdijk te Baarland. Woensdag 8 Mei. Arnemuiden, Langstraat door not Ver hulst 2 uur kabinet, bureau, cilinderkastje, penanttafel, tafels, stoelen, belden met toe- beliooren, waschtafe!s, spiegels, schildergen, kachel, glas- en aardewerk. 's Heerenhoek, 10 uur bij wijlen Ver- vaet door not. Houwer 1 zwart ruinpaard oud 9 jaar, 1 bruin merriepaard oud 13 jaar, 1 omnibus, vigelante, menwagen, boomwa gen en ketting, 2 ploegen, 1 eg, sleper, snijmolon, moesmolen, windmolen zeeften, snijbak enz. middelburg, 10 uur op de hofstede Eendragt door not. Tak inspan als1 bruin ruinpaard 5 jr., 1 bruin merriepaard 10 jr., 1 zwart merriepaard 15 jr., 1 vos merrie 2 jaar, 22 baatgevende melkkoeien, 2 kalfdra- gende vaarzen, 2 weivaarzen, 2 jarige, 8 kweekkalvers, schaap met lammers, valken, 11 biggen, 40 kippen en 1 haan, 2 karnhonden met hokken, 2 men wagens met toebehoooren, veerwagen,melkkar opvoeren, driewielekar, 2 ploegen, waleploeg, eggen enz. mutsaard, landbouw-, melk- en zoldergereedschapjje i, mahoniehouren boogkabinet,geschilderd boog- kabinet, 2 bedden met toebehooren, boeken kast, achterlaadjachtgeweer. Donderdag 9 Mei. Goes, 1 uur bij wed. N. Remijn door not. Mulock Houwer kabinet, veeren bed, peluw, kastklok, kussens, dekens, spiegels, tafels, stoelen, statenbijbel, godsdienstige boeken. Vrgdag 10 Mei. Heinkenszand, 10 uur afbraak van het heerenhuis Bloemenheuvel door deur w. Hoff mann. Zaterdag 11 Mei. Gioes, 10 uur in de Prins van Oranje door not. Pilaar lo. de hofstede Tilburgh in pacht bg wed. de Dreu 76.3239 H. 2o. de hofstede Djjkzicht in pacht bjj M de Dreu 85,0307 H. Catalogus na 25 April bg den notaris. Maandag 13 Mei. Wemeldinge, bij de Sluis door not. Gallis Merens 10 uur a. oesterput met loods met het recht van erfpacht aan den onder grond dier werken en aan een perceel dijk te Kattendijke, waarbij volgt de pacht aan perceel 477. b. 100000 oesters bovtn de 38 en 100000 boven de 28 mM. 7000 oesters beneden de 28 mM. Zeeften, bakken, ban-; ken, ledige en aangeslagen pannen, roeiboot* Inl. C. v. Oosten. -J? Donderdag 16 Mei. Kruiningen, 10 uur door not. Prins bi) v. d. Linde de hofstede van J: Blok Ez. groot 37 H. 24 A. 13 eA. In 24 pereeelen en com binatiën. Vrijdag 17 Mei. Zierlkzee, aan de Val door not. Franse 10 uur. Daarna in Bellevuevoor de nieuwe maatsch. voor oesterteelt, meubelen, gereed schappen, hengst, kweekbakken, gekalkte pannen, 10.000 pannen aanslag 94, 1 nieuw dubbel- en 1 enkel woonhuis, stal, directie keet met loods, afsteekloods, groote oesterput, het recht van gebruik van den Val en bui tengronden. Vrijdag 24 Mei. Borsele, 10 uur bij Verburg door not. de Vos bet hofsteedje Noordenol 9.30.20 HA. van L. Kievit. Vrgdag 31 Mei. Korsele, door not. de Vos 10 uur op de hofstede van L. Kievit aan Noordenol inspan als bruin ruinpaard 15 jaar, vos merrie 15 jaar, 2 jaarling runderen, 4 pas gekalfde koeien, 2 varkens, 80 kippen, uienwagen, ploeg, windmolen, geeselsteon en paard, stroo, zolder-, melk- en stalgereedschappen. Woensdag 12 Juni. middelburg, in de Vergenoeging door not. Slegt een heerenhuis en erf Noordzijde Dam en een tuin of bouwterrein Pijpstraat.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 5