K e r k ii i e ii w s. IIECIIIYSZAKEV. Gemengde Berichten. Overzicht Verkoopingen enz. alhier en M. C. v. d. Maas te Wolferta- dijk, en M. C. v. d. Maas en Ittmann voor noemd. Beide heeren werden met alge- meene stemmen benoemd. Hierop niets meer te behandelen zijnde en geen der raadsleden iets op het hart hebbende, sloot de voorzitter de vergadering. In de (lib.) Nederlander vinden de voor standers van slechts liberale bladen in de cantines een warmen bestrijder, ondanks het argument dat men dan ook aan een aanvraag tot het ter lezing leggen van revolutionaire hladen zal moeten voldoen. Het blad schrijft er van „Gesteld, in dit of dat garnizoen stond de beslissing aan een streng anti-vrijzin nige, en deze grendelde de deur voor alle couranten die in strijd waren met zijn rich ting. Wat zouden de poppen aan het dan sen gaan langs heel de liberale lijn Jan Hap zou den mond vol hebben van „die lijnen", en ernstige mannen zouden niet in gebreke blijven, om met nadruk te protes teeren. Maar zoodanig protest voegt dan ook evenzeer hier. Allerminst mogen de leestafels der kazerne-cantines éen uitslui tende kleur dragen, noch de onze noch een andere. Wie er komt, behoort er zooveel doenlijk lectuur te vinden van zijn gading.'' Naar De Stand, verneemt,(heeft de mi- niste r van justitie te Leeuwarden een per soonlijk onderzoek ingesteld naar aanleiding van de door jhr. mr. De Savornin Lohman in de Tweede Kamer meedegedeelde feiten, met betrekking tet de middernachtzende lingen. Niet alleen de justitie-ambtenaren, maar ook de middernachtzendelingen worden gehoord. De gezamenlijke liberale kiesveree- ningen op Walcheren hebben als candidaten voor de a. s. verkiezing voor zes leden der provinciale staten aangewezen de heeren C. J. J. A. Van Teylingen (aftr. lid) met 129, C. L. van Woelderen (aftr. lid) met 129, mr. F. J. Sprenger met 116, dr. A. ■v. (1. Swalme met 101P. G. J. Tutein Nolthenius met 88 en jhr. mr. A. A. van Doorn met 70 stemmen. De heeren W. H. de Bruijn van Melis- en Mariekerke met 64 en A. A. A. E. Gewin met 42 stemmen bleven in de minderheid, alsmede de heer J. F. van Dunné die 10 stemmen bekwam. Kaas als voedingsmiddel In de Fabrieksbode vanj den heer J. C. Van Marken te Delft, komt een artikel voor over kaas als voedingsmiddel, waaraan het volgende is ontleend Bij ons te lande komen in hoofdzaak twee soorten van kaas voor, nl. kaas vervaardigd uit de volle melk en gewoonlijk „zoetemelk- sche kaas of vette kaas" genaamd en verder kaas uit afgeroomde melk, bekend onder den naam van „magere kaas, komijne kaas", enz. Vette kaas bevat gemiddeld 25 percent eiwit en 29 pCt. vet, terwijl magere kaas dooreengenomen 35 pCt. eiwit en maar 11 pCt. vet inhoudt. Wat nu de verteerbaar- heid der beide voedende stoffen in kaas aan gaat, deze is voor het eiwit zoowat 97 pCt. en voer het vet 85 pCt. Beide stoffen worden door een gezond mensch dus bijna geheel verteerd. Als wij nu kaas eens met vleesch verge lijken dan kunnen we het begrip der hooge voederwaarde van de eerste stof nog wat opscherpen. t Eiwit. Vet. Rundvleesch (zeer vet) 17 pCt. 26 pCt. (half vet) 21 5 (mager) 21 1,5 Kalfsvleesch| (vet) 19 7 (mager) 20 0,82 Schapenvleesch (vet) 15 36 (halfvet)| ..17 6 Varkensvleesch (vetl 14,5 37 (mager) 20 7 Paardevleesch22 2,5 In rauwen toestand is het eiwit in vleesch- soorten nog iets meer dan in kaas verteer baar p. m. 99 pCt., doch in gekookten of gebraden toestand komt liefdaarmee overeen. Het vet daarentegen is in vleeschsoorten veel minder verteerbaar dan in kaas ge middeld is de verteerbaarheid daarvan niet hooger dan 80 pCt. Wie bovenstaande cijfers met eenige aan dacht nagaat, moet tot de overtuiging komen, dat kaas ten volle den naam van een uit stekend voedermiddel waardig is. Daarbij komt nog dat de prijs van kaas steeds aanmerkelijk lager is dan die van vleesch, het paardevleesch uitgezonderd. Meestal wordt bij ons te lande kaas met brood verbruikt. Het eten van kaas als nagerecht is bij ons veel minder in zwang dan b. v. in België en Frankrijk. Nu mag gerust aangenomen worden, dat brood met kaas in den regel uitmuntend kunnen sa mengaan, omdat brood in 't algemeen voor- e erst arm aan vet is en ten tweede, omdat het eiwitgehalte daarvan, hoewel niet laag, toch niet hoog! genoeg is voor menschen, die krachtige voeding noodig hebben. Aan 't bezwaar van te weinig vet komen wij in den regel tegemoet door het brood te „smeren" met beter of een andere vetsoort maar daardoor wordt het eiwitgehalte niet verhoogd. Dit doen wij eerst als wij kaas of vleesch bij brood gebruiken. Met 1 Mei zijn verplaatst de com miezen bij 's rijks belastingen der tweede klasse J. Crombauw van Hoedekenskerke naar Bruinisse en D. J. Fenijn van Axel naar Hoedekenskerke. Vee-invoer in België. Met verwijzing naar het hericht betref fende de sluiting der Belgische grens voor den invoer van Rundvee en schapen uit Nederlanl, opgenomen in de Staatscourant van 21 en 22 dezer, bre.igt de minis er van buitenl. zaken ter kennis van befeng- hebbenden, dat het door de Belgische re geering uitgevaardigde verbod niet van toepassing zal zijn op dieren in rechtstreek- schen doorvoer, zonder overlading (per spoor) door België verzonden. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Zuidland door dr. P. A. Klap te Oosterland. II. Kath. Kerk. Benoemd tot kapelaan te Dongen de heer A. den Ronden tot idem te Halsteren de heer J. J. Serrarenstot idem te Oostburg dhr. C. Mulderstot idem te Chaam de heer P. J. F. Buijsrogge tot idem te Clinge dhr. W. A. J. M. Verhoeven, priester van het seminarie. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Gisteren, Dinsdag, zijn veroordeeld wegens bedreiging met brandstichtingE. d W, 41 j., veldarbeider, thans zonder vaste woon- of verblijfplaats, tot 3 m. gev. straf; mishandeling: H. B. v. d. M, 24 j., werkman, thans zonder vaste woon- of ver blijfplaats, tot 45 d., en L. S. S, 21 j., en J. S, 19 j., arbeiders Koewacht, de le tot 2 m. en de 2e tot 2 m. gev. straf; diefstalH. K. B, 30 j., sjouwerman, Breskens, thans te Middelburg in hechte nis, tot 3 m. gev. straf, met mindering van den tijd in verzekerde bewaring door gebracht en W. J., 34 j., visscher, Breskens, tot 14 d. gev. straf; huisvredebreuk: P. F, 25 j., smid, Groede, tot f 3 b. s. 3 d. h. In zak# M. L, oud 40 jaren, prov. vee arts te Oostburg, geappelleerde van een vonnis van het kantongerecht t9 Oostburg, waarbij hij ter zake van het als erfgenaam van eenen geneeskundige bevoegd tot het afleveren van geneesmiddelen, terwijl niet in de waarneming der apotheek was voor zien, niet binnen 24 uren na diens over lijden de sleutel der vergifkas ter hand stellen aan den burgemeester der gemeente, is ontslagen van rechtsvervolging, is be klaagde, met vernietiging vaH het vonnis waarvan is geappelleerd, schuldig verklaard aan bovenomschreven feit en veroordeeld tot f 1 b. s. ld. h. Allen in de kosten, de laatste ook in die van het hooger beroep. De extratrein waarmede H. H. M. M. de Koninginnen op Vrijdag 26 April van Amsterdam naar Vlissingen zullen ver trekken gaat van daar af ten 3.40 namid dag, passeert te Vlaketen 6.41; te Goes ten 6.48 en te Middelburg ten 7.04 en komt ten 7.10 te Vlissingen aan. Coes. Vrijdag vergadert de antirevo lutionaire kiesvereeniging „Voor Nederlai.d en Oranje" alhier des avonds te 8 uur in het lokaal Samuel tot het stellen van vier candidaten vcor de provinciale Staten. Laten alle leden trachten er bij te zij», opdat met eene zoo groot mogelijke meer derheid de candidaten mogen gesteld wor den. De antirevolutionaire kiesvereenigiu- gen van den hond „Vreest God eert den konin g" vergaderden Maandag en heden avond. Coes. Bij beschikking van Z. E. den Heer Minister van Justitie van 18 April js tot onbezoldigd rijksveldwachter aange beld J. van Willegen Gzn te Kapalle. Vlissingen. H. M. fregatschip „Atjeh" kwam hedenmorgen alhier op de reede en kwam aldaar ten anker. Genoemd schip zal het koninklijk stoomjacht „Valk" be geleiden bij den overtocht van H. H. M. M. de Koninginnen naar Engeland, Helnkenszand. Bij den landbouwer J. van Damme alhier, heeft Dinsdag een karnhond niet minder dan 12 levende jon gen geworpen. Borsele. Dinsdag 23 April werden alhier nog 69 stuks hoornvee langs den steiger vervoerd. Het buitengewone groote vervoer van hoornvee en handel daarin, zal nu vooreerst wel gestaakt zijn, daar de aangekondigde sluiting van invoer, dit grootendeels belet. Borsele. In den laatsten tijd werden de meeste landbouwers op Zuid-Beveland druk bezocht door handelaars in paarden, voor den handel in het buitenland. Zwaar gebouwd was de grootste vereischte. Een landbouwer alhier verkocht er dezer dagen één voor den prijs van f500. Sommige be dingen nog daarboven. Vlissingen. Naar aanleiding van het antwoord van het bestuur der Vlis- singsche Patroonsvereeniging „Bouwkring". gericht aan eenige werklieden (105) hier ter stede, werkzaam in de verschillende vakken onlangs door ons medegedeeld, heb ben de werklieden besloten het navolgende te antwoorden: Aan de Vlissingsche Patroonsver. „Bouwkring" In antwoord op uw geëerd schrijven, doet het ons genoegen u te kunnen verzekeren dat het door u genoemde onder A. B. en C. onze volle instemming heeft. Alleen zij het ons vergund wat aangaat het misbruik maken van sterken drank u beleefdelijk opmerkzaam te maken hierop dat het toch niet aangaat den werkman een verwijt te maken van iets waarin de patroon zoo vaak voorgaat door zelf drank te gebruiken of bij bijzondere gelegenheden de flesch te laten rondgaan. In de tweede plaats mogen wij zeker wel ten diepste ons leedwezen betuigen over uwe verklaring, dat ons verzoek voor geen inwilliging vatbaar is. Dit is ons een bittere teleurstelling. Wij meenden dat een werkman aanspraak had op een loon dat hem in staat stelt in eer en fatsoen als mensch te leven en dat de patroon» het zich een voorrecht zonden achten hunne werklieden door eene rechtvaardige loons- regeling voor zorg en druk te helpen vrij waren. Wij hadden gehoopt, dat ons billijk en door den nood ingegeven verzoek weerklank en steun zou hebben gevonden bij U, die ofschoon onze meerderen in stand, toch menschelijk gevoel bezit even goed als wij en weet wat uw medemensch toekomt. Tot tweemaal toe wordtin uw schrijven uitgedrukt dat gij aan billijke eischen wilt tegemoet komen. Welnu mogen wij dan opgrond daarvan, met gepaste vrijmoedig heid maar met aandrang u nogmaals de vraag voorleggen of on» verzoek om loon voor ons werk en om een eerlijk bestaan voor ons en onze gezinnen dan niet ten- volle billijk en rechtmatig is? Mogen wij daarbij bescheidenlijk vragen, waarominuw schrij ven geen enkele reden staat opgegeven waarom de loonstandaard niet verhoogd kan worden en wat verkeerds wij toch doen met een behoorlijk bestaante vragen als mensch Gij schrijft dat Gij u als patroons met dit Uw besluit verantwoord acht voor uwe werkgevers. Mogen wij dan met allen eerbied U vragen, of Gij het ook kunt verantwoorden voor Uw geweten en voor God dat de ar beiders die onder Uwe hoede en opzicht staan, door te lage loonen met hunne ge zinnen verkeeren in druk en kommer? Mogen wij er eerbiedig om verzoeken, dat Gij U op de hoogte wilt stellen met de behoeften van een arbeidersgezin, iets wat zoo zelden door patroons geschiedt en waardoor zij zoo onbekend blijven met onze vaak bedroevende omstandigheden. Persoonlijke plichtsbetrachting tegen pa troons, zoo schrijft gij, behoort er te zijn. Dit erkennen wij van ganscher harte. Maar hebben dan ook de patroons geen verplich tingen tegenover hunne arbeiders Zijn dan ook van Godswege de patroons niet geroepen: lo. voor de belangen der arbeiders (dat ook hun eigen belangen zijn) te zorgen? 2o. Hun arbeiders te beschermen tegen leed, zoo stoffelijk als geestelijk, voorzoover zij dat kunnen 3o. Daartoe hunne arbeiders te beschou wen als mensch en niet als lastdier of werk tuig 4o. En daarom op hen toe te passen het gebod der naastenliefde en het hevel om hen recht te behandelen en zijn loon niet in te houden, geheel of gedeeltelijk? Met vrijmoedigheid durven wij U dit alles nog eens in overweging geven, inde hoop, dat Gij alsnog door loonsverliooging ons zult willen helpen uit onze moeielijke onrechtvaardig op ons drukkende omstan digheden. Met de meeste hoogachting, De gezamenlijke werklieden. Volgen handteekeningen. Bij het sloopen van een oud gebouw te Arn«mulden en de daarbij noodige vergravingen vond men in den grond niet minder dan 13 menschelijke geraamten, waarvan vooral sommige schedels nog zeer gaaf waren. Bij enkele was zelfs nog de kist te onderscheiden. N. R. Een socialistische menigte, komende van een vergadering in „Walhalla" te 's Ha- ge pleegde baldadigheden aan de sigaren fabriek van den heer Delen aan het Spui aldaar. Men wierp met steenen naar het huis. De politie joeg de bende met de wa penstok uiteen. Niet tevreden trokken de socialisten naar het Kerkplein, wierpen ruiten in aan de drukkerij van gebr. Van Langenhuijzen, en mishandelden op straat den meesterknecht van een der inrichtin gen,waarop men het scheen gemunt te heb ben. Te Veenendaal werd vóór enkele we ken een bedelend, zooge*aamd reizend koop man in het oudeliedenhuis opgenomen. Hij stortte toen f200 en dit was volgens zijn zeggen al wat hij had. Thans, na zijn ster ven, vond men bij hem een portemonnaie met ongeveer f 10 en in zijn jas verstopt f230 aan papier, terwijl niet zonder grond het vermoeden bestaat, dat hij nog gelden uit had staan ter verkrijging van meer dere inlichtingen zijn nu oproepingen in verschillende bladen geplaatst. Te Dirksland zijn twee schuren met den inhoud een prooi der vlammen ge worden. Er kwamen 10 koeien by dezen brand om. De schuren waren verzekerd, de werktuigen enz. niet. Op de audiëntie bij H. M. de Re gentes op het paleis te Amsterdam bevond zich gisteren ook een Volendammer in zijne eigenaardige typische kleederdracht, met de wollen slaapmuts op het hoofd. Men meldt uit Haarlem Naar aanleiding van eene in handen der justitie gevallen, sedert eenige weken gevoerde geheime briefwisseling, heeft de rechtbank te Haarlem, op vordering van den officier van justitie, op Zaterdag 2 April jl. ter zake van den in den avond van 26 Februari 1893 op Agatha v. d. Wens, oud 82 jaar, wed. van Petrus Stokman, en Jacoba v. d. Wens, oud 83 jaar, wed. van Nicolaas Bekkers, gepleeg- den moord, gevolgd door diefstal en brand stichting, -onder meer rechtsingang, met last tot gevangenneming verleend tegen Leen hart Geel, oud 21 jaar, voermanRknecht te Haarlem. Geel onderging reeds vijf vonnissen. De socialisten in Amsterdam hebben, bij de komst der beide Vorstin nen aldaar, weer eens een flauwiteit uit gehaald. Ongeveer kwart vóór drie hield voor de drukkerij van het socialistisch blad Recht voor Allen op het Damrak, een gesloten rijtuig stil, waarin eenige mannen stapten. Dit rijtuig keer e later geopend terug en de personen, die er in zaten waren toen vermomd, droegen varkenskop pen, terwijl een hunner met een helm van een politieagent getooid was. Zij re den eerst door de menigte, langs de le vendige zijde van het Damrak, overal min zaam groetende, vervolgens langs het post kantoor en de stille zijde, totdat zij op de hoogte van het politiebureau aan de ou de Brug, op een menigte stuitte, welke het lij tuig tegenhield. De koetsier wilde om- keeren, maar uit het politiebureau kwam een sterke macht politieagenten aanrukken, die met de sabel in de vuist ruim baan maakte, en het rijtuig en de passagiers in beslag nam. Een hunner wist te ontvluch ten, maar de anderen, waarvan er een een geduchten sabelhouw op het hoofd ontving, werden het politiebureau binnengesleept. Een sterke macht politieagenten stelde zich toen voor de drukkerij op. Duizenden en duizenden stroomden toe en het jonge groen der grasperken van het Damrak werd meedoogenloos vertre den. Toen de politie eindelijk aftrok, wer den «nmiddellijk uit ramen der drukkerjj honderden en honderden socialistische ge schriften geworpen. Troepen jongens en jonge mannen trokken rond, zingende het Mariannelied. De politie liet ze echter ongemoeid. Om een petroleum-vlek uit een tapijt te verwijderen, wrijve men de vlek stijf in met een dik papje van ongekookte stijf sel. Men laat dit er gedurende drie dagen intrekken en schuiert het er vervolgens met een harden borstel uit. Is de vlek hierna nog niet geheel en al verdwenen, dan herhale men 't middel en de vlek zal zeker verdwijnen. Ternauwernood beginnen de mollen weder te werken of de verdelginginsoor- log tegen deze werkzame dieren neemt een aanvang. Wanneer zal men toch eens zijn eigen belang gaan begrijpen Het voedsel der mollen bestaat uitsluitend uit slakken ritnaalden, veldmuizen, wormen, kevers, énz. alle vijanden van den landman. Plan ten en wortelr worden nooit door hen ge bruikt en toch wordt dit door velen ge loofd. Men moet derhalve dit in de huis houding der natuur zoo hoogstnuttige dier beschermen. In groente- en bloemtuinen kan hij het soms wel lastig maken, maar daar om behoeft hij volstrekt nog niet gedood te worden. Men heeft slechts bedorven zuurkool, petroleum of koolteer in den grond te brengen en het dier zal, daar zijn fijn reukorgaan de lucht niet kan Verdra gen, zich op die plaatsen niet langer op houden. RN.) Iemand te Londen, Nederlander van geboorte, heeft door een toestelletje, dat vast bevestigd zit op den brander en er uitziet als een eenvoudig staafje, het zóó ver weten te brengen, dat men bij het aansteken van het gaslicht geen lucifer meer noodig heeft. Men zet enkel de kTaan open en na zestien seconden (het duurt als men er op staat te wachten, dus nog vrij lang) heeft men licht. De directie der gasfabriek te Leiden heeft zich eenige van die branders (zeer gewone) aangeschaft, om er eene proef mee te nemen. Men meldt uit Maastricht De Burgemeester van St. Pieter is in het bezit van het stuk krijt, waarmede wijlen Willem I, Willem II, Willem III, Koningin Sophia en de kroonprins hunne namen in den St. Pietersberg hebben ge schreven. Dit zelfde stuk k-ijt zal aan H. H. M. M. de Koninginnen hij haar be zoek aan den St. Pietersberg worde» aan geboden, met verzoek daarmede ook hare namen in den berg te zetten. Een met ondergang bedreigde stad. Het grootste gedeelte van het in hetBohemer- woud liggende stadje Neumark, dreigt in den grond te zinken. De commissie van onderzoek, die in de zakkende straten bo ringen liet verrichten, constateerde dat men geen vasten grond onder de voeten had. Oude oorkonden vermelden dat Neumark gebouwd is boven verlaten mijnen. Eene commissie is nu belast mot het onderzoek, of deze oude oorkonden op waarheid be rusten. Sommige bewoners hebben hunne huizen verlaten. De bevolking verkeert in de grootste ongerustheid. De vorige week zijn te Londen ver scheidene kinderen omgekomen. Bij een brand nabij Southwark-bridge bezweken er twee aan de bekomen brand wonden te Canningtown zijn er vijf teagevolge van den rook gestikt; een zuigeling, die met brandwonden overdekt naar het hoipitaal werd gebracht, overhjjl kort daarna. Al deze rampen ontstonden door onvoor zichtigheid. Den luchtreiziger Lhoste, uie ook in Nederland meermalen is opgestegen, is een ernstig ongeluk overkomen. Hij was Zater dag in zijn ballon ;uit Parijs vertrokken, in gezelschap van een liefhebber. Een krachtige wind bracht hen in een korten tijd in de buurt van Brest, maar bij het nederdalen bleef de ballon in de takken van een boom hangen, zoodat de lucht reizigers er uit vielen. Lhoste biak een been, terwijl zijn reisgezel er met eenige kneuzingen afkwam. >tEcu zeldzaam bedrog. Sedert eenigen tijd waren er in Rusland valsche bank biljetten in omloop. Men vermoedde, dat deze biljetten uit den vreemde werden in gevoerd, doch de douanen konden, ondanks de grootste waakzaamheid, niets ontdekken. Eenige dagen geleden werden er uit En geland verscheidene kisten potlooden aan het douanenstation ontvangen. Bij het visi teeren, viel er een potlood op den grond en een beambte stak het in den zak. Toen hij het den volgenden dag wilde slijpen, bleek het, dat er geen potloodstift, maar een valsch bankbiljet in zat. Het raadsel was dus opgelost. Een dagblad te Bazel deelde onlangs het doodbericht mede van den ingenieur Abt, die o. a. de spoorbaantjes op den Rigi en den Pilatus heeft aangelegd, en gat een mooie levensbeschrijving van den overledene. Den volgenden dag werd de redacteur van het blad aan de telefoon ge roepen. Op zijn vraag: „Met wien spreek ik?" kwam het antwoord: „Met den dooden ingenieur Abt, die u wou vertellen, dat hij nog springlevend is". Het omnibuspersonejl te Parijs heeft het werk gestaakt. De straten schijnen daardoor uitgestorven. De zware gele met drie paarden bespannen wagens zijn tijdelijk uit het gewoel verdwenen, en de paarden hebben een goed leven. Het zal hun afvallen wanneer de eischen hunner werkstakende bazen zullen zijn ingewilligd verhooging van loon, vermindering van diensturen en pensioenverzekering. De eisch luidt 5 francs per dag en 12 uren in touw. Gisterenmiddag kwam het tot een bot sing tusschen de stakers en de politie. Eerstgenoemden vernielden eenige tram wagens, die waren blijven rijden vele in dubbelen zin er in zittende passagiers wer den daarbij gewond. Ook des avonds pleegden zij baldadig heden, doch toen werden velen gevat. Te Ranville ontstond Vrijdag tus schen een landbouwer, zijn vrouw en zijn zoon een woordenwisseling, die zoo hoog liep, dat de twistenden ten slotte elkander met ttesschen, schotels en pannen naar het hoofd wierpen. De vader werd plotseling door een scherp voorwerp getroffen tenge. volge waarvan hij oogenblikkelijk stierf, De strenge winter is noodlottig ge weest voor den reusachtigen boom uit Ca- llfornië, die zooveel bekijks heeft gehad op de tentoonstelling van Chicago. Deze boom werd na de tentoonstelling geplaatst voor het landbouw-ministerie te Washington. De stam heeft eene hoogte van dertig en een middellijn van bijna 15 voet. Toen hij naar de tentoonstelling werd gezonden, was men van plan in den stam een wenteltrap te bouwen, doch dit plan werd niet uit gevoerd. In het onaangename klimaat van Washington, begon de boom te kwijnen en groote stukken schors vielen naar be noden, tengevolge van de vorst en den regen. Thans zijn werklieden bezig die stukken schors met behulp van ijzerdraad weer op hun plaats te vestigen. Als dit werk afg#loopen zal zijn, zal men boven den boom een reusachtige parapluie bouwen, om hem tegen de guurheden van het kli maat te beschermen totdat het weder wat wat zachter wordt. Vrijdag 26 April. Vlissingen, Slijkstraat 72 door not. de Maret Tak 10 uur meubels, schilderijen, kachels, blik-, glas- en aardewerk, garen en band, katoen enz. Kijkdag Donderdag van 10—12 en 2-5 uur. West Souburg, op Bergzicht bij C. Cevaal door not. Loeff 10 uur 3 merriën 19- 18 en 1 jaar,] bruin ruinpaard 11 jaar, 9 Koeien,melkkoeien, kalfvaars, 2 vette vaar zen, 2 tweejarige vaarzen, 2 anderhalfjarige, vaarzen, 2 jarige vaarzen, 5 kweekkalvers, 2 schapen, 2 varkens, 20 kippen, 3 kalkoe nen, 2 ganzen, 9 eenden, 1 woerd, harnhond met hok, marktwagen op veeren, 2menwa- gens met toebehooren, driewielskar, 3 krui wagens, 2 ploegen, 5 eggen, rolblok, muts aards, paardenwant, landbouw-, melk- en zoldergereedschappen. Zaterdag 27 April. Hoedekenskerke, bij Helmstrijd door deurw. Hollmann 11 uur een biljart, buffet met toonbank, 3 kachels, spiegels, kruiken, loopvarkens. Blggekerke, op Duinzicht bij deRijcke door nol. Loeff 10 uur 1 zwarte merrie 15 jaar, 6 baatg. melkkoeien, 2 kalfvaarzen, 1 anderhalfjarioe vaars, 2 jaarlingvaarzen, 2 kweekkalvers, 2 melkschapen met lammers, melkgeit, driewielskar, egge, veldslee met borden, wagenzeil, draaihekkens, ijsbak, mut saards, hooi, stroo, landbouw, melt- en zolder gereedschappen, karn, roomtonnen, huisraad, kleerkist enz. Maandag 29 April. 'i IIeer Abtskerkc, 10 uur voor Nieuw- kamer door not. v. d. Kloes antieke kast- stoelen, tafels, buffet, kachels, veeren bed, koolbakken,melkschapen, planken, arbeiders-, timmermans- en rietdekkersgereedschap, slijpsteen, kanthooi. lcrseke, bjj S. Duinkerke door not. Prins 3 uur herborg-inventaris. Haticndijke, op het terrein 10 uur door not. Gallis Merens voor de Oestermaatschappij Kattendjjke a een oesterput en loods met erfpschtrecht aan den ondergrond dier wer ken 1.3610 H., de pacht aan perceel 488a, b. ¥uim bOOOOO zaaioesters, 1, 2 en 3 jarige, 33000 aangeslagen pannen, 46000 ledige, 350 ijzeren bakken. 100 dito deksels, oesterzeef- ten, schuierwagens, planken, gereedschappen tafels, banken, brandhout enz. Zoutelande op Groot Duinzicht door not, Isipff hfi minne 10 uur 3 merriepaarden 10, 7 en 3 j.rnr, baatgcvui.de niulkkvvjvii.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 2