BURG a&llLMKIü STA YD. MYKklBKKIUHTV AAXBËSTttDlU;. Overzicht Verkoopingt n enz. Afloop verkooplngen enz. Mn pendant. Von Schaffel, de dichter van de „Trom peten van Sakkingen" was een geruimen tijd op Capri. Op zekeren dag kreeg hij een brief van een van zijne vrienden. Het epistel was ongefrankeerd en de port, die de geadesseerde te betalen had, beliep dus een vrij hoog bedrag. Niet zonder groot» nieuwsgierigheid opende hij het couvert. Maar wie beschrijft zijne teleur stelling, toen hij niet anders las dan de woorden „Het gaat mij bizonder goed." Toch was von Schaffel niet de man er naar, om zich door zoo'n flanwe grap uit 't humeur te laten brengen. Hij dacht niet lang na over de beste wijze, om zijn vriend de grap betaald te zetten. Hij zond dezen nog denzqlfden middag een enorm pakket, natuurlijk eveneens ongefrankeerd. De vriend betaalde de hooge port, die hem hij de bezorging fan 't pakket werd ge vraagd. De inhoud zou hem wel schadeloos stellen, zoo meende hij te, meer daar hij van buiten niet kon zien wie hem 'tpak toezond. Onmiddellijk gaat hij aan het ontpakken, tofdat hij al spoedig een zwa- ren steen vindt met een klein reepje pa pier er naast, waarop deze woorden waren geschreven„Bij het vernemen van de heugelijke tijding, dat het u zoo bijzonder goed gaat, viel mij nevensgaande steen van 't hart. Von Schaffel". Van 2 - 3 April 1895. MIDDELBURG!. Ondertrouwd: H. J. Snoep jm. 29 j. en C. van den Hoek jd. 23 j.* O. M. P. Kohls jm. 33 j. en L. Theiss jd. 24 j. - J. J. Krijger jm. 23 j. en C. M. de Koster jd. 28 j. L. C. Wort- man jm.25j.en L. A. Cense jd. 26 j. GetrouwdJ. Roest jm. 34 j. en C. de Klerck jd. 22 j. Bevallen: T. Besujjen geb. Dekker d. M. Cuijpers geb. van Praag z. M. Dod- mond geb. Hengstmengel z. J. C. van Varik geb. Mejjers z. Overleden J. Terrier wede van W. Bate 74 j. - R Radder 8 wn. z. GOES. Ondertrouwd 3, Johannes Pieter Somer31 j. wedr. van Adriana Schrijver en Maria Delney 38 j. wede van Jan Boom. 4, Izaac Paulus Geense 29 j. jm. te Wil- helminadorp en Adriana Pieternella Maria van Veen 21 j. jd. te Goes. Overleden: 4, Adriana Johanna 4 j. d. v. Marinus Quakkelaav en Adriana van Bemden. Over de maand Maart 1895. GRIJPSKERKE. Getrouwd: A. P.Bakker jm. 21 j. en M. Coppoolse 19 j jd. Bevallen: C Volmergeb. Soniusz. R. C, Gommer geb. Renting d. P. van den Broeke geb. Krijger d. OverledenJ. van Sluijs, weduwe vaa Jan Vreeke 78 j. Over de maaad Maart '95. RILLAND-BATH. Geborea3, Jacomina, 'd. v. Kornelis Hafthoorn en Leuntje Wal raven. 8, Maria d. v. Jan Faiilie en Mar- garetha de Puit. 17, Leuntje d. v. Ma rinus Franje en Margaretha de Hamer. 20, Cornelia Wilhelmina d. v. Cornelis Kok en Geertruij Moerland. Huwelijksafkondiging: 3, Livinus van Puijvelde jm. 27 j. en Marie Emelie van Haver 19 j. jd. te Sint Jansteen. 31, Kornelis van den Berge 21 j. jm. te Krab- bendijke en Wilhelmina Oele 26 j. te Krab bendjjke onlangs te Rilland-Bath. Overleden6, Johannes 8 d. z. v. Wil helmina Oele. 25, Jozias van Driessen 80 j. eerst weduwnaar van Seijke de Groot daarna van Klazijna de Kok. OVEZAND. Geboren: 13, Johanna d. v. Aalbregt de Bie en Cornelia de Baar. 14, Jacobus z. v. Pieter Stokx en Maatje ,Geljon- 24, Maria d. v. Louis Moison en Cornelia Verbait. 27, Adriana d. v. Ant honius Martens en Magaalena Kopmels. Overleden22, Johanna d. v. Aalbregt de Bie en Cornelia de Baar, 9 dagen. NISSE. Geboren31, Cornelis z. v. Mari nus van 't Westeinde en Helena Rijk. Overleden4, Johanna van Mieghem 70 j. wed. van Jan Johannes Kleinputte. DRIEWEGEN. Geboren 18, Neeltje d. v. Pieter Jacobus van Strien en Anna Lau- rina van Houte. WAARDE. Geboren2, Jannetje d. v. Christiaan Dijl en Dingena Vercijs. Pie ternella Adriana Elisabeth d. v. Cornelis Johannes Vroegop en Adriana Stoel. 5, Marinus Barend z. v. Marinus de Leeuw en Barendina Mieras. 7, Elena d. v. Jan Weststrate en Elena Braamse. 10, Willem z. v. Boudewijn Borger en Katharina van Liere. Overleden14, Laurens Francois 26 j. z. v. Marinus Geleedst en Adriana Tolhoek. 22, Willem Waterman 46 j. man van Pieternella de Waard. MIDDELBURG, 4 April 1895. Door den drukken veldarbeid was de aanvoer uit Walcheren van alle Granen en peulvruchten heden niet groot. Konde Bruine boonen ontbraken geheel. Veel ging er in den handel niet om et. met uitzondering van Tarwe, die in puike soort 10 cent meer opbracht bleven prijzen van alle andere ar tikelen als vorige week opgegeven. Versche Boter f 0.90 a fl.— p. kilo. Eieren f2.70 de 100 stuks. ZIER1KZEE, 4 April 1895. BOTER. Hoogste koers f 0.60 a fO.— laagste koers t 0.45 per 5 ons. Ktpeieien hoogste koers 10.80; laagste koers f 0.50 Eendeieten hoogste koets f0.90; laagste koers f 0,85 de 25 stuks. Dinsdag 9 April. Wlssenltcrke, 2 uur door het bestuur van den Thoornpolder het v erhoogen van den zeedijk tegon den geinundeerden Sophia- polder 482 M. tot 425 H. W. enz. Aan wijzing 8 uur. Donderdag 11 April. Brcskcns, half 11 door het bestuurder watorkeering van het cal. waterschap Oud en Jong Breskens in de directiekeet het weghalen van broed of mosselzaad. Zaterdag 20 April. Breda, bij Sectie-ingenieur 2 uur Fre- derikstraat 72 Onderhoudswerken langs den speor weg Vlissingen Bokstel Geldermal- sen en Roosendaal—Belgische greis door de Maatschappij tot exploitatie van Staats spoorwegen. Dinsdag 9 April. Goes, half 1 bij Rijk door deurw. Holl- mann 4 melkkoeien, vaarzen, ossen, N. H. kalvers, loop varkens. Goes, half 3 in de Prins van Oranje schuur met. varkenshok voor afbraak op de hofstede van J. v. Wingen Oudelande. Zoutelaudc, bij Van Vlaanderen door pot.Slegt 10 uur de hofsteden Groot en Kléin duinzicht saam 24 H. 8 A. 96 cA. Eu een huis, schuur, tuin en erf aldaar Woensdag 10 April. Vlissingen, 8 uur in Café But door not. de Maret de Tak lo. een huis, erf en plaats Slijkstraat 130 cA. 2o. den tuin daar achter Keizerslop 180 cA. 3o. een pakhuis 120 cA. naast perceel 1. Te zien daags voor en op den verkoopdag van 10—12 en 2 5 uur. Nieuw en H Joostand, 1 uur door not. Tak in de herberg van Bimmel diens herberg met schuur, erf en tuin 256 cA. Middelburg, 10 uur in de Vergenoe ging door not. Verhulst de hofsteden Het geduld en Klein Berkenbosch met boom gaarden enz. en de buitenplaatsen Berken bosch en Duinbeek met recht van jachten visscherij enz. Biljetten 14 dagen voor den verkoop gratis bij den notaris verkrijgbaar. Donderdag 11 April. Icrsekc, bjj M. de Koster door not. Prins 1 uur mahoniehouten garderobe, kabinet, tafels, chiffonaire, linnenkasten, stoelenklok, bedden, breimachine, karpetten, hanglampen, glas- en aardewerk. Middelburg, 8 uur door not. Verhulst in de Vergenoeging heerenhuis, erl en tuin Rotterdamsche Kade O 226. 2o. een huis en erf Molenaarstr. 3o. 4o. en 5o. id. Beenhou werssingel. Te zien daags voor en op den koopdag van 9—12 en 2—4 uur te zien. Dinsdag 16 April. Veerc, 10 uur in den Kampveerschen toren door not. Tak een hofsteedje 7620 cA. Vrouwepoldor, 2o. 6730 cA. bouwl. En half 2 op gemeld hofsteedje 3 geiten, 11 kippen, karret, windmolen, geeselstoel, handb.ok kiekenren, haashorde, ladders, kruiwagen, zaadstroo, landbouwgereedschappen, meube len. Woensdag 17 April. lVcmeldf ngr, bij insch jvlng te pachten de holstede Stelhoeve. Biljetten bij den heer v. Oosten. Inl. dhr. de Blinde. ^apiugc, Bijv. Sorge door not. Tak 10 uur de hofstede de Weele met tiendvrfj bouw- en weiland 16 H. 52 A. 62 cA. in 22 perceelen. Donderdag 18 April. Ellewoutsdijk, 10 uur op de hofstede Twenthe bij Smallegange door deurw. IIoll- man 4 paarden, 13, 12, 11 en 1 jaar, 7 baatg. melkkoeien, 3 tweejarige runders, 4 jaarlingen, 5 kalvers, vet varken, zeug met biggen, 80 kippen met hanen, 10 eenden,2 ganzen, menwagen. 2 ploegen, 4 eggen, 2 sleepeggen, 2 taskleeden, waterbak, 2 var kenshokken, stal-, zolder-, landbouw- en rnelk- gereedschappon, hooi, stroo, huisraad. Vrijdag 19 April. Middelburg, 2 uur St Pioterstraat door den ontvanger der registratie bij inschrijving spoorstaven, kettingen, oud ijzer, rood en geel koper, zink, gutta percha, zelfregistree- rende getijmeter enz. te Vlissingen en te Veere. Ititüicm, 10 uur aan Huis 10 door not. Loeff barouchette, drielingwagen, marktwa gen, driewielskar, ploeg, 4 eggen in soort, turk, ar, kortmolen, horden en staken, lieul- deelen, wei- en kanthooi, erwtenstroo, muts aards, paarden want, landbou wershandgei eid- schappen, huisraad, wagenzeil. Vlissingen, 7 uur in het te veilen pand door not. de Vos hot Hotel de Commerce, café en vergun ling. Bozichtiging 17 en 18 April van iy4-4 uur Inschrijvingen tot 14 April bü den Notaris of bij den eigenaar. Zaterdag 20 April. Weslkapelle, door not. Loeff lluurbü Joosse 3 buizen, schuur «n tuin. En om 1 uur inde Vriendschap de herberg de Vriend schap enz. 365 cA. Te zien 9—12 en 1 4 uur. Goes, 11 uur op het Slot door not. Pilaar de hofstede Zoutershof in Ierseke met erf, bouw- en weilanden samen 45.7338 HA. En de hofstede Plantlust in 's Heer Hendriks kinderen met erf, boomgaard, wei-en bouwl. 46.2910 H. samen 9.4912 H. Catalogus enz. vanaf 6 April bij den notaris. Dinsdag 23 April. Vlissingen, in het hotel de Commerce 7 uur door not. de Vos het hotel en café Eiland Walcheren met benedenzaal, eetzaal en 11 kamers. Serooskerke, door not. Tak uur op hofstede Ter Linde inspan als: Woensdag 24 April. Houdekerke in Pax Intrantibus 2 uur door not. Slegt een huis, erf en tuin van wijlen mej. de wed. A. de Kraker. Maandag en Dinsdag te zien van 10—12 en 2—4 uur met toegangsbiljet van den notaris. Donderdag 25 April. Driewegen, door not. Prins op de hof stede van wed I, Rijk 10 uur 1 vos bles merriepaard 20 jaar, 1 bruin veulendragend 14 jaar, 1 zwart ruinpaard jaar, 1 zwarte hengst 1 jaar, 5 baatgevende melkkoeien, 3 runders, 3 kalvers, 3 zeugen met biggen, 120 kippen en hanen. 2 menwagens, 1 kap- wagen, driewielskar, ploeg, 3 eggen, eleepeg, sleper, rolblok, stroomolen, moesmaker, windmolen, karnmolen, kruiwagen, stroo, mest, harnas, melk- en zoldergereedschappen, mahoniehouten kabinet, klok, tafels, bed met toebehooren enz. Vrijdag 26 April. West Souburg, op Bergzicht bij C. Cevaal door not- Loeff 10 uur 3 merriën 19- 18 en 1 jaar, 1 bruin ruinpaard 11 jaar, 9 Koeien' melkkotkn, kalfvaais, 2 vette var zen, 2 tweejarige vaarzen, 2 anderhalfjarige vaarzen, 2 jarige vaarzen, 5 kweekkalvers, 2 schapen, 2 varkens, 20 kippen, 3 kalkoe nen, 2 ganzen, 9 eenden, 1 woerd, harnhond met hok, marktwagen op veeren, 2 menwa gens met toebehooren, driewielskar, 3 krui wagens, 2 ploegen, 5 eggen, rolblok, muts aards, paardenwant, landbouw-, melk- en zoldergereedschappen. Zaterdag 27 April. Blgg'-kerke, op Duinzicht bij deRjjcke door nol. Loeff 10 uur 1 zwarte merrie 15 jaar, 6 baatg. melkkoeien, 2 kalfvaarzen, 1 anderhalfjarioe vaars, 2 jaarlingvaarzen, 2 kweekkalvers, 2 melkschapen met lammers, melkgeit, driewielskar, egge, veldslee met borden, wagenzeil, draaihekkens, ijsbak, mut saards, hooi, stroo, landbouw, rnelx- en zolder- gereedschappen, karn, roomtonnen, huisraad, kleerkist enz. Maandag 29 April. Kattcndlfke, 10 uur door not. Gallis Merens voor de Oostermaatschappij Katten dijke het erfpachtrecht aan een dijk en den grond waarop de oesterput is aangelegd. Voorts oesters, pannen enz. Zoutelande op Groot Duinzicht door net. Loeff bij Leijnse 10 uur 3 merriepaarden 10, 7 en 3 jaar, 6 baatgevende melkkoeien, 2 kalfvaarzen, 3 anderhalfjarige vaarzen, springstieri 3 mestputloopers, 2 drachtige zeugen, 30 kippen, karnhond met hok, drie wielskar, marktwagen, veldgang, arreslee, liggergang, sleepdeur, geeselstoel met steen, 2 kiekenrennen, vieeschblok, kortmolen, snijbak, mangelrasp, trap, ijsbak, paarden want, landbouw-, melk- en zoldergereed schappen, karn, roomtonnen, graanzakken en zeven, platen, kastklok, ijzeren ketels en potten, hanglamp enz. Dinsdag 30 April. Oostkapelle, op hofstede Het Vertrou wen door not. de Maret Talc uur in span als April. Ellewoutsdijk, uur door deurw. Hoff mann bij inspan als: Oostkapelle, uur door not. Verhulst in de buitenplaatsen Berkenbosch en Duir.beek met bouw- en weiland samen 75 H.A. "Woensdag 1 M«i. Serooskerke, uur door not. Tak bü Tavenier inspan als ST. MAARTENSDIJK. Door het bestuur van het waterschap St. Maartensdijk werd Donderdag alhier aanbesteed de levering van 400 M3 onderhou isgrint. Ingeschreven werd door de hh.A. G. van IJseldük, St. Maar tensdijk voor f 1.96; A. C. Gelejjns, Sommels- djjk f 1.73I. Vermeulen, St. Maartensdijk f 1.73G. M. Larooy, Scherpenisse fl.69; Larooy, id. l,67Vs- Alles per M! vrij op den wal. Laatstgenoemde is als minste inschrijver de levering gegund. Tevens werd aanbesteed het vervoer der grind naar den weg. Hiervoor was de minste ins hrijver C. v. Berge alhier voor f l per M3. Dit vervoer werd niet gegund.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 6