Ingezonden Sfukken. Overzicht Verkoopingen enz. Afloop verkoopingen enz. AAi\I!ËSTFI)I\G. Briefwisseling. besmoeselde apenkinderen ofte Congolanen voor millioenen te gaan aanwerven. Maar, bestnurders van ons land, waar is toch uw verstand? (Fridus wordt kwaad). Wat, zonden wij wit gewasschene Vlamingen en zoo blank van vel, bij die Mooren, die zwarthniden, gaan zoeken? Wel, vriend, Nol, als zij er over hoog en laag dan toch de Belgen willen naar toesturen, dat zij er dan eene partij zwarte wispelturige koolmijners naar toezenden, daar zullen zij in dit land bij lange zoo niet van ver schrikken, en die zouden daar misschien binnen in den grond nog iets kunnen vin den, wat er op de oppervlakkige korst niet voorhanden is, en dat de Walen ginder dan maar roepen: Vivat de Congo! wij zullen hier blijven roepenLeve Holland, leve Albert, leve AVilhelminaken, leven de Hol- landsche kaas en de Hollandsche schijven. Vit het leven van Vorst Bismarck. Zij zijn te mooi om ze over te slaan. Toen Bismarck in den zomer van 1842 met eenige officieren op de brug Jvan het meer te Lipphene stond en toezag, hoe zijn bediende zijn paard in den wed reed, viel het paard in eens onder het baden en de knecht verdween in het water. Vlug ont deed Bismarck zich van zijn kleeding en stortte zich in het meer. Het gelukte hem, met gevaar van zijn eigen leven zijn be diende te redden. Hij kreeg voor deze daad een eenvoudige medalje met het op schrift: „Voor redding uit het gevaar", welke medalje langen tijd de eenige deco ratie was, die hij op de borst droeg. Door een Oosten rij ksch diplomaat naar de be- teekenis van deze medalje gevraagd, ant woordde hij „Ik heb de gewoonte soms een mensch het leven te redden". Toen Bismarck subsituut was bij een kantonrechter te Berlijn, kreeg hij eens een echten Berlijner te ondervragen, die ten slotte door zijn onbeschaamdheid zoozeer Bismarck's geduld uitputte, dat deze op sprong en hem toevoegde„Meneer, matig u of ik werp u de deur uit". De rechter klopte zijn substituut goedhartig op den schouder en zei„Bedaar mijn beste, het uitwerpen is mijn zaak 1" De ondervraging werd voortgezetmaar het duurt niet heel lang, of Bismarck springt weer op en buldert: „Meneer, wees voorzichtig, of ik laat u door meneer den rechter de deur uitwerpen". Eens, toen Bismarck ook nog aan de rechtbank werkzaam was, en hij bij zijn chef in de kamer stond, deed de laatste, alsof hij de aanwezigheid van den bezoeker niet bemerkte en trommelde heel gemoede lijk een marsch op een vensterruit. Terstond ging ook Bismarck naar een ander venster en begon insgelijks te trommelen. Dezelfde superieur was het ook, die Bismarck eens een uur lang liet wachten in de antichambre, en hem, toen hij hem eindelijk ontving, de korte vraag toebeet„Wat wenscht u Bismarck antwoordde even laconisch „Ik was hier gekomen om eenige dagen verlof te vragen, nu vraag ik echter mijn ontslag". Toen Bismarck aan het gezantschap in Frankfort aan de Main was verbonden ont ving een der gezanten hem op een zeer fa miliare wijze, rustig zijn sigaar rookend en hem niet eens uitnoodigend om te gaan zitten. Bismarck haalde heel bedaard ook zijn sigarenkoker voor den ;dag, nam er een sigaar uit en zeide „Mag ik Uw Ex cellentie een beetje vuur verzoeken Ten hoogste overbluft, gaf de hoogmoedige ge zant hem vuur, Bismarck rookte zijn sigaar, nam een stoel, ging zitten, en begon het gesprek, alsof er niets bizonders was voor- gevalle*. Te Melrenx-Laroche (Luxemburg) is een vreeselijk ongeluk gebeurd. Een brou wersknecht, Grandmont genaamd, was be last met de bezorging van bier bij de klanten van zijn patroon. Met een zwaar beladen wagen de spoorrails passeerende, werd hij plotseling met paard en wagen door een trein gegrepen en ongeveer 80 meters medegesleurd. Toen men Grandmond onder de locomotief uithaalde, was hij reeds doodzijne beenen waren, evenals zijn borst, letterlijk doorgesneden en het hoofd was vreeselijk verwond. Het paard was doodelijk gewond en de wagen lag tot splin ters gereden. Bij gelegenheid der beide groote aard bevingen die in April van het vorige jaar Lokris verwoestten, heeft dr. G. Skuphos belangrijke waarnemingen omtrent het voor gevoel der dieren enj hun angst bij aard bevingen geiaan. Vooral bij de aardbeving op Goeden Vrijdag waren de honden van het marktgehucht Martino volkomen in op roer. Eenige seconden voor het onderaardsch gerommel, begonnen zij te huilen, evenals honden die geen muziek kunnen verdra gen. Het gehuil, zegt de waarnemer, duurde tien ganschen nacht, het was een vreeselijk concertaan de eene zijde het onophoude lijke gerommel onder den grond, begeleid door aardschokken, aan den anderen kant het oor- en zenuwverscheurende gehuil der honden. Eene kat, die zich bij een zieken oppasser in een barak bevond, begon eenige seconden voor iederen schok klagend te schreeuwen en gedurende de aardbeving sprong zij onrustig van het eene voorwerp op het andere. Als werkelijke voorstellers der groote aardschokken nemen de hanen de eerste plaats in hun gekraai was zoo opvallend eigenaardig, dat men duidelijk hun vrees er uit kon bespeuren. Dr. Sku phos vernam van een herder, dat het hein en zijnen helpers onmogelijk was geweest, eenige minuten v.oi de aavdleving op Za erdag voor Paschen, zijne kudde schapen tin hun wilde vlucht naar het gebergte te stuiten. Eerst toen de aardbeving voorbij was, keerden de dieren van zelf weer te rug. Reeds vroeger heeft men bij aardbe vingen dergelijke verschijnselen bij de die ren waargenomen, en velen hebben daaruit reeds een bijzonder voorgevoel bij het dier opgemerkt. Intusschen is het waarschijnlij ker zooals dr. S.vUphos gelooft, dat de groote aardbevingen worden voorafgegaan door zwakke trillingen, die voor ons niet waar neembaar zijn, doch door de dieren die, zooals men weet, zeer fijne zintuigen heb ben, gemakkelijk waargenomen worden, Bij een mijngasontploffing in de Blen-Canoninijn in Washington, zijn 21 mijnwerkers omgekomen. In eene correspondentie uit Tientsin (China) aan „het Handelsblad" lezen wij het volgende „Arme Generaal Wei Wat heeft al zijn bedriegen en knoeien hem geholpen Zijn rijkdommen zijn verbeurd verklaard en zijn hoofd staat tentoongesteld in een kooi te Peking, en het zal daar nog wel een poosje blijven, dat is zoo de gewoonte. De misdadiger in China wordt zoo moge lijk op de plaats van zijn misdaad ter dood gebrachtzijn hoofd wordt in een mand op een paal gezet en blijft daar totdat het vergaan iseen afschrikwek kend voorbeeld voor anderen. Men zegt, dat het de mindere beamb ten van de „Yauiên" te Peking zeer speet, toen men geraul Wei onthoofde, want zoo lang hij in de gevangenis was, kon men hem, voor allerlei kleine diensten, groote sommen gelds afzetten. Vooral voor opium, waaraan bijna alle mandarijnen verslaafd zijn, liet men hem duchtig betalen. Doch nu is het uit. En het hoofd van generaal Yeh zal ook wel spoedig in een kooi prijken. Hier vertelt men dat Kung Toatai, die te Port Arthur bevel voerde, niet dood is zooals eerst bericht werd, maar zich schuil houdt, nadat hij zich het hoofd heeft laten scheren en als priester wijden. Dit heeft hij gedaan daar hij wel kon gissen wat hem te Peking wacht en als priester is zijn hoofd ten minste veilig, daar men een priester niet mag onthoofden." Krankzinnigenverpleging in Sj>ati.'e. Van iemand, die in Spanje gekke streken uithaalt, zegt men weieens, dat hij rijp voor Saragossa is. Daar heeft men namelijk een groot krankzinnigengesticht. Hoe de krankzinnigen daar echter verpleegd wor den is onlangs eerst bekend geworden. Bij eene ronde, die een der broeders van de San Juan de Dias-orde door het gebouw deed, zag hij het maïsstroo der bedden in eene kamer branden en de half verkoolde lijken der drie ongelukkige bewoners op den grond uitgestrekt. Deze cel was klein, stevig afgesloten en afgezonderd \an de overige kamers. De slachtoffers van den brand hadden een helsch leven moeten ma ken om gelicord te kunnen worden. Men vermoedt dat een der verpleegden in het bezit was geraakt van sigaren en lucifers, en dat door het rooken de bedden in brand zijn geraakt. De graaf en de gravin van Castellane die thans zich in het zuiden ophouden, zullen te Parijs gaan wonen. Tot dat doel hebben zij een bekend; huis voor de som van vier millioen gulden aangekocht. Onlangs is een 72-jarige arbeider van Wehlau naar Oost-Pruisen, naar Berlijn gewandeld, om daar een audiëntie te vra gen bij den keizer bij wien hij zijn beklag wilde indieiren, dat hem geen pensioen werd gegeven ofschoon bij langen tijd daar om gevraagd had. Na een reis van 29 da gen kwam de oude te Berlijn aan en werd inderdaad doer bemiddeling van een hof beambte aan den keizer voorgesteld. De taaie Oost-Pruis moet hebben ver teld dat de keizer hem zeer beleefd had ontvangen en hem had beloofd, de zaak nauwkeurig te zullen onderzoeken. Daarop was hij met een vrijkaartje per spoor naar zijn woonplaats teruggekeerd. De Spree en de Havel hebben bij Spandau zulk een hoogte bereikt, als vol gens mensehenhengenis zich nog nooit heeft voorgedaan. De omgeving der stad gelijkt een zee niet alleen de weiden staan blank doch ook de hooger gelegen bouwgronden. In de stad zelf is het water op verschei den plaatsen buiten de oevers getreden en vele kelders zijn overstroomd. Een Japansch oorlogschip heeftin de nabijheid van Takn beslag gelegd op het Engelsche stoomschip Yiksang. Aan boord van dit schip werden een kwart millioen patronen gevonden, afkomstig van Shanghai en daar door een Duitsche firma ingescheept onder benaming bamboes en staal. Een geheimzinnige zaak. Ongeveer 10 maanden geleden werd te Berlijn de keizerlijke ceremoniemeester Von Kotze op bevel des keizers gevangen genomen en begon tegen hem, voor de militaire recht bank een proces, wijl zware verdenking op hem rustte, dat hij anonieme, zeer obscure smaadbrieven aan verschillende personen, tot den hofkring behoorende, gezonden had. Na eenige weken werd Von Kotze uit het voorarrest vrijgelaten, doch met het vonnis werd maanden lang gedraald. Daarop moest toen weer de keizerlijke goedkeuring ge vraagd worden. Nu eindelijk eergistermid- dag, is aan Kotze bericht dat hij vrijge sproken is, en de sluier die deze zeer ge heimzinnige scbandaalbi torio bedekt, blijft voorloopig onopgelicht. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. (Stukken worden in geen gerei teruggevonden). Waarde Heer Redacteur Zoo naderen we dan met rasse schreden de Provinciale verkiezingen. Wat zullen de antirevolutionaire!- op het eiland Tholen doen? Eenvoudig lijdelijk toezien en zeg gen er is toch geen geschikte candidaat op 'teiland te vinden? Neen mijne vrienden dat is de verkeerde weg. Het thans af tredend liberale lid, jhr. de Casembroot, woont te Middelburg, waarom kunnen wij dan ook niet buiten het eiland een man vinden van kennis en besliste antirevolu tionaire beginselen, een man wiens naam een goeden klank heeft? Welnu mijnheer de Redacteur help ons eens een handje opdat we in tijds nog klaar komen. O. G. (Met het slot van bovenstaand schrijven zal wel niet bedoeld zijn dat de redactie de Tholenaarsjaan een candidaat moet hel pen. Dit zou niet strooken met het begin sel van het particuliere initiatief, en in- druisclien tegen de autonomie der Kies- vereenigingen. Tholen isj nog in zijn meerderheid anti revolutionair. De beide antirevolutionaire statenleden mr. v. Buren en Hollestelle, die pas in 1898 afireden, worden daar steeds met flinke meerderheid gekozen, 't Is slechts de lauwheid der onzen geweest die voor eenige jaren den liberalen een zetel in handen speelde. De liberalen op Tholen zijn bovendien slecht georganiseerd; doch, naar wij vreezen, de antirevolutionairen nog slechter. En als nu de geachte inzender van bovenstaand stuk hierin nu eens eenige verbetering kon brengen, dan zou hij de kansen voor een antirevolutionairen candidaat een goed eind vooruit brengen. Of er op Tholen geen candidaten zijn met wie wij kans van slagen hebben, dur ven wij niet beslissen. Wij denken daarbij aan mannen als Bolier, Kievit en Kuyper Boone. Doch wat belet de vrienden om ook buiten Tholen een candidaat te zoeken Notaris Way te Zierikzee,notaris Dregmans te Axel, notaris Huverste Middelburg (die te Goes aftreedt en dus in meer dan een district candidaat kan zijn). De heeren D. Mulder hoofd der school te Zierikzee, Breebaart hoofd der school te Middelburg en Bast- meijer, hoofd der school te Bruinisse zijn o. i. eveneens zeer geschikte candidaten voorts noemen wij onder meer de jheeren Kloppers te Ylissingen, Oele te Kapelle, Oggel te Axel, Helderman te Wissekerke, Heemskerk te Sas van Gent. Onze vrienden op Tholen moeten ditmaal een ernstige poging doen om den zetel van den heer de Casembroot te veroveren. Wij gaan een zeer belangrijken strijd te gemoet. Het gaat om de meerderheid, het gaat om een zetel in de eerste kamer. Wij hopen dan ook van harte dat wij in Goes en Hulst en Middelburg zullen behouden wat wij hebben, als 't kon uog eenige winst mogeu doen mot de vacatures in laatstgenoemd distriet en dat onze vrien den op Tholen hun best zullen doen. Red.) Dinsdag 16 April. Veere, 10 uur in den Kampveerschen toren door not. Tak een hofsteedje 7620 cA. Vrouwepoldor, 2o. 6730 cA. bouwl. En half 2 op gemeld hofsteedje 3 geiten, 11 kippen, karret, windmolen, geeselstoel, handblok kiekenren, haashorde, ladders, kruiwagen, zaadstroo, landbouwgereedschappen, meube len. Woensdag 17 April. 's Heer Arrndskerke, voor erven v. Schaick 10 uur by de Ruiter door not. Pilaar een huis, schuur en erf Langstraat. En om 12 uur aan gemeld huis, kabinet, klok, bed den, tafels, koper-, tin-, glas- en aardewerk. Wemeldinsc, by inschijvlng te pachten de hofstede Stelhoeve. Biljetten bij d6n heer v. Oosten. Inl. dhr. de Blinde. Gaplnge, By v. Sorge door not. Tak 20 uur de hofstede de Weele met tiendvrfj bouw- en weiland 15 H. 52 A. 62 cA. in 12 perceelen. Donderdag 18 April. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Tak lo tot 9o huis Vlissingsch* straatidem bleek met bleekveld. Pakhuis Haringplaats. Paardenstal id. Huis Lange geere. Huizen Noordweg en Noordwc-gdijk. Te zien daags voor en op den dag van verkoop 10- 12 en 2—4 uur. Ellewoutsdijk, 10 uur op de hofstede Trenthe bij Smallegange door deurw. Hoff man 4 paarden, 13, 12, 11 en 1 jaar, 7 baatg. melkkoeien, 3 tweejarige ruriders, 4 jaarlingen, 5 kalvers, vet varken, zeug met biggen, 80 kippen met hanen, 10 eenden,2 ganzen, menwagen. 2 ploegen, 4 eggen, 2 sleepeggen, 2 taskleeden, waterbak, 2 var kensbakken, stal-, zolder-, landbouw en melk- gereedschappen, hooi, stroo, huisraad. Vrjjdag 19 April. Middelburg,2 uurSt Pieterstraat door den ontvanger der registratie by inschrijving spoorstaven, kettingen, oud ijzer, rood en geel koper, zink, gutta pereba, zelfregistree rende getijmeter enz. te V.issingen en te Veere. KIKhem, 10 uur aan Huis 10 door not. Loeff baroucbette, drielingwagen, marktwa gen, driewielskar, ploeg, 4 eggen in soort, turk, ar, kortmolen, horden en staken, heul deelen, wei-en kanthooi, erwfenstroo, muts aards, paardenwant, iandbouwershandgereed- schappen, huisraad, wagenzeil. Ylissingen, 7 uur in het te vellen pand door not. de Vos het Hotel de Commerce, café en ve'gnn ting. Bozicbfi.-ing 17 en 18 Ajail van 11/4 4 uur Inschrijvingen tot 14 April bij den Notaris of bij den eigenaar. Zaterdag 20 April. YVc&f kapelle, door not. Loeff 11 uur bij Joosse 3 huizen, schuur en tuin. En om 1 uur in do Vriendschap de herberg de Vriend schap enz. 365 cA. Te zien 9—12 en 1 4 uur. Goes, 11 uur op het Slot door not. Pilaar de hofstede Zoutershof in Ierseke met erf, bouw- en weilanden samen 45.7338 HA. En de hofstede Plantlust in 'sHeer Hendriks kinderen met eif, boomgaard, wei-en bouwl. 46.2910 H. samen 9.4912 H. Catalogus enz. vanaf 6 April by den notaris. Dinsdag 23 April. Vlisslngeo, 10 uur door not. de Maret Tak voor het huis Droge dok 113 huisraad, tapijten, glas- en aardewerk, enz. G«os, 7 uur in de Prins van Oranje door aot. Muloek Houwer voor wed. Remijn 8 woonhuizen Mattheus Smallsgangebuurt. fcerooskerkc, op Ter Linde bfi Dekker door not. Tak 10 uur 2 ruinpanrden 19 en 5 jaar, 7 merrien 10, 9, 8, 7, 3, 2 en 1 jr. w 0. 2 veulendragend, 11 melkkoeien, 1 kalf- vaars, 1 2V2 jarige stier, 19 vaarzen, 12 kweek- kalvers, 3 schapen met lammers, 2 varkens, 2 karnhonden met hokken, 150 kippen en hanen, 3 menwagens met toebehooren, 1 veerwagen, 2 driewielskarren. 5 ploegen, eggen, rolblok, veldgang, snijmolen, land bouw-, melk-, zoldergereedschappen, meubels. Vllssingen, in het hotel de Commerce 7 uur door not. de Vos het hotel en café Eiland Walcheren met benedenzaal, eetzaal en 11 kamers. Woensdag 24 April. Serooskcrke, door not. Tak bij wijlen Ph. Wisse 10 uur 1 bruine merrie 12 jr. 1 dito veulendrageud 6 jr., 1 bruin ruinpaard 5 [aar, 1 zwade merrie 2 jaar, 1 bruine jaar ling hengst, 6 baatgevende melkkoeien, 2 kalidragende vaarzen, 12 vaarzen, 1 os oud 10 mnd., 6 kweekkalvers, 2 schapen met lammers, 2 mestputloopers, 1 karnhond met hok, 4 eenden, 50 kippen, 2 hanen, veer wagen, 3 menwagens met toebehooren, drie wielskar, 2 ploegen, 7 eggen, de helft in een rolblok, sleepdeur, 2 veldsleden enz. hooi, stroo, mest, paardenwant. Houdckcrhe in Pax Intrantibus 2 uur door not. Slegt een huis, erf en tuin van wijlen mej. de wed. A. de Kraker. Maandag en Dinsdag te zien van 10—12 en 2—4 uur met toegangsbiljet van den notaris. Donderdag 25 April. Driewegen, door not. Prins op de hof stede van wed- I, Rjjk 10 uui 1 vos bles merriepaard 20 jaar, 1 bruin veulendragend 14 jaar, 1 zwart ruinpaard jaar, 1 zwarte hengst 1 jaar, 5 baatgevende melkkoeien, 8 runders, 3 kalvers, 3 zeugen met biggen, 120 kippen en hanen, 2 menwagens, 1 kap- wagen, driewielskar, ploeg, 3 eggen, sleepeg. sleper, rolblok, stroomolen, moesmaker, windmolen, karnmolen, kruiwagen, stroo, mest, harnas, melk- en zolder-gereedschappen, mahoniehouten kabinet, klok, tafels, bed met toebehooren enz. Vrjjdag 26 April. West Souburg, op Bergzicht bij C. Cevaal door not. Loeff 10 uur 3 merriën 19, 18 eri 1 jaar, 1 bruin ruinpaard 11 jaar, 9 Koeien'melkkoeien, kalfvaars, 2 vette vaar- zen, 2 tweejarige vaarzen, 2 anderbalfjarige- vaarzen, 2 jarige vaarzen, 5 kweekkalvers, 2 schapen, 2 varkens, 20 kippen, 3 kalkoe nen, 2 ganzen, 9 eenden, 1 woerd, harnhond met hok, marktwagen op veeren, 2menwa gens met toebehooren, driowlelskar, 3 krui wagens, 2 ploegen, 5 eggen, rolblok, muts aards, paardenwant, landbouw-, melk- en zoldergereedschappen. Zaterdag 27 April. Blsgeiirrke, op Duinzicht bij deRijcke door not. Loeff 10 uur 1 zwarte merrie 15 jaar, 6 baatg. melkkoeien, 2 kalfvaarzen, 1 anderhalfjarioe vaars, 2 jaarlingvaarzen, 2 kweekkalvers, 2 melkschapen met lammers, melkgeit, driewielskar, egge, veldslee met borden, wagenzeil, draaibekkens, jjsbak, mut saards, hooi, stroo, landbouw, melk- en zolder gereedschappen, karn, roomtonnen, huisraad, kleerkist enz- Maandag 29 April. Ierseke, bij S. Duinkerke door not. Prins 3 uur herberg-inventaris. Kattendtjke, 10 uur door not. Gallis Merens voor de Oestermaatschappij Katten- dijke het erfpachtrecht aan een djjk en den grond waarop de oesterput is aangelegd. Voorts oesters, pannen enz. Zoutelande op Groot Duinzicht door not. Loeff by Leijnse 10 uur 3 merriepaarden 10, 7 en 3 jaar, 6 baatgevende melkkoeien, 2 kalfvaarzen, 3 anderhalf]arige vaarzen, springstier, 3 mestputloopeis, 2 drachtige zeugen, 30 kippen, karnhond met hok, drie wielskar, marktwagen, veldgang, arreslee, liggergang, sleepdeur, geeselstoel met steen, 2 kiekenrennen, vleeschblok, kortmolen, snijbak, mangelrasp, trap, ijsbak, paarden want, landbouw-, melk- en zoldergereed schappen, karn, roomtonnen, graanzakken en zeven, platen, kastklok, ijzeren ketels en potten, hanglamp enz. Dinsdag 30 April- Oostkapelle, 9 uur op de hofstede Het Vertrouwen door not. de Maret Tak 1 zwart ruinpaard 12 jaar, 1 bruin merriepaard 6 jaar met venlen, 2 andere 9 en 1 jaar, 10 melk koeien, 1 kalidragende vaars, 5 weivaarzen, 3 anderhalfjarige, 6 jarige vaarzen, 1 jarige stier, 9 kweekkalvers, 3 mtlkschapen, 1 weer, 2 mestputloopers, karnhond, 30 kippen en banen, arreslee, driewielskar, 1 Wale- ploeg, 4 ploegen, 12 eggen, gereedschappen, musterd, huisraad enz. "Woensdag 1 Mei. gerooskerkc, 10 uur op Waaienburg by Tavenier door not. Tak 2 merrien 12 en 7 jaar, de laatste veulendragend, 5 melk koeien, 1 knlfdragende vaars, 3 vaarzen, 2 stieren, 2 kweekkalvers, meikgeit, 2 vette varkens, 12 kippen, 2 menwagens veerwa gen, driewielskar, lemoenkai op veeren, ploegen, eggen, rolblokken, kooktoestel, hooi- zaag, reepen en blokken, boonstokken, tarwe stroo, hooi, mestput, landbouw-, melk- en zoldergereedschap, meubelen, 2 boogkabinet- ten enz. Woensdag 8 Mei- Middelburg, uur op de hofstede Eendragt door not. Tak inspan als: Mei. Kruin in gen, uur door not. Prins b(j de hofstede van J: Blok Ez. Rims lauiiE STAm Van 9—10 April 1895. MIDDELBURG. OndertrouwdJ. H. van der Made jm. 25 j. en E. M. van Aartsen jd. 22 j. A. J. de Munck jm. 25 j. enP. C. Bouwens jd. 25 j. J. M. Groen jm. 25 j. en C. Vos jd. 23 j. C. Sanderse jm. 26 j. en J. Willemse jd. 21 j. BevallenS. C. Portegies geb. Jaquet z. Overleden M. F. Schultz 7 m. z. GOES. Ondertrouwdden 11, Wilhelmus Josephus Maria Bitter 23 j. jm. en Johanna Geertruida Kien 23 j. jd. Pieter Marinus Zweedyk 22 j. jm. te 'sHeer Hendrikskin- ren en Wilhelmina Gorsse 24 j. jd. te Goes. Geboren: 12, Adriana Mariad. v. Marinus Marcus Does en Anna Pieternella van de Velde. YLISSINGEN. Woensdag werden door not. de Maret Tak publiek geveilda. het huis en erf met plaats aan de Slijkstraat wijk B no. 72 groot ongeveer 1 A. 30 cA. Hoogste inschrijver en voorloopig kooper dhr. P. A.v. Beers voor 12800. b. de tuin achter perceel a uitkomende Keizerslop groot 1 Are 80 cA. Hoogste inschrjiver dhr. P. a. v. Beers voor f500. Voorloopig kooper dhr. M. J. Terwoerd voor f840. c. Het pakhuis en erf met plaats naas t perceel a groot 1 Are 20 cA. Hoogste inschrijver de heer P. A. v. Beers voor 1800. Kooper de heer J. C. v. Wijk voor f1000. De perceelen a en b gecombineerd gekocht door dhr. A. v d. Harst voor f3691. Alle koopers en inschrijvers wonen te V lissin gen. MIDDELBURG. Donderdag werd door not- Verhulst publiek geveild lo. het heerenhuis, erf en tuin Rotterd. Kade O 226, opgehou den op f 4900. 2o. een huis en erf Molenaar straat. Kooper dhr. C. Brouwer alhier voor f 1487. 3o. Drie huizen en erven Beenhou- wevssingel in massa opgehouden op f4900. Woensdag 17 April. Goes, door 'tGasthuisbestuur 3 uur onderhoud enschoonmaakwerken aan 'tGast huis. Voorwaarden ter lezi*g bij den directeur Aanwijzing Zaterdag 2 uur. Vrijdag 19 April. Den Haag, 1 uur aan 't ministerie van waterstaat onderhoud post- en telegraafkan toor tot 31 Dec. 1897. Bestek ter lezing aan het bureel van het piov. bestuur van Zee land en aan 't ministerie van waterstaat Inl. J. Bartels te Rotterdam opzichter voor de landsgebouwen. Aanwijzing 12 April 12 uur. Zaterdag 20 April. Breda, bij Sectie-ingenieur 2 uur Fre- derikstraat 72 Onderhoudswerken langs den speorweg Vlissingon Bokstel—Geldermal- sen; en Roosendaal—Belgische grens door de Maatschappij tot exploitatie van Staats spoorwegen. Maandag 22 April. Goes, voor 4 uur biljetteu bij dhr. J. M. Kakebeeke levering en onderhoud van de voor de weezen benoodigde schoenen en het schoenwerk, voor 3 jaren, ingaande 1 Mei a s. Uiteen ons gezonden ingezonden schrijven van den verslaggever van de Zuider Kerk bode blijkt ons dat de redactie van ge noemd blad ons verslag van de lezing van ds. F. ,niet heeft overgenomen; dat het verslag reeds gezet was voer 't in de Zeeuw stond, doch daarna met enkele zinnen uit het verslag in de Zeeuw is aangevuld. Ofschoon onze verslaggever dien wij van dit rectificeerend schrijven inzage gaven, meent dat de overeenkomst wel wat heel letterlijk is en dat uit de lezing door beide tegelijk hetzelfde is weggelaten, terwijl ook de onjuistheden uit het verslag in de Zeeuw tevens voorkomen in het niet letter lijk daarmee overeenstemmende gedeelte der Kerkbode en er ook van het „Slot" nog wel wat te zeggen zou zijn; nemen wij met deze opheldering genoegen en ver klaren gaarne dat in den gewraakten zin van overnemen geen sprake is ge weest. Red. MA IK li HSR It ECIITItiV YLISSINGEN, 12 April 1895. Boter f1,10 a f 1,20 per kilo. Eieren f3,20 a f 3,60 per 104 stuks. ZIERIKZEE, 11 April 1895. BOTER. Hoogste koers f 0.57 Va a fO.— laagste koers f 0.421/2 per 5 ons. Kipeieren hoogste koers 10.90; laagste koers f 0.56 Eendeieien hoogste koers f0.90; laagste koer f 0,7r oe 26 stuks. ST. MAARTENSDIJK, 11 April '95. Bij de gisteren gehouden veemarkt waren aangevoerd 38 stuks hoornvee, 113 biggen en 2 groote varkens. Prijzen werden besteed als volgt: Voor jaarlingen, Ossen en Vaarzen van f50-f60. 2 jarige Ossen flOO-f 120. Kalfvaarzen f180 f 195. Vare Koeien f 90—1115. Biggen f6—f8. De handel in hoornvee was slap. Biggen werden veel verkocht. MIDDELBURG 11 April 1895. Door de nog steeds drukke bezigheden te velde was de aanvoer l eden uit Walche ren van alle Granen en Peulvruchten zeer gering. Naar Tarwe was vraag, waardoor voor puike soort iets boven vorige week- prijs werd betaald. Nieuwe Tarwe in de puike soort f5.15 betaald, voorts f5 a 14.90 naar kwaliteit. Nieuwe Rogge f 4. Zomergerst 13.30. Win- tergerst f4. Naar Witteboonen was bjjna geen vraag en worden 112 a f 12.50 naar kwaliteit geroteerd. Ronde Bruine boonen opgeruimd. Nieuwe Paardenboonen f5.50 nominaal, dito Groene Kookerwten f8.50 a f8.75. Kroonerwten voetstoots f7 a 17.25 naar kwaliteit. Tuinboonen niet ter markt. Winter Koolzaad zonder handel, Versche Boter fl.- a f 1.10 p. kilo. Eieren f3.— de 100 stuks. OESTERBEURS. Ierseke, 12 April '95. OESTERBEURS. Verkocht: twijfelaars voor (26. Lakkegotd minstens! cemtiineter voor 7 gld.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 6