Ingezonden S(ukken. Briefwisseling. ONS HUIS. RritGMtLMKV; STA 1*IK Overzicht Verkoopingen enz. Afloop verkoopingen enz. teïdag voor eene week uiteen, zonder kei geschil iets nader tot eene schikking te hebben kunnen brengen. Zes voorstellen door de vertegenwoordigers der patroons aan die der gezellen voorgelegd, werden door deze laatsten verworpen. Uit Leicester komt nu de verzekering, dat de patroons hunne uiterste concessiën hebben aangeboden en dat zij vast besloten zijn verder niets meer toe te geven. De Engelsche troepen in Chitral heb ben «en klein échec geleden. fc Toen een detachement, onder hevel van kolonel Battye, de rivier Panjkora wilde overtrekken, werden de Engelschen door aen talrijke bende Chitrali's aangevallen. Het detachement moest toen terugtrekken., De terugtocht geschiede in goede orde maar de kolonel sneuvelde met drie soldaten terwijl nog acht andere gewond werden. Kolonel Battye, sedert 1867 officier, nam deel aan den oorlog tegen de Afghanen en gold voor een der bekwaamste hoofd officieren van het Indische leger. -Een ernstig ongeluk is gebeurd bij de Iersche kust te Mount-Stewart in het graafschap Down. Terwijl Lord en Lady Londonderry, de eigenaars van het buitengoed, naar Belfast waren, ten einde de opening bij te wonen van een tentoonstelling, die daar zou worden gehouden, gingen de bedienden een boot tochtje maken. Donderdag vertrok het gezelschap, bestaande uit acht personen, in een zeilboot naar Strangford Longhe, ten einde daar een pic-nic te houden. Tot dus ver heeft men nog niets van hen vernomen. Men vermoedt, dat de boot is verongelukt en alle personen, die aan het tochtje deel namen, zijn omgekomen. Te Antwerpen heeft men getracht eene lading meloenen binnen te smokke len. Iedere vrucht was verborgen in een citroenschil (citroenen zijn vrij van invoer rechten), doch het bedrog werd bijtijds ont dekt. De rechten welke de verschepers wilden ontduiken bedragen 43.000 frs., zoo dat zij eeue boete van 430.000 frs. te be talen zullen hebben. Een brandspuit. De brandweer van San Erancisco heeft, ter bestrijding van den vijand, een nieuw en machtig wapen te harer beschikking gekregen, dat alles overtreft wat zij tot nu toe bezat. Met de watertoren-batterijzooals de uitvinder het noemt, worden per minuut 16 kubieke meter water in een brandend gebouw geworpen. Bij de officieele proefneming, geleid door den hoofdingenieur, bleek het, dat deze battery een waterstraal .van 7Vt centime ter dikte 90 meter wijd wegslingerde en daarbij 46 kubieke meter uitspoot. Een ware zondvloed In hoofdzaak komt de inrichting hierop neer, dat vier gewone stoombrandspuiten gekoppeld worden aan een uit koper en brons bestaanden windketel met zeer korte beweegbare straalpijp. Alles en alles weegt niet meer dan 80 kilogram, en de straal pijp kan uiterst gemakkelijk met de hand naar alle richtingen gesteld worden. Wat in deze nog vooral onze belang stelling verdient, is: dat de uitvinder, H. Gorter, een Nederlander is. Ar. v. d. B. Naar men verneemt is de vrede tus- schen China en Japan gesloten op de vol gende grondslagen onafhankelijkheid van Korea, afstand van Formosa als ook van het grondgebied door Japanners veroverd, benevens de landen beoosten de Liau, een krijgSBchatting van 100 miljoen dollar. Be standbeeld-man. Durand, de man die gewed had, gedurende 28 dagen als een standbeeld op een voetstuk te blijven staan, heeft Maandagavond jl. zijn wedden schap gewonnen. Op den bepaalden tijd, ten negen ure, daalde hij van zijn voet stuk af, met een glimlach van voldoening op het gelaat. Durand heeft zijn sporen verdiend op het gebied van zonderlinge weddenschappen. Die sj oren heeft hij ech ter duur betaald, want hoewel hij door de weddenschap f 5000 heeft verdiend, heeft zijn gezondheid zóó geleden, dat zijn vrien den erzich ongerust overmaken.Zijne beenen zijn geheel krom geworden. De doctoren raden Durand aan de proef nimmer te herhalen, daar dit hem het leven zou kosten. Durand is onmiddellijk ts bed ge gaan om van de vreeselijke vermoeienissen uit te rusten. Geweldige aardbeving in Italië en Oostenrijk. Zondagnacht om half een is over een groot deel van Italië en Oosten rijk een langdurende en zeer hevige aard schok waargenomen. In Italië heeft men den schok gevoeld in de steden Yerona, Bellona, Padoua, Venetië, Ferrare, Rovigo en Florence. In Venetië duurde de schok twaalf seconden, er heersehte een ontzet tende paniek; een paar huizen stortten in, gelukkig zonder iemand te kwetsen. In alle steden verlieten de menschen hunne huizen, dol van schrik zij brachten des nacht op de straat door. Te Treviso eindigde juist de voorstelling in het theater, het publiek snelde naar de uitgangen en er ontstond een paniek, waarbij verschillende lieden gekwetst zijn. In Oostenrijk is de aardschok in bijna alle streken in het Zuiden waargenomen. Te Leybach zijn tien personen zeer ernstig gekwetst in een instortend huis, teWeenen zijn de telefoondraden vernield en vele late wandelaars min of meer ernstig ge wond. Alle inwoners van Lay bach kampeeren In de o'pen lucht. De zieken zijn zoo goed 'tging gelegerd. De krachtigsten zijn naar het bosch in de buurt gevlucht. Er heer sehte eene onbeschrijfelijke wanorde. De vluchtelingen vertelden hoe zij vazen, klokken en huisgerei door elkander hadden zien vliegen. De kerktorens van verschil lende dorpen staan scheef en kunnen geen stootje meer velen. Enkele kasteelen moeten worden afgebroken. Verscheidene rolblok- ken lagen verspreid op den weg. Te Fiume vluchtten de menschen op de schepen. De politie-rechtbank te Nimes heeft de lieden, die de stierengevechten organi seerden, waarbij in strijd met de wet Grammont 6 dieren ter dood gebracht wer den, veroordeeld tot een boete van1 frank. Te Aniche leeft een Poolsche vrouw die 112 jaren oud is. Zij meldde zich dezer dagen in persoon bij de prefectuur te If ij s- sel aan om haar pensioen in ontvangst nemen. In 1813 heeft zij als marketentster den veldtocht in Rusland meegemaaktin het geheel nam zij aan 12 eampagnes deel en werd tweemaal gewond. In 1831 was zij aan den ambulance-dienst verbonden van het 10de Poolsche linie-regiment, waarbij haar man als kapitein diende, en kreeg daarna het Zilveren Kruis. Zij heeft 15 kinderen gehad, waarvan het oudste eenige jaren geleden op 80-jarigen leeftijd overleden is. Bij het Zondag te Barcelona gehou den stierengevecht, sproug een der ver volgde stieren over de barrière midden onder de toeschouwers. Een der wachters schoot het woedende beest met een revol ver neer, maar wondde daarbij tevens een der toeschouwers doodelijk. Intusschen was een paniek ontstaan, tengevolge waar van bescheiden personen gekwetst werden. Toen de rust hersteld werd, zette men de voorstelling voort. Maar het was een dag van ongelukken, want dienzelfden middag werd de eerste worstelaar door een stier ernstig gewond. Uit het dagboek van een zendeling „Ik was door een Afrikaanschen kanni- balenvorst gevangen genomen en men maakte zich gereed mij ter dood te bren gen, toen de koning zich eensklaps scheen te bedenken en verklaarde mij de vrijheid te hergeven, indien ik hem beloofde on middellijk te paard te stijgen en aan zijn buurman, den konir.g van een bevrienden stam, een stevig gesloten pakje en een verzegelden omwikkelden brief te gaan overhandigen. „Behoef ik te zeggen dat ik de voor waarde aannam en onmiddellijk verheugd te paard steeg om de reis te aanvaarden „Op korten afstand van de kraal kwam ik een detachement Engelschen tegen, uit gezonden om mij te bevrijden. Algemeene vreugde men wilde mij dadelijk mede voeren naar de kust, maar ik weigerde, omdat ik mijn belofte aan den edelmoe- digen vorst gestand wilde doen. Intusschen had een der Engelschen zich reeds meester gemaakt van het pakje en den brief en deze geopend. Wie schetst onze ontzetting In het pakje bevonden zich een aantal kleine, zeer fijne uitjes en de brief bevatte niets dan de veelbeteekenende woorden „Hiermee toebereid zal hij heerlijksma ken Voor ongeveer 40 jaren had Bismarck een eigenaardig avontuur in een bierhuis te Berlijn. Hij was juist gaan zitten, toen aan een naburige tafel ismand een zware beleediging uitte tegen een lid der Konink lijke familie. Terstond ging Bismarck op staan, keerde zich naar den heleediger en huiderde hem toe „De deur uit als u niet weg bent, vóór ik dit glas heb uitge dronken, sla ik het op uw hoofd in scher ven". Er ontstond een groot tumult. Maar Bismarck dronk heel bedaard zijn glas uit en wierp het toen met zooveel kracht den andere tegen het hoofd, dat de scherven in het rond vlogen en de getroffene bloedend neerzonk. Bismarck wordt president-minister. Men schrijft 1866. Het conflict .met Oostenrijk nadert. De minister dineert bij den Sak- sischen gezant te Berlijn, graaf Hohenthal en de gravin, ook een kleine diplomate, vraagt of het werkelijk waar is, dat hij den oorlog aan Oostenrijk verklaren en Saksen onderwerpen wil. Een staatsman van de oude school zou met de hand op het hart verklaard hebben, dat zulke zwa re plannen hem geheel vreemd waren. Maar Bismarck antwoordt„Dat wil ik juist gravinvan dat ik minister werd, heb ik aan niets anders gedacht." En als de dame dan lachend vraagt o zij ingeval van dezen allernoodzakelijksten oorlog naar Leipzig zal vertrekken, ant woordt Bismarck ook lachend „ik zou niet naar Bnheme gaan, gravin, want daar en, als ik mij niet vergis in de nabijheid van uw landgoed, zullen wij de Oosten rijkers slaan. U zou er onaangename din gen kunnen beleven." Deze man wist tot in de kleinigheden wat hij wilde. Hij vertelde het en men geloofde hem niet! Kort en zaakrijk. Zooals men weet verschijnen er zelfs dagbladen inde Pool streken. Te Godtbaale op Groenland ver schijnt er een blad, dat den naam draagt van „Atnagagd-lintint ralinginginarmik lu- aruminassumik", hetgeen in goed Hol- landsch wil zeggen „Iets om te lezen, belangrijk nieuws van allerlei soort." De titel is zeer duidelijk, maar wel een weinig te lang. Het dagblad van Georgetown (Hlinois) heeft een veel korter opschrift, dat wel het wereldrecord van kortheid zal zijn. Dit blad hoetgewoon,, X" De vorst van het staatje Baroda, Engelsch-Indië, heeft een kromme sabel, die ver weg de duurste is, .welke er be staat. Het gevest en de riem zijn bezet met de zeldzaamste diamanten, robijnen en smaragden, ter waarde van 220,000 pond sterling. Verscheiden inlandsche vorsten in Indic moeten sabels bezitten, die evenveel waarde hebben zelfs vermoedt men, dat er nog kostbaarder bestaan. De Shah van Perzië bezit een degen, waarvan de waarde geschat wordt op 10,000 pond sterlingliij droeg dit wapen tijdens zijn laatste bezoek aan Europa. De Czaar van Rusland en de sultan van Turkije bezitten eveneens degens, die met kostbare edelgesteenten zijn bezet, van duizenden ponden sterling. De duurste degen in Engeland is die, welke de Egyptenaren aae Lord Worseley hebben aangeboden. JHet gevest is bezet met diamanten, die een waarde vertegen woordigen van 2000 pond sterling. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. (Stukken worden in geen geral teruggszonden). Mijnheer de Redacteur Naar aanleiding van de mededeeling uit Kapelle in no. 82 van „de Zeeuwen het geen wat daarop door U is geschreven in no. 83, kan ik u mededeelen, dat de zaak in onderzoek is, daar waar zij behoort. J. OELE Hz. Kapelle, 16 April 1895. (Niettegenstaande ons nog verschillende edeelingen geworden zijn, die het ee'lnig eervol optreden der heeren van het Kapelsche Armbestuur bevestigen, doet ons bovenstaand laconisch schrijven van den heer Oele genoegen. Met belang stelling zien wij den uitslag van het onder zoek tegemoet. Red.) Wij herinneren dat wij verslagen van Kolenbonden alleen opnemen om belang hebbenden, en niet als gewone berichten. Red. De Zangcursus zal voortaan beginnen om kwart over acht uur. De eerstvolgende les op Vrijdag 19 April a. s. en vervolgens om de 14 dagen. Zaterdag 20 April a. s. geen inschrij ving. aa\besthh\g. -Vrijdag 19 April. Den Haag, 1 uur aan 't ministerie van waterstaat onderhoud post- en telegraafkan toor tot 31 Dec. 1897. Bestek ter lezing aan het bureel van het piov. bestuur van Zee land en aan 't ministerie van waterstaat Inl. J. Bartels te Rotterdam opzichter voor Zaterdag 20 April. Breda, bp Sectie-ingenieur 2 uur Fre- derikstraat 72 Onderhoudswerken langs den speorweg Vlissingen Bokstel Geldermal- sen; en Roosendaal-Belgische grens door de Maatschappij tot exploitatie van Staats spoorwegen. Maandag 22 April. «ioes, voor 4 uur biljetteu hij dhr. J. M. Kakebeeke levering en onderhoud van de voor de weezen benoodigde schoenen en het schoenwerk, voor 3 jaren, ingaande 1 Mei a-s. Vrijdag 26 April. Vlisslns«'«i, ten raadhuize voor 2 uur het bouwen van twee schoollokalen aan school B. Aanwijzing 24 April 2 uur. MAIUVI bekiciitkn- VLISSINGEN, 16 April 1895. Boter f 1,15 a i 1,10 per kilo. Eieren 13,20 a t 0,- per 104 stuks. GOES, 16 April 1895. Het beursbezoek, en de aanvoer van granen was gering, ir dj prijzen was geen merkare verandering. Oude Tarw e f 0.a f 0. Nieuwe Tarwe f4,75 a f5.—. Rogge f3.60 a f3.80. Winter- gerst f3.- af 3.50. Zomergerst f 2.50af 3.- Haver f 2.— a f 2.60. Bruineboonen f 0,a fO.—Paardenboonen f4.80 a f5.—, Kool zaad f 0.- a f 0.- Groene Erwten f 6,75 a f 7.60. Versche Boter f 0.40, a f0.50. Eieren f 0.65 a f 0,75 de 25 stuks. Rotterdam, 16 April. Ter veemarkt van bo den Dinsdag waren aangevoerd:paarden, 2181 runderen, 87 vette, 494 nuchtere kalveren 60 schapen, 552 varkens, 175 biggen. De prijzen waren als volgt: Runderen le kwal 70, 2e kwal. 62, 3e kwal. 56. Kalve ren le kwal. 100, 2e kwal. 90, 3e kwal. 80 Schapen le kwal. 70, 2e kwal. 60, 3e kwal Varkens le kwal. 2e kwal. 3e, kwal. c. Alles per kilo. OOSTBURG, 17J April 1895. Oude Tarwe f 0,— afO,-. Nieuwe Tarwe f5,- a f 5.40. N. Rogge f 4,20 a f 4.45. N. Wintergerst f 3,40 a f3.80. Zomergerst f8, a 3,50. Haver per 100 Kilo f4.50 f5 25. Kookerwten f7,- a f7,29 Erwten f5 75 f 6.00. Paardenboonen i 5,— f 5,50. Koolzaad fO.— a fO. Alles per H. L. uitgezonderd de Haver. Var. 13 - 17 April 1895. M1L1LLLLLG. OndertrouwdJ. Krujjs- wijk jm. 26 j. en S. J. de Wagemaker jd. 27 j. GetrouwdJ. J. Krijger jm. 23 j. en 0. M. de Koster jd. 23 j. - H. J. Snoep jm. 29 j. en C. van den Hoek jd. 23 j. BevallenM. Stnaardijk geb. Wattel z. C. Kempe geb. Melse d. B. van Wit- t( ne geb. Braasem z. C. Steffers geb. Bionkhorst d. C. Bosselaar geb- Wisse z. M. E. van Ditmars geb. van de Pold. OverledenE. Smit wede van J. B. Cop- penjans 84 j. E. Lijzen 16j. d. Levenloos aangegeven i en zoon ran M J. Maassen en P. J. S. Julianus. GOES, le Huw. afk.: 14. Anthonij Blan ker 25 j. jm. te Goes on Johanna Bolland 23 j. jd. te Amsterdam. Geboren13, Authonie z. v Hendrik van der Vliet en Hendrika Beenhakker. - 14, Cornelis z. v. Johannes Torbijn en Wil- holmina Meijer. Maria Catharina d. v. Frans Benjamin Geuze en Antonina van der Weele. 16, Maria Catharina d. v Willem Liplijn en Johanna Catharina Tierie! - Willem z. v. Pieter Eversdijk en Johanna Magdalena Molhoek. Overleden: 13, Kornelis Scheffers 53 j. wedr. van Cornelia Hollemans. Van 29 Maart tot 11 April 1895. IERSEKE. Ondertrouwd A. Ruiseen, 26 j. jm. en L. C. A. Koster 22j. jd. C. Slab- bekoorn 23 j. jm. en J. Huige 19 j. jd. Gehuwd H. Lindenberg 26 j. jnr. en J. van de Kreeke 19 j. jd. - C. van Steve- ninck 21 j. jm. en M. Blok 22 j. jd. Geboren Geertje Johanna d. v. A. Riedyk en C. Pekaar - Cornelis z. v. J. v. Liero en N. van der Maas. - Tannetje d. v. C. Griep en C. Hoogstrate. - Jan Bertus z. v. J. Wrestdorp en S. van den Endt Elisa beth Maria d. v. D. van Stelle en J. van de Vrede, - Jannetje d. v. J. Scheele en M. Lucasse, Jannetje Renetta d. v. J. W. Maghielse en J. van de Vrede. Overleden Macheiina Martina Wilhelmina 5 maanden, d. v. C. Timmerman en N. Kosten. Levenloos aangegeven een kind van N. Kooman en J. C. van der Bliek. Donderdag 18 April. lTEi«l<lcl hui s, 8 uur in de Vergenoeging door not. Tak lo tot 9o huis Viissingsche straatidem bleek met bleekveld. Pakhuis Haringplaats. Paardenstal id. Huis Lange geere. Huizen Noordweg en Noordwegdyk. Te zien daags voor en op den dag van verkoop Vrijdag 19 April, middelburg, 2 uur St Pieterstraat door den ontvanger der registratie bij inschrijving spoorstaven, kettingen, oud ijzer, rood en geel koper, zink, gutta percha, zelfregistree- rende getijmeter enz. te VUsingen en te Veere. Kittlieni, 10 uur aan Huis 10 door not Loeff baroucbette, drielingwagen, marktwa! gen, driewielskar, ploeg, 4 eggen in soort turk, ar, kortmolen, horden en staken, heul- deelen, wei- en kanthooi, erwtenstroo, muts aards, paardenwant, landbouwershandgereed schappen, huisraad, wagenzeil. Vlissingen, 7 uur in het te veilen pand door not. de Vos het Hotel de Commerce, café en vergun ring. Bozichtiging 17 en 18 April van U/4—4 uur. Inschrijvingen tot 14 April bij den Notaris of bij den eigenaar. Zaterdaig 20 April. Westkapelle, door not. Loeff lluur bij Joosse 3 huizen, schuur en tuin. En om 1 uur inde Vriendschap de herberg de Vriend schap enz. 365 cA. Te zien 9—12 en 1—4 uur. ISoes, 11 uur op het Slot door not. Pilaar de hofstede Zoutershof in Ierseke met erf, bouw- en weilanden samen 45.7338 HA. En de hofstede Plantlust in 'sHeer Hendriks kinderen met eif, boomgaard, wei-en bouwl. 46.2910 H. samen 9.4912 H. Catalogus enz. vanaf 6 April bij den notaris. Dinsdag 23 April. Vlissingen, 10 uur door not. de Maret Tak voor het huis Droge dók 113 huisraad, tapijten, glas- en aardewerk, enz. Boes, 7 uur in de Prins van Oranje door not- Mulock Houwer voor wed. Remijn 8 woonhuizon Mattheus Smallegangebuurt. Serooskerke, op Ter Linde bij Dekker door not. Tak 10 uur 2 ruinpanrden 19 en 5 jaar, 7 merrien 10, 9, 8, 7, 3, 2 en 1 jr. w. 0. 2 veulendragend, 11 melkkoeien, 1 kalf- vaars, 1 'A/s jarige stier, 19 vaarzen, 12 kweek- kalvers, 3 schapen met lammers, 2 varkens, 2 karnhonden met hokken, 150 kippen en hanen, 3 menwagens met toebehooren, 1 veerwagen, 2 driewielskarren, 5 ploegen, eggen, rolblok, veldgang, snjjmolen, land bouw-, melk-, zoldergereedschappen, meubels. Vlissingen, in het hotel de Commerce 7 uur door not. de Vos het hotel en café Eiland Walcheren met benedenzaal, eetzaal en 11 kamers. Woensdag 24 April. Serooskerke, door not. Tak by wijlen Ph. Wisse 10 uur 1 bruine merrie 12 jr. 1 dito veulendrageud 6 jr., 1 bruin ruinpaard 5 (aar, 1 zwarte merrie 2 jaar, 1 bruine jaar ling hengst, 6 baatgevende melkkoeien, 2 kalidragende vaarzen, 12 vaarzen, 1 os oud 10 mnd., 6 kweekkalvers, 2 schapen met lammers, 2 mestputloopers, 1 karnhond met hok, 4 eenden, 50 kippen, 2 hanen, veer wagen, 3 menwagens met toebehooren, drie wielskar, 2 ploegen, 7 eggen, de helft in een rolblok, sleepdeur, 2 veldslede* enz. hooi, stroo, mest, paardenwant. Houdokerke in Pax Intrantibus 2 uur door not. Slegt een huis, erf en tuin van wjjlen mej. de wed. A.de Kraker. Maandag en Dinsdag te zien van 10—12 en 2—4 uur met toegangsbiljet van den notaris. Donderdag 25 April, fctnoutskerke, door not. v. d. Kloes 10 uur bij G. Remynse 3 baatg. melkkoeien, 17 kippen, 4 eenden, 2 ganzen, 1 wagentje op riemen, rolblok, stroo, hooi, mest, 2 kaarns, roomtonnen, botergelt, vaarzen. liloetinge, 10 uur door not. Mulock Houwer bij J. Trimpe achterweg, 3 baatg. melkkoeien, 1 kaifkoe, l vare, 1 aanboudkalf, windmolen, geeselsteen en paard, koebak, melkgerei enz. f Driewegen, door not. Prins op aehof stede van wed I, Rijk 10 uur 1 vos bles merriepaard 20 jaar, 1 bruin veulendragend 14 jaar, 1 zwart ruinpaard jaar. 1 zwarte hengst 1 jaar, 5 baatgevende melkkoeien, 3 lenders, 3 kalvers, 3 zeugen met biggen, 120 kippen en hanen, 2 menwagens, 1 kap. wagen, driewielskar, ploeg, 3 eggen, sleepeg sleper, rolblok, stroomden, moesmaker,' windmolen, karnmolen, kruiwagen, stroo, mest, harnas, melk- en zoldergereedschappen, mahoniehouten kabinet, klok, tafels, bed met toebehooren enz. Vrijdag 26 April. West Souburg, op Bergzicht bij C. Cevaal door not. Loeff 10 uur 3 merriën 19- 18 en 1 jaar, bruin ruinpaard 11 jaar, 9 Koeien'melkköeion, kalfvaars, 2 vette vaar zen, 2 tweejarige vaarzen, 2 anderhalfjarige, vaarzen, 2 jarige vaarzen, 5 kweekkalvers, 2 schapen, 2 varkens, 20 kippen, 3 kalkoe nen, 2 ganzen, 9 eenden, 1 woerd, harnhond met hok, marktwagen op veeren, 2menwa gens met toebehooren, driewielskar, 3 krui wagens, 2 ploegen, 5 eggen, rolblok, muts aards, paardenwant, landbouw-, melk- en zoldergereedschappen. Zaterdag 27 April. Biggekerke, op Duinzicht bij deRijcke door not. Loeff 10 uur 1 zwarte merrie 15 jaar, 6 Ipaatg. melkkoeien, 2 kalfvaarzen, 1 anderhalfjarioe vaars, 2 jaarlingvaarzen, 2 kweekkalvers, 2 melkschapen met lammers, meikgeit, driewielskar, egge, veldslee met borden, wagenzeil, draaihekkens, ijsbak, mut saards, hooi, stroo, landbouw, me'.K- en zolder gereedschappen, karn, roomtonnen, huisraad, kleerkist enz. Maandag 29 April. Ierseke, by S. Duinkerke door not. Prins 3 uur herberg-inventaris. Hattcndijke, 10 uur door not. Gallis Merens voor de Oestermaatschappij Katten- dijke het erfpachtrecht aan een dijk en den grond waarop de oesterput is aangelegd, Voorts oesters, pannen enz. Zoutelande op Groot Duinzicht door not. Loeff by Leynse 10 uur 3 merriepaarden 10, 7 en 3 jaar, 6 baatgevende melkkoeien, 2 kalfvaarzen, 3 anderhalfjarige vaarzen, springstier, 3 mestputloopers, 2 drachtige zeugen, 30 kippen, karnhond met hok, drie wielskar, marktwagen, veldgang, arreslee- liggergang, sleepdeur, geeselstoel met steen, 2 kiekenrennen, vleeschblok, kortmolen, snijbak, mangelrasp, trap, ijsbak, paarden want, landbouw-, melk- en zoidergereed- schappen, karn, roomtonnen, graanzakken en zeven, platen, kastklok, ijzeren ketels en potten, hanglamp enz. Dinsdag 30 April. Oostkapelie, 9 uur op de hofstede Het Vertrouwen door not. de Maret Tak 1 zwart ruinpaard 12 jaar, 1 bruin merriepaard 6 jaar met venlen, 2 andere 9 en 1 jaar, 10 melk koeien, 1 kalidragende vaars, 5 weivaarzen, 3 anderhalfjarige, 6 jarige vaarzen, 1 jarige stier, 9 kweekkalvers, 3 melkschapen, 1 weer, 2 mestputloopers, karnhond, 30 kippen en hanen, arreslee, driewielskar, 1 Wale. ploeg, 4 ploegen, 12 eggen, gereedschappen musterd, huisraad enz. Woensdag 1 Mei. Serooskerke, 10 uur op Waaienburg bij Tavenier door not. Tak 2 merrien 12 en 7 jaar, de laatste veulendragend, 5 melk koeien, 1 kalfdragende vaars, 3 vaarzen, 2 stieren, 2 kweekkalvers, meikgeit, 2 vette varkens, 12 kippen, 2 menwagens veerwa gen, driewielskar, lemoenkar op veeren ploegen, eggen, rolblokken, kooktoestel, hooi- zaag, reepen en blokken, boonstokken, tarwe- stroo, hooi, mestput, landbouw-, melk- en zoldergereedschap, meubelen, 2 boogkabinet- ten enz. Vrijdag 3 Mei. Ierseke, 3 uur bij C. Poelman door not. M. Houwer 1 drachtige zeug, speenvarkens en mestputloopers. Woensdag 8 Mei- middelburg, uur op de hofstede Eendragt door not. Tak inspan als: Mei. Kruiningen, uur door not. Prin» by de hofstede van J: Blok Et. Door het bestuur van den Mariapolder te Wissekerke werd aanbesteed het verhoogen en verzwaren van den zeedijk en het ma ken van eenen buitenberm aan den polder. Inschrijvers de heeren L. Brand te Gie- sendam voor f22.157. A- van der Vlees ts Zaltbommel voor f 22964, A. v. d. Straa- ten te Bergambacht voor f24830. A. Ver- morken te Hontenisse voor| f 25634. J. G. Swets te Hardinksveld f 26410. J. L. Ge luk te Tkolen f 29695 en C. de Wilde te Kattendijke voor f 26745. De raming was f21333 WISSEKERKE. Het verhoogen en ver zwaren van 'den dijk, het dichten der sloot langs en het verwijderen der sluis van onder den dijk is door het bestuur van den Thoorn- polder onderhands aanbesteed aan C. Ver burg te Kolijnsplaat, voorde begrootte som f 2228.62Va- VEERE. In den Kampveerschen Toren werd Dinsdag door notaris Tak publiek ge veild lo een hofsteedje onder Zandyk, gem- Vrouwepolder met boomgaard, bouwl, enz. samen 7620 cA. Kooper voor 13015 dhr. Jacs. Poppe, alhier; 2o 67 A. 30 cA. bouwl. Veersche weg aldaar. Gekocht voor f939 door dhr. I. Brouwer te Middelburg. GAPINGE. Heden Woensdag werd door not. Tak in de herberg bij van Sorge publiek geveild de hofstede de Weele in 22 per- ceelen als volgt lo—13o. de Hofstede met tuin, boomgaard en weiland en voorts tiendvrjj bouw- en weiland en boomgaard, samen 8 H17 A. 10 cA. Kooper dhr. J. deRijcke alhier voor f8617. Perceel 14. 1 H. 98 A. 20 cA. weiland. Kooper dezelfde voor f 2340. 15o. 72 A. 50 cA. weiland en sprink. Kooper voor f706 dhr. J. Botting te Middelburg. 16o 49 A- 55 cA. tiendvrij bouwl. en sprink Kooper voor f 451 dhr. W. A. v. Sorge alhier, 17o 41 A. 40 cA, tiendry idem. Kooper voor f 409 dhr. A. Meeuwse te Middelburg. 18o. 55 A. 67 cA. id. id. Kooper voor f555 dhr. J. Davidse te Middelburg. 19o. 46 A. 50 cA. tiendvrij weiland. Kooper voorf 487 de heer Van Sorge voornoemd. Dit alles ligt in de gemeente Vrouwepolder. Voorts gem. St, Laurens 20o en 21o. 96 A. 40 cA. weiland en 87 A. bouwland Kooper voor f 15.38 dhr. M. Beun te Middelburg. 22o 83 A. 30 cA. bouwl. Kooper dhr. J- Davidse vooinoemd voor f605. Alios onveiuiii.derd 8 picc.nt onkosten^

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 6